CRICKET IN ENGELAND. Jan Aerts heef! ambities; Hoe he! ping-pongspel werd uitgevonden; Is de Duifsche sportopleiding te zwaar?; Jean Taris in training; Bezorgdheid voor den penningmteester; Rugby is populair in Zuid-Amerika; Boksen te landvoor!; Wielrenners zoeken erkenning van hun prestaties; De waarde van tijd in een driedaagsche testmatch. Smaken verschillen, daarover kan geen twijfel bestaan, doch in den regel ziet men dat deze verschillen onder bepaalde bevol kingsgroepen niet zoo groot zijn. Het is de uitzondering ,die den regel bevestigt en de nieuwe wereldkampioen op den weg, de Belg jean Aerts, geeft daar het voorbeeld van. Evenals de boksers toonen ook de beroeps renners aan het einde van hun loopbaan een voorliefde tot het exploiteeren van inrichtin gen, waar men den inwendigen mensch kan versterken en dat is nog zoo dom niet, want ledereen moet eten en drinken, waarbij men mag vermoeden, dat het den supporters van een kampioen beter smaakt, wanneer zij weten, dat de maaltijd onder zijn persoon lijk toezicht is klaargemaakt of het glas melk door hemzelf is ingeschonken. Dezer dagen heeft men den thans 29-ja- rigen Aerts gevraagd, wat hij na beëindiging van zijn sportieven loopbaan dacht te doen. Het antwoord was min. of 'meer verrassend: Ik ben van plan", aldus de Belg, „zoolang mogelijk te blijven rijden, want dat is per saldo het door mij gekozen beroep. En daarna? Eén fietsenwinkel beginnen trekt mij niet erg' aan, evenmin als een café zooals Dewaele of een hotel zooals Marcel Buysse exploi teert. Maar ik zou dolgraag aan de een of andere drukke boulevard een groot schoe nenmagazijn willen openen, opdat ik mijn stadgenooten van de fraaiste en soepelste schoenen kan voorzien. De supporters van Aerts moeten dan wel heel vast in hun schoenen staan als ze zich door hem geen nieuw paar laten verkoop en. Het is thans definitief uitgemaakt, dat de Engelschman James Gibbs het ping-pong spel heeft uitgevonden. Men moet echter niet denken, dat het zoo gemakkelijk is gegaan, want hij heeft heel wat moeten experimen teren, alvorens de uitvinding in kannen en kruiken was. Gibbs, die door aanhoudend slecht weer verhinderd was van zijn tennis baan gebruik te maken, peinsde lang en ern stig over een surrogaat en tenslotte nam hij twee deksels van sigarenkistjes én een cham pagne-kurk, doch het duurde niet lang, of eenige schoorsteenornamenten vielen daaraan ten offer. .Het wilde hem voorkomen, daarop door zijn echtgenoote attent gemaakt, dat het nieuwe spel op deze wijze- ietwat te kostbaar kon worden en daarom verving hij de charnpagnekurken (die men toch ook in ruimen voorraad moet hebben) door in papier gewikkelde gummi balletjes. Dit had het over lijden van een Chineesche vaas tengevolge en de daaruit voortvloeiende moeilijkheden noopten hem tot het gebruik van de bekende celluloid springertjes. Het duurde nu gerui- men tijd, voordat iemand zich voor deze uit vinding' interesseerde, doch toen dit eenmaal het geval was, werd het succes overweldigend. Gibbs liet een vermogen na van 150.000 pond sterling na, doch men. beweert, dat hij geen - penny aan zijn uitvinding verdiend heeft', maar dat hij zijn geld uit 'andere werk zaamheden verkreeg. Zooals zoo dikwijls, was het ook hier niet de uitvinder, die profijt van zijn geesteskind had. Wij vermoeden, dat de meeste winst nog steeds door de fabrikanten van vazen en dergelijke wankelbare en broze snuisterijen wordt gemaakt. Een Fransch sportblad is van meening, in verband- met de ervaringen, opgedaan bij de Europeesche roeikampioenschappen. te Ber lijn, dat de Duitschers teveel van de krachten hunner vertegenwoordigers vergen. Ongetwij feld'is de sportbeoefening in Duitsehland algemeen en zeer populair, doch men kijkt slechts naar overwinningen, die, hoe gemak kelijk' ook behaald, geweldig worden; toege juicht, terwijl een eervolle nederlaag na zwa- ren strijd en onder moeilijke omstandigheden als een volkomen mislukking' in plaats van een 'fraaie sportieve prestatie wordt be schouwd. Het Fransche blad meent: en zij staat in die meening niet alleen, dat de Duit- sche sportopleiding te snel en te grondig ge schiedt, waarvan overtraining en totaal ver lies van vorm hunner beste krachten het gevolg is. Als voorbeeld dient de race in de achtriemsgieken, waarbij de speciaal daar voor uit de beste roeiers samengéstelde en getrainde ploeg in de serie Hongarije, den houder van den titel, met een lengte ep 4V2 seconde tijdsvoordeel versloeg. Maar twee dagen later was deze haarfijn getrainde be manning haar vorm kwijt en totaal onge schikt om in de finale de geheele baan op volle kracht af te leggen, waardoor ze op de laatste 500 Meter achterbleef en volkomen uitgeput de finish bereikte. Men moet, evenals dit bij het Engelsche beroepsvoetbal geschiedt, den' aanleg en de krachten van het individu bestudeeren en er steeds voor zorgdragen, dat de prestaties bin nen het kunnen van den athleet blijven. Een topprestatie kan slechts worden bereikt na langdurige, kalme en nauwgezette oefening, waarbij nooit uit het oog mag worden ver loren, dat geen enkele sportsman in staat is twee topprestaties kort achter elkaar te leve ren. Men herinnert zich wellicht nog het loopen van den Duitscher Körnig in de 200 Meter op de Olympische Spelen te Amsterdam. In de halve finale maakte deze den snelsten tijd op dit nummer, waarbij het wereldrecord bena derd werd, hetwelk groot enthousiasme en luide toejuichingen bij zijn landgenooten ver wekte. Körnig, die met grooten voorsprong zegevierde, had beter gedaan, zich voor de, een uur later te loopen finale te sparen, waarin hij kansloos geslagen werd en die door den Canadees Williams werd gewonnen. Mét vrij groote zekerheid mag dan ook wor den verondersteld, dat Duitsehland op de ko oiende Spelen te Berlijn, wederom vele teleur stellingen zal boeken, indien het de wijze van voorbereiding en. training harer vertegenwoor digers niet grondig herziet en het publiek niet milder eischen aan de athleten stelt. De Fransche zwemkampioen Jean Taris is met zijn training voor de Olympische Spelen, waar hij aan het nummer 400 Meter vrije slag zal deelnemen, begonnen en zijn oefenmeester volgt daarbij een niet alledaagsch systeem. De trainer Hermant laat zijn pupil eerst geruimen tijd op de 1500 Meter oefenen en wanneer hij dezen afstand geregeld zonder moeite in 19 minuten aflegt, wordt de 100 •h^1' i?1 studie genomen, teneinde aan het uithoudingsvermogen tevens snelheid toe te voegen. En wanneer dit tweeledig doel bereikt 15 Taris klaar voor de 400 Meter. Deze wijze van training, die als het ware een omlijsting van het doel is, mag eenigszins omslachtig schijnen, omclat het verlangde pas na drie étappes wordt bereikt, doch Hermant heeft reeds zoovele proeven van zijn bekwaam heid als zwemdeskundige gegeven, dat men niet aan zijn zuiver inzicht mag twijfelen. In een groote provinciestad werd onlangs een belangrijke séance van goochelkunst en hypnose gehouden, waarvoor, ook van de zijde der sportbeoefenaars, die toch gaarne met den bal goochelen, veel interesse bestond. Alles had een prachtig verloop; de konijntjes kwamen uit den „hoogen zije", de guldens uit ooren en neus en tenslotte verzocht de artist iemand uit het publiek om op het tooneel te komen, teneinde als medium zijn diensten te bewijzen. Aan dit verzoek werd voldaan, doch niet zoodra was hét slachtoffer op de plan ken,- of een bekend voetballer hi de zaal stond op en riep naar den hypnotiseur„Laat hem niet. spoorloos verdwijnen, want hij is onze' ^penningmeester". Een bekend Fransch rugbyspeler, René Crabos, maakt momenteel een reis door Uru guay, Argentinië en Brazilië. Hij is zeer ge troffen door het buitengewone enthousiasme van de Zuid-Amerikaansche jeugd voor alle mogelijke takken van sport, in de eerste plaats voetbal, verder „basket-ball", boksen, wiel rennen, zwemmen, polo te paard en automo bilisme. Vanzelfsprekend deed het Crabos genoegen, dat ook rugby zoo veelvuldig beoefend wordt en hij vertelt, dat vooral in Argentinië tallooze clubs geheel volgens de Engelsche opvattingen en in denzelfden stijl spelen, met het eenige verschil, dat er een kampioenschap aan deze competitie verbonden is. Wanneer men nu weet, dat de Engelsche. Rugbybond met opzet geen kampioenstitel aan de wedstrijden verbindt, om forsch en ruw spel en te groote rivaliteit té vermijden, dan moet men vreezén, dat het Argentijnsche rugby niet al te vriendschappelijk en zoet sappig gespeeld wordt, vooral, als men zich de krijgshaftige daden van de temperament volle Zuidelijke voetballers herinnert. Wellicht zal men er na verloop van tijd toe overgaan, de spelers met het oog op de „scrums" stalen harnassen aan' te trekken en do three-quar ters van repeteerpistolen te voorzien, doch voorloopig moeten we op gezag van monsieur Crabos aannemen, dat het Argentijnsche rugby een onschuldig familiespel is, waaraan men zijn kinderen met vol vertrouwen kan laten deelnemen, zonder een „all risks"-ver- zekering te hebben gesloten. De ontmoeting tusschen de Hollandsche en Belgische amateurboksers in „Monopole" te Zandvoort gaf enkele aardige matches te aan schouwen ën over het algemeen was het,,ver-, toonde van beter kwaliteit dan'bij de voor gaande, door de Haarlemsehe boksclub „de Ring" in hetzelfde gebouw georganiseerde wedstrijden. Vooral in de lichtere gewichten werd somtijds in vlot tempo gebokst, hetwelk gunstig afstak bij de partijen in-halfzwaar- en zwaargewicht, waar van eenige bepaalde stijl en „ringcraft" geen sprake was. - Opmerkelijk was echter, dat onder de jon- LAWNTENNIS. De nationale kampioen schappen. Op den vierden dag van de nationale kam pioenschappen, die te. Amsterdam gehouden worden, zijn heel wat partijen afgewerkt Door de regen konden Woensdag slechts weinig partijen gespeeld worden, zoodat het programma h-opel-oös in de war geloopen was en men heel wat in te halen had. Men is hierin schitterend geslaagd; Donderdag is een record aantal partijen gespeeld. Men is thans zoover gevorderd, dat in het gemengd dubbelspel reeds twee partijen van den halven eindstrijd gespeeld zijn n.l. tus schen mej. Knottenbelt—Van Eek en mevr. Straub—Hughan en mej. Ter windt—Koopman en mevr. Boutmy—Heynen. De resultaten waren: Dames enkelspel: 2e ronde. Mej. Groenewegen sl. mej. Roos 64, 62. mevr. Meyer sl. mevr. Jonquiere 61, 26, 6—2; mej. Terwindt sl. mej. A. Kerckhoff 9—7, 6—3. 3e ronde: Mej. Visser sl. mej. Sluis 62, 62; mevr. Vleugels,Schutte sl. mej. Groenewegen 6—3 6—0. mej. Terwindt sl. mevr. Meyer 5—7, 6_2, 6—2. 4e ronde: Mej. Lindonk sl. mej. A. Knotembelt w.o. Dames dubbelspel. Ie ronde: dames Menko sl. mej. Groenewegen en mevr. Marinkelle 63, 36, 86. 2e ronde: Mevr. Meyer en mej. Jurrema sl. mevr. Straufo en mej. Lindonk 61, 75; mej. Belzer en mej. Kerckhoff sl. mej. A. en C. Menko 6—3, 6—4; mej. Rollin Couquerque en mevr. Boutmy sl. mevr. Schouten en mevr. Rèydon 61, 62. Ileeren enkelspel. 2e ronde: Mr. van Dompselen sl. Nelsen 64, 62; Marinkelle sl. Lips 63, 60; v. d. Graaff sl. Mellinger 7—5, 6—3; Van Meegen sl. Schut 6—3, 6—2; Hoek sl. C. v. d. Hagen 6—4, 6—4. 3e ronde: Teschmacher sl. Van Dompselen 6—1, 6—1; Marinkelle sl. Alsbach 4—6, 6—3, 6—0; v. d. Graaff sl. Van Meegen 4—6, 6—4, 6—2; Koopman sl. Hoeke 97, 26, 60; Jacobson sl. Kuinders 62, 6—0. 4e ronde: Van Swol sl. Van Olst 61, 64, 86; Karsten sl. Marinkelle 61, 64, 64, 63. Timmer sl. Teschmacher 64, 60, 62; Van Eek sl. v. d. Feen 60, 6—4, 16, 6—3. Leembruggen sl. Lijnden 62, 62, 64; Heynen sl. v. d. Graaff 7—5, 64, 63; mr. Brouwers sl. Koopman 68, 60, 46, 61, 61; Hughan sl. Jacobson 8—6, 36, 6—1, 6-0. Gemengd dubbelspel. 2e ronde: Mej. Jurrema en Van Olst sl. mevr. van geren. zoo..weinig kennis van de elementaire begrippen der bokstechniek werd tentoonge spreid; het gebruik, der Imker directe als aanvalswapen en stopstoot kwam slechts spo radisch voor. Indien deze al eens werd aan gewend, was de uitvoering meer een duw op goed geluk dan een stoot- met het gewicht van den schouder er achter en op die wijze sor teerde de poging niet het minste effect. Het bleek zeer moeilijk voor deze categorie pugi listen, zich te onthouden van onvoorbereide „swings" en hooks", d.w.z. „ronde" slagen met de rechterhand, zonder eerst den weg naar het doel met den linkerarm te hebben ge meten en vrijgemaakt. Het gevolg was, dat deze slagen misten en dat men den tegenstan der een goede opening liet voor een „counter", een tegenaanval. Boksen is in de eerste plaats zelfverdedi ging en de beoefenaar dient in den aanvang dan ook uitsluitend zijn aandacht aan dekking en volkomen verdedigende sto'oten te "beste den en de gedachte aan het cultiveeren van een knock-out-stoot achterwege te laten. Voor dat men over prima voetenwerk en volkomen beheersching van de lichaamsbewegingen, zooals duiken en ontwijken beschikt,^ moet men niet aan wedstrijden deelnemen en het was van de Zandvoörtsche autoriteiten dan ook een goede maatregel, de matches tusschen nieuwelingen later op den avond voorloopig te verbieden. Ervaring, zelfvertrouwen en rou tine spelen bij het boksen immers een voor aanstaande' rol. Er schijnt onder de wielrenners eenige on tevredenheid te bestaan, dat door een gedeelte der sportpers teveel aandacht aan de ver richtingen der erkende grootheden wordt ge wijd, terwijl de opkomende krachten, die nog op het tweede plan staan, ina'ar al te dikwijls op den achtergrond worden geschoven. In. het algemeen kijkt het publiek in de eerste plaats naar.de prestaties van kampioenen als Pij nenburg en Wals, omdat zij vanzelfsprekend als „kopmannen" op de programma's vermeld staan. Doch de ware liefhebber Van de wielersport dient evengoed waardeering te hebben voor de pogingen en het goede werk, dat tot nu toe minder bekende rijders in zulk een race ver richten. Als voorbeeld wijzen wij op de renners Bouquet uit Amsterdam en Rijneveld uit Haarlem, die tezamen dezen zomer in koppel races dikwijls hebben gereden. Met hen zijn er vele anderen, die den kampioenen keer op keer zwaren strijd bieden en wij kunnen ons voorstellen, dat zij, voor wie de wielersport evenzeer een beroep is als voor de interna tionaal beroemde krachten, gaarne hun prestaties ten volle gewaardeerd willen zien. Zoo worden veelbelovende krachten in het middelpunt der belangstelling geplaatst, het geen de sport, en niet alléén de wielersport, slechts ten goede kan komen en de kans op successen van beteekenis in het buitenland zeer zeker vergroot. Bij de laatste testmatch op den Oval, toen de Ziiid-Afrikaansche batsmen kalm, maar zeker een hoog eerste inningstotaal bijeen sloegen, moest Viljoen een nieuw bat uit het paviljoen halen. Een „cockney"-jongetje vond dit een mooie gelegenheid, zijn gevoel voor hu mor ten beste te geven en met schrille stem riep hij: „For Goodness' sake, ref., keep the time off". De trots van iedere huisvrouw is een heldere wasch. Zendt uw wasch naar de IJmuider Stoom-, Wasch- en Strijk Inrichting SNELLIUSSTRAAT 39, Telefoon 4371, en U is hoogst tevreden. - (Adv, Ingez. Med.) Alfen en Swiiikels w.o.; -mevr. Vleugels— Schutte en Feith sl. mej. Roos en ëieuwen- huys 6—3 75. 3e ronde: Mevr. Boutmy en Heynen 'sl. mevr. Vleugel- Schutte en' Feith' 6—2, 6—2. mevr. Meyer en Van Swol sl, mej'. Jurrema en Van Olst- 64. 6—8, 64; mej. Kerckhoff en Boon sl. mej Craneburgh en Kuinders 62, 60. Kwart eindstrijd: Mej. Knottenbelt en Van Eek sü. mevr. Straub en Hughan 16, 63, 63; mej. Terwindt en Koopman sl. mevr. Boutmy en Heynen 46, 60, 7—5. Heeren Dubbelspel. Ie ronde: Lijnsen en Wisselink sl. C. v. d. Hagen en Eilers 16, 62, 62. Nielsen en Hoeke sl. Lissauer en Wiener 64, 64; Jacobson en Marinkelle sl. mr. Beets en mr. Heldering 6—2, 7—5 2e ronde: Feith en Hoving sl. Van Olst enAlsbach 4—6, 7—5, 7—5. 3e ronde: Timmer en Teschmacher sl. Van Meegeren en Mollinger 62, 60, 75. De laatste serie county-matches hadden het volgende verloop: Yorkshire (1) 309-8 won met innings van Hampshire (16) 99 en 94, Lei- cester (6) 302 en 21-0 won van Kent (9) 265 en 56, Sussex (7) 233 tegen Somerset (14) 198 en 373 draw. Warwick (8) 305 en 112-2 tegen Gloucester (15) draw. Glamorgan (13) 249 te gen Worcester (12) 130 en 47-1 draw. Lan cashire (4) 352 en 162-8 tegen J. Cahn's XI 260 en 144-4 draw. De Zuid-Afrikanen geven nog weinig blijken van vermoeidheid. Tegen een Engeland XI met krachten als Smith (D), Mitchell-Innes Holmes, Bartlett, Baxter en Read o.a. sloegen onze aanstaande gasten 311 voor 5 bijeen (Viljoen 119*, B. Mitchell 9-0) om daarna het Engelsche team voor 96 (Langton 5-35) en 106 (Crisp 3-43, Tomlinson 3-31, Vincent 3-8) aan den kant te zetten. De match werd te Folke stone gespeeld. In den aan den gang zijnden wedstrijd tegen de Minor-counties scoorden Viljoen 168 en Rowan- 115 -uit een totaal van 394. MOTORWÏELRIJDEN TERREIN-RIT 1935 LEIDSCHE MOTOR TOERINGCLUB. Evenals vorig jaar organiseert bovenge noemde club een terrein-rit op Zondag 15 September te Noordwijkerhout. Deze wedstrijd zal verreden worden om het Terrein-kampioenschaj 1935 van Leidén en Omstreken. Voor dezen wedstrijd worden alleen solorij ders toegelaten, welke worden ingedeeld in twee klassen, als volgt: klasse A: motoren tot en met 350 c.M.3; klasse B: motoren boven 350 c.M.3. De route loopt door het kampeerterrein te Noordwijkerhout. De terreinsgesteldheid is van dien aard dat aam de rijders geen onrede lijke eischen worden gesteld, noch aan de machines, Het circuit is ongeveer 2300 M. lang en moet- door de rijders van beide klassen 20 maal ge reden worden. ZEILEN. DE ZEILWEEK TE BURNHAM. Uit Burnham: Bij de Donderdag voortgezet te wedstrijden van de zeilweek te Burnham werd in de 6 M-klasse de eerste plaats bezet door „Kyla" van W. Russell, gevolgd door Bathsheba" van W. B. de Ste Croix en ..Ca therine" van C. Leaf. De „Piet Hein", gezeld door onzen landgenoot A. E. Dudok van Heel, werd vierde. Bij de Star-booten won „Paka" van E. F. Laeisz en P. Mylius in 1 uur 56 min. 36 sec. De tweede plaats werd bezet door „Lady Betty" van L. J. Martin en J. Fraser Miller in 1 uur 57 min. 25 sec. Derde werd de „Pirate" van II. S. Broom, die gezeild werd door onzen landge noot Ir. Loeff in 1 uur 58 min. 51-sec„ terwijl onze' landgenooten Van Marle en Moes mét Goetzee" de vierde plaats bezetten in 1 uur 59 min. 10 sec. In de open race voor sharpies was de eerste plaats voor de „Cutty Sark" van capt. E. S. Draws in 1 uur 33 min. 44 sec. met op de ze vende plaats onze landgenoot Ten Sythoff in 1 uur 37 min. 20 sec. In den .club-team-wedstrijd voor sharpies waren de eerste en tweede plaats voor de Royal Corinthian Yacht Club. Onze langeriooten van de Watersport Vereeniging „Loosdreclit" be zetten de zevende en- achtste plaats. AUTOMOBILISME. De Honeaarsche reis der K. N. A. C. Officïeele ontvangst te Miinchen De K.N.A.C. meldt ons uit Mürichen d.d. 2 September: De deelnemers aan de clubreis der K. N. A. C. naar Hongarije hebben een uitstapje naar de Gross Glockner irochalpenstrasse gemaakt, wat begunstigd werd door prachtig helder weer, zoodat alle panorama's, welke dit mees terwerk van Oostenrijkschen wegenbouw rijk is, duidelijk zichtbaar waren. De deelnemers zijn daarna uit Zeil am See vertrokken om den terugtocht naar Neder land te aanvaarden. De weg voerde over een der prachtigste routes, wat natuurschoon be treft, welke O-ostenrijk bezit, n.l. over Kuf- stein naar de Duitsclie grens en Miinchen. In Kufstein werd de lunch, gebruikt. De deel nemers werden daar ontvangen door den burgemeester, den heer Pirmoser, en den af gevaardigde van de Oostenrijksche Automo bielclub, den heer Hausherrn. 's Avonds heeft de Duitsche Automobiel Club den deelnemers een diner in het Preysing Palais aangeboden. De president der D. D. A. C. sprak het gezel schap met enkele hartelijke woorden toe en wenschte ieder een voorspoedige reis door het Duitsche land. De heer G. J. van Wickevoort Crommelin dankte namens de deelnemers voor de onver getelijke ontvangst, die het gezelschap in' München ten deel was gevallen. VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag, Het groote competitierad gaat morgen nog niet draaien, maar toeh worden -er vele wed- strijden gespeeld. In Roterdam' wordt tusschen Sparta en Excelsior (toevallig twee Rotterdamsche clubs) de beslissende wedstrijd om den Zilveren Bal gespeeld. In Haarlem krijgen we nog twee wedstrij den voor het Spaerne-bekertournooi, namelijk te één uur de verliezersronde tusschen Haar lem en Heracles en te drie.uur de strijd om den eersten en tweeden prijs tusschen .Storm vogels en Veloeitas. De IJmuidenaren maken hier eèn goede kans. De Stormvogels komen uit met: Hollenbèrg, Haak Sr., Haak Jr., Wey, Fijen, Tol, Van der Steen, Van der Merkt, Van der Lugt, Prins, Van der Laan Z--A- T E R D A Cr7 S E P T. 1935 WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN OP DE GOOISCHE WIELER BAAN. De Gooische Wielerbaan heeft voor Woens dag 11 September weer een bijzonder aantrek kelijk programma samengesteld, o.a. is er een sprintprogramma vastgesteld, waarvoor voor aanstaande professionals op dit gebied zijn geëngageerd. We noemen slechts van Holland sche zijde: Van Egmond, Pijnenburg, J. v. d. Heuvel en v. d. Linden en Veger. Voorts de Duitscbers Richter, kampioen van Duitseh land en tweede in de wereldkampioenschap pen 1935 te Brussel, en Steffes, den Duitschen kampioen van 1934. Uit België komt Huibrechts, na Scherens de beste Belgische sprinter en Engeland zal ver tegenwoordigd zijn door zijn kampioen Cosens. Voor de wedstrijden achter den motor ko men Wals, Blekemolen en de Graaf. ZONDAG 8 SEPT. 1935. HILVERSUM 1875 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA 6.00 VPRO 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Orgelspel J. Jong. 9.Postduivenber. 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantimga. 9.30 Gram.pl. en Piano-recital C. Stijn. 10.25 Schaakpraat j e S. Landau. 10.45 Orgelspel J. J. Jong. 11.15 A. Pleysier: Van staat en maatschappij; 11.30 Gram.pl. 12.— Klokken spel en uurslag v. d. Ned. Herv. Kérk of Nicolai-kerk te Appingedam. 32,01 Omroep orkest o.l.v. N. Gerharz. 12.4C Het 'schilderij van de maand door J. v. Doveren. 1-Vervolg Omroeporkest. 2.Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Gram.pl. 3.Residentie-orkest o.l.v. I. Neumark m.m.v. Lia Fuldauer (sopraan). 4.30 Gram.pl. 6.Boekbespreking D. Cos-ter. 6.30 Gesprek over oudeliedenzorg. 6,45 Kerkdienst uit de Waalsche kerk te Breda v.h. Vrijz. Prot. Verbond. Voorg. Ds. J. Zuurdeeg. 8.Nieuwsberichten. 8.10 Mede- deelingen. 8.15 Kovacs Lajos' orkest m.m.v. „The Blackbird Singers". 9.— Radio Journaal. 9,15 Gram.pl. 9.30 Concertgebouw-orkest o.l.v. Ed. v. Beinum m.m.v. J. -Pembaur (piano 10.30 Gram.pl. 11.berichten 11.1012.00 De AVRO-Decibels oJ.v. Eddy Meenk, HILVERSUM 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gram.pl. 9.50 Kerkdienst u. d. Geref. kerk te Schevenin- gen. Voorg. Ds. J. G. Feenstra. Orgel: C. Vrolijk, Hierna gewijde muziek. 12.15 Orkest- concert, lezing' en Gram.pl. 3.Gram.pl. 4.15 Ziekenlof. 5.Herdenkingsdienst ter gelegenheid v. h. 200-jarig bestaan der Suri- name-zending in de Ned. Herv. Kerk (Groote Kerk) te Hilversum. Voorg. Ds. B. J. C. Rijn- ders. Hierna Gewijde muziek. 7.45 Gram.pl. 7.50 Lezing. 8.10 Berichten. 8.15 Schlager- muziek. 9.— Gram.pl. 10.40 Epiloog. 11.00— 11.30. Esperanto. DROITWICH 1500 M. 11.2012.35 Kerkdienst uit Wales. 12.50 Zang door J. Sterling Mackinlay (sopraan). I.20 B.B.C.-Northem-Ireland-orkest o.l.v. Montgomery. 4.05 Gram.pl. 4.50 Kerkdienst v.cl. kinderen. 5.20 Reiig. causerie. 5.40 A. Thursfield (zang) en het Kutcher Strijk kwartet. 7,05 Lezing. 7.35 Concert door W. Widdop (tenor) en H. Perkin (piano). S.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Austin m.m.v. -M. Ja-rred (alt). 10.20 Het Alfredo Campoli Trio. 10.50 Epiloog. RADIO PARIJS, 1648 M. 7..20, 8.20 en 11.20 Gr.am.pl. 11.35 Orgel concert P. Revel. 12.25 Gram.pl. 12.35 Orkest concert o.l.v. Sohuyer. 3.05 Zang; 4,20 Hoor spel. 5.20 Orkestcohcert o.l.v. Pascal. 8.20 Zang. 9.05 „Le roman d'un jeune homme pauvre", spel van Feuillet. 11.10—12.35 Gram platen. KALUNDBORG, 1261 M 12.201,20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. ,4.20 Harmonieconcert. 6.206.40 Gram.pl. 8.20 Hoorspel. 8.35 Gram-.pl. 8.50 Voor jónge ren. 10.— Operetteconcert. 10,40 Oihroeo- orkest o.l.v. Rees-en. 11.25—12.50 Dansmuziek KEULEN, 456 M. 6.20 Havenconcert. 10.50 Kwintetcomcert. II.50 Bach-Cantate. 12.20 Omroepkleiriorkest o.l.v. Eysoldt. 4.20 Concert uit Koningsbergen 6.50 Fluit, viola en cembalo. 8.20 „Preciosa", opera van Weber. Leiding' J. Breuer. 10.50 Gram.pl. 11.2012.20 Dansmuziek, ROME, 421 M. 9.— Orkestconcert o.l.v. Marchesini: 10.20 Radio-tooneel. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 10.20 Gram.pl. 11.20 Salonrorkest 12.20 Gram.pl. 1.30—2.20 Het Constahtin orkest'. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Mannenkoor en. Gram.pl. 7.35 Gram.pl. 8.20 Cabaret; 9,20 Symphonieconcert o.l.v. André. 10.30—12.20 Paul Godwin'sorkest. 484 M.: 10.20 Salon-orkest 11.20 Gram.pl. 12.20 Het Constantin-orkest. 1.30—2.20 Salon orkest. 5.20 Populair concert. 6.20 Piano recital. 6.50 Gram.pl. 7.35 Zang. 8.20 Omroep orkest o.l.v. Gason en Radio-tooneel 10.30 12.20 Zie 322 M. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 „Ballet im Park", gevar. concert o.l.v. W. Illing. 10.20 en 10.35 Berichten. 10.50 Piano-recital. 11.05 Weerbericht. 11.20—1.15 Barnabas von Geczy en zijn dansorkest. MAANDAG 9 SEPTEMBER 1935. HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.Gram. platen. 9-Ensemble Rentmees ter. 10 Morgenwijding. 10.15 Gram.,, pla ten.- 10.30 Vervolg ensemble Rentmeester. 11. Orgelconcert. Fr. Hasselaar, m.m.v. H. Sala (sopraan). 12.— John. van Brück's orkest en. gram. platen. 3.15—4.— Kovacs Lajos' orkest. 4.15 Gram. platen. 4.30 Disco-causerie Max Tak. 5.30 AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. 6.20 Gram. platen. 6.40 Omroeporkest o.l.v; N. Treep. 7.30 Dr. A. A. L. Rutgers en G. J. Staal: Twee 'eeuwen' H-emKu'tterzending in "§iïr'ina~ me. 8.— Berichten. 8.05 Mededeelihgen.'-8.10 Omroeporkest o.l.v. N. Tree.p en gram. platen. 9.20 Reportage uit de Rotterdamsche Chinee- zenwijk te Katendrecht. 9.45 Het Renova- kwintet. 10.30 Kovacs Lajos' orkest. 11.Be richten. 11,1012,Uit „Central", Den Haag Damesorkest „Peuschgens" en Hans Len- nartz' dansorkes.. HILVERSUM 301 M. NCRV - uitzending. 8.Scrriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. W. J. v. Lokhorstè 11.Chr. Lectuur. 11,30 Gram. platen. 12,30 Amsterdamsch Salon- orkest O.I.V. D. MH. Ph. Kiekens. 2.—.Voor de scholen. 2.304.— Ged.uitzending van de Maranatha-confereniie te Zeist. 4.15 Gram. platen, 5.15 Pianokwartet „Die Haghe". ,6.30 Vragenhalfuur. 7.Ned.è Chr. Persbureau. 7.15 Repuortage. 7.30 Vragenhalfuur. 8.— Be lichten. 8.05 Orgelconcert A. C. Schuurman. 9.— C. v. Dijl: Wandeling door Oud-Amster- .dam. 9.30 Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" o.l.v. J. Th. Westerdael, m.m.v, H. Nieland (piano). (Om 10.15: Berichten), 10.30- 11.30 Gramof o-onmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10;35—10.50 Morgenwijding. 11,05 Causerie. 11,20 Gram. platen. 11,50 Orgelconcert -W. B. Ross. 12,20 Western Studio-orkest o.l.v. Tho mas. 1.05 Gram. platen. 1,35 Commodore Grandorkest o.l.v. H. Davidson. 2,35 Gram. platen. 3.20 Orkestconcert o.l.v. Evans, m.m. v. C. Deri (zang). 4.05 H. Hall (viool) en E. Thiman (piano). 4.35 BBC-Northern-orkest o.l.v. Morrison. 5.35 Het Golomlbo-octet. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-dansorkest H. Hall. 7,35 Bridgewater Kwintet. 8.20 BBC-Symphonie- orkest o.l.v. Sir Henry Wood m.m.v. solisten. 9.45 Pianorecital I. Gray. 10.— Berichten. 10.20 Lezing. 10.35 BBC-orkest o.l.v. Bridge. 11,35— 12.20 Jack Jackson's Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram.platen. 12,35 Orkestcon cert o.l.v. Touche. 6.05 Gram. platen. 7.55 dito. 8.20 Vroolijk programma. 9.05 Concert uit Vichy. 11.10—12. 35 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20—2,20 Concert uit rest. „Wivex". 3.50- 5.50 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 8.20 Pianore cital. 8.45 Hoorspel. 9.15 'Saxofoonsoli. 9.40 Gram. platen. 9.50 Reportage. 10.3511,25 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl KEULEN, 456 M. 6.50 Concert. 10,50 Radio-Schrauimelensem- ble, en solisten, 12,20 Koorconcert, 12,50 Uit Hamburg: Nedersa-ksisch Symphonieorkest en het dito Vocaal kwartet. 2,35 Gram. platen. 4.20 Zang en piano. 5.20 Uit Stuttgart: Or kestconcert. 7,20 Omroepkleinorkest o.l.v. Ey soldt. 9.20 Volksmuziek. 11,20—12,20 -Uit Bres- lau: Orkestconcert. ROME, 421 M. 9.„Poker di Dame" .operette van Bellini. Orkestleiding: C. Lombarde. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12,20, 1.30—2,20 en 5.20 Gram, pl., 5.50 Zang en piano. 7,20 Gram. platen. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Defauw. 10.3011,20 Gram. platen. ,484 M.: 12,20 Gram. platen. 12,50 Salon orkest. 1,502.20 en 5.20 Gram. pl. 6.50 Zang 7.35 Gram. platen. 8.20 Salonorkst. 8,50 Piano recital. 9.35 Salonorkest. 10.3011,20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 „Bordfest auf der „Tannenberg", ge varieerd programma. 9.20 September, maand overzicht. 10.20 en 10.35 Berichten. 10.50 Or gelspel. 11,05 Weerbericht. 11.2012.20 Bar- nabos van Geczy en zijn dansorkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 9