n Verkoopster LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Personeel aanbiedingen Huizen gevraagd Huizen aangeboden Kamers gevraagd Kaniers aangeboden Kost- en laiwomsig Huisraad gevraagd Huisraad aangeboden Rijwielen Auto's Diversen Eiken dag twee dooden Eischle liet verkeer in 1934. Het Centraal Bureau voor de Statistiek publiceert uitvoerige gegevens omtrent de in ons land door de politie geconstateerde ver keersongelukken gedurende 1934. In totaal werden geconstateerd 44.705 (41.816 in 1933) verkeersongelukken, waarvan 13.430 (11.803) met lichamelijk letsel voor een of meer personen. In 7122 (5832) geval len kwam behalve lichamelijk letsel, tevens materieele schade voor. terwijl 31.269 (30.012) ongelukken uitsluitend materieele schade tengevolge hadden; in 6 (1) gevallen zijn de gevolgen onbekend gebleven. Het aantal slachtoffers van de verkeers ongelukken bedroeg 14.936 (13.028), waarvan 398 (427) personen op de plaats van het on geluk zijn gedood. Bovendien zijn voor zoover is gebleken in 1934 tengevolge van de opgeloopen wonden nog 346 personen over leden, waardoor het aantal gedoode slacht offers is gestegen tot 744 (een cijfer voor 1933 ontbreekt). De ooi-zaken der verkeersongelukken wa ren blijkens de statistiek in 78.6 pet. (76.1) en 7.6 (7.5) der gevallen fouten van bestuur ders van vervoermiddelen en fouten van voetgangers, dus ooi-zaken van persoonlijken aard. Gebreken aan vervoermiddelen en de toestand van den weg (incl. slippen en door glijden) waren in 2.4 pet. (2.3 pet.) en 5.6 pet. (6.7 pet.) der gevallen oorzaak van een verkeersongeluk, terwijl 4.3 pet. (5.7 pet.) der ongelukken aan andere oorzaken waren toe te schrijven en in 1.5 pet. (1.7 pet.) dei- gevallen niet is kunnen worden vastgesteld. Nederland krijgt er vier mijnenvegers bij. Opdracht van het Departement van Defensie. Het departement van Defensie heeft den bouw opgedragen van vier mijnenvegers en wel van twee stuks aan de Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam en van twee stuks aan de werf Gusto te Schiedam. De machine- en ketelinstallaties zullen ver vaardigd worden in de fabrieken van J. en K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk en in de machinefabriek gebr. Stork Co. te Hengelo. De aanleg van het electrisch gedeelte ge schiedt door de firma Rietschoten en Hou- wens en de firma A. de Hoop te Rotterdam. DE MAHARADJA VAN PATIALA IN DE HOOFDSTAD. De Maharadja, een van de rijkste Britsch- Indische vorsten brengt gedurende drie dagen een bezoek aan ons land. Dronken Haarlemmer reed na de aanrijding door. Politie haalde hem 's nachts uit bed. Stakers te Tilburg willen geen woordbreuk erkennen. Burgemeester noch prof. mr. Aalberse wenschen nu te bemiddelen. 1 De staking in de Tilburgsche textielindu strie duurt voort. Dé burgemeester weigert met de stakers te onderhandelen, zoolang van hun zijde niet wordt erkend dat woord breuk is gepleed, doordat het stakingscomité eerst den stakers had geadviseerd den Dins dag na de kermis aan den arbeid te gaan, met zestig procent voorschot op ingehouden loonen en later een tegengesteld advies heeft gégeven, nadat bovendien de zestig procent waren in ontvangst genomen. Pas nadat de stakers een verklaring zouden hebben geteekend waarin zij woordbreuk er kenden en verontschuldigingen aanboden, zou de burgemeester willen bemiddelen. De stakers hebben een vergadering belegd, waarin werd meegedeeld dat deze staking niet alleen als doel had behoud van eigen loon. doch dat het ging om het behoud van het loonpeil der geheele arbeidersklasse. Van verschillende zijde, o.a. van de bak kers krijgen de stakers hulp. ofschoon het niet zooveel is als zij wenschelijk achten. Ook de rijksbemiddelaar, prof. mr. P. J. M. Aalberse heeft te kennen gegeven geen mogelijkheid van bemiddeling te zien, door dat de stakingsleiding twee geheel tegenge stelde adviezen heeft gegeven, die eigenlijk op woordbreuk neerkomen. De staking in de wollenstoffenindustrie heeft zich Zaterdag weer met 167 man uit gebreid. Het aantal stakers bedraagt thans meer dan 4000. De deken en de pastoor van Tilburg hebben een volgende verklaring gepubliceerd waarin zij in alle ernst en geheel uit eigen beweging alle textielarbeiders vriendelijk en dringend verzoeken zich te bezinnen en zoo spoedig mogelijk het werk te hervatten. Zij spreken de hoop uit dat allen aan dat verzoek zul len gehoor geven en terugkeeren naar de leiding van de eigen organisatie en niet meer zullen luisteren naar het verzet van commu nistische elementen. Zaterdagavond omstreeks 9 uur is op den Rijksstraatweg onder de gemeente Wasse naar, de 27-jarige P. Boot uit Leiden, dis op een driewielige bakfiets in de richting Leiden reed. van achteren aangereden door een vrachtauto uit Haarlem. Boot sloeg tegen een boom en werd ernstig gewond. Hij had een hersenschudding en verschillende wonden aan het hoofd opgeloopen. Nadat door een gemeente-arts de eerste hulp was verleend, is hij per auto overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. De bestuurder van de vrachtauto was na de aanrijding doorgereden, doch het nummer van den wagen had men kunnen opnemen en omstreeks middernacht is de chauffeur te Haarlem aangehouden. Hij verkeerde onder den invloed van sterken drank. Makelaar heeft vier jaar in het verschiet. Valsch taxatierapport opgemaakt. AMSTERDAM, 6 Sept, (A. N. P.) Op 29 De cember van het vorige jaar brak brand uit in het pakhuis van den koopman J. G. De schade was 'tamelijk groot en de makelaar-taxateur Ph. B. maakte een lijst op van de goederen, die schade hadden gekregen of volkomen ver nield waren. Eenigen tijd na het opmaken van het taxatierapport begonnen er in de buurt geruchten te loopen over brandstichting. De politie stelde een onderzoek in, doch de ge ruchten werden niet bevestigd. Wel kwamen andere feiten aan het licht; er zouden op het rapport drie kasregisters voorkomen, die bij den brand niet waren beschadigd, doch die •later door een gat in het plafond naar be neden waren geworpen. Op deze wijze was de schade-rekening f 119 hooger geworden. De koopman en de „makelaar" kregen vrij verblijf in het Huis van Bewaring. Vandaag stond het tweetal voor de vierde •kamer der rechtbank terecht, verdacht van oplichting in vereeniging. De 62-jarige koopman legde een bekentenis af, doch de makelaar hield vol onschuldig te zijn. Het bleek, dat G. zelf weinig voordeel bij de transactie had gehad. Het grootste deel van het geld was in de zakken van B. terecht gekomen. De Officier van Justitie zeide in zijn requisitoir, dat de hoofddader de make laar is. G. was als was in diens handen. On der de z.g. experts zijn er verschillende, die zich aanbieden bij iederen twijfelachtigen brand; het zijn gevaarlijke lieden en zij hoo- ren achter slot en grendel. Dikwijls zijn zij moeilijk te betrappen, doch het bewijs tegen B. achtte spr. geleverd. Hij is een buitengewoon gevaarlijk man, waartegen de -maatschappij beveiligd dient te worden. Het O. M. requireerde tegen den 36-jarigen makelaar-expert een gevangenisstraf van drie jaar, tegen diens slachtoffer, den koop man G. eischte hij een jaar gevangenisstraf. De ma keiaar-taxateur had zich nog voor 'een ander feit te verantwoorden. Hij had van een juwelier hier ter stede kostbaarheden op zicht gehad voor een waarde van f 700. On middellijk had hij de armbandhorloges, rin gen etc. naar een Bank van leening gebracht. Toen de juwelier merkte, dat hij was beet genomen, waarschuwde hij de politie, die den man te Bréda arresteerde. Verdachte legde ook in dit geval geen bekentenis af: „ik had ze eerlijk terug willen geven," aldus luidde zijn verdediging. De officier hechtte niet veel geloof aan deze verzekering en requireerde voor dit feit een gevar~pni~~A-r.f van een jaar. HOE JHR. SANDBERG OM HET LEVEN KWAM.. Over het aan jhr. Sandberg overkomen on geluk zijn nieuwe interessante bijzonderhe den bekend geworden na een conferentie tusschen verschillende luchtvaartdeskundigen o.w. een Nederlandsch technicus. Tijdens de demonstratievlucht van jhr. Sandberg heeft een Amerikaansch vlieger opnemingen met een filmtoestel gemaakt van de verschillende stadia der vlucht. Met het speciaal voor bom aanvallen geconstrueerde toestel daalde de vlieger van 4000 meter verticaal naar bene den met een snelheid van 500 kilometer per uur. Op 2000 meter hoogte brak de linkervleu gel. de machine stortte neer en viel met ge weldigen slag op den grond, waarbij de vlie ger werd gedood. De teraardebestelling van het ""Stoffelijk overschot van jhr. Sandberg op de algemeenc begraafplaats te Woensel zal in plaats van Dinsdag, zooals aanvankelijk was vastgesteld, eerst Donderdagmiddag om 12 uur geschie den aangezien het vertrek van het vliegtuig, dat het ontzielde lichaam naar ons land brengt, wegens pasformaliteiten der beman ning te Ankara vertraging heeft ondervon den. Muiden zag weer auto's. „Wat een verschil met vijf jaar gelee!" Zaterdagmiddag ongeveer half vijf bleek het personeel van de Vechtbrug bij Muiden, dat de brug, nadat zij geopend was geweest, om een schip te laten passeeren, niet meer met behulp van den electrischen motor ge sloten kon worden. Toen de kantonnier met den brugwachter poogden, de brug met handkracht te sluiten, gelukte dit evenmin, omdat eerst een bout moest wórden afge slagen. Terwijl men druk bezig was, de werk zaamheden te verrichten, ondervond het autoverkeer, dat op dit uur langs den rijks weg buitengewoon druk was, groote stag natie. Zoowel van de zijde van Bussum als van die van Amsterdam, naderden files auto's, welker bestuurders hun weg namen door Muiden heen. Maar dit was spoediger gezegd dan gedaan. De reeks auto's, die van Amsterdam kwam, reed langs het Muider- bosch en voorts door de Amsterdamsche- straat om zoo, over de befaamde voormalige tolbrug, de Naarderstraat te bereiken en dan vervolgens langs den ouden straatweg weer op den nieuwen asfaltweg te komen. Doch het was weer de oude tolbrug, die een spaak in het wiel stak! De auto's, die van de richting" Bussum kwa men, reden langs den Singel en de Heeren gracht in de richting van de Tolbrug, maar de bestuurders kwamen daar voor een ver keersopstopping te staan, doordat de tolbrug zoo smal is. dat zij slechts door één auto-file tegelijk bereden kan worden. Spoedig be merkte de sluismeester Kaüderer uit den tolstrijd welbekend wat er gaande was en geholpen door den bruggeknecht, waarbij zich spoedig ook de rijksveldwachter voegde, werd nu het verkeer zoo goed mogelijk ge regeld Op den Singel had een incident plaats, doordat een expeditie-auto, waarvan de chauffeur een vlakbij rijdenden motorrijder reeds gewaarschuwd had, tenslotte met dien motor in botsing kwam. De motorrijder, ont stak hierover zoo in woede, dat hij door het half-geopende portierraam van de cabine van de bestelauto naar den bestuurder sloeg. Hij miste echter en sloeg met kracht- de ruit van de cabine kapot, waardoor hij zich aan den pols wondde. De rijksveldwachter, maak te toen tegen den motorrijder proces-ver baal op Nadat het "verkeer 'n half uur door Muiden geleid was, slaagde men er in, de Vechtbrug met handkracht omlaag te draaien, waarna een begin werd gemaakt met het herstellen van den motor. De inwoners van Muiden, die zich er over beklaagd hebben, dat door den bouw van de nieuwe Vechtbrug, het verkeer geheel uit het stadje was weggenomen, moeten nu toch eenparig erkennen, dat het autoverkeer in de laatste vijf jaren zóó was toegenomen, dat ,,'t door Muiden niet meer gaan zon". H.H. KAPPERS Gevr. aank. kapp.bed., goed k. scheren en gev. met knippen bij AfoO, Wijkerstraatweg 132 Vel- sen Nrd. DAMESHOEDEN gevraagd, voor direct. Br. no. 3243 bur. van dit blad LIJSTEN op Iedere gewenschte maat. repareeren en schoonmaken van Schilderijen. Lijsten- en Fotohandel „ARTISTIEK" Zeeweg 261, Uitluiden (O.) AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HAN DELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 2 tot en met 7 September 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM. 1.200.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Ver re chnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 79516—79675. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uit betaling zijn gekomen, beloopt op het oogen- blik omstreeks RM. 40 millioen. De Sonder- kontö-posten waarvoor koersfixeering is ver kregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezelfde pe riode in totaal een bedrag van ongeveer RM. 250.000 met de begunstigden afgerekend, Het hoogste afgerekende volgordenummer was 16601. Het totale bedrag van de op het Treuhan- derkonto Niederlande uitstaande vorderingen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, be loopt op het oogenblik omstreeks RM. 16,3 millioen. De Treuhanderkonto-posten waar voor koersfixeering is verkregen, zijn hieron der begrepen. VLIEGER KRIJGT DOODELIJK AUTO ONGELUK. Zaterdagmiddag is de 22-jarige J. Ploem, vlieger uit Soesterberg in de gemeente Tege- len met zijn motor tegen een vrachtwagen ge reden, tengevolge waarvan hij met zware ver wondingen in het R.K. ziekenhuis te Tegelen moest worden opgenomen, waar hij is over leden. De chauffeur van den vrachtwagen treft geen schuld. DR. JAC. P. THIJSSE SPREEKT OP DEN TIENDEN MONUMENTENDAG. De commissie voor den Monumentendag houdt den Tienden Monumentendag te Enschedé op Zaterdag 28 September. Na de ontvangst door het gemeentebestuur is de vergadering in het Rijksmuseum „Twenthe". Op de agenda staat o.m.: openingswoord door den eere-voorzitter Mr. A. E. Baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Konin gin in de Provincie Overijsel, een voordracht van dr. L. R, Weritholt, hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat te Zut- fen over „Waterstaatswerken en Natuur schoon" en een voordracht van dr. Jac. P. Thijsse, secretaris van de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Neder land over: „De verarming van ons Land schap". Zondag 29 September zal met autobussen een excursie door het Zuidelijk gedeelte van Twente worden ondernomen. ARGENTIJNEN LEGGEN EEN KRANS OP DR. RUYTER'S GRAF. Als hulde aan de Nederlandsche Marine heeft de commandant van het in de haven verblijf houdende Argentijnsche opleidings schip,, Presidente Sarmiento" een krans ge legd op het graf van Michiel Adriaan Zn de Ruyter in de Nieuwe Kerk aan den Dam. K.L.M.-DIRECTIE NAAR DE VEREENIGDE STATEN. Zaterdag 14 September zullen de heeren A. Plesman, directeur en P. Guilonard. onder directeur der K. L. M. met het stoomschip Statendam van de Holland-Amerikalijn naai de Vereenigde Staten vertrekken voor een stu diereis, die 6 a 7 weken duren zal. De directie der K. L. M. zal het Amerikaansche luchtver keer bestudeeren en bezoeken brengen aan de voornaamste vliegtuig- en motorenfabrieken. Betaalt de Oranje Nassau-mijn te weinig loon? Een verzoek aan den minister om bemiddeling Ned. Linoleumfabriek. Aan het jaarverslag der Nederlandsche Linoleumfabriek over 1934 ontleenen wij: De omzetten op de binnenlandsche markt hadden in het afgeloopen jaar te lijden onder de verminderde koopkracht van het publiek de uitwerking hiervan hebben wij zooveel mogelijk getracht te verminderen door prijs verlaging van de dunne qualiteiten. Ondanks de zeer moeilijke omstandigheden op de verschillende exportmarkten zijn wij er in geslaagd onzen export in 1934 te hand haven. De opbrengsten werden nadeelig De- invloed door de waardedaling der verschil lende valuta's. De verlies- en winstrekening over 1934 sluit, nadat op de vaste activa f 282.092 (v.j. 280.343) werd afgeschreven, met een winst saldo groot f 151.538 (v.j. f 117.289) incl. saldo a.p. groot f 560. Dit resultaat werd verkregen, nadat het resultaat van onze vennootschap met die van de overige bij de Continentale Linoleum Union aangesloten maatschappijen en met I houd van de door uw bemoeiingen getroffen dat van de Continentale Linoleum Union overeenkomst, zouden wij ter oplossing hier- zelve werd gepoold. van de bemiddeling van u willen inroepen. In de mijnindustrie zijn moeilijkheden over de loonen gerezen bij de Oranje Nassaumij- nen, zooals blijkt uit de correspondentie tus schen den R.K. Mijnwerkersbond en de di rectie der Oranje Nassaumijnen over het feit, dat ook bij vier dagen werken in mijnen een loonsverlaging van 3 pet. wordt toegepast. Zooals uit deze correspondentie blijkt stelt de directie zich op het standpunt dat zij deze korting terecht toepast. De R.K. Mijnwerkersbond is van meening, dat dit echter ten onrechte geschiedt, omdat bij de overeenkomst, die gesloten werd ter af wending van het dreigende conflict, de direc ties alle voorstellen terugnamen, waaronder dat was der doorvoering der 3 pet. loonsver laging, óók bij een werkweek van vier dagen. Tegelijkertijd zond de bond een brief aan den minister van waterstaat waarin o.m. wordt geschreven Tot de voorstellen tot verlaging der loonen, door de directies der particuliere mijnen ge daan in de contact-commissie-vergadering van 13 Februari 1935, behoorde als punt 1: alge- meene toepassing van deze 3 pet. loonsver laging. Intusschen had de directie der Oranje-Nas- sau-mijnen toen deze 3 pet. loonsverlaging reeds toegepast. Ingevolge een arbitrale uitspraak, waarvan wij u hierboven 'n afdruk doen toekomen, heb ben de Oranje-Nassau-mijnen de ingehouden 3 pet. aan de arbeiders nabetaald. Sinds eenige maanden echter passen de Oranje-Nassau-mijnen deze loonsverlaging we derom toe. Daar het een geschil betreft over den in- uit Kennemeriand 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. luitsluitend bij vooruitbetaling:) ACCORDEON te koop. spotkoopje Moet weg. M, v. Hecmskerksfr, 8 0 Heemskerk. VER. v. HANDENARBEID Huy- gensplein 7, Hrlm. Opleidingscur sus akte handenarb. d. S. Bosnia, leraar Nutskweeksch. Metaalcur sus. Cursus artist, leerarbeid. ARTISTIEKE LEERARBEID. Dinsdagavond 8 u. 15 interessan' Le demonstratie bij Brinkmann Gr AI. Geen kosten, ieder welkom. Cursus voor leden ƒ10. niet-leden 12, volledige uitrusting inbegre pen. Handenarbeid, Huygenspl. KNIPCURSUS 3V2 mnd. ƒ20, 2 u. p. w, Voll. onderr. in maat- kn. Ook eigen kl. Zijlw. 109 rd. BOKSSCHOOL. Leert boksen op aangename wijze des Dinsdags avonds in geb, „Olympia". In structeur Schreuder, v. d. Duyn- straat 13. BALLET-RYTHM. GÏMN. - Aan clubje k. nog besch. j.d. (16-24 j.) deeln. Inl. Dinsdagav. 79 u. Lily Orgodet, Zandv. Allee 45. Telef. FRAXSCHE LES aan huis gevr. door echtpaar te Aerdenhout. Br. G 1079 bur. van dit blad Jongeman, m. dipl. H.B.S. a 5 j. c., vraagt opl. v. Mercuriusd'iplo- ma DUITSCH. om In December examen te doen. Br, met prijsopg, G 1116 bur. van dit blad CURSUS HANDENARBEID 75, Alles inbegrepen. IT. Elsinga, Leraar Rïjkskweeksch., Buiten rustlaan 22, Tel. 10453 Voorhuishouding Gevraagd JONG MEISJE v. d. morgenuren (van 912 uur). Bosboom Toussaintstraat 49, H'st. DAGMEISJE gevr. in klein gezin, boven IS jaar, zelfstandig kunn. werken, van S5 uur. Loon 5.50 per week. Aanmelden tusschen 79 uur. NET MEISJE gevr. v. d. morgen- urenr zelfst. en netjes kunn. wer ken. vlak bij station. Adres te vern. bur. van dit blad MEISJE gevr, voor de morgen uren, 8.3012. Kempstraat 2 5. 1 Oct. te Bloemend, gevr. bekwa me D. oi' O. KEUKEXM. (ook huisw. te verr.) en een dito of Holl. 2e meisje, zéér g. k. naaien en strijken. Beiden v. g. g. v. Br. G 1091 bur. van dit blad WERKSTER gevraagd, eën mor en per week. Lonbar Pétrilaan 20. Overveen. Gevraagd in klein gezin NET DAGMEISJE, niet ben. 16 jaar, v. Mevr. Raadsveld, Wal'd. Pyrmontlaan 9, Overveen, Gevr., liefst alleenst. WED. van m.b. 1„ bij 2 bej. menschen, bei den gezond, waarvan de vrouw ige verzorging noodig heeft, burgerlijke menschen. Br. G 1128 bur. van dit blad Gevraagd een NETTE WERK VROUW Dinsdagochtend en Vrij dagochtend van S.3012.30. Po- pulierstr, 2 9, Hrl, Nrd. Gevr. een JUFFROUW voor de huish., g. k. koken, liefst m, ver plegen bekend, pl.m.' 35 jaar. Rusthuis Zonneweelde, Driehuis. Per 1 Oct. wordt gevr. in kl. ge zin. z. k. IEMAND. P.G.. BE KWAAM v. d. HUISH. zelfstand, waar te nem. en alle huish. werk zaamheden waar te nemen. Br. met opg. v. leeftijd en verl. sal. G 113 5 bur, van dit blad Kantoor te BEVERWIJK vraagt KANTOORBEDIENDE, M. of Vr., goed kunn. rekenen en typen, bekendh. met assurantiën em nrrvn -fir. c-1 paU Von tnt Q O llVlPVPl 11*10" "Rl" 111 ot «KA' l_.i, "I/Of stenografie strekken tot aanbeveling. Br. met opg. leeft gen. onderw., sal, en dat, indiensttr. ond. nr. B 576 Bur. v.' Voor huishouding NET 3IEISJE gevraagd van 8.31 tot 2 uur. Schotersingel 159. Biedt zich aan FLINK DAG MEISJE, oud 22 jaar. v. g. g Br. G 1102 bur. van dit blad NET M. zoekt bezigh. van 8-11.3 V'. g. g. v. Br. G 1103 bur. va dit blad DUITSCH MEISJE zoekt voor haar jongere zuster een betr, v. d en n., g. k. w. en met kinderen omgaan. Br. G 1092 bur. v. d. bl, B. z. a. zeer bekw. GEDIPL. cÓSTUMIèRE, bill. cond. le kl. werk, goede inform. Br. G 109 3 bur. van di.t blad NET MEISJE b. z. a. v. d. en n.. zelfst. k. werken, eenv. kdken, in kl. gezin. v. g. g. v. Br. G 10S1 bur. van dit blad A.s. ONDERWIJZERES heeft eenige avond. disp. orn op kind. te passen. Br. G 10S2 bur. v.d. blad B. z. a. KEURIG NET MEISJE, bek. m. alle huish. werkz. Zandv. of omstr. Br. mej. Engberts, Cla- rasticfiting, Zandvoort. COSTU UMNA AISTER vraagt werk aan huis, Br, G 1133 bur. van dit blad B. z. a. NETTE WERKSTER, dagen per week of halve dager Br, G 1123 bur. van dit blad B. z. a. GEDIPL. COSTUUM- NAAISTER voor aan huis of bui tenshuis. Br. G 1130 bur. v.d. bl. Voor bedrijf B. z. a. BEKWAAM CHAUF FEUR, gen. alle voorkomende werkzaamheden te verrichten. Br. G 1094 bur. van dit blad B. z. a. CENTRALE VERWAR- M1XGSMONTËUR voor onderli. en stoken, Br. G 1121 bur. v.d. bl. B. z. a. PRIMA DAMES. HEERENKAPPER. Br. G bur. van dit blad ALL-ROUND RECLAMETEKE NAAR-DECORATEUR, in bezit van atelier, vr. grote of kleine op drachten. Br. G 1139 bur. v.d.bl. Nette menschen met 1 schools, kind vr. BOV. OF VRIJ HUISJE t.e huur op gezellig punt, huürpr. 5.50. Liefst I-laarlem Nrd. Br. G 1074 bur. van dit blad Moeder m. dochter (m. pensioen) vraagt net VRIJ OF BENEDEN HUIS, huurprijs 6 a 6.50 p. w. Geen Amsterd. buurt. Br. G 1095 bur. van dit blad Te huur gevr. in Hrlm. Noord te gen 1 Oct. a.s. VRU HUIS, huur prijs 30 p. mnd. Br. S. Over- beek, Akkerweg 16, Laren N.H. Te huur gevr. NET HUIS teg. 1 October, te H'stede, v. j. men schen die willen tv. 5.50 a 6.50 p. w. Br. G 1085 bur. van dit blad Te huur gevr. WINKELHUIS, ge schikt voor melkzaak. Br. met prijsopg. G 113 6 bur. v.d. blad GR. BOVENHUIS te huur. Klein Heiligland 69, bev. 7 k„ serre. 2 balcons, gr. keuken. Te bevr. aid. TE HUUR: L. Poell. vrij huis 3.9 0, ben.h. 2.50, bovenh. 4. Bevr. no. 18 van 9.3012. HUUROVERN. AAXGEB. v. hee renhuis aan verkeersweg. bij treinhalte Heemstede. Huurpr. tot 1 Jan. a.s. 25 p. mnd. Br. G 1137 van dit blad Net ni. zoekt ZIT-SL.KAMER- TJE 1,50 p. w. Br. G 1106 bur. van dit blad Nette wed., m.b. leeft., zoekt KA MER met kookgelegenheid. Br. met prijs G 1086 bur. van dit blad Gevr. ZIT- EN SLA APK. tegen 1 Nov. door dame. in bezit van eenige meubelen. Br. met inlicht, en prijs G 1140 bur. v. d. blad ETAGE TE HUUR, 3 lc. en keu ken- op keurigen stand, pr. 20 li. Te zien en te bevr. Leidsche vaart 47S rood, Haarlem Te huur GEM. ZIT-SL.KAMER 2.75 p. w. aan pers., b. b. h. h. Kleverlaan 16S. Voor bedrijf CHAUFFEUR gevr. Taxi Bedr. v. Di. en Zond., boven 22 j. onn. aan I Te huur GEMEUB. SLAAPK. aan melden, v. Meegen Jr., Over- de sbr. a 1.50 p. w. Berg. v. fiets. biltweg 26, Santpoort. I Colensostraat Blad PRACHTIGE KAMERs zeer goed gesch. v. Indische*?*0-' riant uitz. op park. Centr stad 3 min. v. station Haarlem r 1075 bur. van dit blad G ZIT-SLAAPK, te pension, besch., kl aez «w terstraat fis antP°or. FLINKE SLAAPK. te Spaarne 40 (bij Damstr.) huür 2 Te huur VRIJ ?LAAPF_v\rpT TJE. Kl. Heiligland 43. l" aat Te huur ZIT-SLAAPKA3EER pension aanseb. Tempi-lie™." 39 rood, Haarlem CENTRUM. Gem. zit-slaap. slaapk. te huur 2.50 en j per week. Warmoesstraat 6. EIKEN SLAAPKAmÈÏT^T^ 1 extra br. 2 pers. leaU(Mt' «j toebeh. waschcomm. spic-gelk tafel, nachtk. en 2 stoelen vno'é 85. Te z. Dinsdag en Woensd 2—4 u. Schaepmanlaan 12. Blo»' mendaal. Telefoon 11318. Net pers., v. betr., zoekt KOST E\ INWONING 7 a f S alles l„b(5r Liefst centr.. geen beroeps. Br, g 1.110 bur. van dit blad Te koop gevraagd een LIGSTOE& Fr. br. met prijsopg. G 1119 bar van dit blad GEëM. GASFORNUIS 6 pits. met oven te koop voor 10. Te zien van 7 tot 9 LorentzpLein 37. Een wit vierplaats GASFORNUIS Te bevr. Eindenhoutstraat 49. Te koop gevr. zoo goed als nieuw# HERENFIETS (merkfiets). Br, G 1111 bur. van dit blad 12.50 BURGERS DAMESRIJW, prima Magneet transpon 10, Jongens Burgers 12.50. Simpl, D. en H. 13. De Kampioen, Jansstraat 27, SPOED. Pr. Eng. d.rijw., dubb, rem 13,50. Eng. h.rijw. a. n. 12.50 en 16.50 Jong.rijw. 10, Ged. Oude Gracht 23 rd. Te koop gevr. een 4 pers. FORD OF CHEVROLET, jaar 1030- 31, Brieven met prijsopg, G 1099 bu reau van dit blad Te koop CITROëN m. 2 mnd w.- bel., 4 pers. auto in goeden staat. Klein Heiligland 43. AUTO's ZOND. CHAUFF. a 6 per dag. St. Bavostr. 3. Hrl.N. GARAGE TE HUUR met benzi nepomp, gesch. voor alle doelein den. Adr. Obistraat 75, Hrl. N. TE KOOP GEVR. tafelt.tafel en aangeb.%speelg. stoommachine en groote hondenm. Pardoen, Scho- Lerboschstraat 7. SCHRIJFMACHINE Prima Ham mond schrijfmachine, spotprijs 15. Jansstraat 27. Laat nu uw kamers VAKKUN DIG BEHANGEN tegen 15 cent per rol. Stalen vanaf 9 cent. Br, G 1115 bur. van dit blad HOND. Degene die ongev. half Juli, door bemidd. v. mej, Ker- bert te Santpoort stat., Alb.Thym- 1. 7. een jongen hond heeft gekr. (Welsh terrier) wordt in z. eigen bel. verz. deze teg. bel. ter. te bez, H.H. BOUWKUNDIGEN. Ter overname aangeb. Bergsma, Beton en gew. beton en jaargang Bouwk. weekbl. Br. G 1073 bur. v.d. blad BONT JAS JE, kort bisambuik bontjasje te koop van partic., we ens overcompleet, chic model en .eheel gaaf. Gewone prijs 95 V, 25. Er. G 1077 bur. v.d. blad TE KOOP GEVR. wit Ind. pak ken muziek instr.. meubelen, haarden, kachel curiositeiten d. v. ICessel Jansstraat 2S, Tel. 15639 Haarlem VERHUIZINGEN vanaf 2.50. Zomerstraat no. 31. Schermerstr, no. 14 zwart. Keurige collectie nieuwe LUCHT- VAARTLECTUUR agb.. ook uit buitenland, voor elk aann. bod, Br. G 10S9 bur. van dit blad DAMES, een MAATCORSET ver- .rdigt bekw. corsetlère v. Onberispelijke pasvorm gegavand, no. G 1090 bur. van dit blad

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 4