BEVERWIJK SANTPOORT. SCHEEPVAARTBERICHTEN. de n.c.g.o.v. vergadert. ZooaLs wij reeds berichtten zal de plaatse lijke afdeeling van de Ned. Chr. Geheelont houders Vereeniging a.s. Vrijdagavond 13 September een vergadering houden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. In deze bij eenkomst zal de heer Steenkamp spreken over het onderwerp „Wat is goed; wat is kwaad", zonder rijbewijs! De politie alhier heeft een automobilist aangehouden, die de veiligheid van het ver keer in gevaar bracht. Bij onderzoek bleek, dat de man zelfs niet in het bezit was van een rijbewijs. Natuurlijk bleef het gebruike lijke procesverbaal niet achterwege. de asphalt-lelie. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe programma als hoofdnummer de speelfilm „Asphalt-lelie" met Leslie Howard, Bettie Davis, Francis Dee en Reginald Denny in de hoofdrollen. De film behandelt de ongelukkige liefde van Philip Carey (Leslie Howard) een gevoe- ligen beschaafden, helaas eenigszins lichame lijk gebrekkigen student, die hem tot den slaaf maakt van Mildred (Bette Davis) een ordinair, dom per vers-egoïstisch juffertje uit een lunchroom. Een meisje met een minder waardig karakter en een bedenkelijke mora liteit: een asphalt-lelie. Dit is wel de meest- juiste benaming voor het klagelijk mensche- üjk product, dat het best op het asphalt der groote wereldsteden schijnt te tieren. Een medestudent brengt Philip in kennis met het juffertje en vanaf het oogenblik, dat het meisje zich in stompzinnige verwaand heid verwaardigt naar hem te kijken, is het lot van den fijnbesnaarden jongen man be zegeld. Zij geeft niets om hem, maar de slaafsche verliefdheid van den jongen man streelt haar ijdelheid. Ofscheen Philip die alleen in de wereld staat, volstrekt niet wel gesteld is hij bezit een heel klein kapi taaltje, dat hem net in staat stelt voor dok ter te studeerentroggelt zij hem zijn laatste cent af en bedriegt hem dan nog op schaam teloos-openlijke wijze met anderen. Ze gaat van hem weg wanneer het haar goeddunkt en als de anderen genoeg van haar hebben, is hij goed genoeg haar weer tot zich te nemen. Tenslotte laat het meisje hem voor goed in den steek. Ze zinkt hoe langer hoe dieper tot ze tenslotte als meisje van de straat haar leven in het ziekenhuis eindigt. Eerst nu is hij verlost van de vreemde sla vernij, die hem aan die minderwaardige vrouw bond en kan hij eindelijk nog gelukkig worden met een allerliefst meisje (Frances Dee) dat hem ondanks zijn klompvoet liefhad vanaf den eersten keer, dat zij hem ontmoette. Het tweede hoofdnummer is de spannende sensatiefilm „De autokampioen" met Lyle Talbot, Mary Astor, R. Karns e.a. in de hoofd rollen. de kikkertbeker. In de etalage van den heer J. v. d. Wel aan de Schans alhier zijn de prijzen geëtaleerd, die de krachtsportvereeniging D. O. K. heeft aangekocht voor de door haar georganiseer de wedstrijden om den Kikkertbeker. Behalve deze beker zijn ook een groot aan tal medailles voor deze wedstrijden uitge loofd land- en tuinarbeidersbond. De plaatselijke afdeeling van den modernen land- en tuinarbeidersbond zal op 1 Novem ber haar eerste lustrum herdenken. De afdee ling heeft in haar ledenvergadering besloten dit feit niet onopgemerkt te laten passeeren. Het bestuur zal een plan ontwerpen om dit eerste lustrum op waardige wijze te her denken. chr. jongemannenvereeniging De Christelijke Jongemamnenvereeniging „Excelsior" heeft besloten tot uitbreiding van het aantal leden een tweetal propaganda- vergaderingen uit te schrijven. Deze bijeen komsten zijn vastgesteld op 7 October en 25 Nov. a.s. In de laatste propagandavergadering zal het leekenspel „De Poort" worden opge voerd. verbouwing „oud meerenstein" Het bekende hotel „Oud Meerenstein" zal binnenkort een verbouwing ondergaan. Er zal namelijk een nieuwe ingang gemaakt worden, recht tegenover den Alkmaarschenweg. overtreding arbeidswet. De politie alhier heeft proces-verbaal opge maakt tegen een inwoner van Wormerveer die de bepalingen van de Arbeidswet en van het Arbeidsbesluit had overtreden. ruïne van brederode-marsch. De Turn vereeniging „Santpoort" organiseert ln samenwerking met „Santpoort's Bloei" V. V. V. op Zondag 3 November a.s. een K.N.G.V.- marsch onder den naam van Ruïne van Bre- derode-marsch over een afstand van 30 K.M. voor hen, die ouder zijn dan 16 jaar en van 20 K.M. voor adspiranten van 1216 jaar. Voor hen, die den tocht in den vastgestelden tijd afleggen, wordt een speciale medaille beschikbaar gesteld. Tot secretaris-penningmeester der regelings commissie is aangewezen de heer Arpad, Hoofdstraat 19. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam 9 v. Rotterdam te N.-York. Breedijk N.-York n. Rotterdam 9 (12 n.m.) 480 mijl W. v. Scilly. Burgerdijk Rott. n. N.-Orleans 9 v. Havana. Maasdam Rott. n. N.-York p. 8. Niton. Nebraska Vancouver n. Londen en Rott. 9 (8.6 v.m.) 40 mijl O. van Niton. HALCYONLIJN. Vredenburg 9 v. Rotterdam te Narvik. Stad Amsterdam 9 te Almeria voor Rotter - dam/Vlaardingen. Stad Zwolle Rott. n. Melilla p. 9 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein Antwerpen n. Hamburg p. 10 Vlissingen. Boschfontein (uitr.) 9 te Pt. Natal vertr, 12. Heemskerk (uitr.) 9 te Beira vertr. 11 naar Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 8 v. Las Palmas. Reggestroom (thuisr.) 10 (8 n.m.) te Rot terdam verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) p. 9 Perim. Zuiderkerk (uitr.) 9 te Hongkong. DE RINGRIJDERIJ. De jaarlijksche ringrijderij van „Santpoort's Ringrijden" vindt heden plaats op het Kerk plein en in de Molenstraat. De prijsuitreiking zal direct na afloop in „De Weyman" ge schieden. Crematie Ir. A. Stoop. Enorme belangstelling op Westerveld. Een van de meest geziene inwo ners van Kennemerland. een man die met de vele en groote gaven, waar over hij beschikte, de menschheid heeft gediend, is gistermiddag door een groote schare familieleden, vrien den en bewonderaars naar zijn laat ste rustplaats geleid Toen de baar met het stoffelijk overschot van den overledene langs de kronkelende in najaarszon badende paden naar het crematorium werd gedragen schreed daarachter een haast eindelooze stoet, samengesteld uit personen uit de vele kringen, waarin de overledene zich heeft be wogen. Onder hen merkten wij o.a. op de heeren Jhr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloe- mendaal, H. Hogenbirk, wethouder dier ge meente, Prof. A. D. Fokker en L. L. Bierens de Haan, curator en Dr. Jac. P. Tijsse, secretaris van het college van curatoren. Dr. A. de Vlet ter, rector van het Kennemer Lyceum, Ir. A. H. Ingen Housz, directeur van het Hoog- ovenbedrijf en de heer G. S. K. Blaauw, secre taris der directie, Mr. J. Bierens "de Haan, oud-directeur der Ned. Handel Mij., J. C. Mol, directeur der filmfabriek Multifilm te Haar lem, A. Burdet, jhr. G. C. Quarles van Ufford, Blcemendaal, Mr. P. Tideman, Monseigneur H. T. van Vlijmen, O. K. Bisschop te Haarlem, H. F. Klein, ex-gezagvoerder der „Adriaan Stoop", het bestuur der coöperatie „Een dracht" te Haarlem, J. Bongertman, na mens den Kring Haarlem van den K.N.Z.B. en H.V.G.B., Joh. M. Schmidt, namens de Haar- lemsche Reddingsbrigade, oud-kol. C. W. de Visser, Bloemendaal, H. Blok Wijbrandi, di recteur der Dortsche Petroleum Industrie Mij Jhr. J. van Reigersberg Versluijs, voorzitter van „Weldadigheid naar Vermogen", Haar lem, Jhr. F. Teding van Berkhout, directeur der Twentsche Bank, alhier, J. Luden. Bloe mendaal, Ir. C. Tellegen, hoofdingenieur van den R. W. S., S. H. Wilson, Bloemendaal enz. De heer S. W. de Clercq, schoonzoon van den overledene schetste in het bijzonder het groote verlies, hetwelk het overlijden van zijn schoonvader voor de familie beteekent. Teleurstellingen werden den overledene niet bespaard, maar toch was hij zoo gelukkig, dat hij van hetgeen hij heeft gezaaid, veel heeft mogen zien opgroeien. Hij hield er niet van, zich op den voorgrond te dringen en was wars van alles, wat op uiterlijk vertoon leek. Na het opgroeien kwam het oogsten, maar hij was er de man niet maar om op zijn lauweren te gaan rusten. Spreker wees op het vele goede door den overledene ge daan. Wij willen niet treuren, zoo besloot spreker, maar in vaders geest handelen en dapper voorwaarts gaan. Verder spraken nog als familielid de heer E. J. Langelaar, oudste kleinzoon en Jhr. Mr. J. C. Stoop. De heer J. K. Kramer, voerde het woord namens het personeel en de vroegere mede werkers uit de dagen der Dordtsche Petro leum Mij. De heer Kramer prees de groote gaven, de vriendelijkheid en scherpzinnigheid van den overledene. Hij had een warm kloppend hart voor de nooden van zoovelen. Zijn heengaan zal in breeden kring worden gevoeld. De heer A. Driessen herdacht de 31 jaren van onafgebroken aangename samenwerking men den overledene in een sfeer van onbe grensd vertrouwen. Wie met dit kostbaar leven verbonden is geweest, wie de gaaf heid van zijn karakter heeft leeren kennen, begrijpt de woorden van dankbaarheid, die hier zijn gesproken. Zijn onvermoeide werk kracht heeft hij ten dienste der menschheid gesteld en heeft hem geleid tot het stichten van monumenten waarvan Bad Wiessee zijn lievelingswerk was. Burgemeester Albracht van Bad Wiessee, roemde eveneens de buitengewone werkkracht van den grondlegger van Bad Wiessee. De her Adriaan Stoop stichtte Bad Wiessee en gaf daarmee de lijdende menschheid een der geneeskrachtigste bronnen. Hij gunde zich geen rust en was onafgebroken aan het werk. Spreker herinnerde aan de totstandkoming in 1930 van de nieuwe zwavelbron. Het vorig jaar bekroonde hij zijn werk met de stichting van de nieuwe hal. Eereburger en stichter van Bad Wiessee, ,.rust zacht", zoo besloot spreker. Terwijl de organist Morgenstimmung uit de Peer Gyntsuite van Grieg liet hooren, daalde langzaam de baar, die te midden van een on telbaar aantal bloemstukken was neergezet. De zoon van den overledene, Mr. A. Stoop, dankte de aanwezigen voor hunne belang stelling. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 9 van Amsterdam te Barcelona. Alkmaar Chili n. Amsterdam 8 van Arica. Ceres Bourgas n. Amsterdam p. 9 Finisterre. Cottica 9 van W.-Indië te New York. Oranje Nassau 10 v. W.-Indië te Amsterdam. Orpheus Amsterdam n. Pasajes p. 9 Ouess. Perseus 10 van Stettin te Amsterdam. Rhea Venetië n. Amsterdam 7 te Calamta. Saturnus 9 van Alicante n. Barcelona. Stuyvesant 8 van Curacao n. Pto. Cabello. Triton 9 van Alexandrië naar Jaffa. Crijnssen, Amsterdam n. Barbados 8 (2.39 n.m.) 45 mijl Z. van Land's End. KON. HOLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 7 van B.-Ayres. Zaanland (uitr.) 9 te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (uitr.) 9 van Lissabon. Baloeran (uitr.) 8 van Sabang. Kota Nopan (uitr.) 10 te Antwerpen. Dempo (thuisr.) 9 van Southampton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 10 te Port Said. Tawali (thuisr.) 10 van Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Philoctetes, Japan n. Rottm. 9 te Singapore. City of Hereford, Hankow n. Rottm. 9 v. Hongkong. Teucer 8 van Rotterdam te Yokohama. Phrontis Amstm. n. Java 9 te Swansea. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken op 10 September 1935: J. Th. Berkhout, timmerman, wonende te Zandvoort aan het Nassauplein 1 A. Curator Mr. H. O. van Wijk, wonende te Heemstede. J. P. Water, timmerman, wonende te Zand voort aan de Wilhelminaweg no. 10. Curator Mr. A. Bruch te Haarlem. N. E. de Wolf, zonder beroep, wonende te Haarlem aan de Frans Halsstraat no. 55. Cura tor Mr. van Toulon van der Koog, wonende te Haarlem. De nalatenschap van Cornells Eveleens, in leven boomkweeker te Aalsmeer. Curator Mr. J. H. J. Simons, wonende te Haarlem. L. M. van Noort, aardappelhandelaar, wo nende te IJmuiden-Oost aan de Kal verstraat no. 54. Curator Mr. E. van Tuinen, wonende te Beverwijk. H. C. T. van Teeseling, bedrijfsleider, vroe ger wonende te Haarlem aan de Benkoelen- straat no. 35. thans te Amsterdam. Curator Mr. H. A. M. Smits, wonende te Haarlem. N. van Keulen, timmerman, wonende te Vo gelenzang, gemeente Bloemendaal aan de Vo- gelenzangscheweg no. 48. Curator Mr. J. H. J. Simons, wonende te Haarlem. Rechter-commissaris Mr. E. H. W. F. van Schaick Mathon. H. Bottelier, schilder, wonende te Haarlem- merliede aan de Boudumlaan no. 1. Curator Mr. A. C. H. Hendrikse, wonende te Haarlem. De vennootschap onder de Firma „Atelier Centrum", gevestigd te Haarlem aan de Nas- saulaan no. 25 zwart en hare Vennooten: A. Mazurel, schilder (lood- en glashandelaar), wonende te Haarlem aan de Nassaulaan no. 25 zwart; A. Groenink, handelaar in glas en lood, wonende te Haarlem aan de Dekkerstraat no. 44. Curator Mr. H. J. Hoppe. De Vennootschap onder de firma Garage Gebrs. Polderman, gevestigd te Haarlem aan de Twijnderslaan no. 1, en hare vennooten: A. J. Polderman, garagehouder, wonende te Haarlem aan de Linschoterstraat no. 64: J. Polderman, garagehouder, wonende te Haar lem aan de Esschilderstraat no. 50. Curator Mr. H. J. Pot, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. S. J. Pit, wonende te Haarlem. Geëindigd de navolgende faillissementen, wegens het verbindend worden der uitdee- lingslijst: A. van Koperen ,groentenhandelaar, wonen de te Haarlem. Curator Mr. J. H. C. Slotema- ker, wonende te Haarlem. De N.V. Nederlandsche Meubel- en Houtwa- renfabriek „Meufa", gevestigd te Zaandam. Curator Mr. A. Bruch, wonende te Haarlem. DAMMEN. D.C.IJ. WINT VAN JOZEF BLANKENAAR. Gisteravond speelde het eerste tiental van D.C.IJ. zijn eersten wedstrijd voor de hoofd klasse-competitie tegen Jozef Blankenaar uit Amsterdam. De uitslag luidt; Damcl. IJmuiden I: Jozef Blankenaar I: 1, P. LeyteF. Raman 0—2 2. A. Ligthart—v. d. Sleen 1—1 3. B. DukelP. Goezinnen 2—0 4. C. SuykJ. Metz 0—2 5. F. BasstraKnol 1—1 6. H. de BoerGorter 1—1 7. H. Schaap—Riebertz 0—2 8 G. PostmaKich 2—0 9. C. BaisDe Krijger 2—0 10. H. LarosRemmers 2-0 Totaal 119 voor D.C.IJ., die hierdoor de competitie zeer fraai inzette, door van de kampioenen van het vorige jaar te winnen. raichenbach wint de tweede match van de jongh diet 5—3. Uit Parijs: Zooals bekend, hebben de wereld kampioen M. Raichenbach en de ex-kampioen van Nederland Herm. de Jongh de vorige maand een match over vier partijen gespeeld, die in een gelijk spel (44) eindigde. In de tweede match is het den Poolschen grootmeester echter gelukt de overwinning te behalen. Reeds in de eerste partij wist hij zijn tegen stander te verslaan. De Jongh had voordeel in het middenspel, doch een moeilijk te voor HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 9 van Aden. Groote diepgang. Het Engelsche tank-stoomschip „British Ensign" passeerde Zaterdag j.l„ komende van Abadan, het Noordzeekanaal met een diep gang van niet minder dan 8,3 meter. Op de rotsen geloopen. Uit Livorno wordt gemeld dat het Grieksche stoomschip Onassi Maria op de kust van het eiland Capraia op de rotsen is geloopen. De opvarenden zijn allen geland. Uit het feit, dat binnen een uur het geheele schip vol water stond, valt af te leiden dat het ernstige bo- demschade heeft bekomen. In welken toestand het schip#zich daar bevindt kan men zich voor stellen als men weet dat het 18 graden slagzij ligt. Brand op aan Italië verkocht schip. Naar men uit Kopenhagen bericht is er aan boord van het Deensche stoomschip „United- States" (9993 B. R. T.), dat aan Italië was ver kocht, brand uitgebroken. Eerst zou het schip gesloopt worden in Italië, maar volgens latere berichten moest het, evenals zoo vele andere, voor den sloop bestemde, verkochte schepen, in werkelijkheid dienen voor het verschepen van troepen naar Abessynië. In verband met dit feit dacht men aan brandstichting. De po litie heeft dan ook een belooning van 1000 ziene dreiging werd hem noodlottig, waarna Raichenbach, na een serie krachtzetten fraai won. Ook in de tweede en derde partij was de wereldkampioen hoofdzakelijk op verdedigen aangewezen; hij deed dit echter zoo goed, dat winst voor De Jongh onmogelijk bleek. In de vierde partij was het juist andersom. Raichen bach had belangrijk voordeel; De Jongh moest zich geheel geven om na een strijd van zes uur nog juist remise te forceeren. Het resultaat van de tweede match is dus: Raichenbach 5 punten (1 gew., 3 remises); De Jongh: 3 punten (0 gew., 3 remises). ZWEMMEN. Willy den Ouden in topvorm. Breekt opnieuw een wereldrecord. Uit Aarhuus: Willy den Ouden, die dezei dagen te Kopenhagen het wereldrecord 200 Meter vrije slag op zoo fraaie wijze verbeterde, heeft Dinsdag opnieuw een prachtige prestatie geleverd. Bij de internationale zwemwedstrijden te Aarhuus heeft zij haar eigen wereldrecord op de 300 Meter vrije slag verbeterd en gebracht op 3 min. 50.4 sec. De tijd van haar vroegere record bedroeg 3 min. 58 sec. Bij haar prachtige race had Willy den Ouden geen tegenstanders; zij ging alleen over de baan. Tevoren had zij de 100 Meter vrije slag gewonnen in den snellen tijd van 1 min. 5.7 sec., vóór de Deensche zwemster Arnberg, die een tijd van 1 min. 10,9 sec. maakte. De 400 Meter vrije slag bracht een overwin ning voor Annie Timmermans. Zij legde den afstand af in 5 min. 39.8 sec. en versloeg Mej. Hieger, die een tijd maakte van 5 min. 42,6 sec. De 200 Meter schoolslag werd gewonnen door Greta Brouwer, die na feilen strijd eindigde vóór de Deensche zwemster Isberg. De tijd van Mej. Brouwer bedroeg 3 min. 5,8~sec„ die van haar tegenstandster 3 min. 6,5 sec. De Nederlandsche zwemsters hebben dus op nieuw op alle afstanden gezegevierd. De rccordlijst van Willy den Ouden. Het lijstje der wereldrecords van Willy den Ouden ziet er thans als volgt uit: 100 Yards vrije slag 59.8 sec. 100 Meter vrije slag 1 min. 4.8 sec. 200 Meter vrije slag 2 min. 25.3 sec. 220 Yards vrije slag 2 min. 27.6 sec. 300 Yards vrije slag 3 min. 27 sec. 300 Meter vrije slag 3 min. 50.4 sec. 400 "Meter vrije slag 5 min. 16 sec. 500 Meter vrije slag 6 min. 48.4 sec. MOTORSPORT. DE INT. ZESDAAGSCHE MOTOR WEDSTRIJDEN. Tweede dag. Uit OberstdorfNa den sensationeelen eer sten dag is de tweede dag heel wat rustiger verloopen. Het parcours was veel gemakkelij ker en veroorloofde meermalen zeer groote snelheden. Toch werd op de rechte einden niet het uiterste van de machines gevergd, ten einde deze voor de verdere dagen te sparen. De rijders, nu meer aan de moeilijkheden van de Zesdaagsche gewend, wistén den strafpun- tenregen van den vorigen dag te keeren. Eerst Dinsdag is bekend geworden, dat ook de rijder Röeli vrij van strafpunten is gebleven. De snelheidsproef in het parcours van Dins dag werd in het algemeen goed volbracht, te meer daar de rijders zóó snel reden, als de veiligheid en het behoud van hun machines dit maar toelieten. In tegenstelling met wat Maandag gemeld werd is ook Von Fürstendrecht niet uitgeval len. Hij rijdt nog steeds, zij het dan ook met 47 strafpunten. Dinsdag moest Nagtegaal we gens motorpech opgeven. De Haarlemmer De Ridder heeft Dinsdag zijn voet verstuikt, waardoor hij dadelijk na den rit met een waterverband door de Neder landsche wedstrijdleiding naar bed werd ge stuurd. Het is nog niet zeker, of hij heden zal WOENSDAG 11 SEPT. 1935 starten. In ieder geval is de wond niet van ernstigen aard. Acht Nederlandsche rijders zijn nog zonder strafpunten: nl. Zuur, Röell, van Dïnter, van der Voort, Vermaak, Timmer, De Ridder en Teeken, terwijl, zooals reeds gemeld werd, over Hoogeveen nog onzekerheid be staat. Van de overige Nederlanders hebben Moejes één strafpunt, Fijma 2, de Beaufort 4, Sannes 4 en Von Fürstendrecht 47 strafpunten. WIELRIJDEN. De kleine Tour de France in het Stadion. Van Vliet klopt Merkens. Een zeer gevarieerd programma werd Dinsdagavond den velen duizenden toe schouwers, die de tribunes van de Station wielerbaan bezetten, voortgezet. Het hoofd nummer werd gevormd door de z.g. kleine Ronde van Frankrijk, een rit op eigen kracht over 45.5 K.M. met 24 klassementen, even veel dus als het aantal étappes in den jaar lij kschen wegwedstrijd. Behalve deze „Ronde" had men een interessanten landenwedstrijd voor beroepsrijders in elkaar gezet. Ook de sprinters kwamen aan de beurt, Merkens tegen van Vliet in een omnium. De omniumwedstrijd tusschen Van Vliet en den wereldkampoen Merkens bestond uit een sprint, een tijdrace en een achtervolging. De sprint was bijzonder belangwekkend. Van Vliet ging ouder gewoonte als eerste weg, doch hij liet zich in de bocht pas seeren, waardoor hij het ditmaal in tweede positie tegen den Duitscher moest opneemen. Merkens zocht het in de korte sprint. Van Vliet was hem rustgi, flinke ruimte latend, gevolgd. Bij het uitkomen van de bocht lag Van Vliet vrijwel naast Merkens. Maar toen bewees Van Vliet, welke groote capaciteiten hij bezit. Elke meter op het laatste rechte eind werd betwist; vlak voor de streep gaf de Woerdenaar een ruk aan zijn pedalen, die hem met een danddikte als eerste over de streep deed gaan. Ok in de tijdrace was Van Vliet sneller dan Merkens. Over de 500 met vliegenden start noteerde hij een tijd van 312/5 sec., de Duitscher 32 sec. Volgde de omniumlandenwedstrijd voor profs. Pijnenburg maakte in de tijdrace verreweg den snelsten tijd, nJ. 32 4/5 sec. dus nog meer dan 1 sec. minder snel dan Van Vliet. De eerzucht van Pijnenburg om in difc milieu van eerfsiteklas wegrenners een bij zonder figuur te slaan, zorgde er wel voor, dat de Tilburgenaar de meeste punten in de sprints in de wacht sleepte. En daar Pijnenburg ook de tijdrace had gewonnen, had Nederland het omniumnummer gewon nen. De resultaten waren: Klassementswedstrijd 6 K.M.: 1. Nederland 18 punten, 2 Oostenrijk 12 punten. 3. Frankrijk 6 punten, 4. Duitsch- land 5 punten. 5. Italië 2 punten. 6. België 1 punt. 7. Zwitserland 0 punten. Tijdrace: 1. Pijnenburg 32 4/5 sec. 2. Bres- ciani 35 sec. 3. Thallinger 36 sec. 4. Vervaecke 36 3/5 sec. 5. Archambaud 37 sec. 6. Amberg 37 1/5 sec. 7. Thierbach 37 3/5 sec. Een nieuw nummer op de. Stadionbaan was de inhaalwedstrijd met motorgangma- king over maximum 10 K.M. tusschen Van der Wulp achter Kaser en Wals achter Ceur- remans. In het eerste gedeelte lag v. d. Wulp steeds voor, doch 6 ronden voor het einde spurtte Wals zijn achterstand gemak kelijk bij om tenslotte met 10 Meter verschil te winnen in den tijd van 7 min. 12 sec. Het derde gedeelte van den omniumwed strijd MerkensVan Vliet bestond uit een inhaalwedstrijd over maximum 3 K.M. Ook deze achtervolging was voor den Nederland- schen amateur, die met flink verschil won in 3 min. 57 sec. Alle drie wedstrijden werden dus door Van Vliet gewonnen. Pijnenburg blonk ook in de achtervolging met Van Hout tegen de Franschen Speicher en Archambaud uit. De beide Nederlandsche renners hadden direct reeds een voorsprong genomen, doch 6 ronden voor het einde kreeg Van Hout een lekken band. Pijnenburg reed alleen door en slaagde er in den voorsprong tegen de beide Franschen te behouden. Met van Hout 2 ronden voor het einde in de baan, was het pleit toen spoedig beslecht, vooral toen ook Speicher nog een lek bandje kreeg. Met groot verschil wonnen Pijnenburg en Van Hout in den tijd van 6 min. 31 3/5 sec. De kleine „Tour de France". Na de pauze werd de kleine „Tour de France" verreden. Deelnemers waren Remain Maes, F. Vervaecke beiden België, Speicher, Archambaud, beiden Frankrijk, Thierbach, Umbenhauer, beiden Duitschland. Morelli, Bresciani, beiden Italië, Max Bulla, Thal linger beiden Oostenrijk, Amberg en A. Bula beiden Zwitserland en de Nederlanders Pijnenburg, P. van Kempen, Wals, Van Hout, Braspenninx, Pellenaars, Heeren en Bos- land. De einduitslag was: 1. Wals 104 punten. 2. Pellenaars 66 punten; 3. Braspenninx 56 i punten; 4. Archambaud 50 punten. I Tijd 1 uur 1 min. 58 2/5 sec. Wals en Pellenaars maakten tenslotte een I eere-ronde. ABESSYNIë BEREIDT ZICH VOOR.... Beeld van een trocpenschouw voor de poorten van de hoofdstad Addis Abeba. Kronen uitgeloofd voor degeen, die ophelde ring kan geven omtrent de oorzaak van den brand. Vermindering' opbrengst der Finsche houtverkoop. Naar uit Helsingfors wordt gemeld waren er tot eind Augustus 470.000 standaards hout verkocht tegen 385.000 in dezelfde periode van het vorig jaar. De exportprijzen waren echter lager dan in 1934, zoodat de uitvoer ook belangrijk minder opleverde dan in 1934. De vermeerdering van den houtexport is toe te schrijven aan de grootere activiteit van de houtverwerkende industrieën, waarvan de uit voer toegenomen is. In tegenstelling met den houtexport, die aan het scheepvaartseizoen gebonden is, kunnen de houtproducten het geheele jaar vervoerd worden, waardoor het transportverkeer in den winter levendiger wordt. De exporteurs eischen daarom de bouw van een tweeden grooten ijsbreker om zich er van te verzekeren dat het scheepvaartver keer door den ijsgang in den winter niet on derbroken zal behoeven te worden. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip „Varmdö" is gisteren alhier aangekomen van Oxelösund met een lading ijzererts voor het Hoogoven- bedrijf. Sleepreis. De Nederlandsche zeesleepboot Schelde is hier gisteren van Leixoes binnengekomen met op sleeptouw een onderlosser. AANGEKOMEN. 9 September: Ousel s.s. Liverpool 10 September: Joma m.s. Fowey Embla s.s. Oscarshamn Euterpe s.s. Bordeaux Perseus s.s. Stettin Arbo m.s. Londen Oranje Nassau s.s. West Indië Schelde sb. Leixoes Eems m.s. Londen VERTROKKEN. 9 September: Agility s.s. Schiedam Wisborg s.s. Solvesborg Acclivity m.s. Falmouth 10 September: Afon Towy s.s. Goole Rijn s.s. Archangel. TOCH EEN UITVAAR-CERTIFICAAT. Voor een der beide stoomtrawlers, waar van werd gemeld, dat zij in verband met verandering van eigenaar geen uitvaar-certi ficaat gekregen hebben, is inmiddels een dergelijk certificaat uitgereikt en wel voor de Margaretha IJm. 94.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3