DE BILT Prijsvraag VERWACHT WORDENDE SCHEPEN1 IJmuider Courant. Minister de Graeff spreekt te Genève. Schip Amstelland. Alkmaar Amstelkerk Amazone Alcinons Ajax (Ned.) Amur Amstel Bloemfontein Bennekom Barneveld Ben well Tower Boskoop Baarn Colombia (Ned.) Caribia Cordillera Daphne (Gr.) Deucalion Europe Eurybates Eem Gaza Ga ny me des Gaasterkerk Halle Macassar Ka mmNed.-Indië. Helenus Batavia Heemskerk I Zuid Afrika Hébé (Ned.) Gdynia Haig Rose Llanelly Buenos Aires Chili West Afrika Danzig Batavia Stettin Leningrad Archangel Z. Afrika Chili Chili La Plata Chili Chili Hamburg West Indië Hamburg Villa Constitucon Palermo Pt. Arthur Batavia Vüpuri verm. aankomst Diamante Hamburg Hamburg Joh. de Witt Jagersfontein Kerkplein Kurmark Luneburg Meerkerk IïTagdalena Myrmidon Nicea Ootmarsum Polyphemus Poelau Tello Polydorus Phobos Phrygia Pres. Francqui Poelau Roebiah Randfontein Reggestroom Rhea (Ned.) Randwijk Serooskerk Salabangka Stella 'Ned.) Springfontein Sliedrecht Saturnus Scheer Stuyvesant Tajandoen Tawali Tabinta Triton Ulysses (Ned.) Udanrik Venezuela Vesta Waterland Winsum Zaanland 5 Batavia Hamburg Buenos Aires Ned. Indië Japan Archangel Hamburg Barcelona Archangel Batavia Batavia Batavia. Curacao West Indië Batoum Batavia Z. Afrika W. Afrika Midd. Zee Archangel J apan Batavia Alexandrië Z. Afrika Constantza Midd. Zee Follonica West-Indië Batavia Batavia Ned. Indië Alexandrië Bourgas Archangel West Indië Midd. Zee Buenos Aires Archangel Beunos Aires 21 Sept. 19 Sept. 14 Sept. 15 Sept. 15 Sept. 19 Sept. 15 Sept. 4 Oct. 15 Sept. 3 Oct. 16 Sept. 15 Sept. 11 Oct. 13 Sept. 6 Oct. 24 Sept. heden 14 Sept. 16 Oct. 6 Oct. 14 Sept. 25 Sept. 14 Sept. 9 Oct. 16 Oct. 26 Sept. 13 Sept. 19 Sept. 22 Sept. 17 Sept. 29 S°nt. 15 Sept. 26 Sept. 14 Sept. 27 Sept. 15 Sept. 18 Sept. 16 Sept. 28 Sept. 13 Sept. 25 Sept. 26 Sept. 26 Sept. 12 Sept. 17 Sept. 5 Oct. 14 Sept. Laatste bericht 4 Sept. van Bahia. 8 Sept. van Arica. 10 Sept. van Dakar. 11 Sept. van Kopenhagen, in lading. in lading. 8 Sept. vertrokken, in lading. 9 Sept. van Port Said. 11 Sept. van Hambugr. 6 Sept. te Rotterdam. 19 Aug. van Necochea. 10 Sept. van Cristobal. 9 Sept. te Valparaiso. vertrekt 14 Sept. 12 Sept. van Pto Barrios, vertrekt 14 Sept. 3 Sept. van Santa Fé. 10 Sept. van Gibraltar. 9 Sept te Liverpool. 10 Sept. van Singapore. 10 Sept. van Skagen. 10 Sept. van Colombo. 27 Aug. van La Plata. 11 Sept. vertrokken, in lading. 9 Sept. van Gibraltar. 7 Sept. van Colombo. 6 Sept. van Padang. 11 Sept. van Beira. in lading. 11 Sept. vertrokken. 10 Sept. van Perim. 13 Sept. vertrokken. 6 Sept. vertrokken. 10 Sept. van Soerabaja. 11 Sept. van Pt. Said. 9 Sept. van Perim. 7 Sept. van Lodingen, vertrekt 14 Sept. 10 Sept. van Gibraltar. 12 Sept. vertrokken. 11 Sept. van Gibraltar. 5 Sept. van Sabang. 5 Sept. van Colombo. 21 Aug. vertrokken. 9 Sept. van Pto Caballo. 31 Aug. van Stamboul. in lading. 12 Sept. van Duinkerken. 12 Sept. te Hamburg. 7 Sept. te Calamata. 10 Sept van Lodingen. 9 Sept. 7 Sept. 11 Sept. 11 Sept. Sept. 10 Sept. 7 Sept. 9 Sept. van Shanghai, vertrokken, van Algiers, van Zanzibar, van Gibraltar, te Barcelona, van Gibraltar, te Paramaribo. 9 Sept. van Port Said. 10 Sept. van Port Said. 4 Sept. van Macassar, in lading. 8 Sept. van Stamboul. 2 Sept. vertrokken. 3 Sept. van Barbados. 10 Sept. van Fiume. 17 Sept. vertrokken. 11 Sept. van Röst. in lading. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Nederl. s.s. Venus Amsterdam IJMUIDEN OM DEN MEESTERTITEL DAMMEN. De voor wedstrijden van het district Noord- Holland voor den wedstrijd om den meester titel werden deze week voortgezet. De uitsla gen luiden: De Jong verliest van P. Leyte; C. Suijk wint van H. de Boer. De stand der deelnemers van de groep IJmuiden luidt thans: P. Leyte en C. Suijk 1 gesp. 2 pnt.; H. de Boer en De Jong 2 gesp. 1 p. De partijen P. Leyte—H. de Boer en C. Suijk—De Jong zul len beslissen, welke twee spelers tegen de groep Zaandam, waaruit zich ter elfder ure nog eenige deelnemers hebben aangemeld, voor den eindstrijd om twee plaatsen, uit komen. .VOOR DE KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende: Door enkele dames uit IJmuiden is een vereeniging opgericht, met het doel kinderen van werkloozen van alle gezindten één avond en één middag per week nuttig en aangenaam bezig te houden. De werkzaamheden zullen bestaan uit handwerken, slöyd, spelletjes, figuurzagen, tooneel, schimmenspel, operettes, muziek, zang, teekenen, maken van een herbarium, wandelingen, reidansen, voorlezen, verzamelen van postzegels enz. Daar deze kinderen geen contributie be talen en wij toch voor aanschaffing van di verse benoodigdheden, speelgoed en zaalhuur geld noodig hebben zouden we iedereen wil len vragen om donateur te willen worden tegen 'n minimum bedrag van 1 ct. per week. Voor een kleine bijdrage in eens, oud speel goed, lappen, klosjes, sigarenkistjes en derge lijke houden we. ons zeer aanbevolen. Het speelgoed dat gemaakt wordt is weer bestemd voor het Sint Nicolaasfeest voor an dere arme kinderen, dat ook door ons gegeven wordt. Nadere bijzonderheden over onze vereeni ging zullen gaarne verstrekt worden door mevr. L. WildschutHoekendijk, Pastorie, Velserduinweg 132, IJmuiden Oost. Het speelgoed kan men brengen bij mej. G. de Vries, Velserduinweg no. 151 IJmuiden Oost; ook eventueele bijdragen in geld. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 13 SEPT. Tarbot per K.G. f 0.74—f 0.62. Tongen per K.G. f 1.50f 0.78. Middelschol per 50 K.G. f 22.50. Zetschol per 50 K.G. f 16—f 10.50. Kleine schol per 50 K.G. f 15.50—f 6.20. Bot per 50 K.G. f 13. Schar per 50 K.G. f 7.80—f 2.60. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 30—f 25. Kleine schelviscli per 50 K.G. f 20f 8. Kabeljauw per 125 K.G. f 50—f 31. Groote gullen per 50 K.G. f 17.50f 16. Kleine gullen per 50 K.G. f 14f 6. Wijting per 50 K.G. f 4.90—f 4.60. Makreel per 50 K.G. f 13—f 11. Versche haring per kist f 5.20—f 4.40. BESOMMINGEN. Trawlers: I. S. Groen IJM. 130 910 m f 4060. Voorwaarts IJM. 83 145 m. f 1310. Loggers: KW 36 f 510, KW 135 f 500, KW 27 f 440, KW 18 f 310, KW 107 f 420. BEVERWIJK Zangwedstrijd op komst. 13 en 14 November in Herv. Vereenigings- gebouw. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van het Nederlandsch Hervormd Kerkelijk Zangkoor alhier, zal op Woensdag 13 en Don derdag 14 November a.s. in het Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een zangwedstrijd worden gehouden voor dubbele mannen- en de dubbele gemengde kwartetten. De inschrijvingen overtroffen de verwachtingen, want niet minder dan 31 kwartetten zullen aan dezen wedstrijd deel nemen. Donderdagavond werd in het vereeni gingsgebouw de loting gehouden. De uitslag was als volgt: Eerste afdeeling dubbele mannenkwartetten: Verplicht koor: De conducteur van Jos. de Klerk. 1. Smettana, Amsterdam, 2. Harmonie, Haarlem; 3. Kunstmin, Amsterdam; 4. Aurora, Haarlem; 5. Sursum Corda, Amsterdam; 6. De Vereenigde Zangers, Beverwijk; 7. Kunst naar Kracht, Den Haag; 8. Euterpe, Haarlem. Tweede afdeeling dubbele mannenkwartetten: Verplicht koor: Heilig van Leo Mens. 1. Sursum Corda, Alkmaar; 2. Bel Canto, Haarlem; 3. St. Caecilia, IJmuiden-Oost. Solo mannenkwartetten Verplicht koor: Lenteliedje van T. J. L. Seneca ui» 1. De West-Friezen, Broek op Langendijk; 2. Con Amore, Haarlem; 3. Votum nostrum, Zaandam; 4. Solokwartet, Amsterdam-Oost. Eerste afdeeling dubbele gemengde kwar tetten. Verplicht koor: Het Leven van Julius Röntgen. 1. Santpoort's dubbel gemengd kwartet; 2. Ons Genoegen, Zaandam; 3. Clio, Amsterdam; 4. J. S. Bach, Haarlem; 5. Onder Ons, IJmui- den-Oost; 6. Euphonia, Haarlem; 7. Crescendo, IJmuiden. Tweede afdeeling dubbele gemengde kwar tetten. Verplicht koor: Als de ziele luistert Wie scoort het eerste doelpunt We herinneren aan de Prijsvraag,, waarvan de bijzonderheden in ons vorig nummer ge publiceerd werden. Het gaat er om, antwoord te geven op onze vraag: „Wie maakt het eer ste doelpunt voor de eerste en tweede klas clubs in Haarlem en omgeving?" De eerste oplossingen zijn reeds binnenge komen. Zooals onze lezers weten, kunnen die tot uiterlijk Zondagmiddag twaalf uur worden ingezonden. van Bijntema: 1. Haarlem's kwartet, Haarlem; 2. Kunst naar Kracht, St. Pancras; 3. Beverwijk's dub bel gemengd kwartet, Beverwijk. Solo gemengde kwartetten: Verplicht koor: Een Kindeke geboren van Julius Röntgen. 1. Zingen is leven, Amsterdam, 2. Onder Ons, Santpoort. Juniores: 1. Euphonie, Alkmaar (gemengd); 2. Haerlem, Haarlem (dubbel mannenkw.)3. Ons Koortje, Medemblik (gemengd)4. Can tabile, Amsterdam (mannenkw.); 5. Jeugd- kwartet, Amsterdam (gemengd). Verplichte opgave voor de juniores gemengd: Ik wil mij zelve troosten van Julius Röntgen en dubbel mannenkw.: 's Avonds van D. Klut Sr. In de jury hebben zitting genomen de hee- ren: Jos. de Klerk, Haarlem, D. Klut Sr., IJmuiden-Oost en Leo Mens, Leiden. HOCKEY. HET SEIZOEN BEGINT. De gebruikelijke traditioneele opening van het Nederlandsche hockey-seizoen is weer in aantocht: „de hockeydag". Welke hockey'er zou deze voorposten-ver- kenning willen missen? De wedstrijden worden gespeeld in vijf centra, waaronder ook Haarlem (het M.H.C.- veldencomplex in het Heemsteedsche Sport park) Daar komen Zondag a.s. 16 teams aan den start; slechts drie theams zullen zich kunnen plaatsen voor den finale-Hockeydag in Am sterdam op den volgenden Zondag. Het programma der wedstrijden werd reeds eerder gepubliceerd. De loting wijst wel uit, dat er toch eenige plaatsing is toegepast, zoo dat niet de sterkste teams elkaar onmiddellijk zullen ontmoeten. In de bovenste groep van acht teams zal Bloemendaal I, thans promotieklasser, ach tereenvolgens Hurley M.H.C. 3 (of O.K.?) en H.B.S. (of M.H.C. 2?) wel kloppen. In de volgende groep van vier is Amsterdam 2 zeker de sterkste te achten, terwijl in de laatste groep van vier M.H.C., als herboren eerste klasser, zich zal iveten te klasseeren, zoodat de eenige eerste klasser M.H.C. en de beide promotie-klassers Bloemendaal en Am sterdam 2 naar den Hoofd-Hockeydag zullen gaan. Uitzonderingen natuurlijk voorbehou den, daar verrassingen op zoo'n eersten wedf strijddag niet onmogelijk zijn. De wedstrijden beginnen des morgens te 11 uur. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt voor deze week slechts twee competitiewedstrijden: Kampioenschap 3e klasse Haarlem: Zaterdag: Haarlem IIIR.C.H. III. Kampioenschap 3e klasse Amsterdam; Zondag: V.V.G.A. III—Shell. De wedstrijd Haarlem IIIR.C.H. III wordt gespeeld op het terrein aan de Kleverlaan en begint te drie uur. Verder wordt Zaterdagmiddag op het Ajax- terrein een wedstrijd gespeeld tusschen een N.H.B. negental en een negental uit de be manning van den Amerikaanschen torpedo jager Mac Donough en Zondagmiddag een zelfde wedstrijd op het terrein van het Ken- nemer Lyceum te Overveen. AUTOMOBILISME. De Herfstiocht der K .N. A. C. Verschenen is het reglement voor den Herfst- tocht der Kon. Ned. Automobiel Club, in den nacht van 19 op 20 October. Zooals bekend mag worden verondersteld, is het doel van de zen tocht de deelnemers te oefenen in het kaartlezen bij duisternis. In groote lijnen komt dit reglement volko men overeen met dat van den vorigen Herfst- tocht. Ook nu weer zullen er twee afdeelingen zijn, een afdeeling A en een afdeeling B. In afdeeling A kunnen alleen zij inschrijven, die nog nimmer aan den Herfsttocht hebben deel genomen of in een of beide voorgaande Herfst- toehten reeds in Afdeeling A deelnamen. De onbekende route zal weer in drie deelen zijn gesplitst; elk onderdeel zal pas bekend worden gemaakt na het volbrengen van het voorafgaande. Het eenige wat de a.s. deelne mers mogen weten is, dat de start te Breda zal zijn gevestigd en de eindcontrole te Nijme gen. Wat daartusschen ligt blijft een diep ge heim. Wellicht het belangrijkste is dat in totaal niet meer dan 150 inschrijvers kunnen mede doen Dat wil dus zeggen dat men, evenals vorig jaar goed zal doen, ook nu weer zoo spoedig mogelijk zijn inschrijf bil jet op te zen den. Men weet dat de belangstelling voor den Herfsttocht in de laatste jaren steeds grooter is geworden en dat de kans dus niet uitge sloten moet worden geacht, dat ook thans zóóveel animo voor het sportieve gebeuren bij de K. N. A. C. leden zal bestaan, dat de inschrijving nog voor den officieel vastgestel- den datum van 10 October e.k.-t zal moeten worden gesloten. Het secretariaat der K. N. A. C. is gevestigd Lange Vijverberg 10 te 's Gravenhage. SCHAKEN. R.K. SCHAAKCLUB ST. BAVO. De uitslagen der groepwedstrijden luiden als volgt: B. Stevenhage—B. v. Kessel 01 J. Koelemij—P. A. Wijtkamp 0—1 N. BottelierTh. v. Dijk afgebr. J. v. Kesteren—C. Bottelier afgebr. N. KuilboerJ. Hartman 10 B. Hommes—W. de Boer afgebr. J. Hartman—P. A. Wijtkamp 0—1 B. Hommes—B. Stevenhage 0—1 „Mag expansie-noodzaak tot geweld leiden AntwoordNeen (Van onzen correspondent.) (Per telefoon.) Genève, 12 September 1935. Nederlands eerste gedelegeerde minister de Graeff begon zijn rede vanochtend met er op te wijzen, dat helaas de Volkenbond in een zorgwekkenden toestand is komen te verkee- reri. Het streven naar universalisatie is ge volgd door uittredingen; de geest van Genève en Locarno is al zeer verzwakt en in tal van verwachtingen nopens de ontwikkeling van de internationale gemeenschap is men te leurgesteld. Het is er op het oogenblik ver vandaan als zou de wereld zoover vooruit zijn gegaan als men na den oorlog aanvankelijk had verwacht. Jhr. de Graeff wees erop, dat de 16de assemblée zelfs onder omstandighe den van dreigenden aard bijeen is gekomen, en dat het vraagstuk van den vrede zich op het oogenblik met een ernst stelt, die het nimmer tevoren had. Intusschen wenschte hij toch op eenige gunstige resultaten van den bond, met name op het terrein der tech nische organisatie en van sociale vraagstuk ken te wijzen; in dit verband noemde hij in het bijzonder het werk van het gezondheids- iiistiruut, alsmede het werk tot het bestrij den van het misbruik van opium. Doch ook op politiek terrein, zoo verklaarde minister de Graeff, hebben wij bevredigende resultaten bereikt, met name de regeling van het Saarprobleem, waartoe ook Nederland naar zijn krachten heeft bijgedragen. Vervolgens stipte hij nog als een euvel aan, dat er te weinig gebruik gemaakt wordt van het Internationaal Gerechtshof te Den Haag en met zekeren klem betoogde hij, dat de or ganen van den Volkenbond zich steeds dienen te herinneren, dat er nog rechters in Den Haag zijn, welke door het handvest van den Volkenbond zelf ter hunner beschikking ge steld zijn om hun advies te geven. Hierop kwam de Minister tot het hoofdbe standdeel zijner rede en wel met de opmer king, dat ten aanzien van 2 principiëele punten, met name ten opzichte van de eco nomische en de militaire ontwapening de Volkenbond tot dusver volkomen gefaald heeft. Op economisch gebied, aldus Jhr. De Graeff. bevinden wij ons omringd door hooge tariefmuren. De handel wordt belemmerd door contingenteering en door de moeilijkheden in de betalingen. Voortdurend worden wij be dreigd door andere gevaren als gevolg van de onstandvastigheid van de munt in een groot aantal landen. Omtrent de militaire ontwa pening constateerde spreker, dat de wedloop der bewapening met ontstellende hevigheid is hernieuwd en dat helaas het werk van de collectieve veiligheidsmaatregelen meer en meer teloor gaat gaat. Hierna kwam hij op het heele vraagstuk van de collectieve veiligheid en wel om te onder- streepen, dat landen zooals Nederland, die vroeger buiten de groote conflicten waren ge bléven, zich toen zij tot den Volkenbond toe traden, terdege rekenschap hadden gegeven van het feit, dat zij door aanvaarding van het reglement van het Pact inzake de sancties tegen een aanvaller, bij voorbaat in beginsel afstand zouden doen van de mogelijkheid om buiten het conflict te blijven. Niettemin heb ben zij, aldus Minister de Graeff, liever die verplichting aanvaard; Nederland, verknocht als het mocht zijn aan zijn onafhankelijk- heidspolitiek, is dezen weg niet op luchthar tige wijze ingeslagen, overtuigd dat het heele stelsel van collectieve veiligheid zoodanig voordeel voor het welzijn der wereldgemeen schap, waarvan ook dit land deel uitmaakt, zou kunnen bieden, dat onthouding zijner zijds tekort zou doen aan zijn plicht tot inter nationale samenwerking. Met grooten nadruk verklaarde Neder- land's eerste gedelegeerde, dat zijn regeering met vasten wil wenscht te bevestigen de ver plichting, die het Pact aan haar leden op legt, ten volle na te komen. Deze trouw aan het Pact, zoo ging hij voort, brengt niet mede, dat de Nederlandsche regeering blind zou zijn voor de zeer moeilijke omstandigheden voor sommige staten als gevolg van de ongelijke verdeeling van de grondstoffen en de te groote bevolkingsdichtheid. Wij houden reke ning met de behoeften van expansie in som mige landen, die het levensbelang van hun volken veilig wensehen te stellen. De vraag is echter of dergelijke be hoeften aan expansie een staat het recht vermogen te geven om tot da- den van geweld over te gaan en op deze wijze te bemachtigen wat men zelf niet heeft ten koste van een an der land. Het antwoord op deze vraag moet luiden: Neen. Zelfs in deze om standigheden zal het nimmer geoor loofd zijn zich met geweld van anderer handel en terrein meester te maken. De minister liet hierop nog een beschou wing volgen over het feit, dat men misschien bij de uitwerking van het Pact te weinig ge dacht heeft aan de demonische krachten, die in de wereld steeds zullen doorwerken, doch hij voegde er meteen aan toe, dat tegelijker tijd de Volkenbond wel degelijk de middelen ter beschikking had, waardoor de oplossing van deze problemen kan worden verkregen en dan dacht hij in de eerste plaats aan art. 19 (bepaling, die ten doel heeft onhoudbaar geachte verdragen in gemeen overleg te wij zigen). Bovenal dacht hij aan artikel 23 van het pact. De minister stelde de vraag of de be staande toestanden wel in overeenstemming zijn met dit artikel van het handvest en hij gaf als zijn diepe overtuiging te kennen, dat men nimmer den wereldvrede zal kunnen verze keren door een economische politiek, waarbij het eene land de belangen van andere landen volkomen voorbij ziet. Getrouw blijvend aan het handvest van on ze internationale gemeenschap koestert de Nederlandsche regeering, aldus besloot Minis ter de Graeff zijn rede, den vurigen wensch, dat het werk van den Volkenbond bevestigd wordt op den grondslag van den internatio nalen vrede en opheffing van de belemme ringen van den handel. Een mislukking in de tegenwoordige moeilijkheden zou het prestige van den Volkenbond dusdanig schaden, dat een langdurige arbeid van wederopbouw noo dig zou worden alvorens wij hersteld hadden, wat thans zou worden vernietigd. Dames en Heeren, aldus de indrukwekken de slotwoorden van Nederlands eersten gede legeerde, in deze uren van den diepsten ernst moge elk onzer zijn verantwoordelijkheid kennen. Onze medewerker te Genève telefoneerde ons (hedenmiddag 1 uur) s: V R IJ D A G 13 SEPT. '1935 De rede van Minister De Graeff heeft in n Assemblée vrijwel algemeen een buit gewoon goeden indruk gemaakt. Bij de n sage, waarin hij den vasten wil der Ned landsche regeering bevestigt om de verniiph* ting, die het handvest den leden van den b oplegt, ten volle na te komen, kreeg de ker een open doekje. Toen hij zijn speech11' eindigd had, viel onzen eersten gedelegeerd een warm applaus ten deel. Alleen de Itali nen brachten geen hand op elkaar. Deze hn ding moeten zij hier wel voortdurend aaU" nemen, nu tot dusver in alle aan* tot uiting komt, dat hun politiek van eve tueele geweldsaandoening op verzet stuiten. 2a' In de wandelgangen kwam een der Bpioi sche afgevaardigden vol geestdrift op omTi met de woorden: „Oranje boven! Bravo a\ was werkelijk eerste klas". Trouwens de'l^i gische, Engelsche Scandinavische en nog w schillende andere gedelegeerden hadden u nister de Graeff, terwijl deze zich naar St plaats begaf, reeds met zijn betoog eelnW wenscht. 0 ëemKge- Ook de Fransche afgevaardigden, voor ?nn ver zij zich in de zaal bevonden (ik'noem hi Herriot en Paul Boncour), waren naar ik v een hunner vernam, vol geestdrift over w Nederlandsche standpunt. Minister Laval, die eerst onder de hand Jcnrolr niiy-lov lïiav nnrrav, u j *-€11 met Minister De Graeff nog geen kennis genomï Tnpri ik hf>m r>n "ziin iiPT7nob- u ■- - - -- 7-"o">uciu v Aloisi, had van den mhoud van de rprt^ van het betoog had weergegeven, antwoordt hij op mijn vraag, wat hij hiervan vond dat zulks morgen wel zal blijken. Dan imm»; komt Frankrijks eerste gedelegeerde aan hlf woord. "ec Intusschen zal, vooral nu ook de ateevaar digden van de kleinere staten, zooals niet alleen Nederland, maar eveneens Bebi Noorwegen en Zweden verklaard hebben trouw de opgelegde verplichtingen te willen nakomen en te staan voor optreden teeen schending daarvan, Frankrijk al heel moei lijk anders zal kunnen doen dan Elfgeland dat dit keer de leiding nam, te volgen wat'be treft het verzorgen der collectieve veiligheid" Terwijl ik hier telefoneer is de Belgische minister van Buitenlandsche Zaken, Van Zee land, aan het woord, die België's trouw voor 100 pet. aan het Pact bevestigt. Laval mocht in verband met bepaalde gevoelens of wat dies meer zij tegenover Italië voor dezen keer geregeld neiging hebben gehad de oude Fransche liefde voor collectieve veiligheid niet trouw te blijven, zooaïs de zaken thans staan is voor hem ontrouw onmogelijk geworden. Daar komt nog bij, dat de meerderheid van zijn eigen kabinet (in het bijzonder dank zij het ijveren van Herriot) schijnt te beseffen, dat schending der internationale rechtsorde in het Italiaansch-Abessynisch geval niet ge duld mag worden. DR. E. VAN RAALTE. meldt: Hoogste barometerstand 768.1 m.M. te Boedapest. Laagste barometerstand 740.7 m.M. te Thorshavn. en voorspelt: Matigen aan de kust aanvankelijk Zuidwes telijken tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Waarschijnlijk enkele regenbuien. Weinig ver andering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 757 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 63 P. Laagste heden nacht 58 P. Hoogste heden 61 P. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 3.38 uur; n.m. 4.03uur. Zondag v.m. 4.20 uur; n.m. 4.46 uur. Maandag v.m. 5.04 uur; n.m. 5.27 uur. HEEMSKERK. A. D. O. Zondagmiddag 14 September speelt A.D.O. een wedstrijd ter gelegenheid van het ope nen van een nieuw kleedlokaal tegen U.S.V. te Uitgeest. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 13 SEPTEMBER Bioscoop de Pont: „Het leven gaat verder" 8 uur. ZATERDAG 14 SEPTEMBER Bioscoop de Pont: „Het leven gaat verder" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 13 SEPTEMBER Luxor Sound Theater: „Het geheim van Evelyn Prentice". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Rumba". 2.30, 1 en 9.15 uur. Cinema Palace: Shirley Temple in „Harte- dief' Op het tooneel: Meller en Wagner, de Weensche komieken. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Abessinië, het land van den Negus. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 14 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: „Adam wordt Papa". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6