HET NIEUWE AVONDBLAD p Hervatting. BERICHT 20e JAARGANG No. 267 MAANDAG 16 SEPT. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cts^ per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels .25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele p^js. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de reg.sters zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van e©n wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; f 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-. indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HAV.- Bank te Schiedam. De Sancties. Er vormt zich thans een Volkenbondsfront, dat door zijn betuigingen van trouw aan het Handvest zich bereid verklaart de economi sche en militaire sancties van art, 16 toe te passen als Italië straks inderdaad als aanval ler tegen Abessinië mocht optreden. Het zoi dan nog moeten blijken hoever men niet dit sancties zou gaan. De mogelijkheid bestaat ze zeer geleidelijk toe te passen. De mogelijkheic bestaat ook, alleen economischen druk op Italië toe te passen en alle militaire sancties, met inbegrip dus van ieder militair optreden dat provoceerend zou kunnen werken, te ver mijden. Men zal m.i. niet deze uiterste voor zichtigheid te werk móeten gaan. Onze minister van Buitenlandsche Zaken heeft in zijn rede te Genève gezegd, dat bij de formuleering van liet Handvest van den Vol kenbond misschien niet voldoende rekening is gehouden met „demonische krachten, die altijd in de wereld zullen bestaan". Met die krachten kan men alsnog rekening houden. Niemand kan op dit moment taxeeren wat de uitwerking op de massa der volken zou zijn als een aantal mogendheden zich vereenig-de in militaire actie tegen Italië. Men weet niet hoe die verschrikkelijke besmettelijke ziekte: de oorlogspsychose, zich in zulk een geval verder zou kunnen verbreiden. En juist omdat men het niet weet is de uiterste voorzichtig heid geboden. Waarbij dan nog vanzelf de lo gische overweging komt, dat het doel van den Volkenbond is oorlog te voorkomen, in het uiterste* geval te belemmeren, maar zeker niet .te voeren. Er zal eerstdaags een brief van driehonderd psychiaters, uit ettelijke landen, waaronder vele corypheeën der wetenschap, mannen van wereldnaam, aan de staatslieden gezonden worden. Die open brief, langen tijd voorbereid, komt wel op een zeer opportuun oogenblik. Moge de waarschuwing, die hij inhoudt, doel treffen! In deze dagen mag er wel ten scherpste voor gewaakt worden, dat geen oorlogsstem ming wordt gemaakt tegen het Italiaansche volk. Erkend dient te worden dat de leidende staatslieden te Genève, zooals Sir Samuel Hoare en Laval, zich in hun redevoeringen blijkbaar van dit gevaar bewust zijn geweest en zooveel waar'deering jegens Italië en de Italianen geuit hebben als hun in de omstan digheden maar mogelijk was. Maar de erva ring leert dat deze dingen niet alleen van een paar staatslieden afhangen. Op de onafhankelijke leiders der dagbladen in vele landen rust thans een ontzaglijke ver antwoordelijkheid. De afhankelijke koelies van wapen-industrieele belangen, dragen die verantwoordelijkheid evenzeer, maar zij vallen buiten het bereik der overigen. Zij vormen een aparte groep en vertegenwoordigen een ander beroep. De journalisten die hun eigen mee- ning verkondigen kunnen geweldig veel hel pen voorkomen. Het is hun plicht te zorgen dat geen vijandige stemming tegen het Ita liaansche volk ontstaat, dat de wereld niet dol wordt zooals in 19141918, dat alles ge daan wordt om het conflict ItaliëAbèssynië te localiseeren en zijn einde te bespoedigen door economische maatregelen. Als het tenminste mocht uitbreken, hetgeen nog steeds geen zekerheid is, al heeft Mussolini verklaard „ik heb roem noodig" Het Italiaansche „volk heeft geen roem noodig. IJMUIDEN. Tragisch ongeluk op een stoomtrawler. Schipper over boord geslagen en verdronken. Aan boord van den Zondagmorgen alhier binnengekomen stoomtrawler Petten IJM. 49 h hl den nacht van Vrij'dag op Zaterdag een droevig ongeval geschied. Men miste dien nacht plotseling den schipper, den omstreeks 30--]arigen Ph. Zwaan. Alles werd afgezocht, doch zonder resul taat. Er bleef dus 'geen twijfel over: schip per Zwaan moet op de een of andere wijze PS00rd zh'n geslagen en verdronken. Schipper Zwaan, die in de Oranjestraat woonde laat een weduwe en één kind achter. alweer sigarettenpapier. Dezer dagen is in een café te Velsen-Noord den persoon, afkomstig uit de omgeving van Alkmaar aangehouden, die trachtte sigaret tenpapier, waarvoor de vereischte belastingen jnet waren betaald, te verkoopen. Tegen den dian werd proces-verbaal opgemaakt en zijn Kraad smokkelwaar, circa 750 boekjes, werd m beslag genomen- Arbeiders Esperantisten. Propaganda-feestavond. Zaterdagavond heeft in het gebouw De Daad een druk bezochte propaganda-feest avond plaats gehad van de Esperantisten. Deze avond die uitgeschreven was ter ge legenheid van het 5-jarig bestaan van de groep IJmuiden, werd met een kort woord geopend door den heer J, Otto die zijn groote voldoening uitsprak over de groote opkomst. Met blijdschap dacht spreker er aan terug hoe men voor 5 jaar met een klein groepje was begonnen. Men heeft toen niet durven denken dat na 5 jaren het aantal Esperan tisten in IJmuidèn zoo groot zon zijn. Na dit korte openingswoord zong 'het E speran bisten- koor de Internationale in de Esperanto-taal. Vervolgens werd, eveneens in de Esperanto taal: Broeders verheft U ter vrijheid en „Avondklokjes" ten gehoore gebracht. Hier na sprak de heer A. v. d. Starre een feest rede uit. Hij bracht in herinnering hoe 16 Juli 1930 de groep werd opgericht. Dat men thans in September dit feit herdenkt vindt zijn oorzaak in het feit dat in deze maand weer een aanvang wordt gemaakt met een nieuwe Esperanto-cursus; aldus wordt de feestavond dienstbaar gemaakt aan de pro paganda. De Esperantisten die niet gewoon zijn om met nuttelooze lichtzinnigheid of alcohol hun feesten op te luisteren hebben getracht met eigen, doelbewuste krachten een feestprogramma samen te stellen, waardoor zij tevens zullen trachten heit nut van het Esperanto naar voren te brengen. Vervol gens werd de vereeniging door afgevaardig den van de groepen Haarlem I en II, Bever wijk en Spaarndam gefeliciteerd. Dat Esperanto ook reeds door kinderen van de schoolbanken geleerd wordt werd bewe zen doordat een aantal kinderen declameer den en eenige liederen in het Esperantis- tisch zongen. Zij oogstten een luid applaus. Nadat eenige muzieknummers piano en viool door Mej. F. Jailema en A. Alberts ten gehoore waren gebracht was het woord aan den secretaris van heit federatiebestuur, den heer A. Veen uit Amsterdam,"tot het uitspre ken van een-propaganda rede. De heer Veen beeft gesproken over het groote nut van het Esperanto als Wereldtaal, waarbij hij naar voren bracht, dat als men elkander als volk wilde begrijpen, het de eerste vereischte is dat men elkander kan verstaan. Nu kan men talen leeren, b.v. met Fransch en Duitsch en Engelsch kan men in veel landen terrecht, maar hoeveel tijd en moeite gaat er mee ver loren voor men deze heeft geleerd. Het Es peranto leert gemakkelijk en men heeft aldus spreker slechts met één taal te ma ken. Met een paar voorbeelden heeft spreker getracht dit duidelijk te maken. Volgens hem heeft Esperanto als Wereld taal een toekomst waarom hij met klem bij hen, die de wereldtaal nog niet machtig zijn, er op aandrong zoo spoedig mogelijk 'n cursus te volgen. Tijdens de pauze 'werd een verloting tot dekking der onkosten, voor dezen avond, ge houden en was er gelegenheid, zich voor den nieuwen cursus te doen inschrijven. Na de pauze werd in Esperanto een tooneelstukje opgevoerd waarvan de arme verslaggever, wegens onbekendheid met het Esperanto, den inhoud niet kan weergeven. Het Esperanto-koor liet ten slotte nog eenige liederen hooren. buitenlandsch bezoek. Zaterdag brachten drie Spaansche in genieurs een bezoek aan de havens, sluizen en vischhallen. Zij werden door den tech nisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat den heer IJ. Boonstra, rondgeleid en voor gelicht. De buitenlandsche bezoekers waren op een studiereis door West-Europa voor het Spaan sche gouvernement, dat verschillende haven uitbreidingen en bevordering der visscherij aan Spanje's Noordkust op zijn programma heeft staan. OVERGEPLAATST. De heer W. Prins, commies bij de Ned. Spoorwegen, is overgeplaatst naar Uitgeest met bevordering tot hoofdcommies. De heer Prins was ruim 12 jaar hier ter plaatste gestationneerd, afwisselend op het havenstation en op het hoofdstation. De KW 69 is dezer dagen als eerste logger op versclie haring ter haringvangst met de vleet uitgevaren om deze vangst versch „ge ijsd" aan te voeren. VELSEN auto-botsing. Zaterdagmiddag j.l. bestuurde een der zoons van den heer M. een luxe-auto. Op den Doodweg hoek Corverslaan reed deze be stuurder tegen een vrachtauto aan. Persoonlijke ongelukken kwamen r.iet voor, doch de auto was zoodanig beschadigd, dat deze moest worden weggesleept. De vrachtauto bekwam geen materieele schade. Politie maakte proces-verbaal op. een goed begin. ZZaterdagmiddag j.l. speelde in het Sport park te Wormerveer het 2e elftal van Van Gelders Sportvereeniging een voetbalwed' strijd voor de Z.M.C. V.G.S. n wist op Blauw Wit II (Wormer veer) een overwinning te boeken van 102. Nu gaan de voetbalcompetities Weer overal in vollen gang. En elke club en ieder clubje, Streeft mede naar den hoogsten rang. De groote sport van kansen wegen Vult verder de supportersweek, En ieder acht zichzelf deskundig, En acht den ander slechts een leek. De bal gaat, met het enthousiasme. Weer vele maanden aan den rol, De voetbal houdt ze weer aan 't lijntje, De velden stroomen weder vol. De wereld moge dan gevaarlijk Onder de oorlogsdreiging staan, Nu staat voor vele duizendtallen. Het voetbalnieuws weer bovenaan. De hartstocht heeft de enthousiasten Opnieuw voor vele weken beet, Geen vraagstuk, dat men zoo volledig, Tot in de fijnste „puntjes" weet. En mocht u 't overdreven vinden. Zelfs dwaas onnut, naar uw gevoel. Ons spel, zal d' enthousiast u zeggen, Heeft een zeer breed en open doel. P. GASUS. Zij, die zich niet ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. landdag vrijzinnig protestanten. Zondagmiddag werd op het landgoed van den heer W. P. de Vries te Driehuis een open lucht samenkomst gehouden welke uitging van de afd, IJmuiden van den Ned. Prot. Bond en de afdeelingen Santpoort en Velsen IJmuiden-Oost van de Ver. v. Vrijz. Hervorm den. De heer W. J. Fournier Sr., voorzitter van eerstgenoemde vereeniging opencle tegen half drie de samenkomst met een kort woord van welkom aan de ongeveer 30-0 aanwezigen. Na het gemeenschapeplij k zingen van gezr. 264 1 „Een vaste brug" trad prof. dr. G. S. v. d. Bergh van Eyzinga van Santpoort op met het onderwerp: .„Hooger dan de kerk" Tegenover hen, die meenen, dat er niet hooger is dan de kerk, stelt spr. het geloof dat het in de kerk gaat om iet-s hooger,s n.l. om de innerlijke gemeenschap met God. Het gecombineerde dameszangkoor van de afd. Santpoort en Velsen-IJmuiden-Oost dei- Ver. v. Vrijz. Herv. zong vervolgens „Lof zij den Heer", waarna dr. H. Faber een kort woord sprak van propaganda voor de V.P.R.O. Daarna ging hij over tot het onderwerp1 „Hebben wij nog een kerk noodig?". Hij be antwoordde deze vraag bevestigend en stelde drie kenmerken-vast, waaraan een kerk moet voldoen: zij wil allen omvatten, zij brengt levensheiliging en zij wil de menschen win nen voor Christus. Het dameszangkoor zong nu „De Heer is mijn heil" en „Vrees niet. o mijn ziele". Na de pauze sprak ds. Westmyse van Rot terdam over de vraag: „In welke kerk wordt de waarheid gesproken?" Met zijn bekende welsprekendheid verklaarde spr.. dat dé waarheid er is en den mensch pakt en drijft tot Gods-dienst. Nadat het dameskoor nog gezongen had „Looft, looft den Heer", sloot dr. A. J. van Lenzen als voorzitter van de afd. Velsen— IJmuiden-Oost van de Ver. van Vrijz. Her vormden het samenzijn met een getuigend: „Wij gelooven in de toekomst", gemeenschap pelijk zingen van gez. 327 4 „Blijf, o God, in onze dagen voortgaan met Uw heerlijk werk", besloot den middag. De regen die voortdurend gedreigd had, be gon nu te vallen, zoodat deze openlucht- samenkomst „op de grens van den zomer" ook wat het weer betreft, goed geslaagd mag heeten. Een novum op het gebied van bouwvoorschriften. Terreinen in Velsen-Noord, waar geen woningen met winkels of werkplaatsen gebouwd mogen worden. Binnenkort zal aan den Raad ter goedkeu ring worden voorgelegd de verordening tot vaststelling van bebouwingsvoorschriften voor de gronden, welker bestemming in onderdeelen is bepaald op plan XIV tot herziening van het plan van uitbreiding. Het terrein, waaarop dit herzieningsplan be trekking heeft is gelegen ten Oosten van den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord en grenst in het Zuiden aan een geprojecteerde straat, die den Wijkerstraatweg in de richting Oost-West verbindt met den aan te leggen hoofdverkeers weg van Beverwijk naar het Noordzeekanaal en die nabij het hulppostkantoor met den Wij kerstraatweg verbinding krijgt. Deze straat krijgt een breedte van 12 tot 14 M. In de rich ting Noord-Zuid wordt het terrein doorsneden door de Ladderbeekstraat en de Geelvinck- straat, welke beide straten reeds gedeeltelijk zijn aangelegd. Burgemeester en wethouders hebben in de voorschriften voor de bebouwing van dit ter rein een bepaling opgenomen, die geheel nieuw is in de geschiedenis en welke dus als een novum mag worden beschouwd in onze townplanning. Volgens deze bepaling, vervat in ar tikel 3 van de verordeningmogen in dit nieuwe stadsdeel geen gebouwen, bestemd voor liet uitoefenen van een nering of bedrijf worden gebouwd. Een uitzondering is gemaakt voor de hierboven 1 genoemde straat tusschen den Wijkerstraatweg 1 en de aan te leggen primaire geprojecteerde straat, althans voor een gedeelte hiervan, - zoodat deze straat de eenige winkelstraat in deze woonwijk wordt. Het bewuste artikel luidt als volgt: Op de terreinen, welke blijkens plan XIV tot herziening--van het -plan van uitbreiding -zijn bestemd voor gesloten bebouwing mogen, naast woningen worden opgericht kerkgebou wen, scholen, ziekenhuizen en andere gebou wen, bestemd voor den openbaren dienst of tot openbaar nut of ontspanning. Er mogen op deze terreinen geen woningen met winkels, werkplaatsen of opslagplaatsen of in het al gemeen. geen gebouwen, bestemd voor het uit oefenen van een nering of bedrijf worden ge bouwd; de opgerichte woningen en gebouwen, waaronder mede zijn begrepen die, welke voor de inwerkingtreding van dit artikel zijn op gericht, mogen niet geheel of gedeeltelijk voor deze doeleinden worden gebruikt of ingericht, tenzij zij op het tijdstip van inwerkingtreding van dit artikel reeds voor die doeleinden wor den gebruikt of zijn ingericht. Onverminderd het bepaalde in de Hinderwet en de ingevolge artikel 4 dier wet vastgestelde verordeningen, mogen op de terreinen, welke blijkens het plan XIV tot herziening van het plan van uitbreiding zijn bestemd voor geslo ten bebouwing waarin winkels zijn toegelaten, naast woningen gebouwen worden opgericht, welke geheel of ten deele zijn bestemd voor het uitoefenen van een nering of klein bedrijf. Zoo krijgen we dus in Velsen-Noord, waar het aantal winkels toch niet zoo bijzonder groot is, in verhouding zeker minder dan bijv. in IJmuiden, een aantal straten, welke win kel-loos zullen blijven. Onze gemeentelijke overheid stuwt met deze verordening de toe komstige bebouwing van bedoeld terrein in een richting', die den middenstand van Velsen- i Noord zeker niet onwelkom is. Er zijn in den Raad meermalen stemmen opgegaan om maatregelen te nemen tegen de ongelimiteerde uitbreiding van het aantal winkels, dat in den laatsten tijd tengevolge van de crisis zoo groot was geworden dat de Gemeente Velsen op elke 9 woonhuizen één winkel telde. Dit had ten gevolge, dat de winkelstand niet weinig in ver drukking kwam. Vele gelegenheids-winkeliers sneuvelden spoedig in den steeds feller wor denden concurrentiestrijd; het aantal ver minderde echter niet want anderen, die nog over een spaarduitje beschikten, bezetten de leege plaats, totdat ook zij, van hun spaar duitjes beroofd en met een winkelboek vol pofklanten den strijd moesten opgeven om op hun beurt weer plaats te maken voor an deren. Heel wat spaarduitjes zijn op deze wijze verloren gegaan. Het was voor het gemeentebestuur echter niet mogelijk, dezen ongezonden toestand an ders te bestrijden dan door het inhouden van steun aan diegene», die „een zaakje" hadden. Men kan moeilijk iemand verbieden in z'n voorkamer een toonbank te plaatsen en de vensterbanken teverbouwen tot etalage kasten. Met de steuninhouding werd wel iets bereikt, maar van veel belang was dit niet. Thans wil men het klaarblijkelijk op deze manier probeeren. Of de verordening algemeene instemming zal ontmoeten? Zeker wel in den Raad; misschien niet bij de betrokken grondeigenaars of bou wers. Want een winkelhuis brengt altijd nog meer huur op dan een „gesloten" huis. Zij zullen klagen over het beknotten van hun vrij heid. Maar per slot van rekening zullen ook zij inzien, dat de toestand, zooals die thans is, niet in hun belang is. Overigens lijkt ons de wijk, die voor dit novum is uitgezocht, niet de geschiktste daar voor. Immers ligt zij vrij afgezonderd, want over een grooten afstand is geen directe ver binding met de naastbij gelegen winkelstraat, den Wijkerstraatweg. Voor de toekomstige be woners is deze verordening wel een handicap, geslaagd. De heer C. J. G. Stoop, alhier slaagde voor het politiediploma van den Algemeenen Ne- derlandschen Politiebond. ledenvergadering van de vara. De afdeeling Velsen van de Vara belegt hedenavond een ledenvergadering, in de Bios coop de Pont. De agenda vermeldt o.a. be stuursverkiezing, bespreking jubileum-pro- paganda, bespreking kunstavond van Albert de Booy enz. de supporters gaan feesten. In verband met hét 10-jarig bestaan der Kin heim-Suppor bers vereeniging Geel -Zwart, zal in gebouw .Concordia, welwillend afge staan door de directie der papierfabriek, een feestavond worden gegeven voor de leden en hunne dames benevens genoodigden op Zon dag 2-9 September a.s. Aan dezen avond werken mede het Haar- lemsch Cabaret- en Revuegezelschap, bene vens de Concordia Band. Er is bal na, onder leiding van den heer M. van Delden. radio-distributie. *0 Het comité verzoekt ons te melden, dat inschrijving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand October voor de Radio-Centrale in de gemeente Velsen plaats vindt op Donderdag 19 September voor de Centralen Kennermerland en Velsen-Noord en uitreiking Donderdag 26 September van 73 uur voor Velsen-Noord van 6.3-0—7.30 u. Voor de Centralen Huisman -en v. d. Broek; inschrijving op Vrijdag 20 September en uit reiking op Vrijdag 27 September van 7—8 uur. Het comité wijst er op, dat inschrijvingen bij de exploitanten aan huis niet meer wor den geaccepteerd. een geslaagd kinderfeest. Zaterdagmiddag had in den speeltuin van .Kindervreugd" een feest plaats, dat op touw gezet was door de on tspan niu gs - commissie Dit kinderfeest werd voorafgegaan door een optocht van versierde wagens, rijwielen, autooeds, poppenwagens en andere vervoer middelen, waaraan zeer veel zorg was be steed. Na eerst beoordeeld te zijn door de jury welke bestond uit de heeren G. Kwast en Van Vliet van IJmuiden benevens den heer R. v. d. Kooi, werd voorafgegaan door muziek een korte rondgang door Velsen-Noord gemaakt. Daarna namen de kinderspelen een aan vang welke het verdere gedeelte van den mid dag in beslag namen. In zeer grooten getale waren de ouders aanwezig en zij amuseerden zich evenzeer als de honderden kinderen. De kinderen werden tevens getracteerd op allerlei lekkers. Na afloop dezer spelen deelde de heer J. Hos voorzitter der commissie den uiitslag mede der jury, welke de prijzen had toege kend aan de volgende deelnemers van den optocht. lste prijs: Lubia v. d. Worp met Dahlias Koningin met pages. 2de prijs: Tonia Bond, Reclame fiets 10- jarig bestaan van Kindervreugd. 3 e prijs: Vlinder groep (Kinderen v. d. Greef). 4e prijs: Keurig versierde fiets, Loetje Scheffer. 5e prijs: Clown, Herri van Willigen. 6e prijs: Versierde jongenfiets, Nico Rijken. 7e prijs: Corrie Stapper. 8ste Nelly Hoole, 9de T. v. d. Molen en 10 de kinderen v. d. Worp en Excalto met „Kabouters onder para- pluie". Na afloop van den feestmiddag dankte de heer J. Hos allen die het mogelijk hebben gemaakt dezen feestmiddag te organiseeren. Keizer Haile Selassi achter een nieuw machinegeweer, dat hij zelf wil probeeren. SANTPOORT. gereformeerde kerk. Ds. G. W. Harrestein, die 20 October af scheid zal nemen van de gemeente Amster dam, zal 10 November d.a.v. des morgens be vestigd worden te Santpoort en des avonds intrede te doen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1