DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Hoogovenbedrijf had een vrij gunstig jaar. Karteeringsvliegtuig wordt vermist. schip Amstelland. Alkmaar Amstelkerk Aicinons Am-stel Agamemnon Aqiyla Bloemfontein garneveld Boskoop Baarn Berenice Caribia Costa Rica Camrux H Daphne (Gr.) Eurybates Essen Euterpe Freiburg Gaza. Gaastel Helenus Heemskerk Hébé (Ned.) Hoogland joh. de Witt Kerkplein Kurmark Luneburg Lysaker II Meerkerk Montferland M. v. St. Aldegonde Melampus Nereus (Ned) Ootmarsum Orion (Ned.) Orestes Polyphemus Poelau Tello Polydorus Phrygia Poelau Roebiah Pluto (Ned.) Pan Scandia Presto Handfontein Heggestroom Rhea (Ned.) Runmarö Remi Roelfina Serooskerk Salabangka Springfontein Saturnus Stuyvesant Tajandoen Tawali Ïabinta riton Ulysses (Ned.) Vesta Waterland Wieïingen Zaanland van verm. aankomst Laatste bericht Buenos Aires Chili West Afrika Batavia Archangel Alexandrië Levant 22 Sept. 22 Sept. 28 Oct. 22 Sept. 15 Sept. van Las Palmas. 14 Sept. van Callao. 19 Sept, van Havre, in lading, in lading. 17 Sept. vertrokken, 17 Sept. van Gibraltar. Z. Afrika Chili Chili Chili Gdynia 17 Sept. van Lissabon. 15 Sept. te Hamburg. 14 Sept. van Curacao. 17 Sept. te Valparaiso, in lading. West Indië West Indië Londen 4 Oct. heden 17 Sept. van Carthagena. 17 Sept. van Barbados. 18 Sept, uitgeklaard. Villa Constitucon 6 Oct. 3 Sept. van Santa Fé. Batavia Ned. Indië Bordeaux 11 Oct. 14 Sept. van Penang. 15 Sept. van Tjilitjap. in lading. Ned.-Indië. 13 Oct. 18 Sept. van Aden. Diamante Hamburg 24 Sept. 17 Sept. van Madeira. 16 Sept. te Antwerpen. Ned.-Indië. Batavia Zuid Afrika Gdynia Newcastle 16 Oct. 6 Oct. 22 Sept. 20 Sept. 16 Sept. van Per mi ll Sept. van Colombo. 18 Sept. van Dar es Salan. 18 Sept. te Kopenhagen. 18 Sept. vertrokken. Batavia 25 Sept. 18 Sept. van Genua. Buenos Aires Ned. Indië 15 Oct. 19 Oct. 18 Sept. van Kaap Frio. 16 Sept. van Padang. Ned. Indië Lysaker 26 Sept. 18 Sept. van Barcelona, in lading. Japan Hamburg Batavia Batavia 22 Sept. 14 Sept. van Pt. Said, vertrekt 21 Sept. 18 Sept. vertrokken, in lading. Stettin 24 Sept. in lading. Archangel Midd. Zee Bourgas 22 Sept. 12 Sept. vertrokken. 18 Sept. van Algiers. 18 Sept. van Constantza. Batavia Batavia Batavia. West Indië Batavia Gothenburg Aruba Swansea heden 29 Sent. 27 Sept. 29 Sept. heden 19 Sept. van Londen. 19 Sept. van Port Said. 15 Sept. van Port Soedan. 13 Sept. van Port of Spain, in lading, in lading. 13 Sept. vertrokken. 17 Sept. vertrokken. Z. Afrika W. Afrika Midd. Zee Vasteras (v. IJm.) Londen Londen heden 27 Sept. heden heden heden 18 Sept. te Hamburg. 18 Sept. van Hamburg. 14 Sept. van Patras. 16 Sept. van Elseneur. 18 Sept. uitgeklaard. 18 Sept. uitgeklaard. Japan Batavia Z. Afrika Midd. Zee West-Indië 28 Sept. 14 Sept. te Manilla. 13 Sept. van Tjilipat. 14 Sept. van Moanbassa, 18 Sept. te Malaga. 16 Sept. van Parimaribo. Batavia Ba'tavia Ned. Indië Alexandrië 25 Sept. 26 Sept. 16 Sept. van Marseille. 16 Sept. van Marseille. 16 Sept. van Padang. 17 Sept. te Izmir. Bourgas 27 Sept. 16 Sept. van Izmir. Midd. Zee 14 Sept. te Calamata. Buenos Aires Archangel 5 Oct. 25 Sept. 17 Sept. van Bahia. 16 Sept. vertrokken. Beunos Aires 19 Oct. - in lading. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Binnenhaven Binnenhaven Hoogovens Grieksch Britseh Zweedsch Anna T. Pass of Leny Gondul Gdynia Hamburg Londen bijlegger bijlegger laden IJMUIDEN Totale brato-winst, ongeveer een millioen gebezigd voor afschrijvingen. Saldo-verlies thans gestegen tot 4.310.412.81. Reserves bijna één millioen. Volgens het zoo juist verschenen jaarverslag van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrie kenN.V. konden in het afgeloopen boekjaar de hoogovens 1 en 3 onafgebroken in bedrijf worden gehouden. „Wij mogen tevreden zijn", aldus het verslag, dat beide ovens zoo lang üonder reparatie in bedrijf konden blijven." De totale ruwijzerproductie gedu rende het verslagjaar bedroeg 261.531 (v.j. 258.137) ton of gemiddeld per dag 717 (v.j. 707) ton. De cokesproductie bedroeg 276.114 V.j. 268.808) ton. Aan de gemeenten wérd geleverd 11.906.250 M3. (v.j. 12.469.462 M3. gas). Vooruitzichten ongunstiger. De afzet in het eigen land vertoonde met 43.466 ton een kleine toeneming, vergeleken ^et het voorafgaande boekjaar, toen hij 09.426 ton bedroeg: Uit het buitenland werd hog 11.405 ton ingevoerd (tegen 9.288 ton in het vorige jaar). Sinds den aanvang van dit kalenderjaar is in vrijwel alle takken van be- dnjf, ook in de metaalindustrie, vermindering van de werkgelegenheid te constateeren. In overeenstemming hiermede gaat het verbruik van ruwijzer in ons land weer achteruit. Het is zeer te betreuren dat de invoer van buiten- jandsch ijzer weer toeneemt, zoodat onze af leveringen nog sterker irchteruit gaan dan het verbruik. Een beroep op loyale ondersteuning der Nederlandsche verbruikers is hier zekér TTHP Zijl1 PlaatS- Uit het voorafgaande blijkt wel, dat de vooruitzichten voor den afzet van onze ruw- ijzer-productie in ongeveer denzelfden om vang als tot nu toe, voortdurend ongunstiger worden. Dit feit heeft ertoe bijgedragen, dat het besluit werd genomen om tot den bouw van de buizenfabriek over te gaan, waardoor oen belangrijke hoeveelheid ruwijzer in eigen bedrijf verder verwerkt zal kunnen worden tot voorwerpen, die in het eigen land kunnen Worden geplaatst. Opbrengst van teer en benzol verminderd. Wat de markt voor bijproducten betreft, kan het volgende worden vermeld: Teer bracht aanzienlijk minder op dan het vorige jaar, als gevolg van de ongunstige ont wikkeling van de pekmarkt. Ook de opbrengst van benzol was belangrijk lager en deze is in de laatste maanden nog veel sterker achter uitgegaan, voornamelijk als gevolg van de beperkingen, welke ook de Nederlandsche Re geering heeft noodig geoordeeld om op den export naar Duitschland teleggen. De op brengst van ammoniumsulfaat was vrijwel aan die van het vorige jaar gelijk. Deelneming in aanverwante ondernemingen. Nederlandsche Staalfabrieken v/h J. M. de Muinck Keizer N.V. Over 't boekjaar 1933/'34 werd geen dividend uitgekeerd. Doordat de walserij in bedrijf kon worden gehouden werden de resultaten gunstig be- invloed. Om de positie verder te versterken werd besloten tot een vrij belangrijke uitbrei ding van de fabrieksinrichtingen, met de uit voering waarvan een begin is gemaakt. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksoven- gassen (Mekog) N.V. Het bruto bedrijfsoverschot over het boek jaar 1934 werd voor afschrijvingen bestemd. De internationale overeenkomsten tusschen de Europeesche producenten van synthetische stikstof onderling en met Chili, welke per 1 Juli 1935 afliepen, konden opnieuw tot stand worden gebracht en wel voor een tijdperk van drie jaren, zoodat ermede mag worden gerekend, dat gedurende dien tijd de markt van stikstofproducten een geregeld aanzien zal behouden. De omvang van de productie van de Mekog kon niet geheel worden gehandhaafd, voor namelijk ten gevolge van de verminderde exportmogelijkheden. Voor het bemestingsseizoen 1935/'36 werden de prijzen van stikstofmeststoffen in Neder land verlaagd. Cementfabriek-IJmuiden (Cemij) N.V. Over 1934 waren de bedrijfsresultaten van dien aard, dat de afschrijvingen niet ten volle konden worden verdiend. De Nederlandsche cementmarkt bleef een geregeld aanzien behouden. In de prijzen werd geen verandering gebracht. Het verbruik van cement in Nederland neemt sterk af als ge volg van den achteruitgang van zaken in het bouwbedrijf. De productie der Nederlandsche cementfa- brieken moest aan het verminderend verbruik worden aangepast. Balans en Verlies- en Winstrekening. Het voordeelig saldo van de bedrijfsrekening is gunstiger dan in de laatste jaren het geval was en daar het niet meer noodig werd ge oordeeld om een reserve te maken tegen loo- JF,nde grondstoffen-contracten is de bruto winst bijna toereikend om de afschrijvingen te dekken. Het saldo verlies over het afgeloopen boek jaar bedraagt 79.088.15, welk verlies naar nieuwe rekening wordt overgebracht, waar door het saldo verlies op de balans 4.310.412.81 wordt. Balans per 31 Maart 1935. De balairs vermeldt onder bezittingen: Fa brieksterrein en installaties 12.248.185.68, rrondbezit en woningen 623.145.90, belangen bij aanverwante ondernemingen 12.011.504.67, voorraden 2.070.924.63, debiteuren 977.471.64 vooruitbetaalde en te verrekenen kosten 46.726.35, fondsen 93.454, kas en kassiers 47.400.65, saldo verlies 4.310.412.81. en onder schulden: Aandeelenkapitaal (geplaatst) 30.125.000, statuaire reserve 56.765.49, opgenomen gel den en bankiers 480.325.66, crediteuren 847.362.18, reserve voor groote herstellingen 919.773. Verlies- en Winstrekening. Debet voor afschrijvingen op fabrieksinstal- laties en op woningen 1.075.409.27. Credit voor: voordeelig saldo bedrijf sreke ning (zonder afschrijving) 977.705.37, ex ploitatie grondbezit en woningen 11.015.37, baten uit deelnemingen in aanverwante on dernemingen 6.148,82, Interest 1.451.56, saldo verlies 79.088.15. Totaal debet en crediet 1.075.405.27. Wij komen morgen nader op het verslag terug. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Openingsavond nieuw seizoen. De afdeeling Velsen-IJmuiden van de Ne- derl. Vereeniging van Huisvrouwen heeft Don derdag. het winterseizoen geopend met een filmavond in het Thalia Theater. De zaal was tot de laatste plaats bezet met leden en intro- ducées toen de heer Huising der Droste fabrie ken den avond met een kort welkomstwoord opende. Nadat enkele amusementsfilms gedraaid wa ren werd de interessante bedrijfsfilm van de Cacao- en Chocoladefabrieken Droste N.V. te Haarlem vertoond. In de pauze konden de aanwezigen middels het verstrekken van doosjes bonbons van de producten der firma kennis nemen. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vrijdag 20 Sep tember 1935, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-radio. Alchiba, Alcyone, Alpherat, Chr. Huygens, Costa Rica, Edam, Indrapoera, Johan de Witt, Johan v. Oldenbarneveldt, Kota Agoeng, Kota Radja, Kota Nopan, Marnix van St. Alde gonde, Poelau Bras, Poelau Laut, Poelau Tello, Rotterdam H. A. L., Slamat, Statendam, Stuyvesant, Veendam. VLAG HALFSTOK. In verband met het overlijden van Dr. B. von Hahn, consul-generaal van Duitschland, is op het vice-consulaat alhier de haken- kruisvlag halfstok geheschen. BESOMMINGEN. Trawlers: Martha IJM 165 110 manden f 1320 Corrie IJM 21 170 manden f 1820. Henriëtte Jacoba IJM 190 415 manden f 3440. Gerberdina Johanna IJM 38 970 manden f 3850. Dirkje RO 53 615 manden f 2240. Loggers: KW 29 f 500; KW 45 f 540; KW 135 f 400; KW 39 f 17. MARKTPRIJZEN van Vrijdag 20 September. Tarbot per K.G. f 0.82—f 0.72 Griet per K.G. f 30—f 20 Tongen per K.G. f 1.60f 0.96 Middelschol per 50 K.G. f 26 Zetschol per 50 K.G. f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 22f 0.50 Schar per 50 K.G. f 13 Rog per 20 stuks f 15f 12 Vleet per stuk f 0.70 Kleine poon per 50 K.G. f 7.50f 6.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28f 21 Middelschelvisch per 50 K.G. f 20—f 21.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22 f 17.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16.50f 9.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 57.50f 28 Groote gullen per 50 K.G. f 12.50f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 12f 7.50 Wijting per 50 K.G. f 6.60—f 4.90 Makreel .per 50 K.G. f 9f 5.80 Heilbot per K.G. f 1—f 0.73 Leng per stuk 1.50f 0.75 Koolvisch per stuk f 0.70—f 0.17 Versche haring per kist f 5.10f 4.60 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 43 D.C.IJ.—GEZELLIG SAMENZIJN. De gisteren gespeelde dam wedstrijd D.C.IJ Gezellig Samenzijn eindigde in een gelijk spel van 1010. RIJWIELDIEFSTALLEN. Een inwoonster van IJmuiden heeft aan gifte gedaan van diefstal van haar rijwiel, dat zij in het voortuintje van haar woning had geplaatst. Verder werd aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel uit een schuur achter de wo ning van den bestolene. SANTPOORT. UITSLAG OPENBARE VERKOOPINGEN. Gisteren werden in het notarishuis te Haar lem eenige verkoopingen gehouden van per- ceelen in Santpoort. Deze hadden het volgende resultaat: Ten overstaan van notaris W. A. Dolleman te Velsen werd verkocht het café met woning annex woning met afzonderlijken ingang, Hoofdstraat 134. Kooper: de heer P. F. Bul- ters, Bloemendaal q.q. voor f 6110. Ten overstaan van notaris J. Wildschut te Haarlem werd verkocht de villa „In de Bonte Gaarde", Duinlustparkweg 27. Gekocht door: F. Broersma, Bloemendaal q.q. voor f 7.725. Twee huizen met erven, Bloemendaalsche- straatweg 20 en 22, ten overstaan van notaris W. H. van Arkel te Haarlem werden gekocht door den heer De Maker q.q. voor f 10.595. Het huis met erf en grond Hoofdstraat 102. ten overstaan van notaris B. M. Serné, Haar lem, werd gekocht door den heer A, Hamann q.q. voor f 3500. INBRAKEN. Dezer dagen is op een tweetal plaatsen in gebroken. In een woning aan de Velserbroek- straat, waar de inbreker vermoedelijk door het forceeren door middel van een beitel door een raam naast de keukendeur is binnengedron gen, wordt eenig geld vermist. In een perceel aan den Rijksweg, waar men door middel van verbreking van een knip van een keukenraam binnenkwam, wordt ook eenig geld vermist. De ItaliaanscHe versterkingen in Lybië. Dreigement tegenover Engeland. LONDEN, 19 September, (Reuter) Reuter verneemt uit Rome, dat. de beweegredenen voor de versterking van de Italiaansche troe pen in Lybië van tweeërlei aard zijn. Ten eerste betreft het een voorzorgsmaatregel te gen het gevaar van een nieuwen opstand der oorlogszuchtige Senoussi-stammen. De tweede reden, waaraan te Rome gedacht wordt, betreft Egypte. In dien n.l. vijandelijkheden tusschen Italië en Engeland zouden ontstaan, zou een sterke strijdmacht, oorukkend van Cyrenaiea naar het Oosten in de richting van het Suez-kanaal, een der belangrijkste verbindingslinies van het Britsche rijk bedreigen. Te Rome gelooft men, dat alleen al het ge vaar van zulk een beweging een heilzame uitwerking moet hebben op de staatslieden, die thans aan sanctie-maatregelen tegen Ita lië denken. Inzake de strategische positie tusschen Ita- liaansch Noord-Afrika en Egypte wordt het volgende vernomen: Drie weken geleden heeft Mussolini te Bol zano aan Maarschalk Balbo. den gouverneur van Lybië, versterkingen belooft. Men gelooft echter niét dat deze veel meer zijn dan 10.000 man. De Italiaansche troepen zijn voorname lijk samengetrokken tusschen de heilige plaat sen Jarabub en Kufra. Tusschen deze troepen en Egypte bevindt zich een drievoudige, deels electrisch geladen prikkeldraadversperring, welke door generaal Graziani is aangelegd om de Senoussis te ver hinderen wapenen uit Egypte te smokkelen. VEïJD'AG 20 SEPT. "1935 meldt: 769.3 m.M. té 733.7 m.M. te Hoogste barometerstand Zuerich. Laagste barometerstand Hernöson. en voorspelt: Matigen tot krachtigen tijdelijk afnemen- den Zuidwestelijken tot Westelijken wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk wat regenbuien. Iets kouder Barometer Hedenmorgen 9 uur 759 inM. 1 Neiging: Vooruit, Thermometer Hoogste gisteren 64 F. Laagste hedennacht 56 F. Hoogste heden 62 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENU U1S Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATF.R TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 9.54 uur; n.m. 10.22 uur. Zondag v.m. 11.29 uur; n.m. uur. Maandag v.m. 0.05 uur; n.m. 12.42 uur. VELSER ZWEMINRICHTING Tempertuur lucht 61 F. Temperatuur water 60 F. IJMUIDEN „Onaanvaardbaar en belachelijk". Mussolini's oordeel over de voorstellen van de Commissie van Vijf. LONDEN, 19 September (AN.P.) Naar de „Daily Mail" meldt, heeft de thans in Rome vertoevende speciale correspondent van dit blad Ward Price een onderhoud gehad met Mussolini dat betrekking had op de in de bladen verschenen berichten, volgens welke de voorstellen van de commissie van vijf nog nfinder gunstig voor Italië zouden zijn dan de Engelsch-Fransche voorstellen van Parijs. Ward Price seint aan zijn blad, dat Mus solini het volgende heeft verklaard: „Het plan is niet alleen onaanvaardbaar, maar ook belachelijk. Het ziet er uit alsof de Volkenbondscommissie gelooft dat ik een ver zamelaar van woestijnen ben". „Ik heb het rapport nog niet ontvangen, zoo vervolgde Mussolini, „maar indien de lezing van de pers juist is, dan lijken de voorstellen van de commissie wel ironisch. Men zou Italië's be hoefte aan uitbreiding in Oost-Afrika willen bevredigen door ons twee woestijngebieden aan te bieden het een van zand,' het andere van steen. Mussolini wees vervolgens op de onhenberg zaamheid van deze woestijngebieden in Da- nakil en Ogaden, en zeide, dat Italië daar onmogelijk eenig vruchtdragend werk kon verzichten. Indien het voorstel van een internatio naal bestuur en een internationale politie macht, waarin Italië blijkbaar niet vertegen woordigd mag zijn. ten doel heeft de solda ten uit Oost-Afrika naar Italië te doen re- patrieeren, is het onaanvaardbaar en dit zal dan ook in geen geval gebeuren". Geen hoop meer in Abessynië. Oorlog is onvermijdelijk,' zegt de Negus. Bezittingen van Italianen geconfisceerd? LONDEN, 19 September (Reuter). „De oorlog is onvermijdelijk". Dat is de overtui ging van den Negus en zijn raadgevers, aldus schrijft de correspondent van de „News Chro nicle" te Addis Abeba. Voor lien, zoo voegt de correspondent hieraan toe, is het slechts een kwestie van dagen, of op zijn hoogst van we ken. Met een stoïcijnsch fanatisme wacht de regeering af en volgt zij de diplomatieke ma noeuvres te Genève, met de zekerheid, dat het geheel bestemd is een droevigen afloop te hebben. Men voorspelt te Addis Abeba, dat Mussolini de voorstellen der commissie van vijf zal ver werpen en dat Abessynië hen formeel zal aan vaarden, echter met de wetenschap, geen ge legenheid te zullen hebben om ze to° te pas sen. De Negus stelt zijn hoop op d- in§ van het embargo op wapenen e. itie voordat de vijandelijkheden beginnen heeft dientengevolge credieten geopend in Europa. Zoo heeft hij 50.000 pond op een Londensche bank gezet, in den vorm van 500.000 Thalers. De „Daily Mail" weet te melden, dat de be zittingen van uitgeweken Italianen in de om streken van Akaki zijn in beslag genomen en dat hun fabrieksgebouwen op onwettige wij ze door Abessynische soldaten zouden zijn bezet. VOETBAL. BEVERWIJK—PURMERSTEIJN. Beverwijk verschijnt met: Adrichem, Zoutman, J. Kuyer, Hoogewerf, Van Amersfoort, W. Kuyer, P. Marx, Th. Kuyer, A. Marx, A. de Ruyter, J. Maenhout. KENAU 2—BEVERWIJK 2. Het tweede elftal van Beverwijk is als volgt: C. van Roon, J. Vessies, W. Bruins, A. Kuyl, G. de Ruyter, W. Rooymans, H. Beentjes, J. Iekes, C. van Velthuyzen, C. Niesten, C. Koning. CELERITASKENEMERS. De Kennemers komen met het volgende elftal: J. van Urk, W. Duivemans, J. Dinkla, H. Effern, Nadennan, J. Gordijn, B. Bakker, A. Horeman. K. Groot, C. Steenman, M. Veenstra. Waarschijnlijk een noodlanding gemaakt. AMSTERDAM, 20 September. De directie van de K.N.I.L.M. deelt aan het A.N.P. mede, dat gistermiddag van kapitein Koppen een telegram is ontvangen, meldende dat van de drie De Havilland Dragon Rapide vliegtuigen op weg naar Indië om gebruikt te worden bij de karteerinf van een. gedeelte van Nieuw- Guinea, de PH-AKU en de PH-AKW, gister middag te Rangoon zijn geland na van Akyab te zijn vertrokken. Het telegram meldde verder, dat de PH- AKV niet was aangekomen, doch dat men daar verder geen bericht van had. Het weer was zeer slecht. De directie van de K.N.I.L.M. deelt in verband hiermee mede, dat het wel vaststaat dat de PH-AKV een noodlanding heeft moeten maken. Van Rongoon en Calcutta uit heeft men contact opgenomen met alle tusschenstations teneinde te vernemen, waar het vliegtuig zich bevindt. Tusschen Akyab en Rangoon, een afstand van 500 K.M., bevinden zich vier noodlandingsterreinen, op het eiland Ramri, op het eiland Ramri, op het eiland Cheduba, nabij Sandoway en bij Bassein. De bemanning van het toestel bestaat uit capitein Fullford, gezagvoerder, den Neder- landschen luitenant vlieger J. Vonk en den Engelsehen werktuigkundige Cope. Gelijk bekend vertrekken de vliegtuigen onder Engelsche vlag en onder leiding van den capitein Cox op 11 dezer van Schiphol. Nog geen berichten. Captin Cox zoekt. Hedenmorgen werd een telegram van kapi tein H. Koppen ontvangen, meldende dat er nog geen berichten waren en dat naar het vliegtuig wordt gezocht door captain Cox, daarbij geassisteerd door een ter plaatste be kend Engelsch piloot. Ook Frijns kijkt uit. De Nederlandsche piloot Frijns van de K.L.M., die met de Kievit op weg naar Holland van Rangoon naar Akyab is gevlogen, heeft be richt, dat hij onderweg naar het vermiste vliegtuig heeft uitgekeken, maar het nog met heeft kunnen ontdekken. PROTESTVERGADERING TEGEN DLTTSGHE JODENWETTEN. In de Apollo hal te Amsterdam is een pre testvergadering gehouden tegen de Duitsche jodenwetten. Er waren ongeveer 6000 personen. Duizenden konden geen plaats meer krijgen. Het woord werd gevoerd o.a. door den heer Asscher, rab bijn L. H. Sarlouis, pater H. Drost. prof. dr A. H. de Hartog, mr. L. E. Visser, vice-president van den Hoogen Raad, Ds. J. J. Buskes en ds. A. R. de Jong. ACENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 20 SEPTEMBER Bioscoop de Pont: „Een Winternachtsdroom" en „Je geld of ie leven". 8 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Bioscoop de Pont: „Een Winternachtsdroom" en „Je geld of je leven". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 20 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Tentoonstelling van moderne handwerken (Nomotta). 11 uur v.m. —9.30 uur nam. Frans Hals Theater: „In naam des konings" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Helden van onzen tijd". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Dertig jaar wereldgebeu ren." 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Bal in Savoy". Op het tooneel: Dora Gerson, Weensche voordracht kunstenares. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Tentoonstelling van moderne handwerken (Nomotta). 11 uur v.m. 9.30 uur nam. Bioscoopvoorstellingen des middag en <je3 avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7