Mussolini stelt zijn eischen. Hakenkruis en Zwart-Wit-Rood. THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Een Britsche leening aan Duitschland? KKXKTÖXG 23' 'S EPTEM E ER" 1933 BUITENLAND. Het Abessynische leger moet ontwapend en gereorgani seerd worden. Italië biedt Abessynië een haven aan in ruil voor grondgebied om Wal-Wal. Annexatie van gebied in Erithrea. Weinig kans op aanneming der voorstellen. Italiaansche ministerraad verwierp de voorstellen van de Commissie van Vijf. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Zaterdagmiddag is 11a afloop van den Italiaanschen ministerraad te Rome het volgende officieele com muniqué uitgegeven: De ministerraad is vanmorgen te 11 uur onder voorzitterschap van den Duce bijeengekomen. Mussolini heeft een volledig rapport over den politie- ken en militairen toestand voorgele zen waarna de ministerraad het rap port van voorzitter Madariaga aan de Italiaansche delegatie te Genève besproken heeft. De ministerraad heeft deze voorstellen langdurig over wogen. De raad heeft de indiening der voorstellen gewaardeerd maar is tenslotte tot de conclusie gekomen, dat hij ze moest afwijzen omdat zij niet den minimum-grondslag bie den, die met de levensbelangen van Italië en het Italiaansche volk in het tegenwoordig stadium rekening hou den. De ministerraad heeft dit ant woord aan Genève doorgezonden en zal Dinsdag opnieuw bijeenkomen om dan opnieuw den algemeenen toe stand te bespreken. Naar de speciale correspondent van de Crt. nader meldt, heeft Mussolini bij monde, van baron Aloisi aan den voorzitter der commissie van vijf De Madariaga drie tegenvoorstellen ge daan. Deze voorstellen luiden als volgt: 1. Het Abessynische leger moet vrij wel geheel worden ontwapend en ge reorganiseerd. 2. In ruil voor het afstaan van grondgebied om Wal-Wal en Adoea zal Abessynië een haven krijgen in Italiaansch Somaliland. Als verbin ding tussclien deze .haven en Addis Abeba zou met Italiaansch kapitaal een spoorweg moeten worden aan gelegd welke onder Italiaansch be heer zou moeten komen. 3. Italië verlangt annexatie van een gebiedsstrook waardoor Eritrea zal worden verbonden met Italiaansch Somaliland. Ter toelichting van deze tegenvoorstellen werd door Aloisi namens zijn regeering er op gewezen, dat het voorstel der commissie van vijf slechts sprak over een controle op de politie. Dit is Italië niet voldoende; het ge- heele leger moet gereorganiseerd worden en onder Italiaansche leiding worden gestel^. Voorts zou Italië zich niet er medé kunnen vereenigen, dat indien aan Abessynië een uit weg naar zee zou worden gegeven, deze door Britsch- of Fransch-Somaliland zou loopen; die uitweg dient veeleer een corridor door het Italiaansch gebied te vormen. Wat het gèbied betreft, dat Italië wenscht te ahnexeeren ten einde een verbinding tus- schen Eritrea en Italiaansch Somaliland tot stand te brengen, is het nog niet geheel duide lijk of deze eiseh uitsluitend gesteld wordt met het doel den spoorweg aan te leggen, waarvan sprake was in het verdrag, dat in 1906 tusschen Engeland, Frankrijk en Italië is gesloten. Deze voorstellen, worden thans door de com' missie van vijf overwogen. In de kringen van het Volkenbonds secretariaat wordt de kans op aan neming van deze tegenvoorstellen nihil geacht. Afgezien van het feit, of de commissie er voor te vinden, zou zijn, deze tegenvoorstellen in ernstige overweging te nemen, acht men het uitgesloten, deze voor den negus aanvaard baar te maken. Het feit. dat Mussolini deze tegen voorstellen heeft geformuleerd, wordt evenwel als een lichtpunt in de ont wikkeling van het Italiaansch-Abessy- nische conflict gezien. In de kringen der Engelsche delegatie ver klaarde men aan deii correspondent, dat de tegenvoorstellen niet de minste kans op aan- nèming hebben. Men meent te weten, dat de commissie van vijf haar besluit zoo spoedig mogelijk zal nemen, om niet door lang heen en weer gepraat de kwestie onnoodig te rekken. In Fransche kringen toont men zich betrek- Tcelijk verheugd over het feit, dat Mussolini voor' de eerste maal duidelijk definitieve eischen heeft geformuleerd en althans een basis voor onderhandelingen heeft aangege ven. De tweede Italiaansche gedelegeerde, Rocco. deed hedenmiddag aan den Franschen ge delegeerde de Saint Quentin dezelfde verkla ring als baron Aloisi hedenmorgen aan de Ma dariaga. Met het oog op de door Mussolini ge stelde eischen vreest men, dat zelfs een com promis onmogelijk zal zijn. Sommige gedele geerden gelooven zelfs, dat Mussolini met deze instructie aan baron Aloisi de bedoeling heeft, de verantwoordelijkheid voor een ,,dead lock" op anderen af te wentelen en tijd te winnen In een Zaterdagavond door het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken gepu bliceerd communiqué wordt medegedeeld, dat de Engelsche ambassadeur te Rome zich jl. Vrijdag naar den. onderstaatssecretaris van buitenlandsche ;zaken, Suvich,- heeft begeven, om hem uit. naam der Britsche regeering in kennis te stellen v-an de bewegingen der Brit sche vloot en de versterking met menschen en materiaal van de Britsche garnizoenen in de Middellandsche Zee, die naar hij er nog aan toevoegde, niet ten doel hadden uitdruk king te geven aan eenigerlei agressief voor nemen van de zijde der Britsche regeering. - De ambassadeur zette uiteen, dat het tref fen van deze maatregelen het natuurlijk ge volg was van den indruk, teweeggebracht door de heftigheid van de acmpagne tegen 't Vereenigd Koninkrijk, die de laatste weken door de Italiaansche pers was gevoerd. In het communiqué wordt voorts verklaard, dat Suivieh een soortgelijke anededeeling heeft gedaan. Hij zeide gemachtigd te zijn te verklaren, dat de militaire voorbereidin gen van Italië in het Middellandsche Zeege bied zuiver het karakter van voorzorgsmaat regelen, en geenszins een agressief doel had den. Engeland. Torpedojagers vertrokken uit Singapore. Uit Singapore wordt gemeld, dat Britsche torpedojagers Zondagmiddag de vlootbasis Singapore met onbekende bestemming heb ben verlaten. Maatregelen op de beurs van Kairo. Het beurs/bestuur van Kairo heeft met het oog op de nervositeit op de beurs en ter ver mijding vari 'een paniek, besloten, van héden af voor en na beurs geen handelszaken meer toe te staan. De beurs zal direct na het officieele slui tingsuur worden ontruimd. Verschillende waardepapieren, in het bijzonder hypotheek- bewijzen, zijn in de laatste dagen met 10 a 15 procent gedaald. De regeering verwacht vandaag eën verbetering van de situatie. De minister van financiën heeft er den nadruk op gelegd, dat dit verschijnsel zich niet al leen in Egypte voordoet, doch ook te Londen en Parijs. Rusland. Japansch-Mandsjoerijsche vloot naar Russisch gebied? MOSKOU, 22 Sept. (A. N. P.) Het officieele Sovjet-telegraafagentschap publiceert een bericht uit Chabarowsk, volgens hetwelk de Russische autoriteiten inlichtingen hebben ontvangen, dat de Japansch-Mandsjoerij sche vloot, die zich op de Soengari bevindt, tegen het einde van September een poging zou doen deze rivier te verlaten en de Amoer op te varen tot aan Chabarowsk, dus op Russisch gebied. Het telegra'afagentschap voegt hieraan toe, dat men in verantwoordelijke kringen aanvankelijk aan de mogelijkheid tot uitvoe ring van dit 'plan had getwijfeld, doch dat thans gebleken is, dat avontuurlijke elemen ten, die de Sovjet-regeering wenschen te pro- voceeren, de overhand hebben gekregen. De Sovjet-regeering heeft echter nooit eenigen twijfel laten bestaan, dat zij met alle haar ten dienste staande middelen zal trachten, een dergelijke poging te verhinderen. Zij wijst daarom nogmaals op de gevolgen, die een dergelijk: avontuur zeker met zich moet sleepen. Hoewel op. het oogenblik de juiste betee- kenis van dit bericht nog niet valt te over zien,' kan het- beschouwd worden als een symptoom van den gespannen toestand aan de Russisch-Mandsjoerijsche grens, die zic.h in den laatsten tijd opnieuw heeft toege spitst. Oostenrijk. Herleeft de Nazi-terreur weer? De politie te Linz ontdekte op het post kantoor tien pakketten, die geadresseerd waren aan bekende persoonlijkheden te Salz burg, o.a.- aan aartsbisschop Waitz en voor malige sociaal-democratische afgevaardigden, meldt Havas. Een en - ander ..leidde tot de ontdekking van een nationaal-socialistische terreurgroep. Twee leiders en verzenders der pakketten vluchtten naar Duitschland. De Oostenrijk- sche autoriteiten hebben aan de Duitsche hun uitlevering gevraagd. Dezer dagen werd reeds melding gemaakt van een dergelijke zending. In verband hier mede heeft de politie verscheidene personen gearresteerd, die ervan verdacht worden be trokken te zijn bij het verzenden van de post pakketten^ Italië. Fascistisch appèl uitgesteld. Veel beteekenis wordt geschonken aan het feit, dat het fascistische appèl, dat Zaterdag zou worden gehouden, en waarbij tien mil- lioen leden van fascistische organisaties zou den worden opgeroepen, eenige dagen is uit gesteld. In officieele Italiaansche kringen denkt men dat het appèl „slechts een proeve van tucht, zonder internationale beteekenis .zal zijn". Havas meldt uit Rome, dat de bevolking zich daar kalm en gematigd houdt. Chertok hèeft een concessie in Abessynië. Onafhankelijk van die van Rickett. Na een onderhoud met den Abessynischen gezant te Londen, dr. Martin, verklaarde de Amerikaansche financier Chertok in een in terview.; dat hij met dr. Martin een concessie overeenkomst had afgesloten. Het gebied, waarop deze concessie betrekking heeft, om vat 170" vierkante Kilometer en is gelegen in het Westen van Abessynië, in de provincie Hallasa.. Zij is in geen enkel opzicht van in vloed op de concessie, die Rickett verkregen heeft, meldt het A.N.P. Chertok wees erop, dat hij slechts Ameri- kaansch kapitaal vertegenwoordigde, en dat hij bezig was, een maatschappij op te richten voor de exploitatie van het concessiegebied, dat zeer rijk aan platina en goud zou zijn. GENERAAL VIRGIN VERLAAT ABESSYNIë. Het D.N.B. verneemt uit Addis Abeba, dat de toestand van den onlangs ziek geworden Zweedschen generaal Virgin, die tot de in tieme adviseur van den keizer van Abessynië behoort, met den dag slechter wordt. Hij zal derhalve op 1 October a.s. via Zuid- Afrika naar Zweden terugkeeren. Hitlerjeugd drong de grens over. Vijf kinderen overvallen; een door dolksteken ernstig gewond. Uit Merten 'Lotharingen) wordt gemeld, dat acht leden van de Hitlerjeugd uit Ueberherrn (district Trier), die clandestien over de grens waren gekomen, een gesprek zijn begonnen met zes kinderen, die koeien aan het hoeden waren, waarbij de Hitier jongens zeiden, dat de Lotharingsche kinderen spoedig Duitschers zouden worden. De kinderen protesteerden hiertegen, waarop zij door de nationaal-socia listische jongens werden aangevallen. Vijf kinderen konden vluchten, doch het zesde kreeg twee dolksteken in den rug en moest in ernstigen toestand naar het ziekenhuis wor den overgebracht. De Hitier jongens keerden in allerijl naar Duitschland terug «.Havas) Waarschuwende stemmen. (Van onzen Londenschen correspondent). Er is sprake van dat dr. Schacht binnen kort naar Londen zal komen om er te be proeven een leening te sluiten. Hij heeft er reeds eenige malen in het openbaar op ge zinspeeld, klaarblijkelijk om in de wijze, waar op de zinspeling zou worden ontvangen in de kringen, waarvoor ze bestemd was, te lezen hoe de kansen stonden. Uit de ontvangst moet hij hebben afgeleid, dat ze niet zoo goed staan, maar toch ook niet zoo slecht, dat een reis naar Londen om er geld te ha len bij voorbaat als. tevergeefsch moet wor den veroordeeld. Conservatieve financieele organen in Engeland uiten zich omzichtig over de zaak. Hun standpunt moet altijd zijn dat financiën en politiek niet te veel of zoo mogelijk geen invloed op elkaar mogen heb ben. De financieele norm is, dat een leening aan Duitschland "kan worden gegeven of dat faciliteiten er voor kunnen worden ver schaft, indien men tot de overtuiging is ge komen, dat het een lucratieve transactie kan worden. Het 2al niet zoo gemakkelijk zijn deze overtuiging te doen postvatten in een land, dat naar kolossale bedragen, wel ke ,het aan Duitschland heeft geleend, moet blijven fluiten. Maar afgescheiden daarvan bestaat er, te oordeelen naar hetgeen politieke organen opmerken, groote weerzin tegen bijstand door Britten voor dé Nazi-regeering. De stem van een Labourléidër als de heer Herbert Morrison, het hoofd van den Londenschen Graafschapsraad, heeft in financieele krin gen en onder het beleggend publiek wellicht niet veel gezag. Maar er is reden te vermoe den, dat hij wijd verbreide meeningen weer geeft waar hij verklaart te vertrouwen, dat Britsche financiers' hét gróote gevaar zullen beseffen, dat zij lóopen indien zij geld leenen aan het Duitschland van den tegenwoordi- gen tijd. Morrison-gelooft, dat zij hun geld zullen verliezen, zelfs indien het Nazi-be stuur zich staande houdt. Zij zullen het ze ker verliezen, indien dit bestuur door het Duitsche volk ten val zal worden gebracht, in welk geval een nieuwe democratische regee ring zedelijk gerechtig zal zijn financieele- verplichtingen,, welke door de NazTsrzijn aap- ■- gegaan, te verloochenen. De heer Morrison voorziet mogelijkheden- van bestuursverandering in Duitschland, die anderen niet zien.. Maar wel is de overtui ging algemeen, dat bestuursverandering .zeer zeker niet bevorderd zou worden met het lee nen van geld aan het huidig bestuur. Inte gendeel. men -vestigt juist zijn hoop op den benarden financieelen en economischen toe stand in Duitschland, die wellicht alleen ge leidelijk de macht-van de Nazi-partij zal kunnen ondermijnen. Bij den ovërh'eerschen- den afkeer in Engeland van den Dui'tschen bestuursvorm en zijn verschijnselen is niet te verwachten, dat dej Britten aanleiding zullen vinden hun geld te wagen, vooral niet daar zij gelooven. dat het voor wereldgevaarlijke doeleinden zou worden besteed. Trouwens, zooals de zaken thans staan heeft de Brit zelfs geen gelegenheid geld aan Duitschland te leenen. Voor uitgifte van buitenlandsche leeningen is nog altijd de toestemming van de Schatkist noodig. Dat is onder de huidige omstandigheden ondenkbaar. Voorlichters van de openbare meening. die aan geen „ver andering" in Duitschland gelooven waar schuwen, dat Duitschland wellicht onder den drang der economische omstandigheden en op aanstichten van dr. Schacht (die onlangs in Koningsbergen al zooiets heeft gedaan) een schijn van „fatsoen" zou kunnen gaan aannemen tegenover Joden, Roomschen en Socialisten, om de stemming voor een buiten landsche leening 'gunstiger te maken. Zij stellen echter met nadruk vast, dat men dan een wolf in schaapskleeren zou zien en dat alle leeningen in dienst gesteld zouden wor den van de gevaarlijke ambities van het Derde Rijk, A. K. VAN R. De bijzettingvan de oude Duitsch-Nationale vlag. BERLIJN, 19 September 1935.' (Van onzen correspondent) In zijn boek „Mein Kampf" schrijft Hitier over het ontstaan, van zijn hakenkruis-vlag, die nu tot de eenige rijksvlag is verklaard, waarnaast het zwart-wit-rood van het tweede Rijk (1871—1918) niet langer zal worden ge duld. De democratische republiek had de oude vlag zwart-rood-goud van het Eerste Rijk weer opgenomen, niet uit eerbied voor het „Heilige Römische Reich Deutscher Nation", maar omdat het in de revolutionaire dagen van 1848 de vlag der opstandelingen was ge weest en daardoor ook voor sociaal-democra ten aannemelijk was.. Uit achting voor den ouden veldmaarschalk von Hindenburg hebben de Nazi's het zwart- wit-rood der monarchie, waaronder Hinden burg ten velde is getrokken, weer als rijks vlag geproclameerd, evenwel naast de haken- kruisvlag. Hoe indrukwekkend de partijdag der vrijheid in Neurenberg ook geweest is, men vergisse zich niet. Het zou voor vele groepen in Duitschland buiten nationaal-socialistisch verband, ook nu nog èen kleinigheid zijn een millioen menschen bij elkaar te trommelen als 't hun niet verboden was en zij konden be schikken over de geldmiddelen om hun men schen een groot feest.te bereiden. Door de ge lijkschakeling is iedereen, die in eenig bedx'ijf werkzaam is verplicht, de symbolen dei- Nazi's te huldigen, op straffe van ontslag en uitsluiting. Het wemelde dus bij feestelijke gelegenheden aan de huizen van hakenkruis vlaggetjes, maar evenzeer van het zwart-wit- rood, dat velen hadden uitgestoken alleen of naast het hakenkruis. Die kleuren zijn voor velen het symbool gebleven van hun oude Duitsch-Nationale gevoelens. Zij konden er stil niee demonstreeren, eenvoudig door bin nenhouden van de hakenkruisvlag die in hun oog een partijvlag is gebleven. Bij de vereeniging der Duitsche landen in één Duitsch Rijk in 1871 decreteerde Bismarck het zwart-wit-rood als .rijksvlag en nu ver klaart Hitier haar als gedegradeerd door de Duitschnationalisten c.s. tot partijvlag en om haar voor verdere besmetting te behoeden, beveelt hij bijzetting in het pantheon. Blijft over de vlag met het hakenkruis als rijksvlag. In de jaren 1923—'24 schreef Hitier zijn boek, toen hij zijn vestingstraf onderging -voor den mislukten marsch naar de macht na de Hofbraukeller-revolutie in München. Hij zegt daarin, dat in de eerste dagen der Na tionale Socialistische beweging het vaststel len van partijsymbolen veel hoofdbrekens heeft gekost. Reeds in zijn jeugd had hij dik wijls opgemerkt, hoeveel beteekenis zulke symbolen psychologisch toekomt. Na den oor log was hij getuige van een groote betooging der marxisten in den Lustgarten te Berlijn. Een golvende zee van röode vlaggen, roode sjerpen en roode bloemen gaf deze betooging, waaraan meer dan honderd-vijftig-duizend menschen deelnamen een buitengewoon aan zien. Hij kon begrijpen, hoe. een man uit het volk meegesleept, werd door., de betoovering van 'zulk een 'grandioos schouwspel.' Tot 1920 Stond tégenover het marxisme géén vlag, die. het" symbool- was 'é'enêf volkomen ^tegengestel de levensbeschouwing aldus Hitler in zijn boek want .terwijl de Duitsche bourgeoisie na 1918 er niet aan dacht, de nu op eens ont dekte zwart-rood-gouden rijksvlag als eigen symbool over te nemen, had zij toch tegenover de nieuwe ontwikkeling geen eigen program voor de toekomst te stellen, misschien in het gelukkigste geval de gedachte eener recon structie van het vorige rijk. En deze gedachte dankte het zwart-wit-rood de wederopneming als vlag der z.g. nationale - burgerlijke par tijen. Zoo heilig en kostbaar zegt Hitier verder deze oude Wonderschoons kleuren in haar jeugdig frissche samenstelling voor eiken Duitscher moeten zijn, zoo weinig kan deze vlag gelden als symbool voor een toe- komstigen strijd. Deze vlag paste alleen voor het vorige rijk van Bismarck en Moltke en Hindenburg. Daarom wilde Hitier voor zijne beweging een ander symbool. De nieuwe vlag moest een "symbool zijn van den nationaalsocialistischen strijd en werken als een pakkend reclameschild. Wie veel met de massa te doen heeft, kent het gewicht van dergelijke schijnbare kleinigheden. Van alle zijden waren voorstellen ingekomen. Een witte vlag werdafgekeurd, omdat wit geen vlammende kleur is .en ook meer past voor een jonkvrouwenvereeniging dan voor een revolutionaire beweging. Hoewel passend voor dien tijd, werd de zwarte vlag afgewe zen, omdat zwart al even weinig vlammend en pakkend is als wit. Het wit-blauw van Beieren en het zwart-wit van Pruisen konden evenmin bekoren. Eindelijk, kwam een tand arts uit Starnberg met het ontwerp voor de roode vlag, waarin he.t hakenkruis op witte schijf, zooals die nu, na een kleine wijziging ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs stond dus even in zijn eentje te beraadslagen. Naar buiten durft hij niet te gaan, want daar zullen hem de nevelspökén wel weer opvangen en is hij weer even ver van huis. Neen, hier in deze kamer, moet hij een plannetje beramen Dan valt Thijs' oog op de geheimzinnige flesch, die AbierebOm op de tafel heeft laten staan. Onmiddellijk heeft hij zijn besluit ge nomen. Hij snelt op de flesch toe, pakt haar beeten tegelijker tijd komt Abierebom het vertrek binnenstuiven! door Hitier, de vlag van het Derde Rijk e. worden. In den zomer van het jaar 1920 ver" scheen de vlag in München voor het eerst in het openbaar. Geen mensch zegt Hitler -H had ze eerder gezien, zij werkte als een fakkel" Hij zelf en zijn kameraden hadden een bijna kinderlijke vreugde gevoeld, als een trouwe partij genoote die eerste vlag naar het ontwera gemaakt en afgeleverd had. y Drie maanden later hadden ze er al zeg zegt Hitler in zijn boek. H. L. Vlieger vergi*te zich. Wedstrijtlballon voor oefenings-doelwit aangezien De Russische ambassadeur te Warschau heeft een bezoek gebracht aan het departe ment van buitenlandsche zaken, teneinde een verklaring te geven van het lossen van' een aantal schoten op de Poolsche ballon Polonia waardoor deze gedwongen werd bij Stalingrad te landen. De ambassadeur deelde mede, dat de vlieger, die de waarschuwingsschoten ge lost had, bij vergissing de ballon had aange zien voor een der als doelpunten gebruikte ballons van de Russische luchtstrijdkrachten (A.N.P.) BERTHOLD JACOB MAG VOORLOOpiG IN FRANKRIJK BLIJVEN. De Fransche autoriteiten hebben, naar Reuter verneemt, den emigrant-journalist Berthold Jacob toestemming verleend zich voorloopig in Frankrijk te vestigen. uniinn|i"111Hiiniiitniiniia^1 DINSDAG 24 SEPTEMBER 1935. HILVERSUM, 1875 M. AVRO-Uitzending. *1 ,-&00 ,Gram-platep:; 9.00 Ensemble Lismonde, 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.platen; 10.30 Ensemble Lismonde; 11.00 Mevr. R. Lotgering-Hillebrand: Keukentermen; 11.30 Gram.platen; 12.30 Cantabilé-orkest o.l.v. E. Beeckman en Gram.platen; 2.15 Gram.pla ten; 2.30 Benny Vreden (liedjes en imitaties) m.m.v. Mies Spruit «piano)3.00 Gram.platen 3.10 De AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk; 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel; 5.05 Voor kleine kinderen; 5.35 Kovacs Lajos en zijn orkest; .00 Mevr. M. Ketelaar-van Gogh: 10 jaar Zonnestraal-collecte; .15 Gra- mofoonplaten7.30 Dr. J. v. Essen: Stem en persoonlijkheid8.00 Berichten; 8.10 Gram. platen; 8.50 5de episode van ,De blauwe smaragd", van L. Willink. Leiding: K. Kleyn; 9.15 Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz m.m.v. W. Strienz (bas-bariton), en L. Walker (gi taar); 10.20 Causerie Gustav Czopp, 10.30 Vervolg Omroeporkest; 11.00 Berichten; 11.10 Gram.platen; 11.15 De AVRO-Decibels o.l)V. Eddy Meenk. HILVERSUM 301 M. KRO.-Uitzending. 8.00 en 10.00' Gram.platen; 11.30 Godsd. halfuur; 12.15 Schlagermuziek en Gram.pl.; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Gram.platen; 3.10 Or kestconcert'; 4.15 Gram.platen; 5.00 Kinder koor; 5.30 Gram.platen en orkestconcert; 7.15 Lezing: 7.35 Gram.platen; (om 8.00 be richten) 8.20 Causerie; 8.30 Populair Gram. platen; 10.40 Orkestconcert; 11.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 Orgelspel S. Torch; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Gram.platen; 12.35 Ida Santarelli en haar orkest; 1.20 Het Schotsche Studio-or kest m.m.v. pianosolist; 2.25 Voor de scho len; 3.10 Gram.platen; 3.55 Voor de scholen; 4.20 Causerie; 4.40 M. Sandra (sopraan) en het MacNaghten Strijkkwartet; 5135 Het Ce- dric Sharpe Sextet; 6.20 Berichten; 6.50 Searlatti-concert; 7.15 en 7.50 Lezingen; 8.10 BBC-orkest o.l.vc. Braithwaite; 9.00 „Puritan Lullaby", operette van Dyrenforth en K. Leslie-Smith; 10.00 Berichten; 10.30 Repor tage uit Boedapest; 11.00 Het Bridgewater Harp Kwintet; 11.35 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.platen; 12.35 Orkestcon cert o.l.v. Krettly; 9.05 Zang o.l.v. Bonnaud; 11.14 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 Concert uit rest. „Ritz"; 3.20 L. Preils orkest; 6.05 Gram.platen; 8.20 Operamuziek o.l.v. Reesen; 8.55 Pianorecital; 9.20 Hoorspel; 10.45 Fransche muziek o.l.v. Reesen; 11-25 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Concert; 12.20 Omroeporkest, koor en solisten; 2.35 Gram.platen; 4.20 Pianorecital; 5.20 Uit Koningsbergen: Omroeporkest en -kleinorkest; 8.35 Zie Deutschlandsender; 9.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt, en ra- diotooneel. ROME 421 M. 9.00 Variété-programma; 10.20 G. Arnaldl (piano) en Elena Cheli (sopraan) BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram platen; 12.50 Salonor- kest; 1.50, 5.20 6.35 en 7.35 Gram.platen; 8.20 Omroeporkest o.l.v. Douliez; 10.30 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.platen; 12.50 Omroep orkest o.l.v. Douliez; 1.50 Gram.platen; 5.20 Salonorkest; 6.20 Gram.platen; 6.50 en 7-35 Salonorkest; 8.20 Symphonieconcert o.l.v. De- fauw; 10.30 Gram.platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Rijkszending: „Das sohnellere Schiff" spel met muziek: 9.20 „Der betrogene Kadi', opera van Giuck. Leiding: Schlemm. 10-20 Berichten; 10.50 Gitaar- en pianorecital; 11.05 Weerbericht; 11,20.Het Berlijnsch Phil- harmonisch orkest o.l.v. P. Raabe en H. Abendroth

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2