uif HET BUITENLAND Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT De Zestiende Volkenbondsvergadering THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Radio-Programma n0yDERDA"G 26 SEPTEMBER De Abessynische troepen trekken dertig kilometer terug. De Negus verzoekt den Volkenbond om een waarnemer om den schuldige bij nieuwe incidenten te kunnen vast stellen. Geen algemeene mobilisatie. Afrika. Abessynische troepen terug getrokken. Volgens een officieele mededeeling heeft de negus van Abessinië 'n tele gram doen toekomen aan den Volken bond, waarin hij den bond er van op <le hoogte stelt, dat met het oog op de voortdurende provocaties en ter ver mijding van incidenten bevel is ge geven dat de Abessynische troepen over het geheele front dertig kilometer moeten terugtrekken. Dit bevel is strikt ten uitvoer gebracht. De Negus- noodigt den Volkenbond uit, een waar nemer naar Abessynië te zenden, op- bij nieuwe incidenten onmiddel lijk de schuldige kan worden vastge steld. De Abessynische regeering heeft de berichten over een algemeene mobi lisatie opnieuw gedementeerd. Duitschland. „Hitier zal oorlog kiezen", zegt Otto Strasser. Het Fransche blad „Excelsior" heeft een in terview gehad met Otto Strasser, die daarbij om. het volgende zeide: Het voornaamste probleem voor Duitschland is op dit oogen- blik de vraag of dr. Schacht dan wel de na- tionaal-socialistische revolutie het sterkste zal blijken te zijn. Eenigen tijd geleden, al dus Strasser, heeft een geheim gehouden ver- vadering van hooggeplaatste nationaal-so- clalistische persoonlijkheden een ultimatum gezonden aan Hitier, waarin het ontslag van Schacht geëischt werd. Hierop zou Hitier heb ben geantwoord: Ik heb Schacht noodig voor onze herbe wapening. In dé herfst, wanneer de bewape ning gereed zal zijn en wij weer sterk zullen zijn, zal Schacht verdwijnen. Met de voltooiing van' de herbewapening van Duitschland, zul len ruim 11/2 millioen arbeiders op straat komen te staan. Hitier zal dan moeten beslis sen wat hij wil, oorlog of een nationaal-socia- listische revolutie. Strasser sprak als zijn overtuiging uit, dat Hitier, gezien de ontwikkeling, die hij sedert 30 Juni 1934 ondergaan heeft, in dit dilemma den oorlog zal kiezen. Hitier heeft het oorlogs complex. aldus Strasser. Hij weet wat oorlog is, omdat hij dien heeft meegemaakt, maar hij weet niet wat revolutie is en hij vreest die. Tusschen het bekende en het onbekende staande zal hij het bekende kiezen. Genève. Italië's bezwaren tegen de commissievoorstellen. Woensdag is het rapport van de Commissie van Vijf gepubliceerd. Het belangrijkste deel vormt het resumé van de mondelinge opmer kingen, die baron Aloisi gedaan heeft tegen over den voorzitter van de commissie De Ma- dariage, bij de overhandiging van het afwij zende antwoord van Italië en die men eerst als Italiaansche tegenvoorstellen beschouwde. Italië heeft er opnieuw den nadruk op ge legd, dat het noodzakelijk is, dat Abessynië uit den Volkenbond wordt uitgesloten. Verder beeft het geëischt, dat de door Amhara uit de centrale Abessynische hoogvlakte in de laatste 50 jaar door den keizer veroverde en onderworpen Abessynische gebieden weer wor den bevrijd, hetgeen zou kunnen geschieden door Italië een mandaat over Abessynië te geven. Verder is door Aloisi uiteengezet, dat de voorstellen van de Commissie van Vijf reeds daarom onpractisch zijn, omdat daarin geen controle opgenomen is over het Abessynische leger. Het voorstel Abessynië een uitweg naar zee te geven kan in het geheel niet bespro ken worden, maar daarentegen moet een grondig onderzoek worden ingesteld naar een verbinding tusschen Erythrea en Italiaansche Somaliland op grond van het driemogendhe- den verdrag van 1906. Overigens is het onmo gelijk met Abessynië, welke overeenkomsten ook, zelfs slechts van economischen aard, te sluiten, daar dit land niet in staat is ver plichtingen aan te gaan en nog minder na te komen. Chapa Prieta vormt de nieuwe Spaansche regeering. Chapa Prieta is er in geslaagd, een nieuwe regeering te vormen van de volgende samen stelling: Minister-president en financiën: Chapa Prieta. Buitenlandsche zaken: Lerroux, Bin- nenlandsche zaken: Pablo Blanco, Oorlog: Gil Robles, Marine: Rahola, Landbouw, in dustrie en handel: Martinez de Velasco, VERRASSENDE ONTDEKKING IN SPIONNAGE-AFFAIRE. PARIJS, 25 September. Het onderzoek in de spionnage-affaire van Straatsburg heeft Dinsdag tot een verrassende ontdekking ge leid. Er werd n.l. vastgesteld, dat de gearres teerde Deensche communist, die Nielsen zou heeten, niemand anders is dan de plaatsver vangende voorzitter van de Deensohe com munistische partij, Georg Lauersen, die met Wn valsche pas reisde. De „Jour" meldt, dat men tot deze ontdekking gekomen is doordat fle tegelijk gearresteerde Duitsche communiste een uitvoerige bekentenis heeft afgelegd. Openbare werken: Lucia. Justitie en arbeid: Salmon, Onderwijs: Rocha. De parlementaire basis, waarop het nieuwe kabinet steunt, omvat de Catalaansche regio nale unie, benevens de vier partijen, waarop ook het minlsterie-Lerroux steunde, n.l. de katholieke volksactie, de radicalen, de agra riërs en de liberaal-democraten. In het kabi net hebben drie radicalen zitting, namelijk Lerroux. Rocha en Pablo Blanco, drie leden der katholieke volksactie. t.w. Gil Robles, Lu cia en Salmon, de agrariër Martinez de Ve lasco, de Catalaansche regionalist Rabola en een onafhankelijke, namelijk de premier Prieta. Gil Robles, Lerroux en de Velasco zijn respectievelijk leiders van katholieke volks actie, radicalen en agrariërs. Visschersdrama aan Britsche kust. de Vergeefsche reddingspogingen; de geheele bemanning omgekomen. De in Huil thuisbehoorende trawler „Skeg ness" is nabij Speeton Riff aan de kust van Yorkshire door den storm vernield en vergaan. Ondanks de schier bovenmenschelijke pogin gen, aldus meldt het A.N.P. uit Londen die van de kust af werden ondernomen om de opvarenden te redden, zijn alle elf leden der bemanning omgekomen. Des middags zijn reeds de eerste twee lijken aangespoeld. De „Skegness" strandde in den nacht op Woensdag tijdens een Noord-Oosterstorm van buitengewone kracht nabij de kust, die 120 meter hoog steil uit het water oprijst. Aan land had men het ongeluk bemerkt en weldra nam men de noodige maatregelen. Men schoot zeven vuurpijlen met reddingslijnen af, die echter alle door den storm teruggedreven wer den en hun doel misten. Reddingsbooten gin gen in zee, doch konden tengevolge van den geweldigen zeegang den trawler niet naderen. In den lichtbundel van een op de rotsen op- gestelden schijnwerper voltrok zich het nood lot van de „Skegness", die telkens opnieuw tegen de rotsen werd geworpen en weldra ge heel onder water lag. Van den schoorsteen en de commandobrug was niets heel gebleven. Kort na middernacht zag men de laatste lichtsignalen van het schip. Hiermee verdween ook de laatste hoop op redding van de be manning. Bij het opkomen van den vloed werd het schip spoedig geheel uitelkaar geslagen. Dit gebeurde zoo snel, dat de marconist mid den in het laatste S.O.S.-signaal bleef steken. Koning Gustaaf van zijn paard gevallen. De vorst loopt een lichte kneuzing op. STOCKHOLM. 25 Sept. (Reuter). Bij zijn terugkeer van de elanden jacht, is Koning Gustaaf van zijn paard gevallen, toen het dier in een moeras wegzakte. De vorst heeft een kneuzing opgeloopen aan de linkerhand, maar is overigens ongedeerd. Terugkeer tot gemeenschappe- lijken gouden standaard bepleit. Belangrijke ontwerp-resolutie te Genève. Het A.N.P. meldt uit Genève 25 September: De belangrijke economi sche debatten in de tweede Volken bondscommissie hebben thans hun weerslag gevonden in een Engelsche ontwerp-resolutie, waartegen de ver tegenwoordigers der goudbloklan den zich niet verzetten. De ontwerp resolutie stelt de wenschelijkheid in het licht van een terugkeeren naar een gemeenschappelijken internatio nalen gouden standaard, hetgeen mogelijk zal zijn wanneer de hinder palen, die thans den internationa len handel belemmeren, uit den weg worden geruimd. Voorts beveelt de resolutie aan meer bilaterale ver dragen af te sluiten en een meer li berale handelspolitiek te voeren met de meest-begunstigings-clausule tot basis. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 De tweede week. Het werk in de vijf groote commis sies. Montevideo tegenover Den Haag. Verbetering der volksvoeding. Beslechting van den strijd om Laval's bezuinigingsvoorstel. Strijd tegen de verdoovende middelen. Huisvesting der Assyrische Christenen uit Irak. „teos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 912 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) Nederland officiëel zesde in de Gordon Bennettrace. „Polonia" eerste met 1650 K.M. in 57 uur, 54 min. Blijkens den officieelen uitslag van den Gordon Bennett-wedstrijd, die gisteren te Warschau gepubliceerd werd. is deze gewon nen door Kapitein Burzynski en luitenant Wysocki met den ballon „Polonia". Zij leg den 1650 K.M. af in 57 uur 54 minuten. De verdere uitslagen luiden: 2. „Warszawa", Polen. 3., 4. en 5. zijn ,.Bel- gica", België, „Erich Deku", Duitschland. en „Kosciuszko", Polen, doch een nadere be rekening zal nog moeten uitmaken welke plaats precies elk van deze ballonnen zal in nemen. 6. „Torun", Nederland, bemand door Ir. Ten Bosch en J. E. van Tijen, 7. „Mau rice Mallet", Frankrijk, 8. „Lorraine", Frank rijk, 9. „Bruxelles", België, 10. „Zurich", Zwit serland, 11. „Alfred Hildebrandt", Duitsch land, 12. „Deutschland", Duitschland, 13. „U. S. Navy", Vereenigde Staten. De prijs van het ministerie van buiten landsche zaken voor de beste buitenlandsche bemanning zal waarschijnlijk worden toege kend aan de „Belgica". (A.N.P.) VERGADERING AGENTEN ARBEIDS BEMIDDELING. Maandag 30 September a.s. heeft in het gebouw der Districts-arbeidsbeurs, Hoofman- straat 17, alhier, de jaarlijksche vergadering van agenten der arbeidsbemiddeling in het district Haarlem plaats. Des namiddags te kwart over drie zal de heer A. van Geelen, Directeur-Generaal, Hoofd der afdeeling Werkverschaffing en Steunverleening aan het Departement van Sociale Zaken, mede voor genoodigden, het onderwerp: „De werkloosheid onder de in- tellectueelen en haar bestrijding" inleiden. KENNEMER FOTOKRING. In de bestuurskamer van de Sociëteit Vereeniging hield de Kennemer Fotokring een bijeenkomst, waarin de eere-voorzitter van den Bond van Ned. Amateurfotografen-ver- eenigingen een serie lantaarnplaten ver toonde onder den titel „Van heinde en verre" De heer van Zwanenburg is een geestig causeur en wist zijn gehoor ten zeerste te bceien. De beelden omvatten mooie plekjes uit Rome, Florence. Venetië, Praag Kopen hagen, Stockholm, Zermatt, Lissabon, de Ca narische eilanden, enz. Als men daarbij voegt dat de spreker zoo vriendelijk was allerlei technische aanwijzingen te geven over de vervaardiging van zijn foto's, is het begrijpe lijk, dat deze lezing voor de leden van den Kennemer Fotokring van zeer groot belang was. Het is zeker niet de laatste maal ge weest. dat de heer van Zwanenburg werd uit- genoodigd. De vorozitter deelde o.a. mede, dat de werkavonden, die bestemd zijn om de jongeren wegwijs te maken op het zoo ruime terrein der amateurfotografie, zullen gehou den worden in een daarvoor geschikte ruimte in het gebouw der Sociëteit Vereeniging. Met voldoening werd tevens vernomen, dat de directie van Haarlem's Dagblad voor den te houden Kerstsalon, waar uitsluitend werk van de leden van den K.F.K. zal worden ver toond, de Tijdingzaal in het kantoor Groote Houtstraat 93 ter beschikking heeft gesteld. Haarden - Haardkachels JAN JAARSMA, W. FRISIA en L. PETERS. Desgewenscht per week of per maand vanaf 45. J. J. CORNELISSEN, KAMPERVEST t, hoek Kleine Houtstraat. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. ZAL AMERIKA EEN EMBARGO OP OOR LOGSTUIG AFKONDIGEN? WASHINGTON, 25 Sept. (A.N.P.) De na- jjonale commissie voor munitiecontrole heeft tnans een lijst opgesteld van voor oorlogvoe- noodzakelijke artikelen, waarop door Roosevelt zoo noodig op grond van de neutra- "witswet een embargo kan worden geplaatst, te specificatie der artikelen is nog niet be send geworden. Een munitiedeskundige. teruch, die gisteren uit Europa is terugge keerd, gaf als zijn meening te kennen dat de vereenigde Staten om de neutraliteit te hand- naven geen enkele soort goederen aan de oor logvoerenden moeten verkoopen. Jullie zult je wel herinneren, dat Abierebom, toen Thijs bij hem binnengebracht werd, iets van zijn tooverkracht verraden heeft. Hij zei, dat het noemen van zijn naam de betoovering van zijn slacht offers kon verbreken. En dat herinnert Thijs zich heel goed. Op het hooren van al het lawaai in het paleis, waren alle nevel- spoken toegestroomd. Verwonderd vragen zij zich af, wat er wel met hun meester gebeurd kon zijn. Thijs vraagt aan de nevelgedaanten, of er nu niemand van hen ontbreekt. En de mistige gedaanten knikken. Dan roept Thijs zoo hard mogelijk „Abierebom!!" En wat nu gebeurt, dat zal je den volgenden keer zie: (Van onzen Geneefschen correspondent). Genève, 21 September 1935. Ook in de tweede week der Zestiende Vol kenbondsvergadering waren aller gedach ten natuurlijk hoofdzakelijk op het Ita- liaansch-Abessynische geschil gericht. In de Volkenbondsvergadering werd er echter niet meer over gesproken. En daar dit geschil vandaag door het schijnbaar duidelijke, doch in werkelijkheid onduidelijke antwoord uit Rome in zulk een toestand van onzekerheid verkeert, dat groote kans bestaat, dat bij de aankomst van dezen brief in Holland nieuwe beslissingen te Genève genomen zullen zijn, geef ik de voorkeur er aan in dezen brief maar de traditioneele praktijk uit vorige ja ren te volgen en de bespreking van de twee de week der Volkenbondsvergadering aan het werk in de groote commissies te wijden. Er is trouwens in deze week in de vijf groote commissies, waaruit de Zestiende Volken- bondsvergadering zich heeft samengesteld, genoeg interessants behandeld, om ondanks het Italiaansch-Abessynische geschil de oude gewoonte van een bespreking van het com missiewerk te handhaven! In de eerste commissie, die zich met juri dische vraagstukken, heeft bezig te houden en die dit jaar onzen landgenoot Staats raad mr. J. Limburg tot haar voorzitter heeft gekozen, was het voornaamste onderwerp van discussie: Montevideo of Den Haag? Met andere woorden: moest de commissie den regeeringen der Volkenbondsstaten aanbe velen tot de Conventie van Montevideo van 1933 toe te treden, die het beginsel der vol komen rechtsgelijkheid tusschen man en vrouw op het gebied der nationaliteit hul digt, of moest zij den staten de ratificatie aanbevelen van de veel minder den feminis- tischen wenschen tegemoet komende Con ventie van Den Haag van 1930? De vergaderzaal der juridische commissie bood deze week tijdens de behandeling van deze kwestie een ongewonen aanblik: tal van vrouwelijke gedelegeerden hadden aan de commissietafel de plaats harer manlijke rechtsgeleerde collega's ingenomen en het publiek was vrijwel uitsluitend uit vrouwen samengesteld. Onder de vrouwenorganisaties bestond groote belangstelling voor deze de batten. Verschillende Amerikaansche vrou wen vereenigin gen hadden speciaal voor dit doel eenige Amerikaansche dames naar Ge nève afgevaardigd. Het resultaat was weer het noodzakelijke compromis. Daar geen eenstemmigheid te verkrijgen was, evenmin ten gunste van Montevideo, als van Den Haag, bleef voor de beide partijen, die ongeveer op gelijke sterk te in de commissie vertegenwoordigd waren, niets anders over dan het aannemen van een compromis-resolutie, wilde men de de batten niet geheel en al op niets doen uit- loopen. Het resultaat werd dus, dat de Vol- kenbondsvef-gadering haar „belangstelling" voor het werk van Montevideo uitsprak, de regeeringen die de Haagsche conventie reeds onderteekend hadden uitnoodigde deze te ratificeeren en tot den Volkenbondsraad het verzoek richtte de verdere evolutie van deze aangelegenheid te blijven volgen. Wellicht zal de Raad dan over eenige jaren, wanneer de feministische beweging in alle landen meer aanhang heeft veroverd, het initiatief kunnen nemen tot een nieuwe Volkenbonds conferentie, waar bepaald zal worden, dat de vrouw, die met een buitenlander huwt, haar eigen nationaliteit zal kunnen behouden. Op het oogenblik was de tegenstand tegen dit beginsel, waarvan velen (o.a. ook de Neder - landsche en Zwitsersche regeeringen) een ondermijning van de gezinseenheid vreezen, nog te sterk. In de tweede commissie, die voor het tech nische Volkenbondswerk, was de groote ge beurtenis eigenlijk het aanbod van de Fran sche regeering, om tot een belangrijke tarief - verlaging over te gaan, mits de staten, die den gouden standaard hadden opgegeven, hun munt althans zouden stabiliseeren. Daar de discussies over het economische en finan- cieele Volkenbondswerk na deze redevoering van den Franschen Minister van Handel Bonnet echter moesten onderbroken worden wegens een noodzakelijke reis van den rap porteur Mr. W. M. van Lanschot naar Ne derland (om als Eerste-Kamerlid beëedlgd te worden), valt hierover nog niets naders te zeggen. Trouwens, ook het voorstel van Australië over de volksvoeding, in verband met de volksgezondheid en de bestrijding der land bouwcrisis, is een bijzondere vermelding waard. Bruce, die Australië ook in den Vol kenbondsraad vertegenwoordigt, hield in de tweede commissie een voortreffelijke rede voering, waarin hij er op wees, dat eener- zijds een groot deel der wereldbevolking aan ondervoeding lijdt, anderzijds de landbouw- stand onder een crisis van overproductie van landbouwproducten lijdt. Dat deze toestand onbevredigend is, geeft iedereen toe en is al duizenden malen betoogd. In zooverre ver telde Bruce ons dus niets nieuws. Het nieuwe was, dat de Australische gedelegeerde zich niet tot jeremiaden hierover beperkte, doch met klem betoogde, dat de Volkenbond iets doen moet, om aan dezen toestand een einde te maken. Eerst moe-t de Volkenbond na tuurlijk de zaak bestudeeren. Menigeen zal dit wellicht met verachting Vernemen. We derom „bestudeeren", niet handelen! Doch is het eigenlijk niet van zelf sprekend, dat de Volkenbond, een nieuwe taak op zich ne mend. eerst een studie daarover onderne men moet? Bruce heeft in ieder geval zich het verloop als volgt voorgesteld. Eerst moet het Hygiënische Volkenbondscomité nagaan, welke voedingsmiddelen de bevolking in meerdere mate tot zich zou moeten nemen, om de volksgezondheid zooveel mogelijk te verbeteren. Daarna moet het Economische Volkenbondscomité in samenwerking met landbouwdeskundigen nagaan, welke maat regelen de regeeringen zouden kunnen tref fen, om de verwezenlijking der raadgevingen van het Hygiënische Volkenbondscomité mo gelijk te maken. Daarna zal de Volkenbonds vergadering van het volgende jaar natuurlijk aanbevelingen in dezen zin tot, de regeerin gen moeten richten. Bruce zelf noemde in zijn redevoering verschillende mogelijkhe den voor de regeeringen. O.a. opperde hij het denkbeeld, dat de regeeringen, die toch zoo veel millioenen ter ondersteuning van den landbouwstand besteden, voor dit geld zelf de noodwendig gebleken voedingsmiddelen zouden aanknopen en deze aan ondervoede landgenooten ter beschikking zouden stellen. Het voorstel van Bruce, dat de Volkenbond de zaak bestudeeren zal. vond algemeene in stemming. Laat ons hopen, dat dit interes sante initiatief tot regeeringsmaatregelen leiden zal. die zoowel de volksgezondheid als de bestrijding der landbouwcrisis ten gceds zullen komen! Daar de Zestiende Volkenbondsvergadering het voorbeeld der Veertiende en der Vijftien de gevolgd heeft, om geen derde commissie in het leven te roepen, daar de Ontwape ningsconferentie nog steeds het lichaam is, waar eventueele besprekingen over het be wapeningsvraagstuk het best kunnen plaats vinden, kom ik thans tot de vierde commis sie, die voor budgetaire kwesties.. Deze heeft het meesterstuk volbracht, overeenkomstig den aandrang van Laval de Volkenbondsbe- grooting voor 1936 nog met niet minder dan 2 millioen goudfranken te verminderen en toch de Voïkenbondswerkzaamheden daar door niet te schaden! De oplossing van dit raadsel ligt in de schepping van een „re servefonds", gevormd uit de nog binnenko mende achterstallige contributies der sta ten. Uit dit reservefonds zullen voortaan betaald worden de kosten van voorgenomen Volkenbondsconferenties, wier doorgaan nog niet geheel zeker is, zooals een hervatting der Economische Wereldconferentie en Ont wapeningsconferentie in 1936. Hierdoor kon de gewone Voikenbondsbegrooting natuurlijk belangrijk verlaagd worden. Een andere be langrijke bezuiniging, althans in naam, werd ver-kregen, doordat de kosten van 1.500.000 goudfranken voor de vergrooting voor het Internationale Arbeidsbureau over twee ja ren, 1936 en 1937, zullen verdeeld worden. Zooals men ziet. de bezuiniging is meer schijn dan werkelijkheid, doch Laval is te vreden gesteld! De vijfde commissie, die voor sociale en humanitaire vraagstukken, heeft tal van pro blemen behandeld: het welzijn van het Kind, de bestrijding van den vrouwenhandel, de toestand der Russische vrouwen in China, de behandeling der gevangenen, de bestrijding van het kwaad der verdoovende middelen, dit alles was onderwerp van bespreking. De discussies over het werk der opiumcommis sie. die zich de bestrijding der verdoovende middelen ten doel stelt, waren dit jaar merk waardig door de „volkomen harmonie", zoo als de rapporteur, onze landgenoot prof. Francois, terecht in zijn slotwoord opmerk te. De jaren van strijd tusschen de verdoo- vende-middelen-voortbrengende staten en de „slachtoffers-staten" zijn voorbij, sinds eerstgenoemde groep in een beperking der fabricatie van morfine, cocaine, enz. heeft toegestemd. De strijd gaat thans eendrachtig tegen de „clandestiene fabrieken". Deze op te sporen is de groote taak, die thans den politieorganen wac.ht! Ten slotte een woord over de zesde com missie, de politieke, wier belangrijkste be sluit tot dusverre is geweest de goedkeuring van het plan van den Volkenbondsraad, om de uit Irak gevluchte Assyrische Christenen in de vlakte van Ghab (Syrië) onder te brengen en daarvoor financieelen Volken- bondssteun beschikbaar te stellen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. fill II VRIJDAG 27 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. 8.Vara 12.Avro. 4.Vara. 8.— VPRO. 11.00 Vara. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie R. Numan. 10.35 Or- vitropia olv. J. v. d. Horst. 11.15 Vervolg Decla matie. 11.30 De Zonnekloppers olv. C. Steyn. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gramofoonpl.. 2.00 Voordrachten Betsy Kapsenberg. 2.30 Gramofoonpl. 3.10 De AVRO-Decibels olv. E. Meenk. 4.00 Gramo foonpl. 4.30 G. Smit (viola) en R. Schoute (piano). 5.05 Kinderuurtje. 5.30 De Notenkra kers olv. D. Wins. 6.15 E. Walis en zijn orkest. 7.00 Dr. W. van Ravesteyn: Menschelijkerech- ten in de Sovjet-Unie. 7.20 Orgelspel J. Jong. Godsd. Persbureau. 8.05 Ds. N. Padt: Het boek Job. 8.30 Pianorecital W. Andriessen. 9.00 Dr. M. G. de Boer: Doopsgezinden uit Zwitser land. 9.30 Vervolg concert. 10.00 A. F. J. Por- tielje: Natuur en leven. 10.30 Gramofoonpl. 10.45 Nieuwsber. 10.55 Vrijz. Godsd. Persbu reau. 11.00 Gramofoonpl. (Jazzmuzies; 11.30 12.00 Gramofoonpl. HILVERSUM, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. G. Hooijer. 11.00—12.00 Concert door kinder koor olv. mej. H. E. Brezet. 12.15 Gramofoon platen. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gramo foonpl. 2.00 A. de Vink-Verschoor (sopraan), K. Smulders (tenor), J. Middendorp (hobo) en A. Schellevis (piano). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00—3.45 Vervolg concert. 4.00 Gramofoonpl. 5.00 Orgelconcert W. Zonderland, mmv. M. Loewensohn (cello). 6.30 A. J. Herwig: Nieuwe Dahlia's. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Re portage. 7.30 Literaire causerie H. v. d. Leek. 8.00 Berichten 8.05 Arnhemsche orkestvereeni- ging olv. J. Spaanderman. 9.00 Causerie P. van Duyvendijk. 9.30 Vervolg concert (Om 10.15 Berichten). 10.35—11.30 Gramofoonpl. DROITWICU. i 'oo M 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie 11.20 Orgelspel Q. MacLean. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Trocadero-Cinema-orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 1.35 W. Forbes (viola) en Reg. Paul (pia no). 2.25 Voor de scholen. 3.20 en 3.35 Cau serie. 4.20 BBC-Midland Orkest olv. H. F. Clark. 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Berichtei. 6.50 Cembalo-recital. 7,10 en 7.30 Lezingen. 7.50 Vioolduetten door W. Small en J. Pougnet. 8.20 Beethovenconcert. BBC-sym- phonieorkest en solisten olv. Sir Henry Wood. 10.00 Berichten 10.30 Reportage uit Boedapest. 11.00 H. Wendon (tenor) en N. Drewett (pia no). 11.35—12.20 Harry Roy en zijn band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Or kestconcert olv. Gaillard. 3.20 Gramofoonpl. 6.05 dito. 8.20 Orgel, zang en cello. 9.05 Con cert mmv. orkest en solisten, olv. Labis. 11.10 Dansmuziek. 11.20—1.20 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 12.20—2.20 Strijkconcert olv. Andersen. 3.00 5.00 C. Rydahl's Orkest. 8.30 Hoorspel. 8.55 Concert uit Helsingfors olv. Dr. T. Haapanen. 10.45 Mandolinesoli. 11.05—12.50 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.00 Concert. 10.20 Dansmuziek. DEUTSCHLAN nSFNDKR- 1571 M. 8.35 Fragmenten uit „Der Prinz van Hom burg" van P. Graener. 9.50 Gevarieerd pro gramma uit Muenchen. 10.20 Berichten. 10.50 Zang en piano. 11.05 Weerbericht. 11.20 12.20 Barnabas von Geczy en zijn orkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3