H. M. de Koningin bij de legermanoeuvres. Kermis in Volendam. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET j Bij aankomst te Beek-Ubbergen werden H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana Woensdag voor de bijwoning der legermanoeuvres verwelkomd door luitenant-generaal W. Röell Vorstelijke belangstelling voor de legermanoeuvres. H. M. de Koningin woonde Woensdag te Klarenbeek de oefeningen met de zware stukken ge schut bij Jong Volendam in de schiettent. Een aardig snapshot van de kermis welke Woensdag te Volendam is begonnen en vooral yoor de jeugd veel aantrek kelijks biedt Te Scheveningen hadden zich Woensdag talrijke nieuwsgierigen ver zameld om het machtige schouwspel dat de door den storm heftig bewogen zee bood, gade te slaan Zbigniew Burzynski en Wladyslaw Wysocki wonnen met hun ballon „Polonia" voor de derde maal den Gordon-Bennett wedstrijd. De luchtvaarders na de behouden landing Sir Samuel Hoare met Lord Percy bij hun aankomst in Downingstreet te Londen voor de bijzondere zitting van het Engelsche kabinet over het ltaliaansch Abessynisch conflict Een belangstellende menigte had zfch deze week te Londen verzameld om de Engelsche ministers bij het betreden van Downingstreet voor de bijzondere kabinetszitting gade te slaan FEUILLETON. Een avontuurlijk verhaal van drie studenten. door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden! 24) Alexander Popodotschi Is eveneens In Juan- les-Pins aangekomen, teneinde zich van den gang van zaken op de hoogte te stellen. Hij heeft zich juist naar het strand begeven om eens te gaan zien hoe het met de figuren in zijn schaakspel staat en in hoeverre deze iets verder vooruit zijn te schuiven. Hij draagt een licht flanellen strandpak, een bijpassende sportpet en zijn vervaarlijke neus biedt ge makkelijk steun aan een breed gerande zon nebril. Bij den kring van professor Menier blijft hij geïnteresseerd staan. En zooals het rouletteballetje, volgens de grillen van het noodlot, steeds op de nummers terecht komt, waarop niet is ingezet, zoo voelt ook de groote strandbal zich met voorliefde aange trokken tot een plaats, welke gewoonlijk ver afligt van het door den werper gekozen doel. Zoo ook hier. Als Gotlieb Pirzel volgens het beproefde voorbeeld van „monsieur le pro- fesseur" flink den arm naar achteren strekt om den grooten bal weg te slingeren, vliegt deze hem uit de hand met het noodlottig ge volg, dat hij boven op Popodotschi's groote neus terecht komt. Een oogenblik ontstaat er 'n lichte paniek, als Popodotschi die zooeven nog met een zalvende glimlach stond toe te zien, door den schok achterover in het zand tuimelt, waardoor pet en bril hem van het hoofd vliegen en eenigen meters verder te recht kom^n. Die schrik duurt echter kort, want de situ atie is tenslotte zoo dwaas, dat allen spoedig krom staan van het lachen. Slechts één is er onder de toeschouwers, die de ernst weet te bewaren: Harry Diesel. Want hij heeft plot seling een ontdekking gedaan, welke ongetwij feld de moeite waard is en hem de lust tot lachen ten eenenmale doet vergaan. Hij heeft namelijk bemerkt, dat meneer Popolotschi een pruik draagt. Nu komt dit weliswaar bij oudere heeren meer voor, maar het is toch wel bijzonder ongewoon als de pruik grijs is en daaronder zwart haar te voorschijn komt. Dit feit heeft Popodotschi's valpartij onthuld. De bal, welke hem de pet van het hoofd wierp heeft ook de pruik eenigszins verschoven. Den anderen is het ontgaan, maar voor Diesel's scherpen blik bleef het niet verborgen. Hij springt onmiddellijk overeind om zich van dichtbij te overtuigen, dat zijn ontdekking juist-is. Met de meeste bereidwilligheid beijvert hij zich Popodotschi weer op de been te hel- Als deze zijn spraak heeft teruggevonden uit hij eerst in een vreemde taal een paar ver wen schingen, welke gelukkig niemand ver staat om daarna het zand van zijn flanellen pantalon te slaan, welke nuttige bezigheid hij vergezeld laat gaan van eenige vinnige opmerkingen over „kwajongensstreken" en „onbeschofte manieren van menschen, die meenen, dat het strand van hen is" Als Diesel den bal in den kring gooit, is het incident met meneer Popodotschi echter weer spoedig vergeten. Allen hebben hun volle aandacht bij het spel; niemand heeft iets van 't verschuiven van de pruik bemerkt. Diesel echter is er van af dit oogenblik van overtuigd, dat er met meneer Popodotschi iets niet in den haak is en hoe meer hij er over nadenkt, hoe meer hij dezen indringerigen reisgenoot van de „Ukami" gaat wantrouwen. Hij begint nu te vermoeden, dat de panne met de gehumde auto op de terugreis van Grana da, Popodotschi's werk was en dat diens ver dachtmakingen jegens Nini Collijn niet zon der redenen zijn geuit. Wat beoogde de man daarmee? Waarschijnlijk slechts dit: hem uit Nini's omgeving te houdenNatuurlijk, er is slechts een verklaring; Popodotschi voert iets tegen Nini Collijn in het schild. Maar hij, Diesel, is er tenslotte ook nog om een oogje in het zeil te houden. Zoo gemakkelijk als Popodotschi denkt, laat hij zich toch niet op zij schuiven. Geheel tegen zijn gewoonte om bij alles rustig en met overleg te werk te gaan brengt Popodotschi thans met een verbluffende snel heid zijn pruik weer op haar plaats. Daarbij werpt hij een loerenden blik op Diesel, maar deze doet of hij niets bemerkt heeft. Meneer Pirzel's ongelukkige worp heeft echter nog een ander, eveneens geheel onver wacht gevolg: Nini Collijn is Diesel's hulp vaardigheid niet ontgaan en daarmee heeft hij bij haar een goede beurt gemaakt. Zoo zelfs, dat hij plotseling aanmerkelijk in haar achting is gestegen. Zij is trouwens eigenlijk niet eens zoo erg boos meer op hem, want goed beschouwd, was zijn handelwijze aan boord, welke oorzaak werd van de ontstane verwijde ring slechts toe te schrijven aan jalouzie. En een klein beetje jalouzie weet immers elke vrouw te waardeeren De directie van het Kurhaus heeft overal groote aanplakbiljetten laten aanbrengen waarop in kleurige letters het feest der dia manten met gala-souper wordt aangekondigd. Voor de fraaiste sieraden zullen prijzen wor den toegekend. De grootste Parljsche modehuizen hebben hun medewerking toegezegd door het organi- seeren van een modeshow, waarop door hun beste mannequins de elegantste en kostbaar ste toiletten zullen worden gedemonstreerd. De meest bekende modebladen zijn uitgenoo- digd en hebben hun redactrices, fotografen en teekenaars naar Juan-les-Pins afgevaardigd en allen, die er hetzij in Parijs of in Berlijn, in Londen of in Weenen, hun werk van maken de nieuwste grillen van Koningin Mode tegen goed geld aan den man te brengen, Rebben zich opgemaakt om bij dit evenement in een der grootste badplaatsen acte de présence te geven. Slechts meneer SpÖrcke, de automobielfa brikant, die eveneens in Hotel „Cöte d'Azur" zijn intrek heeft genomen koestert van het feest geen al te groote verwachtingen, althans, voorzoover de diamanten hierin een rol zul len spelen. Telkens, wanneer hij Hendrik van Berquem ontmoet, grijpt hij dan ook de ge legenheid aan deze onder het oog te bren gen, dat hij op een verkeerd paard heeft ge zet. Ongetwijfeld zal men niet nalaten dit feest te bezoeken en zich daarbij met oude en nieuwe sieraden te tooien, maar de belang stelling van de massa, zoo meent meneer Spörcke, zal daarna al spoedig uitgaan naar de draagster van al die kostbaarheden en de diamanten zelf zullen zich tevreden moe ten stellen met de bijzondere aandacht van de rechercheurs en detectives, die zeker in grooten getale zullen worden gerequireerd. Neen de propaganda voor zijn kleine auto was heel wat eenvoudiger van opzet en goedkooper. Wat kloeke advertenties, een paar wagentjes laten parkeeren voor de beste restaurants, waar zij tusschen louter zes- en achtcylinders onmiddellijk opvallen ziedaar het heele geheim van zijn geweldigen omzet! Hendrik van Berquem hoort een en ander aan, maar als meneer Spörcke is uitgesproken, zegt hij spottend: „Bij dat parkeeren voor die restaurants mag u wel oppassen voor auto dieven. Anders zou uw reclame-budget ook wel eens onverwacht overschreden kunnen wor den". En hij vermoedt daarbij zeker wel aller minst, dat er inderdaad reeds iemand in Juan- les-Pins is, die met een passend sleuteltje voor de electrische installatie van meneer Spörcke's wagentje in de zak loopt. Zoo onopvallend mogelijk, zonder dat een der buitenstaanders er iets van bemerkt heeft, zijn de kostbare diamanten in Juan-les-Pins aangekomen. En met hen, als trouwe aanhang, meneer Jean Martin, Slivkowitsch en Snavel. Op dienzelfden dag ontmoeten de drie stu denten elkaar weer voor 't eerst sinds zij in Marseille voet aan wal hebben gezet. De oor zaak van deze ontmoeting is gelegen in het feit, dat Alexander Popodotschi 's avonds met zijn beide handlangers een bijeenkomst heeft in een klein, maar druk bezocht café. Harry Diesel is Popodotschi gevolgd. Lou Volkers verschijnt daar als een schaduw van madame Manescu en Snavel heeft Slivkowitsch ook op dezen tocht geen moment uit het oog ver loren. En zoo staan zij dan geheel onverwacht onder de bonte zonneschermen van het café tegenover elkaar. Daar zij niet al te zeer mogen opvallen, houden zij zich op den achtergrond, maar wel zijn zij voor het eerst in de gelegenheid vast te stellen, dat deze drie „verdachten" op de een of andere manier met elkaar in verbinding staan. Derhalve biedt zich thans ook voor hem een gunstige gelegenheid om te beraadslagen. „Hoor eens", zegt Snavel", eerlijk gezegd, begint dit zaakje mij danig de keel uit te. hangen en als ik jullie niet op de „Ukami" be loofd had mijn medewerking te zullen verlee- nen, dat zou ik zeker geen dag langer achter dien proleet van een Slivkowitsch aanloopen. Lou Volkers blijkt er echter anders over te denken. „Ik vind, dat het nu pas interessant begint te worden" zegt hij lachend .Set is bepaald vermakelijk te zien hoe die Pirzel en mevrouw Manescu op mijn permanent ge zelschap reageeren". Maar Diesel zegt ernstig: „In dit geval laat het mij volkomen koud, of jullie het zaakje vervelend of grappig vinden. Het gaat h'ier om Nini en aangezien we nu eenmaal op hulp van anderen niet kunnen rekenen, zullen wij zelf de handen uit de mouwen moeten steken". (Wordt vervolgd.) J.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8