HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 280 DINSDAG 1 OCTOBER 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zorv en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM er, ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbelt? prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van vlsschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Nog steeds niet. De oorlog Italië-Abessinië is nog steeds niet uitgebarsten, de kans op Vreedzame regeling van de zaak schijnt veeleer toegenomen dan verminderd, de Volkenbond heeft zich als machtsfactor reeds geducht doen gelden. Het is goed eens even op deze dingen den nadruk te leggen, nu wij het einde van de maand Sep tember hebben bereikt. In September zouden immers, volgens zoo tallooze voorspellingen, de vijandelijkheden losbarsten! Wel zeer dui delijk blijkt, dat deze Volkenbond, zoo vaak beschimpt en gehoond, inderdaad een nieu wen toestand in de wereld heeft geschapen. Misschien zijn er onder zijn trouwe beschim- pers nu weer een aantal tot het inzicht geko men, dat het eigenlijk niet zoo erg verstan dig is af te geven op de eerste georganiseerde poging in de wereldgeschiedenis tot het schep pen van een internationale rechtsorde, Mis schien zijn er zelfs bij, die zooveel zelfcritiek hebben dat zij hun domheid en het tegenwer kende effect van hun houding beseffen. Want dat scepticisme is de ergste vijand dien de vooruitgang kent. En als dit scepticisme leidt tot het goedpraten van wanverhoudingen en wanbegrippen, die men in zijn hart wel dege lijk als zoodanig herkent, wordt het.min derwaardig. De huidige phase in de ontwikkeling der internationale verhoudingen is van geweldig, Ingrijpend belang voor de geheele wereld, en bovenal voor Europa. Een constant gunstig verloop kan niet verwacht worden; daarvoor is, na eeuwen van internationale anarchie, de zestien-jaar-bestaande nieuwe rechtsorde nog veel te jong, te onvolkomen, te labiel van evenwicht. Er bestaat ook nog de kans, den heelen opzet weer in elkaar te trappen en terug te keer en tot de oude janboel, met al de verschrikkelijke gevolgen van dien. Maar nu toch in de laatste weken blijkt, dat met het nieuwe instrument resultaten van we- reldbeteekenis zijn tè behalen, nu duidelijk aan den dag komt dat het ondergang zal kunnen tegenhouden en den weg voor op bouw vrijmaken, mogen wij toch wel op beter hopen. Wie zich even den toon herinnert dien de Italiaansche dictator een maand geleden, ja een paar weken geleden nog aansloeg, kan in het huidige optreden de verandering niet miskennen. Italië heeft nog steeds nieté tot den oorlog besloten. Italië is nog steeds niet uit den Volkenbond. En het ziet er niet een voudig uit, den Negus van Abessynië als aan valler te brandmerken nu hij zijn troepen tot 30 K.M. achter zijn grenzen heeft terug getrokken. De afkondiging der Abessynische mobilisatie is ook nog niet geschieden hoeveel zwaarbewapende millioenen heeft Italië al op de been Dat Mussolini zich in een verschrikkelijk wespennest heeft gestoken is nu wel onmisken baar duidelijk. Hij heeft zich kennelijk ver gist. Hij heeft zich vergist in de houding van den Volkenbond, zich vergist in de mentali teit vooral van het Engelsche volk, zich ver gist ook ten aanzien van de beteekenis van verdragen die men plechtig onderteekent. Tot die verdragen behoort het Handvest van den Volkenbond. Dat hebben zijn voor gangers onderteekend, maar hij had dertien jaar geleden Italië's lidmaatschap al kunnen opzeggen. Dat heeft hij niet gedaan. Integen deel, hij heeft zijn vertegenwoordigers voort durend laten meewerken in Genève. Hij heeft Italië het Briand-Kellogg-Pact mee laten onderteekenen. Het schijnt nu toch dat er in het internationale leven der staten ook zooiets als eer en fatsoen is ontstaan, en dat men zijn handteekeningen maar niet zoo eventjes te schande kan maken. Het is nota bene niet eens makkelijk, uit den Volkenbond te loopen! Wie op dit moment niet begrijpt, dat men met de poging tot schepping van een inter nationale rechtsorde inderdaad voor het eerst op den goeden weg is gekomen, en het uiterste moet beproeven om daarop te blij ven die wil niet begrijpen. En die houdt blijkbaar meer van vernietiging dan van op bouw. Nu, er zijn zulke menschen. Op den duur zullen zij het afleggen. R. P, VELSEN LEDENVERGADERING „WIJKEROOG", D3 Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden „Wijkeroog" houdt a.s. Woensdag avond een ledenvergadering in de kegelbaan van „Hotel de Prins". De agenda vermeldt o.a. een bespreking over de zegelcampagne en over de St. Nicolaascampagne. „DE GIETELING" OPENT HET SEIZOEN. De Vereeniging „De Gieteling" opent a.s. Donderdagavond het seizoen met een bioscoop avond in de Pont. Als een der hoofdfilms zal o.a. worden vertoond „Congorilla" de bekende Fox-film van den A,Ww*-reiziger Johnson. Het sluitingsuur voor de tapperijen. Twaalf uur aanbevolen. Het baden op het verpachte strand. IJMUIDEN. De Commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving heeft den Raad voorgesteld, eenige wijzigingen aan te bren gen in de algemeene politieverordening. De Commissie schrijft: Door Burgemeester en Wethouders werd in onze handen gesteld een schrijven aan dat college van den Burgemeester inzake wijzi ging van het sluitingsuur voor de tapperijen, luidende als volgt: ,In 't le lid van artikel 29 der Algemeene Po litieverordening is het sluitingsuur voor de tapperijen vastgesteld op 11 uur 's avonds. Op grond van het 2e lid van genoemd artikel kan de Burgemeester, hetzij voor meerdere, hetzij voor enkele localiteiten of gedeelten daarvan, ontheffing verleenen van deze bepaling. In het algemeen wordt van deze bevoegd heid alleen gebruik gemaakt in bijzondere ge vallen voor slechts één of enkele dagen achter een, b.v. bij feesten, uitvoeringen, vergade ringen enz. In den loop van den tijd is echter door meer dere vergunninghouders gevraagd hun locali- teit in verband met voor hun inrichting gel dende bijzondere omstandigheden permanent geopend te houden tot 12 uur 's nachts. Aan dezen wensch is aanvankelijk in zooverre te- jemoet gekomen, dat aan vergunninghouders, wier inrichting voor het overschrijven van de tapverguninng was aangemerkt als inrichting voor maatschappelijk verkeer, op hun verzoek van jaar tot jaar vergunning werd verleend hun zaak tot 12 uur geopend te houden. In 5 jevallen werd deze vergunning verleend ge durende het geheele jaar en in 2 gevallen al leen voor den Zaterdagavond. Allengs kwamen echter ook andere zaken dezelfde gunst vra gen, omdat voor hen dezelfde bijzondere om standigheden golden. Met de lijn, dat de faci liteit alleen werd gegeven voor inrichtingen van maatschappelijk verkeer, werd toen ge broken, zoodat naderhand nog aan 2 houders van gewone vergunningen afwijking is ver leend voor het geheele jaar, aan 1 houder van een verlof A voor het zomerseizoen en aan 2 houders van gewone vergunningen voor den Zaterdagavond. Het komt mij voor, dat niet langer op dezen weg moet worden voortgegaan. In de eerste plaats omdat het zeer moeilijk is een grens te trekken en de weg geopend wordt tot wille keur en onbillijkheid. En in de tweede plaats omdat, men op den duur zooveel permanente afwijkingen zou krijgen, dat de door den Raad in de politieverordening vastgestelde slui tingstijd vrijwel illusoir zou worden. Naar mijn meening is het juister indien de Raad besluit het sluitingsuur te bepalen op 12 uur 's nachts. De caféhouders hebben het door de tijdsomstandigheden en de zware lasten die op hunne bedrijven drukken bijzonder moei lijk, zoodat eenige meerdere bewegingsvrijheid aan de rentabiliteit der zaken zeer ten goede zal komen. Vrees voor drankmisbruik of an derszins behoeft m.i. niet te bestaan, aange zien de tot dusver verleende dispensaties in geen enkel opzicht tot klachten aanleiding hebben gegeven. Ik geef U daarom in overweging, bij de com missie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving een voorstel tot wijziging van artikel 29 der algemeene politieverordening aan de orde te stellen." Wij kunnen ons, in meerderheid, met dit advies vereenigen, aldus de Commissie en ad- viseeren U, het eerste lid van artikel 29 te wij zigen en te doen luiden als volgt: „Met boete van ten hoogste vijftien gulden of hechtenis van ten hoogste drie dagen wordt gestraft de tapper, wiens tapperij tusschen 12 uur 's nachts en vijf uur 's morgens, of wan neer het sluitingsuur tijdelijk door den Ge meenteraad is vervroegd, tusschen dit vervroeg de sluitingsuur en vijf uur 's morgens voor eenig bezoeker is geopend." Twee leden van onze commissie zien de noodzakelijkheid van deze wijziging niet in. Huns inziens komt hier alleen het belang van den caféhouder naar voren. Het gevolg van de sluiting om 12 uur zal zijn, dat zij die dan de café's verlaten langs de straat gaan slenteren en allerlei baldadigheid uithalen. Bij een slui ting om 12 uur wordt de taak van de politie ook verzwaard. Wij adviseeren U voorts, achter artikel 202 op te nemen een nieuw artikel 202a, luidende als volgt: „Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes da gen wordt gestraft ieder, die in zee baadt tegenover het door de gemeente van het Rijk gepachte gedeelte zeestrand. Dit verbod is niet van toepassing voor het baden met gebruikmaking van de op het ge pachte gedeelte geplaatste badkoetsen of ont- lcleedtenten." HINDERWET. Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek, met bijlagen; van W. Beukering te Amsterdam, om vergunning tot het oprichten van een brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Kerkerinklaan no. 44 te Santpoort. Op Vrijdag, den llden October a.s. des J voormiddags om 11 uur, zal ten gemeente- i huize gelegenheid bestaan om bezwaren te gen dit verzoek in te brengen en mondeling en schriftelijk toe te lichten. Visscherijmieuws in een notedop. Veel versche haring. Er was gisteren, on danks dat enkele trawlers reeds de haring- visscherij beëindigd hebben, veel versche ha ring aan den afslag. Behalve de twee trawlers waren er nog twee Engelsche drifters en eenige loggers. De haring bleef behoorlijk op prijs Lading natuurijs. Het m.s. Skoger kwam in de Visschershaven binnen met een lading na tuurijs voor het Natuurijs-Verkoopbureau. Wordt klaargemaakt voor de haringvissche- rij. De motorlogger Robert William wordt klaargemaakt voor de haringvisscherij. Vischhal te Rotterdam gesloten. De nog slechts eenige jaren geleden nieuw gebouwde vischhal aan de Bagijnenstraat te Rotter dam is bij gebrek aan levenskracht gesloten. Het was een der mooiste détail-markten van ons land. Groote aanvoer van makreel. Van de. elf trawlers die gisteren aan den afslag waren, voerden vier groote hoeveelheden makreel aan. Het eigenaardige geval deed zich voor, dat van een der trawlers 100 manden zoek waren, d.w.z. dat er 100 manden minder werden uitgelost dan als vangst was opgegeven. Klaarblijkelijk had men zich aan boord bij het tellen vergist. Andere vischsoorten, als schelvisch en kabel- j auw waren zeer schaarsch en als gevolg daar van ook zeer duur. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN MAANDAG. Trawlers: Eveline IJM. 115 970 m. f 4170. Gloria IJM. 37 1245 m. f 5180. Caroline IJM. 26 1040 m. f 4420. Loggers: KW 166 f 550, KW 5 f 790, KW 175 f 360, KW 75 f 640, KW 89 f 360, KW 56 f 640, KW 178 f 600, KW 177 f 470, KW 28 f 370, KW 91 f 420. KW 154 f 470, KW 108 f 450. KW 153 f 610, KW 46 f 380, KW 104 f 500, KW 124 f 550, KW 135 f 550, KW 42 f 540, KW 173 f 390, KW 44 f 590. KW 130 f 760, KW 18 f 60, KW 132 f 820, KW 31 f 820, KW 41 f 700, KW 134 f 630. DIENSTPLICHT. Ontslag buitengewone dienstplichtigen. De burgemeester der gemeente Velsen brengt ter openbare kennis, dat op 1 October van dit jaar wegens geëindigden dienstplicht -uit den dienst worden ontslagen de buitengewone dienstplichtigen, die dit jaar 40 jaar oud werden of worden. Aan ieder buitengewoon dienstplichtige, die uit den dienst is ontslagen, wordt, tenzij hij als vrijwilliger in dienst is bij de landmacht, de zeemacht of de overzeesche weermacht, een bewijs van ontslag uitgereikt of toegezonden alleen ingeval hij, blijkens een ter gemeente secretarie van zijn woonplaats mondeling of schriftelijk gedaan verzoek, op zoodanig be wijs prijs stelt. DRIE D.C.IJ.-ERS NAAR HET TOURNOOI VAN EXCELSIOR. Naar wij vernemen zijn voor deelneming aan het door de Damclub Excelsior in verband met haar 10-jarig bestaan uitgeschreven dam- tournooi uitgenoodigd de D.C.IJ.-ers B. Dukel, P. Ley te en A. Ligthart. In totaal zijn voor dit tournooi 16 spelers uitgenoodigd. A.s. Zondag wordt de eerste ronde gespeeld met de volgende partijen: W. Rustenburg P. Ley te, B. Dukel—T. H. D. Schaap, C. J. LochtenbergLink, DruifOosterbeek, Groen teman—Frans, Marijf—Raman, De Booijer- Krijger, Hoving—Ligthart. NED. VER. E. H. B. O. Op het laatst gehouden examen voor het Oranje Kruis-diploma slaagden 11 van de 12 candidaten .Eén werd afgewezen. De geslaag de zijn de dames C. A. Alders, J. Brokhof, S. Jackson, G. J. de JongGalis, A. v. d: Plas en de he eren E. v. Beek, W. Berghuis, J. Gjalte- ma, D. J. de Jong, J. J. de Pee, M. P. Visser. De leiding van den cursus berust bij W. Ant. Oepts, arts, alhier. Het examen werd af genomen door Dr. M. L. van der Stempel, arts, Amsterdam. Woensdag 2 October begint de nieuwe cur sus in de Rijks H. B. S. te Velsen. VERLOTING VOOR DE BEWAARSCHOOL. De verloting, gehouden ten bate van de be waarschool Pres. Krugerstr. had den volgenden uitslag: Dames- of heerenrijwiel no. 2170; theemeu bel no. 2322; Bon 1, permanent geheel com pleet no. 1123: Bon 2, permanent geheel com pleet no. 1849; Bon 3, permanent geheel com- pleat 2366; Bon 4, 1 mud anthraciet no. 1104; Bon 5 gratis schoenreparatie 12,50 no. 1158; Bon 6 gratis schoenreparatie f 1,50 no. 1131; schemerlampje no. 1412; rozenbowl no. 156; fietsband no. 1643; ets no. 1426; theemuts no. 110; Bon 7 5 Kilo aardappelen no. 2398. De bonnen worden afgegeven bij den voor zitter H. F. Broekhuizen Willemsplein 7. De sprei is gevallen op no. 1663. De verloting heeft plaats gehad onder poli tietoezicht. REPELSTEELTJE. Door kinderen van de leden van de St. Ni- col a as vereeniging „Algemeen Belang" zal Za terdag 12 October in „Het Wapen van Velsen" de kinderoperette Repelsteeltje worden opge voerd. SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN DE MAAND SEPTEMBER. Voor het Hoogovenbedrijf zijn in de maand September aangekomen 26 zeeschepen waar- Tan 7 met erts, 3 met zwavelzuur en 1 met steenkolen, terwijl 15 schepen aankwamen om te laden. Er vertrokken 15 schepen met een lading ijzer, waarvan 6 voor Zweden, 4 voor Denemarken, 2 voor Noorwegen, 1 voor Letland, 1 voor Middellandsche zeehavens en 1 voor Noord-Amerika. Verleden jaar kwa men in September 22 zeeschepen voor het be drijf aan en vertrokken 13 schepen met ijzer. Voor de papierfabriek kwamen in September 6 zeeschepen aan, waarvan 4 met hout en 2 met cellulose, tegenverleden jaar eveneens 6 schepen, alle met hout geladen. Verder kwamen voor IJmuiden nog aan 19 zeeschepen, waarvan 3 geladen met Noorsch ijs, 2 met stukgoed, 1 om te bunkeren, 1 om te repareeren, 3 als bijlegger, tegen verleden jaar 29 schepen. In totaal kwamen dus in de maand Sep tember voor onze havens aan 51 zeeschepen, tegen verleden jaar-in dezè maand 57 sche pen, dus thans 6 schepen minder. CHRISTELIJKE JONGEMANNENVEREENI- GING „PHILADELPHIA". Maandagavond hield de Christelijke Jon- gemannenvereeiniging ..Philadelphia" een bijzondere huishoudelijke vergadering in het gebouw voor Christelijke Belangen te Vel sen. Aan de orde was de verkiezing van een nieuw bestuur. De voorzitter de heer Kooien moest wegens studieredenen bedanken. In zijn plaats werd gekozen de heer P. Kraaye- veld. Met eenige hartelijke woorden dankte de heer J. Kraayeveld voor het werk, dat de voorzitter voor de vereeniging gedaan heeft. De verdere verkiezing leverde het volgende resultaat op: voorzitter, de heer P. Kraaye veld. 2e voorzitter de heer J. Kraayeveld, penningmeester de heer H. Kraayeveld, secre taris de heer H. Groenevelr, Da Costalaan 14. Driehuis, algemeen bestuurslid de heer H. Oortwijn. Omtrent „Instino" werd besloten om het lokaal op Zondag 13 October te openen. De avonden zullen weer in het gebouw voor „Christelijke Belangen" gehouden worden en zijn toegankelijk voor jongens en meisjes van 16 jaar en ouder. Aan het eind van den avond werd een ge deelte van Johannes 14. vers 117 besproken, waarna de voorzitter, de heer P. Kraayeveld met dankgebed sloot. LANGS DE STRAAT. De jongeling, de boom en de zaag. De jeugd bestudeert 's avonds gaarne het natuurschoon van de laantjes rond het z.g. Helletje, achter den Driehuizerkerkweg. Vele banden zijn daar voor het leven gesmeed, vele harten moeten er (volgens overlevering) gebroken zijn. Een der middagen wandelden we langs een der Idyllische plekjes toen plotseling ons oog getroffen werd door een jongeman, die naarstig bij een kastanjeboom aan het werk scheen te zijn. Het zoeïe Septemberweertje was klaarblij kelijk oorzaak, dat zijn arbeid zoo te zien, niet meeviel. Hij had het warm. Toen we naderbij kwamen, bleek het, dat deze jongeling zagende was, met waar élan trok hij het timmermanswerktuig door den sappigen, taaien stam. Nu moge weliswaar hout zagen behalve een gezonde, ja zelfs aristocratische sport, een doodgewone handeling zijn, de manier waarop en het gebaar waarmede deze houtzagerij geschiedde maakte onze: nieuwsgierigheid gaande. Dus vroegen we (vrij onbenullig, toe gegeven, lezer) „Wat doe je?" „Ik zaag", was het logisch antwoord. Zoo te zien zou hij niet in aanmerking ko men voor een diploma houtbewerking der ge meentelijke Nijverheidsschool. We zetten de ondervraging dus (zij het dan ook schuchter) voort. .„Dat je zaagt, zie ik. Maar welk een raar brok neem je uit die stam. Daar verniel je den geheelen boom immers mede." „Man, zie je dan niet wat ik zaag? Ze wil niks meer van me weten." We keken nauwkeuriger enop het brok hout, waar de jongeman zijn zaagkunst op uitoefende ontdekten we twee in elkander ge strengelde harten, keurig netjes en klaarblij kelijk nog niet zoo lang geleden mgekerfd. Toen begrepen we alles: de misdaad aan den kastanjeboom, welke zooveel zou kunnen ver tellen, de bedoeling van den jongeling en zijn verbeten woede: de „vaste verkeering" was af Bananenhoot helpt de „Rotterdam". Deze maakt eenigszins slagzij, Passagiers worden overgenomen. SANTPOORT. R. C. BREDERODE. De uitslagen der j.l. Zondag gespeelde wed strijden zijn als volgt: BrederodeR. C. H. 6 met 52 gestaakt V. S. V. 5—Brederode 2 5—1 D. S. K. 3—Brederode 3 6—1 Het Britsche stoomschip Ariguani is uit Kingston (Jamaica) vertrok ken om de passagiers van de Rotter dam aan boord te nemen. Dit houdt verband met het feit, dat het schip muurvast op het rif zit en de kans op loskomen voorloopig gering is. Daarom heeft de kapitein besloten de passagiers van boord te laten gaan. Te New-York is een telegram ontvangen seint Reuter van den kapitein van de „Aruguani". Het schip heeft te 13.40 New- Yorkschen tijd Kingstone verlaten om pas sagiers van de „Rotterdam" over te nemen. Dit laatste schip maakt eenigszins slagzij, een gevolg van het feit, dat tanks een, twee drie en vier lekken. Recht op bevolkingsrubber verhoogd. Het bijzondere uitvoerrecht op bevolkings rubber is met ingang van Maandag met twee gulden per honderd kilogram verhoogd tót f 22 per honderd kilogram droog gewicht. (Aneta). VIER JAAR TEGEN EEN VROUW GEëlSCHT Wegens poging tot moord. Tegen M. O., huisvrouw van V. te Kerkrade is wegens poging tot moord vier jaar gevan genisstraf geéischt. Zij had op 5 Juli jl. ge tracht een broer van haar man van het le ven te berooven. OUD-MINISTER BOSBOOM 80 JAAR. Oud-minister N. Bosboom, die in de mobi lisatiejaren lid van het kabinet Gort van der Linden was, is Maandag 80 jaar geworden. Van verschillende zijden ontving hij blijken van belangstelling, terwijl hij door de Ko ningin werd onderscheiden. Paleis voor Volksvlijt duikt steeds weer op. Strafzaak op 10 October voor de rechtbank. Het nieuwe Spaansche kabinet, dat onder leiding van den vroegeren minister van financiën, Chapaprietra, is gevormd. Op 10 October a.s. zal voor de Amsterdam- sche rechtbank de zaak tegen den directeur M. en den commissaris P. van het Paleis voor Volksvlijt behandeld worden. De directeur wordt o.m. beschuldigd van het opzettelijk openbaar ma'^en van ee^ mrr™".* h --r 30 April 1932. Voor, zou er in de boeken ge knoeid zijn en zou ten onrechte een bedrag van f 101-600 zijn uitbetaald voor „alsnog open gekomen obligaties". Het totaal van de fra/ude zou volgens berekening - van een ac countant f 121.000 bedragen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1