provinciaal Electriciteitsbedrijf in een nieuwe omgeving. Rubriek voor Vragen. Een gebouw, waar de luxe door soberheid tot uitdrukking komt. Een lang gekoesterde wensch is in vervulling gegaan. Het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf van Noord-Holland heeft een nieuwe woning gekregen aan de Ig natius Bispincklaan, waarmee een einde is gekomen aan de nauwe be ihuizing aan de Korte Kleverlaan. Het nieuwe gebouw is een voorbeeld van eenvoud, logica, soberheid en doelmatigheid. Inderdaad, het was noodig dat het P.E.N. een nieuw onderkomen kreeg. Aan de Korte Kleverlaan was het personeel in te kleine kamers opeengepakt, de gangen stonden vol kasten, hetgeen de veiligheid bij een even- tueelen brand niet bevorderde, kortom, elk plekje was uitgebuit, omdat het moest. Ruim twee jaar geleden is het nieuwe ge bouw in het Kinheimpark aanbesteed, vol gens de plannen van den Haarlemsehen ar chitect ir. H. T. Zwiers. De hoofdingang van het Zaterdag officieel te openen nieuwe gebouw van het P. E. N. Dit gebouw staat, door opheffing van de Eschdoornlaan, welke door de gemeente Bloemendaal aan de Provincie werd overge dragen, samen met het gebouw van het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf op één groot stuk grond met een behoorlijke ruimte tus- schen de achterzijden der beide gebouwen in (c.a 69 M.). Met is aan de voorzijde (west zijde) overal minstens 25 M. en gemiddeld c.a. 30 M. uit den weg en aan alle zijden ruim en vrij gelegen. De ruimte tusschen de gebouwen is mede bedoeld om voor de toe komst de mogelijkheid te scheppen tot uit breiding van de beide provinciale diensten. Het eigenlijke hoofdgebouw is lang 93.40 M.; het beslaat een diepte van 53.30 M. en is gebouwd om 2 groote binnenplaatsen, elk van ongeveer 23 bij 27 M. Het bevat een hoofdverdieping, waarvan de vloer 1.50 M. boven het terrein ligt en waarop alle zalen zijn gelegen, die door het publiek bezocht worden. Het is natuurlijk onmogelijk een volledige beschrijving te geven van het nieuwe ge bouw. De nadruk dient echter te worden ge legd op het feit dat nergens eenige luxe te vinden is, al mag het oogenschijnlijk hier en daar wel het geval wezen. Doch wanneer men meent dat op sommige plaatsen met goed'koopere middelen had kunnen worden volstaan,, vergeet men dat goedkoop duur koop beteekent en dat de overweging heeft gegolden dat op den langen duur een iets hoogere uitgave toch voordeeliger is. Ook vindt men op vele plaatsen ingewikkelde, schijnbaar dure atuomatische installaties, die echter alle het voordeel hebben zoo effi cient te wezen, dat ook zij in het gebruik slechts besparing kunnen opleveren. Wandbekleedingen van marmer e.d. ont breken geheel, evenals betegelingen, waar deze niet strikt noodig zijn. Zoo ontbreekt ook een centrale warmwa tervoorziening en werd alleen daar, waar de directie oordeelde dat warm water beslist niet gemist kon worden, een nachtstroom- 'boilertje aangebracht om in de plaatselijke behoefte te voorzien. Evenzeer zijn eigen koudwatervoorziening, buizenpost, kunstma tige ventilatie en zomer-luehtkoeling- als „luxe-installaties" achterwege gelaten. De zuivere bouwkosten per M3. zullen on geveer f 14 a f 15 blij kei* te zijn geweest. De kosten' van den bouw met centrale verwar ming, ventilatie, enz. enz. zullen ongeveer f 19 per M3. bedragen. Wanneer men weet, dat gebouw en de meeste installaties in 1933 zijn aanbesteed, en in 1934 voor de berekening van de stad huisplannen van 's-Gravenhage gerekend werd op f 30 per M3. voor het officieele ge deelte en f 20 per M3. voor het z,g. werkge- deelte en dat deze cijfers bedoeld waren voor den ibouw zonder verwarming, ventilatie, enz enz., dan zal het voor iedereen duidelijk zijn dat hij dezen bouw, bij behoud van het be ginsel der deugdelijkheid t.a.v. materiaal keuze en afwerking, van eenige luxe geen sprake kon zijn. Uit de door een tourniquetdeur van de vestibule gescheiden hal verdeelt het ge bouw zich in drie vleugels. De gang naar links is niet voor publiek bestemd; zij leidt in den „technischen vleugel", die door alle Verdiepingen van het gebouw heen aan deze zijde is gelegen. Vrijwel alle grootere kantoorlokalen, ook nog een groot gedeelte van die, welke be stemd zijn voor den technischen dienst, zijn op Zuid en Oost gelegen, terwijl een aantal privé-kamers voor directie, ingenieurs c.s. op het Westen (voorgevelzijde) is. Van de toegangshal uit leiden verder twee wel voor het publiek bestemde gangen naar rechts en naar het middengedeelte van het gebouw, terwijl de hoofdtrap voert naar de directievertrekken. Aan de gang rechts van de hal vindt men die diensten, die direct met het publiek te "jaken hebben; uit de indeeling daarvan blijkt, dat het gebouw tevens districtskan toor Bloemendaal is. Verder vindt men aan deze gang de propaganda-afdeeling. Eveneens tot de „propaganda-afdeeling" behooren de verschillende ruimten, gelegen aan de gang, die van de hal uit naar den middenbouw leidt; de leskeuken voor elec- trisch koken is zoo ontworpen, dat de be zoeksters het verdere gebouw niet behoeven te betreden. Verder behooren tot deze „pro- paganda-ruimten" een voordrachtzaaltje met projectiegelegenheid en een als glazen vitrine uitgebouwde en voor iederen voorbij ganger dus zichtbare modelkeuken. Aan de Oostzijde van het gebouw bevin den zich de groote kantoorlokalen voor de onderafdeelingen van de administratie der stroomlevering van liet bedrijf; de laagspan- ningsafdeelmg met de bewaarplaats der me terboekjes en de af deeling stroomverkoop, waarvan bij de eerste tevens eenige loketten voor publiek en een spreekkamer zijn ont worpen. Ook bevindt zich aan deze zijde de kas-afdeeling, Onder de hoofdverdieping bevinden zich in het sousterrein de fietsenbergplaats en per- soneelgarderobes. Deze zijn zoo gelegen en op zichzelf zoo ingericht, dat bij 'het aan- en uitgaan van het gebouw een eenrichtings verkeer kan worden doorgevoerd, waardoor gedrang en opstoppingen worden voorkomen, een verschijnsel, dat voor een gebouw met een bezetting van een 250 man en een capa citeit van bijna het dubbele, niet voorbijge zien mag worden. Ook is hier een aantal archieven en klui zen, welke met boekenliften en eigen dienst trappen verbonden zijn met de bijbehooren- de administratieruimten op de hooger gele gen verdiepingen. Tenslotte bevat het sousterrein nog de rui me magazijnen der propaganda-afdeeling, een bescheiden koffie- en theekeukéntje en verder een groote verwarmingskelder met pompenkamer, waarin de geheel vol-auto- matische en electrisch gecommandeerde olie stookinrichting is opgesteld. In de portiersloge wordt de bedrijfsstand van de stookinstallatie voor zooveel noodig door lampselnen gesignaleerd, waardoor steeds een overzicht van het stookbedrijf, ook bij het ontbreken van stokend personeel, ver kregen wordt. Vermelding verdient nog de proef, die in dit gebouw genomen wordt met een electri- sclie verwarmingsmethode, die in Engeland (onder overigens geheel andere klimaatom standigheden) reeds jaren wordt toegepast, nl. de electrische plafond- en electrische wand verwarming. In een drietal vertrekken ontbreekt nl. de centrale verwarming en is het plafond bekleed met electrische warmte- elementen, die tegen een dikke asbest- en kurkisolatielaag zijn aangebracht en een ge lijkmatige straling naar beneden geven van een aangename en betrekkelijk lage tempa- ratuur. In één dezer vertrekken wordt te vens wandverwarming toegepast door middel van weerstandsdraden in dikke eternit-pa- neelen. Het ligt in de bedoeling door tal van metingen omtrent dit type verwarming ge gevens te verkrijgen en zoodoende de moge lijkheid van een meer uitgebreide toepassing ook voor ons land te onderzoeken. Slechts een gedeelte van de opervlakte van de hoofdverdieping wordt door de daarbo ven gelegen eerste verdieping in beslag ge nomen. Hier is dus nog gelegenheid voor uit breiding aanwezig. Niet alleen de onderlingegroépeering der diverse diensten en de aansluitingen in 'hori zontalen zin (dus op één verdieping) zijn voor een goede werking van den dienst noo dig, ook in verticale richting (op de verschil lende verdiepingen) is de onderlinge distri butie der verschillende diensten van belang. Hieraan is voorbeeldig de-hand gehouden, waardoor dit gebouw uitmunt in logische en toch eenvoudige opzetting. De tweede verdieping bestaat uit de beide groote teekenzalen met annexen. Noord- en Zuidgevel van het gebouw zijn verder met zolders overdekt; t.z.t. zal hier gelegenheid voor uitbreiding bestaan. Op grond van deze overweging zijn deze zolders met houten kapconstructies gedekt in plaats van met een betonkapconstructie, zooals dat voor den voorgevel het geval is. Ook het achtergebouw en de plat afge dekte middenvleugel kunnen voor verdere uitbreiding in aanmerking komen, waardoor het mogelijk is, zonder dén uitwendigen bouw te wijzigen, aan het gebouw nog een aanzienlijke expansie te geven. Bij een iets uitvoeriger bezichtiging blijkt dan ook wel allerwege dat met alles rekening is gehouden. Zoowel met de moderne eischen der techniek, als die van bezuiniging. Het P.E.N. heeft een waardig nieuw ge bouw gekregen, dat Zaterdag officieel zal worden geopend. Definitieve surséance voor den Kon. Holl. Lloyd. Voor den tijd van anderhalf jaar. DONDERDAG 3 OCT. 1935 Wijzigt Hitier zijn politiek tegenover Oostenrijk? PARIJS. 2 Oct. (A.N.P.) Men verneemt hier uit „buitengewoon gezaghebbende bron", dat Hitier zijn politiek tegenover Oostenrijk zou hebben gewijzigd als gevolg van het bezoek van Goemboes. Hitler zal trachten Oosten rijk te winnen voor een Duitsch-Poolsch- Kongaarsch-Oostenrijksch blok door het acht voorstellen te doen omtrent de weder- zijdsche verhoudingen. De voorstellen zou den zijn ontworpen door Von Papen. Nog geen definitieve beslissing. De aangelegenheid van den bouw van een tweeden Statendam in Nederland is aan de orde geweest in den Dinsdag gehouden minis terraad. Het resultaat der besprekingen is nog niet van zoodanigën aard, dat thans reeds iets definitiefs kan worden medegedeeld. Plannen voor Egyptischen steun aan Abessynië. CAIRO, 2 OctoberEr worden thans stap pen gedaan om in geval van oorlog Egyptische steun aan Abessynië te organiseeren. Er ver luidt dat in geval van uitbreken van den oorlog een beroep zal worden gericht tot het Egyptische volk ten behoeve van financieelen bijstand. Binnenkort zal een lid van de ko ninklijke familie naar Addis Abeba vertrekken teneinde den keizer van advies te dienen over het in dienst nemen van Egyptische vrijwilli gers. Vijftien meter hooge heistelling viel orn. Haarlemsch arbeider ernstig gewond. ZAANDAM, 2 October. Hier ter stede is hedenmorgen op een bouw werk aan den Burcht, door het bre ken van een der staaldraad-tuiën een vftien meter hooge beistelling omgevallen, terwijl in den top een arbeider, de 55-jarige G. Jonkhorst uit Haarlem, bezig was de staaldra den te bevestigen. Jonkhorst is bij zijn val met het hoofd te recht gekomen op een betonnen paal, met het gevolg, dat hij zoodanig werd verwond, dat ernstig voor zijn leven wordt gevreesd. Het slachtoffer is overgebracht naar het Gemeente-Ziekenhuis te Zaandam. De tui was over den weg, de Prins Hen drikkade, gespannen, waarbij een klein rood vlaggetje als waarschuwingsteeken diende. Naar het schijnt is dit niet opgemerkt door den bestuurder van een verhuisauto, die on der de staaldraad is doorgereden en zoo oorzaak is geworden van het breken daar van. De politie doet onderzoek in hoeverre hier van schuld sprake is. Order voor Italiaansche legerschoenen geweigerd. Een Nijmeegsche schoenfabriek heeft een order om aan Italië op korten termijn 500.000 paar legerschoenen te leveren geweigerd, zoo groot achtte men o.m. de comrnercieele be zwaren en het risico wanneer Nederland, in geval van oorlog, zou overgaan tot het toe passen van sancties. Er zijn aan het plaatsen van dezen order blijkbaar zeer groote moeilijkheden verbon den daar men zeer waarschijnlijk ook in Duitschland geen succes heeft gehad. AMSTERDAM, 2 October (A.N.P.) De derde kamer der rechtbank verleende heden definitieve surséance van betaling aan den Koninklijken Hollandschen Lloyd voor den tijd van anderhalf jaar. Tot bewindvoerders benoemde de rechtbank mrs. M. van Reg- teren Altena en P. den Tex. Na de Indische reis van ir. Mussert. Vragen van den heer AVbarda beantwoord. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid ir J. W. Albarda in verband met het ontvangen in een bijzondere audiëntie door den gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indië van den heer Mussert en het hem zonder toepas sing van bijzondere bepalingen in de gelegen heid stellen in een aantal besloten vergaderin gen het woord te voeren, heeft minister Colijn geantwoord, dat, van het standpunt uitgaande, dat het uitsluitend aan den gouverneur-gene raal staat om uit te maken, welke personen hij wenscht te ontvangen of niet te ontvangen, de minister zich er van te onthouden heeft, den landvoogd zijn meening mede te deelen aangaande diens beslissing om den heer ir. A. A. Mussert audiëntie te verleenen. Op de vraag, of de minister niet van oordeel is, dat èn door de wijze, waarop de audiëntie is verleend èn door het daarbij verhandelde, alsmede door den ophef, die daarvan, zooals te voorzien was, door de N.S.B. is gemaakt, de G.-G. in een positie is gekomen, die hij als vertegenwoordiger der Koningin in Ned.-Indië had moeten vermijden, antwoordt de minister ontkennend, naar hij er aan toevoegt niettegenstaande den in sommige kringen ge- maakten ophef over de beteekenis der aan den heer Mussert door den landvoogd verleende audiënties. Dat ten aanzien van de door de N.S.B. ir Nederlandsch-Indië belegde besloten vergade- ringen, waarin de heer Mussert het woord heeft gevoerd, in tegenstelling met de vergade ringen van sommige inheemsche vereenigin- gen, geen bijzondere maatregelen van politio- neelen aard zijn getroffen, vindt zijn grond in de omstandigheid, dat de N.S.B.-propaganda zich in Ned.-Indië tot dusver heeft gehouden binnen de in het belang der openbare orde en rust gestelde perken. Tegen dit standpunt der Indische regéering, hetwelk in het algemeen tegenover alle vereenigingen en vergaderingen pleegt te worden ingenomen, kan, naar het den minister wil voorkomen, geen bezwaar be staan. De tweede Statendam. FAILLIS SEMENTEN- De volgende faillissementen zijn uitgespro ken door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 1 October. 1. N. Kranenburg, meubelmaker te Zaandam Czaar Peterstraat 88. Curator Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaan dam. 2. V. Ris, koopman in sigaren en sportarti kelen te Assendelft. Curator: Mr. L. Ali Cohen alhier. 3. A. J. P. Stegemeyer, garagehouder Sant poort, Hagelingerweg no, 150. Curator: Mr. F. J. D. Theyse, alhier. 4. J. Starmans, caféhouder te Wijk aan Zee en Duin, Voorstraat no. 4. Curator: Mr. J. A. P. C. ten Bokkel alhier. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. M. A. van Rijn van Aikemade te Haarlem. Vernietigd zijn de navolgende faillissemen ten op grond van verzet: 1. H. C. Th. van Teeseling, wonende te Amsterdam. Curator: Mr. PI. A. M. Smits te Haarlem. 2. J. van Baren, bouwondernemer te Haar lem, Sparrenstraat no. 10. Curatrice: Mej. Mr. M, J. Kluitman te Haar lem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: 1. J. W. v. d. Horst, rijwielhandelaar, wo nende te Haarlem, Hendrik Roozenlaan no. n. Curator Mr. B. E. van Tijn, te Haarlem. 2. N. van Keulen, timmerman, wonende te Vogelenzang, gemeente Bloemendaal. Curator Mr. J. H. Simons te Haarlem. 3. A. v. Polanen, vroeger caféhouder wonen de te IJmuiden. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. Voorloopige surséance van betaling werd verleend aan: P. Maljaars, begrafenisondernemer, wonende te Haarlem aan de Brouwerskade no. 17. Bewindvoerder: Mr. H. O. Drilsma te Haar lem. Behandeling over de definitieve surséance op 16 November 1935 te 10 uur. Wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst zijn geëindigd de navolgende faillissementen: 1. Jhr. C. A. H. C. Ellas, wonende te Half weg. Curator: Mr. Dr. W. P. Vis, te Haarlem. 2. M. Hartz, zonder beroep, wonende te Zand- voort. Curator: Mr. J. G. Bettink te Haarlem. 3. E. A. Bodamer, pensionhouder en kellner, wonende te Zandvoort. Curator: Mr. W. Briët te Haarlem. water afsponsen. Ten slotte met zeemleeren lap o£ zachte doeken zoo droog mogelijk betten. BELASTING ZAKEN VRAAG: Ik verwoon 5.50 per week en ver huur een hamer voor 2.per week. Krijg Ik daardoor nog vermindering van belasting? ANTWOORD: Bij het ongemeubeld afstaan van een gedeelte van het huls aan anderen (niet aan familie, of huisgenooten, met wie men sa menwoont). kan vermindering verkregen wor den. De toestand op 15 Januari beslist echter voor het geheele belastingjaar. MILITAIRE ZAKEN VRAAG: 1 Januari 19 34 trad de wet voor kor ting op de Indische pensioenen ln werking. Kunt u mij ook zeggen hoeveel pCt. de korting bedroeg op de pensioenen der mil. landsdienaren, benéden den rang van officier, resp. voor le, 2e, 3e en 4e kwartaal? ANTWOORD: le kwartaal 1934 ongeveer 2 3/10 pCt,; 2e kw. 4 1/5 pCt., 3e kw. 5 3/4 pOt. en 4e kw. 5 3/4 pCt. van het bedrag boven de 500 per jaar. van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding va?i naam en woonplaats. De namen dervragers blijven redactie- geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge- PLANTEN Van mijn in bloei zijnde Bilbergia worden de buitenste bladeren geel en vallen af. In den ko ker, waar de bloem ln staat, geef ik voldoende water, maar de bovenkant der potaarde blijft droog. Met zijn misschien ook op de aarde of in het bakje onder de pot water hebben? ANTWOORD Het is volstrekt niet noodzakelijk, dat gij in den bladkoker giet; zelfs in de meeste gevallen beter het niet te doen. Zet de plant met de pot in een emmer water, zoodat de grond goed doortrekt. Herhaal dit, als het droog worden van den gronid dit vraagt, mede in verband met meer of minder vochtige atmospheer. VRAAG: 1. Hoe moet ik mijn Ster van Bethle hem van den winter overhouden? Licht of don ker; veel of weinig water? 2. Hoe en wanneer kan ik haar stekken? ANTWOORD: 1. Afsnijden; de plant op een lichte plaats zetten, maar vorstvrij; weinig water geven, opdat zij tot rust komt. 2, In April RECEPTEN Het ftïeuwe "gebouw van het P, E. N, aan de Ignatius Bispincklaan bij avond. VRAAG: Weet u een middel om een scheur in een bakeliet luidspreker zoo onzichtbaar moge lijk weg te werken? ANTWOORD. De scheur bestrijken met velpon en rustig laten drogen. VRAAG: Mijn bont van echt Pers laan wordt geel. Hoe krijg ik de haren weet wit? ANTWOORD: Stevig afborstelen met wasch- benzine, waardoor een handvol magnesia Is ge- daan. Na het afborstelen in. enkel waschbenzine goed naspoelen en wasschen. Deze behandeling buiten in de schaduw vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid! VRAAG: Hoe maakt men een bontkraag schoon? Ik meen met zemelen, maar de behan deling is mij niet bekend. ANTWOORD: Stevig afborstelen met een hard schuiertje en waschbenzine en dadelijk daarna, terwijl het nog vochtig is, degelijk inwrijven met magnesia. Stil laten drogen en dan met een rietje uitkloppen. Deze behandeling buiten en vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid!. De behandeling met zemelen is als volgt: Maak roggezemelen in ijzeren of aarden pot zoo warm, dat gij de hsJhd er nog juist even in kunt hou den; stort de zemelen dan op het bont en knijp en wrijf dit er terdege mee. Klop er dan de ze melen uit. VRAAG: Ik heb een olievlek op mijn vest ge kregen, die er met benzine en een warmen bout en grauw papier niet uitgaat. Weet u een middel? ANTWOORD: Met een warmen bout en grauw pa-pier krijgt gij geen enkele vlek weg; integen deel werkt gij er de vlekken nog vaster mee ln Stevig afborstelen met perchlooraethyleen daarna tusschen zachte -doeken droog kloppen. VRAAG: In mijn twisted matten (gekramd) zijn roestvlekken van glijnagels, Hoe zijn die te verwijderen? ANTWOORD: De vlekken eerst mot. warm wa ter vochtig maken; leg er vervolgens .een kristal letje zuringzout op en laat daarop heet water druppelen. Even laten inwerken en dan met heet DIVERSEN VRAAG: Kunt u mij ook zeggen tot wanneer de Rembrandttentoonstelling in het Rijksmuseum Amsterdam geopend is? ANTWOORD: Tot 13 October. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse 11de lijst Trekking van Woensdag 2 October 1935 Hooge Prijzen 5000903 1000— 1193 3083 5328 5420 13381 20384 400.— 3911 7259 8309 8G81 8919 14862 100.— 412 518 1288 1700 3542 3951 9242 9348 10907 12416 14974 18819 Prijzen van 70. 45 55 68 320 322 500 665 835 884 946 108? 1089 1218 1332 1381 1541 1775 1863 1943 1957 2282 2290 2417 2508 2514 2592 2609 2618 2761 2791 2894 2956 2979 2982 30fl 3053 3076 3124 3356 3373 3390 3571 3589 3640 3892 4063 4157 4160 451o 4514 4533 4628 4722 4725 4882 4908 5047 5054 5363 5376 5431 5624 5626 5705 5728 6115 6158 6282 6299 6399 6502 6549 6625 6635 6832 6896 6929 7102 7277 7427 7471 7541 7553 7658 7672 7707 7720 7758 7768 7801 7849 7868 7985 8090 8162 8265 8535 8639 8772 8819 8929 9100 9115 9144 9155 9157 9209 9254 9402 9488 9576 9606 9752 9824 9858 9920 9942 9945 10025 10083 10099 10188 1Ö275 10373 10456 10490 10501 10560 10681 10730 10821 10852 10858 11377 11396 11431 11432 Ï1508 11511 11528 11606 11770 11910 12014 12016 12150 12265 12310 12527 12546 12571 12662 12667 12711 12782 12832 12887 12993 13136 13167 13232 13314 13467 13548 13550 13606 13680 13717 13916 14077 14141 14174 14188 14235 14255 14308 14348 14444 14506 14619 14629 14753 14754 14731 14820 14899 14941 14977 15007 15171 15345 15356 15608 16183 16204 16691 16705 16755 16834 16824 16912 17072 17082 17145 17185 17197 17245 17207 17274 17479 17543 17860 17931 18055 18105 18109 18122 18479 18508 18582 18750 18759 18934 19098 19146 19161 19240 19292 19334 19540 19753 19914 19940 19999 20146 20266 20453 20539 20559 20570 20588 14 264 667 832 1194 1487 1782 1941 2235 2345 2443 2652 2933 3198 3400 3566 3772 3884 4230 4407 4584 4743 4971 5153 5387 5508 5876 107 315 292 676 679 860 915 1280 1302 1631 1648 1796 1803 1967 2029 2272 2281 2360 2369 2462 2470 2672 2675 2964 3031 3221 3265 3428 3441 3569 3617 3893 3925 4236 4251 4435 4443 4587 4601 4818 4853 5011 5075 5185 5204 5390 5403 5557 5658 5922 5927 6073 6088 6346 6405 6872 7109 7240 7418 7564 7799 7912 8088 8412 8620 8774 9039 9198 9412 9548 7120 7156 7256 7284 7436 7437 7584 7669 7802 7803 7946 7968 8149 8220 8428 8479 8623 8635 8783 8823 9047 9057 9200 9248 9425 9431 9549 9595 Nieten 127 173 327 556 692 696 937 1076 1311 1348 1721 1722 1820 1827 2058 2095 2291 2306 2384 2386 2475 2497 2689 2800 3033 3070 3268 3272 3478 3512 3623 3637 3957 4011 4305 4324 4452 4469 4609 4689 4854 4862 5082 5085 5224 5315 5406 5442 5666 5770 5932 5937 6120 6155 6466 6468 6708 6761 7009 7049 7158 7174 7292 7340 7487 7507 7696 7739 7866 7880 7990 7994 8275 8296 8482 8483 8657 8658 8897 8900 9090 9176 9307 9312 9433 9475 9598 9643 239 562 713 1093 1370 1723 1857 2112 2307 2389 2554 2834 3078 3304 3557 245 567 724 249 643 815 9808 9877 9919 9955 10018 10399 10423 10458 10519 10531 10665 10682 10685 10795 10882 11099 11112 11144 11160 11162 11253 11276 11295 11328 113-53 11498 11583 11620 11635 11661 11833 11845 11866 11870 11880 11959 12006 12030 12045 12078 12223 12248 12277 12295 12305 12376 12378 12400 12418 12498 12577 12591 12596 12645 12731 12846 12853 12855 12S67 12.904 13052 13109 13147 13154 13287 13398 13403 13415 13427 13428 13590 13604 13696 13729 13799 13866 13943 14020 14026 14028 14081 14177 14179 14184 14198 14204 14267 14294 14383 14458 14557 14670 14683 14732 14740 14748 14930 14942 15017 15025 15066 15327 15333 15350 15370 15425 15559 15578 15588 15612 15644 15722 15750 15762 15786 15823 15925 15960 15986 15995 16016 16198 16246 16274 16290 16295 16447 16518 16546 16586 16603 16685 16686 16711 16731 16735 16959 17006 17011 17018 17040 17260 17269 17272 17349 17367 17488 17490 17545 17560 17564 17692 17745 17749 17769 17799 17908 17940 17955 17976 17990 18048 18088 18093 18106 18135 18216 18220 18241 18296 18298 18455 18472 18512 18514 18589 18722 18729 18791 18872 18878 19089 19136 19163 19243 19344 19399 194C-1 19410 19452 19466 19588 19674 19688 19720 19751 19830 19835 19864 19879 19890 20009 20030 20046 20054 20057 20159 20179 20185 20210 20218 20363 20421 20526 20581 20586 20699 20780 20789 20804 20836 209S0 20963 20976 Verbet. 5de kl., 10de lijst: 6544 m. Z. 6534; 18628 m. z. 1 4055 4341 4512 4709 4876 5094 5334 5443 5797 5986 6165 6513 6819 7083 7195 7369 7511 7743 7884 8008 8307 8505 8664 8918 9187 9313 9523 9655 10092 10533 10884 11200 11368 11691 11899 12089 12329 12514 12747 12961 13313 13450 13812 14113 14223 14576 14868 15263 15487 15667 15878 16056 16400 16618 16784 17086 17403 17608 17816 18006 18141 18350 1165 1167 1390 1466 1735 1772 1861 1933 2177 2206 2320 2328 2416 2427 2573 2650 2860 2888 3122 3147 3324 3358 3560 3564 3711 3767 4146 4174 4392 4404 4529 4560 4720 4742 4877 4953 5111 5140 5358 5370 5455 5478 5823 5861 6029 6058 6262 6280 6517 6561 6821 6859 7097 7104 7222 7224 7377 7397 7538 7562 7767 7792 7886 7887 8022 8042 8327 8392 8554 8557 8698 8712 8947 8968 9195 9354 9408 9524 9545 9665 9671 10135 10377 10584 10653 10904 11071 11223 11224 11474 11478 11754 11782 11933 11934 12114 12136 12360 12368 12517 12541 12765 12810 12984 13014 13330 13397 13529 13547 13817 13828 14124 14162 14228 14253 1*236 14612 14875 14925 15231 15305 15519 15540 15680 15683 15898 15906 16119 16132 16416 16418 16641 16642 16844 16911 17087 17230 17409 17482 17614 17518 17857 17863 18024 18043 18156 18157 18416 18424 18880 19074 19345 19347 19484 19562 19792 19906 19910 20075 20090 20240 20276 20594 20684 20870 20897 19086 19369 19564 19917 20129 20298 2G689 20899 19730 m. z. niet;

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7