Volkenbondsraad veroordeelt Italië. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Adoea's val thans bevestigd. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Radio-Programma niNSDAG 8 OCTOBER 1935 BUITENLAND. Commissierapporten met algemeene stemmen Italië uitgezonderd aangenomen. Aloisi had om uitstel der stemming gevraagd. GENèVE, 7 October (A.N.P.) De Volkenbondsraad heeft hedenavond met de stem van Italië tegen het rapport van de commissie van der tien volgens artikel 15 aanvaard evenals het rapport van de commis sie van zes, waarin vastgesteld wordt dat Italië in strijd met de verplich tingen volgens artikel 12 tot oorlog is overgegaan. Het rapport van de commissie van zes be sluit met de conclusie, dat de Italiaansche redering in strijd met de verplichtingen, die .if op zich heeft genomen overeenkomstig artikel 12 van het VoTkenbondspact, een oorlog beeft ontketend. •De commissie is tot deze slotsom gekomen na bestudeering der feiten. Bovendien wordt in het rapport verklaard, dat, wanneer een lid van den Volkenbond 6en'beroep doet op artikel 16 van het pact, elk ander lid de omstandigheden van het "sre geval heeft te onderzoeken. Het is voor de toepassing van artikel 16 niet noodzakelijk, dat de oorlog formeel ver gaard is. Zooals men weet bevatte het rapport van de Commissie van dertien een scherpe ver oordeeling van de houding van Italië. de geheime zitting van de raadsleden begon tegen zes uur een openbare zitting van den Volkenbondsraad. De voorzitter opende de debatten over het rapport, dat de Commissie van dertien op grond van artikel 15 had uitgebracht en igaf den Italiaanschen gedelegeerde, baron Aloisi het woord. Deze las een lange verklaring voor, waarin hij uit voerig critiek uitoefende op de constatee ringen van het rapport, ten opzichte waar van de Italiaansche regeering in allen vorm voorbehoud moest maken. De agressieve handelingen van Abessynië vooral zijn niet op waarde geschat", zeide hij. „Er is geen rekening gehouden met het door Italië ter beschikking gestelde materiaal betreffende de behandeling van de inboorlingen, de sla vernij e.d. Daardoor wondt Abessynië op één hjn gesteld met Italië. Wanneer Abessynië niet bewust en volgens een vast plan de be palingen van het wapenverdrag van 1930 ge schonden had en de bewapening van dit land niet gevaarlijk geworden zou zijn, zou Italië niet hebben behoeven over te gaan tot voorzichtig.beidsmaatregelen. Italië heeft niet voor 4 September geprotesteerd omdat het heeft willen wachten op de uitspraak van de arbitragecommissie inzake het incident van Wal-Wal. De voortgaande verscherping van den toestand in Abessynië heeft Italië ge noopt tot de troepenverschepingen. De nood zakelijkheid van dergelijke verdedigingsvoor- bereidmgen wordt nog duidelijker, wanneer men bedenkt, dat Eritrea en Somaliland op grooten afstand van het moederland liggen. Niemand mag zich laten bedriegen door de beweringen dat Abessynië van het begin af naar een vreedzame oplossing heeft ge streefd. Het ligt voor de hand, dat Abessynië zijn wil om tot een vreedzame oplossing te komen, in het licht heeft gesteld, daar zijn agressieve bedoelingen ontmaskerd waren. Op deze wijze wilde het slachtoffer spelen en Italië de mogelijkheid ontnemen zijn ver- dedigingsvoofbereidingen voort te zetten. Deze omstandigheden, die tenslotte geleid hebben tot de mobilisatie in Abessynië, heb ben een crisistoestand geschapen, die de italiaansche regeering heeft gedwongen zorg te dragen voor de verdediging van haar ko loniën. Wat tenslotte de aanbevelingen van het rapport betreft is de Italiaansche regee ring van meening, dat zij het handvest op geenerlei wijze geschonden heeft, daar zij de noodzakelijke voorbereidingen tot foescher ming van de Italiaansche koloniën genomen heeft op een wijze, die daar door de ten laste van anderen komende omstandigheden voor geschreven werd". Na Aloisi sprak de Abessynische vertegen woordiger Tekle Hawariate, Punt voor punt besprak deze het rapport, waarbij hij het be kende standpunt zijner regeering uiteen zette, volgens hetwelk Abessynië te allen tijde dankbaar za.l zijn voor onzelfzuchtige, collectieve hulpverleening, maar iedere com binatie van de hand wijst die zou neerkomen op een protectoraat of een verdeeling in be langensferen. Wat de verklaring van Aloisi betreft, merkte de Abessynische gedelegeer de op, dat het merkwaardig was, dat hij niet de motieven genoemd had. die in Rome beslissend genoemd zijn, nl. de verovering van Abessynië, het in het leven roepen van een groot Italiaansch koloniaal rijk en de verzekering van de opperheerschappij der blanken in Afrika. Hawariate besloot zijn rede met een her nieuwden oproep 'tot den raad zonder verwijl de door Italië geopende vijandelijkheden tot staan te brengen en met toepassing' ,van ar tel 16 te constateeren, dat Abessynië het slachtoffer geworden is van een Italiaan senen aanval. Aangezien zich na den Abessyni- schen gedelegeerde geen andere spre ker meer aanmeldde, verklaarde de voorzitter hierop de debatten voor gesloten. Voordat tot stemming werd overgegaan las hij artikel 15 para graaf 47 voor. In alfabetische volg orde brachten de leden daarop hun stem uit, waarbij de stemmen der beide partijen, waarmede op grond van de statuten geen rekening ge houden wordt, aan het slot werden uitgebracht. Alle leden stemden met «Ja", met uitzondering van den Ita liaanschen gedelegeerde. Het rapport werd derhalve met a'gemeene stemmen aangenomen. k dit geconstateerd te hebben, verklaarde voorzitter van den Raad, dat de Raad zich sen £ecllt voorbehield nadere aanbevelin- 'J1 buiten die van het rapport om, te doen. .«wijzende naar de aanbeveling van het rap- ;,y de vijandelijkheden te staken, verklaarde 2 dat aan iedere inbreuk op het handvest snel mogelijk een einde moet worden ge- 1 maakt, aangezien de openbare meening ter wereld het niet zou begrijpen, wanneer aan een zoodanige oproep op dit ernstige oogenblik geen gehoor wordt geschonken. Ook na het uitbreken van een oorlog moet de raad maat regelen nemen om de vijandelijkheden tot staan te brengen. De Volkenbondsraad staat derhalve ter beschikking, van de partijen om de voorwaarden daarvoor vast te stellen. Vervolgens behandelde de Volkenbondsraad het rapport inzake de schuldkwestie. Na voor lezing van dit rapport door den voorzitter van de commissie van zes, den Portugeeschen mi nister van buitenland.sche zaken, Monteiro, liet de raadspresident ook over dit rapport stemmen. Voordien echter kreeg Alóisi nog het woord voor het afleggen van een protest- verklaring, die hij reeds in de niet-openbare zit ting van den Raad had afgelegd. Hij had zich niet reeds Zaterdag kunnen uitlaten over het rapport van de commissie van dertien. Daar op is de commissie van zes bijeengekomen ter uitwerking van de conclusies. Het rapport Is hem pas Maandagmorgen ter hand gesteld. Derhalve had hij verzocht hem de mogelijk heid te geven Dinsdag de opvatting zijner regeering uiteen te zetten, nadat hij met haar in verbinding zou zijn getreden. „Het gaat om 'n document van buitengewoon belang. Nu moet de raad zich uitspreken zonder het stand punt van de Italiaansche regeering gehoord te hebben. Op de meest besliste wijze moet ik daartegen protesteeren", aldus Aloisi. De voorzitter antwoordde hierop, met een eveneens reeds in de niet-openbare zitting afgelegde verklaring waarin hij zeide, dat het rapport van de commissie slechts herinnerde aan officieele feiten en aan de bepalingen van het handvest. Vandaag, op 7 October, vijf dagen na de opening van de vijandelijkheden zijn de raadsleden op grond van hun ver antwoordelijkheden geroepen een constatee- riiig te doen in verband met de bepalingen van het handvest. Hierdoor wordt geen in breuk gemaakt op het recht van de partijen in een latere zitting van den raad opmerkin gen naar voren te brengen. Het is het een parige verlangen van de bij het conflict niet betrokken raadsleden vandaag hun meening uit te spreken over de. conclusie van de raads commissie. Wanneer de vertegenwoordiger van Italië dat wenscht zal de Raad hem in een latere zitting hooren. De hierop uitgevoerde stemming leverde wederom aanvaarding met alle stemmen op van het rapport door alle niet betrokken raadsleden. Ook de Abessynische gedelegeerde stemde voor. Toen de Italiaansche gedelegeerde werd opgeroepen .zijn stem uit te brengen, legde hij wederom een korte verklaring af, waarin hij alle voorbehoud maakte ten opzichte van de procedure en reeds thans verklaarde, dat hij de conclusies van het rapport niet goed keurde en dat hij zich verdere opmerkingen voorbehield. De raadspresident wees vervolgens op de- juridische consequenties van het met alge meene stemmen aanvaarden van het rapport. De Volkenbond staat tegenover een oorlog, die begonnen is in strijd met artikel 12 van het handvest. De verplichtingen van de Volken bondsleden vloeien onmiddellijk voort uit het volkenbondshandvest. Het van,kracht worden dezer verplichtingen is een kwestie van aan de verdragen verschuldigde trouw. Het is de taak van den Raad de te nemen maatregelen voor te bereiden. Aangezien de Assemblée echter op 9 October bijeengeroepen is lijkt het geschikt haar bij deze taak te betrekken. Derhalve stelde de raadspresident voor het rapport van de raadscommissie en de proto collen van de zitting te doen toekomen aan den president der Assemblée. Geiraève. Nieuwe Italiaansche voorstellen? De Fransche minister-president La- val, die gisteren te Genève is terug gekeerd, heeft een onderhoud gehad met den Italiaanschen gedelegeerde baron Aloisi. Volgens berichten, die niet van of- ficieele zijde zijn bevestigd, heeft Aloisi daarbij nieuwe voorstellen der Italiaansche regeering kenbaar ge maakt. Laval heeft ook besprekin gen gevoerd met de Britsche delegatie. (A. N. P.) Frankrijk. Frankrijk's steunverleening aan Engeland. Het Fransche antwoord op de Engelsche vraag, die op 24 September mondeling door Sir Samuel Hoare gesteld is aan den Franschen ambassadeur, betreffende wederzij dschen steun in bepaalde omstandigheden is thans gelijktijdig in Londen en Parijs gepubliceerd. In dit antwoord wordt o.m. gezegd: De bijstandsverplichting, die onder oogen _ezien wordt, en die beide regeeringen bindt, moet wederzijdsch zijn, d.w.z. zij moet Groot- Brittannië evenzeer tegenover Frankrijk bin den als Frankrijk tegenover Groot-Brittannië. De voorbereidende bijstand, die de Britsche regeering voorstelt moet eveneens verzekerd zijn, onverschillig of de aanvallende staat lid van den Volkenbond is of niet. Zeer in het algemeen moet de voorgenomen verplichting effectief worden alleen nadat een gemeen schappelijk onderzoek is ingesteld naar de omstandigheden en nadat overeenstemming is bereikt over de vraag, welke voorzichtigheids maatregelen deze omstandigheden rechtvaar digen, en in hoeverre deze strikt noodzakelijk zijn om de te verwachten definitieve aanbe veling van den Volkenbond ten uitvoer te leggen. Onder voorbehoud van deze opmerking en onder de voorwaarden der wederkeerigheid is de Fransche regeering bereid tegenover de Britsche regeering de volgende verplichtingen op zich te nemen: 1. Ingeval een der beide mogendheden het noodzakelijk acht te land, ter zee of in de lucht maatregelen te nemen, die haar in staat RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-W TELEF. 1 6 7 2 6 vanaf met garantie, pijn- ar loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) moeten stellen zoo noodig bijstandsverplich- tingen uit te voeren, wélke voortvloeien uit het Volkenbondshandvest of het verdrag van Lo carno, zal zij over deze kwestie met de andere mogendheid in overleg treden. Dezelfde maat regelen moeten genomen worden, wanneer een der beide mogendheden het noodzakelijk acht te land, ter zee of in de lucht maatregelen te nemen, om zich zelf in staat te stellen zoo noodig aan een toestand het hoofd te bieden, waarin zij in overeenstemming met het Vol kenbondshandvest gerechtigd zou zijn den bij stand van de andere mogendheid te ver krijgen. 2. Het feit, dat de eene dan wel de andere der beide mogendheden na deze beraadslaging en de hieruit voortvloeiende overeenstemming de bovengenoemde maatregelen neemt zal in geen geval beschouwd worden als een provo catie die een derden staat recht zou geven zijn internationale verplichtingen niet na te komen. 3. Ingeval een der beide mogendheden aan gevallen wordt wegens de maatregelen, die zij na consultatie en overeenstemming genomen heeft zal de andere staat haar bijstand ver- leenen. Ongewenschte stemming makerij. Onze Parijsche correspondent schrijft ons „Opgepast voor Duitschland!", aldus luidt de sensationeele titel van een hoofdartikel in „rintransigeant". Onnoodig te zeggen, dat deze titel alleen reeds voldoende is om de ge moederen in beweging te brengen. Alvorens ons aan een commentaar te wsgen laten we hier de letterlijke vertaling van het door „Gallus" geteekende artikel volgen: „Een kort telegram uit Athene meldt, dat de Grieksche sche e p v a ar t on de r nem i ng e n aan haar gezagvoerders bevel hebben gegeven om elke levering of inladen van koopwaar in ita liaansche havens ;te, stakep. En daar ziet men het begin van 'een blokkade! Maar een tele gram uit Rome meldt, dat de Duitsche gezant een lang onderhoud heeft gehad met Musso lini. Het gerucht gaat dat tijdens dat onder houd gesproken is van een ravitailleering van Italië door Duitschland. Zietdaar een gerucht, dat niet zonder gron den lijkt. Het is zeker mogelijk, dat Italië niet zou aarzelen zich tot Duitschland te wenden, wanneer Italië versteken wordt van Engel sehen en Franschen invoer. En 't is ook meer dan waarschijnlijk, dat Duitschland niet zou weigeren. De gelegenheid voor de regeering van Hitier om :zich een. machtige mogendheid tot vriendin'te maken is inderdaad tè schoon, een vriendin die ze van óns afhalen. Tegelijkertijd zou het Duitschland vérster- ken en Frankrijk ver-armen. Hoe. zouden ze kunnen aarzelen? En zoo zouden de ;„puur economische" sanc ties een buitengewoon ernstig politiek karak ter krijgen. Men begrijpt héél goed, dat Enge land er zich niet veel van aantrekt, want voor Engeland bestaat het Duitsche gevaar niet en men heeft er nooit goed begrepen, dat liet voor ons bestaat. Maai' in werkelijkheid is het er, even dreigend voor den een als voor den ander en Baldwin had schoon gelijk toen hij zeide dat de Eïngelsche grens op den Rijn is. Maar die juiste opvatting is nog niet tot de intelligentie van de Engelsche menigte door gedrongen én „the man. in the street" heeft nog niet begrepen, waar 't werkelijke gevaar schuilt, Aldus, zonder er den. schijn van te hebben, werkt Engeland op het oogenblik voor den koning (sic) van Pruisen. Ze vernietigen de Entente met Italië ten bate van de eenige oor logvoerders in Europa, die men voor alles moet vreezen." Het beste zou zijn om aan een brandstichter als „Gallus" eens in overweging te geven om de mémoires van Bismarck te lézen. Nooit heeft iemand begrepen, waarom de IJzeren Kanselier de Jezuieten uit Duitschland heeft gezet. En toen de oude staatsman, jaren na dien, over de redenen van dat „beleid" werd ondervraagd, antwoordde, hij: „ik had niets tegen de Jezuïeten. Maar ik wist van te voren dat ze, wanneer ze zouden worden uitgewezen, naar Frankrijk zouden trekken en dat ze van daar, met behulp van de pers, een venijnige campagne tegen Duitschland zouden begin nen. En zoo is 't ook geschieden ik heb mijn doel bereikt, Het is de eenige maal ge weest, dat ik den slimmen en geleerden Je zuïeten de baas ben geweest Vreezen we alleen, dat een „Gallus" zooiets nooit zal begrijpen, Indien wél, zou hij nog misdadiger zijn dan thans. En deze dagen heeft Frankrijk en héél de wereld waarachtig geen behoefte aan zulke nieuwe „Hetz"-cam- pagnes"! De toestand Is al sinister genoeg! H. A. TH. L. Ook Adigrat en Aksoem door de Italianen genomen. ADDIS ABEBA, 7 October. De Abessynische minister van builen- landsche zaken heeft aan den secre taris-generaal van den Volkenbond het volgende telegram doen toekomen: „Italiaansche troepen, gesteund door 20 vliegtuigen, hebben Zondag Adoea bezet. Later werd Adigrat genomen. Onze tropen bevinden zich buiten Adoea. wij hebben ze uit de gevechtszone teruggetrok ken. De Italiaansche aanval op Abessynië is sedert maanden voorbereid, terwijl wapenle veranties voor de verdediging van Abessynië stelselmatig werden geweigerd. De aanval heeft plaats gevonden in gebieden, welker grenzen door verdragen definitief zijn vast gesteld." Een nader A. N. P. telegram meldt, dat ook Aksoem is gevallen; de drie gebieden van Adoea, Adigrat en Ak soem bevinden zich thans in handen der Italianen. Aan het zuidelijke front viel Gerloegoeti. De speciale verslaggever van de „Piccolo' geeft de volgende bijzonderheden over de ope raties rond Adoea: De colonnes van het tweede legerkorps, be staande uit elementen van de divisie Gavirana rukten door het geaccidenteerd terrein, dat bedekt is met struikgewas op, zonder tegen stand te ontmoeten. De Abessyniërs trokken zich terug, van tijd tot tijd-een salvo lossend Van georganiseerden tegenstand was slechts sprake in een kleine vallei, waar 700'0 krijgers v/aren geconcentreerd. De Italiaansche batterijen openden het vuur het gevecht was hevig, doch kort. De Italianen maakten 28 krijgsgevangenen, waaronder een opperhoofd. Den vijfden October om 16 uur waren de voorposten tot op 3 K.M. van Adoea genaderd De infanteristen van 't 84e regiment gingen tot den aanval, over, daarbij gesteund door tanks. De bewoners kwam daarop de Italianen te gemoet, met witte' vlaggen zwaaiende, ten tee- ken van onderwerping. Britsche troepen naar den Soedan. Uit Cairo meldt het A.N.P.: De Egyptische spoorwegdirectie heeft met het oog op den algemeenen toestand besloten een voorraad steenkolen op te slaan en ver der op groote schaal de noodige materialen te koopen, die volgens de ervaringen van 1914 in tijden van oorlog ontbreken. De voorberei dingen in het Egyptische leger worden voort gezet, Steeds veelvuldiger worden besprekingen gevoerd in het Egyptische ministerie van oor log. Inspecteur-generaal Spinks Pasja houdt voortdurend contact met den Britschen Hoo- gen Commissaris. De wachtposten op de strategisch belang rijke punten, spoorweg-kruispunten en brug gen worden versterkt. Een Britsch troepen contingent is naar den Soedan gedirigeerd. Men verwacht, dat nog verdere transporten naar den Soedan gezonden zullen worden. Met kracht wordt gewerkt aan het voltooien van den weg door de woestijn van Cairo naar Suez en van Cairo naar Alexandrië. Naar verluidt is de regeering voornemens om, wanneer de toestand nog meer gespan nen wordt, buitengewone maatregelen te ne men, in het bijzonder met betrekking tot de dagbladen en de nieuwsverzorging. Ook is men voornemens een verbod uit te vaardigen van fotografeeren vanuit passagiersvliegtuigen, die Egypte passeeren Moet de Egyptische premier aftreden? CAïRO, 7 October (A.N.P.) Het dagblad „El Ahram", dat nationalistisch georlenteerd is publiceert een bericht, volgens hetwelk de Britsche Hooge Commissaris het verzoek zou hebben gericht tot de Egyptische regeering in geval van een Engelsch-Italiaanschen oorlog de Egyptische spoorwegen, het Egyptische leger, de landbouw, de havens, de vliegvelden, de wegen en een groot contingent arbeiders direct of indirect onder Engelsch gezag te plaatsen. Minister-president Nessim Pasja zou al dus het blad verder dit verzoek onduldbaar hebben genoemd en gedreigd hebben af te treden. Het blad geeft de verzekering, dat En geland aan zijn eischen zou willen vasthou den, zoodat het waarschijnlijk moet worden geacht, dat Nessim Pasja zal aftreden. Egyp tische kringen trachten Engeland het sluiten van een militair bondgenootschap aan te bieden. Amerikaansch vliegtuig verongelukt. Alle twaalf inzittenden om het leven gekomen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Nu, een erg gemakkelijke taak heeft Thijs niet. Hij loopt te puffen van de warmte en dan zoo'n zware kroon onder zijn arm! Aan den weg lijkt wel geen eind te zullen komen, maar in ieder geval heeft hij de goede richting. Plotseling ontdekt Thijs tot zijn groote vreugde in de verte een kasteel. Op een paaltje leest hij, dat het een koninklijk paleis is. Thijs vat weer moed en met versnelden pas loopt hij op het indrukwekkende kasteel toe. Uit New-York 7 October. Uit Cheyenne in den staat Wyoming wordt gemeld, dat onge veer 12 mijl ten Westen van Cheyenne een passagier-postvliegtuig van de „United Air Lines" is neergestort, waarbij 9 passagiers en de geheele bemanning, bestaande uit twee piloten en 1 stewardess om het leven zijn ge komen. Het vliegtuig was op weg van Oakland naar New-York. Omtrent het ongeluk wordt nog nader be kend, dat het toestel naar het schijnt tegen een heuvel gevlogen is, waarbij de propeller en de motor van het toestel afgerukt werden. Vervolgens zou de vliegmachine tegen een tweeden heuvel zijn gebotst, waarbij de inzit tenden gedood werden. (A.N.P.) WOENSDAG 9 OCTOBER 1935. HILVERSUM I 1875 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing pn meditatie. 8.15 Gra- mofoonplaten; 10.80 Morgendienst o.l.v, Ds. P. N. Kruyswijk; 11.00 Zang door T. Schook (sopraan) a.d. vleugel: C. Waller-André de la Porte; 12.15 Gram.platen; 12.30' Kwintet- concert o.l.v. P. v. Hurk; 2.00 Gram.platen; 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars; 3O0 Orgelspel L. Blaauw; 4.00 Trio Beute- Zepparoni-Berghout; 5.00 Kinderuur: 6.00 Landbouwhalfuur; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Ghr. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Gram. platen; 8.00 Berichten; 8.05 NCRV-orkest o.l. van P. v. d. Hurk; 9.00 Voor jonge mensehen; 9.30 Vervolg concert m.m.v. Elsa Nolthenius (piano); (om 10.00 berichten); 10.30 Gra- mofoonmuziek. HILVERSUM II 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Orgelspel J. Jong; 8.30 Gram.pl. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken; 10.00 Morgenwij ding VPRO; 10.15 Voor Arb. i. d. Continu bedrijven: H. Wiggelaar (viool). D. Wins (plano). Prof. R. Casimir (lezing), S. Sipos (cymbail) en C. Steyn (orgel en VARA- Maandrevue; 12.00 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn; 12,30 Gram.platen; 12.45 De Flie refluiters o.l.v. E. Walis, m.mv. B. v. Don gen (zang); 1.30 Gram.platen; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 E. Walis en zijn orkest; 6.30 RVU. Dr. J. Presser: Rondom Abessynië; 7.00 Ge var. concert; 7.30 Inter view van Capablanca; 7.50 Gram.platen; 7.57 Herh. SÓS-berichten; 8.00 Nieuwsber. A.N.P.; 8.05 Residentie-orkest o.l.v. L. Ruyg- rok m.m.v. Julie de Stuers (zang); 9.00 VARA Varia-; 9.05 „De analphabeet", spel van F. v. Vliet m.m.v. het VARA-tooneel; 9.30 VARA- Orkest o.l.v. H. de Groot, m.m.v. Maartje Offers (alt), R. Bourlier (bariton) en Th. v. d. Pas (pianobegel.)10.30 Fragm. „De kunst op zijn kop", revue uit Krasnapolsky 'te Am- msterdam; 11.10 „De stem", spel van Revek. m.m.v. het VARA-tooneel; 11.30 Gram.platen en orgelspel J. Jong. DROITWICH, 1500 M. 10.35 Morgenwijding; 11.05 Lezing. 11.20 Gram.platen; 11.50 Voor de scholen; 12.05 Orgelspel Q. Maclean; 12.50 Ch. Manning's orkest; 1.50 Gram.platen; 2.25 Voor de scho len; 3.10 Pianorecital D. Harpur; 3.35 Sted. Orkest Eastbourne o.l.v. H. G. Amers, m.m.v. J. Davies (viool); 5.05 Western Studio Orkest o.l.v. Fr. Thomas; 5.35 De Alphas o.l.v. Fr. Stewart; 6.20 Berichten; 6.50 Zang door H. Heyner (bariton)7,10 en 7.25 Lezing; 7.50 Het New Georgian Trio; 8.20 „The circle", van Somerset Maugham; 9 50 Berichten; 10.20 ..Italian Wine Harvest", gevar. concert; 11.20 Roy Fox en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 Gram.platen; 12.35 Orkestooncert o.l. van Touche; 5.20 Gram.platen; 8.20 Zang; 9.05 „Le faiseur",. spel van Balzac; 11.10 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 Strijkorkest o.l.v. Magnussen; 2.20 L. Preil's orkest; 4.20 Gram.platen; 7.20 St. Saëns-concert m.m.v. orkest en pianosolist; 8,55 Reportage; 9.40 Omroeporkest o.l.v. Reesen. KF.TTLEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert; 8.55 Zang en cello; 12 35 Weragkamerorkest o.l.v. Hagestedt; 3.35 Pianorecital; 4.20 Omroeporkest, kapel en solisten; 6.20 Mozarteoncert: 7.35 Zie Deutsch landsender; 8.05 Programma voor soldaten; 9.50 Sted. orkest Witten en Omroepkleinor- kest. ROME. 421 M. 8.00 Radiotooneel; 9.25 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 Gram.platen: 12.50 Omroep orkest o.l.v. Gason; 1.50 en 5.20 Gram.platen; 5.50 Pianorecital; 6.20 Gram.platen; 6,35 Vioolrecital; 6.50 en 7.35 Omroeporkest o.l.v. Gason; 8.20 Cabaret; 9,20 Mandolineconcert en zang; 10,30 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 en 130 Gram.platen; 5.20 Omroeporkest o.l.v. Gason; 5.50 Gram.platen 6.50 Pianorecital; 7.05 Vioolrecital; 8.20 Sym- phonieconcert o!l.v. Marsick; 10.30 Gram. platen. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.35 Rijkszending: Das Jahr im Lied; 8.05 Gevar. programma uit Frankfort; 9 20 Be richten; 9.35 Olympia-dienst; 9.50 Zang en piano; 10.05 Weerbericht; 10.20 Perseus und Andromeda", oratorium van HandeL

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3