M 9i m mm m m m& m mm m m \9 m Octrooi. i A i l lip Üp ^jf iëi WIJK AAN ZEE EN DUIN De dubbele raad komt in verzet. Tegen uitlatingen van den burgemeester. Een adres aan Gedeputeerden. De heeren H. B. Vink. C. C. Schaaper, D. Jansen, P. Houtkooper, Th. Runia, H. J. W. jieyran, J. P. W. van Doorn, W. v. d. Meulen, E. Berghuis en C. M. Bakker, die destijds deel uitmaakten van de commissie uit de in gezetenen, die ingevolge artikel 158 der ge meentewet werd gekozen teneinde advies uit te brengen over de 'besluiten van de gemeen teraden tot samenvoeging der gemeenten Wijk aan Zee en Duin, heeft een adres ge richt aan Gedeputeerde Staten, waarin ge protesteerd wordt tegen de uitlatingen van burgemeester H. Rothe in de openbare ver gadering van Ged. Staten, gehouden op 4 September jl. De burgemeester had bij die gelegenheid namelijk beweerd, dat de leden van de Commissie, in den volksmond bekend als „dubbele raad" 'het werk van de leden der Beverwijksche hadden voorgelezen en dat zij dus niet door eigen overtuiging tot een voor de samenvoeging gunstig advies zouden zijn gekomen. Het adres aan Gedeputeerde Staten luidt als volgt: Ondergeteekenden (volgen de namen der leden van de Commissie) allen inwoners der gemeente Wijk aan Zee en Duin en leden der destijds in verband met de gevraagde sa menvoeging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin gekozen Commissie, ingevolge art. 158 der Gemeentewet, nemen beleefd de vrijheid het volgende onder uw gewaardeerde aandacht te brengen. Zij gevoelen zich ten zeerste gekrenkt door eenige uitlatingen van den burgemeester der gemeente Wijk aan Zee en* Duin, in uwe openbare zitting van 4 Sept. 1935. Zij stellen er prijs op hier te verklaren, dat, in strijd met de bewering van genoem den burgemeester, zij ieder voor zich de door de uit hun midden gekozen Commissie van redactie opgestelde vragen hebben bestu deerd en naar eigen inzicht beantwoord. Zij moeten dan ook ten heftigste opko men tegen de wijze, waarop genoemde bur gemeester een voorstelling van zaken heeft gegeven, alsof bedoelde leden anderer werk, i,c. van de Beverwijksche Commissie hadden voorgelezen. Voorts veroorloven zij zich op te merken, dat het nu beweerde een merkwaardige te genspraak vormt met het door genoemden heer gesprokene in de op 18 Juni 1935 ge houden sluitingsvergad ering van genoemde Commissie. In deze vergadering sprak deburgemees ter-voorzitter zijn groote waardeering uit over de wijze, waarop de leden in dezen hun taak hadden opgevat en voorts werd door hem opgemerkt, dat de heeren het zich niet gemakkelijk hadden gemaakt. Vergelijking v.an de verslagen van beide Commissies kan 'dit trouwens gemakkelijk bewijzen. Tenslotte stellen ondergeteekenden er prijs op hier te verklaren, dat zij getracht hebben de belangrijke kwestie van samenvoeging zoo objectief mogelijk te. beschouwen, doch te vens, dat het hun stellige overtuiging is, dat met samenvoeging zoowel het algemeen be lang als dat der beide betrokken Gemeen ten wordt gediend, terwijl de huidige admi nistratieve scheiding tot onhoudbare toe standen leidt. Het is waarlijk, niet, zooals de burgemees ter trachtte voor te stellen het werk van eenige speculanten, doch een beweging, die •reeds van jaren dateert en door allerlei om standigheden en ook door tegenwerking niet tot uiting is kunnen komen. Nu echter bij de stemming voor bedoelde Commissie uit de ingezetenen de bevolking gelegenheid kreeg zich uit te spreken, heeft zij dit op ondubbelzinnige wijze gedaan. Ondergeteekenden vleien zich met de ge dachte, dat dit schrijven, waarvan afschrift wordt verzonden aan meergenoemden burge meester, mede een middel moge zijn tot wegneming van on j uist-gewekte gedachten en voorts moge medewerken tot bevordering van de samenvoeging van beide gemeenten, opdat bijeen gevoegd worde, wat naar groei en wezen bijeen behoort. (Volgen ondertee- keningen) Naar wij vernemen hebben ook de drie le den, die als tegenstanders van de fusie de minderheid in de Commissie vormden, hun afkeuring over het optreden van den burge meester kenbaar gemaakt. Zij achtten dit eveneens moeilijk te rijmen met de waar deering, die de burgemeester-voorzitter heeft geuit in de slotzitting van den dubbelen raad. HEEMSKERK. DE BURGEMEE5TR OPNIEUW BENOEMD. Bij K. B. is opnieuw benoemd tot burge meester van Heemskerk de heer W. M. J. A. Vreugde BRAND. Bij den heer W. Kluft aan den Kerkweg is een kapberg met aangebouwde koestal ver brand. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon het gebouw niet meer gered wor den. Een naast het gebouwd staande hooi schelf bleef gespaard. De kapberg evenals de daarin geborgen bloembollen waren verzekerd. Een parttij houten kisten een fiets en tumbouwgereedschappen, die niet verzekerd waren, werden ook een prooi der vlammen. MELKPRIJS. De prijs van de melk is met ingang van Maandag op elf cent per liter gebracht. BEVERWIJK DE STAND DER WERKLOOSHEID. Het totaal aantal van 931 werkloozen, dat j.l. Zaterdag bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling stond ingeschreven, was verdeeld over onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 2, bankwerkers 9, behangers 2, beton- vlechters 4, betonwerkers 6, blikslagers 1, bouwkundige opzichters 1, caross-eriemakers 1, chauffeurs 22, drukkers 5, electriciens 4, expediteurs 1, grondwerkers 53, handlangers 4, kantoorbedienden 9, kappers 1, koper gieters 1, landarbeiders 19, lasschers 2, let terzetters 1, loodgieters 1, losse arbeiders 192, machinisten 4, machinedrijvers 3, machi nale houtbewerkers 3, marmerbewerkers 5, metselaars 9, monteurs 6. opperlieden 13, plaatwerkers 1, reizigers i, schilders 9, schip pers 2, schoenmakers 2, sigarenmakers 14, sorteerders 4, slagers 2, smeden 4, soldeerders 2, steenhouwers 1, stoffeerders 1, stokers 9, stucadoors 1, teekenaars 1, timmerlieden 29, voegers 1, voerlieden 3, voorslaanders 1, win kelbedienden 3, dienstboden 6, werksters 1, zeilmakers 1, totaal 493 (vorige week 337). Wijk aan Duin: Bakkers 3, bankwerkers 9, behangers 1, be- tonvlechters 1, betonwerkers 3, blikbewerkers 1, blikslagers 6, carrosseriemakers 1, chauf feurs 9, drukkers 1, electriciens 2, grondwer kers 58. handlangers 2, kantoorbedienden 9, kappers 2, kellners 1, landarbeiders 27, lood gieters 1, losse arbeiders 95, lijnwerkers 1, machinisten 4. machinedrijvers 1, machinale houtbewerkers 1, metaalbewerkers 5, metse laars 6. meubelmakers 1, monteurs 4, opper lieden 13, plaatwerkers 1, reizigers 4, schil ders 8. schippers 1. sigarenmakers 2. slagers 1, stokers 2. stucadoors 3, timmerlieden 27, uitvoerders 2, voegers 2, voerlieden 1, winkel bedienden 3, dienstboden 4, werksters 2, stuur lieden 1, totaal 337 (337). Heemskerk: Betonvlechters 3. betonwerkers 4, chauf- feus 4. electriciens 1, grondwerkers 10, kan toorbedienden 2, landarbeiders 31, losse arbei ders 27, metselaars 1. opperlieden 7, schilders 1, timmerlieden 4, uitvoerders 1, dienstboden 4, werksters 1, totaal 101 (89). MARKTBERICHTEN. Noteering van den 7en October 1935. Spinazie per kist f 0.50f 0.80 Postelein per kist f 0.50f 0.60 Andijvie per kist f 0.30f 0.48 Radijs 100 bos f 2—f 3 Koolrapen per zak f 1.25 Wortelen per K.G. f 0.04f 0.10 Bieten per K.G. f 0.04 Komkommers per 100 f 1 Aardappelen, klei p. K.G. f 0.02Vzf 0.04/2 ld. zand per K.G. f 0.05 Snijboonen per K.G. f 0.38 Heerenboonen per K.G. f 0.18f 0.24 Trosboonen per K.G, f 0.16f 0.26 Boerenkool per bak f 0.25 Roode kool per 100 f 6f 10 Savoye kool per 100 f 8 Bloemkool per 100 f 8—-f 16 Uien per Kilo f 0.03 Prei, per bos f 0.04f 0.08 Sla per kist f 0.30 Pieterselie per bos f 0.04 Selderie per bos f 0.02f 0.03 Appelen per Kilo f 0.08f 0.16 Peren per Kilo 'f 0.08-f 0.25 Druiven per Kilo f 0.14f 0.20 Vereenigde Velingen Kennemerland en Vrije Veiling. Breekpeen per kist 5585 ct. Spinazie per kist 5580 ct. Sla per kist 4065 ct. Postelein per kist 5058 ct. Andijvie per kist 2545 ct. Wortelen per bos 612 ct. Peterselie per bos 13 ct. Selderie per bos 13 ct. Prei per bos 38 ct. Bloemkool -e soort per stuk 12—20 ct. Idem 2e soort per stuk 4—6 ct. Tomaten per K.G. 46 ct. Uien per K.G. 2%—3% ct. Pronkboonen per K.G. 68 ct. Kassnijboonen per K.G. 2538 ct. Dikke boonen per K.G. 1227 ct. Sperc. z. dr. 2029 ct. Trosboonen per K.G. 28 ct. Chin, kool per stuk 6—8 ct. Komkommers per stuk 25 ct. Roode kool per stuk 3—8 ct. Groene kool 471/2 ct. Aardbeien per doosje 1825 ct. Appelen per K.G. 510 ct. Peren per K.G. 410 ct. Knollen per stuk 2—6 ct. Meloenen per stuk 410 ct. (Bij den Octrooiraad is dezer dagen de 75000ste aanvraag bin nen gekomen.) Het is met een oprecht plezier, Dat ik vandaag een woordje schrijf, En mee het jubileum vier, Van een welvarend grootbedrijf, Want welvaart komt vandaag den dag, Helaas maar uiterst zelden voor, Als zij eens ergens wezen mag, Moet 'k zeggen, dat ik 't gaarne hoor. Als u zich op het standpunt stelt, Dat niemand hier nu wat aan heeft, Omdat d'' Octrooiraad toch geen geld Verdient of dividenden geeft; Dan zeg ik: letterlijk bezien, Is dit, moet ik bekennen, waar, Maar, een moment, dan blijkt misschien, Dat wij 't toch eens zijn met elkaar. Wat is tenslotte een octrooi. Het resultaat van vindingskracht, Waarin men heil ziet voor een gooi, Naar nieuw gewin en welvaartsmacht. En als je van zoo'n aantal hoort, Dan geeft dat toch tenminste blijk, Van d' oude waarheid van het woord: De nood vooral maakt vindingrijk. Die vindingrijkdom is een feit, Waaraan ik groote waarde hecht, Hij helpt ons naar een beter tijd, Al gaat het nu nog bitter slecht. Wanneer men nooit octrooi meer vraagt. Dan vrees ik er het ergste van, Dat nooit een beter dag meer daagt, Omdat de mensch niets nieuws meer kan. Maar als, wel ver van stil te staan, Het vindingstempo wordt versneld, Zal ook de mensch niet ondergaan, Doch wordt de welvaart eens hersteld. P. GASUS. Vergadering fusiecomité. Maandagavond vergaderde in het Kenne- mer Hotel het fusiecomité „Groot Beverwijk" ter behandeling van een voorstel van het bestuur inzake uitlatingen van den burge meester van.Wijk aan Zee en Duin, gedaan in ae openbare vergadering van Ged. Staten op 4 Sept. j.l. De voorzitter de heer P. J. J. Haazevoet her innerde er aan, hoe burgemeester Rothe zich zeer laatdunkend over de werkwijze van het comité had uitgelaten, zonder met eenig be wijs voor zijn uitlatingen te komen. Spr. wees er op, dat de burgemeester in de vergadering van Ged. Staten' verzuimd had met argumenten te komen, waarmede hij had moeten aantoonen, dat de fusie niet in het algemeen belang zou zijn. Hij is echter afge gaan op lasterlijke aantijgingen en mededee- lingen en heeft die ook tegenover Ged. Sta ten geuit. Het bestuur meende, daartegen stelling te moeten nemen, evenals de dubbele raad van Wijk aan Duin dat zal doen, door een adres aan Ged. Staten te zendien. Met na druk wilde de voorzitter vaststellen, dat het fusiecomité zich niet tot het publiek gewend heeft, maar slechts de partijen tot elkander bracht, aan die de fusiezaak tenslotte is over gegeven. Het bestuur was van oordeel, dat te gen dit optreden van den burgemeester van Wijk aan Zee en Duin ter bevoegder plaatse moest worden geprotesteerd. Over deze aangelegenheid wer-d langdurig gediscussieerd. De vergadering wraakte de uitlatingen tegenover de comitéleden gedaan, maar meende, dat men zich daarboven ver- beven moest achten, vooral ook, omdat de publieke opinie reeds meermalen blijk heeft gegeven, de aan het adres van het comité ge uite beschuldigingen voor kennisgeving aan t? nemen. In het bijzonder is dit wel gebleken bij de uitspraak van de bevolking, die zich in overgroote meerderheid voor de samenvoe ging uitsprak. De vergadering besloot op grond van deze overwegingen dan ook, niet op de beschuldi gingen, door den burgemeester geuit in een vergadering waarin de betrokken personen zich niet konden verweren, te reageeren. Op voorstel van het bestuur werd nog be sloten, contact te zoeken met de leden van de Tweede Kamer, die dit district vertegen woordigen, teneinde hun medewerking in te roepen voor een spoedige afwikkeling van de procedure, die nog gevolgd moet worden, al- voiens de fusie van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin een feit ls. De vergadering werd hierna gesloten, MANNENKOOR „ZANGLUST". De heer A. K. Wagemaker heeft om gezond heidsredenen ontslag genomen als penning meester van het mannenkoor „Zanglust" na deze functie gedurende een zevental jaren te hebben waargenomen. Als zijn opvolger is aangewezen de hee. D. Meinema, Breestraat 107, alhier. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. De heer en mevr. B. TribeisCoppens, wo nende in het St. Jozef Rustoord alhier vieren heden hun gouden huwelijksfeest. DINSDAG 8 OCT. 1935 SCHAKEN De match Euwe-Aljechin. Tweede partij door Euwe na 45 zetten gewonnen. De tweede partij van de match Euwe- Aljechin om het wereldkampioenschap scha ken werd Maandagavond in de Militiezaal voortgezet en eindigde, zooals te verwachten was, met een overwinning van den Neder- landschen kampioen. AIjp.chin deed nog eenige pogingen om de partij, te houden, maar gaf 'den hopeloozen steild op., toen hij zich vergewist had. dat Euwe met. alle varianten op de hoogte was. Voor Euwe beteekende ht-t een moreele zege. daar hij Ui een fijn, eindspel de winstvoortzetting geforceerd bereikte. Hij heeft bewezen, dat zijn voortzetting de kortste weg tot winst was. Èen door Euwe zeer sterk gespeelde partij. De heer S. Landau, secondant van Aljechin in deze match gaf nog de volgende analyse: De stand na den afgegeven zet van Euwe (41. Le2c4j was: Wit: Kh3, Df3, Lc4, Tfl, pionnen op c6. g3, g4. Zwart: Kg7, De7, Tb8, Lg5, pionnen op e5, g6, h7. DRIEHUIS. PERSONALIA. Te Leiden slaagde voor het propaedeu- tisch examen theologie de heer J. Bakker te Driehuis. SANTPOORT. R. C. BREDERODE. De jl. Zondag gespeelde wedstrijden had den het volgende resultaat: Om den Stads-Editie-beken Brederode 1Schoten 2 32 Na een spannenden wedstrijd door R. C. Brederode gewonnen. Brederode 3—V.S.V. 5 0—5 Brederode 2—H.S.V. 2 2—2 Zaterdag werd nog gespeeld: Brederode Adsp.Brederode Adsp. 010 VOETBAL. ENGELAND—DUITSCHLAND. Uit Londen: De F.A. heeft in zijn Maandag ge houden vergadering besloten, den landenwed- strijd Engeland—Duitschland op 4 December a.s. in Londen te doen plaats hebben. De wed strijd zal op het terrein van de Tottenham Hotspurs worden gespeeld. De tribunes bieden plaats aan 75 tot 80.000 toeschouwers; men verwacht dat er geen plaats onbezet zal blij ven. 41. Le2c4 Met algemeene stemmen was men het wel over dezen zet eens geworden. Er viel overi gens niet aan te twijfelen, dat Euwe dezen eenigen zet, welke tot winst moest leiden, zou doen. De looper moest op deze diagonaal ge bracht worden, teneinde met den toren het veld f7 te kunnen bezetten. 41. Kg-7h6 Minder goed zou zijn Tb8c8, waarop zeer sterk met Dd5 geantwoord zou worden, terwijl de toren dan in de zevende lijn dringt. De tekstinzet houdt voorts eenige finesses in. Zoo zou b.v. Df3—f7 niet voldoende zijn, omdat zwart Tc8 speelt en na damerüil kan de zwarte looper nog tijdig ingrijpen. 42. Df3—hl! Zeer fijn gespeeld. Alvorens Da5 te spelen wil Wit eerst den toren op een ongunstig veld dwingen. Er dreigt voorloopig damewinst (Kg2 en Tf7). 42. Tb8—b2 Met dezen zet wordt de witte Koning mat gezet, maar tevens geeft zwart de achte lijn op. 43. Tf3—f7 Het ingrijpen van den toren beslist. 43. De7e8. Op andere zetten zou c6—c7 gemakkelijk winnen. Maar ook nu speelt zwart wel een. hopeloozen strijd. 44. c6c7 Wit dreigt Lc4—a6 te spelen. 44. Tb2—c'2 Zwart had hier al kunnen opgeven. 45. Dhl—b7 Opgegeven. Op Tc2xc4 wint Txh7 en c7—c8D Te 7 uur was men met de voortzetting be-= gonnen. Te kwart voor acht gaf Aljechin de partij op, hetgeen een daverend applaus ont lokte aan de zeer talrijke belangstellenden. De stand was 1—1 geworden. Voor de toeschouwers gaf Euwe nog een uitvoerige uiteenzetting inzake alle varianten, welke geschuild hadden in de afgebroken stel- ling. De derde partij begint heden Dinsdagavond half zes in het Carlton hotel te Amsterdam. Téekening van den eersten slag van Adoea, 1 Maart 1896, waarvoor Italië nu „wraak nam"I WANDELSPORT. VIJFDE DUDOK DE WIT-HERDENKINGS- TOCHT. Deze wandeltocht zal plaats hebben Zondag 13 October. De deelneming is zeer groot, n.l. ruim 300 dames en heeren. Dit wordt voor Breukelen en Utrecht een belangrijke dag. HET IJ, AFD. HAARLEM. In de huishoudelijke vergadering van de A. W. S. „Het. IJ", afd. Haarlem, werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter, W. Nieland; secr.-penningm. H. Niesten Sr., Schr. v. d, Kolkweg 16, Santpoort. Gepoogd zal worden het ledental op te voeren. Op 20 October zal aan den marsch van de Haarl. Wandeltoerist worden deelge nomen Wapenhandel bloeit. Werelduitvoer steeg met 20 percent. In een Zaterdag gepubliceerd rapport van het Rijksinstituut voor handelsstatistiek te Berlijn, wordt gezegd, dat de werelduitvoer van wapenen, gestimuleerd door het Ita- liaansch-Abessynisch conflict, in waarde tot meer dan 120 millioen dollar of 20 pet. geste gen is boven 1934. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN Narenta, Vancouver naar Rotterdam 5 van Liverpool. Maasdam, New-York naar Rotterdam 5 (1257 n,m.) 700 mijl van Valentia. Statendam, Rotterdam naar New-York p. 6 (n.m.) Lizard. Lochmonar, Rotterdam naar Vancouver p. 6 Beachy Head. Nariva, Liverpool naar Vancouver 5 te Cristobal. HALCYONLIJN Stad Dordrecht, Rotterdam naar Bagnoli P- 5 Gibraltar. Stad Haarlem, Rotterdam naar Savona p. 6 Dungeness. Flensburg, Vlaardingen naar Lulea pass. 5 Holtenau. Vredenburg, 7 van Kir ken es te Vlaardin gen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisreis) pass. 7 Gibraltar Jagersfontein, (uitr.) 5 van Kaapstad. Randfontein 7 van Hamburg te Amster dam. Bloemfontein (uitr.)' 6 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom (uitr.) 5 van Teneriffe. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 6 van Manilla. Serooskerk (thuisreis) pass. 6 Perim. Zuiderkerk (thuisreis) 4 van Kobe. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 7 te Fremantle. HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Hoogkerk 7 van Hamburg te Rotterdam. Streefkerk (thuisr.) 5 van Colachel. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 4 van Kymassi te Pyli. Amazone 6 van Kopenhagen te Amsterdam Ariadne, 5 van Santander te Musel. Barneveld, 6 van Antwerpen te Amster dam. Boskoop, Chili naar Amsterdam 6 te Ter- neuzen. Colombia, 6 van Barbados te Curasao. Crijnssen 5 van Cristobal naar Cartagena Hermes, 6 van Alexandrië te Izmir. Juno, 4 van Patras te Piraeus. Merope, 4 van Bilbao naar Setubal. Oranje Nassau, 5 van Amsterdam naar Pa ramaribo. Orion, 6 van Hamburg te Amsterdam. Pluto. 6 van Gothenburg te Amsterdam. Poseidon, 6 van Cephalonia naar Catacolo. Tela-mon 6 van Beyrouth naar Izmir. Trajanus, Faro n. Jaffa p. 5 Gibraltar. Triton, 5 van Catania naar Messina. Ulysses 6 van Amsterdam te Hamburg. Venezuela, Amsterdam naar Barbados pas. 6 B. Head. Vulcanus 6 van' Sevilla naar Oran. Mars, Rotterdam n. Gibraltar pass.6 Dun geness. Euterpe, Bordeaux n. Amsterdam p. 7 Lydd. Bennekom, Amsterdam n. Chili 5. v. Curacao. Hebe 7 Oct. van Amsterdam te Kopenhagen. Titus Rotterdam naar Viga 6 (2.1 n.m.) 60 mijl O. van Niton. Hercules 6 v. Stamboul te Izmir, Vesta Algiers n. Amst. p. 7 Gibraltar. Aurora 6 van Catacolo naar Amsterdam. Bacchus 5 van Amsterdam te Genua. Nereus 7 van Kopenhagen te Stettin. Venus 7 van Genua te Venietië. Ajax 7 van Stettin te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland 6 van Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Dempo (uitr.) p. 6 Kaap del Armi. Kota Baroe (thuisr.) p. 6 Perim. Kota Radja (thuisr.) 6 van Genua. Tapanoeli (thuisr.) 6 van Sabang. Kota Gede (uitr.) p. 7 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano (uitr.) 7 van Port Said. Salabangka (thuisr.) 6 van Port Said. Tabinta (thuisr.) 6 van Port Said. Saleien (uitr.) 6 van Suez. Sembilan (uitr.) 6 van Antwerpen. Poelau Tello 6 van Amsterdam te Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) p. 4 Perim. Poelau Roebiah Batavia n. Amsterdam 7 van Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurymedon Amsterdam n. Java 6 (8.11 v.m.) 55 mijl N.W. van Land's End. Polydorus, Batavia naar Hamburg 7 van Amsterdam. City of Salisbury, Dairen n. Rotterdam 6 te Londen. Menelaus Rottm. n. Japan 5 te Shanghai. Eurybates Batavia n. Amsterdam 5 te Genua. Perseus Rottm. n. Japan 6 (9.44 v.m.) 110 mijl O. van Niton. Benvorlich, Japan n. Rottm. 7. v. Gibraltar. Benmohr, Otaru n. Rottm. 5 van Penang. Memnon, Japan n. Rottm. 7 van Shanghai. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyon 6 van Rotterda mte Hamburg. Alwaki (thuisr.) 5 van Santos. Aldabi (uitr.) p. 5 Dungeness. Tank en passagiersschip. Het eerste tankschip, dat tegelijkertijd in gericht is op passagiersvervoer, is dezer dagen op een werf te Finkenwarder gebouwd en dooi de Argentijnsche opdrachtgeefster, na een ge slaagde proeftocht overgenomen. Dit schip meet niet minder dan 10.500 ton en wordt in de vaart gebracht onder den naam „13 Di- ciembre". Ertsaanvoer. Het Spaansche stoomschip Guecho is hier van Bilbao aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. IJsaanvoer, Met het Noorsch motorschip Sande is hier een lading natuurijs aangekomen van Pors- grunn. AANGEKOMEN 6 October: Pluto s-s. Gothenburg Orion s.s. Hamburg Amstelland s.s. Hamburg Amazone s.s. Aarhuus Randfontein s.s. Hamburg Rijnstroom s.s. Leith Ek s.s. Risör 7 October: Rhein s.s. Hamburg Sint-Philipsland s.s. Archangel Trito s.s. Fowey Sande m.s. Porsgrunn Guecho s.s. Bilbao Ajax s.s. Stettin VERTROKKEN. 7 October: Carssen Russ s.s. Brunsbüttel

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5