De sancties tegen Italië. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Zwitserland en de Volkenbondsbesluiten. Abessyniërs doen tegenaanvallen. Radio-Programma BUITENLAND. Blokkade alleen in het uiterste geval. Abessynische regeering verzoekt den Italiaanschen gezant het land te verlaten. Zaakgelastigde te Rome teruggeroepen Reuter meldt uit Genève, dat men in toon aangevende kringen aldaar verklaart, dat de sanctiemaatregelen teigen Italië binnen het kader zullen blijven van de principes, welke zijn vervat in de resolutie van de Volken- bondsvergadering van 4 October 1921. Deze principes voorzien o.m. in het ver breken der diplomatieke, doch niet van de consulaire betrekkingen en voorts in beper kende maatregelen op het gebied van het post- en spoorwegverkeer en ten slotte in sanctiemaatregelen, welke betrekking zouden hebben op den uitvoer van zekere grond- stoffen naar Italië. Indien het niet anocht gelukken met behulp van deze maatregelen het gewenschte resultaat te verkrij gen dan zal de kwestie der blokkade aan de orde worden gesteld, welk middel evenwel in geval van uiterste noodzaak zou worden toegepast, aan gezien een blokkade reeds het ka rakter van militaire sanctiemaatre gelen zou aannemen. Een blokkade zou worden toege past C door alle mogendheden óf door een of twee op gezag van den Volkenbond optredende mogendhe den. Te Rome verklaart men volgens het A.N.P. dat de vraag of Italië uit den Volkenhond zal treden, niet afhangt van Italië, doch zoo als men te Rome steeds met nadruk heeft betoogd, uitsluitend van den Volkenbond zelf en de door den Volkenhond te volgen wegen. De toepassing van economische sancties maken, naar hier voorts wordt verklaard, het uittreden van Italië uit den Volkenhond nog niet automatisch. Het hangt veeleer af van de ma te, den aard en den geest van deze tegen Italië gerichte maatregelen. Men betoogt, dat het vaststaat, dat de ,,Geneefsche intimidatiemethoden" zonder effect blijven, terwijl men tégenover zekere geruchten beweert, dat Italië zelf niet met voorstellen zal komen, De Italiaansche op vatting is eens voor al vastgelegd in het groote memorandum. Over den toestand in Oost-Afrika ontvan gen wij de volgende berichten: Italiaansche gezant moet Abessynië verlaten. GENèVE, 8 October (A.N.P.) De re geering van Ethiopië heeft den Ita liaanschen gezant te Addis Abeba verzocht het grondgebied van Ethio pië onmiddellijk .te verlaten. Deze maatregel wordt gemotiveerd met de verklaring, dat de gezant in strijd met de door hem afgelegde belofte gebruik heeft gemaakt van den radiopost der legatie en dat de legatie een centrum van spionnage, intriges en samenzweringen was te gen de openbare orde in Abessynië. De Abessynische regeering heeft voorts haar zaakgelastigde te Rome opdracht ge geven zijn paspoort aan te vragen. In de nota, waarin de Abessynische regee ring den secretaris-generaal van den Vol kenbond mededeelt, dat zij genoopt is ge weest den Italiaanschen gezant en het ge- heele personeel van de legatie te verzoeken het Abessynisch gebied te verlaten, wordt aan het slot nog de verzekering gegeven, dat de Abessynische regeering alle maat regelen zal nemen voor een hoffelijke be handeling en voor de bescherming van de Italiaansche ambtenaren tijdens hun ver trek uit Abessynië. De Italiaansche consul van Harrar is te Dzjiboeti aangekomen. De Italiaansche regeering en het hoofd kwartier in Oost-Afrika hebben, naar met den grootsten nadruk wordt geconstateerd, strenge instructies uitgevaardigd, dat geen overvallen op de burgerbevolking zullen worden gepleegd. Voor de nauwgezette naleving van dit bevel ""1 onder alle omstandigheden worden zorg Gemeld wordt uit Rome. dat Italiaansche strijdkrachten een aanval der Abessyniërs op de stad Om Ager. een belangrijk Italiaansch handelscentrum, dat juist over de Abessyni sche grens dicht bij den Soedan is gelegen, hebben afgeslagen. Tanks in kuilen gevangen? Het A.N.P. meldt uit Addis Abeba: Berichten uit Adoea melden, dat de Abessyniërs kuilen hebben gegraven welke zij met takken en aarde verbor gen om er de Italiaansche tanks in te laten vallen, aldus onschadelijk te ma ken. Dergelijke kuilen zijn de inlanders gewoon te maken bij de jacht op groot Wild. Naar verluidt zijn. inderdaad vier tanks in de kuil&n vastgeraakt. De bemanning zou door de Abessyni sche soldaten zijn omgebracht. Te Addis Abeba is men begonnen op de heu gels buiten de stad onderkomens te gravën ooi de bevolking bij een luchtbombardement te kunnen bergen. „Italiaansche actie moet worden voortgezet". ..De Italiaansche actie in Oost-Afrika moet ook na Adoea worden voortgezet, aldus ver klaart de semi-officieele „Giornale d'Italia" hoofdartikel van Dinsdag. In eenige ouitenlandsche kringen, schrijft het blad, men gemeend, dat Italië na de ver overing van Acloea halt zou houden en verdere Prikkeling van den toestand naar diploma- k terrein zou verplaatsen. Deze kringen heb- oen zich echter vergist. Het gaat voor Italië mot alleen om een prestigekwestie, of om de Jiale trots> veeleer moet een einde ge maakt worden aan den jongsten aanvals- estand, resp. den ononderbroken en niet ge- P evoceerden aanval van Abessynië. wnrs26 afweeractie moet definitief uitgevoerd oraen. verovering van Adoea en andere I belangrijke strategische punten heeft in het kader van de totale actie nog slechts locale beteekenis. Italië moet verder gaan en deze noodzakelijkheid wordt door de ontwikkeling der zaken in Genève bevestigd, ja nog urgen ter. Hiermede, aldus vervolgt het blad, wordt weliswaar een hervatting van een nader on derzoek van het Abessynische probleem te zamen met de beide belanghebbende mogend heden, Frankrijk en Engeland, op de basis van de met het verdrag der drie mogendheden van 1906 en de in aansluiting daarop gesloten overeenkomsten, niet uitgesloten. De beide problemen met betrekking tot Abessynië, resp. met betrekking tot de Europeesche mogend heden kunnen tegelijkertijd, zij het ook met verschillende middelen, behandeld worden. De kwestie van de Italiaansch—Abessynische betrekkingen wordt met de „door Abessynië toegepaste en afgedwongen methodes", dus met de wapenen, opgelost. Het andere pro bleem kan langs diplomatieken weg worden opgelost, waarbij de zin voor de realiteit en het gevoel van rechtvaardigheid eindelijk moeten komen op de plaats, die hun toekomt. Een Amerikaansche waarschuwing. Het A.N.P. verneemt uit Washington: Staatssecretaris Huil heeft mede gedeeld, dat hij reeds op 5 October in Rome stappen heeft gedaan ter ver hindering van het werpen van bom men op de Amerikaansche legatie en op Amerikaansche huizen in Addis Abeba. Het dak van de legatie en de daken van de ziekenhuizen, scholen' en andere Amerikaan sche gebouwen zijn bedekt met de Amerikaan sche vlag dan wel beschilderd met de kleuren van de Amerikaansche vlag. De Amerikaansche ambassadeur in Rome heeft dit ter kennis gebracht van de Italiaansche regeering en onder overhandi ging van een kaart van Addis Abeba met na druk geëischt, dat de autoriteiten aan het front daarvan op de hoogte zouden worden gesteld. De Amerikaansche regeering yer- wacht, dat men Amerikaansch eigendom veilig stéllen zal. Zij gelooft, dat er nu bii het Ame rikaansche opperbevel in Oost-Afrika geen twijfel meer over kan bestaan, welke plaat sen onder geen omstandigheden mogen wor den aangevallen. Engeland. Sir Herbert Samuel en Laboar- leiders in de regeering? Volgens den politieken medewerker van de Daily Mail wordt het mogelijk geacht, dat Sir Herbert Samuel, de leider van de liberale par tij, zal worden uitgenoodigd om weer in de regeering zitting te nemen. Wegens de noodzaak, om de regeering op een breederen grondslag te plaatsen, zouden ook eenige leiders der arbeiderspartij in de regeering worden opgenomen. Duïtschland. Geen deelneming aan sancties Naai' in officieels kringen te Berlijn aan Reuter wordt medegedeeld, zal Duitschland in overeenstemming met de herhaaldelijk door Hitier afgelegde verklaringen op een verzoek van den Volkenbond tot deelne ming aan sancties tegen Italië zonder twij fel antwoorden, dat het niet gemengd wenscht te worden in een internationaal conflict dat het niet aangaat. Mae West bedreigd. Politie verricht zeven arrestaties. Reuter meldt uit Hollywood: Hier zijn zeven personen gearresteerd, in verband met een complot, dat naar beweerd wordt, ten doel had een bedrag van 10Ü0 dol lar af te persen van de bekende filmster Mae West, onder de bedreiging, dat indien zij dit bedrag niet voldeed, men haar met een scherp zuur zou mismaken. WOENSDAG 9 OCT. 1935 Ras Seyoem bezet Adigrat. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes), ADDIS ABEBA, Dinsdagavond. Uit een aantal betrouwbare berichten, welke ik vandaag heb ontvangen, blijkt, dat de Abessynische legers, welke zich in het Noor den bevinden, niet alleen een verderen op- marsch van de Italiaansche troepen verhin deren, doch tevens succesvolle tegenaanvallen ondernemen, tot zelfs in Italiaansch Eritrea. Een aantal van deze in kracht verschillende aanvallen hebben de pogingen van de Italia nen hun gedurende het weekend veroverde posities te consolideer en', zeer bemoeilijkt. Het nieuws van de herovering van Adigrat werd heden hier bevestigd. Uit de bijzonder heden omtrent deze herovering blijkt, dat de Abessynische troepen onder bevel van Ras Seyoum bij het aanbreken van den dag Adi grat zijn binnengetrokken. De troepen waren gedurende den nacht geheel naakt opgerukt. Hierdoor waren zij voor de Italiaansche wacht posten onzichtbaar. Zij ontmoetten weinig tegenstand. Sinds het Abessynische leger uit Adoea was weggetrokken, waren troepen uit gezonden om door schermutselingen op ver schillende plaatsen de aandacht van de Ita lianen af te leiden. Bovendien zullen deze voortdurende kleine aanvallen vermoedelijk het gezag van de Italianen in deze stad ver zwakken. Op verschillende plaatsen in Eretrea be moeilijken kleine Abessynische troepenmach ten de operaties der Italianen. Hoewel de re geering te Addis Abeba hiermee in het geheim instemt, wordt officieel ontkend, dat zij van deze acties kennis draagt.Toegegeven wordt, dat men zich bezorgd maakt over de operaties van Ras Seyoum, die een stoutmoedig en eerzuch tig leider is en die sinds het begin van de campagne geneigd was steeds op eigen initiatief te handelen in plaats van de directe orders uit de hoofdstad op te volgen. Vandaag zijn nadere bijzonderheden bekend geworden over de methode, waarop de Abes synische troepen zich zullen verdedigen tegen een verder doordringen van de Italianen. Ras Seyoum, die beschikt over een legér van 150.000 man en die verantwoordelijk is voor het groot ste gedeelte van de tót nog toe geleverde ge vechten in het Noorden, hééft gedurende de laatste dagen gelegenheid gehad om in de Tigro-provmcie een sterke positie in te nemen. Een sterke troepenmacht uit het gebied ten Westen van het meer Tana heeft zich bij hem aangesloten. Het leger van Raskassa, dat uit 250.000 man bestaat, is daardoor in twee ge deelten gesplitst. Het derde gedeelte van deze troepenmacht beweegt zich in de richting van Setit om daar een Italiaanschen aanval af te slaan. De rest van dit legér trekt naar het Noordwesten, in de richting van Makale. Het leger van Ras Imru marcheert thans van Goj jam naar het Oosten om den kroon prins in Dessie bij te staan. Deze troepen wor den zoo spoedig mogelijk geconcentreerd om een Italiaanschen opmarsch uit Assab in het Zuiden,van-Eritrea tegen te.„houden. Verder beweegt zich nog een leger van 200.000 man onder bevel van den minister van oorlog eveneens in devrichting van Déssie. Dicht bij het leger van Ras Seyoum in het noorden bevindt zich nog een troepenmacht van 40.000 man onder bevel van den schoon zoon vaii den keizer. In totaal bevinden zich in het Noorden ongeveer 600.000 man Abessy nische troepen, die het land tegen de Italianen zullen verdedigen zoolang zij over wapens zul len beschikken. - (Copyright MorningpostA.N.P.) IJsland is een land Geen spoorwegen. zonder spoorwegen. Een onwetende, Onlangs kwam een vrouw die jaren achtereen gewoond had in een af gelegen dorpje in Kroatië, in de bewoonde wereld en hoorde tot haar niet geringe ver bazing dat ze geen inwoonster meer was van Hongarije, maar nu van Joego-Slavië. Een vischregen. Die had men onlangs in de buurt van Genua, toen een uit zee op komende windhoos over de kustdorpen heen trok en de sardines die door de wlnhoos mee opgenomen waren ten slotte aan de haven neergeworpen werden; waar men ze bij man den vol kon opscheppen. Een voordeelige koop. Op een uitverkoop in Londen kocht onlangs iemand een ma tras voor ongeveer 40 cent. Thuisgekomen voelde hij in de matras iets hards en toen hij ze op die harde plek openmaakte vond hij er bankbiljetten ter waarde van f 2000. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs is werkelijk in het rijk van Hozomaan aangekomen en in dit paleis woont de koning. Thijs klopt heel bescheiden aan de poort aan en denkt bij zichzelf: „Ik zal den koning de zaak maar haarfijn uit leggen, dan zal hij me zeker kunnen vertellen, wat er nu eigenlijk met die kroon aan de hand is. Want de koning zal toch wel weten, aan wien dit juweel toebehoort." Bedaard wacht Thijs totdat de poort geopend zal worden. Verhouding tot Italië dwingt tot gematigde toepassing van sancties. (Van onzen Geneefschen correspondent). De veteraan der Zwitsersche regeering, de minister van buitenlandsche zaken Giuseppe Motta, die op alle algemeene Volkenbonds- vergaderrngen van de allereerste van Novem ber 1920 af tot nu toe steeds een der het hoogst in aanzien staande gedelegeei'den geweest is, wiens welsprekende redevoering bij de algemeene beschouwingen steeds met groote belangstelling werd aangehoord, heeft dit jaar voor het allereerst zijn stem tijdens de algemeene discussies niet laten hooren. De strijd tusschen Italië en Abessynië brengt zoo ernstige gevaren ook voor Zwitserland in het bijzonder met zich, dat de anders steeds zoo welbespraakte Motta ditmaal de voor keur er aan' gaf de taal der voorzichtigheid, dit wil zeggen een volstrekte zwijgzaamheid, te gebruiken. Inderdaad maakt de geografische ligging het aan Zwitserland heel wat moeilijker dan den anderen kleineren Europeeschen staten, zooals Nederland, België, den Scandinavi- schen en den Baltischen Staten, een geest driftig pleidooi voor een integrale toepassing van het Volkenbonds verdrag te houden. Wie thans op een „integrale toepassing van het Volkenbondsverdrag" aandringt, doet on danks het bezigen van deze gansch alge meen gehouden, geen enkelen staat kwet sende beginseluitdrukkinig in werkelijkheid niets anders dan verkondigen, dat de Vol kenbond de sanctiebepalingen van artikel 16 van het Volkenbondsverdrag tegen Italië zal moeten toepassen Wie nu bedenkt, dat het kleine Zwitserland onmiddellijk aan het machtige en zooveel grootere Italië grenst, zal terstond begrijpen, waarom de voor de Volkenbondsgedachte zoo eerlijk geestdrif tige Motta de vorige maand geaarzeld heeft zich bij de bètoogen van Minister d-e Graeff, Van Zeeland en andere ministers uit de sta ten, met wie Zwitserland gewoonlijk in den Volkenbond samenwerkt, ten gunste van een strikte toepassing van het Volkenbondsver- drag in zijn vollen omvang aan te sluiten. Men houde tevens in het oog, wanneer men aan Zwitserland's houding in deze zoo ernsti ge Volkenbondskwestie denkt, dat Zwitser land niet alleen een nabuurstaat van Italië is, doch dat het Zwitsersche grenskanton tevens een in meerderheid Italia ansch-spre- kende bevolking heeft. Niet alleen hebben deze Tessiners, waartoe ook minister Motta zelf behoort, warme sympathieën voor de Italianen, zoodat het hiin bijzonder pijnlijk zou zijn als goede Zwitsers deel te moeten ne men aan sanctiemaatregelen tegen Italië, doch bovendien loeren heel wat Italiaansche fascisten op een misstap van de Zwitsersche regeering, die hun zou kunnen veroorloven op een militairen inval in het kanton Ticino aan te dringen, opdat door een inlijving van Ti cino bij Italië wederom eenige tienduizen den personen, die tot het Italiaansche ras behooren, bij het groote moederland zoudei: gevoegd worden! Tot dusverre had Mussolini, die ondanks het verschil in staatkundige we reldbeschouwing een warme sympathie voor het democratische Zwitserland en voor Motta in het bijzonder bezit, ieder annexionistisch drijven zijner onderdanen steeds verboden. Doch het gevaar is zeker niet denkbeeldig, dat Mussolini van politiek jegens Zwitser land en het kanton Ticino zou veranderen, indien de Zwitsersche regeering een krach tige anti-Italiaansche Volke-nbondspolitiek zou gaan voeren. Het besef van de gevaren, die het Ita- liaansch-Abessyn-ische geschil voor Zwitser land in zich houdt gaf de vorige week een Zwits-ersch kamerlid, dat tevens gedelegeerde ter Volken-bondsvergadering is, aanleiding tot de pessimistische waarschuwing aan zijn parle mentaire collega's, dat zij blijde zouden mo gen zijn, indien zij niet heel spoedig den „Ge- neraai" zouden hebben te benoemen, die al leen in tijden van oorlogsgevaar op het too- neel verschijnt en die, zooals Generaal Wille tijdens den grooten wereldoorlog, als opper bevelhebber der gemobiliseerde Zwitsersche strijdkrachten voor d-e handhaving der Zwit sersche neutraliteit en de verdediging van het grondgebied zou hebben te zorgen! Want al zou Zwitserland overeenkomstig de bij de Zwitsersche toetreding tot den Volken bond met den Volkenbondsraad gemaakte afspraak zijn militaire neutraliteit in ieder geval mogen behouden en dus aan militaire sanctiemaatregelen van den Volkenbond te gen Italië niet behoeven deel te nemen, het gevaar kan niet worden voorbijgezien, dat hel eenvoudig mededoen aan economische en financieele sanctiemaatregelen reeds zulk een verbittering bij Italië zou opwekken, dat mi litaire veiligheidsmaatregelen van Zwitser sche zijde onverro.ildeh'k zouden worden. Het is cius begrijpelijk, dat menigeen in Zwitserland met groote bezorgdheid het oogenblik tegemoet zag. waarop de Volken bond verklaren zou, dat Italië artikel 12 van het Volkenbondsverdrag geschonden heeft, zoodat de sanctiebepalingen van artikel 16 tegen Italië zouden moeten toegepast worden. De Zwitsersche regeering wordt voor de niet benijdenswaardige taak geplaatst, om een keuze tusschen twee kwaden te doen: óf zich schuldig te maken aan een niet loyale na leving van haar verplichtingen als lid van den Volkenbond óf aan een Volkenbondsactie mede te doen, die Zwitserland in gevaarlijke verwikkelingen met zijn machtigen nabuur- staat Italië zou kunnen brengen. De Zwitsersche regeering heeft tot dusverre, hopende dat het Italiaansch-Abessynische geschil geen Volkenbondssanetiss noodig zou maken, zoodat haar het doenc eener keuze be spaard zou blijven, geweigerd reeds aan het volk bekend te maken, wat haar houding zal zijn. Verzoeken van de socialistische kamer fractie en van de groep van parlementaire Volkenbondsvrienden, dat de regeering nog tijdens de herfstzitting van het parlement in de vorige maand haar stilzwijgen verbreken zou, heeft Motta van de hand gewezen. Intus- schen hebben de socialisten, die op een val van Mussolini als gevolg van Volkenbonds sancties hopen, en de Zwitsersche Vereeniging voor den Volkenbond reeds duidelijk te kennen gegeven, dat de Zwitsersche regeering niet mag aarzelen aan economische en financieele Volkenbondssancties tegen Italië een behoor lijke medewerking te verleenen. Ook een ge zien lid der grootste en invloedrijkste burger lijke partij, de vrijzinnige professor Von Waldklrch, heeft in een openbare vergadering in Bern bepleit, dat Zwitserland, hoe zwaar het besluit ook zou mogen zijn, het beginsel van trouw aan zijn verdragsverplichtingen boven alle andere overwegingen zal stellen. Voor de regeering nadert thans het oogen blik der beslissing. De Volkenbondsvergade ring zal Woensdag bijeenkomen. Dan zal ook Zwitserland kleur moeten bekennen. De mi nisterraad heeft de afgeloopen week dan ook reeds twee besprekingen over deze aangele genheid gehouden. Motta heeft overleg ge pleegd met de twee grootste Zwitsersche vol kenrechtsgeleerden van dezen tijd professor Max Huber, oud-president van het Haagsche Internationale Gerechtshof, en professor dr. W. Burckhardt. Na afloop dezer beraadsla gingen kreeg het publiek nog slechts te hoo ren. dat het oogenblik voor het treffen eener beslissing nog niet was aangebroken, doch dat de regeering. als 't besluit niet langer uitge steld zou kunnen worden, zich dan zal laten leiden door twee grondgedachten, n.l. de nood zakelijke verdediging der levensbelangen van het Zwitsersche volk eenerzij ds en trouw aan het Volken>ondsverdrag anderzijds. Men legt deze verklaring zoo uit, dat de Zwitsersche regeering niet aarzelen zal in de Volkenbonds- vergadering ronduit te erkennen, dat Italië zich aan schending van het Volkanbondsver- drag heeft schuldig gemaakt, en dat Zwitser land principieel bereid zal zijn aan economi sche en financieele sanctiemaatregelen tegen Italië mede te doen, doch dat de Zwitsersche regeering anderzijds bij de toepassing dier sanctiemaatregelen zoo gematigd mogelijk jegens Italië te werk zal gaan. Motta zal zich, wat dit laatste betreft, waarschijnlijk beroe pen op een resolutie der Volkenbondsvevga- dering van 1921, waarbij erkend is. dat de sanctiemaatregelen in zwaarte zouden kunnen verschillen, naar gelang van de gevaren, waar aan de staten, die de sanctiemaatregelen moe ten toepassen, zijn blootgesteld. Deze resolu tie der Volkenbondsvergadering van 1921 zal wellicht voor de Zwitsersche regeering de redder uit den nood blijken te zijn! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. DONDERDAG 10 OCTOBER 1935. HILVERSUM, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 N.C.R.V. 89.15 en 10.Gram. pl., 10.15 Morgen dienst o.l.v. Ds. P. Neideck. 10.45 Gram, pla ten, 11,3012.Godsd. halfuur, 12,15 Orkest concert en Gram. platen. 2.— Iiandwerkcur- sus. 3.Vrouwenhalfuur. 3.303.45 Gram.- platen. 4.Bijbellezing door ds. J. H. Kuiper m.m.v. bariton en orgel. 5.— Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gram. platen. 5.45 Viool- recital W. Brederode. Aan den vleugel: J. Hoog. 6.45 Causerie J. Schipper, 7,15 Repor- thage. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.— Berichten, 8.05 Chr. Zangvereen. Osanna in Excelsis"-o.l.v. J. Th. Westerdaal. Begeleilding: H. Nieland. 9.— Causerie mr. J. M. de Geus. 9.30 Orgelconcert J. Zwart., (om 10.— berichten). 10.30—11,30 Gram. platen. HILVERSUM 301 M. AVRO-uitzending. 8 Gram, platen., 9.— Ensemble Lismon- de. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram. platen, 10.30 Ensemble Lismpnde. 11.Voordracht Pine Beider. 11,20 Gram. platen, 12,15 The Continental Five. 1.Ferdi Kaufmann en zijn orkest. 1,45 Gram. platen. 2.— Omroep orkest o.l.v. N. Treep. 3.3.45 Knipcursus. 4.- Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gram. platen, 4.45 Radio-tooneel voor de kinderen. 5.30 Ferdi Kaufmann en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.— Gram. pl., 7.15 Causerie door D. Hamburger. 7.30 En- gelshche les Fred Fry. 8.— Berichten. 8.10 Gram. pl., 8.20 Concertgebouw-orkest o.l.v. Btuno Walter m.m.v. A. Rubinstein (piano). 9.30 „Ik ben van de week in/bijgeweest", door G. Czopp. 9.40 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte m.m.v. Ninon Vallln (sopraan) 11.— Be,richten. 11,10 Gram. pl. 11,15—12.— Uit „La Gaité", Amsterdam: Jack Holker and his Collegians. DROITWICH, 1500 M. 10 .3 510.50 Morge wij ding, 11.05 Lezing 11,25 Orgelspel H. Croudson; 11,50 Voor de scholen. 12.10 Het Rutland Square en New- Victoria- orkest o.l.v. Austin, l,2ó Gram, pla ten. 2,25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Causerie. 4.30 Gram. pl„ 5.05 Orgelconcert door J. Pullein. 5.35 Het BBC-Dansorkest o.l. van H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Zang door H. Heyner (bariton). 7,15 Soaansche les. 7,50 Causerie. 8.20 Leon Kimberley en Helen Page inu hun reoerthoire. 8.30 Optreden van de „Wecstern Bro+hers". 8.40 BBC-orkest o.l.v. Sii* Dan Godfrey m.m.v. I. Phillipowsky foiano). 9.50 Berichten. 10.20 Korte kerk dienst. 10.40 A. Onnou viool) en St. Askenase (plano). 11,35—12,20 Het Casani-Club Dans- erkest, o.l.v. Charles Kimz. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. nlaten. 12,35 Kamermu ziek o.l.v. Doyen. 5.05 Hoorspel. 8.20 Zang, 9.05 Nat. orkest o.l.v, Inghelbrecht. 11.10— 12.35 Het Pascal-orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 11,20—1,20 Concert uit Rest. „Ritz". 2,20 Zang en piano. 2.40—4.05 Strijkorkest o.l.v. Warny. 7.30 Symphonieconcert o.l.v. N. Mal- ko m.m.v. G. Kulenkampff (viool). 10.2011,50 Dansmuziek, KEULEN. 456 M. 5.50Orkestconcert. 11,20 Uit München: Om roeporkest o.l.v. Winter. 1.35 Gram. pl. 3.20 Omroepkoor o.l.v. Breuer 4.20 Concert uit Hamburg. 6.20 Omroenkwintet. 7.30 Omroep- kleinorkest o.l.v. Eysoldt. 8.20 „Die goldene Stadt" spel van Wiechert met muziek van Kroll. 9.50—11 20 populair concert. BRUSSEL, 322 M. 1.20 Gram. platen; 12.50 Omroeporkest o.l.v. Douliez; 1,50—2.20 en 5.20 Gram, platen. 6.35 Omroeporkest o.l.v. Douliez. 7,35 Gram. pla ten; 8.20 Salon-orkest o.l.v. Dejancker. 9.05 Hoorspel. 9.35 Carillonconcert. 10.30—11,20 Gram. blaten. BRUSSEL, 484 M. 12,20 en 1,30—2.20 Max Alexys' orkest; 5.20 Omroeporkest o.l.v, Dcu'iez. 6.20 en 6.50 Gram.platen, 7.29 ^anv .8.20 Gram. platen, 8.50 Symphon ie c ene e rr oi.v. André. 11.11,20 Gram. platen. DEUTSCIILANDSENDER. 1571 M. 7.30 „Herr Figaro", vroolijk programma. 8.20 "•el. Pbük-vmonisch orkest o.l.v. P. Raabe. ).20 Berichten. 9.50 Solistenconcert. 10.05 Weerbericht, 10.2011,20 Het Omroepkleinor- kert

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3