Octoberweer. BEVERWIJK iflNKELlERSCOMBIN ATIE „PLAN WEST". Dinsdagavond hield de Winkelierscombina- tie „plan West" in de Baangarage een leden vergadering'. pe voorzitter, de heer W. Akse herinnerde in zün openingswoord aan de uitstekend ge daagde boottocht van Augustus j.l., die voor jg Winkeliers van „Plan West" een groot© reclame beteekende. Na de gebruikelijke openingswerkzaamhe- den werd de St.-Nicolaas-reclame besproken. De voorzitter leidde dit agendapunt in en wees op de moeilijkheden, die de winkeliers van hoogerhand ondervinden bij het organi seren van hun reclame-campagnes. Toch was het bestuur van oordeel, dat ook nu weer een grootsche St.-Nicolaascampagne moet worden georganiseerd. Het is de bedoeling, dat daaraan een groote attractie voor het publiek wordt verbonden. Vorig jaar is zeer veel door het publiek in plan West gekocht. De heer E. van Rook- huizen lichtte dit nog toe door mede te dee- len, dat de omzet van zegels steeds toeneemt en 'dat dit jaar meer dan een millioen zegels zullen worden uitgegeven. Het uitwerken van de attractie voor het publiek zou aan het be stuur dienen te worden overgelaten. De ver gadering kon zich met de voorgestelde St.-Ni- colaascampagne met algemeen© stemmen ver eenigen. Ook werd besloten weer een kinderfeest te houden in het Kennemer Theater. De jeugd heeft daarvoor groote belangstelling getoond, zoodat aan dit onderdeel van de St.-Nicolaas- feesten weer groote aandacht zal worden ge schonken. Ten aanzien van-de herdenking van het tweede lustrum in Januari a.s. werd be sloten een commissie te benoemen, die de plannen voor de feestelijke viering van het jubileum voorbereidt. In deze commissie werden benoemd de hee- ren Marx, Pais. Korsman, Zijp en Tabak. Deze commissie zal de vergadering een plan voorleggen. Tenslotte werden nog besprekingen ge voerd over de boottocht voor 1936. Het suc ces van de boottochten is zoo groot, dat plan West" het zonder deze feestelijke en mooie tocht niet meer zou kunnen stellen. Het bestuur was reeds op onderzoek uit geweest en voelde zich zeer aangetrokken tot het bekende ontspanningsoord Valkeveen. Weliswaar is deze plaats niet per boot te be reiken, maar de bestuursleden, die de inlich tingen' hadden ingewonnen, hadden daarvoor reeds een geniale oplossing gevonden. Het bestuur wilde namelijk ook de ouderen van dit uitstapje laten profiteeren. Vele ma len hebben bijv. de ouders verzocht, of de boottocht kan worden meegemaakt. De booten blijven echter voor de kinderen gereserveerd, maar het bestuur zou daarnaast iedereen in de gelegenheid willen stellen het uitstapje mee te maken, door een autobustocht te or- ganiseeren. De vergadering' was het geheel met dit plan eens. De verdere uitwerking van de plannen zal aan het bestuur worden overgelaten. Bij de rondvraag werden ernstige klachten geuit over de ruïne, welke van de door de gemeente aangekochte en ten deele afgebro ken boerderij in de Koningstraat is overge bleven. Verscheidene leden waren van moe ring, dat deze ruïne gevaar oplevert, zooals bij de jongste stormen is gebleken. Bovendien worden,,de zakenmenschen verplicht hun per- ceelen een behoorlijk aanzien te geven, zoodat van de gemeente mag worden verwacht, dat zij wat het aanzien van de straten ook in Plan West betreft, het voorbeeld zal geven. Besloten werd een adres te zenden aan den gemeenteraad, waarin verbetering van den ongewenschten toestand zal worden ge vraagd. De vergadering werd hierna gesloten. om de hercules-ceintuur. A.s. Zondag zullen vier gewichtheffers van D.O.K. deelnemen aan de krachtsportwedstrij den om de Hercules-ceintuur te Amsterdam. In de tweede af deeling gewichtheffen komen uit de heeren G. Rooymans in licht- en Gaart- huis in midden A-gewicht. In de eerste afdee ling, werken de heeren J. Rooymans in veder en C. G. Tabak in licht gewicht. De heer Tabak zal een poging doen, om het op zijn naam staande record te verbeteren. kennemer wandelclub. De Kennemer Wandelclub zal a,s. Zondag deelnemen aan den marsch over 35 K.M., ge organiseerd door de Wandelsportvereeniging „Al zingende voorwaarts" te Amsterdam. b. r. c. kennemerland. De uitslagen van de door de Rennersclub „Kennemerland" gehouden recordritten wa ren: B-klasse (48 K.M.) 1. Groen, 1 uur 16 min. 12 sec.; 2. Leguit; 3. Van Eek; C-klasse: 1. Rijperman; 2. De Vries; 3. Braché. In de op de Alkmaarsche wielerbaan gehouden sprint wedstrijden werd H. Öudshoorn vierde. A. Dui- öeveld plaatste zich in de klassementsritten. beverwijksche harmoniekapel. De Beverwijksche Harmoniekapel heeft haar eerste winterconcert vastgesteld op Donderdag 28 November in het Kennemer Theater. directie spaarnebank. Naar wij vernemen zal de heer H. A. J. J. v. d. Bergh op 1 Januari a.s. als directeur van het bijkantoor van de Spaarnebank alhier aftreden. bakkerscursus. De vakcursus voor bakkersgezellen, welke georganiseerd wordt door de plaatselijke af- deelingen van de Christelijke- en Algemeen© Bakkersgezellenbonden, is aangevangen met 28 deelnemers voor den broodcursus onder leiding van den heer J. B. Dinkla. Ook voor de banketafdeeling is de animo zeer groot. Deze cursus moet nog beginnen. Als gewoonlijk heeft het bestuur van de Coöp Broodbakkerij „Algemeen Belang" voor het geven van de lessen het bedrijf aan den Alkmaarschen weg beschikbaar gesteld. WIJK AAN ZEE n. s. b. vergadering. Woensdag 16 October zal de heer F. Vlekke, lid van de Prov. Staten voor Noord-Holland spreken In de openbare vergadering, welke de N. S. B. zal houden in de localiteit aan den Hoogeweg naast het postkantoor. De Bilt voorspelt weer regen, Dat valt ons leelijk tegen, De lucht is juist op dit moment zoo blauw; Wij willen ons graag zonnen Dat is weer veel gewonnen. Want kaal en grauw wordt het toch al te gauw. September is gekomen. De regen viel bij stroomen, Gelukkig is September weer gegaan; Toen zaten wij te zinnen, October gaat beginnen, Nu breekt een nieuw en beter tijdperk aan. Het stormt op heel de aarde, Dus hecht men extra waarde, Aan een natuur in licht en zonneschijn. Wij smeeken je, October Och, Wijnmaand, houd ons sober, Maar doe niet teveel water in je wijn. SANTPOORT. Vergadering „Santpoorts Bloei". Mr. Guépin herdacht. Gisteravond hield „Santpoort's Bloei" haar ledenvergadering. Alvorens de vergadering te openen, sprak de voorzitter, de heer Van Beem, de volgende woorden: „Het is met een gevoel van diepen wee moed, dat ik het overlijden herdenk van onzen diepbetreurden eere-voorzitter Mr. Guépin. Onze eere-voorzitter is ons ontvallen en dan denk ik terug aan onze Octobervergadering in 1933, waarop ik de eer had Mr. Guépin als zoodanig te in stall eeren. Met welk een spontaniteit nam hij de be noeming op zich, niet omdat hij dezen, eere- titel van nooöe had, maar omdat hij het bij zonder op prijs stelde juist door deze functie ook metterdaad mede te werken aan den bloei en vooruitgang van zijn geliefd Santpoort, Helaas overviel hem reeds spoedig een ver raderlijke ziekte, die hem dwong zijn werk zaamheden tot het uiterste te beperken. En wat dit voor hem beteekende kunnen alleen zij beseffen, die van nabij zijn geweldige werk lust mochten waarnemen. Toch, niettegenstaande het hem moeilijk viel, steeds was hij bereid ons te helpen, ons te steunen. Nu is hij niet meer en rest ons alleen de her innering. maar juist deze herinnering zal hem in onze vereeniging doen voortleven; zoolang „Santpoort's Bloei" zal bestaan, zal Mr. Guépin's nagedachtenis in dankbare herinnering blij ven. Hij ruste in vrede!" Hierna nam de voorzitter afscheid van het scheidende bestuurslid, den heer Bremerkamp. Hij dankte dezen voor wat hij tijdens zijn be stuurslidmaatschap voor de vereeniging had gedaan en stelde de vergadering voor den heer Bremerkamp, te- benoemen tot lid van verdienste," welk voorstel onder applaus dooi de vergadering werd aangenomen. De heer Bremerkamp dankte onder den in druk voor de woorden tot hem gesproken. Hij had bedankt, omdat hij bemerkt had, dat in Santpoort's Bloei" alleen een bestuurslid dan op zijn plaats was, wanneer hij de beschik king had over werkracht, werklust en werk tijd en deze laatste was hem gaan ontbreken. Vervolgens las cle 2de secretaris, de heer Martens, de uitvoerige, notulen der vorige ver gadering voor, welke onveranderd werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het gemeenteraadslid, den heer Heere mans, die onlangs om principiëele redenen als lid bedankt had. In dit schrijven zeide hij, na een onderhoud met den voorzitter van „Sant poort's Bloei" tot een ander inzicht te zijn gekomen, weshalve hij zich weer als lid aan meldde. Bij de mededeelingen bracht -de voorzitter eerst het pensionbureau ter sprake. Dit was in zooverre een succes voor de vereeniging ge weest, dat zeer veel aanvragen waren ingeko men, doch de medewerking van de pension houders zelve had te wenschen overgelaten. Voor het komend seizoen zal het pension bureau gereorganiseerd worden. De heer Mar tens zal de hoofdleiding behouden, doch de heer Wit zal de afdeeling Santpoort-station voor zijn rekening nemen. Verder deelde de voorzitter mede, dat het Midzomerfeest op „Velserend" een overwel digend succes was geweest. Dank bracht hij aan de directie van dit natuurbad voor de ondervonden medewerking. Met Stoop's bad was het bestuur overeen gekomen, dat de leden van „Santpoort's Bloei' reductie zouden kunnen krijgen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging had meegewerkt aan het con cours van „Vox Humana" en prijzen had ge schonken voor de' concoursen van „Vox Hu mana", „Oefening kweekt Kunst" en voor de estafette van T.V.S. Het gemeentebestuur had de medewerking van „Santpoort's Bloei" ingeroepen naar aan- leiding van de voorgenomen verbetering van den Kruidbergerweg, zulks in verband met het afstaan van grond. De medewerking van de aanwonenden was nog niet algemeen geweest. In dit verband zeer groot aandeel in het nuttige werk der1 vereeniging heeft ongetwijfeld ook de ver- bandmeester, de heer Westera, gehad. Nimmer werd in deze periode vergeefs om hulp aangeklopt. Bij nacht en ontijden ston den de leden steeds klaar en waren met hun verbandkisten en(of) brancards present. Moge deze vereeniging nog jaren lang haar nuttig liefdewerk voortzetten! KENNEMER THEATER. VANAF VRIJDAG A.S. HARRY BAUER in MOSKOUSCHE NACHTEN. (Adv. Ingez. Med.) zeide de voorzitter, dat op deze wijze van de verbetering niets zou komen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat Mr. J. Tonino als rechtskundig adviseur aan de vereeniging was verbonden. De vereeniging zou Mr. Tonino gratis advies geven, den leden tegen betaling van f 1 per eenvoudig advies. Tenslotte kreeg de vergadering nog te hoe ren', dat liet ledental de 600 had overschreden, In een ingekomen schrijven was aangedron gen te werken voor het behoud van natuur schoon. zulks in verband met de heerschende „bouwwoede". De voorzitter antwoordde hierop, dat „Sant poort's Bloei" in dezen steeds paraat was, doch dat „Terras" en „Neethof" wel niet te redden zouden zijn. De heer Schuitemaker, voorzitter van „IJmuiden's Bloei", als gast aanwezig, gaf in overweging te ijveren voor een „kapverbod". Bij de bestuursverkiezing werd in de vaca ture van den heer Bremerkamp de heer Sie- belis benoemd. Van de rondvraag werd een vrij druk ge bruik gemaakt. De heer Van der Wiel vroeg o.a. te trachten de laatste buslichting op een later tijdstip te doen plaats vinden. De heer Wildschut wees op de onvoldoende verlichting van een deel der Wüstelaan. De heer Visser vond het plantsoen aan den Terrasweg voor verbetering vatbaar. De heer Sombroek vroeg de aandacht te willen vestigen op den minder goeden toestand van den Pastorie-weg. Deze spr. wees ook op het ongewenschte optreden van „opgeschoten" jongens aan de Wüstelaan. De heer Tabernal vroeg te ijveren voor het aanbrengen van roode lichtjes aan de huizen van hen, bij wie men de brandweer kan op bellen. Hierna werd de vergadering gesloten. E. II. B. O. JUBILEERT Een ""vereeniging; die veel opofferend - werk: doet.. n.l. de plaatselijke afdeeling van E. H. B. O., herdenkt heden haar 12 1/2 jarig bestaan Op 9 April 1923 richtte nu wijlen de gemeen te-secretaris van Velsen, de heer Wynoldy Da niels, die hier woonachtig was, de vereeniging met aanvankelijk 20 leden op. Van dezen zijn er twee, nl. Mej. Zuidwijk en de heer G. J. Slebos, de vereeniging onafgebroken trouw gebleven. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats. Nadat aanvankelijk Dr. Hannema de medi sche leiding had gehad, werd deze later over genomen door dokter De Groot, die nu nog als zoodanig aan de vereeniging verbonden is. Een HOCKEY. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Eerste klasse: M.H.C.—H.O.C. Promolie-afdeeling B. PinokkioStrawberries. Amsterdam 2Bloemendaal. Tweede klasse A H.O.C. 2—MH.C. 2. Tweede klasse B: Bloemendaal 2Amsterdam 3. AllianceH.B.S. Derde klasse A'; H.B.S. 2—Leiden 2 Strawberries 2H.D.M. 3 Derde klasse D. Alliance 2—A.M.V.J. T.H.C. '25—M.H.C. 4. Vierde klasse E: Zandvoort-M.H.C. 5 Alkmaar 3Bloemendaal 3. Bloemendaal 4—H.B.S. 3. WOENSDAG 9 OCT. 1935 PROEFNEMING IN DE AMSTERDAMSCHE DIAMANTINDUSTRIE. In de diamantslijperij van de firma Asscher te Amsterdam, worden op liet oogenblik door een deskundige, die daartoe uit België is overgekomen, zes vaklieden bekwaamd in de diamantbewerking met den mechanischen dop. Het geldt hier een proef, waarbij de be doeling voor zit om, als zij slaagt, dit systeem in de Amsterdamsche diamantindustrie ver der uit te breiden, waarbij de vaklieden, die thans onderricht verkrijgen, als leermeesters zullen optreden. Op deze. wijze hoopt men het gebrek aan vaardige krachten, dar- op den duur zal dreigen te ontstaan, doordat in den laatsten tijd weinig of geen leerlingen in de Amsterdamsche diamantindustrie werkzaam zijn, te voorkomen. CA. N. P.) WANDELSPORT. DE WANDELTOERIST Bovengenoemde vereeniging houdt een 35 K.M.-marsch op 20 October ter gelegenheid van het 3-jarig bestaan der vereeniging. De deelname is open voor alle dames en heeren, die den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt, verder alle sportvereenigingen, militairen, burgerwachten en politiecorpsen. Men kan zoowel individueel als in groepsverband wan delen. Het parcours is met zorg gekozen; men wandelt langs bosch en duin, De start zal plaats vinden bij het gebouw Olympia te Haar lem te tien uur. Inschrijvingen bij den Secre taris. L. Braakman, Gen. de le Reystraat 33, Haarlem HONKBAL ALGEMEENE VERGADERING N. H. B. De najaarsvergadering van den Ned. Honk- balbond, waar het verslag van het afgeloopen seizoen zal worden behandeld, is vastgesteld op Dinsdag 29 October. NOG EENS- AMERIKANEN IN ONS LAND? Naar wij vernemen bestaat bij het bestuur van den N. H. B. het plan inderdaad nog één of twee honkbalwedstrijden te doen spelen als de komst van den verwachten Amerikaan- schen kruiser doorgaat. De datum is nog niet bekend, maar verwacht wordt dat het schip binnen één of twee weken zal arriveeren. DAMMEN. D. C. IJ.—HAARLEMSCHE OAMCLUB. Voorloopige uitslag 9—5. Voor de hoofdklasse-competitie speelde D.C.IJ. tegen de Haarlemsche Damclub gis terenavond in Hotel Kennemerhof. Hieronder volgt de volledige uitslag: Damclub IJmuiden Haarl. Damclub P. LeytheJ. B. Sluiter (afgebr.) A. Ligthart1—P. J. v. Dartelen 20 B. DukelJ. W. v. Dartelen 1—1 C. Su'yk—P/ G. v. Engelen 20 F. Bass traA. de Jong' (afgebr.) H. de BoerJ. Poppen 1'1 G. Posthma-IT. Greeuw (afgebr.) C. BaisJ. v. Looy 02 F, DukelH. v. Luneburg 20 K. de JongC. H. Gerretsen 11 Voorloopige uitslag 9—5 voor D. C. IJ. In het ongunstigste geval wordt het 1010 echter is een kleine overwinning der thuis club niet uitgesloten. LIJK GEVONDEN. Op het strand ten Zuidwesten van Hollum op Ameland is het lijk gevonden van een man van ongeveer 30 jaren oud. Ver moed wordt, dat de verdronkene is de hotel houder J. Verf uit Leeuwarden. Het signale ment komt hiermede overeen. Zooals bekend is de heer Verf, die voor zijn plezier op de Waddenzee was gaan visschen, niet terugge keerd. Hij werd sedert 13 dagen vermist. OP DE KERMIS ERNSTIG MISHANDELD Op de kermis te Lent bij Nijmegen is de arbeider H. bij een twist in een koffiehuis door een steenovenbouwer uit Wijk bij Duur stede die de kermis meemaakte, ernstig mis handeld. Hij sloeg zijn tegenstander met een bierfleseh op het hoofd met zulk een kracht, dat de flesch in scherven brak, waardoor H. ernstige wonden kreeg aan hoofd en hals. Een slagader werd daarbij getroffen. Zijn toestand was Dinsdagavond niet zonder gevaar. VERDACHT VAN OPRUIING TEGEN HET WETTIG GEZAG. Dinsdagmiddag heeft voor de Almelosche rechtbank terechtgestaan Mevr. mr, Stien Ruiter-de Zeeuw advocate en procureur te Rotterdam, lid van de Revoluticmnair Socia listische Arbeiders Partij. Zij werd verdacht van opruiing tegen het wettig gezag. Het O.M. eischte een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. benevens f 75 boete of een maand gevangenisstraf. De eenige spoorweg van Abessynië, van Addis Abeba naar Djiboeti, is voor de Italianen een belangrijk doel. Hierboven kameelen op een brug over de spoorbaan. faillissementen. Faillissementen uitgesproken door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 8 October 1935. 1. J. J. Kanneworff, veehouder, wonende te Oostzaan Zuid 184. Curator: Mr. H. H. Riepma te Edam. 2. W. Holt, handelaar in lingerie en strand- kleeding, wonende te Zandvoort, Kerkstraat no. 5. Curator: Mr. W. de Rijke te Haarlem. 3. De N.V. Proviand Stores, gevestigd en kantoorhoudende te IJmuiden. Curator: Mr. J. O. Baron te Beverwijk. 4. De N.V. Meubelfabriek „De onderneming" voorheen G de Groot, gevestigd te Oost- Knollendam. Curator: Mr. T. A. M A. van Löben Seis te Haarlem. 5. R. Sasburg, fotograaf, wonende te Bloe mendaal, Bloemendaalscheweg 14. Curator: Mr. G. E, Mellema, te Haarle/m. 6. J. P. Schelvis, aannemer, wonende te Beverwijk. Adrichemstraat 35. Curator: Mr. W, G. J. Veenhoven te- Haar* lem. 7. J. Klauwers, slager, wonende te Haar' lem. Gen, Cronjéstraat 168 zwart. Curator: Mr. Julius Hoog te Haarlem. 8. A. Huiskamp, winkelier in manufacturen wonende te Heemstede, Binnenweg 157. Curator: Mr. Silvain Groen te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten is Mr. M. A. van Rijn van Alkemade, wonende te Haarlem. Wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst zijn geëindigd de faillisse menten van: 1. P. de Wilde, wonende te Bloemendaal, te Amsterdam gehandeld hebbende onder den naam Gebrs. de Wilde. Curator: Mr. W. G. J. Veenhoven te Haar lem. 2. J. Nagtegaal, vleeschhandelaar, wonen de te Haarlem. Curator: Mr. W. G, J. Veenhoven, te Haar lem. 3. De handelsvennootschap onder de firma Van het Kaar en Bakker, gevestigd te Zaan dam, en hare vennooten: a. J. van het Kaar, wonende te Zaandam. b. A. Bakker, wonende te Zaandam. Curator: Mr. F. J. D. Theyse te Haarlem. 4. J. Jansen Jr., oud-inspecteur van het bureau Zuiderzeesteunwet, wonende te Haarlem. Curator: Mr. W. Briët te Haarlem. Vernietigd op grond van verzet zijn de na volgende faillissementen 1. De handelsvennootschap onder de firma G, Wagter en Zoon, gevestigd en kantoorhou dende te Beverwijk, en. hare vennooten: a. G. Wagter, wonende te Beverwijk, en b. B. Wagter, wonende te Beverwijk. Curator: Jhr. Mr. W. A. Baud te Haarlem. Definitieve surséance van betaling voor den tijd van 6 maanden, ingaande 3 Juli 1935 werd verleend aan: De handelsvennootschap onder de firma J. Schaap Lzn„ kassiers en commissionnairs in effecten, gevestigd en kantoorhoudende te Wormerveer. Bewindvoerder: Mr. L. V. Hoog, advocaat en procureur alhier en J. van de Kreeke, rijksaccountant alhier. SCHEEPVAARTBERICHTEN. holland—amerika lijn. Lochkatrine 5 van Rotterdam te Vancou ver. Edam New-York n. Rotterdam 6 te Halifax. Nariva Liverpool n. Vancouver 5 van Cristobal. Narenta, Vancouver n. Rotterdam 7 te Avonmouth. Earns ter dijk Vancouver ri. Rotterdam 7 te San Francisco. Yorkendam Van K*ngs'k°n naar New- halcyon lijn. Maasburg 7 van Porto Ferrajo te Waba- na. Rozenburg 10 van Melüla te Vlaardingen verwacht. Stad Zaandam van Maikri naar Vlaardin- §en p. 7 Ouessant, 9 (nam.) verwacht. holland—afrika lijn. Meliskerk 8 van Beira n. Rotterdam. Randfontein 8 van Amsterdam naar Rot terdam. Nijkerk (uitreis) 7 van Kaapstad. Bloemfontein (uitreis) 8 van Antwerpen. Tayari, Amsterdam n. Port Natal 8 October Teneriffe met schade HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk 8 van Rotterdam naar Calcutta via Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 7 van Freetown.. JAVA-NEW-YORK LIJN. Simaloer, Batavia n. New-York 7 te Pe nan g. Rhexenor New-York n. Java p. 6 Perim, JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisondari 7 van Shanghai naar Dairen. Tjibadak 6 van Hongkong te Shanghai. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar Chili naar Amsterdam via Li verpool n. 7 Corvo. Euterpe 8 van Bordeaux te Amsterdam. Fauna Malaga n. Amsterdam p. 7 (4.30 nam.) Ouessant. Flora 6 van West-Indië te New-York. Anymedes 7 van Algiers naar Malta. Hermes 7 van Izmir naar Stamboul. Irene 7 van Danzig naar Kopenhagen. Triton 7 van Messina naar Palermo. Titus Rotterdam n. Vigo p. 7 Ouessant. Mars Rotterdam n. Gibraltar p. 7 Oues sant.. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 5 van B.-Ayres n. Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) 8 October van Port Said. Baloeran (thuisreis) p. 7 Perim. Kota Nopan (uitreis) 7 van Bombay. Kedoe 7 van Lor. Marques te Macassar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisreis) 7 van Rio de Jaleiro. Alpherat (thuisreis) p. 6 St. Vincent. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Emggano (uitreis) 8 van Suez. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 8 te Genua. Sembilan (uitreis) p. 6 Dungeness. Poelau Bras (uitreis) 7 van Sabang. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Diomed Japan n. Rotterdam 7 te Singa pore. City of Salisbury Dairen n. Rotterdam vertrok 9 van Londen. Perseus Rotterdam naar Japan 6 te Southampton. Éurybates, Batavia n. Amsterdam 7 van Marseille. Fransche kotter gezonken. De Fransche vischkotter „Gabblie" is door de opvarenden in zinkenden toestand ver laten, na van te voren in brand te zijn ge stoken. De 27 koppen tellende bemanning werd opgepikt door een stoomschip, dat haar op de Azoren aan land zal zetten. Vier van de geredden zijn later van uitputting ge storven. Geen staatssubsidie. De directie van de Noorsche Amerika Lijn spreekt de berichten tegen als zou deze lijn een staatssubsidie krijgen. Deze reederij heeft zelfs geen subsidie aangevraagd, Van herverzekeringsmarkt afgevoerd. In verband met het vlot brengen is het stoomschip „Rotterdam", dat reeds voor 40 pet. genoteerd stond, van de herverzeke ringsmarkt te Londen afgevoerd. AANGEKOMEN. 7 October: Embla s.s. Nyhamn Agility s.s. Londen 8 October; Euterpe s.s. Bordeaux Holme Ebree s.s. Swansea Öusei s.s. Liverpool Daphne s.s. Santa Fé VERTROKKEN. 7 October: Polydorus s.s. Hamburg 8 October-, Emmy Friedrich s.s. Stamboul UITZENDING VAN EEN NEDERLANDSCHE AMBULANCE NAAR ABESSYNIë Vorstelijke gift van Prinses Juliana. Prinses Juliana, voorzitster van het Neder- landsehe Roode Kruis, heeft f 1000 ter be schikking gesteld voor de eventueele uitzen ding van een Nederlandsche Ambulance naar Abessynië. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 8 October. Bevallen A. C. Otto—Schaper, z.; 5 October: T. M. Wesselius—Hardebil, z.; G. Zonneveld— v. Steenbergen, z.; W. R. Kostermans—Bui- ning, z.J. Stellingde Boer, d.; J. M. M. TrompKool, z.; 6 October: P. KokHensen, z.; J. C. van DuffelenBerlemon, d.; H. H. T. J. ZuelenStomphorst, d.; T. Langereis Blok, z.; 7 October G. M. v. d. VoortPiorek, z.; A. C. BruntPaape, d.; Overleden 4 October: M. HustTjallings, 73 j., Friezenstraat; Jkvr. H. v. Roijen—van Styrum, 72 j., Iordensstraat; 5 October:, G* Traanberg, 74 j., Nieuwe Gracht,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5