HET NIEUWE AVONDBLAD Een deskundige over de pufvisscherij. Toekomst. 20e JAARGANG No. 288 DONDERDAG 10 OCT. 1935 IJMUIDER COURANT - ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus '5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke-korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regél's 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig In de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.- bij verlies vair een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Maatregelen, ontworpen door de Visscherij-Centrale dienen zoo spoedig mogelijk te worden ingevoerd. Rijke vischgronden totaal uitgeput. „Word groot en vermenigvuldig je en kom dan in ons net". Met deze woorden van oud- testamentischen klank wierpen vroeger de visschers van de bomschuiten de kleine schol letjes, die voor hen geen marktwaarde had den, overboord. En de vischjes, aan hun ele ment teruggegeven, werden groot, vermenig vuldigden zich en velen kwamen jaren na hun bevrijding als handschol of zetschol in het net en vormden een deel van de dikwijls over vloedige vangsten van de vele visschers, die in het gezicht van de kust hun met rijken zegen beloond bedrijf uitoefenden. De bomschuiten zijn verdwenen en van de visschers, die deze rijke visscherij onder de kust hebben meegemaakt zijn de meesten ter ziele. Maar er zijn er nog, die kunnen zien, hoe geheel anders het thans is dan in hun goeden ouden tijd. Zij halen hun schouders op, zij roepen ach en wee over die groote vernie ling, waaraan de vischstand thans blootstaat. Komt u maar eens kijken aan den kant. Daar komt weer een logger de haven in. Op het dek ligt een kwalijk riekende, onooglijke massa. Het is een deel van de vangst, de puf. Duizenden, millioenen vischjes of vischlarfjes, die niet groot worden en die zich niet verme nigvuldigen, een massa, die thans voor eenige guldens verkocht wordt en die over eenige ja ren, wanneer ze de kans- had gekregen groot .te worden, misschien duizenden guldens had opgebracht. Zoo gaat het dag in, dag uit. Na den logger komt een Urker botter, komen er meer log gers, meer botters. En steeds leeger wordt de zee, steeds schraler worden de vangsten. Men kent .het gevaar, maar sluit er de oogen voor, want Ja, wantWat is het, dat ons blind maakt voor dit gevaar? Men kan de puf niet missen, de Katwijkers niet, de Urkers niet, de eendenhouders niet. En daarom wordt jaar-in, jaar-uit op onze Noordzee een roofbouw gepleegd, die de Ne- derlandsche visscherij berucht heeft gemaakt bij andere naties, die met leede oogen deze vernieling aanzien, omdat ook hun bedrijf er onder lijdt. Het pufvraagstuk mag zich den laatsten tijd weer verheugen in de algemeene belangstelling en dat is maar goed ook. Deze belangstelling gaande te houden is de plicht van alien, die willen medewerken, om een einde te maken aan deze onoordeelkundige en moedwillige vernieling van den vischstand op de Noordzee te meer nu er in den Plaag een puf-aanvoer- verbod klaar ligt en de regeering en de Vis scherij-Centrale als 't ware gereed staan om den anti-puf strijd te beginnen. Een deskundige aan het woord. We hebben eens een oud-trawlschipper op gezocht en hem gevraagd, wat hij van de puf visscherij denkt. Onze zegsman, die niet al leen deskundig is op het gebied van de vis scherij, maar die ook met het reederij bedrijf en den handel bekend is en wien dus een breede kijk op de zaken toegemeten mag wor den, kan beter dan wie ook een oordeel vel len over deze aangelegenheid. „De zee wordt doodgevischt, de zee kan een dergelijke plundering niet verdragen, de vrucht wordt weggehaald," aldus onze zegs man. „Vijftien jaar geleden, toen ik zelf nog als schipper voer, heb ik al op het gevaar van de pufvisscherij gewezen", zeide hij. „Men ging er echter mee door, het werd elk jaar erger. En wat is het gevolg? In 1918' ving men bij de pieren nog mooie schol. Vroeger visch- ten de kustbooten van Maart tot September dwars van IJmuiden, ongeveer 3060 mijl uit den wal en konden daar een bestaan vinden. Nu is er „geen bewijs van leven" meer. Nu moeten de booten veel verder gaan en komen dan na een reis van 10—12 dagen met 20 mandjes schol aan de markt. Aan den rug van Terschelling werd in 1929 nog veel schol ge vangen. Nu is ook deze plaats doodgevischt en wel door het puf.visschen van de Zoutkam- pers. Er zijn nog tal van voorbeelden van de noodlottige gevolgen van de pufvisscherij Vroeger werd aan de kust veel roode poon ge vangen. Het is wel gebeurd, dat ik na een reis van 7 dagen met 400 kisten roode poon bin nenkwam, die ik 30 mijl van de kust had ge vangen. In Juli vingen we steeds' veel pieter man. Dat is nu alles afgeloopen. De bodem is hier aan de kust veel te schraal. Vroeger was de bodem er vet, met veel voedsel voor de visch. Zoolang er op de Noordzee met kir of trawl g'evisclit is, heeft men puf gevangen. Maar daar deze puf vroeger geen waarde had, werd ze weer overboord geworpen en puf is voor de zee als de mest voor het land. De puf was het voedsel voor de visch of vormde in haar ver rottingsproces een rijken voedingsbodem voor allerlei insecten of maden, die op hun beurt een deel uitmaken van het menu der visschen, die hun voedsel op den zeebodem zoeken." Dit is dus weer het bekende proces, de kringloop, die een bestaansvoorwaarde is voor het leven van hooger en lager wezens. Ontbreekt er een schakel in den keten, dan .beteekent dit een handicap voor het voort plantingsproces en kan dus een verarming var een bepaalde soort niet uitblijven. Hier zijn dus twee factoren, die tot verar ming van den vischstand leiden; le het weg- visschen van het zaad; 2e de voedsel ver arming van het water en den bodem der zee, doordat de puf niet meer, zooals vroeger, weer in zee geworpen wordt, maar wordt meege voerd naar de havens. Wij vroegen onzen zegsman voorts naar zijn meening omtrent de levenskansen van de overboord geworpen visch en uit zijn antwoord bleek, dat ook hij de meening is toegedaan, dat wanneer de puf spoedig overboord gewor pen wordt, er veel jong goed in leven blijft. Natuurlijk moet men dan niet wachten met het sorteeren der visch tot den morgen, zoo als nu wellicht wel eens geschiedt, Hoe verklaart u het, dat de nadeelige ge volgen der pufvisscherij zich niet doen gel den bij de tong, vroegen we nog. Naar de meening van onzen deskundige komt dit, doordat het tongbroed moeilijk weg te vis schen is, omdat dit als het ware in den zee bodem zit. „De trawlvisscherij", zoo besloot onze zegs man „is feitelijk een noodbedrijf van de Kat wijkers. Wanneer de haringvisscherij weer eens loonend mocht worden, houden vele log gers op met de trawlvisscherij. Dan is het ook voor een groot deel afgeloopen met de opzet telijke pufvisscherij. Maar dat kan nog heel lang duren en eer het zoover is, is het mis schien al te laat". Zijn er voor de trawlreederijen veel kos ten aan verbonden, om hun netten zoodanig te maken, dat ze voldoen aan de voorgestelde bepalingen inzake de maaswijdte? Neen, was het antwoord. Deze maaswijdte slaat, alleen .op. den. achter kuil en deze kun nen zonder veel bezwaar vervangen worden. Onze zegsman en naar hij zeide, de meeste trawlreeders zouden liefst zien, dat de bepa lingen ter beteugeling van de pufvisscherij zoo spoedig mogelijk van kracht werden ver klaard. Aldus de meening van een insider, die wel niet voor weerlegging vatbaar is. En die als een pleidooi beschouwd mag worden voor een spoedige invoering van de door de Visscherij Centrale ontworpen maatregelen, die onge twijfeld een stap in de goede richting zijn. Visscherijnieuws in een notedop. Lekke ketel. De Irene IJM. 89 kreeg op het punt van uitvaren een lekken ketel en moest daardoor blijven liggen. Aanvoer van IJslandsche visch. Door den IJslandschen carrier RE 22 van Reijkjavik werd een lading schelvisch en kabeljauw aan gevoerd, bestaande uit ca. 1000 manden. Reeds is een groot deel gelost en verkocht tegen goede prijzen. Heden is het restant gelost. Een nieuwe mast. De Uiver IJM. 384 is van een nieuwen mast voorzien en zou heden naar zee vertrekken. EERSTE WINTERUITVOERING VAN ST. CAECILIA. Op Zondag 20 October a.s. zal de R.-K. Muziekvereniging Sint Caecilia, directeur de heer P. N. Joosen, haar eerste winteruitvoe- ring geven in het R.-K. Verenigingsgebouw. De damestooneelvereeniging „Opwaarts" zal ook hier haar medewerking verleenen en opvoeren: „Het meisje uit de achterbuurt", tooneelspel in drie bedrijven. R.K. DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN", t Reeds spoedig zullen de onderlinge compe-| titles Zoowel als de clubwedstrijd van den R.K.j Haarlemschen Dambond een aanvang nemen. Nieuwe leden kunnen zich nog aanmelden bij den heer P. J. v. Buuren, Kortenaerstraat 15. De clubavond is Donderdagsavonds van half •acht tot half elf in café Royal, Wijk aan Zeeërwég. R.K. DAMCLUB D.D.O. De pas opgerichte R.K. damvereeniging D.D.O. te Velsen-Noord is met de onderlinge competitie reeds begonnen. Ook zijn dit sei zoen voor het eerst- mooie clubwedstrijden te wachten, daar aansluiting bij den Haarlem schen Dambond tot stand is gekomen. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij den secre taris H. J. v. Ham, Koningsweg 60 Velsen- Noord. DE HARINGVISSCHERIJ. De aanvoer van haring is den laatsten tijd tegengevallen. Dit zal o.m. ook wel in verband staan met het óngupstige weer, dat de maand September ons gebracht heeft, aldus „Toena dering". Van sommigen hooren wij reeds klachten dat, als het zoo doorgaat, geen voldoende voor raad zal word-en aangevoerd om een behoorlijk kwantum voor export op te 'slaan. Op zichzelf kan men daarover dankbaar ge stemd zijn, omdat dit in ieder geval de toe komst niet verzwaart. Immers, 't tegen wil en dank opruimen van voorraden in het voorjaar heeft een bedenkelijke zijde. Anderzijds mag echter niet uit het oog verloren worden,, dat, willen we ons exportterrein niet verliezen, er voorraad zal moeten zijn. Ma-ar ook mag wel overwogen worden, dat in al te groote beperking het gevaar kan schui len, dat er voor initiatief om andere afzetge bieden te vinden, geen plaats is. Dat wil dan weer dit beteekenen, dat de buitenlandsche handel met te meer interesse zich daarop zal werpen, wat voor ons thans, maar nog meer in de toekomst, bedenkelijk genoemd mag worden. Nu weten wij wel dat de schepen nog niet aan hun kwantum toe zijn dat ze mogen aan voeren en dat, als October en November wat gunstig weer geven, de situatie spoedig kan veranderen. Toch zijn wij van oordeel de aandacht te moeten vestigen op het feitt, dat te groote voor zichtigheid in dezen ook niet zonder bedenking- is. Zou men in dezen niet behoorlijk paraat zijn, dan is het gevaar niet denkbeeldig, waar op we ook al eerder hebben gewezen, dat men de schepen onder andere vlag haring in het buitenland zal doen aanvoeren en verhandelen waardoor direct een stuk werk verloren ga-at en dat voor de toekomst het gevaar met zich mede brengt van verplaatsing van het bedrijf in zijn geheel. Een andere mogelijkheid is ook niet uitge sloten n.l. dat de versche haring, die aange voerd wordt, gekocht wordt door X, die ze verzendt, even over de grenzen aan denzelfden X, die ze daar laat inzouten en als Holandsch product vandaar verzendt. Hierdoor zou aan den naam van ons product een gevoelige slag toegebracht kunnen wor den. De mogelijkheden, om zich op de e-en of an d-ere wijze van te knellende banden te ontdoen, zijn nog groot. Maar altoos zal het ten koste gaan van eigen bedrijf en handel. We spreken echter het vertrouwen uit, dat zoowel op de eene als op de andere zijde van het vraagstuk de aandacht gevestigd zal blij ven. Veronderstel, dat hier versche haring werd aangevoerd voor een luttelen prijs en dat die zelfde haring in 't buitenland verwerkt a-ls ge zouten haring, verder haar weg zou vinden als Hc-llandsche haring. Dat zou kunnen beteekenen, dat eigen voor raad, hoe gering ook, niet van de hand gedaan kon worden. Ook daarvoor dient gezorgd te worden. Als een der middelen om dat te voorkomen, kan zeker -geacht worden dat aan de visschers althans hun garantieloon wordt verzekerd, waardoor al te groote omvang althans voor bomen zou kunnen worden. PROPAGANDA-AVOND CHR. BESTUREN BOND. De iJmuider Chr. besturenbond zal op initia tief van het Chr. Nationaal Vakverbond in de eerste week van November een propaganda- avond. beleggen. Een tweetal sprekers, hoofd bestuursleden van aangesloten vakbonden bij het C.N.V. zal het onderwerp onder het motto .Koershouden" behandelen. Een der plaatselijke predikanten zal het slotwoord spreken. Het zangkoor „Hallelujah" dir. Theo van Zutfen verleent muzikale mede werking. OPENBARE DEBATAVOND. Tusschen de besturen der Anti Rev. Kies- ver. Ned. en Oranje (West) en de afdeeling der Chr. Dem. Unie IJmuiden-Velsen zijn be sprekingen geopend voor een openbaar debat tusschen den heer T. van Popta, hoofd der Gr. van Prinstererschool en den heer H. van Houten, lid der 2e Kamer. Deze debatavond vindt plaats in verband met een uitnoodiging van den heer van Popta tijdens een openbare, vergadering gedurende de verkiezingsdagen. TOONEEL-UITVOERING. De tooneelvereeniging „De Dilettant", zal 26 October a.s. in het Wapen van Velsen op voeren het tooneelspel in drie bedrijven van P. Hubertus Jansen, getiteld „Het geheim eener moeder". Na afloop is er bal met mu ziek van „The blue Rascals". HET LEGER VAN DEN NEGUS. Boven links: een troep primitief uitgeruste Abessyniërs voor de poorten van Addis Abeba. Rechts: soldaten van eenige der weinige Abessynische kanonnen. Beneden links: de garde van den Negus, bloots voets, maar goed gewapend. Rechts: vrijwilligers uit Harrar op weg naar het front. VELSEN UITVOERING ZANGKOOR NEERBOSCH. De oude Ned. Herv, kerk te Velsen, die door haar stemmingsvol interieur reeds veel tot het welslagen van een kerkconcert bijdraagt, was Woensdagavond getuige van de uitvoering, welke door het gemend zangkoor van de wees inrichting te Neerbosch gegeven werd. Voor een goed bezet gebouw sprak ds. H. Kluin, na gemeenschappelijk zingen van Ps. 89 1 en 7 en gebed, over den arbeid van Neerbosch. Als bevestiger van den laatsten predikant van Velsen, ds. Meyer, was ds. Kluin de ge meente niet vreemd. Hij wees op het zegen rijke werk, dat in' stichtingen als Martha en Neerbosch zijn, 'te verrichten valt en wenschte Ds. Meijer en echtgenoote zegen op zijn ar beid toe. Het uittrekken van het zangkoor is al een oude gewoonte. In 1879 n.l. trokken de zangers en zangeressen er reeds op uit teneinde, zouden het met een in dezen tijd veel gebruikt en misbruikt woord, propaganda te maken. Een der hoofdaf-deelingen van de inrichting is wel die der typografie. Uitgaven op Chr. ge bied, muziek en leerboeken worden er gedrukt, waardoor vele handen nuttig werk vinden. Neerbosch (bij Nijmegen) is geen ommuurd kil gebouw, doch een groot complex eenvoudige vriendelijke huizen. Men vindt er een complete „dorps-inrichtin", bijv. wasscherij, lakkerij, smederij, school, kerk, sportterrein, zwembad, enz. In totaal wonen er pl.m. 550 personen. Uitvoerig vertelde de predikant-directeur van het leven in de inrichtihg en daarbuiten. Neerbosch leidt haar meisjes en jongens uit sluitend tot practische menschen voor de maat schappij op. De opleiding is er nog steeds, de platasing is e. o. a. positie wordt helaas schaar- scher en schaarscher. Ds. Kluin wees er op, hoe de geest in Neerbosch altijd een pret tige is. Al geschiedt de opvoeding in wezenlijk Christelijken zin. Toch loopt men er niet met het geloof te koop of houdt er de lijn zeer strak. In dit alles is Neerbosch een instituut, dat een open oog heeft voor de goede dingen van den hedendaagschen tijd. Het woord van Christus wordt er gepredikt, doch, zegt spr., we zijn er niet in verstard. Met een opwekking den arbeid van deze nuttige maatschappelijke stichting te steunen, besloot de predikant-directeur zijn rede. Het programma van het zangkoor vermeldde liederen van de Palestrina, Sweelinck, Bach, Röntgen, Schubert en tal van andere compo nisten. Al vermoedden we nu juist niet iets in den geest van het Regensburger Domkoor te zul len hooren, toch waren onze verwachtihgen hoog gespannen en (zooals dan zoo dikwijls geschiedt) dus: te hoog. Want wat met name met de werken van oude meesters geschiedde, was werkelijk niet ver antwoord. Hoe mooi zulke namen ook het pro gramma versieren mogen, de uitvoering van hun werken moet bewijzen, dat men ze be grijpt en respecteert. Dat hoorden we thans niet. De ernstige tekortkomingen, vele kerkkoren eigen, het zonder bezieling zingen, was een euvel, dat in de klassieke composities storend werkte. Beter waren de drie oud-Nederlandsche kerstliederen. Hier wist men elkander te vin den en gaf men blijk van een zuiver aan voelen van den tekst, terwijl ook de nuan ceering niet vergeten werd. De in elk lied voorkomende soli voor 2 vrou wenstemmen zijn, wanneer men over gave alt stemmen als hier het geval was, te beschikken heeft, dankbare nummertjes voor 't publiek. De welbekende pretentielooze „Neerbosch zangen" „lagen de Geldersche zangers en zan geressen het best, omdat er het leven en wer ken te Neerbosch zoo aardig in beschreven wordt en de werkjes zelf geen zware eischen aan het materiaal stellen. Dat materiaal is, evenals bij vele ensembles, in het vrouwen koor van goede kwaliteiten, (alten!) Het man nenkoor is meermalen ongepolijst en stug, zoo dat de verhoudingen niet altijd in acht geno men konden worden. En waar o.i. de gelegenheid juist bij ensem bles als dit zoo gunstig is om nu eens iets tot in de puntjes afgestudeerd te brengen, kunnen we over de uitvoering in zijn geheel niet enthousiast zijn. Al valt er ook in den arbeid van den leider Jac. S. de Vries veel te waarderen, omdat hij zijn leden op het wankele pad der schoone zangkunst de eerste schreden leerde zetter- Men maakt ons tegenwoordig bang, Door somber te voorspellen: De menschheid lijkt haar ondergang, Hard tegemoet te snellen. Door een gemis aan kracht en fut, Dat zal wel spoedig blijken, Gaan wij al dieper in de put, Tot wij erin bezwijken. De menschen, die zoo spreken, zijn Door 't leed, dat zij reeds leden, Vermoeid, hun blik volgt slechts één lijn En die loopt naar beneden- Terwijl zij daar zoo droevig staan, Ontmoedigd en gebogen, En nooit hun blikken hooger slaan, Ontsnapt veel aan hun oogen. Men spreekt thans van een wereldvlucht, Niet eens, maar zeer geregeld, Al hangt het plan nog in de lucht, Al is 't nog niet bezégèld; Er is een vliegboot uitgedacht, Naar de berichten zeggen, Die LondenNew York in één nacht Gemaklijk af kan leggen. Er is wel fut. er is nog moed Voor nieuwe grootsche dingen, Al gaat het ons dan nog niet goed, Wij zijn geen slappelingen. Wanneer wij, 't oog omhooggericht Naar beter toekomst streven, Want daar was steeds het groote licht, Dat kracht geeft aan het 'leven. P. GASUS. PONTVERKEER GESTAGNEERD. Woensdagmorgen omstreeks 10 'uur kwam een zeilschip, komende van Amsterdam, door het plotseling draaien van den wind, juist voor de ponten over het Noordzeekanaal, stil te liggen. Het pontverkeer ondervond hierdoor ernstige stagnatie. Het duurde ongeveer een half uur voordat de ponten weer hun dienst konden hervatten. POLITIE-SCHIETVEREENIGING „VELSEN". Gisteravond heeft in „de Griffioen" de prijsuitreiking plaats gehad van den Woens dag gehouden schietwedstrijd van de Politie- Schietvereeniging Velsen, welke gebeurtenis op een feestelijke wijze geschiedde. Alvorens de voorzitter der vereeniging de heer E. Tuinstra tot de prijsuitreiking over ging richtte hij zich met een woord van wel kom tot de aanwezigen waarbij hij tevens naar voren bracht het sportieve en het nut der schietvereniging. Vervolgens richtte hij een woord van dank aan het adres van den burgemeester Mr. M. M. Kwint die door zijn bezoek aan de schietoefeningen getoond heeft, belang te stellen in het werk. der ver eeniging. Vervolgens wijdde de heer Tuinstra eenige woorden van herinnering aan de nagedachte nis van wijlen burgemeester Rambonnet die in den korten tijd dien hij hier geweest is, steeds blijken heeft gegeven van medeleven niet de vereeniging. Eveneens werd herdacht het werk van den oud-voorzitter der vereeni ging, de heer H. cle Wilde, die door ziekte verhinderd was den avend bij te wonen. Hier na werd overgegaan tot de prijsuitreiking. De mededeeling dat de rijksveldwachter A. van Beek als beste korpsschutter den zilveren wis selbeker had weten te bemachtigen werd met luid applaus begroet. Evenzoo klonk een da verend applaus toen bekend gemaakt werd dat de heer J. M. Heykoop, van de afdeeling donateurs, voor de derde maal den zilveren beker had gewonnen, waardoor deze definitief in zijn bezit kwam. Van de leden waren de volgende schutters het hoogst in het behaalde aantal punten, n.l. A. van B'eek, J. v. d. Hei de, H. Medik, S. Boerema, H. Verweij, H, de Groot, J. de Blois, P. van Dijk, H. Bosman en J. Groen. Van de donateurs kwamen het beste uit de heeren; J. M. Heykoop, H. S. de Vries, J. Me dik en P. Mooij. Na het uitreiken der prijzen werd het fees telijk gedeelte afgehandeld dat verzorgd werd door den humorist Reuzink die door zijn kwinkslagen en liedjes de aanwezigen deed brullen van het lachen. „The Brouwers Band" verzorgde het muzi kale godeelte en zorgde er voor, dat de dans- lustigen hun hart konden ophalen. V.V.IJ.-NIEUWS. Uitslagen Zaterdag 5 October: Telefonia IV.V.IJ. 1 04 V.V.IJ. 2—Z.S.V. 1 4—2 V.V.IJ. 3—V.V.R.A. 1 3—6 Stormvogels d adsp.V.V.IJ. ad-sp. 44 V.V.IJ. 1 behaalde nu niet zoo'n groote over winning als vorige week. Telefonia weerde zich dapper en in de voorhoede van de IJmuidenaren werd danig gepingeld. Stand met rust 01. Het tweede behaalde haar derde overwinning dank zij het stevige spel waar Z.S.V. niet tegen opgewassen bleek. A. Hoek had wel het grootste aandeel in de winst, hij scoorde twee fraaie doelpunten. In het veld waren V.V.IJ. 3 en de Haarlemmers even sterk maar voor 't doel was het V.V.R.A. die over beter schutters beschikte en zij wist dan ook op verdiende wijze te winnen. De adspiran- ten speelden gelijk, dat had echter een over winning kunnen zijn jongens. Met. 4—1 voor staan en dan ternauwernood 1 punt. Zaterdag boter hoor! Programma Zaterdag 12 October: VV.IJ. 1—Kennemerland 2 3 uur 30. Kennemerland 1V.V.IJ. 2. Kennemerland 6V.V.IJ. 3. V.V.IJ. adsp.Kennemers c adsp. 2 uur 45. JUBILEUM „LOOFT DEN HEER". Op de receptie, te houden door „Looft den Heer" in verband met het jubileum zal het jubileerende koor zich ook doen hooren. Bij de opening zal een koraal van Bach worden ge zongen en bij de sluiting „Zonnegang" van Isr, J. Olman.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1