Het proces tegen cJe Ossche misdadigers. Maandag a.s. worden vijf zaken behandeld Roofovervallen en inbraken. Voor de eerste zitting. Maandag 14 Octo ber, waarin de Arrondissements-Rechtbank te 's-Hertogenbosch een begin zal maken met de behandeling van een reeks strafza ken uit de Ossche onderwereld en wat daar mede samenhangt, zijn vijf verdachten ge dagvaard. Het zijn de beruchte 42-jarige Ossche werkman Petrus Johannes de Bie (Peer de Bie. de vader der inbrekers)de 43-jarige vrachtrijder Leonardus Antonius van den Heuvel, bijgenaamd Den Brus, te Heesch woonachtig, die verscheidene roofovervallen en inbraken op zijn geweten heeft het tweetal zal gezamenlijk terecht staan de 22-jarige te Oss woonachtige landbouwer Antonius Johannes van der Wielen, bijge naamd Slappe Toon van Mineke de Soep, handlanger van de bende; de 25-jarige Os sche landbouwer Franciscus Nicolaas van de Wetering, of wel Frans de Brommert, een zeer berucht heerschap, wiens misdaden vele zijn en de 43-jarige assuradeur uit Nijmegen Abraham Snabel, die van een aantal misda den de aanstichter is geweest. Allen zijn te Den Bosch gedetineerd. Peer de Bie en Van den Heuvel is in de eerste plaats ten laste gelegd dat zij in den nacht van 16 op 17 Maart 1934 te Mariaheide, gemeente Veghel, tezamen en in vereeniging met een of meer anderen gedurende den voor de nachtrust bestemden tijd in de wo ning van den thans 61-jarigen landbouwer Martinus Schepers met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening hebben wegge nomen een geldsbedrag van f 1600 of daar omtrent. Verdachten en hun deelgenooten hebben zich tot die woning toegang verschaft door inklimming door een raam, waarna zij. om den diefstal voor te bereiden en gemakkelijk te maken en zich bij betrapping op heeter- daad de vlucht rnogeiijk te maken, geweld tegen Schepers en zijn echtgenoote hebben gepleegd. In de tweede plaats is hun ten laste ge legd, dat zijn tezamen en in vereeniging met een of meer anderen met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening hebben wegge nomen le. in den nacht van 16 op 17 Mei 1933 te Gassel in het gemeentehuis een geldsbedrag van f 400 althans eenig geld toebe- hoorende aan de gemeente Gassel. 2e. in den nacht van 11 op 12 Januari 1934 te Langenboom in de woning van den 54- jarigen molenaar Gerrit van Huiseling een geldsbedrag van f 1900 althans eenig geld toebehoorende aan Huiseling. Getuigen in de eerste zaak zijn o.m. de 32- jarige Antonius J. Hendriks (Toon de Soer»), gedetineerd te 's-Hertogenbosch en de 23- jarige Johannes P. Ceelen (Den Ceel), even eens te 's-Hertogenbosch gedetineerd. In de tweede zaak o.m. de reeds genoemde gedeti neerde A. J. Hendriks en de 35-jarige Lam- bertus Vos (Bijs de Sijp). die ook in het Huis van Bewaring .te 's-Hertogenbosch is opgesloten. Den landbouwer Van der Wielen (Slapoe Toon van Mineke de Soep.) is in de eerste plaats medeplichtigheid ten laste gelegd door op den uitkijk te gaan en blijven staan om'bij onraad te waarschuwen aan de op 3 April 1934 te Oss door den thans 19-jarigen schoenmaker Petnis Antonius Schuurmans en zijn mededaders in de woning van den kapper M. van den Berg aan de Heuvelstraat gepleegde inbraak, waarbij scheermessen, een haarsnijmachine, sigaren, sigaretten, als mede flesschen met reukwater en haarwa ter tot goede buit werden verklaard. In de tweede plaats wordt verdachte van heling beschuldigd doordat hij van genoem den Schuurmans een van vermelde inbraak afkomstige haarsnijmachine, eenige met vloeistof gevulde fieschjes en eenige pakjes sigaren ten geschenke heeft aangenomen. Als getuigen zijn o.m. gedagvaard de be ruchte 17-jarige Wilhelmus Martinus de Bie en voornoemde P, A. Schuurmans, welk twee tal te Den Bosch is gedetineerd. Van de Wetering (Frans de Brommert) is ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 6 op 7 Mei 1933 te Veghel, tezamen en in vereeniging met een of meer anderen gedu rende den voor de nachtrust bestemden tijd in de woning van den thans 72-jarigen Cor nells van den Burgt, tot welke zij zich den toegang hadden verschaft door inklimming door een raam, met het oogmerk van weder rechtelijke toeëigening heeft weggenomen een geldsbedrag van omstreeks f 700, aan Van den Burgt toebehoorende. Verdachte en zijn mededaders hebben dien diefstal doen voorafgaan, vergezeld gaan en volgen door geweld tegen Van den Burgt. Den Nijmeegsehen assuradeur Snabel ten slotte zijn uit zijn lang zondenregister twee feiten ten laste gelegd en wel: le. dat hij P. J. de Bie, L. van den Heuvel, A. J. Hendriks en L. Vos, de daders van de reeds vermelde inbraak in het gemeentehuis te Gassel, eenigen tijd tevoren te Oss al thans in het Arrondissement 's-Hertogen bosch opzettelijk inlichtingen heeft ver schaft tot het plegen van dit misdrijf door aan deze daders of aan een of meer hunner met dit oogmerk mede te öeelen dat aldaar te Gassel in het gemeentehuis in een brand kast veel geld geborgen was en dat deze brandkast voor hen gemakkelijk te bereiken was. 2e. dat hij bovengenoemde daders opzet telijk behulpzaam is geweest bij het plegen van de eveneens vermelde inbraak te Lan genboom in de woning van Gerrit van Hui seling en opzettelijk gelegenheid en inlich tingen daartoe heeft verschaft door met dit oogmerkt de daders in een automobiel naar Langenboom te rijden en hen daarmede dicht bij de plaats des misdrijfs te brengen en hun althans een of meer hunner mede te deelen, dat daar geld te stelen was en het huis aan te wijzen en het raam waar zij in konden klimmen. 3e. dat hij op 12 Januari 1.1. te Langenboom van de vier bovengenoemde daders opzette lijk een door diefstal verkregen geldsbedrag van. f 375 ten geschenke heeft aangenomen. Lagere loodsgelden met ingang van 1 November. Nadat de Eerste Kamer het daarop betrek king hebbende wetsontwerp heeft aangeno men. kan nu, naar de N.R.Ct. verneemt wor den verwacht, dat de verlaging van de loods gelden waarschijnlijk met ingang van 1 No vember in werking zal treden. Erfenis van 300 millioen lokt. Geheimzinnig doend commissielid. Erfgenamen richten vereeniging op. Een opzienbarende erfeniskwestie heeft de gemoederen van tal van Nederlaiders in be roering gebracht. Reeds tallooze malen heb ben personen, die zich erfgenamen wisten of waanden van wijlen de schatrijke Broeker in woonster Neeltje Pater, die in 1789 overleed en van wie bekend is, dat zij vruchtgebruik had van uitgestrekte landerijen in Noord-Holland, tevergeefs gepoogd de erfenis in het bezit te brengen van de rechtmatige erfgenamen. Een erfenis, die naar werd medegedeeld ge schat wordt op 300 millioen gulden! Dezer dagen hebben enkele bloedverwanten van Neeltje Pater de hoofden bij elkaar ge stoken. Zekere heer Reek uit Amsterdam, die bijkans vijf jaren alleen alle rijksarchieven heeft doorzocht, heeft in dit onderzoek de lei ding. Als gevolg van een en ander is een com missie in het leven geroepen, welke Donder dag in café „De Ruyter" te Amsterdam een vergadering heeft belegd, welke alleen toe gankelijk was voor belanghebbenden. De be langstelling voor deze bijeenkomst was enorm. Niet minder dan ongeveer 750 personen uit alle deelen van ons land en zelfs uit Duitseh- land waren ter vergadering gekomen, waar door deze in verband met de beschikbare ruimte, tweemaal moest worden gehouden. Talrijke vragen werden aan de commissie ge steld. doch de antwoorden waren alle even te leurstellend. De leiders en in eerste instantie wel de geestelijke vader van de onderzoekin gen, wenschten niets uit te laten over de in hun bezit zijnde documenten. Zelfs bleek, dat de mede-commissieleden weinig wisten van hetgeen de heer Reek met „uiterst belangrijke documenten" betitelde. Niemand mocht deze zien. De vergadering liep dan ook voor menig een, die groote reiskosten had gemaakt, op een droeve teleurstelling uit. In principe werd tenslotte besloten tot de oprichting van een vereeniging, waarvan de erfgenamen lid kunnen worden en welke zich ten doel stelt, het aan den stam Pater aange dane onrecht uit te wisschen en zal pogen den rechtmatigen erfgenamen genoegdoening te verschaffen. (A.N.P.) INTERNATIONALE AUTODIEVEN GEARRESTEERD. Te Parijs zijn dank zij het werk van den Rotterdamschen auto-opsporingsdienst twee mannen gearresteerd, die zeer vermoedelijk deel uitmaken van een internationale bende, welke er zich op toelegde in verschillende landen auto's te stelen en ze dan elders weer te verkoopen. Bij hun arrestatie hadden de beide mannen drie groote koffers bij zich, waarin materiaal geborgen was, noodig voor het wijzigen van nummerplaten en van mo tor- en chassisnummers. Zij ontkenden echter iets met de auto-dief stallen, welke hun- ten laste werden gelegd, uitstaande te hebben. Schoenen worden duurder. Omdat de leerprijzen stijgen. Bij informatie in den kring der schoen fabrikanten naar de gevolgen van de prijs- verhooging van leer op de prijzen der schoe nen, werd de vraag: „Gaan de prijzen van schoenen stijgen?" bevestigend beantwoord. Men wijst er op. dat de prijzen van over leden reeds met 20 tot 30 pet. omhoog zijn gegaan, terwijl de prijs van het zooileder, krachtens bindende afspraak der leerfabri- kanten, met- minstens 15 pet. werd verhoogd. Een dergelijke ingrijpende verhooging in den prijs van de voornaamste grondstoffen moet noodwendig ook den prijs der schoenen doen stijgen. Deze noodzakelijke consequen tie moet op de schoenmarkt dan ook reeds duidelijk merkbaar zijn. Ruzie om een vrouw. Kellner ernstig gewond. Donderdag hebben twee bewoners van de St. Jacobstraat te Rotterdam ruzie met elkaar gekregen. De twist liep over een vrouw. Het werd een vechtpartij, waarbij de 40-jarige zeeman A. L. een mes heeft getrokken en daarmee zijn tegenstander, den 42-jarigen kellner A. van Vliet tusschen de schouders heeft gestoken. Vriendenvan den getroffene hebben hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar de wonde zoo ernstig bleek, dat de man moest worden op genomen. Hij kon 's avonds nog niet door de politie worden gehoord. De dader heeft zich zelf gemeld aan het politiebureau Oppert en is daar in arrest gesteld. Het mes is in beslag ge nomen. Van het weg-front. Drie zwaargewonden. Donderdagmiddag is in de Langstraat 's-Hertogenbosch—Waalwijk de heer J. J. J. v. Gogh, die op dezen weg cp zijn rijwiel reed, onder een auto gekomen, doordat hij bij zijn ing om voor deze auto uit te wijken slipte, chauffeur van het voertuig had nog uit alle macht geremd, doch had een aanrijding niet kunnen voorkomen. Het slachtoffer werd met een zware hersenschudding en inwendige kneuzingen zijn woning, die dicht bij de plek van het ongeval was gelegen, binnengedragen, waar hij van de laatste sacramenten der ster venden werd voorzien. De inmiddels ontboden geneesheeren uit Vlijmen en Nieuwkerk acht ten zijn toestand zoo ernstig dat zij overbren ging naar het ziekenhuis niet raadzaam oor deelden. Motor tegen huis gereden. Donderdagavond heeft op den hoofdver keersweg te Oosterend op Terschelling een ernstig motorongeluk plaats gehad. Een motor waarop drie personen gezeten waren reed op genoemden weg met groote snelheid tegen het huis van den heer W. Bak ker. De berijder. G. Smit, werd slechts licht ge wond, de achter hem gezeten K. Smit en J. Spanjer, resp. kellner en bakkersknecht, wer den ernstig gewond. Zij zijn per passagiers boot naar het ziekenhuis te Harlingen ver voerd. G. Smit kon na verbonden te zijn huis waarts keeren. De drie gewonden zijn allen op Terschelling woonachtig. V R IJ D A C '11 OCTOBER 1535 De berichtgeving van het oorlogsterrein. (Van onzen Londenschen correspondent) In de clubs van Pall Mall en Piccadilly kreunen de heeren eiken ochtend bij het door lezen van hun kranten over het karakter van de berichtgeving van den oorlog in Oost- Afrika. Hoewel er kleine legers corresponden ten zijn aan Italiaanschen en Abessynischen kant is rechtstreeksehe en juiste voorlichting uit de plaatsen waar vijandelijkheden aan den gang zijn uiterst schaarsch. Elke mede- deeling van het Italiaansche front ten westen van Eritrea vertelt-, wat - ze verzuimt te melden dat ze is gedicteerd door den staf van generaal Bono. De breeksprakigheid van de voorlichting verbergt, haar gebrek aan de fei telijkheid waarnaar men uitziet en waarvoor de heeren vroeger dan gewoonlijk naar hun clubs zijn gekomen. Het karakter van de be richten die via Addis Abeba komen is anders; hierin vindt men meer mededeelingen die als feiten worden voorgesteld. Maar besef van de moeilijkheden, waaronder correspondenten in en om de Abessynische hoofdstad werken, moet ernstigen twijfel wekken aan de feite lijkheid van de feiten die uit Addis Abeba worden gemeld, tenzij het zaken betreft die zich in de hoofdstad zelf afspelen, die echter voor een beoordeeling van den toestand op de gevechtsfronten van geen waarde zijn. De berichtgevers in Addis Abeba zijn voor hun. inlichtingen van de fronten aangewezen op hetgeen de inboorlingen van mond tot mond voortplanten totdat het de hoofdstad bereikt. Dat voortplanten van het nieuws gaat snel genoeg, maar er zijn geen middelen voor be vestiging en zelfs al begon het authentiek hetgeen wel niet steeds het geval zal zijn dan nog moet het in het proces der voortplan ting vaak onherkenbaar zijn veranderd. Voeg daarbij het begrijpelijk verlangen der Abes- syniërs het effect van hun verweer tegen den invaller zoo gunstig mogelijk voor te stellen, dan heeft men alle omstandigheden die aan berichtgeving twijfelachtige waarde geven. Nu de Abessyniërs, klaarblijkelijk ordelijk en met onverminderde gevechtsvaardigheid, van Ado- wa teruggetrokken zijn, zou men wel eens willen weten hoeveel verliezen de eerste bot sing tusschen de tegenover elkaar staande strijdkrachten heeft oogeleverd. Maar hoewel die botsing reeds eenige dagen geleden heeft plaats gehad blijft men daaromtrent in het onzekere verkeeren. De Italianen- hebben tot heden nauwgezet vermeden van verliezen aan hun kant melding te maken. De opgave van de verliezen der Abessyniërs uit Italiaansche bron heeft geen beteekenis. Aangezien de Ita lianen tot heden geen beslissende overwinning hebben behaald kunnen zij geen slagveld af- tirailleeren om het aantal gevallen vijanden te tellen. De duizenden gesneuvelde Abessy niërs, waarvan het Italiaansche hoofdkwartier heeft gewaagd, zijn, mag men hopen, slechts gevallen in Italiaansche „optimistische" ver beelding. De heeren in de Londensche clubs teza men met de buitenwereld in haar geheel zouden voor een beooi'deeling van den toe stand zeer gediend zijn met een betrouwbare beschrijving van de tartende Abessynische tactiek in en om Adoea, welke de bezetting van deze plaats door de Italianen zoo zeer ver traagde. De correspondenten in de achterhoe de van'het Italiaansche leger in den sector van Adoea hebben mogen schrijven dat guer rilla-krijgers er den Italianen slapelooze nach ten hebben bezorgd. Misschien is het erger ge weest. In elk geval moet het moreel der Ita lianen ernstig worden aangetast indien de Abessyniërs zulke tactiek niet al haar tergend effect kunnen blijven voortzetten. Paleis voor Volks vlij tzaak. Getuigenverhoor. Donderdag is voor de Arrondissements recht bank te Amsterdam de -behandeling van de strafzaak tegen den ex-directeur van het Pa leis voor Volksvlijt L. M. en den ex-commissa- ris van de N. V., den 56-jarigen leeraar in de Lichamelijke Opvoeding J. P-, die er van worden verdacht omvangrijke fraudes t_e hebben gepleegd als directeur en commissaris van het Paleis begonnen. Den exdirecteur is publicatie van een on ware balans en verlies- en winstrekening ten laste gelegd en aan beide het zich weder rechtelijk meester maken van een aantal 3 pet. obligaties van het Paleis.. Den geheelen dag heeft het verhoor geduurd waarbij bleek, dat tal van obligaties tweemaal zijn uitbetaald. Een deskundige verklaarde, dat het totaal van de fraude f 121.000 be draagt. Ten aanzien van uitbetaalde obligaties, die aan alle kanten waren besnoeid en met chloor waren behandeld of waarop een P. stond, tee- ken, dat ze in Paleis-bezit waren, zeide de di recteur bij de uitbetaling daarvan niets te hebben gemerkt. De beide verdachten schol den elkaar ter terechtzitting uit voor leuge naar. Dinsdag a.s. wordt de behandeling voortge zet. LIJKEN VAN SMOKKELAARS GEVONDEN De lijken van de twee jeugdige smokkelaars, J. K. en E. L., welke verleden week in den nacht van Donderdag op Vrijdag op een smok- keltocht bij het doorwaden van de Maas te Geule verdronken zijn, zijn Donderdag opge- vischt. Dat van den 20-jarigen J. K. werd ge vonden bij den Krommen Dijk der Maas aan den Belgischen oever, te Koten. Het lijk van den 15-jarigen E. L. werd even voorbij den Scharberg te Elsloo door een jongetje ont dekt, die het aan land trok. De lijken waren nog voorzien van de draagbanden, waaraan de smokkelwaar had vastgezeten. De smokkel waar zelf werd echter niet meer gevonden. VELUWSCHE BENDELEDEN VOOR DE RECHTBANK. ZWOLLE, 10 Oct. Voor de rechtbank te Zwolle hebben Donderdag verschillende leden der bende wederom terecht gestaan, die ge durende eenige jaren achtereen de omgeving van Oldebroek onveilig hebben gemaakt met diefstallen van allerlei aard. Hun zaken waren bij de behandeling in eerste instantie ver wezen naar den rechter-commissaris voor nader onderzoek. Het O.M. eisclite thans tegen P. B. te Olde broek, gedetineerd wegens diefstal van koeien uit de weide, drie jaar gevangenisstraf; tegen G. v. d. B. te Doornspijk, gedetineerd wegens diefstal van goederen en klein vee één jaar gevangenisstraf; tegen L. D. te Doornspijk voor dezelfde delicten één jaar gevangenis straf; tegen J. W. te Oldenbroek wegens dief stal van koper op het schietterrein veertien dagen gevangenisstraf; tegen D. V. te Doorn spijk, wegens diefstal van waschgoed één maand gevangenisstraf. Uitspraak 17 October a.s. EERSTE KAMER. Geen Midden-Europeesche tijd. Onpolitieke nederlaag van minister de Wilde. De tijd een slechte bondgenoot. DEN HAAG Donderdag. De Eerste Kamer heeft, zeker in de oogen der tegenstanders van invoering van den Mid- den-Europeeschen tijd haar bestaansredenen weer eens bewezen. Want nadat dit voorstel er bijkans een jaar geleden November '34 in de Tweede Kamer z.h.s. was doorgegaan, heeft ae Senaat vandaag met 32 tegen 8 de cassatie-beslissing genomen. Niet prettig voor Minister de Wilde, die het ditmaal nu eens heeft moeten bezuren, dat hij wat hem anders slechts zelden overkomt! al te meegevend was geweest. Hij kan er in elk geval niet op bogen, dat „de tijd" zich tegenover hem als een trouw en prettig bond genoot gedroeg, wat anders, naar de Premier onlangs nog in herinnering bracht, voor me- nigen staatsman het geval pleegt te zijn. Op 7 Juni 1934 diende de Minister van bin- nenlandsche Zaken een ontwerp in. dat aan den strijd over den tijd een einde wilde maken, 's Zomers zouden we den Midden-Europee- schen, 's winters den 1 uur daarmee verschil lenden West-Europeeschen, zgn. Greenwich- tïjd krijgen. Maar ziet, daar openbaarde zich bij het af- deelingsonderzoek in de Twede Kamer een ge weldige voorkeur voor den Midden-Europee- schen tijd. het geheeel jaar door. Zoodoende zou voor ons de zon 40 minuten later opgaan en dan ook ondergaan dan volgens den wer- kelijken zonnetijd (de wintertijd, gelijk we dien thans hebben) het geval is. In een con- ciliante bui zwichtte Minister de Wilde voor dezen aandrang en aldus maakte hij nu van zijn wetsontwerp een voorstel tot invoering van den Midden-Europeeschen tijd. Een goede maand nadat het wetsontwerp in dezen vorm bij de Eerste Kamer aanhan gig was geworden, bracht dit college Voor- loopig Verslag uit, waarna het tot Juli van dit jaar duurde, eer de Memorie van Antwoord verscheen. Blijkbaar wilde men de behandeling van dit voorstel zoo vee lals kon verschuiven, aangezien het waarlijk niet aangenaam was voor de Regeering, dat nu de Eerste Kamer- afdeelingen zich tegen het, ook buiten de Sta- ten-Generaal scherp veroordeelde, ontwerp keerden. Dit uitstel heeft, terecht, niet tot af stel geleid. Alle sprekers op Prof. Diepenbeek (a.r.) na, gaven te kennen dat men terug moest naar het oorspronkelijk door Minister de Wilde totaal omgewerkte voorstel. Aldus de oppositie die sprak bij monde van de hee ren de Zeeuw (s.d.), ter Haar (c.h.), v. Citters (a.r.), Mr. Knottenbelt (lib.) en Andriessen (r.k.). Als ik nog vermeld heb, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken vergeefs zijn beste beentje voorzette, kan ik het hierbij laten. Wanneer er nu een andere regeling zal komen, weet niemand. E. v. R. Storm richtte groote schade aan. Cycloon te Valkensuiaard. Ook Sleeuwijk, Nieuw Dordrecht en Leeuwen ernstig geteisterd. Tijdens den hevïgen strom, die Don- dendag boven ons land heeft gewoed is het plaatsje Valkenswaard door een cycloon bezocht, welke groote schade heeft aangericht Tal van huizen kregen grootere of kleinere schade. Aan de Heistraat zijn vijf arbeiders woningen gedeeltelijk vernield. Aan de Zand bergstraat is een woning voor het grootste gedeelte ingestort, terwijl even verder in het café van den heer Rooyakkers de schoorsteen door het dak in de keuken viel. De verbinding van de bovengrondsche lichtleiding werd hierdoor ernstig bescha-digd en de radio-cen trale werd voor het geheele dorp buiten wer king gesteld. Van andere huizen zijn pannen in kleinere of grootere hoeveelheden afge waaid, terwijl vele ruiten verbrijzeld werden. Talrijke schuren en kippenhokken die bij boerderijen behoorden, zijn door den wind op genomen en tientallen meters ver weggeslin gerd. Verder zijn vele boomen ontworteld en. telefoonpalen omvergewaaid. Persoonlijke ongelukken zijn echter niet gemeld. Storing op het telefoonnet te Sleewijk. De storm die to Sleewijk ontzettend heeft huisgehouden en het café van den heer Ver hoeven aan de Tol heeft verwoest, veroor zaakte een storing op het telefoonnet. Tal van telefoonpalen zijn omgewaaid en liggen naast enkele boomen, die het eveneens moes ten ontgelden, op den weg. In de omgeving van Woudrichem en in de gemeente Ouden dijk liggen eveneens telefoonpalen en boomen op den weg, terwijl voorts groote schade aan de daken is aangericht. Een schuur van den heer H. Vink te Wou drichem is omvergewaaid. Een windhoos over Nieuw Dordrecht. Een windhoos heeft Donderdagmiddag het dorp Nieuw Dordrecht, gemeente Emmen, ge teisterd. Verschillende boomen knapten af en werden over den weg geworpen. Op den weg naar de Veenplaats 21 is vrijwel geen enkele woning onbeschadigd gebleven. Van het huis van het gezin H. Soer werd het dak voor een groot gedeelte weggerukt, terwijl het pla fond naar beneden stortte. Van de woning van den heer H. ten Berge werd de achtergevel ingedrukt en het dak ver nield. Van den inboedePis een groot gedeelte verloren gegaan. Ook een motorrijwiel, dat tegen de ingestorte muur stond moest het ontgelden en werd totaal vernield. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. 9 Leeuwen zwaar geteisterd. De storm heeft ook groote schade aange bracht te Nijmegen en omgeving, vooral in het gebied tusschen de Maas en de Waal. Speciaal de gemeente Leeuwen werd ernstig getroffen. Een cycloon woedde daar over een lengte van meer dan een KM. Groote schade werd aangericht aan de huizen en boomen werden geveld. Men schat de schade op duizenden guldens. De Koetilang in H 3 geland, In verband met de slechte weersomstandig. heden. De Koetilang (uitreis) heeft in verband met de slechte weersomstandigheden een tus. schenlanding te H 3 (een pompstation in de omgeving van Bagdad) moeten maken. Inkomens en vermogens dalen Voor 1934/1935 laagste cijfer sinds jaren. In verband met de groote belangstellino naar de nieuwste gegeven der inkomens en vermogens in Nederland, werden in de negen de aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek, enkele voorloopige cijfers betreffende de statistiek der rijksinkomsten- en vermogensbelasting opgenomen voor het belastingjaar 1934/'35. Uit deze voorloopige gegevens, die in dit Maandschrift in vergelijking worden gebracht met de overeenkomstige gegevens van 1 Mei 1915 af, blijkt, dat het bedrag der zuivere in komens vóór den kinderaftrek voor het belas tingjaar 1930/1931 het hoogst is geweest, n.l f 4.367 millioen. Daarop is als gevolg van de in 1929 opnieuw ingetreden economische cri sis een teruggang gevolgd tot f 3.045 millioen voor 1934/'35 welke daling 30,28% uitmaakt Van het topjaar 1930,"31. De daling van 1933/1934 op 1934/1935 beliep f 112 millioen. Het gemiddeld inkomen per aangeslagene bedroeg over 1934/'35 f 2.101 en bereikte hierdoor over dit jaar het laagste punt van alle sinds 1915 verstreken jaren. Het hoogst gemiddelde inkomen werd aan getroffen over de jaren 1917/1918 en 1920/1921 en beliep f 2.659. De aandacht zij er op gevestigd, dat het bedrag der inkomens in het algemeen betrek king heeft op de inkomsten, genoten in het voorgaande kalenderjaar, zoodat bovenge noemd bedrag van f 3.045 millioen de inkom sten betreft over het kalenderjaar 1933. Het bedrag der in de vermogensbelasting vallende vermogens bereikte het hoogste punt over het belastingjaar 1929,1930, n.l. f 15.666 millioen, waarop na een teruggang tot f 11.475 millioen over 1933 1934 een kleine stijging is gevolgd tot f 11.602 millioen over 19341935 (daling 25.94% van het topjaar 1929/1930). Het gemiddeld vermogen per aangeslagene was van alle vergeleken jaren het laagst over 1934/1935. n.l. f 64.000, terwijl het hoogste be drag (f 87.000) werd aangetroffen voor 1917/ 1918. Deze bedragen geven den stand van het vermogen aan bij den aanvang van het be lastingjaar op 1 Mei. De in vergelijking tot vroegere jaren ge ringere daling der inkomens en de stijging der vermogens van 1933/1934 op 1934/1935 is voor een deel het gevolg van de op 1 Mei 1934 in werking getreden scherpere bepalingen tegen onjuiste belastingaangiften. In November nieuwe verkie zingen in Engeland? Kansen voor Baldwin c.s. staan gunstig. LONDEN, 10 Ochober. De ochtendbladen verwachten, dat de Engelsche regeering reeds tegen einde November, men spreekt van den 21sten of 28sten, nieuwe verkiezingen voor het parlement zal uitschrijven. De defi nitieve be slissing daarover, aldus wordt ge zegd, zal waarschijnlijk ervan afhangen of de ontwikkeling van de situatie te Genève verloopt overeenkomstig 'den wensch der Britsche regeering. De kansen der nationale regeering-Baldwin wonden onder de gegeven omstandigheden bijzonder goed geacht, daar de overgroot# meerderheid van het Engelsche volk de buitenlandsche politiek der regeering steunt. Politieke moord op de Kanarische eilanden. Gouverneur van Santé Cruz de Tenerife neergeschoten. MADRID, 10 Oct. (A.N.P.) In den nacht van Woensdag op Donderdag is te Santa Cruz de Tenerife, een der Kanarische Eilan den, de civiele gouverneur in zijn woning door onbekenden aangevallen en neerge schoten. Men vermoedt, dat men hier te doen heeft met een politieken aanslag. Oostenrijk en Hongarije geen groote leveranciers van Italië. Vrees voor Duitsehland's houding. GENèVE. 10 Oct. (A.N.P.) Het schijnt, dat geen der gedelegeerden al te veel beteekenis hecht aan de weigering van Oostenrijk en Hongarije tot deelneming aan sancties tegen Italië, daar men er zich van bewust is. dat beide landen geen belangrijke leveranciers van Italië zijn. Men is van meening. dat het erger zou zijn als Duitschland uibgebreiden economischen bijstand aan Italië zou verleen en. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 10 October. Ondertrouwd 9 October: J. J. Pieters en A. Droog; M. Marchand en A. M. Moolenaar; P. J. Copini en L. Fannasch; C. Bouwens en G. J. Kuijl; F. Smeenk en A. F. M. van den Berg; J. A. A. van den Berg en M. P. Molenaar; A. Sieraad en L. Meijer; J. S. Ammann en A. H. Handgraaf; J. H. Sabelis en G. J. Rouwen- horst; F. A. Zwarter en H. Hatje; R. van der Putten en C. J. Bastiaanse; L. J. Wiliemse en C. A. C. Jansen; P. Schoen en H. van Zuuk; R. G. A. Zïjlstra en P. C. Zuidhoek. Getrouwd 9 October: A. R. Freitag en F. Zotti; F. Meeuwenoord en J. C. Toele; A. F. Mulder en A. A. Vonk; C. G. Wassenberg en A. Paardekooper; Th. P. F. Braak en E. A. B. Schiering; G. van Driel en A. G. Spits; O. Hoffmann en C. M. Grave; H. N. Tangermann en H. Klanderman; F. A. Maas en J. G. de Groot; K. W. van Eek en P. R. G. Wouda/ A. F. Grimm en A. Donkersloot; J. Soetinga en J. Zijlstra. Bevallen 5 October: E. Muldervan den Heuvel, z.; 6 October: F. Stïenstra—van Cleef, z.; 7 October: A. VeldkampHoogcarspel, d.; E. HeiliegersSoellaart, d.; 8 October: E. M. P. van der Veen—Oudshoorn, z.; E. C. Hoender dosWitteman, z.; C. E. Borghouts—Pater, d.; J. M. de GrootAerts, z.9 October: A- Strijland—Bey, z.; M. van Tiel—Klabou. z. Overleden 7 October: G. J. G. W J. H Haak Stroink, 70 j., Kleverparkweg; Th. A. H. Scheurleer, 77 j., Westerhoutpark; A. E. Daam van Tubergen. 19 j.. Gasthui'svest; 8 October: G. Grasman, 72 j., Dutrystraat.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2