HET NIEUWE AVONDBLAD Bij de bron nen vanIJmuiden. Visscherij-Snufjes VELSEN 20e JAARGANG No. 290 ZATERDAG 12 OCTOBER '35 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Aigemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van-tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA..V.- Bank te Schiedam. Onderaardsche waterleiding buizen en pompinstallaties. De lange weg van bron tot kraan. Er zijn in ons dagelijksch leven van die dingen, welke voor ons, moderne menschen onmisbaar zijn geworden. Wat zouden we moeten beginnen zonder fiets; wat zou het leven saai zijn als we ons radiotoestel of ons lijntje van de distributie moesten missen. De meeste huisvaders weten mee te praten van liet- gemak, dat hunne echtgenooten hebben van den stofzuiger. Inderdaad, wat is een huisvrouw zonder stofzuiger? En wat is een huisgezin zonder het ko peren kraantje van de waterleiding? Dat al of niet glimmende kraantje in de keuken, in de: badkamer of waar ook, het is een stuk van ons zelf geworden. We beginnen onzen dag'met het kraantje, eerst voor de wasch- •tafel. dan voor het kopje thee. En den ge- heelen dag' is het kraantje in de keuken onze vriendelijke kameraad, altijd bereid en nooit falend. Eén kleine handbeweging en diar komt de heldere straal te voorschijn, we kunnen ons laven met een koelen .drank, we'kunnen ons verfrisschen. En zooals het in de woonhuizen gaat, gaat het ook in de fabrieken en bedrijven. Overal waar De Kraan is gekomen is ze onmisbaar geworden. .Het is zoo gewoon, zoo vanzelfsprekend, zoo iets-van-onszelf, dat alle gefilosofeer over het kraantje ons vreemd is. Het water stroomt immers toch naar beneden. Zoo éénvoudig mogelijk. Maar zoo eenvoudig is het toch niet. De jilterketecs, waarin de oniijzenng en de ontmwnganing geschiedt. We weten, dat het water komt uit den grond waarop wij leven, evenals men in Zwitserland en in andere berglanden weet, dat'het uit de bergen lcomt, Maar denkt u, dat..een bewoner van het bergland, die het water opvangt van de bergstroomen, weet hoe wij, bewoners van het lage land aan ions water komen? ;Geen sprake van.. De technicus, de inge nieur weet het, maar de massa weet het niet. En van degenen, die dagelijks min istens tien of twintigmaal naar de kraan loo pen, weten de meesten al bitter weinig van wat- er is geschied met het water, voordat zij het opvangen in de fluitketel of de aard appelemmer, Hat. ons leidingwater uit de diepten der aarde komt is vrij algemeen bekend. Maar boe komt het in het kraantje? Nu de drinkwatervoorziening van ónze gemeente door het voorstel van Burgemees ter, en Wethouders tot uitbreiding van de 'prise d'eau weer actueel is geworden, zullen onze lezers zeker wel eens wat meer over net gemeentelijk' waterleidingbedrijf willen weten. En dan zal men zien, dat het zoo eenvou dig niet is, dat het een lange weg is van de bron naar de kraan en dat er nog heel wat-gebeuren moet voordat het water, op gepompt uit de ingewanden der aarde, in - 2u]k-.een toestand is gebracht, dat het als drinkwater gebruikt kan worden. Een brokje geschiedenis. Ons gemeente-waterleidingbedrijf is nog met oud. Het is nog geen twintig jaar ge leden, dat het eerste kopje thee van leiding water in onze gemeente werd gezet. Op 5 Augustus 1913 kwam er een voorstel - van het. toenmalige college, tot het aangaan van een geldleening, groot f 505.CC0 ten be hoeve van een te stichten waterleidingbe- dbjf. Den 13en Augustus d.a.v. werd dit vcqrstei door den raad goedgekeurd. De oorlog- dreigde een spaak- iu wiel In de tunnel, waar de centrale leidingen loopen te steken. Maar het bleef bij een dreiging, alhoewel de uitvoering der plannen door verschillende omstandigheden als gevolg van- den oorlog werd vertraagd. Maar 26 Februari 1917 vond de officieele opening plaats en 1 Maart van hetzelfde jaar werd met de wa terleiding begonnen. Het aantal aangesloten verbruikers bedroeg 807. Van jaar tot jaar nam de wateraflevering belangrijk toè, zoodat, teneinde een onge stoorde watervoorziening te waarborgen, in 1926 werd overgegaan tot den bouw van een laagreservoir van beton met een inhoud van 20CO M3. In 1927 werd besloten de prise d'eau en de'filter- en pompinstallatie uit te .breiden. Deze werken kwamen in 1928 ge reed. Er werden drie nieuwe filterketels met bijbehoorénde leidingen opgesteld, ieder in gericht voor de ontijzering en ontmanga- ning van 70 M3. per uur en verder kwam er een nieuw pompaggregant, bestaande uit een electromotor van 100 P.K., met aan één zijde een lage-druk en aan' de andere zijde een hooge-drukpomp, elk met een vermogen van 275 M3..per uur. Het waterverbruik bleef voortdurend stij gen. De volgende cijfers toonen duidelijk aan, hoe snel de „omzet" van het bedrijf steeg. In 1918 werd door 270i2 aangeslotenen 151681M3. verbruikt. Het buizennet had toen een lengte van 44562 M., het hoogste ver bruik per etmaal bedroeg 817 M3. Negen jaar later, in 1927 dus. bedroeg het aantal aangeslotenen 7,381, die 490104 M3. water gebruikten..In deze 9 jaar was het ver bruik 'dus meer dan verdrievoudigd. Het buizennet was 62218 M. lang, het hoogste verbruik per etmaal bedroég 2051 M3. In 1934 waren de aansluitingen gestegen tot 3247 met een gebruik van 782283 M3. Het buizennet was 93562 M„ een afstand, he melsbreed gemeten van IJmuiden naar Den Haag. Het hoogste verbruik per etmaal was inmiddels gestegen -tot 3247 M3. Ten einde aan het steeds stijgende ge bruik het hoofd te kunnen bieden, was in 1930 een nieuwe uitbreiding van, den water- vang noodig. In Augustus van genoemd jaar werd begonnen, in 1931 was ook deze uit breiding voltooid. Zij bestond uit acht diep- boringen, welke werden gemaakt op het ter rein nabij den watertoren aan de zijde van de Jan Pietersz. Coenstraat. In 1934 moest in verband met de kanaal- werken worden overgegaan tot het maken van een nieuwen 8" zinker met bijbehooren- de werken. Den 4en October kon deze in stallatie in gebruik worden genomen. Men zal zich dit interessante werk, waarvoor het noodig was, de vaart op het Noordzeekanaal eenigen tijd te stremmen, nog wel herin neren. Van bron tot kraan. In het" machinegebouw leiden ijzeren trappen naar een keldergebouw, waarin de pompaggregaten zijn opgesteld voor het op pompen van het water. Dit keldergebouw geeft toegang tot de tunnels van gewapend beton. De hoofd tunnel hoeft een lengte van ongeveer .200 M. .en strekt zich uit van het machinegebouw onder den Wijk-aan Zeeër- weg door tot achter op het terrein van het gasbedrijf. Onder de gazons van den Wijk aan Zeeërweg loopen twee zijgangen, elk van ongeveer 20 M. lengte. Het eerste gedeelte van den tunnel is vrij breed. Drie zware buizen liggen er .naast elkaar. Verderop splitst de tunnel zich in •drie smalle deelen waarin men een der bui zen ziet verdwijnen. In dit onderaardsche bolwerk ligt de prise d'eau, bestaande uit elf boringen, met ee.n diepte varieerende van 44.73 M. De bodem van de tunnels ligt on geveer 7 M. onder het maaiveld. Door filters van rood-koperen buis van 125 m.M., voor zien van tressengaas en twee grindomstór- tingen van verschillende korrelgrootte wordt het water uit deze boringen door gegoten DENK OM UW GEZONDHEID Bel bij slecht weer een taxi (Adv. Ingez. Med.) ijzeren buizen opgepompt. De zuigleidingen, komen uit in de centrale leiding (de wijde buizen op de foto). Moeder aarde levert aldus haar rijken wa tervoorraad aan het menschdom. Maar het zou ons slecht bekomen, als het water ons in den toestand zooals het aan de aarde wordt onttrokken, zou worden „opgediend". Voordat het geschikt is voor de consumptie moet er nog heel wat gebeuren. Het moet behoorlijk gereinigd worden, voordat het als het .bekende heldere straaltje uit de kraan komt. Er zijn compressoren om het water te „be luchten", dan is er een ontijzeringsinstalla- tie en een ontmanganingsinstallatie, elk oorspronkelijk bestaande uit drie filterketels, welk aantal, zooals reeds is opgemerkt, in 1928 met drie nieuwe werd uitgebreid, welke nieuwe ketels een combinatie zijn van ont ijzering en ontmanganing. Deze ketels zijn 6.75 M. hoog, diam. 2.63 M. Het zijn heele gevaarten, dik van huid, omdat ze een flinken druk moeten kunnen doorstaan. In een sproeikelder vindt de ont zuring plaats. Als het water al deze hulpinstallaties is gepasseerd kan het worden opgevoerd naar het reservoir boven in den watertoren. Dit heeft een inhoud van 550 M3., de bovenkant er van ligt ongeveer 40 M. boven het maai veld. Uit een grootste diepte van 73 M. wordt het water uit den bodem onttrokken, 40 .M, gaat het omhoog. Waaruit blijkt, dat voor een deel van het gewonnen water een hoog teverschil van 113 M. overwonnen moet wor den. Dit geschiedt weliswaar trapsgewijs, maar men zal kunnen begrijpen, dat er heel wat P.K.'s voor noodig zijn om dezen arbeid te verrichten. Een ongestoorde watervoorziening maakte het in 1926 noodig, dat nieuwe opslagruimte werd gemaakt. Er kwam een laag reservoir van beton met een-inhoud van .2000 M3. Twee pompaggregaten. werden - opgesteld, elk be staande uit een electromotor van 100 P.K., aandrijvende een pomp met een capaciteit van ,300 M3. per uur. Indien de waterstand in het torenreservoir tot een bepaald niveau is gedaald, wordt één dezer pompen automa tisch ingeschakeld tot het hooge reservoir weer „op peil" is, waarna de pomp automa tisch -wordt stopgezet. Nadat in 1928 reeds twee nieuwe bronnen van grootere capaciteit in den tunnel waren gemaakt, kwam in 1931 de uitbreiding van de prise d'eau op het terrein aan de zijde van de Jan Pietersz. Coenstraat. Deze be stond uit acht diepboringen. Elk der pomp putten werd voorzien van een „diepwel- pomp". Hierbij is de electromotor van 6 P.K. opgesteld even beneden maaiveld'hoogte en ondergebracht in een betonput. De pomp bevindt zich op c.a. 12V2 M. onder den elec tro-motor en hangt dus in de schacht van den put, steeds beneden het waterniveau. Elke pomp kan c.a. 38 M3. per uur opbren gen. De electro-motoren kunnen van uit het filtergebouw worden bij- en afgeschakeld. Het door deze acht pompen opgebrachte water stroomt naar een beton-verzamelre- servoir, waarvan een leiding gaat naar de pomp-aggregateriwaarmede het water ver der door de reinigingsinstallatie naar het lage reservoir kan worden gepompt. Op zoek naar een nieuwe prise d'eau. En thans staat het bedrijf weer voor een nieuwe uitbreiding. Door het nog steeds stij gende waterverbruik is het geboden, tijdig verdere uitbreiding van de prise d'eau ter hand te nemen. Üit de geregeld verrichte waarnemingen is echter gebleken, dat nood zakelijk moet worden omgezien naar een andere plaats voor een aanvullende prise d'eau en wel buiten de bebouwde kom, ten einde het steeds grooter wordende water verbruik op succesvolle wijze te kunnen on-' dervangen. Het ligt, zooals men weet, in de .bedoeling, binnen afzienbaren tijd over te gaan tot het boren van tien nieuwe putten in een strook grond, gelegen langs de spoorbaan Velsen Santpoort. Het door „diepwelpompen" op te brengen water zal dan door middel van een gemeenschappelijke persleiding naar de be staande zuiveringswerken worden gevoerd. En zoo hebben wij dan ons drinkwater ge volgd op zijn weg van de bron naar de kraan en heeft men tevens iets kunnen lezen van dat gemeentebedrijf, waarvan velen feitelijk ■niet anders kennen dan den kloeken toren met zijn 's avonds zoo duidelijk sprekende wijzerplaat en dat toch wel het bedrijf is, dat we het slechtst zouden kunnen missen. Hei bedrijf, dat ons in staat stelt onzen dorst te lesschen als wij dorstig zijn. dat ons het leven veraangenaamt en dat dan ook, zooals de practijk reeds beeft bewezen, on danks crisis en misère, rekening moet hou den met een stijgend gebruik van zijn vloei baar en helder product, dat spotters zoo graag aanduiden met den naam, „gemeente- pils". S. B. GEREF. EVANGELISATIE. Zondagavond 8 uur beginnen de samen komsten in het Geref. Evangelisatiegebouw, de Wetstraat hoek Enschedéstraat. Als spreker zal optreden Ds. S. E. Wesbonk. Er is zang van het Geref. zangkoor. GESLAAGD. De heer. P. Schol alhier slaagde voor het examen voor - eerste stuurman ter koop vaardij. UITSLAG VERLOTING. De .prijzen der groote verloting ten bate der "Vereen, v. Vrijz. Hervormden zijn ge vallen op de nummers 960 861 409 46 396 965 816 959 471 335 660 949 275 763 35 713 909 054 228 39 249 224 637 435 450 873 364 434 836 265 136 38 977 851 8 573 974 84 378 en 144. De sprei viel op no. 115 (licht groene loten) De Spaansche pop op no. 140 (gele loten) De Marie Antoinette-pop op no. 19 (paar- sche loten). Pop met wieg op no. 171. De prijzen kunnen worden afgehaald aan het vereen, gebouw aan den Groeneweg, iederen avond van 69 uur, tot 20 October. STEEKWAGEN OP LUCHTBANDEN. Hoe langer hoe meer zien we. dat behalve voor auto's ook voor andere vervoermidde len luchtbanden worden gebezigd. Deze week heeft in de vischhal de steekwagen op lucht banden, vervaardigd is door een garagehou der hier ter plaatse, zijn intrede gedaan. Ongetwijfeld is dit nieuwe vervoermiddel een groote verbetering, vergeleken bij de ratelende wagens, die tot nu toe worden ge bruikt. Vooral voor het toerijden van de hob belige straten buiten de hal, is het gebruik van luchtbanden zeer aan te bevelen. Ongetwijfeld zou de directie van het Staatsvisschershavenbedrf het zeer op prijs stellen dat zoo spoedig mogelijk alle ijzeren banden van de steekwagens door luchtban den werden vervangen, daar het gevolg er van zou zijn, dat de slijtage van. het wegdek in de hal veel geringer zou worden en een aanzienlijke besparing op de onderhoudskos ten gemaakt zou kunnen worden. LEZING VOOR DE N.B.A.S. De heer A. van Leusen, arts te Velsen houdt hedenavond in het Federatiegebouw voert- de afdeeling IJmuiden van de N.B.A.S. een lezing over „Jeugd en Religie". MASSAKAMP VAN D.C.IJ. TE ST. PANCRAS D.C.IJ. speelde Donderdagavond een mas sakamp .tegen de Damclub D.O.S. te Sint Pancras. De ikamp eindigde in een 42—424 overwinning voor de' IJmüide'naren. NUTSBIBLIOTHEEK THANS TWEE AVONDEN GEOPEND. Men schrijft ons: Het l'eesseizoen heeft zich boven verwach tang zeer gunstig ingezet, zelfs zoodanig dat er alle hoop op bestaat, dat het gebruik van de bibliotheek zoo groot zal zijn dat de drukte op één avond niet meer te verwerken is. Daarom is besloten, den tijd voor boekenruilen uit te breiden. De gelegenheid wordt nu gegeven om op Woensdagavond en Donderdagavond, telkens van 79.38 uur, zijn boek te halen. Om een gelijke verdeeling over beide avon den te verkrijgen, wordt den houders, van leeskaarten met een oneven nummer ver zocht des Woensdagsavonds en die der lees kaarten met een even nummer Donderdags avonds te komen. DEMONSTRATIE-AVOND VEREENIGING „HANDENARBEID". Met plantaardig „leder" Men schrijft ons: Wij leven in een tijd, dat de rij van technie- ken voor handenarbeid steeds groeiende is. Linoleumsnede, celotexwerk, enz. openden de rij, iederarbeid was van lateren datum. Het is deze laatste techniek, die veel meer beoefend zou kunnen worden, indien het niet zoo duur was, kind en volwassene de eerste oefeningen met dit vrij kostbare materiaal te laten uitvoeren en daarom is het werkelijk verheugend te noemen, dat er nu een mate riaal in den handel is gekomen, dat bij uitstek geschikt is om door beginners te laten bewerken, voordat ze met het. edele leder kunnen aanvangen. Dit materiaal is een plantaardig leder, dat •op zichzelf groote duurzaamheid heeft en uitermate goedkoop is. Het ziet er uit als ge woon leder. Alle mogelijke voorwerpjes, als portemon' naietjes, verschillende étuis, bladwijzers, tas- scben, enz. laten zich gemakkelijk vervaar digen en leenen zich uitstekend voor cadeaux. (St.-Nicolaas, Kerstmis, verjaardagen.)' De beste manier om echter met het product en zijn mogelijkheden kennis te maken, is er zelf mee te werken en daarom nam het be stuur der Vereeniging Handenarbeid, afd. Velsen het initiatief voor de leden en ge- introduceerden, een demonstratie-avond te laten geven door den heer J. Combrink, Am sterdam. Deze causerie-avond met lichtbeelden, de- monstratie en bescheiden tentoonstelling van kinder- en groote mensehenwei-k is be paald op a.s. Dondei-dagavond in de boven haal van Kennemerhof, ingang Kennemer- 'laan, zoodat ieder zich een juiste meening kan vormen, voordat hij of zij tot deelneming aan een cursus zou overgaan. Financieel kunnen er geen bezwaren be- staan. V. S. V.-NIEUWS. In verband met den wedstrijd H.B.S.V.S.V. organiseert de Supportersvereeniging- Rood Wit morgen een autobustocht naar den Haag waaraan ook niet-leden kunnen deelne- CCXXVIII. We beleefden in ons visscherij wereldje een week vair records en gaan, wat dat betreft wel met onzen tijd mee. Het zijn records van beteekenis, maar toch kunnen zij ons niet doen vergeten, dat zij gemaakt zijn in een periode die door recordverbetering niet tot een glanstijdperk gemaakt kan worden. Maar ze zijn desondanks de moeite waard om te wor den vermeld. Het eerste record is dat van het aantal binnengekomen trawlers. De vorige week schreef ik, dat dit steeds achter in de dertig bleef. Maar nu is het met een grooten spixmg achter in de veertig gekomen. Er kwamen nL niet minder dan 47 booten aan de markt. Recordnummer twee werd gemaakt door den stoomtrawler Alkmaar IJ.M. 31, door met 1600 manden visch aan de markt te komen. Tcch mooi werk, die makreelvisscherijje gooit je net maar overboord en als het halen 's, zit het vol met die mooie parelmoergetinte vischjes. Als het wat meeloopt en dat schijnt het dit jaar met de makreelvisscherij steeds te doen, zijn er gauw duizend mand jes gevangen. Het eerste record is wel zeer opvallend, om dat er meer zeventig booten in de vaart zijn. Het is een bewijs, dat er intensief gevischt wordt en dat er geen lange reizen gemaakt worden. Want het is een heel verschil of een boot tien of veertien dagen uit blijft. Er werden dus groote vangsten gemaakt, maar deze hadden de booten hard noodig om aan een behoorlijke besomming te komen, vooral de makreel- en haringbooten. Men verwacht van zulke vangsten vaar 1000 tot 1600 manden wonder-veel, maar als dan de visch verkocht is, blijkt het resultaat leelijk tegen te vallen en dan is het lang niet alles goud wat er blinkt. Dat hebben we gezien aan de Hercules, die voor zijn 1400 manden gemid deld 2 gulden per mand maakte. De gemid delde reisbesommingen zijn dan ook, wat de groote booten betreft, veel minder dan •eenige weken geleden. Maandag was het f 2200, Vrijdag slechts f 1900. De kustbooten liepen wat omhoog, doordat er veel tarbot en tong gevangen wordt. Overigens is er weinig nieuws van hét Vis- schershavenfront. Er wordt een taaie strijd, gevoerd tussehen de nog overgebleven strijd krachten en de crisis. Maandag leek het wel, dat de crisis den strijd verloren had. IJmui den leek zijn ouden bloei te hebben terugge kregen. Alles lag vol visch. Vele vakken had den vooral de makreelbooten noodig,: heele velden namen ze in beslag. De omzet zal dien dag wel ongeveer f 45000 bedragen hebben. De weekomzet was natuurlijk weer ver de 100.000 gulden gepasseerd, want ook de an dere dagen was er veel visch. Gisteren waren, er zelfs nog vijf booten, waarvan de Gerber- dina Johanna Donderdag al had kunnen ver knopen. Het ophouden van de visch van deze boot heeft niet het gewenschte ï-esultaat opge lev er d. Deze trawler maakte Vrij dag wel heel slechte prijzen. PIETERMAN. Visscherijnieuws in een notedop. In het dok. De Vios II IJM. 134 en de Am- stelstroom IJM. 91 zijn in het dok geplaatst om voor de visscherij te worden klaargemaakt. Laatstgenoemde trawler' heeft meer dan een jaar stilgelegen. Een nieuwe schroefas. De Zeeleeuw IJM. 29 werd in het dok voorzien van een nieuwe schroefas. Terug naar IJsland. De Sigridur RE 22, die deze week een groote lading visch van IJsland aanvoerde, is inmiddels weer vertrokken. Om een nieuwe lading te halen? „KINDEREN VAN ONS VOLK". Men schrijft ons; Deze naam ligt velen nog frisoh in 't geheugen. Toen de R.K. Tooneelvereeniging „Kunst zij ons streven" dit tooneelwerk Zon dag 29 September opvoerde, bleek de groote zaal van het St. Fidelispatronaat te klein te zijn. Geen wonder echter, want de oorspron- kele roman van Antoon Coolen is door menig een gelezen. Zij, die echter teleurgesteld moesten worden of dien avond niet in de gelegenheid waren dit schitterend tooneel werk te zien, krijgen nog de gelegenheid, zij het dan de laatste gelegenheid. Een tweede en laatste opvoering zal jolaats hebben op Maandag 14 October a.s. in 't St. Fidelis patronaat te IJmuiden-Oost. Voor verdere mededeelingen leze men de advertentie in dit blad. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer Apotheek a. d. Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in dé komende week. KINDERVREUGD S JEUGDWERK. De leiders der band-werkolub van Kinder vreugd deelen mede, dat er weder gelegen heid bestaat voor de jeugdige borduursters, zich aan te melden voor geanelde club. De lessen beginnen op 23 October a.s. Men moet opgeven of men eigen werk of clubwerk wil verrichten. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. k De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 16. October 1935 ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot. 11.301 uur voormiddags.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1