De match Euwe—Aljechin om het wereldkampioenschap. Diplomatenjacht. BEVERWIJK. Met een auto op stap. Garagehouder gedupeerd. Een garagehouder hier ter plaatse is weer eens het slachtoffer geworden van een van dat soort lieden, die des Zondags auto's ple gen te huren, meestal stukken maken en die tenslotte den weiwillenden eigenaar van de auto voor de kosten laten opdraaien, Zoo'n ^Zo^ciagsruiter" verscheen in de Parkgarage e'n wilde een auto huren, om daarmede naar hij voorgaf een bezoek te brengen aan een militairen vriend, die in een hospitaal te Utrecht zou liggen. Hij zou zoolang de mooie f.ets, waarmede hij naar zijn bewering uit IJmuiden was gekomen, in de garage laten staan tot hij terug kwam. Hij kwam echter heelemaal niet terug, evenmin als de auto, En daarvoor was, naar eenige dagen later bleek, een zeer gegronde reden. De jongeman Was namelijk met een vriend en eenige vriendinnetjes met de auto in het Gooi ver zeild geraakt. Hij kwam in de buurt van 's-Graveland in botsing met een anderen wagen en reed de auto van den Beverwijk- sche garagehouder „in de soep". Alle inzittenden bleven ongedeerd, won derlijk genoeg wanneer wij er nog bij ver tellen. dat het jongmensch zelfs niet in het bezit was van een rijbewijs. Na van den schrik bekomen te zijn werd een taxi gere- quireerd, waarmede eerst de dames werden thuis bezorgd. En tenslotte werd de onfor tuinlijke autohuurder in Beverwijk gebracht. Toen het op betalen aankwam, bleek de jon geman niet over de noodige contanten te be schikken. Hij vertelde den chauffeur daar om maar. dat het ritje voor rekening was geweest van den garagehouder Dit auto-avontuur kwam tenslotte bij de marechaussee terecht, die al spoedig uit vond, dat de jongeman een valschen naam had opgegeven en dat hij niet in IJmuiden, maar in Beverwijk woont. De fiets, die hij zoo welwillend aan de hoede van den ga ragehouder had toevertrouwd, was niet zijn eigendom, maar behoorde weer aan een an deren vriend. De marechaussee heeft de ge schiedenis ontward en de naakte waarheid zal den reislustigen jongèman bij gelegen heid in Haarlem duidelijk voor oogen wor den gesteld. Geen gedaver op de Velser spoorbrug. Rubberplaten vangen de trillingen op. De Nederlandsche spoorwegen beijveren zich om het reizen per trein zooveel moge lijk te amineeren en zij laten vrijwel geen middel onbeproefd om het den reizigers aan genaam te maken. Niet alleen, dat groote zor gen worden besteed aan het rijdend mate rieel, ook aan den weg wordt groote aandacht besteed. Het is bekend, dat op de lijnen voor electrisch materieel, belangrijke, werken zijn uitgevoerd, om het stooten en schokken van de electrische treinen zooveel mogelijk door verbeteringen aan den spoorweg te eliminee- ren. De lengte van de spoorstaven werd op sommige trajecten b.v. gebracht van 24 M. op 36 M. Tusschen Uitgeest en Haarlem zijn ook de oude dwarsliggers vervangen, waar door een rustiger gang van de electrische treinen verkregen wordt. Het was ons opgevallen, dat in de avond uren op den Velserspoorbrug óver verkeerd spoor werd gereden. Dit was een gevolg van de werkzaamheden, die aan de rails op de brug werden verricht. De opzichter van weg en werken be Beverwijk deelde ons mede, dat aan den spoorweg op de brug omvangrijke werkzaamheden waren verricht. Op de brug maken de treinen eenige duizenden decibels meer lawaai, dan op den gewonen spoorweg, waar het grintbed voor de noodige veering zorgt. De brug, die een en al staal en ij zei- is, ontbreekt deze veering, zoodat niet alleen het lawaai, maar ook het schokken op de.brug in hevige mate toenam. De technische dienst van de spoorwegen heeft met succes een nieuw middel toegepast, om aan dit hinder lijke euvel een einde te maken. De beide spo ren heeft men na elkaar bewerkt, waarmede dan tevens het rijden over verkeerd spoor, dat kcrten tijd den reizigers een „onveilig" gevoel gaf, verklaard is. De werkzaamheden zijn ge schied zonder dat het treinverkeer gestag neerd werd. Tot de voorbereidende werkzaam heden behoorde het leggen van tijdelijke wis sels aan beide zijden van de brug en 't aanbren gen van een korte bovenleiding om het moge lijk te maken, dat de tremen voor het oprij den van de brug op het afkomende spoor overgingen. Vervolgens werden de rails van 24 M. ver vangen door spoorstaven van 36 M, lengte, die thermitisch gelascht werden. Onder de stoelen werden rubberplaten gemonteerd. Deze rubberplaten vangen de schokken op en nemen op de brug dus de taak van het grind- bed over. Nu deze werkzaamheden op de brug gereed zijn, bleek het aanbrengen van deze rubberplaten een succes te zijn, zoodat de Ned. Spoorwegen besloten hebben deze methode ook op den gewonen spoorweg boe te passen. Op het baanvak tusschen Uitgeest en Krommenie heeft men bij wijze van proef de geperste plankjes van populierenhout, die onder de stoelen voor de noodige spanning zorgden en die de trillingen moesten opvan gen, vervangen door rubber platen. De tech nici verwachten hiervan een gunstig resultaat en zij zijn van oordeel, dat het reizen per 1 electrische trein belangrijk prettiger zal wor den. Indien deze proef met de rubberplaten slaagt, zal deze nieuwigheid weldra op ruimen schaal worden toegepast. R.K. POLITIEMANNEN VIERDEN FEEST. Gisteren hebben de R.K. politiemannen van Beverwijk en omgeving op waardige wijze het patroonsfeest van hun organisatie ge vierd. Des morgens waren de leden van de afdeeling Kennemerland van den R.K. Politie bond .,St. Michaël" in de kerk aanwezig, om de gedenkdag van hun beschermheilige kerke lijk te vieren, Ook de Inspecteur van politie, de heer W. M. Ragut, gaf door het bijwonen van de kerkelijke plechtigheid blijk van be langstelling in het werk van de organisatie. Des avonds werd in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" een feestelijke bijeen komst gehouden van de R.K. politiemannen met hun dames. Ook vele donateurs, alsmede de raadsleden Maas en Heykoop van Velsen en De Wildt van Wijk aan Duin en de geeste lijke adviseur van de afdeeling, kapelaan Ligthart waren daarbij tegenwoordig, De voorzitter, de heer J. J. Hugtenburg, dankte in zijn openingswoord in de eerste plaats burgemeester H. J. J. Scholtens van Beverwijk, die steeds een aandachtig gehoor heeft voor de wenschen en verlangens van „St. Michaël". In dit dankwoord betrok spr, ook de Inspecteur, die steeds bereid is zijn medewerking te verleenen. De voorzitter memoreerde, dat de vereeni- ging zich 'in een gestadigen groei mag ver heugen, Spr. richtte vervolgens eenige harte lijke woorden tot den nieuwen geestelijken adviseur, kapelaan S. Ligthart, die met hart en ziel zijn taak vervult en nooit op een vergadering ontb >;ekt. In de aanwezigheid van zoovele burgers zag spr. het bewijs, dat er wel degelijk een band bestaat tusschen de politie en de burgerij. Deze band wilde de voorzitter gaarne bestendigd zien, want, zei hij, de politie is er niet tot hinder van de burgerij, maar, integendeel, ten dienste van de burgers. Na dit openingswoord werd het Wil helmus gezongen. Kapelaan Ligthart sprak vervolgens een kernachtig woord waarbij hij den nadruk legde op de principieele gehoorzaamheid aan het gezag. Gehoorzamen aan het gezag van de burgerlijke overheid, aldus spr., is ge hoorzamen aan het gezag, dat door God is ge steld. De burgers zien in de politie de be schermers van hun recht en hun bezit. Ge steund door de burgerij zal de politie, deze taak steeds beter kunnen vervullen. De kapelaan eindigde met den wensch, dat deze hartelijke en principieele samenwerking zou mogen worden bestendigd. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer Kruyf heeft vervolgens- in het kort op het nut van de organisatie gewezen en zijn vol doening geuit over de energieke wijze waarop het kranige bestuur van de afdeeling Kenne merland de organisatie uitbouwt. Het feestelijke gedeelte van den avond nam daarna een aanvang. De heer H. Reusink, de bekende humorist conferencier heeft het gezelschap op zeer aangename wijze bezig gehouden. Hij oogstte een veelverdiend succes met zijn liedjes en voordrachten, die vele malen daverende lachsalvo's veroorzaakten. Zijn optreden werd afgewisseld door een dansje, waarvoor de „Blue Rascals" de dansmuziek leverden. Het feest duurde in de prettigste stem ming nog geruimen tijd voort. B.R.C. „KENNEMERLAND". De Beverwijksche Rennemersclub „Kenne merland" heeft een recordrit gehouden met den volgenden uitslag: A. en B.-klasse (4 ronden van 12 K.M.)1. P. HeiloJonker; 2. A. DuineveldJ. Onstenk; 3. D. Hoolwerfv. d. Maat; 4. P. Braasde Weers. Snelste tijd 1 uur 14 min. 51 sec. C. en D. klass: 1. P. de VriesJ. Tieleman; 2. J. BrachéEngelhart; 3. E, TielemanJonker Jr.; 4. Rij permanGroen. SCHAKEN Zesde partij te Rotterdam afgebroken. Vele Rotterdammers, die Dinsdagavond naar Hotel „Coomans" getrokken waren om de twee schaakmatadors te zieir strijden, moesten teleurgesteld huiswaarts keeren. De toeloop was zóó groot, dat het Comité zich tenslotte genoodzaakt zag, geen kaarten meer te verkoopen. Dat men te Moskou precies wist, hoe laat deze partij zou beginnen, was geen grap. De voorzitter van den Rotteraamschen Schaak bond kwam eerst om half 6, terwijl om kwart over vijf Euwe reeds den eersten zet had gedaan. En Moskou belde te 5,20 uur op om te vernemen, welke de openingszetten waren geweest. Euwe speelde de opening met een leven digheid en een vertrouwen in den afloop als nog niet te voren. De wijze, waarop hij de opening behandelde, mag „klassiek" ge noemd worden. De partij verliep als volgt: Wit Dr. M. Euwe Zwart Dr. A. Aljechin Tsjechische verdediging. 1. d2d4 d.7d5 2. c2c4 c7c6 3 Pgl—f3 Pg8—f6 Hoewel Aljechin in de eerste partij den variant met Pc3 met succes speelde, kiest Euwe thans een veel kalmere speelwijze. Ge let op den stijl van onzen landgenoot is dit een goede tactiek. 4 Leg—f5 De Looper moet, voor e7e6 gespeeld wordt, ontwikkeld worden. Onmiddellijk e7e6 spelen, zou ten gevolge hebben, dat de Looper ingesloten blijft. 5. c4xd5 Deze zet geschiedt gewoonlijk voor e7e6, omdat later de e-pion terug zou kunnen wor den genomen, hetgeen aan Zwart een gelijk spel zou bezorgen. 't Wordt heel gewoon, dat er in alle kranten Van tijd tot tijd steeds meer berichten staan, Dat ergens diplomaten of gezanten, Elkaar bezoeken, om op jacht, te gaan. Dat is vandaag den dag de nieuwste mode, En de verklaring hoort er altijd bij, Een diplomaat heeft ook eens rust van noode, In de ontspanr rig van een jachtpartij. Maar dat het dan ook bij de jacht zou blijven Op wilde zwijnen, hazen of fazant. Gelooft geen mensch en om hem nog te stijven In achterdocht, gelooft het ook geen krant. Geschutterd wordt er veel door diplomaten, Zij schieten vaak een bok en ook met spek, Maar wat hun vak betreft dat is het praten, Hun ware jacht is steeds op een gesprek En als zij quasi van de jacht genieten. Als rust in hun reeds jachtige bestaan. Dan laten zij het schieten practisch schieten En anderen voor hen op 't jaagpad gaan. Ik vind het best, als zij het zoo verbloemen, Hoe of men ons ook voor het lapje houdt, Of men het kuur of jachtpartij wil noemen, Of een plezierreis, 't laat me alles koud. Wij kunnen toch hun praatlust niet beletten, Op jacht? vooruit maar, ook al is het schijn, Het heeft voor ons pas nut ons te verzetten, Als wij van zulk een jacht hethaasje zijn. P. GASUS. Deze foto, die per speciaal vliegtuig van Dzjiboeti naar Europa is overgebracht, toont de verzending van medicamenten, verbandstoffen en dekens voor de soldaten van het Abessynische leger. 5. Pf6xd5 Deze zet geldt als de beste. Op c6xd5 komt Zwart na Db3 of Pc3 in moeilijkheden. 6. Lflc4 Een ongewone zet. Vlijtige analyse heeft Euwe tot dezen zet getracht, welke zeker af komstig is uit de studiekamer van den Ne derlander. Wijlen meester Takacs beval hier Pbld2 aan met het doel e3e4 door te zetten, het geen na 6. Pblc3 niet zou dreigen. 6. e7e6 7. 0—0 Pb8—d7 8. Ddle2 WOENSDAG 16 OCT. 1935 Ter voorbereiding van e3e4. 8. Lf5—g4 Indien direct Pb6 gespeeld zou zijn, ook e3e4 gevolgd zijn. h2h3 Indien noodzakelijk kan Wit thans g2g4 spelen, 9. Lg4h5 10. e3—e4 Pd5—b6 11. Lc4b3 Lf8e7 12. a 2a4 Deze vieugelaanval dient niet alleen om de zwarte pionnen op den Damevleugel in wan orde te brengen, maar tevens om het sterke paard op b6 te verdrijven. Als Wit niets on derneemt volgt c6c5 en Zwart bevrijdt zich. 12. 0—0 Met a7a5 kon Zwart ten koste van een verzwakking het paard op b6 bevestigen, maar naar het schijnt vreesde Zwart het pionoffer met d5, waardoor Wit een aanval op den Koning verkregen zou hebben. Zwart neemt met den tekstzet veiligheidsmaatre gelen. 13. a4a& Pb6c8 14. a 5a6 Dd8—b6 Dekt pion b7 en valt tegelijkertijd Lb3 aan. 15. a6xb7 Db6xb7 16. Lb3—a2 Na lang nadenken besloot Euwe tot dezen zet. Het was inderdaad moeilijk den juisten zet te vinden. De Loope-" wil tenslotte op deze diagonaal blijven, om, als Zwart dan c6c5 speelt, met d4d5 te antwoorden. Met Pbla2 den Looper te dekken zou niet juist zijn, immers dan zou de zwarte Looper in den weg worden gestaan. Bovendien kan het paard beter naar c3 gebracht worden. 16. c6c5 Zwart probeert zich van den zwakken pion te ontdoen 17. d4d5 De opzet van La2 17. Pd 7e5 De stand na 17. Pd7e5 is de volgende WIT: Kgl;De2; Tal en fl; Pbl en f3; La2 en cl: pionnen b2. d5, e4, f2, g2, h3. ZWARTKgl; Db7; Ta8 en f8; Pc8 en e5; Le7 en h5; pionnen a7. c5, e6. f7, g7, h7. Een buitengewoon moeilijke stelling. In het centrum staat Wit beter, daarentegen bereikt Zwart met den tekstzet, dat de witte Koningsstelling verzwakt wordt. Toch ver dient hier de witte stelling de voorkeur. 18. g2g4 Vrijwel gedwongen, anders bezorgt Zwart aan Wit een dubbelpion. 18. Pe5xf3 (schaak) 19. De2xf3 Lh5—g6 20. Pbl—c3 Pc8—b6 Een pionoffer, hetwelk gebaseerd is op de verzwakte Koningsstelling. Zwart wil de f- lijn openen en een aanval opzetten. Zonder een dergelijken scherpen maatregel zou Wit zonder meer de overhand behouden. 21. Df3—e2 Beter dan op het pionoffer in te gaan. Nu dreigt met f2f4 Wit een aanval te verkrij gen. De Looper staat op g6 niet gunstig en dreigt te worden ingesloten. 21. e6e5 Zwart heeft niet veel beters, f2f4 mocht in geen geval toegelaten worden. 22. Lele3 a7a6 23. h3—h4 Hier fluisterde Aljechin zijn secondanten in het oor: „Jetzt stehe ich nicht mehr schlecht". Hij vond, dat Euwe beter had gedaan met den h-pion tegen den c-pion te ruilen, want de c-pion bleef toch zwak Flohr meende echter, dat Euwe juist goed gezien had, omdat zijn stelling na deze af wikkeling voor het eindspel zeer gunstig was •in verband met den vrijen d-pion. 23 .Le7xh4 24. Le3xe5 Tf8—c8 25. Lc5e3 Lh4—e7 De Moor heeft zijn plicht gedaan, hij kan gaan. 26. Tfl—cl Wit wil de partij voorloopig in positioneele banen leiden. 26 .Le7—d6 Blokkeert pion d5 en verhindert f2f4. 27. Pc3—dl Ta8—b8 28. Telxc8 (schaak) Tb8xc8 29. La 2bl Valt pion a6 aan, welke op den duur moei lijk te houden is. 29 .Pb 6c4 Indien Zwart Ta8 speelt, zoo volgt 30 Ld3, a5 en dan Lb5 met onhoudbaar spel. 30. Lbl—d3 Pc4xe3 31. Ld3xa6 Veel eenvoudiger was 31. Pdlxe3. Na den tekstzet ontstaan schier onberekenbare com plicaties. Pion a6 liep niet weg. 31 .Db7a 7 32. De2xe3 Ld6—c5 33. De 3d3 Niet gunstig zou zijn de afwikkeling Lxc8, Dxal; Dxc5, Dxdl (schaak), gevolgd door Lxe4 en Wit wordt nog matgezet. 33 .Tc8b8 Na Tc8b8 gaf Grootmeester dr. Bernstein, die in de zaal aanwezig was, den zet b2b4 als beter aan. 34. Dd3e2 Bevrijdt het paard van de dekking van f2. Wit wil nu Pdlc3 spelen. De witte stelling is er niet beter op geworden. 34 Da7e7 De Dame streeft naar h4 met tegenaanval. De tegenkansen van Zwart zijn niet te onder schatten, 35. Tal—cl Houdt de Dame op e7 vast. 35 .h7—h5 Zeer fijn bedacht. Op gxli5 zou Dg5 (schaak) volgen met vernietiging! 36. Tel—c3 Wit moet zich tegen den dreigenden aanval verdedigen. 36 .Tb8b4 37. La6d3 Verbreekt hiermede de torenlijn, maai- wat moet Wit anders doen? 37 .Tb4b8 38. Ld3—bl Tijdnood. De bedoeling is den toren weer vrij te hebben. 38 .Lc5d4 39. Tc3—h3 De7g5 40. Kgl—g2 h5xg4 Wit heeft hier zijn zet afgegeven. De stand na 40.h5xg4 is: Wit: Kg2; De2; Th3; Pdl; Lbl; pionnen b2, d5, e4, f2. Zwart: Kg8; Dg5; Tb8; Ld4 en g6; pionnen e5, f7, g7, g4. Nabeschouwing. In een Tsjechische verdediging koos Euwe ditmaal een solide opstelling en bracht met den zesden zet een nieuwtje (Lflc4), welke zet hem in het voordeel bracht. Later bood Aljechin, om zich te bevrijden, een pionoffer aan, dat door Euwe terecht geweigerd werd. Aljechin kwam steeds in het gedrang. On danks geestig tegenspel is het Euwe gelukt, door fijne manoeuvres (Lbl zijn voordeel te vergrooten en een pion te winnen. Het' laatste was echter te riskant, want in plaats van kalm af te wachten gaf hij hiermede zijn tegen stander de gelegenheid een tegenaanval"' op touw te zetten. Het werd voor Euwe ineens lastig, vooral daar hij in tijdnood verkeerde. Met groote spanning werd dit gedeelte van de partij gevolgd. Toen meester Bernstein op dat moment in de zaal verscheen, schaarden zich onmiddel lijk velen om hem heen, daar hij op een bord ging analyseeren. Het hoogtepunt werd bereikt toen Euwe in een zeer lastige positie zijn laatsten zet doen moest en slechts een halve minuut bedenktijd load. Aljechin won zijn pion terug en in deze situatie gaf Euwe zijn zet af. De kansen voor Aljechin zijn gunstig. Euwe heeft een sterken aanval te verduren. De afgebroken zesde partij tusschen Euwe en Aljechin zal heden Woensdagmiddag 2 uur in een der zalen van Hotel Coomans te Rot terdam worden voortgezet. WIJZIGING IN HET PROGRAMMA VAN HET WERELDKAMPIOENSCHAP. AMSTERDAM, 15 October. Naar wij verne men is er een wijziging gekomen in het pro gramma van de match om het wereldkam pioenschap schaken. De achtste partij vangt nl. eerst Zondag 20 October a.s. te Amster dam aan en wel om half zeven des avonds in de Militiezaal. Zaterdag 19 October wordt dus als rustdag genomen. DE EERSTE IJSHOCKEYWEDSTRIJD REEDS EIND OCTOBER TE AMSTERDAM. De Hollandsehe Ijshockeyspelers treffen het dit jaar goed; reeds enkele dagen na de ope ning kunnen zij met hun training beginnen. De gelegenheid om 't in de eerste trainings- weken geleerde in de praktijk te brengen komt heel spoedig. Op 25 October n.l. heeft een wed strijd te Brussel plaats bij gelegenheid van de opening van een nieuw Ijspaleis, de „Pöle Nord", tegen een uit Antwerpsche en Brussel- sche spelers samengesteld Seam. De kans voor de Hollandsehe jongens staat goed, wanneer ze van de trainingsavonden het rechte ge bruik weten te maken en tegen dien tijd zijn ze, naar wij dan mogen aannemen, in goe den vorm en ingespeeld. Als openingswedstrijden voor het Amster- damsche IJshockey- seizoen staan twee return matches tegen Brussel op het programma. Op 2 en 3 November a.s, zal men weer voor den eersten keer in dit seizoen ijshockey kunnen zien. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLANDAMERIKA-LIJN Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 13 te San Francisco. Beemsterdijk, Rotterdam n. Philadelphia 14 te Baltimore. Edam, New-York n. Rotterdam via Liverpool 13 (6.54 n.m.) 460 mijl West van Valentia. Drechtdijk, Vancouver naar Rotterdam via Liverpool 13 (8.40 n.m.) 425 mijl Z.W. v. Fast- net. Bilderdijk, Churchill naar Rotterdam via Londen passeerde 14 October Lands' End. HALCYON LIJN. Vredenburg, 15 van Narvik naar Vlaardin- gen. Vecchia. Zaandag 15 van Vlaardingen n. Civ. verw. I Arnhem 18 v. Seriphos te Vaardingen Flensburg, 18 van Lulea te Vlaardingen verw. Masfburg, Wabana n. Emden 13 (6.57 n.m.) 600 mijl West van Valentia. HOLLANDWES'T- FRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 14 van Dakar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Tajandoen 14 van Bremen naar Hamburg. HOLLAND—AE'RIKA LIJN. Jagersfontein (uitreis) 14 te Beira. Heemskerk p. 15 Gibraltar. Nijkerk (uitreis) 15 v. Lor Marques. Boschfontein, 15 van Beira te Antwerpen. Springfontein, (thuisreis) 15 te Antwer pen. Meliskerk (thuisreis) 15 van Dar-es-Salaam. Randfontein (uitreis) pass. 14 Dungeness. JAVA-NEW YORK LIJN. Pheminus, 13 October van Batavia te New- York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak, Manilla n. Amoy 13 van Honkong. Tjibadak, 13 van Shanghai te Hongkong. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Hebe 14 van Danzig naar Kopenhagen. Helder, 14 van Alicante naar Barcelona. Luna, 13, van West-Indië te New-York. Nereus, 15, van Stettin te Amsterdam. Pluto 14 van Odense naar Gothenburg Titus, 14 van Setubal naar Portimao. Trajanus, 14 October van Jaffa naar Haifa. Ceres, Rotterdam naar Patras p. 14 Oues- sant. Boskoop 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Hermes, 15 v. Constantza te Stamboul. Achilles, Izmir n. Amsterdam p. 15 Oues- sant. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Baroe (thuisreis) 15 v. Napels. Kota Gede (uitreis) 15 v. Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Patroclus, Dairen n. Rotterdam, p. 15 Perim Deucalion, Japan n. Rotterdam via Londen p. 15 Prawle Point. Antenor, Japan n. Rotterdam 13 te Osaka. Alcinous, Batavia na Amsterd. 15 v. P. Said. Menelaus, 12 van Rotterdam te Osaka. Eurybates, Batavia n. Amsterdam 13 te Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Kota Radja, 15 van Batavia te Rotterdam. Alphacca (uitreis) 14 te Montevideo. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN, Silvermaple, Vancouver n. Calcutta 12 van Belawan. Tosari, 12 van Bombay naar Vancouver. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde 15 v. Batavia te Amsterdam. Tabinta (thuisreis) pass. 13 Oct. Gibraltar. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 14 van Belawan. Poelau Laut 12 v. Batavia n. A'dam. Combinatiedienst. Het Duitsche stoomschip Alrich van de Hamburg-Süd heeft in Amsterdam in den ge- combineerden dienst met den Kon. Holland se hen Lloyd voor Zuid-Amerika geladen en vertrok inmiddels naar Porte Alegre. Verandering van aanloophavens. Te beginnen met het motorschip Boschfon tein, dat 5 November van hier naar Zuid- Afrika vertrekt, zal de Holland-Amerika Lijn op de uitreis niet meer Southampton voor post en passagiers aanloopen doch de haven van Dover. AANGEKOMEN. 14 October: Simon Bolivar s.s. West Indië Texelstroom s.s. Liverpool Trompenberg s.s. Kemi Orestes s.s. Zwarte Zee 15 October: Brunla s.s. Oslo British Engineer s.s. Abadan Nereus s.s. Stettin M. v. St. Aldegonde m.s. Ned. Indië Flandria s.s. Gothenburg Wychwood s.s. Gdynia VERTROKKEN. 14 October: Joma m.s. Truro Ask s.s. Antwerpen Ostmark m.s. Stettin 15 October: Schelde sl.b. Naestved Hydra bg.m. Naestved Astrée s.s. Rotterdam Alrich s.s. Porte Alegre Deklading verloren. Het van Kemi aangekomen Nederlandsche stoomschip Trompenberg heeft door den storm een deel der deklading gezaagd hout verloren. Sleepreis. De gisteren hier aangekomen sleepboot Schelde is met de baggermolen Hydra van hier naar Naestved in zee gegaan. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 15 October. Ondertrouwd 14 October: W. P. Anema en J. C. S. v. d. Zande. Bevallen 12 October: J. ElfersElizen, d.; M. P. J. A. LuttikNix, z.; 13 October: A. P. Meure—Alsema, d.; A. C. PaulusPik, z.; F. W. H. WijnandsPüsch, z.; L. v. d. Hoek Hartman, d.; 14 October: A. J. J. Klaassen Wolfs, z.; A. MensHeijstek, d.; K. A. E. JonkerPliester, d. Overleden 11 October: C. M. RoemersPoel, 88 j., Zomerkade; J. van Es, 72 j., Zomervaart; 12 October: C. L., 4 mnd., z. van P. J. Schaut, Wagenmakerslaan; M. P. H. E. Muller- Meens, 76 j., Heinsiusstraat13 October: F. B. WalterBelterman, 67 j., Atjehstraat; S. v. Frank, 73 j., Tetterodestraat.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5