DF BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: De toestand in het Noorden verwarrend. Schip van verm, aankomst Laatste bericht Alkmaar Chili 13 Oct. te Liverpool. Alcmons Batavia 28 Oct. 15 Oct. van Port Said. Alexandrië 30 Oct. 10 Oct. te Candra. Ac Miles Izmir 16 Oct. 12 Oct. van Lissabon. Aurora Midd. Zee 16 Oct, 12 Oct. van Gibraltar Ariadne Oporto 17 Oct. 13 Oct. van Vigo. Baarn Chili 5 Oct. van Salaverry. Boschfontein Z. Afrika 14 Oct. van Dungeness. British Endeavour Abadan 18 Oct. 9 Oct. van Algiers. Bodegraven Chili 7 Oct. van Talcahuano. Chr. Huygens Batavia 5 Nov. 13 Oct. van Sabang. Cottica West Indië 16 Oct. 15 Oct. van Plymouth. Cordillera Puerto Barrios 1 Nov 14 Oct. van Colon. Clytonens Batavia in lading. C F. Liljevalch Lulea (v. IJm.) 16 Oct, 10 Oct. vertrokken. Crijnssen West Indië 15 Oct. van Barbados Delphinus Skoghall 12 Oct vertrokken. Elmpark West-Afrika 12 Oct. te Havre. Batavia 13 Oct. te Londen. Essen Ned. Indië 11 Nov. 8 Oct. van Colombo. Eemland Buenos Ayres 4 Nov. 14 Oct. te Victoria (Braz.) Ned.-Indië. 16 Oct. 14 Oct. van Ouessant. Galvan Diamante 10 Nov. 9 Oct. van Montevideo. Hamm Ned.-Indië. 18 Oct. 13 Oct. van Oran. Heemskerk Zuid Afrika 12 Oct. van Marseille. Hermes (Ned.) Alexandrië 14 Oct. van Consrantza. Hercules Bourgas 25 Oct. 6 Oct. te Izmir. Hébé (Ned.) Gdynia 20 Oct. 14 Oct. van Danzig. Harpalyce Rosario in lading. Jevington Court Buenos-Aires 4 Nov. 3 Oct. vertrokken. Jessie Maersk Archangel 16 Oct. 6 Oct. vertrokken. Ned. Indië 23 Oct. 10 Oct. van Port Said. Krosfonn Port Arthur 25 OQt. 29 Sept. vertrokken. Kyle firth Port Talbot heden 12 Oct. vertrokken. Maria Victoria Sfax 12 Oct. vertrokken. Midsland Newcastle heden 14 Oct. vertrokken. Melampus Batavia 7 Nov. 10 Oct. van Belawan. Maaskerk West Afrika 12 Oct. van Las Palmas Meliskerk Zuid Afrika 15 Oct. van Dar es Salaam. Nederl. Indië ^2 Nov. 12 Oct. van Batavia. Merope Setubal 17 Oct. pass. 15 Oct. Ouessant. Curacao 28 Oct. 7 Oct. vertrokken. Oldambt Landskrona heden 9 Oct. vertrokken. Orpheus Hamburg in lading. Poelau Roebiah Batavia 7 Oct. van Sabang. Palatia West Indië 23 Oct. 9 Oct, van Trinidad. Phobos Curacao 27 Oct. 6 Oct. vertrokken. Poelau Tello Hamburg 19 Oct vertrekt 16 Oct. Perseus Stettin in lading. Pluto (Ned.) Gothenburg in lading. Regent Onega heden 3 Oct. vertrokken. Serooskerk Japan 12 Oct. van Haifa. Salabangka Batavia 13 Oct. te Barcelona. Springfontein Z. Afrika 15 Oct. te Antwerpen. Senta Archangel in lading. Sonthgate Rosario 10 Oct. van Buenos Aires. Salland Buenos Aires 16 Nov. in lading. Taat Kramfors 16 Oct. 9 Oct. vertrokken. Tabinta Ned. Indië 13 Oct. van Gibraltar Triton Alexandrië 16 Oct 14 Oct. te Malaga. Toratre Danzig heden 12 Oct vertrokken. Uckermark Ned. Indië 10 Dec. 5 Oct. te Batavia. Venus Midd. Zee 30 Oct. 12 Oct. van Fiume Waterland Hamburg 20 Oct. vertrekt 19 Oct. Winsum Archangel 23 Oct. 13 Oct. vertrokken Zaanland Beunos Aires 19 Oct. 11 Oct. van Las Palmas. Zuiderkerk J apan 11 Oct. van Shanghai. VELSEN LEZING VOOR DE VEREENIGING „PAPYRUS". Gisteravond hield de heer Panman, alge meen voorzitter van de Nederlandsche Reis- vereeniging een lezing met lichtbeelden voor de leden van „Papyrus" over „De Italiaansche meren en Milaan". De heer Allan sprak een openingswoord waarbij hij de aanwezigen en in het bijzonder den heer Panman welkom heette op de eerste winterbijeenkomst. Spreker hoopte dat het samengestelde pro gramma aan de wenschen van de leden zou voldoen deelde tenslotte mede dat er plannen bestaan om, bij voldoende deelneming, te komen tot de oprichting van een danscursus. Hierop was het woord aan den heer Pan man. Spreker behandelde in zijn causerie hoofd zakelijk het noordelijk deel van Italië bij de Zwitsersche grens. Door een serie mooie lan taarnplaatjes kregen de bezoekers een prach tig beeld van Lugano, dat het uitgangspunt is van verschillende uitstapjes in de omgeving van de drie meren, waarvoor uitstekende scheeps- en spoorwegverbindingen bestaan. De stad zelf biedt eveneens een groot aantal bezienswaardigheden als het Museum „Cac- cia", het monument Desolazione" en het on afhankelijkheidsmonument. Ook bevinden zich in de kerk Maria del Angioli verschillende beroemde fresco's „de Kruisiging", „Maria en het kindeke Jezus", en „Het Avondmaal" van de bekende fresco schilder Bernhard Luivi. Verder werd een bezoek gebracht aan Lo carno, aan het Lago Maggiore, met zijn schil derachtige steegjes en fraaie wijngaarden waar op typische wijze de druivenranken over granieten zuilen geleid worden, zoodat dé trossen vrij omlaag kunnen hangen. Tenslotte ging de tocht naar Milaan, waar van vooral de prachtige kathedraal met zijn veelhoekige torens een groote bekendheid ge niet. Rest ons nog te vermelden de fraaie op namen van de ItaliaanschZwitsersche flora, waarbij de bezoekers zich werkelijk een oogen- blik in het land „wo die Zitronen blühen" konden wanen. Het een en ander, en de keurige collectie lichtbeelden, èn de aangehame en interessante causerie van den heer Panman die de serie plaatjes verduidelijkte, hebben er zeker toe bijgedragen om den eersten avond van „Pa pyrus" een geheel geslaagden te kunnen noemen. Het is daarom dubbel jammer, dat niet een grooter aantal leden dezen leerzamen ope ningsavond hebben bijgewoond. BUITENGEWONE LEDENVERGADERING VAN KINDEVREUGD. A.s. Vrijdag vindt een buitengewone leden vergadering plaats van de speeltuinvereeni- gine .Kindervreugd". Eenige belangrijke zaken zullen worden be sproken oa. het clubwerk. Voorts zal de ver kiezing plaats hebben van een penningmees ter. PERSONALIA. De heer D. Bakker, te IJmuiden is in Den Haag geslaagd voor het voorloopige machi nisten diploma. IJMUIDEN VEREENIGING VOOR HANDENARBEID. Donderdagavond heeft in hotel Kennemer- hof een openbare vergadering plaats, waar in de heer J. Corn-brink uit Amsterdam een causerie, met verduidelijking van lichtbeel den, zal houden over plantaardig leder en wat hiervan op gemakkelijke wijze te maken is. Tevens is hieraan een bescheiden expo sitie van vervaardigde voorwerpen verbon den. De aanvang is bepaald op 8 uur. de toegang is vrij. BESOMMINGEN. Trawlers Dirkje R. O. 53. 915 m. f 2890. Cornelis IJm. 15, 1200 m. f 3080. Sperwer IJM. -33 105 m. f 1290. Zwaluw IJM. 90, 45 m. f 1330. Vios 5, IJM. 102 160 m. f 1460. IJselmond IJM. 78 640 m. f 3220. Mary IJM. 189, 770 m. f 3310. Henriëtte Jacoba, IJM. 190, 410 m. f 2700. Bruinvisch IJM. 97, 115 m. f 1710. Loggers: R. O. 9 f 1150. IJM. 204 f490. KW. 74 f 1430. KW. 105 f 430. KW. 173 f 550, KW. 44 f 500, KW. 28 f 460, KW. 177 f 560, KW. 153 f 460. Versche haring: Sch. 25 f 1970. Sch. 328 m 510, KW. 14 f 310. JUBILEUM-WEDSTRIJD N. D. B. Gisteravond is de tweede ronde voor de jubileum-wedstrijden N.D.B. gespeeld. De uit slagen luiden als volgt: B. DukelC. Suyk 20, SmitKramer 02, LigthartBais 02, KoetsierPost 11, V. d. VeldeVisser 11, v. d. HeijdeJ. Visser 2—0, Vrijhof—De Jong 1—1, Laros—F. Dukel 11, Klingel*—v. d. Sluis 1—1, Brands—Visser 2—0, Schagen—D. Wilde 20, C. BroekC. H. Broek 0—2, Snell DeWeert 0—2, Schoone— de Gaag 0—3. Voor de onderlinge competitie werd nog gespeeld B. DukelC. Suyk 2—0, Straten Meijer 2—0, Leyte—Ott 2—0, Vrijhof—De Jong 1—1. MARKTPRIJZEN van Woensdag 16 October. Tarbot per K.G. 0.76—0,44. Griet per K.G. 2815 Tongen per K.G. 0.95—0.68. Groote schol per 50 K.G. 2220. Middelschol per 50 K.G. 2018. Zetschol per 50 K.G. 17.50—15. Kleine schol per 50 K.G. 166.50 Schar per 50 K.G. 12.50—4.10. Tongschar per 50 K.G. 2220. Rog per 20 stuks 17.5013. Vleet per stuk 2.601.40. Kleine poon per 50 K.G. 7.105.10. Groote schelvisch per 50 K.G. 2622. Middelschelvisch per 50 K.G. 2519. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 23 12.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 164.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 66—32. Groote gullen per 50 K.G. 2218. Kleine gullen per 50 K.G. 184.50. Wijting per 50 K.G. 3.60—1.10. Makreel per 50 K.G. 4.502. Heilbot per K.G. f 0.74—0.44. Leng per stuk 0.900.70. Koolvisch per stuk 0.630.15. Versche haring per kist 3.90—0.80. meldt: Hoogste barometerstand 773.4 m.M. te Nancy. Laagste barometerstand 739.8 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuid westelijken wind. Zwaar bewolkt met tijde lijke opklaring. Weinig of geen regen. Aan vankelijk iets kouder. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Beatrice, IJM. 118. Vangst: 20 m. tong, 30 m. tarbot, 40 m. kleine scho, 2 m. groote schol, 8 m. wijting. Totaal 100 m. BEVERWIJK Ced. Staten achten fusie van Beverwijk en Wijk aan Zee gewenscht' Ontwerp der regeling gereed. Ged. Staten hebben aan het ge meentebestuur van Beverwijk en van Wijk aan Zee en Duin bericht, dat de overweging van den inhoud der over het fusievraagstuk uitgebrachte rap porten en van hetgeen door de ge machtigden van de "emeenteraden van Beverwijk en W aan Zee en Duin is aangevoerd in de op 4 Sep tember j.l. gehouden openbare ver gadering van het college van Ged. Staten tot de slotsom heeft geleid dat vereeniging van de gemeenten Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin wen- schelijk is te achten. In verband met het tweede lid van art. 161 der gemeentewet hebben Ged. Staten een door hun opgemaakt ontwerp der regeling inzake de samenvoeging der gemeenten doen toeko men met verzoek de opmerkingen mede te deelen. waartoe dit ontwerp aanleiding kan geven. Ged. Staten hebben voorts nog opge merkt. dat de door den raad beoogde in wer king treding der regeling op 1 Mei 1936 kan worden bevorderd, indien de inzending van het bericht aan Ged. Staten zoo veel mogelijk wordt bespoedigd. Bij het betrokken wetsarti kel is aan de gemeenteraden voor het kenbaar maken van hun opmerkingen een termijn van 2 maanden toegestaan. STAN EN OLIVER IN HET KENNEMER THEATER. Stan Laurel en Oliver Harden zullen in het nieuwe programma van het Kennemer Thea ter het publiek weer eenige uren op de meest amusante wijze bezig houden. De „koningen van den lach" beleven in hun groote film „Op 't kantje af" een serie daverende avon turen met alle gevolgen daaraan verbonden. In deze film ziet men de onafscheidelijke ka meraden als kappers, als getuigen in een overvalzaak en tenslotte als vacantiegangers in de vrije natuur. Een film van Stan en Oliver beteekent: „lachen". Het ligt dus voor de hand, dat het in het Kennemer Theater een vroolijke boel zal worden. Om wat op adem te komen draait vervol gens de sensationeele Fransche film „Amok" met Marcelle Chantal in de hoofdrol. VOETBAL. HaarlemBlauw Wit (34) De eerste lichtwedstrijd in dit seizoen aan den Schoterweg trok Dinsdagavond groote be langstelling. De toeschouwers hebben onge twijfeld waar voor hun geld gekregen. Het hernieuwde optreden van Blauw Wit in de eerste klas wekte veel bevrediging. Wat de Amsterdammers hebben laten zien, doet ver moeden, dat hun club tot de sterkste elftallen in haar afdeeling gerekend zal moeten worden. Tot nog toe was tegen Blauw Wit in deze com petitie slechts eenmaal gescoord en dat nog wel uit een strafschop, zoodat het voor de Haarlem-voorhoede wel een verdienste was om driemaal te scoren. Blauw Wit was volledig en Haarlem had Goedhart en Urban als invallers voor Vreeken de De la Mar. Laatstgenoemde was ver hinderd. Onmiddellijk werd er heel vlug gespeeld. Snel gaat de bal van doel tot doel, waarbij beide verdedigingen hun talenten kunnen toonen. Reeds spoedig heeft Haarlem succes, als Van Polanen voorzet en De Winter scoort (1—0). Met snelle open aanvallen valt dan Blauw Wit aan. Met een hard schot van Van Nol is de stand spoedig gelijk. Reeds spoedig hierna brengt Pal den stand op 12. Er volgt dan een lange periode van een ge lijk opgaanden strijd, waarbij uitstekend voet bal wordt vertoond. Ferwerda toont zich een uitnemend doelwachter. Huijsma/ns kopt een voorzet van Oldenburg onhoudbaar in (22). Een enormen* kogel van Smit stopt Ferwerda meesterlijk. Rust komt met gelijken stand 2—2. In de tweede helft was Blauw Wit een tijd lang in de meerderheid; het scheen of Haar lem vóór rust' al haar kruit had verschoten. Westphal scoorde in deze periode twee maal, hoewel de Haarlem-keeper hierbij niet ge heel vrij uit ging (24). Toch bleken de roodbroeken nog kracht ge noeg te hebben. De Amsterdammers werden terug gedrongen; het enorme keepen van Fer werda voorkwam doelpunten. Slechts uit een snellen uitval van den linker vleugel werd met een onhoudbaar schot van Smit de Amster- damsche keeper gepasseerd (34). Hiermee kwam het einde van dezen aantrek - kelijken wedstrijd, waarbij vele eerste klas competitiewedstrijden in het niet zinken. HET STORMVOGELS-ELFTAL. Naar we vernemen, zullen de spelers Van der Lugt en Van der Merkt met ingang van 3d October weer gerechtigd zijn voor Storm vogels uit te komen. DE ZILVEREN WESTERTOREN EN SPAERNE-BEKER. De Tel. heeft onlangs gemeld, dat de door Stormvogels te Amsterdam en Haarlem ge wonnen prijzen in verband met het ongerech tigd uitkomen van Van der Lugt zouden moe ten worden teruggegeven. We vernemen thans echter, dat de Spartaan aan het bestuur van Stormvogels heeft mede gedeeld, Stormvogels als de rechtmatige win nares te beschouwen. Ook het bestuur van Haarlem bleek deze meening toegedaan, doch wilde zich nog even met de besturen van Heracles en Velocitas in verbinding stellen, omdat die twee clubs ook aan het Spaerne- bekertournooi hebben meegedaan. Abessynië. Een politiek van stilzwijgen. Onbelangrijke mededeelingen aan de dagbladcorrespondenten. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes.) Addis Abeba, Dinsdagavond. De vijandelijkheden aan beide fronten zijn vandaag verslapt en er is geen nieuws over eenige vijandelijke actie. Deze kalmte kan slechts tijdelijk duren en is vermoedelijk het voorspel van ernstige gevechten, vooral in het Noorden, waar de toestand nog steeds verwarrender is. Er wordt medegedeeld, dat de Italianen langzaam optrekken naar het Zuiden langs de rivier Fafane en eveneens een krachtigen opmarsch langs de rivier Webe Shebeli voorbereiden. De Abessyniërs zijn echter nog geen uitge sproken tegenactie begonnen omdat zij. naar ik verneem, geen van beide aanvallen ernstig inzien. Twee sterke Abessynische troepenmachten uit Bale en Boran trekken op het oogenblik Zuid-Oost- en Oostwaarts op, vermoedelijk met de bedoeling iedere Italiaansche troe penmacht af te snijden. De Abessynische regeering is blijkbaar wei nig verontrust over den toestand aan dit front. Het Italiaansche leger daar is betrek trekkelijk klein en men schijnt in de hoofd stad van meening te zijn, dat elke inval nood zakelijk gedoemd is te mislukken. Het duurt lang eer Europeanen zich bij het klimaat heb ben aangepast en het geheele district is een broedplaats voor koortsen. Bovendien maakt het verraderlijke landschap bewegingen van eenige afmetingen zeer moeilijk. Omdat de Italianen rekening moeten houden met deze dingen, evenals met een sterke verdedigings macht, die thans gevechtsklaar is, gelooft men hier, dat de Italianen geen wezenlijk succes zullen boeken, voordat het volgende regenseizoen zal zijn begonnen. De legers uit het Westen van Abessynië bewegen zich zoo snel mogelijk in de richtingen van de oorlogs fronten. De meesten trekken op hun tocht door Addis Abeba. De straten zijn altijd vol als het bekend is, dat de troepen door de stad zullen marcheeren, en een aantal uitbundige welkomst-ovaties hebben deze week bewezen dat de oorlogsopwinding in Abessynië op haar hoogtepunt is. Telkens spreekt de keizer de troepen toe, die zulks zeer op prijs stellen. De Italiaansche consul uit Magalo schijnt thans eindelijk zijn reis uit het binnenland te voltooien, ondanks wat door de Abessyniërs als opzettelijk treuzelen wordt betiteld. Hij wordt ieder oogenblik te Hadame of Arba aan den Dzjiboeti-spoorweg verwacht. Daar zal' graaf Vinci, over wiens weigering om te vertrekken voor de aankomst van den Italiaanschen consul ik reeds heb geschre ven, zich spoedig bij hem aansluiten. De manier, waarop de Abessijhen het oor logsnieuws publiceeren, of liever gezegd ach terhouden, wordt nog steeds druk bespro ken. Ik verneem, dat, zoowel de ministers als andere officieele personen er bij betrokken, nog steeds niet tot een definitief besluit heb ben kunnen geraken. Dit verschil van mee ning moet vroeger of later op een ernstige crisis uitloopen. Een aantal ministers is al thans op het oogenblik van meening, dat een volkomen stilzwijgen de strategie der Abes- sijnen het meest ten goede zal komen. An deren dringen er echter op aan, dat het be ter zou zijn der wereld openhartige en dui- Een maquette van liet nieuwe groote schip, dat te Rotterdam zal worden gebouwd, WOENSDAG 16 OCT. 1933 delijke verklaringen te geven over iedere hp weging en elke gebeurtenis aan de front*" m antwoord op de onuitputtelijke propa°an da van den vijand. n" Ik verneem, dat een aantal bijeenkomste zal plaats vinden gedurende de komende da gen en dat vermoedelijk eenbeslissing van welken aard deze ook moge zijn. zal worden genomen tegen het einde der week. De dagbladcorrespondenten hier hebben geprotesteerd en er op gewezen, dat de nu blicatie van officieele communiqués zonder voldoende verklarende inlichtingen niet tot een juist begrip van den stand van 7a\£l kan leiden. en Op het oogenblik schijnt het dat degenen die een politiek van stilzwijgen voorstaan hun zin krijgen. Het eerste officieele oor' logscommuniqué sinds de laatste vijf dagen en feitelijk pas het zevende sinds de ooiW is begonnen, werd hedenmorgen gepublit ceerd en behelsde niet meer dan drie nieuws berichten, die alle even onbeduidend waren Typeerend voor de wijze, waarop men te werk gaat, is het feit. dat hoewel de ge- schiedenis reeds drie dagen oud is. de regee" ring geen enkele poging doet om de praatjes over ernstige desertie aan het Noordelijk front tegen te spreken of te bevestigen. Toch verneem ik, dat alle feiten over Dedjasmatch Haila Selassie Koeksa en zijn manschappen volledig bekend zijn. In ieder geval is het verdacht, dat alle officieele personen, waar mede ik tot nu toe heb gesproken, geneigd zijn den nadruk te leggen op de onbelang rijkheid, van Ras Koeksa's desertie, steeds aangenomen natuurlijk, dat de feiten juist zijn. Zij hebben het eveneens over het gemak waarmede Ras Seyoem het bevel over de' Noordoostelijke troepen over zou kunnen ne men en schijnen er, alles bij elkander geno men, alle moeite voor te doen, den ernst van het verlies te verkleinen. Daar blijft het op het oogenblik bij. Verantwoordelijke ministers weigeren hardnekkig een enkel woord van bevestiging of ontkenning te uiten. (Copyright Morningpost-A.N.P.) aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Gehakt van versche haring, Geachte Redactie, Nu de tijd weder nadert, dat er groote hoe veelheden versche haring aan de markt komen waarvoor dikwijls moeilijk een goede afzet is te vinden, is het misschien wel aanbevelens waard een bereidingwij ze onder de aandacht van het publiek te brengen, welke wijze naar wij weten nog te weinig wordt toegepast. Noordzeeharing op eenvoudige wijze gebak ken verveelt dikwijls gauw of gaat tegen staan. Gebakken met uien of tomaten, zooals de Noren doen, beteekent al een heele verbe tering. Iets veel beters is het volgende: Men kan n.l. van versche (liefst „levende")' haring gehakt maken. Maak daartoe de haring schoon en geheel graatvrij. Hak of maal deze ontgrate haring geheel fijn. Men lean daarna dit gehakt ver mengen met wat fijn gemaakte aardappelen, of wat gare rijst of wat in melk geweekt brood. Zoo noodig kan er een eierdooier en wat gesmolten boter of botersaus worden door geroerd. Deze massa kan nog op smaak ge bracht worden met peper, zout, nootmuskaat en Maggi-aroma. Gehakte peterselie of wat gefruite ui kan ook nog nuttige diensten be wijzen. Men make het verder gereed als gewoon vleeschgehakt, waarvan het, mits goed bereid, niet is te onderscheiden. D. N. IJmuiden, 14 Oct. 1935. Helpt elkander. Daar de koude dagen aankomen, kom ik u weer eens vragen om kinder-, vrouwen- en mannenkleeding. De laatste dagen ontving ik 5 pakjes waarvoor mijn hartelijken dank. Zuster K. dank voor de baby-kleertjes welke ik kreeg. Ook mevr. v. V. voor de meisjesklee- ren. Mevr. N. N. die mij verblijdde met warm ondergoed vriendelijk dank. Van de andere 2 pakjes weet ik de namen niet, doch alles was welkom. Nu kom ik u vragen om een zwarte mantel voor iemand op leeftijd, mansschoenen maat 42 of 43. Voor een oude vrouw die al jaren ziek is warme pantoffels. Meisjes- en jongenskleeren en schoenen, ook dekens zijn welkom. Wilt u telef. no. 4415 opbellen als u niemand heeft om het te bezorgen? Bij voorbaat hartelijk dank. T. TISMEER—DE WAARD. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 16 OCTOBER Bioscoop de Pont: „Chu Chin Chow" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 16 OCTOBER Stadsschouwburg: Amsterdamsche Tooneel- vereeniging „De geborduurde bal". 8 uur. Cinema Palace: Feestprogramma met „Ar- tisten", de 100ste Harry Pielfilm. Op het too- neel: Russakoff-ballet. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Feestprogramma met „De Kribbebijter". Op het tooneel: The Ri- macs, het wereldbekende origineele Carioca- Rumba Orchestre. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Feestprogramma. „Het schandaal van den dag". 2.30 uur. Daar na doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Legong. de dans der maagden". Feestprogramma. 2.30, 7 en 9.15 u. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. drie DONDERDAG 17 OCTOBER Stadsschouwburg. Wilsonsplein: ,J>e wijze gekken" voor de Tooneelverèeniging cob van Lennep". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6