HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 294 DONDERDAG 17 OCT. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Een Amerikaansch Plan. In een radio-rede heeft de Amerikaansche minister van Buitenlandsche Zaken Cordell Hull, die al meermalen blijk heeft gegeven dat liij behoort tot de weinige moderne staats lieden, die den moed van hun eigen overtui ging bezitten, een program voor herstel van welvaart ontwikkeld. Het merkwaardige van dit plan is, dat het niet alleen Amerika be treft, maar een internationalen opzet heeft. Huil wil een internationale poging tot her stel van vrede en voorspoed ondernemen door een gelijktijdige actie in vele landen voor: le, een krachtig herstel in den internatio nalen handel; 2e. een geleidelijk herstel der monetaire stabiliteit; 3e. een internationale overeenkomst die waarborgt, dat alle eerste levensbehoeften voor ieder tegen redelijke voorwaarden be schikbaar zijn. Dit klinkt nogal erg algemeen en geweldig moeilijk bereikbaar, maar Hull's Engelsche collega, Sir Samuel Hoare, heeft onlangs te Genève ook al gesproken over internationale beschikbaarstelling van grondstoffen. Heeft Huil wellicht al met de Engelsche regeering van gedachten gewisseld, en daagt een nieuwe internationale economische conferentie? Is er met name kans op een overeenstemming inza ke de monetaire stabiliteit? Cordell Huil heeft in zijn radiorede den moed gehad in Europa zou daar zeker mi- nisteriëele moed voor vereischt worden om zulk een welvaartsplan als alternatief tegen over den oorlog te stellen. Hij noemt den oor log „een verouderd met bloed bevlekt instru ment, dat de economische kwalen van de we reld niet genezen kan". Hij zegt dat de volken luisteren naar leiders, die den oorlog prediken en hun een minder moeilijke toekomst voor spellen. Maar een oorlog kan dat resultaat niet hebben. Wel kan het voor enkele volks- de.eleh een- tijdlang zoo schijnen, maar iedere oorlog heeft de kiem van een toekomstig con flict in zich,.en heeft tot resultaat, dat veler hoop voorgoed verdwijnt in de modder der slagvelden. De overlevenden kunnen een wan- hopigen strijd gaan voeren tegen de gevolgen van de aangerichte verwoesting. Ja. Dat is allemaal waar. De frissche toon van deze Amerikaansche rede zal het moede, oude Europa misschien even wakker schudden. Maar als Huil het wakker wil houden mag hij wel in persoon een Europeeschen kruistocht op touw zetten. Misschien nadert het psycho logische moment daarvoor. Het zou zich kunnen voordoen als het Italiaansche avon tuur in Abessinië tengevolge van de houding van den Volkenbond, tengevolge van de be dreiging met economische sancties dus, zou worden beëindigd. Dan zou in vele landen van Europa de gedachte bovenkomen: „Wat nu? Als we o originaliteit! het eens in een andere richting zochten? Als we eens even ophielden met over oorlog en „veiligheidsver dragen" een niet zeer moedig onderwerp, als men het nuchter beschouwt te zani ken? Als wij het historisch-ontwikkelde inter nationale economische bestel, dat wij ondanks al onze pogingen niet meer in elkaar kunnen trappen, eens nieuw leven trachtten in te bla zen? Kunnen wij, staten, elk voor zich op eigen kracht 'drijven? Neen! Kunnen wij bui ten onzen uitvoer? Neen! Is het ons belang dat onze afnemers in andere landen geen geld hebben om ons te betalen? Neen! Als wij dus met elkaar de zaak ereis aanpakten? Wat een denkbeeldDie Hull is een genie Hij behoeft natuurlijk volstrekt geen genie te zijn om zulke denkbeelden te uiten. Zij zijn alleen maar uitingen van dat gezonde ver stand, dat vooral in Europa zoo uit de mode is geraakt. Maar hij zal weerstand te over winnen hebben omdat een welvaartsplan, in welken vorm ook, groote inspanning en vol harding vereischt. Het is altijd gemakkelijker geweest te vernielen dan op te bouwen. En Europa heeft zoo naar hartelust kunnen ver nielen in de jaren 1914-1918. Het is ook altijd makkelijker nijdig te worden en een ander de schuld te geven, dan zelf hard aan te pak ken en den ander bovendien zijn kans te gun nen mits hij mee hard aanpakt. Men moet een vitaal mensch, of een vitale groep menschen zijn, om op te gaan bouwen inplaats van in kudde-formatie, met muziek en vlaggen, den dood in te marcheeren. De Vereenigde Staten" bezitten deze vitali teit ongetwijfeld. Of het oude Europa er zich nog toe kan opwerken zullen de eerstvolgende maanden denkelijk al bewijzen. Als het in zijn obrlogsverbijstering en futiele „veiligheids"- verdragen gevangen blijft zal Cordell Huil zijn radio-rede spoedig genoeg kunnen inslik ken, en zich verder op het werelddeel van het Westen kunnen concentreeren. Als Europa tenslotte liever naar den bliksem gaat, met zijn zotte bewapeningsrage en zijn eeuwige conflicten, dan kan geen enkel welvaartspian het meer redden. Dan is het daar te moe en ie oud voor. R. P. IJMUIDEN Doodelijk ongeval in de Visschershaven. Elfjarige jongen tusschen twee trawlers bekneld geraakt. Gisteravond omstreeks 7 uur is in de Vis- schershaven een tragisch ongeval geschied. De 11-jarige H. Veldhuis, wonende Bik- en Arnoldikade wilde aan boord gaan van een juist binnengekomen trawler. Hij was daar toe op een aan den kant liggenden trawler geklommen om hiervan op den anderen trawler over te stappen. Hij stapte echter mis, met het noodlottige gevolg, dat hij tusschen beide schepen bekneld geraakte. Spoedig kwam men dien jongen te hulp. Het bleek, dat hij er zeer ernstig aan toe was, waarom men de hulp van een dokter inriep. Dokter Bakker heeft daarop de eerste hulp verleend en den jongen daarna door E. H. B. O. naar zijn woning laten overbrengen. Hier is hij spoedig aan de gevolgen overleden. UITVOERING JEUGDKERKKOOR. De avonden, welke door het Jeugdkerk- koor gegeven worden en waarvan de op brengst ditmaal ten goede komt aan de Bethlehem kerk, verheugen zich altijd in een goede opkomst van de zijde van het publiek. Medewerkenden voor deze uitvoering waren mej. Lena Peek (piano), de heeren Johan Klut (vio-ol). W. v. d. Kerff (fluit) en J. de Ko ning (declamatie). De heer J. Stratum ging in zijn functie als jeugd ouderling in gebed voor na gemeen schappelijk zingen van Ps. 68 10. Bestond het repertoire van het koor voor de pauze uit uitsluitend geestelijke liederen, na de pauze liet het zich hooren in vaar- en speelliedjes. Beiderlei genre gaat de jonge dames vlot af; de zuiverheidkwam geen oogenblik. in gedrang. De nuanceering had een weinig contrastrijker kunnen zijn, dat zal de zang nog zeer ten goede kunnen ko men; Een melodie van Bach, compositie, die meer te zéggen heeft dan sommige „zachtzinnige" liedebes, werd op zeer verdienstelijke wijze ge zongen. Ook de uitspraak, een onderdeel waar mevrouw H. Doevendans-Oortwijn altijd bijzondere aandacht aan schenkt, was weer uitstekend verzorgd. Het volume van het koor is sinds de laatste maal, dat het optrad, we derom vooruitgegaan. De heer de Koning decalmeerde o.m, gevoel vol de Genestet's Het Haantje van den Toren. Met alle waardeering voor dit werk zal pro za en poëzie van kleiner, korter formaat de aandacht van het auditorium scherper ge vangen houden. Een duo, dat een prettige instrumentale af wisseling in het gebodene bracht, bestond uit de heeren Klut en v. d. Kerff, welke op viool, fluit en piano een aantal werken ten gehoore brachten. De violist bezit een vlotte voor dracht, was echter in vergelijking met den forschen aanslag van den pianist, dynamisch wel eens in de minderheid, doordat zijn in strument wat erg klein van toon is. Beiden mochten een dankbaar applaus oogsten. De heer v. d. Kerff bleek een vaardig be geleider aan het klavier te zijn, wel door drongen van de portée der werken. Gedrieën voerden zij o.m. nog uit de Sonate a trois van Loeillet, een compositie welke geconcen- teerd musiceeren noodzakelijk maakt. De heer v. d. Kerff, die nu de fluit bespeelde en een forschen toon ontwikkelde, droeg in niet geringe, mate tot het succes bij; aan tem perament ontbreekt het hem (gelukkig) niet. De pianopartij vond bij mevr. Doevendans- Oortwijn een vaardige verzorging. In de pauze werd nog een verloting gehouden, zoo dat de kas wel niet onbelangrijk versterkt zal zijn. En dat is toch maar de hoofdzaak. W. Uit de Gemeentebegrooting. Hoe groot is het personeel der gemeente? En hoeveel wordt dit personeel aan salaris uitbetaald? De memorie van toelichting, behoorende bij de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente geeft antwoord op de vele vra gen, die voor ons Velsenaren zeer interessant zijn. We kunnen zien wat de politie ons kost, wat er is geraamd voor kosten van verifica tie van openbare werken, wat er door het gas bedrijf uitgekeerd wordt aan de gemeente, hoeveel er geraamd wordt voor opbrengst van deze of gene belasting en nog honderden andere vragen. Eenigen tijd geleden hebben we reeds tal van belangrijke zaken naar voren gebracht en wij twijfelen er niet aan of onze lezers hebben met belangstelling daarvan kennis genomen. Een krant is een vraagbaak voor velen. Meneer, kunt u ook zeggen, wanneer de Genua-expres aankomt? of: Weet u ook, hoe laat de Taboeran vertrekt? Meneer bestaan er witte zalmen? Enz. enz. En op al die vragen weten we in den regel wel te antwoorden. Maar dezer dagen werd ons iets gevraagd, waar ze zoo maar geen antwoord op konden geven: Hoe groot is het personeel der gemeente en hoeveel salaris wordt aan dit personeel uitbetaald? We hebben dengene, die ons deze vraag stelde beloofd, dat we het eens zouden nazien en becijferen. En omdat we vermoeden, dat er ook onder onze lezers velen zijn die het ant woord op deze vragen zouden willen weten, beantwoorden we de vraag maar in het open baar. Ziehier het resultaat. De gegevens zijn ge nomen uit de raming voor 1936 en geven dus den toestand weer, zooals die vermoedelijk in het volgend, jaar zal zijn: aantal amlbt. Totaal der Onderdeel: of beambten, jaarwedden. Gemeente-secretarie 35 f 95.500. Politie 55 124.000. Keuringsdienst 3 8.000. Geneeskundige dienst 2 8.625. Bouwpolitie 3 10.000. Arbeidsbeurs 5 7,020. Belastingen 2 4.200. Gasbedrijf en waterl. 65 117,000.- Openbare Werken 51 74.000. Reiniging- en ontsm. dienst 33 54,000. Ophaal- en stort', dienst 3 4.150.- Maatsch. Hulpbetoon 4 9.100. Totaal 261 f 515,595.— In bovenstaande opsomming zijn niet genoemd de onderwijsinrichtingen als gem. visscherijschool, handelsavondschool enz., evenmin als de schoonmaaksters en het per soneel der brandwee,r, terwijl ook zijn weg gelaten de ambtenaren, belast met de controle op den werkloozensteun, waarvoor aan sala rissen f 23.000 wordt geraamd. DE NEELTJE JACOBA IN HET DOK. De Neeltje Jacofoa is voor reparatie en schoonmaak in het dok opgenomen. NIEUWE ZAAK. Morgen zal in het perceel Driehuizerkerk- weg 79, waarin vele jaren een manufacturen zaak annex postagentschap was gevestigd, een filiaal worden geopend van den heer W. Sterk, schoen winkelier te IJmuiden-Oost. Het pand is zoowel van binnen als van bui ten geheel gerestaureerd en in de nieuwe zaak is een ruime sorteering schoenen enz. aan wezig, zoodat iedereen er zal kunnen slagen. In verband met de snelle uitbreiding van Drie huis is de nieuwe winkel hier ongetwijfeld welkom, zoodat de heer Sterk, die door zijn winkel in IJmuiden-Oost een goede reputatie geniet, in Driehuis tal van nieuwe klanten tot de zijne zal mogen rekenen. Als de Prinsendam eens in IJmuiden kwam. Te breed voor de Middensluis en ook voor de Kennemerlaan. De beide zoons van den Abessynischen gezant te Londen, dr. Martin, die zich als gevechtsvliegers laten opleiden om deel te nemen aan den oorlog in Afrika. Zij zijn resp. 22 en 23 jaar oud. De Holland-Amerika Lijn krijgt dus haar Prinsendam, althans zij krijgt haar super- Statendam. Want het schijnt nog niet vast te staan, dat het zeekasteel, dat voor deze maat schappij door vijf scheepswerven en motoren- fabrieken in ons land gebouwd zal worden, Prinsendam genoemd zal worden. Maar laten we maar aannemen, dat het wel zoo is. Ongeveer 12 millioen gulden zal het schip kosten en men heeft berekend, dat er 4500 man aan zullen moeten werken om het in 1% jaar gereed te krijgen, Als de Prinsendam eens in IJmuiden kwam en door moest varen naar de hoofdstad. Dit zou niet kunnen gebeuren, wanneer de Noorder- sluis defect was, want deze koopvaardij-dread- nought is te groot voor de Middensluis. Deze sluis is niet alleen te kort, maar ook te smal. Want de Prinsendam wordt 229 M. lang en 26.82 M. breed en de Middensluis is maar 225 M. lang en 25 M, breed. Vermoedelijk zou de Prinsendam het eerste schip zijn dat de slui zen passeerde, waarvoor de Middensluis "niet groot genoeg is. De bijna 20.000 ton groote Bra- bantia en Limburgia (thans Resolute en Re liance) konden er nog vrij gemakkelijk door, de 25000 ton groote Lafayette, het grootste schip, dat ooit in IJmuiden geschut werd, zou het misschien ook nog met de Middensluis ge daan kunnen hebben. De Noordersluis bergt de Prinsendam met gemak, maar voor twee schepen van dit ka liber zou ze toch veel te klein zijn, want deze sluis is 400 M. lang en 50 M. breed. Maar tege lijk met de Prinsendam zouden er toch nog ;emakkelijk eenige weekbooten geschut kun nen worden. Als de Prinsendam naar den toeristenstei ger moest, zou het schip achteruit de haven uit moeten, want noch bij den kop van de haven, noch elders zou er ruimte genoeg zijn voor deze manoeuvre, tenzij men den kolos eerst naar het Buitentoeleidingskanaal zou sleepen. Maar ook daar zou uitkijken de bood schap zijn. Men weet, dat dé Caribia bij'den toeristensteigei' kan keeren, maar dit vaartuig is 65 M. korter dan de Prinsendam. Stel u voor, dat men de Prinsendam eens op wieltjes plaatste en daarmee IJmuiden in wou rijden. Het zou niet gaan, want al onze stra ten zijn daarvoor te smal. Zelfs de Kennemer laan, want die is 25 M. breed, dus bijna 2 M. te smal. Om een indruk van de lengte te geven, willen we, veronderstellende, dat de Kenne merlaan breed genoeg is eens met onze Prin sendam over de Julianabrug onze „quality streef' inrijden. Als de neus de Grahamstraat bereikt heeft houden we stil. We zouden zien, dat het achterschip zich dan nog ter hoogte van het huis van dr. van Leeuwen zou bevin den, Men zou dus een heele winkelgalerij op de Prinsendam kunnen bouwen. Rijden we door met den neus tot de telefooncel op het Keiinemerplein, dan zou de vlag op het ach terschip precies dwars van de Grahamstraat wapperen. De hoogte is natuurlijk „navenant". Als het straatdek eens de oppervlakte van het water was en de „schuit" afgeladen was en dus 10 M. diep lag, zou de kapitein van de comman dobrug laag op IJmuiden neerzien. Het B-dek, op één na het laagste dek, zou nog hooger liggen dan de daken van de huizen. En daar boven komt dan nog een drie- of viertal dek ken, zoodat, wanneer de Prinsendam eens werkelijk in de Kennemerlaan lag, men den kolos ver boven de huizen uit zag steken. Konden we met onze Prinsendam-op-wielen naar de Cederstraat rijden, dan zouden we zien, dat we precies de hèele lengte van deze straat noodig hadden.'Natuurlijk was ook deze straat veel te smal. Het stuwvermogen bedraagt 34000 As P.K. Er zouden heel wat krachtige sleepbooten noodig zijn om den kolos, wanneer de tele graaf op volle kracht-vooruit zou staan tegen te houden. Misschien zien we de Prinsendam nog eens aan den toeristensteiger- Groot lijkt ons de kans eehter niet, want het schip is feitelijk te groot voor onze haven. Volgens de statistiek van Lloyd's Register of Shipping waren uit. September in Neder land in aanbouw 29 schepen met een inhoud van 62645 bruto ton, met welk cijfer ons land de vierde plaats in den wereld-scheepsbouw innam. Bovenaan stond Groot-Brittannië en Ierland met 530.554 ton. dan volgde Duitsch- land met 268.340 ton en als nummer drie kwam Zweden met 89000 ton. Door de thans verleen de opdracht tot den bouw van de Prinsendam stijgt de in aanbouw zijnde tonnage in ons land met 268.340 ton en als nummer drie kwam thans de derde plaats inneemt, voor Zweden, Japan, Italië, Denemarken, Vereenigde Staten enz. DRANKBESTRIJDING. Propagandafilrnvertooning der N. C. G. O. V. In het Vereenigingsgebouw Mahustraat heeft gisteravond de Nat. Chr. Geh. Onth. ver- eeniging een openbare propaganda-vergad^- ring gehouden. Door den reizenden agent der vereeniging, den heer Van Veen. uit Utrecht werd een aantal films vertoond. Het hoofd nummer bestond uit een 5-acter getiteld: „De Wraak". Deze film beeldt uit de gevolgen van het drankmisbruik. Een flinke man, die in dron kenschap zijn vrouw en een zijner kinderen doodt wordt hiervoor tot twintig jaar cel straf veroordeeld. Op 60-jarigen leeftijd komt hij als een ge broken man uit de gevangenis, waarin hij zich 1 al dien tijd voorbeeldig heeft gedragen. Men biedt hem een betrekking aan. welke hij weigert. Hij wil lerug naar zijn vroegere woonplaats. Hij wil nog eens den man zien; die de oorzaak van zijn misdrijf is geweest. Hij wil zich wreken. Hij komt in zijn geboorte dorp en ontmoet den man dien hij zoekt en op wien hij zich wreekt, In de pauze hield de heer Veen een propa- ganda-toespraak voor de nuchterheidsbewe ging. Hierbij stelde hij de vraag wie zich geven wil om zijn leven dienstbaar te stellen tot wel zijn van zijn naaste door ter wille van den zwakke het alcoholisme te bestrijden door absolute geheelonthouding. De vergadering, die goed bezochc was, is, gezien van uit het oogpunt der drankbestrijding, in alle opzich ten goed geslaagd. TEGEN OORLOG EN FASCISME A.s. Maandagavond belegt de Communisti sche Jeugdbond in het gebouw aan den Vel- -.rduinweg een openbare vergadering tegen oorlog en fascisme. BEGRAFENISVEREENIGING D. L. E. Dezer dagen hield de Begrafenis Vereeni ging D, L. E. haar 15e jaarvergadering. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat het aantal uitvoeringen in het af- geloopen naar weer gestegen was. Het aantal leder ging eveneens vooruit en wel met 20 pet. HET SALDO VERANDERT NIET. Een inwoner van Velsen-Noord, die zijn rij wiel had geplaatst voor een café aan den Wijk aan Zeeërweg moest ontdekken, dat men hen te vlug af was geweest, want toen hij zijn stalen ros weer wilde beklimmen, was dit ver dwenen. Bij de Nijverheidsschool werd echter een rij wiel gevonden, zoodat het saldo onveranderd blijft. FAILLISSEMENTEN Door de Haarlemsche rechtbank zijn opge heven de navolgende faillissementen wegens gebrek aan actief: J, Starremans, caféhouder, wonende te Wijk aan Zee, Voorstraat 4. Curator: Mr. J. A. P. C. ten Bokkel te Haarlem; J. Klauwers, slager, wonende te Haarlem, Gen. Cronjéstraat 168 zwart; Curator: Mr. Ju lius Hoog, te Haarlem. J. F. van der Wel, groentenkoopman, wo nende te Heemskerk. Curator; Mr. E, van Tuinen, te Driehuis-Vélsen. S. Wit, houder van haring- en zuurkraam, wonende te Haarlem, Gen, de la Reystraat 31, Curator: Mr. H. J. Pot, te Haarlem. S. K. Engel, bloemenkoopman, wonende te Haarlemmermeer-Hoofddorp, Modderpad 27. Curator: Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Sicca- ma te Haarlem. H, Maks, gfoentenhandelaar, wonende te IJmuiden-Oost, Kennemerlaan 41; Curator: Mr. E. van Tuinen, te Driehuis-Velsen. N. E. de Wolf, zonder beroep, wonende te Haarlem, Frans Halsstraat 55. Curator: Mr. M. van Toulon van der Koog, te Haarlem. H. A. Slot, bakker, wonende te Haarlem, Leeuwerikstraat 76. Curator Mr. H. J. M. To- nino te Haarlem. C. J. van Gelderen, groentenhandelaar, wo nende te IJmuiden, Bik en Arnoldkade 28; Curator: Mr. H. A. M. Smits, Haarlem. P. L. Hoogerwerf, wonende te Heemskerk, Curator: Mr. H. A. M. Smits te Haarlem. L. Numan, bloembollenhandelaar, wonende te Beverwijk. Cornelis Amstestraat 11. Cura tor: Mr. H. A. M. Smits te Haarlem. De Weduwe F. Hoogerwerf-Koopman, wo nende te Heemskerk, Hoogdorperweg 1, Cura tor Mi', H. A. M. Smits, te I-Iaai'lem. W. Reijnders, koopman in zuivelartikelen, te Haarlem, Reigerstraat 6. Curator: Mr. P. Tideman, te Haarlem. K. Oldenburg, vischhandelaar, wonende te IJmuiden, Adrianastraat 31, Curator: Mr. J. Deen ik te Haarlem. Wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst zijn geëindigd de faillissemen ten van: W. L. B. Hoolboom, automobielhandelaar, wonende te Haarlem. Ouratrice: Mevr. C. L. Vis-Sanders te Haarlem, J. J. Paauw, slager, wonende te Haarlem. Curator: Mr. F. A. Davidson te Haarlem. Uitgesproken faillissementen op 15 October: D. H. Eynthoven, caféhouder te IJmuiden- Oost, Stationsweg 77; Curator: Mr, A. W. Hel- lema te IJmuiden L. ten Broeke, aannemer en pensionhouder te Zand voort, Zeestraat 22. Curator: Mr. J. van der Vegt te Haarlem. D. Vlieland, los arbeider te IJmuiden-Oost, Ruiterdwarsstraat 11. Curator Mi'. Dr. F. A. Bijvoet te Haarlem. Marius Schouten, timmerman, te Hillegom, Kerkstraat 18. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. B. Abbink, los werkman, te Lisse, Kapelstraat 7. Curator Mr. J. C. IJ. Nieuwenhuyzen te Haarlem. J. van Eerde, landbouwer te Wijk aan Duin, gem. Wijk aan Zee en Duin, Galgenweg 13. Curator: Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. Rechter-Commissaris Mr. M. A. vari Rijn van Alkemade. Definitieve surseance van betaling werd verleend aan: De Handelsvennootschap onder de firma Gebroeders Elshoff. gevestigd te Haarlem, en kantoorhoudende aldaar aan de Hendrik Roozenlaan no. 21, voor den tijd van 11/2 jaar ingaande 20 Augustus 1935 en haar firmanten: a. Leendert Elshoff. bouwondernemer, wo nende te Haarlem; b. Ary Elshoff, bouwondernemer, wonende te Haarlem; c. Jan Elshoff. bouwondernemer, wonende te Haari°m. T ~""i r o- xr- lem. Johannes Nederkoorn. bouwmaterialenhan- delaar, wonende te Haarlem aan de Kamper- laan no. 19, voor den tijd van 1 jaar, ingaan de 27 Augustus 1935. Bewindvoerder Mr. G. E. Mellema te Haar lem.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1