VERWACHT WORDENDE SCHEPEN- De loonen der gemeentewerklieden. Schip Alcinons Agamemnon Aurora Berenice Boskoop Baarn Boschfontein Bodegraven Chr. Huygens Cordillera Clytonex Crijnssen Elmpark Essen Eemland Elie Galvan GLaurhyd Hamm Heemskerk Hermes (Ned.) Hercules Hébé (Ned.) Harpalyce HamdaJe Jevington Court J. v. Oldenbarneveldt Kurmark Kylefirth Maria Victoria Melampus Maaskerk Meliskerk Menes Magdala Meerkerk Norden Orestes Penhilel Poseidon Phrontis Poelau Roebiah Palatia Phobos Poelau Tello Perseus Poelau Laut Possum Serooskerk Salabangka Springfontein Senta Sonthgate Salland Ta at Tabinta Triton Toratre Telamon Venus Vesta Waterland Winsum Wigbert Zuiderkerk Japan van verm. aankomst Laatste bericht Batavia Alexandrië Midid. Zee 28 Oct. 27 Oct. heden 15 Oct. van Port Said. 10 Oct. te Candra. pass. 17 Oct. Lydd. Gdynia Hamburg Chili Z. Afrika Chili in lading, in lading. 16 Oct. van Cristobal. 18 Oct. te Rotterdam. 17 Oct. van Aide a. Batavia Puerto Barrios Batavia West Indië 5 Nov. 1 Nov. 29 Oct. 16 Oct. van Colombo. 17 Oct. van Curasao. 19 Oct. vertrokken. 15 Oct. van Barbados. West-Afrika Ned. Indië Buenos Ayres Onega 11 Nov. 4 Nov. 22 Oct. 15 Oct. van Havre. 17 Oct. te Port Sudan. 16 Oct. van Bahia. pass. 16 Oct. Lodingen. Diamante Swansea 10 Nov. heden 9 Oct. van Montevideo. 16 Oct. van Brawle Point. Ned.-Indië. Zuid Afrika Alexandrië Bourgas Gdynia Rosario Beunos Aires 20 Oct. 8 Nov. 25 Oct. 20 Oct. 14 Oct. van Gibraltar. 15 Oct. van Gibx-altar. 15 Oct. te Stambouï. 16 Oct. van Izmir. 17 Oct. van Kopenhagen, in lading. in lading. Buenos-Aires Batavia 4 Nov. 3 Oct. vertrokken, in lading. Ned. Indië Port Talbot 24 Oct. heden 15 Oct. te Max-seille. 12 Oct. vertrokken. Sfax Batavia West Afrika Zuid Afrika Nederl. Ixidië Cxiracao Hamburg 22 Oct. 7 Nov. 20 Oct. 22 Nov. 20 Oct. 16 Oct. van Gibraltar. 10 Oct. van Belawan. 19 Oct. van Havre. 15 Oct. te Zanzibar. 16 Oct. van Padang. in lading. 19 Oct. vertrokken. Curasao 28 Oct. 7 Oct. vertrokken. Hamburg in lading. Archangel Patras Batavia Batavia West Indië Curacao Hamburg Stettin Batavia 23 Oct. 27 Oct. 20 Oct. 21 Oct. in lading. 16 Oct. te Catania, in lading. 16 Oct. van Perim. 9 Oct. van Trinidad. 6 Oct. vertrokken. 19 Oct. van Bremen, in lading. 17 Oct. te Belawan. Kemi in lading. Japan Batavia Z. Afrika Archangel Rosario Buenos Aires 23 Oct. 16 Nov. 17 Oct. van Genua. 13 Oct. te Barceloxia. 18 Oct. te Rotterdam. 13 Oct. vex-trokken. 10 Oct. van Buexxos Aires. 18 Oct. vertrokken. Kramfors Ned. Indië Alexandrië Danzig Izmir heden 22 Oct. heden 16 Oct. van Kopenhagen. 18 Oct. te Londen. 16 Oct. vaxi Gibraltar. 12 Oct vertrokken. 16 Oct. vertrokken. Ned. Ixidië 10 Dec. 16 Oct. van Macassar. Midd. Zee Hamburg 9 Nov. 15 Oct. van Fiume. in lading. Hamburg Archangel Hamburg 20 Oct. 23 Oct. 19 Oct. verti-okken. 17 Oct. van Lodingen, in lading. J apan 15 Oct. van Hongkong. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMÜIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. C. P. Liljevaleh. Lulea ijzererts BEVERWIJK. Financieele toestand maakt verlaging noodzakelijk. Met het oog op den zorgwekken- den financieelen toestand der ge meente hebben B. en W. zich genood zaakt gezien op korten termijn een herziening van de salarissen en loo nen Van het gemeentepersoneel in het uitzicht te stellen. Reeds bij de behandeling van de begroo ting voor het dienstjaar 1935 hebben B. en W. de onvermijdelijkheid daarvan betoogd. Be inmiddels bekend geworden uitkomsten van het dienstjaar 1934, de vermoedelijke uit komsten van het dienstjaar 1935 en de (moeilijkheden, welke de samenstelling van de begrooting voor 1936 medebrengt, zijn omstandigheden, welke een en ander scher per doen uitkomen. Daarenboven heeft de Minister van Bin- nenlandsche Zaken B. en W. bij schrijven van .12 Juni 1935 doen weten: „dat de loo nen der werklieden, welke thans zeer hoog zijn, .behooren te worden aangepast aan het gemiddelde plaatselijk loonpeil in deze ge meente" en voorts verzocht om aan het De partement een gewijzigde regeling, zoodra deze zal zijn tot stand gekomen ter beoor deeling in te zenden. Nadien heeft de Mi nister het gemeentebestuur nog herhaalde lijk aan deze aangelegenheid herinnerd. B. en W. merken in vex"band hiennede nog op, dat zij reeds in 1934 van voonnelden Mi nister een aan de gemeentebestxiren gerichte circulaire hebben ontvangen, waarbij is me degedeeld, dat de voortschrijding van het on vermijdelijke aanpassingsproces der looxxen in het particulier beörijfslevexx aan de door de crisis gewijzigde omstandigheden (het noodzakelijk maakt, dat de salarisregelingen van gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen, welke nog uitgaan eenerzijds bo ven het Rijkspeil, anderzijds boven den plaatselijken loon- exi levensstandaax-d, daar mede in overeenstemmixig worden gebx-acht. Toestand der financiën kritiek. Wat den oogenblikkelijken toe stand der gemeentefinanciëai aan gaat, herinneren B. en W. aan de omstandigheid, dat de rekening van het dienstjaar 1932 (wat den gewo nen dienst betreft) een nadeelig saldo van rond f 96.000,aanwijst, over 1933 bedroeg het tekort rond f 58.000 en over 1934 feitelijk rond f 22.000.Het laat zich aanzien, dat de rekening over het dienstjaar 1935 wederom een nadeelig saldo zal op leveren. Al deze tekorten bezwaren de begrootingen der komende jaren in zoo ernstige mate, dat de finan ciën der gemeente in een zeer kritiek stadium zijn gekomen. Het sluitend maken van de begrooting voor het dienstjaar 1936 zal, zooals reeds is gebleken, niet mogelijk zijn zonder pijnlijke maatregelen. Daaxhij diexxfc te worden overwogen, dat een verdere verzwaring van den belasting druk tot eiken prijs dient te worden verme den. Met name zou het funest zijn, indien tot verdere verhooging van de reeds veel te hooge personeele belasting zoude moeten worden overgegaaxx. Met betrekking tot het door den Minister te kennen gegeven oordeel over de bestaan de regeling kan niet worden ontkend, aldus merken B. en W. op, dat de geldende loo nen uitgaan boven den plaatselijken loon- standaard en ook boven het Rijks-salaris peil. Beverwijk aan de spits. Ook in vergelijking met elders laatstelijk vastgestelde regelingen bleken de in deze gemeente nog geldende xiormexi zoowel wat de minima als wat de maxima betreft vaak belangrijk hooger te zijxi. Dit moge bijvoor beeld blijken uit de in Zaandam en Alkmaar van kracht zijnde bepalingen. klasse Beverwijk Zaandam Alkmaar 1. f 30f 32; f 25.44f 31.20; f 23.52—f 29.28 2. f 32—f 34; f 27.36—f 33.12; f 24.96—f 30.72 3. f 34—f 36; f 29.28—f 35.04; f 26.40—f 32.16 4. f 36"f 38; f 31.20—f 36.96; f 27.84—f 33.60 5. f 38—f 40; f 33.12—f 38.88; f 29.28—f 35.04 Op grond van een en ander kwam het B. en W. daarom x'aadzaam voor aan de Com missie van georganiseerd overleg voor de werklieden advies te vragen over een nieuwe ontwerp-verordenüxg, regelende de loonexx der wexklieden. Dit geschiedde op 24 Juli 1935. In deze verordening was aanvankelijk uitgegaan van normen, welke B. en W. in verband met in vergelijkbare gemeenten onlangs tot stand gekomen regelingen, bil lijk voorkwamen. Bij het daaromtrent met de Commissie gevoerd overleg is de aan dacht gevestigd op een andere wijze van toe rekening dezer normen en is B, en W. in over weging gegeven daaromtrent in overleg te tre den met het betrokken Departement. Naar aanleiding van de aldus verkregen aanwij zingen en van een hier ter plaatse ingesteld onderzoek naar in particuliere bedrijven be taalde loonen aan volwassen vaklieden bij een 48-urige werkweek, hebben B. en W. een nieuwe regeling ontworpen. Als basis hier voor is genomen het gemiddeld loon, dat aan vaklieden, werkzaam in onderscheidene be drijven en ondernemingen, wordt uitbetaald, terwijl dezelfde afstanden tusschexx de loon- gxoepen, als in de rijksregeling is aange geven, zijn in acht gexxomen. Voorts was in dit tweede ontwerp met de in het georgani seerd overleg geuite wenschen op belang rijke punten rekening gehouden. Ook over deze regeling, die in haar uit komsten toevalligerwijze niet belangrijk af week van Hie, wélke aanvankelijk was onf- wox*pen, en die over het algemeen gunstiger was dan de oorspxronkelijke, kon in het organiseerd overleg geen overeenstemming worden verkregen, üx het bijzonder wat de regeling der loonen betreft. Het College van B. en W. heeft zich daar om nogmaals over het ontwerp in zijn geheel beraden en daarin naar aanleiding van het gepleegde overleg alsnog eenige wijzigingen aangebracht. De meerderheid van het Col lege acht het ook met het oog op de be langen van het personeel xxiet verant woord eemandere loonregeling voor te stel len dan in het laatstbedoelde ontwerp is ver vat. Nochtans achtte zij het verdedigbaar deze in zooverre ten opzichte van de betrok kenen te verbeteren, dat zij daaraan xxog toe heeft gevoegd een kindertoeslag, welke, voor elk kind beneden den leeftijd van 18 jaar, te rekenen vanaf het dei-de kind, boven het gewone loon zal worden genoten. Op deze wijze meenen B. en W. de beste regelinj welke bereikbaar is. te hebben ontworpen. De minderheid van het College kon zich met de aldus ontwoi-pen regeling niet in allendeele vereenigen. B. en W. hebben den Raad de overeen komstig het bovenstaande herziene ontwerp verordening ter vaststelling aangeboden. De verhouding tusschen de daarin voor gestelde loonnormen en die. welke in 1927 werden vastgesteld, achten B. en W. recht vaardig in verband met de verhouding van de kosten van levensonderhoud in 1927 en thans. Een reëele vermindering is niet aan wijsbaar, zoodat het levenspeil voor de be trokkenen verhoudingsgewijs niet achteruit gaat en voor een gedeelte zelfs ten opzichte van 1927 gunstiger zou worden. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den heden-, Zaterdagmorgen in totaal 955 werkloozen ingeschi-even tegen 937 aan het einde dier vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 507 (vo rige week 487), Wijk aan Duin 355 (354), Heemskerk 93 (96). DERDE STEUNUITKEERING. Voor de derde steunuitkeering aan den tuin bouw heeft de regeering een bedrag van 2y2 millioen gulden toegestaan. De tuinders van Beverwijk en omgeving zullen daarvan weer niet kunnen profiteeren, want de producten, waarvoor de steun wordt verleend, worden in Kennemerland nagenoeg xiiet geteeld. Dat is de oorzaak, dat b.v. van dit groote bedrag voor Vereenig-de veilingen van de grootste tuinders- organisaties slechts f 1095 beschikbaar zal zijn. R.K. LAND- EN TUINBOUWBOND. De plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Laxxd- exx Tuinbouwbond hield voor de eerstê maal onder leidirjg van haar xxieuwexx voor zitter, dexx heer Th. Aardenburg een leden- vergadex-ing. In zijn openingswoord heeft de voorzitter woorden van welkom gesproken tot den nieuwen geestelijkexx adviseur, kapelaan S. Ligthart en herinnerde voorts aaxi de door ae afdeeling aan de gemeeixteraden gezonden requesten. Met een hartelijk woord installeerde hij ver- volgexis den geestelijkexx adviseur. Vervolgens werd de agenda behandeld voor de op 29 October in Castricum te houden al- gemeene vergadering van den Kring Kexxne- merland van den L.T.B. In die vergadering zullen de afgevaardigden spreken over een loonenden productieprijs en over een nood zakelijk gebleken beduidende verhooging van den minimumprijs voor aardbeien. Voor de verkiezing van leden vaxi het hoofd bestuur zullen de candidatur.en worden ge ste uxxd vaxx J. de Kok,te Loosduinen voor den tuinbouw en van J. C. de Wit te Achthuizen voor den akkerbouw. De af gevaar digdexi zullen tevens moeten aandringen op het verleenen van ruimere spreekgelegenheid op de algemeene vergade ring. De heeren Th. Aardenburg en J. G. Piel wer den als afgevaardigden gekozen. De vergaderixxg werd hierna gesloten. KENNEMER ZWEMCLUB. Het bestuur van de Kennemer Zwemclub verzoekt ons opneming vaxx het volgende: Het winterseizoexx neemt weer een aanvang en daarmee de indoortraining. De zwemlus- tigen zullen zich ook dezen winter weer kun- nen oefenen ixx Stoop's bad- en zweminrich ting te Haarlem. Op Donderdag 24 October te 8.30 uur ver trekt de eerste bus vanaf het stationsplein om de „K.Z."-leden naar Stoop's Bad te voeren, waar steeds een zomertemperatuur heerscht en het water, geregeld ververscht, op een temperatuur van 23 graden wordt gehou den. Degenen, die zich per fiets naar het sta tionsplein begeven, vinden bij den heer Leguit gelegenheid hun rijwiel gratis te stallen. De joxxgere garde zal zich per fiets naar Haarlem begeven en zij vertrekken te 6 uur uit Beverwijk om zich bij de pont met de Velser leden te verzamelen, waarna de tocht onder geleide wordt voortgezet. Zij zwemmen eiken Donderdagavond van 78 uur. Een woord van aansporing lijkt ons voor de liefhebbers overbodig. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Ds. G. Voges van Amsterdam, die a.s. Zon dag in de Evang. Luth. kerk zou voorgaan, is wegens ziekte verhinderd. In zijn plaats zal optreden Ds. J. Heidinga, Evang. Luth. proponent te Wassenaar. Niéuwe IooriscKaal voor gemeente-werklieden. Blijkens de concept-vex'ordening, regelende de loonen der werklieden, die B. en W. den raad hebben aangeboden, zijn de werklieden ingedeeld in zes loongroepen; namelijk: 1. (Werkman, ongeschoold) f 23,04f 28.80; 2. (Werklieden met routine) f 24.48f 30.24; 3. (Geschoolden als hulpstraatmakers, hulpfit- ters, hulpmonteurs, hulpchauffeurs, meter- opnemers en concierges der scholexx) f 25.92 f 31.63; 4. (Vakiieden als slachthuisknechts, chauffeurs, straatmakers, tuinlieden, tweede- fitters en monteurs) f 27.36f 33.12; 5. (Eer- ste-fitters, voormannen-reiniging en plantsoe nen en voorman-straatmaker) f 29.76f 35.52; 6. (Oxxderbazen) f 31.63f 37.44. Op deze loonen wordt een kindertoeslag ver leend van f 1 per kind beneden 18 jaar boven twee kinderen per gezin. Gedurende een tijdvak van 13 weken na de invoering dezer regeling zal de verlaging van het loon niet overschrijden een bedrag, over eenkomende met 5 pet. der thans geldende loonen. De verordening zal, wanneer zij althaxis wordt goedgekeurd door den Raad op 28 Octo ber a.s. in werking moeten treden. IJMÜIDEN. DE JEUGD IS HARDLEERSCH Na het tragische ongeval, dat dezer dagen in de Visschershaven plaats vond exx waarbij een jongexx, die van dexx eenen trawler op een an- deren wilde overstappen, tusschen deze sche pen viel en aan de gevolgen vaxx dit oxxgeval overleed, tracht de politie de jongens van de langs dexx kant liggende trawlers te houden om verdere ongelukken te voorkomen. De jeugd is er echter xxiet naar, om haar gevaarlijk speelterrein zoo maar prijs te ge ven en de politie krijgt van de belhamels heel wat te hooren. Toen een ageixt een van hen wilde grijpen, ontkwam deze met achterlating van zijn klompen. Het is te hopen, dat de politie er in slaagt, het zoover te krijgen, dat jongens, die er xxiets te maken hebben, niet meer op de trawlex-s komen. Want het is een gevaarlijk spel. EXAMENS. Voor de PBNA-examens zijix geslaagd: Voor adspix-ant waterbouwkundig opzich ter: W. Hasper te Haarlem, P. Hoogvorst te IJmuiden, N. de Vries te Haarlem. Voor wegentechnicus: G. W. Epema te Haarlem, J. Keuter en D. J. Wyminga te IJmuiden. Voor candidaat technisch chemicus: Gers- sen te Beverwijk. Voor gastechnicus (onderzoek a)J. H. Dau- deij te Haarlem. VELSEN LEZING VOOR DE VEREENIGING „DE GIETELING". Voor de vereeniging vaxx ambtenaren van Hoogovens en nevenbedrijven ,De Gieteling" hield de heer J. Drijver uit Santpoort gister avond in het R.K. Volksbond gebouw een lezing over „Duin- en Strandvogels in Ken- nemerland". Deze lezing was een vervolg op het onder werp, dat de heer Drijver het vorig seizoen behandeld had. De voorzitter, de heer Mijs heette de aan wezigen en in het bijzonder den heer Drijver hartelijk welkom en gaf zijn blijdschap te kennen over de flinke opkomst op dezen avond. Hij hoopte dat deze avond evenals het vorig jaar weer een geslaagde avond genoemd zou kunnen worden. De heer Drijver behaxidel-de verschillende Duin- en stx*andvogels ixx Kennemerland. Het polderland, aldus spreker, wordt vaak miskend. Meestentijds beweert men. dat het xxatuurschoon van ons land slechts aan zee of in het bosch te vinden is. Het tegendeel is echter waar. In de polderstreken, en vooral in Kennemerland is een prachtig planten- en vogelleven. Spreker behandelde vervolgens verduide lijkt door een groot aantal lantaarnplaatjes, van verschillende vogels hun gewooxxten, broed plaatsen en verdere bijzonderheden. Wij willen hiervan noemen: de kievit, die haar eieren zoo in het nest legt, dat zij zoo weinig mogelijk plaats innemen n.l. met de scheipe puxiten ixx elkaar geslotexx. De grutto, de tureluur, de kemphanen en kemphennetjes, die niet als axxdere vogels in paren blijven. De franjepooten waarvan het mannetje de eieren uitbroedt, de water snip met zijn blatend geluid, hetgeen door de staartpenxxen veroorzaakt wordt en z'n snavel van 12 a 13 cM., de scholekster, de wulp, de griel, waaroxxder nog slechts enkele paren voorkomen in de duinen van Wassexxaar tot Alkmaar. De prettige en leerzame causexne van den heer Drijver en zijn keurig verzorgde col lectie plaatjes maakten dezen avond tot een bijzonder genoegen. KORFBALVEREENIGING WATERVLIET De algemeene vergadering van de korfbal club „Watervliet" is vastgesteld op Donderdag 31 October, en zal gehouden worden in het clubgebouw op het sportpark „Watervliet". ZrATERD"rA'G' Ï9" Ü'CT, T935 WINTERLEZING VOOR HOOGOVEN-STATFV Op Woensdag 23 October wordt in het cliA gebouw „Watervliet" de eerste winterW^ van Hoogoven Staten gehouden. Spreker is Mr. Geurmonprez, uit Bakkevee- over het onderwerp „Ontwikkelingsarbeid" UITSLAG VERLOTING Bij de trekking van de verloting ten h?M van de Hervormde Zondagscholen, is de nrik een sprei op no. 206 gevallen. De gelukkig winnaar was de heer G. v. d. Wege te Wiu- aan Duin. y WIJK AAN ZEE GEBED VOOR DEN VREDE. Uitgaande van de Vrouwenvereeniging en Werk" zullexi ook te Wijk aan Zee de vrou wen Zondagavond 8 u. ixx de Ned. Herv. Kerk deelnemen aan het gebedsuur voor den vrede zooals dit in meer plaatsen zal geschieden. VERGADERING BOUWVAKARBEIDERS Vrijdagavond vergaderde in café „De Zon" de afd. van den R.K. Bouwvalcbond ter bespreking van den beschrijvingsbrief voor de Landelijke vergadering, Zaterdag 26 October in Utrecht te houden. De voorzitter, de heer Fr. van der Mey be treurt 't dat de belangstelling voor deze aan gelegenheid zoo gering was, te meer daar 't hier gaat tegen verlaging van loonsnormen. Op verzoek van 't bestuur was aanwezig de heer A. Vollaerts hoofdbestuurder van den bouwvakbond, die de beteekenis van den be schrijvingsbrief toelichtte. Als afgevaardigde voor de vergadering te Utrecht wordt gekozen de heer Alb. Schellevis HEEMSKERK. PROPAGANDA MELKVERBRUIK. Zooals reeds hier en daar is geschied, zal ook in deze omgeving een propaganda gevoerd worden tot grooter verbruik van melk en melk producten. Van een daartoe in te stellen com missie voor de gemeenten Velsen, Beverwijk exx Heemskerk, die eexx district zal uitmaken, heeft burgemeester Vreugde het eere-voorzit- terschap aanvaard, terwijl de heer Nic. Hooge- werf, voorzitter der nxelkslijtersvex*eeniging, alhier, voor deze gemeente als lid zitting zal nemen. c. a. swaalp tel. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. VELSEN. Bevallen: N. A. Schraal—Riedijk, Fe. Naereboutstraat 26, IJmuiden; N. Krijnen— Leijen, d., S. P. Kuyperstraat 1, IJmuiden; A, JongejanisYmker, d., Willebrordstraat 80, IJmuiden; B. SlootmansLuiken, d., Kalver- straat 71, IJmuiden; M. Heilig—van Mook, z„ Umuiderstraatweg 13 fIJmuiden;G. Hoog landHeere, z., Pl-aciusstraat 52, IJmuiden. Overleden: D. P. Smout, 33 jaar, echtgenoota van A. A. Kil, R. Ciaeszenstraat 20, IJmuiden; H. Veldhuis, 11 jaar, zoon van J. M. Veldhuis, Vischstraat 1, IJmuiden. Ondertrouwd: L. v. d. Putten en J. M. Kok, Trompstraat 20, IJmuiden, de Rijpstraat 44, IJmuiden; A. Duindam en A. M. Bakhuizen, de Rijpstr. 99, IJmuiden, Umuiderstraatweg 49, IJmuiden; J. M. Hoosemans en J. A. Vis, Ha- geveldstraat 13, Santpoort, Hageveldstraat 10, Santpoort; J. H. Raspoort en A. A. v. d. Wal, Wijk a. Zeeëi-weg 1, IJmuiden, de Rijpstraat 42, IJmuiden; P. Th. van Rooij en H. Kok, Den Helder, Frogerstxaat 14, IJmuiden. W. Schellevisch en A. v. Eerde, Wijk aan Zee en Duin, Berkenstraat 26, IJmuiden; G. Wag- ,ter en P. Ketting, Wijk aan Zee en Duin, Jac. v. Heemskerkstxaat 20, IJmuiden, N. J. Kru- ger en E. M. van Lente, Haarlem, Hagelinger- weg 282, Santpoort. Gehuwd: D. Broek en A. Spierenburg, Kal- versfcraat 78, IJmuiden; L. v. d. Berg en K. Snel, Amsterdam; J. Kleijn en T. Broeksma, de Weerdstraat 2, IJmuiden; P. Sterk exi M. W. Baas, D r iehu izerke rk we g 79, Velsen; C. van Voorbergen en A. H. de Kort, Duinvlietstraat 102, Velsen-N.; J. Ras en C. van der Pijl, Na- pierstraat 9, IJmuiden. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 19 OCTOBER Bioscoop de Pont: „Sorrell en Zoon" en „Bruidegom in Duplo". 8 uur. ZONDAG 20 OCTOBER Bioscoop de Pont: „Sorrell en Zoon" en „Bruidegom in Duplo". 8 uur. Matinée: 2.30 uur: „Bruidegom in duplo'. 5 uur: „Sorrell en Zoon". „KuroxOi4.tt.Eiv VAIN i/lii OPERETTE „HET VROOLIJKE WEEUWTJE", waarover wij elders in dit blad uitvoerige mededeelingen doen. Boven: de heer J. Roza en mevr. N. J. de Smidt. Onder: regisseur Reinhardt Rijke, mevr. Dora Arisz—Schrama; dirigent Philip S. Vlessing. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 19 OCTOBER Stadsschouwburg: Fritz Hirsch operette ,Die Czardas Fürstin." 8 uur. Luxor Sound Theater: „Herwonnen geluk' (Age of indiscretion). 2.30 uur. Daarna door- loopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Palace Cinema Variété: De Kribbebijter met Cor Ruys en Louis de Bree. Op het tooneel: Koos en Polly Speenhoff Jr. 2.30, 7 en 9.15 u. Frans Hals Theater: „Lente in Parijs", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een ster valt van den hemel" met Josef Schmidt. Op het tooneel 4 Bragaars. 2.30, 7 en 9.15 uxxr. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 20 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Bibi" door de Tooneelgroep „Het Masker". 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Reductie- voorstelling voor de lezers van Haarlem's Dag blad van „Kamertjeszonden" door het Gezel schap Jan Nooy. 8.15 uur. Frans Hals Theater: Cultuur-wetenschap pelijke filmcyclus „De Truc-film". 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen d.es middags en des avonds. MAANDAG 21 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Mij. tot bev. der Toonkunst: Concert Zino Frances catti (viool). Aan dexi vleugel: Theo van der Pas. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6