HET NIEUWE AVONDBLAD \m Moeilijkheden bij het conserveeren van visch 20e JAARGANG No. 305 WOENSDAG 30 OCT. 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2yz cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuïtgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Dure Oorlog. Onlangs is medegedeeld, dat de Abessinische oorlog Italië twaalf millioen gulden per dag kost. Het „avontuur" is nu bijna een maand in werking, de meer dan een half jaar durende voorbereiding moet ook al tallooze millioenen verslonden hebben, en op het moment stroo- nien in Genève de mededeelingen binnen van tientallen mogendheden, die de economische sancties binnen enkele dagen op Italië zullen gaan toepassen. Die sancties zullen het o.a. op een deels tijdelijk, deels blijvend verlies van zijn voornaamste buitenlandsche markten komen te staan. Wat baat het een groot land als Italië, dat het zijn afzetgebied in zulke kleine gebieden als Oostenrijk en Hongarije (die samen zoowat tweemaal het bevolkings totaal van ons land tellen) en het nietige Albanië behoudt? Zakelijk beschouwd kan men zich moeilijk iets onzinnigers voorstellen dan deze geld- wegsmijterij. En in die maand oorlog zijn wél Adoea en het „heilige" Aksoem veroverd, hèt- geen twee luidruchtige reclame-campagnes bij het Italiaansche Volk heeft mogelijk ge maakt, maar deze „sentimenteele successen" hebben alleen maar geld gekost en leveren j niets op. Voor het overige is er nog geen sprake geweest van eenigen beslissenden slag, die door den slimmen Negus blijkbaar zorgvuldig ontweken wordt omdat hij zijn guerilla-plannen blijft nastreven. Welke geestdrift verwekkende berichten zal Musso lini in de eerstvolgende maanden aan zijn strikt-onzakelijke volksmassaas op pleinen 1 in Milaan en Rome kunnen aanbieden? De val van Makalle, of Harar, of wat anders? Die namen zeggen niemand iets, want Italië heeft daar nooit een veldslag verloren. Het is goed de dingen nuchter te beschou wen. Is deze voortzetting van een hopelooze onderneming niet alleen een ren naar Italië's economisohen ondergang? Het stond econo misch al zeer zwak toen het aan de. voorbe reiding' van dit oorlogs-spektakel begon. Het had, hoewel het volstrekt niet overbevolkt is (de bevolkingsdichtheid is zoo ongeveer de helft van de onze) al met een werkloosheid te kampen die de onze verre overtrof. Het stond er wat zijn staatsfinanciën betreft al slecht voor. Sindsdien, is dat" verergerd. En nu komen de economische sancties er bo venop Mussolini noemt die sancties „een waan zinnige misdaad". Dat zijn groote woorden, en schelden is altijd gemakkelijk geweest. Maar als een-en-vijftig mogendheden op grond van hun geteekende verplichtingen tot zooiets besluiten -na schier eindelooze on derhandelingen met den delinquentomdat éen hunner, en dat is nu juist Mussolini, die zelfde onderteekende verplichtingen als scheurpapier behandelt, wie pleegt dan eigenlijk de misdaad? En wie stelt zijn eigen land en volk aan den economisohen onder gang bloot? In het nuchter-zakelijke maandblad „Succes" schrijft een nuchter zakenman met onmis kenbare verbazing over het Italiaansche oorlogs-avontuur. Hij merkt op dat de gan- sche wereld zich verheugd zou hebben in het aanboren van nieuwe welvaartsbronnen door Italië, indien het dit door zakenmenschen,' geologen en ingenieurs had laten doen, maar dat er geen gruwelijker vergissing bestaat (in het jaar 1935, want we leven niet meer in Caesars tijd) dan daar soldaten op af te stu ren. Wanneer, in het gunstigste geval, de sol daten het begeerde gebied veroverd hebben, wat dan nog? Dan is er niet meer veroverd dan een kans, om een commercieel geleide onderneming tot de exploitatie toe te laten. Dit zelfde effect kan een goed geleide onder neming ook met zuiver-zakelijke methoden be reiken. Deze nuchtere scribent heeft volkomen ge lijk. In het jaar 1935, zegt hij, verovert men een arbeidsveld met werken niet met vech ten. En het is allicht geen toeval dat het maandblad „Succes" onder dit artikel de vol gende gedachte tot uitdrukking brengt: „Het zwaarste, minst beoefende, maar daarom juist waarschijnlijk best betaalde werk is Denken". Als straks de sancties in werking treden zullen weer velen een besef krijgen van het feit, dat de wereld inderdaad verandert. Dan gebeurt weer eens iets geweldigs, dat nooit tevoren geschied is. Dan zullen de getrouwe j adepten van het woord „de geschiedenis her haalt zich" een woord, dat de noodzaak van Denken zoo plezierig lijkt uit te scha kelen opnieuw tot de erkenning moeten komen, dat er iets gebeurt dat nog nooit in de wereldgeschiedenis is vertoond. En dan zal het wel helder beginnen te wor den, dat Mussolini's peperdure koloniale ver- overingsgedaohte in de wereld van 1935 niet meer past. Het is een misdaad dat hieraan tallooze mensehenlevens geofferd worden. Het zal een economische ramp blijken als tenslotte 't enorme gat in Italië's welvaart, geslagen in een tempo van 12 millioen gulden per dag, moet worden gestopt. Het leergeld is hoog. R. P.1 IJMUIDEN. Sterilisatie-temperatuur veroorzaakt dat de visch week wordt. De vorige week plaatsten wij een artikel van den heer D. Kruijff over de vischconserven- industrie in Noorwegen, waaruit duidelijk blijkt, van welk groot belang deze industrie voor genoemd land is. Dat deze aangelegen heid ook voor ons land van belang wordt ge acht, blijkt wel uit het verslag van het Rijks instituut voor chemisch, microbiologisch en hydrografisch visscherij-onderzoek, dat op genomen is in „Verslagen en Mededeelingen van de Af deeling Visscherij en" van het De partement van Landbouw en Visscherij. De moeilijkheden, waarmede de export van visch te kampen heeft, waren oorzaak, dat van meerdere zijden stemmen opgingen, welke., beoogden, dat men zich meer op de conservee ring van visch moest toeleggen, aldus het ver slag. Het bleek, dat men zich niet altijd vol doende bewust was van de moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden, wil men goed verkoopbare, door warmte gesteriliseerde vischconserven bereiden. Er bestaat namelijk een voor de vischconservenindustrie essentieel verschil tusschen het spierweefsel van visch en dat van warmbloedige dieren en wel dit, dat het bindweefsel bij de eerste door warmte onder opneming van water, veel spoediger overgaat in lijm (gelatine) dan dat bij vieesch het geval is. Heeft dit voor het gebruik al het aangename gevolg, dat visch nooit taai kan zijn, de fabrikant van vischconserven is daar entegen door dit verschil in resistentie van het bindweefsel voor het moeilijke vraagstuk- ge plaatst, de visch voldoende lang en hoog te verhitten, zoodat het product daardoor voor bederf is gevrijwaard en tevens er zorg voor te dragen, dat het niet al te week wordt. Bij conserven zooals sardine en sprot in olie wordt de visch meer weerstand verleend door een aan de sterilisatie voorafgaande lichte droging. Bij onderzoek bleek de gewone bak- bokking, die ook vooraf een weinig gedroogd wordt, de noodige sterilisatie-temperatuur beter te kunnen doorstaan, maar dat gewone versche visch van de normale kwaliteit juist sterk aan het euvel van verweeking lijdt. Ook paling toont deze fout zeer sterk, zelfs zoo erg, dat hier de bereide monsters, welke juist door gefractionneerde pasteurisatie gesteriliseerd waren, waarbij de visch drie- of viermaal op achtereenvolgende dagen op slechts 80 gr. ver hit was, niet bestand bleken tegen tropische temperaturen. Weliswaar trad geen bederf op door bacteriëngroei, maar na eenige maan den was de inhoud der blikjes breiachtig ge worden en viel de wervelkolom in afzonderlijke wervels, het spierweefsel in spiervezels uiteen. Hieruit volgt, dat dergelijke conserven in de tropen steeds in de ijskast bewaard moeten worden. Het vischvleesch door conserveermiddelen te harden is mogelijk, b.v. door formaline of for- maline-verbindingen, zooals hexamethyleente- tramine, maar afgezien van alle hygiënische bezwaren daartegen, lijdt dé eigenlijke visch- smaak daaronder. Bovendien bleek bij onderzoek van monsters zure haring uit den handel, dat het vel meer gehard werd dan het vischvleesch, zoodat dit eerste een consistentie kreeg, welke aan die vaiï rubber herinnerde. Dit gedrag van de huid is zoo typisch, dat het een goed kenmerk vormt om te zien, of zure haring al dan niet met formaldehyde-preparaten is behandeld. Onnoodig te zeggen, dat een dergelijke eigen schap niet gewenscht wordt. Bij verschillende besprekingen, welke liepen over de mogelijkheid van het oprichten van fabrieken voor vischconserven, in den trant van de hier te lande geïmporteerde zalm in blik, moest er altijd op gewezen worden, dat 'het onverantwoordelijk leek, niet eerst aan sluiting te zoeken bij de bestaande fabrieken voor groente en vieesch, daar zij niet alleen over een fabrieksinstallatie beschikken, maar tevens over veel technische ervaring, waardoor het risico aanmerkelijk geringer wordt, want wanneer men tracht een nieuwe waar in te voeren, is het natuurlijk altijd de groote vraag of het product in den smaak zal vallen. Het zouten van Zuiderzeeharing. Bij een aanvrage om een voorschrift te ge ven voor het zouten van Zuiderzeeharing was het de bedoeling van den belanghebbende, een op pekelharing gelijkend product te bereiden. Dit is in vroeger jaren herhaalde malen be proefd, maar steeds mislukt. De reden hier van is, dat het ras der Zuiderzeeharing geen enzym genoeg bevat, dat in de sterke pekel voldoende werkzaam blijft om de haring te doen rijpen. Toevoeging van enzympreparaten om daarin te voorzien, brengt te hooge kosten met zich mede. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. Koelemijerv. 'd. Kolk,, d., Hei- destraat 17, IJmuiden; E. T. C. Schouten— Kempe, d., Beecksamghlaan 6a, Velsem N.; H. J, C. Ter Horst—van Velzen, d„ Groeneweg 22, IJmuiden. A. v. d. WelWesemann, d„ Hof- geest 16a, Santpoort. G. I. Ros—Dekker, d., Bik en Arnoldkade 34, IJmuiden; W. C. Griek- spoorBak, d., Hobbemastraat 13, IJmuiden. Overleden: L. Poorter, 87 jaar, weduwnaar van D. Klein, Wilhelminakade 74, IJmuiden; W. van Asselt, 79 jaar, echtgenoot van G. Ham, Wijkerstraatweg 43, Velsen N.; C. C. Hommes,, 1 jaar, dochter van R. Hommes, Pr. Kruger- straait 29, IJmuiden; C. J. v. d. Kamp, 76 jaar, weduwe van R. Pauw, Duinvlietstraat 51, Vel sen N.; W. M. de Wolff, 69 jaar, echtgenoot van H. Machielse, Hoofdstraat 23, Santpoort, poort. De bonte avond van de V. A. R. A. Thalia geheel uitverkocht. In de groote zaal van Thalia was gisteravond geen plaats onbezet toen de heer Boer den bonten avond van de V.A.R.A., gegeven ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van deze omroepvereeniging, de aanwezigen wel kom heette. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat er zooveel belangstelling voor het ju bileum van de V.A.R.A. bestond en wekte allen die nog geen lid waren tot aansluiting op. Spreker wees voorts op de gelegenheid, die er voor werkioozen bestaat, tegen gereduceerde kosten lid te worden en sprak den wensch uit, dat velen een steunbon zullen koopen voor het fonds, waaruit de kosten voor de verlaagde contributie voor de werkioozen betaald wor den. Thans profiteeren reeds 60 werkioozen hiervan, als allen helpen kan dit wel verdub beld worden. Voor de pauze hield de heer A. Pleysier een toespraak. Het was 1 November 1925, zeide spreker, dat enkele leden van de arbeiders beweging bijeenkwamen, die begrepen hadden, dat het nieuwe middel om tot de arbeiders te spreken, de radio, van veel belang voor de ar beidersklasse moest zijn. Deze mannen hadden veel idealisme maar geen geld toen zij de V.A.R.A. oprichtten. En de kosten waren groot. Het was in den beginne dan ook moeilijk, wat te doen, maar dank zij den steun der mo derne arbeiders is de V.A.R.A. hard gegroeid. In 1927 was er een begrootïng van f 6000, thans loopt deze naar de f 600.000. In 1928 zeiden de voorstanders van de neutrale om roepvereeniging, dat de K.R.O. en de N.C.R.V. nog maar eenige maanden konden leven en met de V.A.R.A. was het nog veel slechter ge steld. Op 15 Mei 1930, toen de V.A.R.A. 50 zend uren kreeg, stonden 100.000 leden achter haar. De V.A.R.A. heeft steeds veel strijd moeten voeren. Het lijkt wel, dat de scherpe kantjes er nu wat af zijn. maar zegt spreker: pas op daarvoor! Er is wel wat veranderd. Hoewel ge scheiden door principes is er een zakelijke en eerlijke samenwerking tusschen K.R.O., N.C. R.V. en V.A.R.A.. Maar de A.V.R.O. is nog steeds geen lid van de centrale van Omroepvereeni- gingen. Met haar programma m de jubileumweek zal de V.A-R.A. bewijzen, dat zij een cultureele instelling is. De V.A.R.A. vraagt groote offers, maar zij kan er alleen komen met de offer vaardigheid van haar leden. De hoofdschotel van den avond, het „bonte" gedeelte werd verzorgd door de Flierefluiters onder leiding van Eddy Walls en door Albert de Booy, Emmy Arbous, Hetty Beck. Karei Rijken en Jan Lemaire Sr., die een uitstekend verzorgd programma, rijk aan afwisseling ten uitvoer brachten. De Flierefluiters speelden er lustig op los. hartelijk is er gelachen om de geestige zetten van de overige artisten, met de grootste aandacht werd geluisterd naar de ernstige liedjes van Emmy Arbous. Het spreekt vanzelfdat de propaganda voor de V.A.R.A. in de bonte mengeling van de tafe- reelen niet vergeten werd. Albert de Booy oogstte veel succes, niet het minst met de geestige wijze, waarop hij zijn entree maakte. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 555 bouwvakarbeiders, 344 metaalbewerkers, 46 kantoorbedienden, 29 huisbedienden, 30 hout bewerkers. 357 visschers, haven- en transport arbeiders, 24 landarbeiders, 651 losse en fa brieksarbeiders en 312 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 16 bouwvakarbeiders, 49 metaalbewerkers, 12 kantoorbedienden, 15 huisbedienden, 51 losse en fabrieksarbeiders, 9 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2500. PERSONALIA. De heer D. P. Koudenburg, alhier, is geslaagd voor het maehinistendiploma A. OPENBARE FEESTVERGADERING V. V. S. U. De vereeniging' V. V. S. U. (Vrienden van de Sovjet-Unie) belegt op 2 November a.s. een openbare feest vergadering, met medewerking van een kunstgroep. Eenige sprekers zullen het woord voeren. Er is bal na. VIJFTIG JAAR GETROUWD. iijiiit l - jl Y'( Het echtpaar D. BreukhovenDuivenstein Wijle aan Zeeërweg 153 hoopt 5 November zijn 50-jarige echtvereeniglng te herdenken. De beide oudjes, afkomstig uit Rotterdam heb ben hun huwelijksleven hoofdzakelijk in IJmuiden doorgebracht. Toen IJmuiden nog in wording was, kwam de heer Breukhoven zich hier vestigen, van daar dat beiden veel van IJmuiden's geschiedenis weten te vertel len. Zoowel bruid als bruidegom respectieve lijk 71 en 72 jaar, mogen zich in een goede gezondheid verheugen. .Uit hun huwelijk zijn 6 kinderen geboren. Er zijn 14 kleinkinderen en 2 achter-kleinkinderen. EEN JUBILEUM IN DE ZAKENWERELD. Een kwart eeuw KofaSpruijt. Het is thans 25 jaar geleden, dat alhier werd gevestigd het filiaal van de fa. Leyers te Alkmaar, welke zaak later werd voortgezet door de firma Spruijt. Het was in de dagen dat IJmuiden snel in opkomst was, dat een winkel van bescheiden omvang werd geopend in de 'Neptunusstraat, waar de zaak spoedig een flink debiet mocht veroveren, vooral doordat zich hier veel inwoners uit den Hel der en Egmond vestigden, voor wie de naam der firma een bekende klank had. Na verloop van jaren, toen de zaak zich een flinke clientele had veroverd, werd de zaak verplaatst naar de Kanaalstraat. Ook hier bleef het niet bij het oude, want uit breiding der zaken-maakte uitbreiding dei- ruimte noodig, met welk doel het aangren zende pand door de firma werd aangekocht. In de étalages ziet men tal van voorwerpen die niet bij de branche behooren. Het zijn de cadeaux, die aan de koopers bij het koopen voor zekere bedragen worden geschonken. Ongetwijfeld zal de firma met haar jubi leum-reclame succes hebben. Hetgeen wij haar van harte toewenschen. VELSEN. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dins dag 5 November 1935, des namiddags 2 uur, ten Gemeentehuize (voortzetting op 6 Novem ber 1935, de namiddags 7 uur en eventueel op 8 November 1935). Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Verkenen van machtiging tot het sluiten van een overeenkomst met den Staat der Ne derlanden, inzake het verstrekken van een voorschot aan deze gemeente, teneinde haar in staat te stell-en, uitvoering be geven aan haar rioleeringsplan, en toit het doen wijzigen van dit plan. 3. Bezoldiging ambtenaren van den burger lijken stand. 4. Verzoek van het R.K. Parochiaal Kerkbe stuur, tevens Schoolbestuur van den Heiligen Enge-lmundus te Driehuis, om toekenning eener vergoeding uit de gemeentekas, inge volge artikel 84, le lid, der Lager Onderwijs wet 1920, voor de kosten van uitbreiding zij ner R.K. School voor uitgebreid lager onder wijs te Driehuis. 5. Vaststelling van plan XIV tot herziening van het oorspronkelijk bij Raadsbesluit van 15 Juli 1924, no. 3, vastgestelde uitbreidings plan voor de gemeente Velsen en van de daar bij beboerende bebouwingsvoorschriften. 6. Machtiging tot het opnemen van kasgeld in 1936 en aangaan van twee rekening-cou- rantovereenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandscbe Gemeenten. 7. Behandeling van de volgende begrootin gen voor 1936 met de daarbij behoorende stukken: a. van het Grondbedrijf; b. van het Gasbedrijf; c. van de Waterleiding; d. van het bedrijf Openbare Werken; e. van het bedrijf Reinigings- en Ontsmet- tingsdiemst; f. van den Ophaal- en Stortingsdienst; g. van den Woning-dienst; h. va.n de Burgerlijke instellingen van Maat schappelijk Hulpbetoon; i. van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs; j. van de Gemeente. 8. Vaststelling van verordeningen op d-e hef fing en invordering van opcenten op de hoofd som der gemeente-fondsbelasting. DAMES-HOCKEY. VOORRONDEN HOCKEYDAG OOK TE HAARLEM. De groote belangstelling, die ook bij de dames voor de hockeys-port bestaat, heeft het eertijds al onmogelijk gemaakt, den hockeydag op één dag te doen verspelen. Ook dit jaar zijn weer voorronden noodig, welke in drie tourn-ooien gespeeld zullen worden, nl. te Den Haag, te Baarn en in Haarlem. Hoe k-eyspeelsters uit Haarlem en omstreken zul len op het terrein aan den Zeeweg hun. krachten meten, om uit te maken welke drie ploegen op 17 November te Amsterdam zul len uitkomen. De loting heeft de volgende resultaten opgeleverd Eerste ronde half tien: A. O.K.—Rood Wit III B. Leiden II—B.D.H.C. Hl Tweede ronde. 10.10 uur: C. Amsterdam III—B.D.H.C. IV D. Rood Wit II—O.K. II 10,50 uur: E. Winnaar AH.B.S, F. Winnaar BAlkmaar, Derde ronde, 11.45 uur: G. Winnaar EWinnaar C H. Winnaar DWinnaar F. Verliezersronde 12.45 uur: Verliezer GVerliezer H. De winnaars van G en H gaan met den winnaar van de verliezersronde naar de B- af-deeling van den hockeydag in Amsterdam, te zam-en met drie ploegen van de -Gooische en -drie van de Haagsche voorronden. In geval van gelijk spel is de volgende re geling gemaakt: eerst worden vijf doelscho- ten -genomen, is de stand dan nog gelijk, dan verliest in de eerste ronde de thuisclub, in de tweede ronde beslist loting. In den eind strijd der verliezers 'wordt 2 maal 7.5 minuut verlengd, eventueel gevolgd door goalschie- ten en loten. De wedstrijden van eerste en tweede ronden duren 40 minuten, de overige 30 minuten. Voorspellingen zijn moeilijk te doen, maar halve eindstrijden O.K.—Amsterdam III en Rood Wit IIB.D.H.C. III liggen toch wel in de lijn der verwachtingen. Opmerkelijk is nog dat in de Gooische voorronden G.H.C. uit Groningen uitkomt. De drie Zuidelijke clubs H.T.C.C.. Breda en T-hor zijn direct in de B-afdeeling te Am sterdam geplaatst. WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE K. N. Z. B. Het wedstrijdprogramma voor November is als volgt samengesteld: Zondag 3 November: ZIAN—Dolfijn (Regentes Haag), Nereus— Neptunus, Otter—Star,, Triton—A.Z.C. en Zwemlust-H. Z. en P. C. (alle Sportfondsen- bad Amsterdam) Zondag 10 November: L. Z. C.U. Z. C. (Sport'fondsenbad Am sterdam), Haarlem—IJ, V, Z, V.—D. K. R., H. V. G. B.D. J. K., en II. P. C.Zian (allen Sportfondsenbad Haarlem) Woensdag 13 November: H. Z. en P. C.Haarlem (Regentes Den Haag.) Zondag 17 November: StarD. K. R., D. J. K.Triton, Zwemlust U. Z. C., DolfijnL. Z. C. (allen Sportfond senbad Amsterdam), V. Z. V.Otter, Neptu nusA. Z. .C. en H.V.G.B.Nereus (allen Sportfondsenbad Haarlem).. Zondag 24 November: Zian—IJ (Regentes Den Haag), Otter—Ne reus, TritonNeptunus, ZwemlustHaarlem, DolfijnU. Z. C. (allen Sportfondsenbad Am sterdam) Woensdag 27 November: H. Z. en P. C.—Zian (Regentes Den Haag). De rede van den Engelschen koning ter gelegenheid van de sluiting van het parlement is der traditie getrouw, op de voornaamste plaatsen van Londen door den omroeper der stad afgelezen. VOETBAL. DE COMMISSIE VOOR AMATEURISME. In de laatste bestuursvergadering van den Kon. Ned. Voetbalbond is tot voorzitter van de commissie voor Amateurisme benoemd mr. R. W. Pik. Deze benoeming was noodza kelijk door het bedanken in deze functie van ir. J. W. Kips. NEDERLANDSCH ELFTAL NIET N AAR INDIë Bij den K. N. V. B. is een verzoek ingeko- 4 men van de Nederlandsch Indische Voetbal Unie om medewerking te verteenen t 'f -et spelen van enkele wedstrijden tijdens de zo mermaanden in Nederlandsch-Indië. Wegens het voetbal tournooi der Olympische Spelen is door het bestuur van den K.N.V.B. beslo ten, aan dit verzoek geen gevolg te geven-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1