Zware verliezen der Abessyniërs in Ogaden? THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Engelands „Politieke Hondengevecht". Radio-Programma V RIJ D A"G N V E M B E R "193 5 De strijd in Abessynië. Aanvoerder Mikael en 3500 man zouden gesneuveld zijn. Italië en de Volkenbonds besprekingen. ADDIS ABEBA, 31 October (Reuter). Uit particuliere bron wordt vernomen, dat de laatste dagen op verschillende plaatsen in Ogaden hevige gevechten zouden zijn ge leverd, in het bijzonder in het gebied van Oeal-Oeal, dat de Ethiopiërs vergeefs zouden hebben aangevallen. De Italianen, die zich reeds sedert langen tijd daar bevinden, zijn solide verschanst en maken gebruik van veld geschut en tanks. Dedzjas Akde Mi-kaal, be velhebber der Ethiopiërs, zou zijn gedood. Er zouden 3500 man der aanvallers zijn gesneu veld of gewond. De Ethiopiërs zouden groo- ten moed aan den dag hebben gelegd en zich heldhaftig hebben gedragen tegenover hun oneindig beter gewapende vijanden. Magalo niet verwoest. Men ontkent volgens het A.N.P. in de Abes- synische hoofdstad dat er waarheid zou schuilen in het Italiaansche bericht, dat Magalo geheel door Italiaansche vliegtuig bommen zou zijn verwoest. Men wijst er op, dat het bombardement slechts onbeteeke- nende verliezen en schade ten gevolge heeft gehad. Ook het Italiaansche bericht over het bombardeeren van een Abessynische mu nitie-fabriek aan de rivier Fafan is uit de lucht gegrepen, daar in Abessynië in het geheel geen munitiefabrieken bestaan. Italiaansche voorbereiding voor offensief in het Noorden. ADDIS ABEBA, 31 October (Reuter-A.N.P.) In het geheele Noordelijk deel van Abessynië gaan de Italianen op koortsachtige wijze voort met de voorbereiding van het offensief. In Tigré rukken de Italiaansche troepen nog op verscheidene punten op. De weg naar Makallé is uitstekend voorbereid en staat thans open. De Italianen zullen deze stad bijna zonder slag of stoot kunnen binnentrekken. Het offensief der Italianen is ook in vergevorder den staat van voorbereiding in den sector van den berg Moessali. Het offensief in het land der Danakils zou samenvallen met den op- marsch in de andere sectoren in het Noorden, waardoor de Italianen in staat zullen zijn dwars door het geheele Noordelijk gebied te trekken, over een enkel front, waarop de ver schillende eenheden min of meer met elkander verbonden zullen zijn en een scheeve linie zou den bezetten van meer dan 500 K.M.. gaande van nabij Engelsch-Egyptisch Soedan tot Fransch Somaliland. Gorahei in bezit der Italianen? De luchtmacht zal de pogingen der Abes syniërs zich tusschen de Italiaansche linies door te dringen observeeren. Op het Zuidelijke front, waar verscheidene schermutselingen worden gesignaleerd zouden de Italianen verder oprukken en volgens een niet bevestigd telegram van den correspondent van ReuterA.N.P. te Addis Abeba zich hebben meester gemaakt van Gorahei. Volgens door de Abessynische regeering ont vangen inlichtingen zouden de Italianen een geweldig vliegveld inrichten. Het hoofdkwar tier zal in het land der Danakils op 100 K.M. van de grens van Eritrea worden gevestigd bij Badene. Het doel der Italianen aan deze zijde is, naar men verklaart, Dessié, het hoofdkwar tier der Noordelijke Abessynische legers, waai de keizer zich binnenkort zal vestigen. Ver scheidene kleine afdeelingen Abessyniërs ko men er ter versterking der troepenmacht sa men. Zij worden gevolgd door duizenden vrou wen met primitieve keukenuitrustingen en wat huisraad. De Abessynische regeering maakt melding van verscheidene gevechten tusschen krijgers en Italianen in de streek van Moessali. Men meent te weten, dat de Danakils zekere punten ten Zuiden van den Moessali hebben heroverd. Een Italiaansch escorte van de intendance zou zijn aangevallen en zou ernstige verliezen heb ben geleden. Italiaansche deserteurs in Addis Abeba. Naar voorts uit Addis Abeba wordt mede gedeeld, zijn 'daar ter stede eenige deser teurs uit het Italiaansche leger, dat in Ogaden opereert, aangekomen, o.m. een jonge man, die afkomstig was uit Fiume en die verklaarde niets te gevoelen voor een oorlog tegen de Abessyniërs. Een tweede soldaat uit .Fiume had een maand lang door de bin nenlanden van Abessynië geloopen, voor hij in de hoofdstad was aangekomen. Naar ver luidt heeft de keizer hem aangeboden hem naar Europa terug te zenden, maar heeft hij daarop geantwoord, dat hij liever in Addis Abeba* bleef. Voorts is hier per vliegtuig naar toe ge bracht een officier van Tiroolschen oorsprong die aan het Noordelijk front gevangen was genomen, en die men in de hoofdstad wil ondervragen. Uit Londen: In een klaarblijkelijk ge ïnspireerd bericht van de Press Association over de a.s. besprekingen van Ho are en Laval te Genève, wordt te kennen gegeven, dat geen ontwikkeling in het Italiaansch-Abessynische conflict verwacht kan worden, aleer de be sprekingen tusschen beide staatslieden zijn afgesloten. Hoare en Laval zullen in de eerste plaats de kwestie behandelen, hoe de verklaring zal moeten luiden, welke tegenover den Volken bond zal worden afgelegd omtrent den oor sprong en het verloop der besprekingen tus schen Groot-Brittannië en Frankrijk over de mogelijkheden van vredesvoorstellen. De diplomatieke gedachtenwisseling tus schen Groot-Brittannië en Frankrijk over de Fransche suggesties, welke thans te Londen worden bestudeerd, gaat verder. Er is evenwel geen basis gevonden voor een verdere actie. Het verluidt, dat vooral niet is ko men vast te staan, wat voor den Vol- bond als aannemelijk zou kunnen worden genoemd. Er is geen inlichting te verkrijgen over de vraag of ook Aloisi te Genève bij de Engelsch-Fransche besprekin gen zal worden betrokken. Met betrekking tot de Woensdag gehouden bespreking tusschen Sir Eric Drummond en Mussolini wordt nader gemeld, dat de be spreking heeft gediend om misverstanden op te helderen. Het terugtrekken van een Ita liaansche devisie uit Lybië wordt te Londen met voldoening gezien. Het feit blijft evenwel bestaan, ~at de Brit- sche wijze van handelen, welke in overeen stemming is met het Volkenbondsstatuut in Italië nog steeds verkeerd wordt beoordeeld en dat in Lybië nog steeds meer Italiaansche troepen aanwezig zijn dan in normale om standigheden het geval is. Er is veelvuldig op gewezen, dat van een algemeene ontspan ning en verbetering van den toestand geen sprake kan zijn, zoolang Italië Groot-Brit tannië en de Britsche belangen afzonderlijk beoordeelt. Daarom kunnen ook de minimum-voor zorgsmaatregelen niet worden verminderd, welke Groot-Brittannië in de Middellandsche Zee noodzakelijk acht. Italië. Mussolini gispt de „coalitie van egoïsten en plutocraten" Met groote plechtigheid is Donderdag in aanwezigheid van Mussolini de Cité Universi taire van Rome geopend. Het gebouwencom plex, waaraan precies drie jaar geleden werd begonnen, strekt zich uit over een oppervlakte van 215.000 M2. en bestaat uit afdeelingen, die tezamen 700.000 M3 inhouden. In verschillende huizen, die alle met de modernste gehoor- en experimenteerzalen zijn uitgerust, zijn de af zonderlijke faculteiten ondergebracht. Mussolini heeft bij de opening een redevoe ring gehouden, waarin hij in het bijzonder in ging op het nauwe verband, dat bestaat tus schen „het huidige geboorte-uur van de nieuwe Italiaansche universiteit en het voor Italië historische oogenblik, dat Italiaansche solda ten als vestigers der beschaving in Oost-Afrika streden". Met klem herinnerde Mussolini er vèrvol- gens aan, dat niet vergeten mag worden, dat de universiteit van Rome ingewijd is op den zelfden 31sten October, waarop in Genève een .„coalitie van egoïsten en plutocraten" vergeefs trachtte het jonge Italië den weg te ver sperren. De economische belegering, waarmede men Italië bedreigt, moet alle geciviliseerde krin gen van Europa van schaamte doen blozen. Tegenover het ongehoorde experiment, dat men thans voor de eerste maal tegen Italië beproeft, zal geheel Italië zijn onwrikbaren tegenstand plaatsen, zijn meest vastberaden wil en zijn diepste verachting. In het bijzonder richtte Mussolini tot de geestelijke lagen van Italië den oproep mede In het front te treden en gemeenschappelijk met het militaire verzet een bolwerk te vor men teneinde dan tezamen de overwinning te beleven. Steeds nieuwe aardschokken in Helena. 564 schokken in twee weken. Reuter meldt uit Helena (Montana) 31 October Heden heeft hier een nieuwe aardbeving plaats gehad waarbij een persoon is gedood, en een 20-tal werden gewond. Vele huizen zijn beschadigd, enkele ver woest. Dit is de 564ste aardschok, welke binnen twee weken is waargenomen. Debevolking verkeert in grooten angst. Ook in de naburige staten is de aardbe ving waargenomen. ANNY ONDRA ERNSTIG ZIEK. De populaire filmster Anny Ondra, de vrouw van den Bokser Max Schmeling, is naar het A.N.P. uit Praag verneemt, ernstig ziek. Abessynische regeering optimistisch. blijft Strijd bij Makallé en in Aoessa. Vertrouwen in de kracht van het zuidelijke leger. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes). ADDIS ABEBA. Donderdagavond. De laatste berichten in de hoofdstad mel den, dat er thans op twee plaatsen wordt gevochten, nl. in de buurt van Makallé en in de provincie Aoessa. 15.000 Italianen trekken thans door de woestijn naar de Galli Alimelala-heuvelen in Aoessa die 40 mijlen ten Westen van den berg Moessali liggen. Men is hier echter van meening, dat het nog lang zal duren, voor dat deze opmarsch, die de bedoeling heeft de verbindingen tusschen het hoofdkwartier van het centrale Abessynische leger in Des sié en het Noordelijk front af te snijden, als een ernstige bedreiging moet worden be schouwd Ministers, waarmede ik vandaag heb ge sproken, zijn in tegendeel geneigd deze be weging der Italianen toe te juichen. Zij wijzen er op, dat de marsch plaats moet vinden door het meest onherbergzame woestijngebied. Naar hun meening zullen de Italianen zóó veel moeite hebben om hun licha.melijken toestand tegen dit ongastvrije land te beschermen, dat de tocht veel langer zal duren dan zij hadden verwacht. Om te beginnen is de hitte vermoedelijk intens. Bovendien is het onmogelijk om in de woestijn aan voedsel te komen en, be halve de zoutbronnen, is er nergens water aanwezig. Dit beteekent, dat de Italianen al hun voedsel uit Eritrea mede moeten bren gen. De Assa Imaira-stammen uit het Zui den van Aoessa zullen vermoedeijk met hun guerrilla-tactiek voor verdere moeilijkheden zorgen. In ieder geval is een verdere opmarsch on mogelijk. voordat de noodzakelijke wegen zijn aangelegd. De Italianen zijn in ieder op zicht ernstig gehandicapt en de regeering ziet den toestand niet als bijzonder ernstig in. 20.000 man. onder bevel van het plaatse lijk opperhoofd Dedzjasmatsj Mahammed, trekken thans gestadig op in de richting van het Italiaansche hoofdkwartier. In officieele kringen alhier heeft men vol doende vertrouwen in de sterkte der verde digende legers in het Zuiden om elke vrees, dat Italië via Aoessa en Harar een verbin ding tusschen Eritrea en Italiaansch Soma liland tot stand zou brengen als belachelijk van de hand te wijzen. Het nieuwe hoofd kwartier van het Italiaansche leger is thans in de buurt van den berg Moessali. Ik ver neem dat daar maatregelen voor een lucht haven en voor het onderbrengen van tanks en artillerie zijn genomen. De Abessyniërs vermeien zich inmiddels in de gedachte, dat het Italiaansche tank corps optrekt in bijna onverdraaglijke hitte, waartegen geen enkele Europeaan, die niet kerngezond is, bestand heet te zijn. De Italiaansche opmarsch is sedert veer tien dagen begonnen. In tegenstelling imet hun vorige tactiek, bereiden de Abessyniërs er zich thans op voor hardnekkigen tegen stand te bieden aan den eerstvolgenden Ita- liaanschen aanval uit het Noorden van Ma kallé. De stad is evenals Adoea door heuvels om geven, en is van het Noorden uit slechts op een plaats te bereiken. De Italiaansche aanval concentreert zich op dat punt. Ik verneem dat naar schatting ongeveer 20.000 man van Dedzjasmatsj Kassa's leger uit hun posities terug zullen trekken om de verdediging te ondersteunen daarbij gehol pen door een tweede 20.000 man uit Sakota. Ras Sevoem en Ras Kassa zullen waarschijn lijk gelijktijdig een tegenaanval op twee fronten ondernemen in de richting van Erithrea. Er gaan reeds verscheidene jeruchten dat deze bewegingen reeds zijn ingezet. De berichten voegen er aan toe. dat de voorwaarden voor nachtelijke aanvallen buitengewoon gunstig zijn, dank zij de nieu we maan. (Copyright Morningpost A.N.P.) MARLENE DIETRICH-FILM IN SPANJE VERBODEN. De Spaansche regeering heeft de Para mount-film „The Devil is a Woman" van Josef Sternberg, met in de hoofdrol Mariene Dietrich, in geheel Spanje verboden en ge last, dat alle in roulatie zijnde copieën ver brand moesten worden. De film wordt beleedi- gend geacht voor Spanje en de Spanjaarden en de Spaansche regeering heeft de regeering te Washington hiervan in kennis gesteld. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Verkiezingsstrijd begonnen. Met veel kabaal stuift Thijs zijn kamer uit en op de gang loopt hij bijna een bediende van de sokken. Die staat te beven als een riet en zegt met opgewonden stem „O, heer Beer, de koning is weg en ook de raadsheer is in geen velden of wegen te bekennen!" Maar Thijs heeft niet veel tijd om daarover na te denken. Hij rent zoo hard hij kan de poort uit. Ja, hoor, bij het raam van zijn kamer staat nog steeds het jongetje met de koningskroon en hij schijnt geenszins van plan er mee vandoór te gaan. „Hé, hoe kom jij aan die kroon, die ls van mij!" zegt Thijs, als hij het ventje bereikt heeft. (Van onzen correspondent.) Londen, 31 October. De Daily Herald schrijft de regeering erg kwade voornemens toe. Maar men mag de voorstellingen van dit blad niet voetstoots aanvaarden. Het is het felste Oppositieorgaan en met verkiezingspropaganda in vollen gang heeft de partijpers in het algemeen haar da- gelijksche taak, die waarheid in al haar veel zijdigheid te belichten, verwisseld voor de taak de tegenpartij zoo snood mogelijk voor te stellen. En als het felste partijorgaan gaat het genoemde blad in die taak het verst. Daarom schrijft het met de hand van zijn öiplomatieken correspondent dat de voorstel len van Mussolini om een einde te maken aan den oorlog in Oost-Afrika „op het oogenblik" niet aannemelijk zijn voor de Britsche regee ring. De verdachtmaking is dat niet het ka rakter der voorstellen voor de Britsche regee ring bepaalt of ze al of niet aannemelijk zijn maar dat binnenlandsche politieke overwe gingen het doen. ..Om verkiezingsredenen", schrijft de Daily Herald, „kan de regeering het op het oogenblik niet met den Duce op een accoordje gooien. De politiek der sancties moet voortgaan hoewel er geen reden is er opzienbarenden vooruitgang mee te maken. Wanneer Baldwin en zijn collega's echter de Verkiezingen hebben gewonnen zijn zij be reid Abessynië te verraden". De diplomatieke correspondent van het blad trekt deze conclusie uit voorstellingen in de Fransche pers en haalt er uitspraken bij van een van de weinige voorstanders van Italië in de Britsche pers, Garvin van den Sunday Observer, om zijn lezing van den toe stand geloofwaardig te maken. De uitspra ken van Garvin zijn inderdaad cynisch ge noeg. Maar het is wat te stoutmoedig ze te vereenzelvigen met de gedachten der regeering Hetzelfde blad voorspelt dat de, Conserva tieven zullen beproeven de Verkiezingen te winnen door de kiezers vrees aan te jagen met voorstellingen van den deern iswaardigen toe stand waarin de vloot zich als voornaamste verdedigingsmiddel van het Rijk zou bevin den. Het blad herinnert er aan dat de Con servatieven er altijd een handje van hebben jehad stemmen op zich te vereenigen door middel van schrikaanjagingen. In de Verkie zingen van 1931 gaf vrees voor spaarpennin gen aan'de Nationale, anders gezegd Conser vatieve regeering haar overweldigende meer derheid. Nu moet het beeld van een ontred derde vloot het doen. De. Nationale regeering zal haar herstellen in haar onweerstaanbare macht. Maar de Daily Herald zegt dat er niet de minste reden is over de vloot in paniek stemming te geraken. En het blad heeft er Lord Strabolgi die vroeger Commander Ken worthy was van de Koninklijke Vloot er zijn meening over gevraagd. Deze heeft ge zegd dat Baldwin in zijn eerste radio-verkie- zingsrede al terstond begonnen is een ver keerde voorstelling van de vlootkracht te ge ven. Baldwin had gezegd dat slechts 3 hoofd schepen modern zijn in dien zin. dat ze na den oorlog zijn gebouwd. De afleiding bij de luisteraars moest zijn dat dit getuigde van vlootzwakte. Maar Lord Strabolgi zegt dat het integendeel getuigt van vlootsterkte want dat geen andere zeemogendheden hoofdschepen hebben van zulke moderne constructie. Wan neer Baldwin een triest beeld schildert van „onze arme matrozen die tegen moderner schepen zouden moeten vechten" bedriegt hij voieens Strabolgi zijn luisteraars met open oogen. Want Engeland heeft de modernste slagschepen in de wereld, is het eenige land dat slagkruisers in zijn vloot heeft en kan met de Nelson, de Rodney en de Hood (de laat ste een slagkruiser) alleen de gansche Ita liaansche vloot tot zinken brengen. En elke zeeofficier weet het. Dan onthult (als het onthulling is) deze vlootdeskundige ook dat de Admiraliteit millioenen heeft besteed aan de modernisee ring van de oudere schepen, dat de lessen van Jutland er materieele toepassing in heb ben gevonden en dat ze de degelijkste midde len hebben ontvangen voor het afslaan van aanvallen door vliegtuigen. Op deze wijze hebben deze oudere schepen een metamor phose ondergaan die er oorlogsmachines van moderne doeltreffendheid van heeft ge maakt. ij De kiezer kan nu vragen: Wie neemt men ertusschen en waarom? Het is een vraag welke hij zich in alle verkiezingen heeft kun nen stellen. Er is waarschijnlijk een dikke middenmoot van kiezers die zich buiten het politiek hondengevecht (Baldwin's term) houdt en die zich verdrietig en herontgoo- cheld afwendt van een strijd die wordt ge streden met alle door de moraal ongeoorloof de middelen. Gevoel van eigenwaarde en van menschelijke waardigheid komen tegelijk in verzet tegen de brutale en doorzichtige pro paganda waarmede de partijen stemmen zoe ken te winnen. Deze middenmoot in verzet te gen de gangbare verkiezings praktijken moet zeer dik zijn omdat zelfs in 1931, toen de grootste schrikverkiezing van de jongste Engelsche politieke geschiedenis plaats had, toch nog bijna 10.000.000 van de 30.00.000 kie zers verre bleven van de stembus. De partij - kiezers die politieke trouw in de plaats stel len van of ondergeschikt maken aan de con clusies van het verstand (als het er is) nemen aan dat de man die niet van de partij is, hen voor de mal wil houden en dat hij het doet om hun stemmen te krijgenhetgeen niet zal gaan Inmiddels kan worden verwacht dat de ver kiezingscampagne kort maar krachtig zal z-ijn indien het begin de maat en den toon dei- termen aangeeft. De heer A. V. Alexander, die indertijd Eerste Lord van de Admiraliteit is geweest (een zuiver politiek ambt dat men kan vervullen al had men nooit water gezien) en daaraan een zeker vlootgezag ontleent, heeft Baldwin's voorstelling van de vlootpo- sitie als een voorbeeld van „zuivere leugen achtigheid" gekenschetst. Het omstandig manifest van Baldwin, Simon en Mac-Donald is al geperforeerd papier geworden onder het vinnig mitrailleurvuur dat de tegenpartijen er op hebben gericht. Het eerste half dozijn zinsneden of zoo moesten zij echter ten naast eb ij heel laten want deze bevatten een uii^~"7?tting van de buitenlandsche politiek, wu~"nede zij het tamelijk wel eens zijn. voorzoover het manifest zich bezig- ïk en het is heel ver met wat men h- 'rome front" zou kunnen noemen wordt •ir de tegenpartijen hevig toegetakeld, fvoldaanheid over het in vier jaren vc.machte reconstructiewerk. die er treffend in tot uiting komt. moet hen. die overtuigd zijn dat er van geen wezenlijke verbetering kan worden gesproken, dan Ook wel turet luurs maken. Blijkbaar is de bedoeling dat het Nationaal bestuur zijn beleid op den ouden voet zal voortzetten wanneer het wordt her kozen. Lansbury kenschetst de te verleenen extra shilling per kind in het gezin van een werklooze als een „schaamtelooze poging tot omkooperij". De Liberalen zijn verontwaar digd over de zelfgenoegzaamheid van Neville Chamberlain, die als overtuigd protectio nist nochtans heeft leeren inzien, dat een zeer aanmerkelijke verbetering van de werk loosheid alleen kon worden verkregen door den internationalen handel te bevrijden van de boeien die hem klemmen, maar die niet voornemens schijnt te zijn een hand voor zulke bevrijding te verroeren, zoo lang andere landen hem niet voor zijn gegaan en hem hebben geleerd hoe de geboeide moet worden aangepakt. Wij hebben eenige sterke uitdrukkingen, reeds in het „hondengevecht" gebezigd, aan gehaald. Het zal voor gevoelige ooren nog wel erger worden. Er zijn cynici in dit land die al kennen zij Staring niet de hoop uitspreken hoe ij del ze ook mag zijn dat aan het einde „de staarten en niets meer" zullen overblijven A. K. VAN R. Anti-Britsche betooging te Rome. Donderdag is het te Rome opnieuw tot anti- Britsche betoogingen gekomen. Bij optochten van studenten zoo meldt het A. N. P. moesten Engelsche producten en opschriften het ontgelden. De studenten hadden het vooral gemunt op een in de hoofdstraat van Rome gevestigd café, waarin Engelsch gebak en dranken verkrijgbaar zijn. Toen de studenten deze inrichting binnen drongen, werden alle flesschen whiskey en ook Fransche likeuren zoo snel mogelijk ver wijderd. De studenten rukten biljetten van de muren, waarop „icecream "stond en eischten op stormachtige wijze, dat alle Engelsche arti kelen uit de winkelkasten zouden worden verwijderd. Het is daarbij tot vechtpartijtjes gekomen tusschen het personeel van de zaak en de steeds wilder wordende jongelieden. Ten slotte werd de wensch der studenten in gewilligd, die vervolgens tevreden aftrokken. (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 2 NOVEMBER 1935. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 4.005.00 HIRO. z 8.00—9.15 Gram.pl. 10.00 Requiemmis. 11.00 Gram.pl. 12.15 Gaiam.pl. en kwintetconceirt. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Kinderuur. 4.00 HIRO. 5.00 Schlagermuziek en lezingen. 7.35 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 Reportage. 8.20 Orkestconcert en voordracht. 10.30 Be richten. 10.35 Orkestconcert. 11.00—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Orgelspel J. Jong. 8.30 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d, continubedr.: „VARA-Maandrevue", m.m.v. de Flierefluiters en solisten. J. Jong (orgel), Gaby Ehrhardt (zang) en Gram.pl. 12.00 Trio Fa voriet. 12.45 C. Steyn (orgel) en B. v. Dongen (zang). 1.15—1.45 Vervolg trioconcert. 2.00 Gram.pl. 2.15 „Beoefening der huismuziek", o.l.v. P. Tiggers. 2.45 P. Kiès: Het wetsontwerp inzake de luchtbescherming. 3.05 Fantasia, o.l.v. E. Walis, en Gram.pl. 4.00 „Met P. T. T. er op uit!, m.m.v. van VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 5.40 Literaire lezing S. Goudsmit. 6.00 De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst. 7.00 VRO. 8.00—12.00 Openingsprogramma van de jubileumweek, m.m.v. sprekers, solisten, or kest, gram.pl. enz. DROITWICH. 1500 M. 10.30—10.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 BBC-Northern Orkest o.l.v. Morrison, m. m.v. vioolsoliste. 12.35 Commodore Grand Or kest o.J.v. H. Davidson. 1.35 Gram.pl. 2.25 Het Coventry Hippodrome Orkest o.l.v. Shadwell. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 2.50 Het Londensch Zigeunerorkest o.l.v. E. Leggett, m.m.v. W. Fisher (zang). 4.45 Gram.pl. 5.20 Het Issay Schlean Trio. 5.50 Five hours back, relais uit Amerika. 6.20 Berichten. 6.30 Sportpraatje. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.20 The Saturday Ma gazine, weekend-programma. 8.05 BBC-Orkest o.l.v. A. Buesst 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Militair Orkest o.l.v. O'Donnell, m.m.v. C. Reaveley (bariton) 11.20—12.20 Ambrose en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 3.20 Gram.pl. 12.35 Nat. Orkest o.l.v. Giardino. 2.50 Gram.pl. 4.20 Orkestconcert o.l.v. Pascal. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 9.05—11.05 Raugelkoor, M. Lovana (zang), en orkest o.l.v. Bigot. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.50— 4.50 L. Preil's orkest. 7.20 Fransche muziek o.l.v. Reesen. 7.50 Volksliederen. 8.05 Hoorspel. 8.40 Fagot-recital. 8.55 Amerikaansche Operet temuziek. 9.45 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 10.2011.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Jeugdconcert. 12.35 Orkestconcert. 1.35 Gram.pl. 3.20 Gevar. pro gramma. 6.20 Verdi-concert m.m.v. het Om roeporkest en -koor. 7,30 Voor oud-strijders. 8,20 Viool en cembalo. 8.40 Literair-muzikaal programma. 9.5011.20 Uit Leipzig: Dres- densch Philh. Orkest o.l.v. Schestak. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Omroeporkest o.l.v. Gason. 1.30—2.20, 4.20, 4,50 Gram.pl. 5.20 Kwartetconcert. 6.35 Gram.pl. 7.15 Pianorecital. 8.20 Gram.pl. 8.50 Symphonieconceirt. 10.3012.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pl. 4.20 dito. 5.20 Zang en orgel. 6.05 Pianorecital. 6.50 Kamer muziek. 8.20 Gram.pl. 8.50 Symphonieconcert en Gram.p'. ID ?0--i in r^rn.rl.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2