DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: China's minister-president vermoord. Schip Armuru Alkmaar Alcinons Alssund Beimoira gennekoni Chr. Huygens Cordih6ra Ciytoneus Colombia Constant Eemiand Felix Fauna Grootekerk Galvan Gryfevale Gaunless Helder Heemskerk Hermes (Ned.) Hamdale Holme Force Irene (Ned.) jagersfontein jevington Court j. v. Oldenbarneveldt Juno Janine Krestyanin Lydia Lunula Melampus Meliskerk Menes Molotov Montferland Michael Tomsky Marpesia Merope Navarra Nijkerk Neerlandia Penhale Phrontis Poelau Roebiah Poelau Laut Polydorus Patricia Poelau Bras Van Renselaer Rossum Rhea (Ned.) Salabangka Sonthgate Schieland Stella (Ned.) Trajanus T arakan Telamon Triton Tela Thrasyvoulos Uckermark Venus Vulcanus Wieringen Zuiderkerk Zaanland B'lbao (v. IJm.) Hamburg 'Batavia Bilbao (v. IJm.) 1 Nov. Bilbao (v. IJm.) Palermo Chüi Chili Chili 5 Nov. Batavia Puerto Barrios Batavia West Indie Plymouth 5 Nov. 1 Nov. heden Ned. Indië Buenos Ayres Batavia Port Arthur 11 Nov. 4 Nov. Onega Setubal 9 Nov. Japan Diamante Bourgas Buenos Aires W. Afrika 10 Nov. 12 Nov. Valencia Zuid Afrika Alexandria Beunos Aires Port Talbot heden 8 Nov. heden /Stettin Z. Afrika Buenos-Aires Batavia Midd. Zee Nantes (v. IJm.) 4 Nov. heden Archangel heden Ornskoldsvik (v. Velser Aruba heden Batavia Zuid Afrika Neder 1. Indië Curasao Archangel Buenos Aires Archangel Onega Kopenhagen 7 Nov. 22 Nov. 10 Nov. 30 Nov St. Caballo (v. IJm.) Z. Afrika Londen heden Archangel Patras Batavia Batavia Batavia Hamburg I West Indië I Batavia j 2 Nov. West Indië Kemi Danzig 6 Nov. 1 Nov. 3 Nov. Batavia Rosario Buenos Aires Newcastle Alexandrië Björneborg 12 Nov. 16 Nov. heden Alexandrië Batavia Izmir Hamburg Archangel Archangel 20 Nov. heden heden 6 Nov. Ned. Indië 10 Dec. Midd. Zee Midd. Zee 9 Nov. 15 Nov. Archangel 4 Nov. Japan Hamburg 3 Nov. verm, aankomst Laatste bericht in lading, in lading. 31 Oct. van Louden. 28 Oct. vertrokken. in lading. 30 Oct. van Finisterre. 19 Oct. van Curacao. 27 Oct. van Paita. 29 Oct. te Valparaiso. 31 Oct. van Algiers. 29 Ochi van Santander. 27 Oct. van Penang. 29 Oct. van Barbados. 29 Oct. vertrokken. 29 Oct. te Barcelona. 28 Oct. van Teneriffe. in lading. 31 Oct. van Antwerpen. 29 Oct. vertrokken. 30 Oct. ve-' - -nken. 29 Oct. van Yokohama. 9 Oct. van Montevideo. 30 Oct. van Constantza. in lading. 30 Oct. te Hamburg. 31 Oct. van Dungeness. 1 Nov. van Hamburg 27 Oct. van Ismir. in lading. 30 Oct. vertrokken. in lading. 26 Oct. van Kaapstad. 3 Oct. vertrokken. 30 Oct. vertrokken. 30 Oct. te Palermo, 30 Oct. van Niton. 19 Oct. vertrokken. 27 Oct. van Frederikshavn. in lading. 31 Oct. te Marseille. 30 Oct. van Port Said. 23 Oct. van Colombo. 20 Oct. vertrokken. 25 Oct. van Lodingen. 1 Nov. vertrokken, in lading. 30 Oct. van Lodingen, in lading. in lading. 30 Oct. van Zanzibar 30 Oct. uitgeklaard. 27 Oct. van Lodingen. 30 Oct. van Ouessant. in lading. 28 Oct. van Gibraltar. 28 Oct. van Perim. 30 Oct. van Bremen. 29 Oct. van Cristobal, vertrekt 2 Nov. 21 Oct. van Paramaribo. 26 Oct. vertrokken. 30 Oct. te Kopenhagen. 28 Oct. van Barcelona. 10 Oct. van Buenos Aires. 29 Oct. van Bahia. 30 Oct. vertrokken, in lading. 24 Oct. te Alholmen. Oct. te Izmir. 25 Oct. van Belawan. 3.1 Oct. van Lydd. 30 Oct. vertrokken. 29 Oct. vertrokken. 2r Oct. vertrokken. 28 Oct. van Batavia 26 Oct. van Patras. 28 Oct. te Vostizza. 28 Oct. van Honningsvaag. vertrekt 2 Nov. 27 Oct. van Penang. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. Vega Londen IJMUIDEN POSTAGENTSCHAP ZEEWEG. De directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier maakt bekend, dat de opèn- stelling van het postagentschap aan den Zee weg alhier ingaande 4 November a.s, wordt ge wijzigd als volgt: Werkdagen behalve Zaterdag: Post: 8.3012.30 13.30—19.00 volledig; 19.00 —20.00 uitsluitend zegelverkoop. Telegraaf en telefoon: 8.0012.30 13.30 20.00. Zaterdag: Post: 8.30—12.30 13.30—15.00 volledig. Telegraaf en telefoon: 8.00—12.30 13.30— 20.00 CHR. BESTURENBOND. In het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat vond de eerste cursusverga dering plaats van den Chr. Besturenbond. Als spreker trap op de heer J. Meiering met het onderwerp: „Taak en doel van den Besturen bond". Op de rede volgde een leerzame ge- dachtenwisseling. SCHOOLVOEDING. Ingekomen bedragen: mej. J. C. E. f5,—; M. K. H. f5.-; A B 12,—; N.V. Mij. van Onr. Goed. te Bloemendaal f 100,—; Dr. R. P. v. d. V f 10,—Dr. L. v. L. f 2,50; Mi*. A. W. H. f 2,— per maand; Mr v. d. F. f 5,—; A. v. d. L. f 1,—; Ir- K. H T. f25,— mej. v. T. f 10,—L. J. v. h. K. f 2,50; Dr. L S. L. M. f 10,—; D. B. f 10,—; Dr. T. f5,—; T. C. B. f2,50; Ir J. M. d M. K. 15,-; P. f2,50. Bonnenverkoop: Mej. D. 249 bonnen f 12,45; G. 91 bonnen f 4,55; mej. S. 151 bonnen f7,55; 122 bonnen f6,10; mej. W. 180 bonnen f9.00; dames V. en d, P. 60 bonnen f3, dames L. en V. 100 bonnen f 5,—; S. 138 bon den f6,90; mevr. D. 49 bonnen f2,45; mevr. T. 68 bonnen f3,40; mej. W. 300 bonnen f 15,00; mej. B. 66 bonnen f3,30; mej. M. 99 bonnen 14,95; S. 194 bonnen f 9,70. Koopt geen bonnen van personen en kinde ren zonder legitimatiebewijs. Op dit bewijs staat het stempel van de Gem. Velsen. Het Comité zegt voor al deze giften beleefd dank. Voor het Com. Schoolvoeding J. PLU, penningmeester Moderniseering Belgische scheepvaart. Be Belgische regeering heeft een driejaren Program opgesteld voor verbetering van den scheepsbouw in het land. Op voorstel van den minister van transportwezen werd een som van 264 milüoen francs beschikbaar gesteld voor verbetering van de staats- en particu liere reederijen. Besloten is dat de reede- rijen tegen lage renten voorschotten kunnen krijgen. Visscherijnieuws in een notedop. Repareert in Amsterdam. De Protinus werd voor reparatie naar Amsterdam gebracht. Van Amsterdam terug. De Voorwaarts kwam, na aldaar gerepareerd te zijn, van Amsterdam in de Visschershaven terug. Stormschade. De Zwaluw is van de visscherij teruggekomen met verlies van scheepsboot en bezaanzeil. Korte reis. De Alma was gisteren met 315 manden visch aan den afslag, gevangen tijdens een reis van vijf dagen. Doordat de boot geen gunstige markt trof, viel de besomming niet mee. DE VISCHOMZET IN OCTOBER. De omzet in den Rijksvischafslag gedurende de maand October j.l. bedroeg f 690,745 tegen f 765.437 in October 1934 of ca. f75.000 minder. Deze aanzienlijke achteruitgang is voorname lijk het gevolg van het feit, dat er verleden jaar veel meer versche haring dan thans werd aangevoerd. MARKTPRIJZEN. van Vrijdag 1 November. Tarbot .per K.G. f 0.62 Tongen per K.G. f 0.94—f 0.82 Middelschol per 50 K.G. f 25—f 23 Zetschol per 50 K.G. f 20—f 17 Kleine schol per 50 K.G. f 18f 8.10 Kleine middelschel visch per 50 K.G. f 21 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16L 9 Kabeljauw per 125 K.G. f 30 Groote gullen per 50 K.G. f 11.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 10f 7 Wijting per 50 K.G. f 4—f 3.60 Versche haring per kist f 3.60f 2.15 WRAK VAN DE DRENTE VERKOCHT. Naar wij vernemen is het wrak van de bij Egmond gestrande sleepboot „Drente" ver kocht aan de scheepsslooperij Frans Rijsdijk Jr. te Hendrik Ido Ambacht. SCHOORSTEENBRANDJE. Donderdagavond is een schoorsteenbrand uitgebroken ten huize van den heer R. aan de Vischstraat te IJmuiden. De brandweer was onmiddellijk ter plaatse en had het brandje spoedig gebluscht. De oorzaak is onbekend. EEN ORIGINEELE RECLAME. Regen in de etalage. In de etalage van het modemagazijn van den heer Joh. Meijer Jr. bevindt zich op het oogenblik een origineele reclame. Onder een kunstmatigen regen is opgesteld een etalagepop, welke een Malinine-regenjas aan heeft. Per minuut val er 1 L. „regen" op de jas. Wanneer de kunstmatige regen vijf uur per dag in werking wordt gesteld, zooals de bedoeling is, valt er per dag 300 L. regen in de etalage. Aldus wil de fabrikant de water dichtheid van de Malinine-regenjassen aan- toonen. Het preparaat Malinine is een Nederlandsche uitvinding. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers Roode Zee IJM 41 55 manden f 1375. Zeehond IJM 70 55 manden f 1280 Versche haring: VL 84 f 530; KW 50 f 450; KW 151 f 1660; SCH 223 f 1270.SCH 39 f 1270; SOH 39 f 500 SCH 201 f 660; SCH 247 f 960; KW 34 f 75; KW 140 f 610. VELSEN. ARBEIDSONGEVAL. Donderdagmiddag jl. had de gehuwde ar beider G. V. electricien aan de papierfabriek, wonende te IJmuiden-Oost het ongeluk tij dens het verrichten van zijn werkzaamhe den in aanraking te komen met den electri- schen stroom. De stroom ging het slachtoffer door het lichaam. Spoedig was hulp aanwezig om hem te bevrijden terwijl Dr. Fierstra inmiddels opgebeld, zeer spoedig aanwezig was. Het bleek al, dat het slachtoffer zijn rech ter arm zeer ernstig had verbrand. Dr. F. achtte overbrenging naar een der ziekenhui zen dringend noodig. Door de auto der fabriek werd G. V. naar het Antonius-ziekenhuis vervoerd, en daar ter verpleging opgenomen. VOOR DE Z. M. C. Het 2de elftal van V.G.S. speelt voor de Z.M.C. In het sportpark te Wormerveer een wedstrijd tegen Blauw-Wit. De voetballers vertrekken te half twee. BEVERWIJK TOESTAND J. VAN LEEUWEN. Naar wij vernemen was de toestand van den pikeur J. van Leeuwen Jr., die op de harddra verij te Gorredijk een ongeval kreeg door het op hol slaan van den door hem bestuurden harddraver Bertha E. niet onbevredigend. De heer Van Leeuwen blijkt bij het ongeluk vrij ernstige kneuzingen aan den rug te heb ben opgeloopen. Hoewel de patient veel pijn lijdt, baarde zijn toestand geen directe zorg meer. De pikeur wordt verpleegd in het zie kenhuis te Heerenveen. TWEE DIE NOG IETS TE GOED HADDEN. De politie heeft in een der volkslogementen twee mannen aangehouden, die in het Alg. Politieblad gesignaleerd stonden voor respec tievelijk f 3 of 2 dagen en 2 maal f 3 of 2 maal 2 dagen hechtenis. Beiden zijn naar Haarlem overgebracht, BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de Donderdagavond ge speelde onderlinge wedstrijden luiden als volgt: Spanjaard—Troost 2—0 J. v. d. BergJ. Bakker 20 C. PekelOussoren 1—1. BEVERWIJKSCHE BRIDGECLUB. De Bev. Bridgeclub speelde Donderdagavond in Polman te Amsterdam 'een wedstrijd voor de competitie van de Ned. Bridgebond tegen het tweede team van de Bridgeclub 1919. De Beverwijkers wonnen met 2280 speel- punten in 32 stel. W erkloQzencompetitie. Het programma voor 5, 6 en 7 November luidt als volgt: 5 November: Rood Wit I—V.V.T. II, V.S.V., M. J. van Toorenburg. Rood ZwartV.V.M., Stormvogels, N.N. V.V.C. ISteenzetters, Haarlem, R. C. Krerner. 6 November: V.V.T. I.Gazelle I, Transport, G. L. Dres ser, 7 November: Metaal—V.V.B. II. HF.C, F. J. Wempe. Gazelle IIRood Wit II, Transport, H. C. de Wit. V.V.B. I—V.V.C. II, Vergierdeweg, J. Hen driks. De stand luidt nu: Rood Wit 14 3 Metaal 4 Rood Zwart 3 Rood Wit H 3 V.V.T. I V.V.C. I V.V.C. II V.V.B. n Gazelle I Gazelle II V.V.M. Steenzetters V.V.T. II V.V.B. I 6 15—10 1.50 6 19—16 1.50 4 11—8 1.33 4 10—8 1.33 5 15—7 1.25 5 13—11 1.25 5 7—8 1.25 4 17—10 1.00 3 19—13 0.75 3 6—20 0.75 2 8—15 0.66 1 5—8 0 50 2 12—15 0.50 0 9—11 0.00 PAARDENSPORT. NAJAARS-MILITARY K.M.S.V. Donderdagmorgen is op de Leusderheide bij Amersfoort de samengestelde wedstrijd van de K.M.S.V. voortgezet en geëindigd met een springconcours. Door de volgende paarden werd hieraan deelgenomen. Madel wie Du" van luitenant Pahud de Mortanges, die in de dressuur 137.5 verlies punten kreeg, in de steeple 6 winstpunten en in de Cross 48 winstpunten; „Ikarus" even eens van luitenant Pahud de Mortanges, hors concours, die 134.2 verliespunten in de dressuur en 3 winstpunten in de Cross kreeg. „Welshrabbit" van res. luitenant Von Hemert dressuur 171 verliespunten, steeple 1 winst punt cross 28 winstpunten; „Rikiki", van ka pitein Stoffers, met dressuur 240.5, steeple 130 en cross 160 verliespunten. Bij het springconcours kregen „Madel wie Du" en „Ikarus" 0 fouten; „Aubépine" van luit. Cnopius 35 fouten; „Welshrabbit" 44 1/4 fouten; „Charlotte Corday" van luit. Van Eekelen, 33 fouten, terwijl „Rikiki" wegens vier maal weigeren uitgebeld werd De totaal-uitslag werd als volgt: 1 „Ikarus" van luit. Pahud de Mortanges, 68 Yz straf punten; 2 „Madel wie Du" 83 1/2 straf punt, eveneens van luitenant Pahud de Mortanges. 3 „Welshrabbit" van res. luit. Von Hemert 186 1/4 strafpunten. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG, 1 NOVEMBER. Bioscoop de Pont: „Het oordeel des Levens" en „De Kreet der woestijn". 8 uur. ZATERDAG 2 NOVEMBER. Bioscoop de Pont: „Het oordeel des Levens" en „De Kreet der woestijn". 8 uur. V R IJ D X G N V E M B E R1935 Dader door lijfwacht neergeschoten Tegengesproken wordt, dat hij een anner zou zijn. LONDEN, 1 November (A.N.P.) Volgens een Reuterberioht uit Nan king is op den Chineeschen minister president Wang-Tsjing-Wei bij de ope ning" van het nationale congres der Kwo- min-tang een aanslag gepleegd toen het bestuur voor de openingsplechtigheid werd gefotografeerd. Een man trok een revolver en loste verscheidene schoten. Een oud-lid van de Kwo-min-tang en de leider van de politieke afdeeling van het hoofdkwartier van Tsjang-kai-Sjek wer den eveneens door schoten gewond. Nader wordt gemeld dat Wang-Tsjing- Wei gestorven is. Tien jaar wegens moord geëischt. Op den caféhouder v. d. Pas. Dader toont veel berouw. In de zitting welke de Bossche rechtbank Donderdag aan verschillende Ossche zaken heeft gewijd heeft ook terecht gestaan de 23-jarige J. P. C. (bijgenaamd de Ceel) we gens den door hem op 9 November 1932 te Bergum gepleegden moord op den caféhou der J. M. C. v. d. Pas op wien hij van zeer korten afstand met een revolver herhaalde lijk heeft geschoten waardoor verscheidene kogels doei troffen en het slachtoffer spoe dig overleed. De verdachte bekent, opzettelijk J. v. d. Pas van het leven te hebben beroofd. Hij heeft zes schoten op hem gelost. Hij heeft het niet gedaan in een opwelling van drift, doch na kalm en rijp beraad. De president vraagt, of de vrouw van v. d. Pas hem tot het misdrijf heeft aangezet. C. zegt, dat de vrouw dit meermalen heeft gedaan. Zij werd vaak door haar man mis handeld. De vrouw ontkent tot den moord te hebben aangezet. De Officier van Justitie bleef even stil staan bij het leven van den verdachte, die een zeer goede opvoeding heeft gehad. Later is hij beland in de woning van den café houder van der Pas, die als hij dronken was zijn vrouw mishandelde. C. kwam op voor de vrouw, die mishandeld werd en schoot Van der Pas neer. Ofschoon hij wroeging ge voelde, is het te betreuren, dat C. geen be terschap heeft getoond, doch het pad dei- misdrijven is opgegaan. Thans heeft hij op recht berouw en hij heeft volledig bekend, maar ware dit niet het geval, dan zou een levenslange straf op haar plaats zijn. Spr. had wegens een overval te Uden tien jaar gevangenisstraf tegen hem geëischt. Thans eischte hij wegens moord weer tien jaar gevangenisstraf. C. gaat dan naar voren en zegt, terwijl hij snikt, spijt te hebben van hetgeen hij heeft misdaan. Hij hoopt, dat zijn leven niet dooi de gevangenis zal worden verwoest. De roofmoord te Oyen. Tegen twee verdachten vijf jaar geëischt. Voor de Bossche rechtbank hebben Don derdag terecht gestaan H. A. v. d. P. en A. J. H„ resp. bijgenaamd de Rut en de Jonge Toon de Soep terzake van den roofoverval te Oyen, waarbij een landbouwer zoo ernstig is mishandeld, dat hij is overleden. De beide verdachten bekenden. In zijn requisitoir constateerde de Offi cier, dat het bewijs geen moeilijkheden ople vert. Twee daders zijn al berecht; later is aan het licht gekomen, wie de anderen wa ren. Nu is het hun beurt en tegen hen is het bewijs geleverd. Wel geven de verschillende getuigen en verdachten elkander de schuld van de ernstige mishandelingen, maar alle vier zijn zij verantwoordelijk. Wat de straf betreft, deze moet zwaar zijn, omdat de roofmoord een misdrijf is van zeer ernstigen aard. In aanmerking genomen, dat reeds voor een ander misdrijf tien jaar gevangenisstraf tegen beiden is geëischt, kan hier met oen mildere straf worden volstaan. Spr. eiscthe tegen ieder der verdachten ee ngevangenisstraf van vijf jaren. Werkvergunning voor vreemdelingen. Nu de uitvoering van de wet van 16 Mei 1934 inzake het verrichten van arbeid door vreemdelingen steeds meer werk vordert dooi de uitbreiding van het aantal beroepen en bedrijven, welke onder de wet worden ge bracht heeft de regeering het wenschelijk geacht een zekere vergoeding te heffen van hen, die arbeid door een vreemdeling willen doen verrichten. Om dit mogelijk te maken is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van genoemde wet krachtens welke bij algemeene maatregel van bestuur zal worden vastgesteld, welk bedrag een werkgever heeft te betalen voor het ver- leenen of verlengen van een vergunning. Het voornemen is een bescheiden bedrag te hef fen. Wie arbeid door een vreemdeling doet ver richten, zonder in het bezit te zijn van de vergunning, kan volgens het ontwerp wor den gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of boete van ten hoogste f 100. OPDRACHTEN VOOR DEN SCHEEPSBOUW. Naar wij vernemen, heeft de firma A. Vuyk en Zn., scheepsbouwmeesters te Capelle a. d. IJssel, opdracht ontvangen voor het bouwen van drie motorschepen, nl. van 375 ton voor de N.V. J. H. van Swieten te Amsterdam, voor de beurtvaart, een voor de Koninklijke Shell te Den Haag, groot 195 ton, voor het vervoeren van benzine en een voor binnen- landsche rekening, groot 380 ton, voor de groote kustvaart. MET PENSIOEN. meldt: Hoogste barometerstand 769.6 m.M. te Boedapest. Laagste barometerstand 730.7 mèM. t* Jan Mayen. en voorspelt: Afnemenden meest Zuidelijken wind. Half of zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets kouder des nachts. Barometer Hedenmorgen 9 uur 756 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 56 F, Laagste heden nacht 54 F. Hoogste heden 55 F'. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 6.22 uur; n.m. 6.41 uur. Zondag v.m. 7.13 uur; n.m. 7.38 uur. Maandag v.m. 8,177 uur; n.m. 8.52 uur. aan het woord. Met 1 December a.s. zal onze oud-stadge noot. de heer K. Ruijs, stationsambtenaar aan het station Velsen IJm. Oost den dienst met pensioen verlaten. Voor den inhoud dezer rubriek stelt dé Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegevenv De stranding van de „Kerk plein" en „Drenthe" bij Egmond. In den angstigen nacht van 19 op 20 dezer, toen duizenden in groote spanning de held haftige reddingspogingen van de dappere Egmonders volgden, hebben, als in den nacht van Albury, vele automobilisten geholpen met hun autolichten. Helaas gaf dit niet het ge- wenschte resultaat! Toen, terwijl de nood 't hoogst was en, met den moed der wanhoop de bemanning nog maals de reddingsboot uitbracht, priemde plotseling een felle lichtbundel door de duis ternis en zette heel de omgeving in het volle licht. Een gejuich steeg op: Men kon zien!! Dat was het 20QO.OOO N.K. sterke zoeklicht van de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, die op telefonisch vei-zoek van de N. en Z.-Hol- landsche Reddingmaatschappij, onmiddellijk met haar zoekliehtinstallatie uitrukte en reeds binnen het uur ter plaatse was. Toen is opnieuw gebleken, van welk onbe rekenbaar nut bij nachtelijke strandingen het sterke en toch voor de redders niet verblin dende zoeklicht is, dat destijds door de N.V. Fillips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven aan de Wijk aan Zeeër Reddingsbigade werd geschonken. Aan deze volmaakte verlichting was het te danken, dat de reddingspogingen den dappere bemanning van de N.Z.R.M. te Egmond zijn geslaagd. Zonder het zoeklicht der W.R.B. zou de heldendaad van de twee kranige kerels, die aan boord van de „Drente" klommen, om den kapitein te redden, waar schijnlijk vergeefs zijn geweest! Zoo heeft de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade de Redding maatschappij mogen steunen bij haar prach tig werk. Maartoen is iets ernstigs gebleken! Had het zoeklicht, dat gevoed wordt door een accu, welke een capaciteit heeft voor 4 uur branden, langer moeten dienst doen, dan had de accu op een oogenblik geen stroom meer kunnen leveren en dan zouden de ge volgen: plotseling terug vallen in diepe duisternis voor redders en schipbreukelingen funest kunnen zijn. Daarom moet de Wijk aan Zeeër Reddings brigade een tweede accu bezitten, opdat deze, wanneer noodig, onmiddellijk ingeschakeld kan worden. De middelen daarvoor ontbreken ten eenen male Allen, die het nut van zulk een licht be grijpt, helpt mede en stelt de Brigade, die zich zoo kranig geweerd heeft en ook nu weer getoond heeft steeds paraat te zijn, ten spoedigste in het bezit van een tweede accu. Wij dringen aan op spoed: elk oogen blik kan haar hulp weer worden ingeroepen! En dan moet zij over een tweede accu kunnen beschikken. Vertrouwend, dat velen de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade willen helpen wordt verzocht bijdragen 'te zenden aan een der onderge- teekenden: J. Th. ROLAND, oud-voorzitter, eerelid, Bilderstraat 4 Den Haag. P. VAN GROLL, Lid van Verdienste Hagelingerweg 137. Santpoort. Gem. Giro, Amsterdam G 2283. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 31 October. Ondertrouwd 30 October: W. J. P. Teeuwen en J. van Westerhoven; A. H. Mulders en M. M. Breedijk; G. van Houten en J. P. van Os; H. de Jager en J. M. van Paradijs; L. van Too renburg en A. M. Penninkx; M. T. Meijer en A. M. Smits; D. Kruijff en D. Planjer; L. Pol- vliet en A. M. C. van Maris; L. J. v. d. Weete ring en M. J. Ouwejan; C. J. Daudeij en H. M. Mooij; G. H. Kelderman en C. H. v. d. Lans; H. Peeters en M. P. Koenekoop. Getrouwd 30 October: J. S. Ammann en A. H. A. Handgraaf; M. Marchand en A. M. Moo- lenaar; J. Baars en M. H. Stief; S. Wit en H. M. Wilke; P. van Ham en J. T. Dammann; P. T. M. v. d. Veldt en E. Tvrdy; C. Kloos en A. A. T. van Dijck; H. Helder en G. C. Vroom; P Surendonk en L. E. de Jong; C. van Wijn gaarden en J. van Putten. Bevallen 28 October: L. C. van Oortde Vries, d.; 29 October: A. M. Ruhede Lugt, d.; G. J. van Ruyven—Bouman, z.; M. C. v. de PuttenWijkhuijzen ,z.; E. Smits—Hoff mann, z.; 30 October: N. MooijStammes, d.; P. C. de la Rie—Pastor, z. Overleden 28 October: C. E. Weers, 79 j., Hyacinthenlaan; J. W„ 7 d., z. v. A. Boxs, Schoterweg; 29 October J. P. van Huizen, 50 j., Koudenliorn: J. Dijkstra—Otter, 73 j„ Baan.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7