BEVERWIJK Hoïel De Houten Lepef SCHEEPVAARTBERICHTEN. HEEMSKERK. Afscheid van mej. Steinmetz. Het Concert van Ket „Vrouwenkoor". Uitvoering van „Stabat Mater" van Pergolese. Mej. Steinmetz heeft in tegenwoordigheid van de Commissie van. het Nut en van Volks onderwijs afscheid genomen als hoofd van de Fröbelschool, waaraan zij 41 jaar haar beste krachten heeft gegeven. De voorzitter der commissie, ir. J. H. Tel- ders, heeft hartelijke woorden van dank ge sproken voor alles, wat zij voor de kinderen gedurende zoo'n lange reeks van jaren heeft gedaan. Zij heeft haar moeilijke taak steeds met de grootst mogelijke ambitie vervuld. Spr. hoopte, dat haar opvolgster, Mej. G. Kernekamp, haar werk met dezelfde toewijding en liefde zal ver vuilen, als haar voorgangster. Mej. Steinmetz dankte voor de waardeerende woorden en voor de gezonden bloemen. Zij twijfelde er niet aan of mej. Kernekamp zal haar werk minstens even goed verrichten. De schoolkinderen zongen het vertrekkende schoolhoofd een afscheidslied toe, waarna allen met een handdruk afscheid namen van Mej. Steinmetz, die thans van een welverdien de rust gaat genieten. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Joh.Raaijmakers en M. J. Tromp. Getrouwd: Willi. Stet en M. E. Duin. Bevallen: W. H. Oabret^-de Reus, z.; M. E, van Dok—van Ewijk, z. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Zondags- en Nachtdienst der apothe ken wordt in de week van 310 November waargenomen door de Apotheek Donker, Bree- straat 61, telef. 2037. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kenhemer Oudheidkamer kreeg eén perspeetiefkaart (reproductie) van .,Het- be leg en ontzet van Leijden 1574" en twee groo- te oude sleutels van den Wijkertoren. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. P. B. Thien gez. vethandelaar C. Amse- straat 30a van- Velsen. B. Veltman, vertegenw. Gr. Houtweg 61 van Amsterdam. W. E. Kaptein kaashandelaar St. Aagten- dijkstraat 10 van Wijk aan Duin. Echtgen. W. E. Kaptein zonder St. Aagten- dijkstraat 10 van Zijpe. B. P. Lucas, electricien Zeestraat 10 van Velsen. W. G. de Ruiter loopknecht Kerkstraat 88 van Hilversum. C. Henneman, gez. timmerman, Str. van Linsehótenstraat 47 van Wijk aan Duin. H. J. van de Watering gez. zonder Wijker- meerweg van Velsen. Echtgen. C. Wilgenhof zonder Schoolstr. 7 van Wijk aan Duin. E. Kleerkoper landbouwer Kanaalweg 75 van Amsterdam. Vertrokken: A. Winands geb. koopman naar Hillegers- berg, Pr. Fr. Hendrikstraat 78a. J. van Balen gez. fabr. arbeider naar Wijk aan Duin Alkm. weg 24. J. A. Witteman broodbakker naar Hoorn Gr. Noord 30. P. Koets gez. koopman naar Limmen Rijks straatweg B 50. W. Duin Dienstbode naar Den Haag Wild- hoeflaan 20. A. Bontes blikslager naar Wormerveer Sluispad 20. E. Riemers-zonder naar Workum Noord D. 57. A. S. van Schie, dienstbode naar Boskoop, Burg. Colijnstraat 135. Cl. Maenhout, zonder naar Wijk aan Duin Verl. Gr. laan 7. Naar aanleiding van het eerste openbare concert van het zangkoor van de Vereeniging voor Huisvrouwen op Donderdag 7 November in het Kennemer Theater, schrijft men ons: Beverwijk heeft een „Vereeniging voor Huisvrouwen", onderafdeeling van „de Ne- dei'landsche", die op sociaal gebied nuttig werk levex-t exi plannen heeft, dit in de toe komst zoo mogelijk, uit te breiden. Een ver eeniging dus, <jie recht heeft op belangstelling en waardeering van iedereen. En nu hebben eenige dezer Bever wij ksche huisvrouwen in het voorjaar ee: bescheiden clubje gevormd om voor ontspan ning den koorzang te beoefenen, aizoo: b.ij het nuttige het aangename te voegen. Dit koortje staat onder leiding van Leo Pielage. die door de verschillende hoogs onderscheidingen op wedstrijdexx behaald en om zijn groote energie in onze plaats omgeving een zoodanige reputatie heeft ver worven, dat hij als 'koorleider voor géén muziekliefhebber eexi onbekende zijn zal. Het is ixxderdaad geen kleinigheid, en het getuigt voor de energie van koor en leidex', om voor eexi eerste uitvoering de Keuze te latexi vallen op een meesterwerk als „Stabat Mater" van G. B. Pergolese, als was alleen maar, omdat het in vele opzichten zoo enorm afwijkt van hetgeen men zoo gewexid is te hooren en te studeex*en. Met „la Sexwa Padroxxa" vormt dit werk de muzikale nalatenschap van dezen groot meester uit het begin der 18e eeuw. in de architectuur nog behoorende tot resp. zeer na verwant aan den Barok, den stijl met de groote, sterk contrasteerende vlakken. Deze stijl-eigerxaardigheid weerspiegelt zich duide lijk in de muziek van dien tijd en het moet den hoorders niet verbazen, behalve een sterk „fox-te" plotseling een teer „piaxio" te hooren opklinken, een eigenaardigheid die, ongetwij feld, menig dilettant in zekere vex-warring zou kunnen brengen. Deze surprise is hun hiermede ontnomen, maar St. Nicolaas is op komst en brengt dat zeker wel in oxrde! Daar staat tegenover, dat zij nu met deze wetenschap, hun volle aandacht kunnen schenken aan de schatten van harmonie exi melodie, waarvan dit werk overvloeit. Het koorwerk der duettexi wordt afgewisseld door de soii voor sopraan en alt, die inderdaad vaxx aangrijpende schoonheid zijn en den meest verwénden liefhebbex-s onvergetelijk zullen blijken. Gedachtig aan de waarheid van het klas sieke „Varietas delectat", brengt het tweede deel van het concert de bekende Strauss- wals „An der schöxien blauexi Donau" in de bewerking, die het Wiener knapenkoor nog kort geleden voor de radio zong, de colora tuur niet uitgezonderd en een paar min of 'meer bekende liederen, n.l. het „Wiegenlied' van Johannes Bx-ahms en een humoreske, voor koor en orkest, door den dix-ecteur voor zijn koor bewerkt. Het orkest, gevormd door bekende uitste kende dilettanten, dat, evenals het koor, met animo studeerde, zal ongetwijfeld het moge lijke doen om dit eerste concert van „Vrou wenkoor" uitstekend t-e doen slagen en zoo mede te werkexi dit clubj e van de Huisvrouwen Vereeniging de belangstelling te bezorgen die het verdient en de animo voor de beoefening van den koorzang onder bekwame, deskun dige leiding, to verhoogen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEV7ERWIJK, 1 November 1935. Prijsnoteerinig: Boerekool per kisit f 0,40f 0,45 Spinazie per kist f 0,40f 0,95 Slag per kist f 0,35f 0,65 Postelein per kist f 0,40f 0.60 Andijvie per kist f 0,30f 0,65 Wortelen per bos f 0,08f 0,11 Raapstelen per bos f 0,03 Peterselie per bos f 0,02—f 0,03 Selderie per bos f 0,03—f 0,04 Prei per bos f 0,04f 0,12 Bloemkool le per s-tuk f 0,10f 0,15 Bloemkool 2e per stuk f 0,03f 0,06 Tomaten per K.G. f 0.03f 0,11 Uien per K.G. f0,02—f0,03 Witlof per K.G. f 0,22—f 0,24 Wortelen per K.G. f 0,02 Groentjes Nero per K.G. f 0,08f 0,09 Snijboonen per K.G. f 0,25—f 0,33 Spruiten per K.G. f 0,10—f 0,20 Komkommers per stuk f 0,03f 0,07 Roode kool per stuk f 0,04f 0,10 Gele kool per stuk f0,06f 0,12 Groene kool per stuk f0,04f0,08 Appelen per K.G. f 0,08f0,14 Peren per K.G. f0,06—f0,12 Knollen per stuk f 0,02f 0,07 Druiven per K.G. f 0,16f 0,20 GEVONDEN EN VERLOREN. De politie verstrekt inlichtingen omtrent de navolgende gevonden en verloren voorwerpen: Gevondexi: een diploma van een tooneelver- eeniging, een rozenkrans in etui, een zwart handje, een portemonnaie, een bos sleutels, twee huissleutels, twee ceintuurs, eexi kinder hand-schoen, een handtasc-h, zes sponsen, eexi padvindersriem, een regenpijp, een paar re genpijpen, een blauw mutsje, een heerenrij wiel, een oud heerenrijwiel, een bagageriem, een dameshandschoen, een heerenhoed, een slinger, een nummex-bewijs en een aktentasch. Verloren:: zes rijwiel-plaatjes, een huissleutel,, A* jTOorthuis gez. fabr. arbeider naar Wijk een regelboekje van „Plan West", een vulpen-, aan Duin Groeneweg 14. I houder, een gouden oorbelletje, een porte-, Smit K F zonder naar Haarlem Burg. Bo- feuille en een portemonnaie, inhoudend acht voor den terugkeer tot den reelstraat 1 I a negen gulden. I staatsvorm. (In Litauen is een wetsontwerp ingediend, waarbij wordt bepaald, dat gevangenen voor hun verblijf in de gevangenis moeten betalen. Ziedaar een splinternieuw principe. Litauen vond dit denkbeeld uit, Zal 't elders ook de regel worden, Wanneer men daar ertoe besluit? Het is tenslotte niet onlogisch. Al lijkt het vreemd óp 't eerst gezicht,.. Want krijgt Hotel De Houten Lepel Voor niets zijn voedsel, vuur en licht? Misschien zal iemand wel eens zeggen: Ik heb die kamer niet besteld, Als 'k mijn hotel had kunixen kiezen, Had ik mij hier xiiefc aangemeld. Ik vind het bed niet comfortabel En 't uitzicht verre van riant, Het meubilair is mij te schamel, Kortom, het is niet naar mijn stand. Maar daaraan zou men zich niet stox-en,. 'k Vrees echter dat het hierop stuit, Men zit mexi deze consequentie: Wie niet betaalt, die moet eruit. P. GASUS. TENTOONSTELLING VAN POSTDUIVEN. De Vereeniging van Postduivenhouders „De Storm vogel'-' zal hi den loop van den winter onderlinge tentoonstelling van postduiven organiseer en. Het bestuur van deze vereeni ging is thans als volgt samengesteld: J. H. Hoefakker, voox-zitter; J. A. Timmer, secreta ris-penningmeester; T. Loogen, tweede secre taris; L. de Vries, tweede penningmeester; C. d. Wel, C. G. C. Dekker exi A. van Eist, commissarissen. HET KRUISVERBOND. In de jongste ledenvergadering van het Kruisvex-bond ,,St. Bonifacius" hebben de heerexi G. Welagen en G. Kors, die resp. tij delijk het voorzitterschap en het secretariaat hebben waargexiomen, hun functies wegens ebrek aan tijd neergelegd. De heer G. van Hasselt werd tot secx*etaris benoemd, terwijl de heer Molenaar zich bereid verklaarde het voorzitterschap te aanvaar den. WAAROM WOONT U IN EEN HUURHUIS? U betaalt in 20 jaar ruim de waarde van het huis en bezit dan nog niets. KOOP EEN EIGEN HUIS! Als U ca. 25 <a van de waarde bezit of spaart, verschaft „HYBOS" U na eenigen tijd de rest als ONOPZEGBARE HYPOTHEEK. U betaalt dan zeker niet meer dan in een huux-huïs en na 20 jaar is Uw eigendom volkomen schuld- vrij. N.V. HYPOTH. BOUWKAS „HYBOS" PELS RIJCKENSTRAAT 5, ARNHEM, Telefoon 22327. Vraagt mondelinge of schriftelijke inlichtin gen bij de vertegexiwoordigers: A. J. BREDE- WOLD, Beecksanghlaan 55, Beverwijk, Telé- foon 2375 en H. J. LIPS, Wijkerstraatweg 239, Velsen-Noord. q r. DIE CSARDASFÜRSTIN IN LUXOR THEATER Nu de dag van de volksstemming nadex-t: Gexieraal Kondylis houdt vaxx het balkon van het verkeersministerie te Athene een pleidooi I monorchalen Martha Eggerth. Zooals wij reeds berichtten vertoont het Luxor Theater als hoofdxiummer de operette film „Die Czardasfürstin". Wie kent xiiet de wereldberoemd geworden muziek van Em merich Kalman? De vroolijke melodieën be- hooren ongetwijfeld tot de beste muziek,"die Kalxnaxi ooit heeft geschreven. Martha Eg gerth werd destijds speciaal voor de titehol geëngageerd exi de groote- verwachtingen, die men van haar had, zijn door het- resultaat verre overtroffen. Zij zingt de prachtige mu ziek op onnavolgbare wijze exi bovendien is zij chai-manter dan ooit in haar spel. Hans Sönker, de steeds meer op den voorgrond tredende filmacteur en zanger, is een waardig tegexispeler van Martha Eggerth. Paul Kemp en Paul Höi^biger, die de rollen van Boni en Feri spelen, zorgen met Inge List, een nieuwe ontdekking, I-da Wüst- en Hans Junkermann voor den lach. De rijke en" grootsche ensce- neerin-g, de regie van Georg "Jacob zal het publiek eenige uren van onverdeeld genot en groote vreugde verschaffen. Vervolgens draait nog de film „Mississippi" met W. C. Fields in de hoofdrol. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en .arbeidsbemiddeling stonden heden-, Zaterdagmorgen in totaal 1040 werkloozen ingeschreven tegen 1-021 aan het einde der vorige wpek. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 554 (vorige week 542),, Wijk aan Duin 366 (373) en Heemskerk 120 (106). PROPAGANDA-VERGADERING NATIONALE CHRISTEN GEHEEL-ONTHOUDERS- VEREENIGING. In het Hervormd Vereenïgiiigsgebouw aan de Oosterwijkstraat hield de plaatselijke afdee- ling van de Nat.' Christen Geheelonthouders Vereeniging Vrijdagavond eeh goed bezochte xropaganda-vergadering. Na gemeenschappe- hjken zang van Gez. 274 ging de voorzitter de heer Bakker voor in gebed en sprak vervolgens een openingswoord waarin hij zijn vreugde te kennen gaf over de flinke'belangstelling voor deze vergadering. Hij heette de aanwezigen dan ook hartelijk welkom en in het bijzonder de spreekster voor dezen avond mej. A. C. v. Nes, leidster van het consultatiebureau voor drankzuchtigen te Leiden. Vervolgens hield de heer Bakker een inlei ding over het tekstgedeelte uit Spreuken 20: „De wijix is een spotter, de sterke drank is woelachtig, al wie daarin dwaalt zal niet wijs zijn". ;■>•••- .v - Wanneer, aldus spr. deze tekst meer voor oogen gehouden werdv;daxi-zou eexi groot-deel van het reclasseeringswerk onnóodig worden. Er wordt nog veel te kort' in het belang der geheelonthouding gewerkt terwijl krachtige strijd, juist in dezexi tijd van uitspattingen en geestelijk verval, dubbel noodig is, hetgeen spreker door voorbeelden aaxitoönde. Tenslotte wekte hij de leden op om nu vooral hun volle medewerking te verleenen, teneinde zoodoende tot een stex'ke aetie te kuxmen komen. Vervolgens brachten de heerexi Wagter en Bakker een zangnummer ,',Het lied der ruste" ten gehoore waarna mej. v. Nes een lezing hield over „Reclasseering en dingen uit de practijk". De hoofdoorzaak waarom- spreekster toege stemd had om bij haar - drukkewerkzaam heden een lezing over haar reclasseeringswerk te houden, was, volgens mej. v. Nes, om het verkeerde oordeel, dat mén'licht geneigd is over drankzuchtigexi uit te Spreken, te probee- •en op te heffen. Het blijkt steeds weer dat de patxexiten zwaar leiden onder de scherpe cri- ;iek van de menschen, zoo 'zelfs, dat-ze om hun schaamtegevoel te verdooven, zich steeds erger bedrinken, waardoor hun ongeluk zich meer en meer vergx-oot. In de consultatiebureaus vooral 2iêt- men wel sterk de alcoholellende. Spreekster gaf hiervan vele tragische voorbeelden uit het da- gelijksch leven, die alle scherp deden uitko men hoe ook de kinderen van drankzuchtige ouders moeten boeten voor de zonden van hun vaders. Wanneer wij. aldus spr. deze voorbeel den zien, dan mogen wij niet meer vragen: „Wordt er nog gedronken?" maar „Wat kun nen wij doen?" Het is vaak uiterst moeilijk om een drankzuchtige te helpen omdat hij, wanneer hij nuchter is, uit eexi soort „gêne" geen inmenging verkiest. Eexi van de voor- rxaamste punten dus om tot resultaten te kuxmen koxnen is wel, probeeren om contact met den patiënt te verkrijgen. Realiseeren wij verschillende gevallexi dan blijkt, dat de oor zaak van het aan den drank verslaafd zijn in drie categorieëxi verdeeld kaxi worden, n.m.l.: le. tengevolge vaxi eexi sterk xnixiderwaar- digheidsgévoel; 2e. tengevolge van zwakke karakters die ge makkelijk te verleiden zijn; 3e. tengevolge van een verkeerde opvoeding. Wanneer een kind door de ouders te ZITERDA'G 2 NOV. 1935 veel wordt toegegeven, zal hij ook later zijn egoïstische gevoelens willen bevre digen en wanneer dan teleurstellingen voll gen zal hij om hier genoegdoening voor- te krijgen, compensatie ixi den drank zoekexi. Ook kinderen, die misschien onbewust, het gevoel krijgen, van achteruit gezet te worden zullen later vaak om hun minderwaardigheids gevoel te onderdrukken zich bedrinken. Terugkomend op de vereischte leiding aan alcoholisten merkte spr. op, dat vooral niet schimpend gesproken inag worden, daar deze patiënten juist dikwijls overgevoelig zijn. Voor alles moeten ze opgeheven worden en moreen len steun ontvangen. Het is dikwijls zwaar een steeds weer valiende op te richten. Het ont moedigt ons soms xneer dan we verdragen kun nen, wanneer we na langen strijd denken het gewonnexi te hebben en dat het toch weer op een fiasco uitloopt. Maar de verlossing zal komen, wanneer wij in gebed blijvexi volhar den. Wij zien zoo eindigde spreekster, de ellende die de drank veroorzaakt, en toch laten we toe, dat de verderfelijke alcohol verkocht wordt. Dit mag zoo niet blijven. We moeten blijven werken, actie voeren, steeds weer strij den om texi slotte fier oxxs doel, geheel-onthou ding te bereiken. Na de pauze, waarixi thee geserveerd werd, stelden enkelender aaxiwezigen vragen, die door mej. v. Nes xiaar genoegen beantwoord werden. De heer L. Wagter droeg daarxia voor „Chris tus en Diana", waarna de heer C. Bakker een zangnummer „O moeder ik ben gered" ten beste gaf, waarbij hij zich zelf op het orgel begeleidde. Aan het eind van den avond dankte de heer H. Bakker mej. v. Nes namens alle aanwezigen voor haar interessante lezing, die er zeker toe bij zal dragen om het werk in de afdeeling met nieuwen moed aaxi te pakken, en sloot hierop de vergadering op de gebrui kelijke wijze. Noteering van Beverwijk 1 November 1935. Spinazie per kist f 0,30f 0,70 Andijvie per kist f 0,26f 0,40 Raapstelen per 100 bos f 2,50 Koolrapen per zak f 1,10f 1,55 Wortelen per K.G. f0,08 Bieten per K.G. f 0,04 Aardappelen, klei, per K.G. f 0,03f 0,04Vfe id. zand per K.G. f0,05 Heerenbooxien per K.G. f 0,40 Spa-uitjes per K.G. f 0,13f 0,19 Roode kool per 100 f 5f 9 Savoije kool per 100 f4f8 Bloemkool per- 100 f 5f 16 Uien per K.G. f 0,03 Px-ei, per bos f 0,04f 0,08 Sla per kist f 0,72 Pieterselie per bos f 0,04 Selderie per bos f0,03 Appelen per K.G. f0,08f 0,16 Peren per K.G. f 0,08—f 0,20 Druiven per K.G. f 0,10f 0,22 Bx-usselschlof per K.G. f 0,20f 0,24 Nieuwe weg Amsterdam- Schiphol opengesteld. Met eenige plechtigheid is Vrijdagochtend het eerste gedeelte van de nieuwe snelver- keersverbinding AmsterdamDen Haag het thans gereed gekomen deel van Amsterdam tot aaxi den Spaarnwouderweg nabij Schip hol ,in gebruik genomen en voor het verkeer opengesteld. Hoewel het in de bedoeling lag deze gebeurtenis, zonder eenig officieel cere monieel te doen"" geschieden had het Initiatief •Comité Amstex-dam gemeend deze gebeurte nis, die toch èn voor de gemeente Amster- dam èn voor de luchthaven van de hoofd stad van zoo groote beteekenis is, niet on gemerkt voorbij te mogen laten gaan. De genoodigden arriveerden te half twaalf in auto's bij het beginpunt van den niéuwen weg, alwaar de hoofdingenieur-directeur van Waterstaat, Ir. Geelinck, met een koi*te rede den weg voor het verkeer opende, nadat hij' op vele vooi'bereidingen, die aan het bouwen van een dergelijken snelweg voorafgaan, had gewezen. Hij verzocht daarop tr. Wisselingh, onder wiens leiding de werkzaamheden aan den weg staan, den weg als eerste in ge bruik te nemen hetgeen geschiedde door met' de auto de linten, die den weg afsloten, stuk te rijden. Een aai'dig moment was, dat juist voor dat de auto-stoet met genoodigden ar riveerde. de Koningin, komende van de Chrysanten ten toonstelling te Aalsmeer, het kruispunt passeerde. Daax-op werd gezamenlijk naar Schiphol gereden, zoo dat de. genoo digden als eersten: konden ondervinden welk een groote voor uitgang de nieuwe weg voor de vex-binding AmsterdamSchiphol is. Nadat een rondrit over het emplacement van het vliegterrein was gemaakt vereenig- den de aanwezigen zich in de nieuwe groote restaurantzaal van de K.L.M. Onder de danwézigen merkten wij op iBur- meester Slob van Haai-lemmermeer en Ir. Nobel bedrijfsingenieur .van de Afdeeling Handelsinrichtingen der gemeente Amster dam. HAAGSCHE STUCADOORS VOEREN 40-URIGE WERKWEEK IN. De Haagsche stucadoors, patroons en werk nemers, hebben een collectief arbeidscontract afgesloten, waarvan de voornaamste punten zijn bekorting van den werktijd tot 40 men over zes werkdagen, toepassing vaxi het rou leersysteem en beperking van de jongens- exploitatie (één leerling op iedere 4 volslagen arbeiders). Het, tariefloon zal als basis voor bet looxi gelden. De directie van de Gemeente lijke Ax-beidsbeurs heeft t. o. v. de toepassing van het rouleersysteem medewerking toe- HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nariva, Vancouver n. Rott. 30 v. Seattle. Maasdam 31 van Rotterdam te New-York. Drechtdijk 1 van Vancouver te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitreis) 1 van Moxnbassa. Heemskerk 1 (n.m.) v. Hamb. n. Antwerpen. Nijkerk (thuisreis) 1 te Mombassa. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisreis) 31 October te Huil. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 1 Nov. te Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora 1 van Amsterdam te Rotterdam. Calypso 31 van Genua naar Palex*mo. Ceres 31 van Izmir naar Stamboul. Euterpe 31 van Bordeaux naar La Pallice. Fauna 31 van Lissabon naar Amsterdam, Cottica. Amst. n. W.-Indië 31 v. Madeira. Amazone 1 vaxi Barcelona te Tarragona. Orpheus 1 Nov. van Gibraltar n. Barceloxia. Rhea 31 van Kopenhagen naar Amsterdam. Achilles 1 van Rotterdam naar Gibraltar. Simon Bolivar 1 v. Amsterdam n. W.-Indië. Hercules 1 v. Amsterdam naar Hamburg. Hebe 1 van Amsterdam naar Bilbao. Berenice 1 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Ganymedes 31 van Constaxxtza te Stamboul, Mars 31 vaxi Salonika te Candia. Orion 31 van Ceuta naar Genua. Poseidon 1 van Patras te Amsterdam. Telamon 1 van Izmir te Amsterdam. Tit-us 31 van Catania naar Liparoi. Triton 1 van Hamburg te Amsterdam. Venus 31 van Algiers naar Amsterdam. Vesta A'dam n. Oran p. 31 (10 n.m.) Ouessant Baarn Chili n. Amsterdam via Liverpool 31 (2.5 v.m.) 800 mijl W.Z.W. van Valentia. Bacchus Palermo naar Amsterdam 30 (3.42 n.m.) 320 mijl Z.W. van Land's End. Amor 1 van New-York naar Port-au-Prince. Van Rensselaer Paramaribo naar Amster dam 30 van Madeira. Costa Rica 30 van Barbados naar Port Limon NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 10 v. Port Darwin n. Mackay, Sala- moa, Rabaul, Singapore v.o. Agnita 1 bij Fayal verwacht, n. Key West v.o., waarsch. Houston. Mxrza 6 te Southampton verw., n. Rouaan, dan dokken te Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat 1 Nov. van Hamburg te Rotterdam Alphacca (thuisreis) 31 October te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisreis). 1 November van Padang.i Tapanoeli (thuisreis) 31 October van Triest. Kota Gede (uitreis) 1 Nov. van Singapore. Slamat (thuisreis) 1 v. Port Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 31 van Duala. Reggestroom (uitreis) 31 te Sp. Guinea. Maaskerk (uitreis) pass. 31 Dungeness. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (uitreis) p. 31 Gibraltar. Poelau Laut (thuisr.) 1 van Port Said. Poelau Roebiah (thuisr.) 1 te Londen. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 1 va Southampton. Stukgoed gelost. Het van West Indië komend Duitsche mo- torpas'sagierschip Cordillera loste hier in de Buitenhaven zijn voor Amsterdam bestemde lading en passagiers en vertrok daarna verder naar Hamburg. Einde volgende week vertrekt het motorschip weer van Hamburg naar hier tot inscheping van passagiers voor West Indië. Reclame voor zeereizen. Onder het motto „Bezichtig nu eens Europa" heeft het Instituut voor Buitenlandcshe Reizen te New York een prijsvraag uitgeschreven on der de in de Vereenigde Staten en Canada wonende kunstenaars voor het ontwerpen van een réclamé-plaat, waardoor tot het bezoeken van Europa wordt opgewekt. Als prijzen zijn bedragen vaxi 500, 200 en 100 dollars uitge loofd. Buitendien mag de winnaar van' den hoofdprijs gratis een reis naar Europa maken met een schip van één der vaste lijnen op Amerika. Stormschade bij de Duitsche visschersvloot. De storm van de vorige week is tot zeer groote schade voor de Duitsche visschersvloot geweest want vijftig loggers rapporteea'en meer of mander schade aan de netten. Behalve de zestien menschenlevens, welke verloren gingen met den verongelukten logger uit Eniden, zijn nog drie opvarenden van andere loggers ver- dronkén, zoodat totaal negentien Duitsche visschers het leven gelaten hébben. Het gevolg van de nettenverliezen was mede een geringe aanvoer van haring. AANGEKOMEN. 31 October: Alt s.s. Goole Janine s.s. Nantes Hontestroom s.s. Londen Helder s.s. Valexicia 1 November: Telamon ss.. Midd. Zee Vechtstroom s.s. Huil Polydorus s.s. Hamburg Coxistant m.s. Fowey Poseidon s.s. Patras Triton s.s. Hamburg Alcinous m.s. Ned. Indië Chevychase s.s. New Castle Cordillera m.s. West Indië VERTROKKEN. 31 October: Vliestr.oom s.s. Huil Theano s.s. Rotterdam Thesus s.s. Hamburg Nereus s.s.' Kopenhagen Eilianus s.s. Britonferry Lingestroom s.s. Bristol Serooskerk s.s. Hamburg. Achilles s.s. Pernis 1 November: Texelstroom s.s. Liverpool Toratre s.s. Christinehamn Aurora s.s. Midd. Zee Ransel m.s. Penzance Cordillera m.s. Hamburg Taat s.s. Methil Simon Bolivar s.s. West Indië Oldambt m.s. Mistley TOONEELVEREENIGING „TAVENU". De tooneelvereeniging „Tavenu" heeft voor haar eerste uitvoering ïn dit seizoen in stu die genomen een klucht getiteld „Frans knapt 't op", door Anjoe Valo en Piet Mossinkoff. De regie is in handen gegeven van den heer P. Fiege uit Beverwijk.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2