HET NIEUWE AVONDBLAD Koeienwol. 21e JAARGANG No. 5 DONDÉRDAC 7 NOV. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2p4 cents incaasc, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Z<A- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-., tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 450.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING. Het antwoord van Burgemeester en wethouders. De behandeling van de gemeentebegrooting werd Woensdagavond voortgezet. Allereerst liebben de leden van het college van B. en W. geantwoord op de vragen, bij de algemeene beschouwingen gesteld. De voorzitter zeide, dat B. en W. in stemmen met de woorden van deernis aan het adres der werkloozen. In de eerste plaats zuilen B. en W. aan hen de volle aandacht wij lden. Spr. dankte den lieer Vermeulen voor de waardeerende woorden, aan hem en zijn vrouw igewijd. Aan den heer v. d. Veer zeide spr. dat hij alleen verantwoordelijk is voor de openbare orde. Daarom is spr. voor het subsidie van de Burgerwacht, in plaats van de aanstelling van een leerling-agent meer. Betreffende zijn rede op 31 Augustus zeide spr. aan niemand ver antwoording schuldig te zijn. De partijgenoot van den heer v. d. Veer heeft over deze rede vragen gesteld, doch heeft nul op het request gekregen. Spr. zal ook voortaan zeggen, wat hem goed dunkt. Spr. zeide dat B. en W. zich ten volle aan sluiten bij de woorden van hulde, door den heer 'ten Broéke aan de nagedachtenis van wijlen burgemeester Rambonnet gebracht. Aan het uitbreidingsplan wordt hard gewerkt. Wat de politie betreft zeide spr. een motor- brigade zeer gewenscht te achten, daar deze uitnemend geschikt is voor opsporingsdiensten Van het stelsel van leerling-agenten is spr. geen bewonderaar. De heer Bosman trad wel zeer in de bevoegdheden van spr., toen deze vroeg, of de nieuwe inspecteur uit het corps zal worden benoemd. Spr. zeide gaarne een inspecteur met een meesterstitel te willen. Het is B. en W. niet bekend, of het aantal t. b. c.-patienten is toegenomen, doch zij zul len den directeur van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst opdragen daarnaar een érnstig onderzoek in te stellen. In verband met de vragen van den heer Vermeulen zeide spr., dat het college ernstige aandacht wijdt aan de vestiging van nieuwe industrieën in de gemeente. De keurings dienst had de- belangstelling van spr., mede in verband onet het visscherijbedrijf. De toe name van vischgebruik moet ten zeerste wor den 'bevorderd. De heer D u n n e b i e r, wethouder van Openbare Werken, was het niet eens niet den heer v. d. Veer, dat de verlaging van een halve cent van den gasprijs van geen beteeke- nis was. B. en W. overwegen voortdurend wat er gedaan moet worden. Een staatje van het gebruik over de eerste 10 maanden in de jaren 1933—1935 doet zien, dat dit bedroeg resp. 4.809.000 M3„ 4.610.00 M3. en 4.425.000 M3. Al is spr. niet optimistisch, zoo meent spr. dat de teruggang dit jaar van 185.000 M3. niet on rustbarend is. Spr. zeide dat B.. en W. zullen overwegen, of de plannen voor het slachthuis versoberd kunnen worden. Spr. zeide dat vergrooting der begraafplaats noodzakelijk is of aanleg van een nieuwe begraafplaats. Of daarvoor een bijdrage uit het Werkfonds zal worden ver kregen, betwijfelde spr., al wil hij er zijn best voor doen. De wethouder van financiën tie heer Nijssen, zeide dat de samenwerking met de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose uitnemend is. Bovendien kan deze vereeniging en ook Herwonnen Levenskracht met hulp van particulieren nog veel doen. Tenslotte sprak de wethouder van Sociale Zaken, de heer Visser. Deze sprak allereerst over de zorg voor jeugdige werkloozen B. en W. zijn overtuigd, dat hetgeen er gedaan wordt, beslist onvoldoende is. Spr. wees ech ter op de plannen der regeering in dezen en zeide dat B. en W. in dit opzicht urgent zijn. Een moeilijke kwestie achtte spr. de ophef fing van het crisis-comité. Spr. verwacht dat de regeering in deze zaak richtlijnen zal ge ven. Reeds zijn door de Nederl. Vereeniging voor armenzorg en weldadigheid uitnemende gegevens verstrekt. Ook deze zaak 'heeft de groote belangstelling van het college. Spr. deelde mede, dat eenige personen bij hem zijn geweest, die het plan hebben hier een hulpbank te stichten. Zulke banken hebben, o.a. te Leiden, reeds uitnemend werk verricht. Spr. heeft dit streven dan ook toegejuicht. Inzake de vraag van den heer Maas tot weg neming van grieven van werkloozen zeide spr. contact te hebben gezocht met de vakcentra- len. Van grieven had spr. echter nog niets ge hoord. Spr. zeide geen bewonderaar te zijn van de uitzending van werkloozen naar de rijks werkverschaffing in Overijsel. Deze werkver schaffing wordt echter deze maand stopgezet en B. en W. zullen zich over uitzending het volgend jaar nader beraden. De heer Van Heijst had gevraagd of spr. genoeg werkbbjecten had. Spr. antwoordde: meer dan de heer Van Heijst, doch het is niet gemakkelijk objecten te vinden, waarbij vele werkloozen arbeid vinden. Spr, zeide aan den heer Vermeulen het on derzoek inzake den toestand in de gezinnen der werkloozen wel belangrijk te vinden. De regeering is blijkbaar van dezelfde meening, daar zij aan de commissie voor de statistiek opdracht heeft gegeven een veel breeder on derzoek in te stellen. Inzake de wet-houdersverkiezing zeide spr., dat toen de heer Van Heijst sprak ae inter ruptie werd geplaatst: Afgewezen minnaar. Spr. meent dat deze typeering zeer juist was, daar de heer Van Heijst zelf op stap was om wethouder te worden. Wie boter op het hoofd heeft, moet niet in tie zon gaan staan. Hierna waren de replieken aan de orde. Hierbij kwam weinig nieuws naar voren. De heer v. d. Vee r, s.d.a.p., drong er bij B. en W. op aan zich te wenden tot het Econo- misch-technologisch instituut en de Industrie- bank, zulks met het oog op de mogelijke ves tiging van een viachcouservenfabriek te IJmuiden. Over de visscherij wilde spr. niets meer zeggen, dan dat hij eenige lichtpunten zag. De heer V er me uien, A.R., kwam terug op het gasbedrijf. B. en W. hebben gezegd de winst niet te kunnen missen, doch spr. was overtuigd, dat we de winst zullen moeten derven. En dan gaat het er om, of we zullen krijgen,een ondermijnd bedrijf of een gezond bedrijf met een vast aantal gebruikers. Spr. zeide verder gaarne te willen medewer ken om de twee instellingen van maatschap pelijk hulpbetoon samen te voegen, op voor waarde echter, dat alle partijen er voor zijn. Door wethouder Dunne bier C.H., werd geantwoord, dat gasprijs-ver laging een gat van f 50.000 a f 55.000 in de begrooting zou brengen, waarvoor geen dekking aanwezig is. Spr. zeide overtuigd te zijn, dat d.e regeering zulk een besluit niet zou goedkeuren. LEVERING VAN DRUKWERKEN EN KANTOORBEHOEFTEN AAN DE GEMEENTE Bij de gehouden inschrijving voor levering van drukwerken en kantoorbehoeften voor het jaar 1936 voor de gemeentelijke diensten is ingeschreven voor drukwerken door: N.V. Drukkerij Sinjewel voor f 31.65. J W. D. Schmitz voor f 3195.25 S. van Dorp voor f 3224.90 W. Groenewoud voor f 3408.75 en voor kantoorbehoeften door: Sinje-wel's Boekhandel H. J. Frankfort voor f 519.60 C. J. Snooij, voor f 548.01 S. van Dorp voor f 549.78 J. H. Bijsiman's Kantoorboekhandel, voor f 580.45 De levering is door Burgemeester en Wet houders gegund aan de laagste inschrijvers. De levering van leermiddelen voor' 1936 voor de openbare scholen is door Burge meester en Wethouders gegund aan S. van Dorp; de levering van handWerkartikelen aan H. Veuger, terwijl de levering van boe ken voor 1936 is opgedragen aan de N.V. Uit gevers Mij. Nauta en Zoon. VERVOLGVERGADERING VAN KINDER VREUGD. A.s. Vrijdagavond heeft in het clubgebouw van Kindervreugd de vervolgvergadering plaats voor de leden van genoemde vereeni ging. Op deze vergadering zal de commissie ver slag uitbrengen van haar bevindingen omtrent de bekende kwestie. Tevens vermeldt de agen da: bestuursverkiezing, benoeming van een bode en andere punten. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. In de Hervormde Kerk zal Zondagavond een evangelisatie-samenkomst gehouden worden. Als spreker zal optreden Ds. A. M. Berkhof van Bitlhoven, die tot onderwerp heeft geko zen: „De Koning van beneden en de Koning van boven". Bloempjesdag ten bate van Zuigelingenzorg. Op Woensdag 13 November. Men schrijft ons: Als er- iets is, dat door de bevolking in onze gemeente ten zeerste wordt gewaardeerd dan is het wel het werk der zuigelingenbe scherming. De gratis adviezen, die reeds aan eenige duizenden moeders zijn gegeven, zijn van zoo'n groot belang, dat het bijna on mogelijk is zich de gemeente in te denken zonder eonsultatiebureaux voor zuigelingen. Te IJmuiden, Velsen-Noord en Santpoort waar „Het Witte Kruis" nu reeds vele jaren dit prachtige sociale werk ter hand neemt, zijn de bureaux gevestigd. Aldaar wordt aan iedere jonge moeder éénmaal per week de gelegenheid gegeven, gratis advies te vragen voor de voeding van haar zuigeling. Niets dan lof hebben de moeders wanneer men ze hoort spreken over het consultatiebureau voor zuigelingen. Leek de kleine baby wel eens niet te groeien, na het advies op één der bureaux ontvangen, kwam alles weer terecht. Was de moeder ten einde raad, wat de voeding van het kleintje betrof, ook hier gaven de diverse bureaux de gewenschte uitkomst. Vooral wan neer de moeder zich volkomen hield aan het advies van den Kinderarts kon zij als regel zonder eenige ongerustheid de toekomst der kleine onbezorgd tegemoet zien. Inderdaad is dit mooie en belangrijke werk onzen steun tenvolle waard. Het bestuur van „Het Witte Kruis" rekent dan ook op veler medewerking Als al de moeders die één der eonsultatie bureaux bezoeken, (of hebben bezocht) nu eens hun uiterste best doen, door in haar omgeving iemand te zoeken, die aan den bloempjesverkoop wil deelnemen, zal de dag trots crisis en trots de vele collectes, die reeds hebben plaats gehad, zeker slagen. Helpt daarom allen mede, het prachtige sociale werk der zuigelingenbescherming in stand te houden en geeft u voor den ver koop van bloempjes op bij één der onder staande adressen: Voor IJmuiden bij zr. de Wilde en zr. Lavoo en aan het Witte Kruisgebouw Kennemerlaan 125. Voor IJmuiden-Oost bij zr. T. de Beurs. Lijsterlaan 21 en zr. I. de Jong, Merellaan 1 Voor Velsen en Driehuis bij Mevrouw Boos- man, Stationsweg 7 en zr. I. G. Postema, Meer- vlietstraat 48. Voor Velsen-Noord bij mevrouw Hagen, Wijkerstraatweg 9 en zr. Zandstra Wijker- weg 25. Voor Santpoort bij mevrouw Bankert, Kruid bergerweg 23 en zr. A, W. Tulp, Burg. Ensche- délaan 27 (De Italiaansche uitvinder Anto nio Ferretti is erin geslaagd, wol van uitstekende kwaliteit te ver vaardigen uit koemelk.) Wat verrassingen in 't leven, Welk een onverwacht idee, Daar wordt onze koe verheven, Tot een soort wolclragend vee. Ach, hoe hebben wij sinds eeuwen 't Nobel koebeest onderschat, Dat, ons onbekend, van binnen Een klein wolfabriekje had. Zelfs van d' allerbeste melkkoe Hielden wij het standpunt vol: Melk is goed voor elk, maar verder Veel geloei, maar weinig wol. Met de melk, de kaas en boter Is de koe-koek nog niet op. Wol voert eerst de nuttigheden Van het brave beest ten top. En ons past een woord van hulde Aan het trouw en nobel dier, Ook al is dit wel weer pijnlijk Voor haar echtgenoot, den stier. P. GASUS. Werkloosheid zeer gestegen. 362 werkzoekenden meer dan verleden jaar. Jl. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 584 (455) bouwvakarbeiders, 371 (331) metaal bewerkers, 49 (49) kantoorbedienden. 36 (21) huisbedienden, 31 (34) houtbewerkers, 359 (331) visschers, haven- en transportarbeiders 685 (684) losse en fabrieksarbeiders, 329 (316) in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 27 (5) bouwvakar beiders, 51 (16) metaalbewerkers, 12 (20) kantoorbedienden, 22 (7) huisbedienden, 53 (41) losse en fabrieksarbeiders, 9 (6) in ove rige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2618 (2256). Tusschen haakjes'plaatsten wij ter ver gelijking de cijfers van de le week van No vember van het vorige jaar, waaruit blijkt, dat de toestand op de arbeidsmarkt in onze gemeente mmi-ddells weer veel slechter is ge worden. Niet minder dan 362 werkzoekenden meer dan in November 1934! Wat een somber beeld van den economischen toestand in onze gemeente. Allen hadden we gehoopt en velen hadden het ook verwacht, dat de crisis verleden jaar haar hoogtepeil had bereikt. Mocht dit wellicht elders het geval zijn, in onze gemeente grijnst nog steeds grimmiger dan ooit, het spook der werkloosheid. En daarom is het dan ook verblijdend, dat de gemeenteraad deze week zich accoord heeft verklaard met het voorstel van B. en W. inzake de uitvoering van -het rioleerings- plaft. Want hierin zit zulk een groot belang voor de gemeente, dat het niet minder dan een ramip zou zijn geweest, als het voorstel niet was aanvaard. Een groot aantal werk loozen van verschillende ambachten zal, ho pen we, spoedig tewerk gesteld kunnen wor den. Dait het met de bouwnijverheid ondanks dat hier en daar flink wordt (werd) gebouwd nog treurig gesteld is, blijkt uit het feit, dat het aantal werkzoekenden in het bouwbe drijf 130 grooter is dan een jaar geleden. Het is vooral deze categorie, die de aan dacht verdient; men vraagt zich af, hoe het worden zal, wanneer er eindelijk in de bouw nijverheid in onze gemeente eens een ge zonde toestand gaat heerschen, d.w.z. wan neer een einde is gekomen aan het onoor deelkundig en irrationeel bouwen van woon huizen, waaraan feitelijk geen behoefte be staat. Als het zoover is en het bouwbedrijf in gezonde banen is geleid, zal het aantal werkloozen in dit bedrijf weer met eenige honderden stijgen. In dit bedrijf vooral dient met een permanent-overvoerde arbeidsmarkt rekening te worden gehouden. Hooger waren ook de cijfers van de me taalbewerkers, van de haven- en transport arbeiders, hooger waren vooral de cijfers van de jeugdige werkloozen, hetgeen voor de overheid een aansporing mag zijn, om aan het vraagstuk der werkloosheid onder de jeugdige arbeiders bijzondere aandacht te wijden. IJMUIDEN. Visscherij nieuws in een notedop. Haring statistiek. Gedurende het vangseizoen 1935 werden tot 27 October in Duitsehe havens aangevoerd 536.724 kantjes door 168 schepen, tegen 493.583 k. door 169 schepen in 1934 en 355827 k. door 148 schepen in 1933. In Nederlandsche havens bedroeg de aanvoer tot en met 30 October 370100 k., tegen 579271 k. in 1934 en 404038 k. in 1933. Vischaanvoer in Duitsehe havens. In de week van 19 tot 26 October losten aan de visch- markt Altona-Hamburg 39 Noordzeebooten 4.420.500 p. visch, waarvan 4.223.000 p. versche haring, aangebracht door 36 trawlers; 2 Oost- zeebooten voerden 19700 p. en 2 trawlers van de Barendszee 232.900 p. visch aan. De aanvoer in Cuxhaven bedroeg 3.170.890 p. van 57 schepen, waarvan 21 van de Noordzee, 3 van IJsland, 4 van de Barendszzee, 4 van het Bereneiland en 25 zeilschepen. Aangevoerd werden van de Noordzee 1.521.000 p. (waarvan 1.372.000 p. haring), van IJsland 318.000 p., van de Barendszzee 632.000 p. en van het Bereneiland 701.000 p. Op zee bevonden zich aan het einde der be- richtweek 40 haringtrawlers, 8 Noordzeebooten, 13 IJslanders, 17 Barendszzee- en 8 Beren eiland-booten. Op de zeevischmarkt Wesermiincle-Bremer- haven bedroeg de aanvoer 6.881.300 p., aange bracht door 60 trawlers; hiervan werd aange voerd 2.537.200 p. (in hoofdzaak haring) door 34 booten van de Noordzee, 627.600 p. door 5 booten van IJsland, 2.050.400 p. door 10 booten van het Bereneiland en 1,166.100 p. door 11 booten van de Barendszzee. ERNSTIGE STORMSCHADE OP DE DUITSCHE HARINGVLOOT. Het stormweer, dat gedurende de laatste weken de scheepvaart zoo heeft geteisterd, heeft ook aan de Duitsehe haringvloot ernstige schade toegebracht. Eerst thans, nu alle sche pen in hun haven zijn teruggekeerd, is het mogelijk, een eenigszins betrouwbaar beeld over de totale schade te verkrijgen, In totaal hebben ongeveer 50 schepen ern stige schade aan netten bekomen of netten verloren. Het ergst werd de te Vegesach thuis- behoorende logger getroffen. Van dezen log ger werd de brug geheel weggeslagen. Schipper en stuurman, die zich op de brug bevonden werden meegesleurd en verdronken. Van de Emdener logger Stettin werd de kok overboord geslagen, die eveneens niet gered kon worden. De Logger Ravensberg verging met man en muis. In totaal verloren 19 haringvisschers het leven. Hoe groot het nettenverlies is kon nog niet geheel worden vastgesteld; dit is echter zeer aanzienlijk. De schade wordt nog des te meer gevoeld, omdat mede door het slechte weer, de schepen slechts met gedeeltelijke ladingen in de havens konden terugkeeren. „HET MASKER". Te Tooneelvereeniging „Het Masker" deelt ons mede, dat zij het opvoeringsrecht heeft verkregen van „De Logé", blijspel in drie be drijven van Herm. Nauw Jr. De opvoeringsdatum zal nader worden be kend gemaakt. „NIEUW HOSANNA". De Chr. Gemengde Zangvereeniging Nieuw Hosanna te IJmuiden-Oost, directeur de heer S. Wiersma geeft haar eerste uitvoering van dit seizoen, in den vorm van een propaganda- avond op Maandag 18 November a.s. in het Hervormd Vereenigiiigsgebouw in de Kalver- straat. Medewerking, zal worden verleend door het Meisjeskoor, onderaf deeling van Nieuw Ho sanna. Na de pauze zal een tooneelstukje wor den opgevoerd. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van J. D. van Schie, van beroep concierge, wonende te Velsen om een verlof B, voor den verkoop van uit sluitend alcoholvrijen drank in het klredhuis van de voetbalvereeniging I.E.V. te Velsen en gelegen aan de oprijlaan in „Rooswijt" aldaar. Vóór 19 November 1935 kar. een ied*r tegen het verleenen van dit verlof schriftelijke be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. NED. CHRISTEN VROUWENBOND. Gisteravond heeft in het gebouw voor Christ belangen een propaganda-avond plaats gehad van den Ned. Christen Vrou wenbond., De vergadering stond onder lei ding van mevr. S. Swaan-Rooseboom die na lezing van een bijbeltekst een propaganda- woord sprak. Voorts werd besloten, op 20 November een openbare vergadering te organiseeren in de Bethlehemkerk met als spreker Ds. Straatsma uit Den Haag met het onderwerp: „Gebed en gebedsverhooring". Besloten is deze vergadering voor elk toe gankelijk te doen zijn. Na de pauze werd door den heer L. Tismeer een causerie gehouden over de zeeviisscherij. De heer Tismeer die verschillende reizen met een trawler heeft gemaakt, heeft tij dens deze tochten tal van fotografische op nemingen gemaakt. De causerie, verduide lijkt -door een serie mooi duidelijke lantaarn plaatjes werd met onverdeelde aandacht be luisterd. Na eerst eenige projeetiebeelden van de visscherij, zooals die in het laatst der vorige eeuw in IJmuiden werd beoefend te hebben vertooftd, werd vervolgens de trawl- visscherij gevolgd. In hoofdzaak werd te zien gegeven de haringvangst waarna nog een. reis met de Betje R.O. 16 werd gemaakt. Over het geheel werd duidelijk weergegeven de zware en moeilijke arbeid die de mannen van de visscherij te verrichten hebben. Duidelijk bleek uit alles, dat zij die op den wal achter blijven niet veel weten van den harden strijd, die de opvarenden van de vis scherij schepen voor hun bestaan moeten voeren. Het geheel was mooi en leerzaam en mevrouw Swaan was ongetwijfeld de tolk der vele aanwezigen, toen zij den heer Tis meer dank zeide voor -hetgeen hij door woord, en beeld gebracht had. WEER EEN ZWIJNTJE. Iemand had z-ijn fiets een oogenblik een naar hij meende, veilig plaatsje gegeven in de Bloemsteeg. Maar toen hij zijn karretje weer weg wilde halen was het verdwenen. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor Zondag a.s. zijn vastgesteld: Dames: Rapiditas- (comb.)— Concordia (comb.) 10 uur. Terrein Van Oosten de Bruynstraat. RapiditasZeeburg, 2 uur, terrein Klever laan. He er en: Olympia—Concordia (H.) 1-0.30 te Aals meer. Concordia Z.—Aalsmeer, 10.30 te Zaandam. Rapiditas—Zeeburg, 3 uur, Kleverlaan. De twee vriendschappelijke wedstrijden aan de Kleverlaan zullen zeer spannend zijn, daar Zeeburg een sterke eerste-klasser is uit den A. T. B. De ranglijst van district West is thans als volgt: Dames: gesp. gew. verl. gel. v.t. pnt. Rapiditas 3 3 0 0 102 6 Hebe 3 2 1 0 93 4 Carna -3111 24 3 Aalsmeer 3 0 1 2 3 7 2 Concordia 4 0 3 1 511 1 Heeren. gesp. gew. verl. gel. v.-t. pnt. Aalsmeer 4 4 0 0 23 6 8 Concordia (Z.) 4 2 0 2 3—2 6 Rapiditas 4 3 1 0 24—15 6 Achilles 5 2 3 0 6—26 4 Olympia 3 0 1 2 2—3 2 Lijnden H 4 0 2 2 7—8 2 Concordia (H.) 4 0 4 0 221 0 INTERNATIONAAL HANDBAL. Warschau: Zuid Polen—Oost Duitsclüand Kra-kau: Krakau—Berlijn-Breslau 2—14 Bern: Zwitserland—Duitschland 9—19 VOETBAL. HET ROTTERDAMSCHE ELFTAL IN DEN WEDSTRIJD OM DEN ONAFHANKELIJK HEIDSBEKER. Het Rotterdamsche elftal, dat op 17 Novem ber a.s. tegen hst Nederlandsche Bondselftal zal uitkomen iri 5*n wedstrijd om den gouden onafhankelijkheids beker is als volgt samen- Doel: Van Male (Feijenoord). Achter; Achterberg (Excelsior), .van der Heyden (Feijenoord). Midden: Breitner (Hermes-D.V.S.)de Kor- ver (Sparta), Dubbelman (Xerxes). Voor: Vrauwdeunt (Feijenoord), Drok (R.F.C.), Voormolen (Sparta), Van Spaendonck (Neptimn), Seton (Sparta). AU r«*rvfcS .rijn aangewezen Cohen (Spar ta). Verpioegen (Xerxes), Wilson (Sparta) en Wigman (Excelsior). Belangstelling voor het zoontje van den hertog en de hertogin van Kent, dat thans enkele weken oud is. MINISTER SLINGENBERG TE GROESBEEK. NIJMEGEN, 6 November (A. N. P.) De minister van sociale zaken, mr. Slingenberg, bracht lieden in gezelschap van d«m. hoofd inspecteur der werk verschaf fine', den heer Meye-r de Vries, een bezoek aan de Heilige Landstichting te Nijmegen, in vei*and met mogelijke uitvoering van werkvenwhaffings- olannen in de gemeerrie Groesbeek. Pe mi nister werd ortvangen door den vicaris van de stichting A. Suvs en den burgemeester van Groesbeek, j'hr. Van den Poll. De grondwerken werden ir. oogenscVmw w- en ken werd het aanleggen van een veiNb.cungs- weg langs de landstichting. Na een bezoek te hebben gebracht- aan de landsstichting, ver trok de minister naar Rumpen, waar hij heden middag een R.K. en een Christ, werkkamp v or jeugdige werkloozen zal openen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1