Gouden vijfjes. BtVfcRWIJK Concert Huisvrouwenkoor. Een zeer goed debuut. Het vrouwenkoor, dat onlangs gevormd werd ^e le'den van de afdeeling Bever wijk en Omstreken van de Ned. Vereeryging van Huisvrouwen, heeft gisteravond in het Ken nemer - Thea ter voor de eerste maal een openbaar concert gegeven. De presidente van de afdeeling, mevr. A. Moens-v. d. Veen heeft in haar openings woord de activiteit van het koor en zijn di rigent geprezen, waardoor de verwachting bij haar was gewekt, dat dit concert eenige genotvolle uren zou bieden. Zij me moreerde voorts de belanglooze medewerking van orkest en solisten en die van de firma Goldschmeding, die den vleugel beschikbaar stelde. De dirigent, van het Vrouwenkoor, de heer Leo Pielage had het programma met grooten zorg samengesteld. Er toestaat in de muziek niet veel litteratuur voor vrouwenkoor, maar de heer Pielage wist daar als doorkneed vak man wei raad op. Hij bewerkte namelijk voor dit concert persoonlijk een aantal composi ties en maakte ze geschikt voor zijn vrou wenkoor. Het programma opende met de Stabat Mater van Pergolese (14101436), een prach tige compositie, die, om tot haar volle schoonheid te komen een aanmerkelijk groo- tere bezetting vraagt, dan het Vrouwenkoor kan geven. Men zou het zoo op het eerste gezicht een waagstuk kunnen noemen, om dit prachtige werk in dezen vorm te laten uitvoeren. Het optimisme van den dirigent heeft hem in het gelijik gesteld. Het koor heeft het er zeer bevredigend afgebracht. Het zeer goede sopraan-register was er uitstekend in, de al ten hadden wed eenige schuchterheid te overwinnen en konden in dit opzicht de an dere stemmen niet nabij komen. Het orkest wisselde goede met minder goede momenten af. In sommige doelen kwam zelfs het en semble in gevaar, maar de heer Pielage is een te goed vakman, om dat niet te voor komen. Hij leidde met vaste hand en wist altijd door streng rythmische directie de zaak in het rechte spoor te houden. Een groot aandeel in het succes hadden ook de beide solisten, mevr. M. Gimbrère-van Del- den, sopraan, en mej. Guus Max, alt, beiden uit Haarlem. Prachtig blonken de voor alt geschreven klagende strophen van deze ontroerende Stabat Mater. De heer Pielage legde een mooie climax in het slot, waardoor het „Amen" voor een zoo'n betrekkelijk beschei den bezet koor een machtigen indruk maak te. Het publiek uitte zijn voldaanheid in het gebodene door een hartelijk applaus, waarin welverdiend ook de solisten en het orkest deelden. Onder luide instemming ontvingen de beide solisten een bloemenhulde. Het tweede deel van den avond opende met de mooie „Humoreske" van Dvorak, door den heer Pielage voor vier-stemmig vrou wenkoor bewerkt. Ook in deze vertolking had het orkest een groot aandeel. Toen volgde „Wiegelied" van Brahms en daarin konden wij het koor het meest be wonderen. Dat lag geheel binnen het bereik van het kunnen en het werd met mooie nuanceeringen fijn gezongen, Mevr. Gimbrère liet zich vervolgens als so liste beluisteren in Wie>genlied van Andries- sen, „Hoe schoon de morgendauw" van Mor telmans en ,,De gefopte Vogelaar" van Oath, van Rennes. Haar stem heeft een mooi tim bre en het was aangenaam naar dezen mu- ziikalen zang te luisteren. Mej. Guus Max zong achtereenvolgens „O, jubel mijn hart" van Kor Kuiler, „Nacht" van Cath. van Rennes en „Avondgebed" van Zagwijn. De mooie, volle altstem dwong de bewondering af. zich uitende in een lang durig applaus. De heer Pielage begeleidde aan den vleugel. Het was zeker geen geringe verdienste, dat het programma zoo veel Nederlandsche lie deren telde. Een voorbeeld, dat navolging verdient. De avond werd besloten met de overbe kende Strauss-wals „An der schonen blauen Donau" voor koor en orkest, een slot, dat toch inderdaad wel een al te groote tegen stelling vormde met den inzet van den avond. Het gebodene viel zoozeer in den smaak, dat het laatste deel gebisseerd moest worden. Zoo werd dit eerste optreden van het nog zoo jeugdige Vrouwenkoor op dezen avond voor velen tot een verrassing. Men had deze resultaten niet verwacht en dus was men zeer tevreden. Dirigent Pielage kon o.i. te vreden zijn over zijn discipelen, hij heeft er eer mee ingelegd. Dat het bestuur van de Huisvrouwenver- eeniging er ook zoo over dacht b-leek uit het fraaie bloemstuk, dat de presidente als hul debetuiging aan dirigent, leden en orkest had aangeboden. Een gezellig ba-1 besloot dit goed geslaag de concert. Een in Beverwijk onbekende band, de Ri- do's, zorgde voor opmerkelijk goede dans muziek. OUDERAVOND O. L. SCHOOL II. De ouderavond van de openbare lagere school no. II wordt op Dinsdag 19 November in de gymnastiekzaal van school II gehouden. De agenda vermeldt o.m. een inleiding door het hoofd der school, den heer Koekendorp over „School en gezin" en de verkiezing van twee leden als aanvulling van de ouder com missie. De afdeeling Beverwijk en omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen heeft een winterhulpactie in het leven geroepen, waarvoor de leden zich verdienstelijk kun nen maken door kleedingstukken te vervaar digen voor behoeftige gezinnen. De daar voor benoodigde wol wordt desgewenscht beschikbaar gesteld. Het bestuur werd dezer dagen door een anonieme schenkster verrast met een groot pak wol, zoodat de leden aan het werk kunnen gaan. Mogelijk worden an deren door de goede daad van de onbekende geefster geïnspireerd tot navolging. MELKPRÏJSVERHOOGING EN DE BONAFIDE HANDEL. Het bestuur van de Groep Melkslijters ver zoekt ons opneming van het volgende: Volgens de berichten in de groote dagbla den heeft de regeering den inkoopsprijs van de melk met ingang van 10 November met drie kwart cent verhoogd en zullen nu noodge dwongen de melkslijters, die nog voor 11 cent venten, op 12 centen moeten gaan. Ondanks de verhooging van den inkoopsprijs- van de melk eenige weken geleden, is er een zeer groote groep melkslijters geweest, die niet voor 12 cent wilden venten, ondanks de be richten in de plaatselijke bladen, De groep slijters begreep zeer goed in welke omstandig heid hun klanten verkeeren, de eeu heelt steun de ander loon gelijk aan steun en ten derde groep heeft zooveel kortingen gehac', dat zij er ook al niet ver van af zijn, Het gevolg is dus. als de melk duurder wordt, dat de omzet daalt, wat zich de laatsten jaren toch al in groote mate heeft voorgedaan. Noodgedwongen zullen deze menschen nu a.s. Maandag 12 ct. moeten nemen voor hun melk ten eerste omdat er niet onder den vast- gestelden minimumprijs gevent mag worden en ten tweede wordt de winstmarge te klein. Wij hopen, dat het publiek mee zal werken en' niet zal koopen van leveranciers, die op slinksche wijze probeeren klanten af te kapen en van deze noodgedwongen prijsverhooging gebruik maken, om hun debiet uit te breiden en die toch na een poosje weer op gelijke prijs staan. Daar de Nederlandsche Zuivel-Centrale zware straffen stelt op het verkoopen van melk onder den vastgestelden minim umprijs. verzoeken wij hetgeachte publiek om de bona- fiden melkhandel niet in gevaar te brengen. Mocht het publiek eventueel aanbiedingen krijgen voor lageren prijs, laat het dan de gezonden melkhandel steunen door bericht te zenden naar de Nederlandsche Zuivel-Cen trale, Laan van Meerdervoort 84, Den Haag, die dan de noodige maatregelen kan treffen. Dit is in het belang van boer en slijter. DE SALARISSEN DER HOOGERE AMBTENAREN. Bij rondschrijven van Gedeputeerde Staten van 23 October, werden B. en W. ultgenoo- digd den Raad te hooren omtrent een verla ging met 5 pet., met ingang van 1 Januari 1936, van de jaarwedden van den Burgemees ter, den Secretaris en den Ontvanger dezer gemeente. Aangezien het in het voornemen van de Re- geering ligt, gelijke verlaging ook op de sala rissen van het Rijkspersoneel toe te passen, geven B. en W. den Raad in overweging hen te machtigen aan Gedeputeerde Staten mede te deelen,, dat het College zich, omdat deze maatregel door de tijdsomstandigheden wordt geboden, daarbij kan neerleggen WEDEROM EEN TWEE-STUKS-ACTIE. Het Dames-Comité verzoekt ons opneming van het volgende: Velen zullen zich de „twee-stuks-actie" her inneren,' Welke veiTedén winter door én ten gunste van het Dames-Crisis-Comité is ge voerd en het zij dankbaar vermeld met groot succes. Nu het ongunstige jaargetijde weer is aan gebroken, durft het Comité zich opnieuw met aandrang tot de Beverwijksehe dames rich ten. Als inzet van zijn omvangrijk winterwerk gaat het Comité andermaal zulk een actie beginnen. Mag daarbij ook op u als mede werkster worden gerekend? De bedoeling is als 'volgt. Ieder, die meedoet, neemt zich voor, tenminste 2 stuks brei- of naaiwerk, groot of klein, in te zenden. U kunt zich voornemen om in verloren oogenblikken zelf wat te ver vaardigen of op andere wijze „twee stuks" voor uw rekening te nemen. Alles is van ganscher harte welkom, doch in het bijzonder boven- en onderkleeding voor mannen, vrouwen en kinderen. Het Comité zal zich beijveren om daarmede onze plaats- genooten, die het meest behoeftig zijn, zoo goed mogelijk te helpen. Bij zijn werk, dat met veel zorg wordt ver richt, zijn om u een idee te geven bij voorbeeld altijd noodig: kousen, sokken, jum pers, pullovers, directoires, jurken, rokjes, broekjes, borstrokken, johgensbroeken, jasjes pakjes, manteltjes, dassen, camisoles, wollen dassen, dameshemden, katoenen en wollen luiers. Mag het Comité ook u zien toetreden als deelneemster? Wellicht zijn er ook vereenigingen of clubjes, welke zich collectief aan dezen arbeid willen wijden. Bij voorbaat hartelijk dank, ook uit naam van onze vele behoeftige vrienden. Alles wordt gaarne in de komende maanden, natuurlijk hoe eer hoe liever, doch vóór 1 Maart 1936 in ontvangst genomen, onder het motto „Twee-stuks-actie", door' den heer Houtzager, conciërge veiling „Het Centrum". Koningstraat, Mevr. Scholtens Zeestraat 14, Mevr. de Vet, Velserweg 14, Mevr. Vrenden- berg, Noorderparklaan 27, Mevr. Nooi, Bloem hofstraat 3, Mevr. van der Vegte, Vondellaan 30 of Mevr. Haanen Stumphiusstraat 8. (De Canadeesche vijfling Dionne verdientreeds zooveel, dat men becijferd heeft, dat de vijf zusjes op drie-jarigen leeftijd samen 350.000 dollar zullen bezitten.) Ploetrend van den vroegen morgen Tot den laten avondstond, Steeds gevangen in de zorgen, Komt de burger nauwlijks rond. Mooglijk heeft hij lang geleden Weieens op fortuin gehoopt, Hij is nu al lang tevreden Als hij d' eindjes samenknoopt. Velen naadren de vertwijfling, Door gebrek aan 't aardsche slijk, Maar de Canadeesche vijfling Wordt intusschen slapend rijk. Daar de fotografen vechten Met den trilbeeld fabrikant Om de film- en fotorechten Van dit wonder in hun lanct Merkartikelfabrikanten Bieden groote sommen aan Voor den naam, waarop hun klanten Blijkbaar eerder koopen gaan. 't Geld stroomt toe van alle zijden, Wat die vijf ook later wacht, Armoe zullen zij niet lijden, Rijkdom is hun toegedacht. Ik kan enkel voor ze wenschen, Want de toekomst bergt gevaar; Houd ook als volwassen menschen. Alle vijf goed bij elkaar. Het sluitingsuur der café's. Nieuw verzoek om gelijkstelling. De afdeeling Velsen-Beverwijk en Omstre ken van den Nederlandschen Bond van Kof- filmhuis-, Restauranthouders en Slijters, heeft bij den gemeenteraad opnieuw een verzoek ingediend, om het sluitingsuur voor alle cafés op 12 uur des nachts te willen vaststellen Adressant geeft o.m. te kennen, dat op October j.l. in de naburige met Beverwijk aaneengebouwde gemeente Velsen, een wijzi ging van de politieverordennig is afgekondigd waarin het sluitingsuur van de cafés in die ge meente is bepaald op twaalf uur des avonds; dat zij van meening zijn, dat een dergelijke maatregel, ook voor deze gemeente van nut zoude kunnen zijn, aangezien toch reeds eenige jaren, vooral met het oog op het steeds grooter wordende vreemdelingenverkeer, aan eenige inrichtingen in Beverwijk dat latere sluitingsuur is toegestaan; dat een gelijk sluitingsuur, voor alle zaken, toch inderdaad eenige onbillijkheden zal weg nemen, welke nu, al is dat dan volstrekt bui ten de bedoeling van de autoriteiten, be staan; dat een later sluitingsuur, zeer zeker, het houden van talrijke vergaderingen zal ver gemakkelijken en ten goede komen; reden waarom de bond den Raad verzoekt door wijziging der Politieverordening mede te willen werken tot bepaling van het slui tingsuur op twaalf uur des avonds. BEVERWIJK—HOLLANDIA. Beverwijk ontvangt Zondag aan den -St. Aagtendijk Hollandia., De thuisclub verschijnt in de volgende opstelling. Doel: Adrichem. Achter: Zoutman, J. Kuijer. Midden: J. Hoogewerf, G. de Ruyter, A. de Ruyter. Vóór: A. Marx, W. Kuyer, J. Maenhout S. Teeling, en C. Koning. Reserves: Th. Kuyer, P. v. Amersfoort, H. Lustig. Donderdagmiddag werd in Hotel „Oud Meerenstein" ten overstaan van notaris J. H. Bremmers in het- openbaar verkocht: 1. Een huis, gelegen aan de Wilhelmina- straat nog 22 groot 90 cA., behoorende tot de nalatenschap van den heer D. Walter Hoogste bieder de heer P. Lief ting te Cas- tricum voor f 1960. Bij afslag niet gemijd. 2. Een huis met een perceel tuingrond, ge legen aan de Tulpenlaan te Wijk aan Duin, groot 61 A. en 30 cA., behoorende tot de na latenschap van wijlen H. Gertenbach, Hoog ste bieder J. Schipper te Wijk aan Duin voor f 2775. Afgemijnd op f 700. Koopster Wed. W. v. d. KruyfBoerlage te Heiloo, voor f 34.75. CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORTARBE! DERSBOND. SANTPOORT Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van den Christelijken Fabrieks- en Trans portarbeidersbond in de kleine zaal van het Hervormd Vereenigingsgebouw in de Ooster wijkstraat een ledenvergadering. De heer Noimekes bracht een keurig verslag uit van de te Amsterdam gehouden districts vergadering. Vervolgens hield de heer Strijbis, voorzit ter van het hoofdbestuur een rede: naar aan leiding van Mattheüs 25: ..De gelijkenis van de wijze en de dwaze maagden". Met betrekking hierop werden vragen in gediend, die dan zouden beantwoord worden in het vakblad „Toenadering". De besprekingen waren echter van dien aard. dat men het wenschelijker achtte een bijzondere ledenvergadering te houden op een nader te bepalen datum, teneinde dan in het bijzijn van een hoofdbestuurder nog eens over dit onderwerp van. gedachten te kunnen wisselen. De heer Nonnekes sloot op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst. VERGADERING CHR. NATIONALE WERK MANSBOND. Donderdagavond hield de afdeeling Bever wijk van den Chr. Nat. Werkmansbond haar maandelijkschê vergadering in het Hervormd vereenigingsgebouw in de Oosterwijkstraat. Wegens verhindering van den voorzitter werd de vergadering geopend door den alge meen adjunct. Na gemeensehappelijken zang van Psalm 103) las hij Psalm 103 onberijmd. Vervolgens waren eenige huishoudelijke za ken aan de orde o.a. behandeling van ingeko men stukken en las de secretaris, de heer Piso de notulen der laatst gehouden vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Na de benoeming der Kascommissie hield ds. Krijger een lezing over het onderwerp: „Een groot man". Spreker behandelde hierbij het leven van John. Moth. Hij schetste hierbij uitvoerig zijn afkomst, karakter, studie, ar beidsveld en zijn bijzondere eigenschappen, als leider van het werk om anderen tot het licht Gods te brengen. Daar van de gelegenheid tot vragen stellen geen gebruik gemaakt werd, bracht de voor zitter de heer Van der Ploeg ds. Krijger na mens de aanwezigen dank voor zijn leerzame lezing. Na rondvraag sloot ds. Krijger de goed be zochte vergadering op de gebruikelijke wijze. R. C. BREDERODE. Na een vrijen Zondag komen a.s. Zondag alle 3 elftallen weer uit en wel tegen sterke te genstanders. Voornamelijk de wedstrijd van het 1ste elftal tegen Droste' op eigen tererin is van veel belang voor' de bovenste plaats, terwijl ook het 2de elftal zich zal moeten in spannen om zijn gunstige positie te hand haven. Het aanvangsuuo* voor het 1ste elftal is in plaats van 11,30 uur op 2 uur bepaald, zoodat het programma thans luidt: Brederode 1Droste 1 2 uur Spaarndam 2Brederode 2 '10 uur Brederode 3Swastika 3 11.30 uur In de vergadering van Dinsdag j.l. werd door den heer G. Vellinga aan. het bestuur een bekerkast overhandigd, terwijl voorts werd medegedeeld dat de trainingsavonden des Woensdag zullen plaats vinden in de Jeugd herberg aan het Kerkpad te Santpoort, St. en wel voor het 3de elftal om 7,30 uur en voor het 1ste en 2de elftal om 8,30 uur. DE JEUGD EN ESPERANTO. Naar we vernemen, is de liefhebberij onder de jeugd om esperanto te leeren, zeer groot. In „De Toorts" wordt momenteel een cursus gegeven, waaraan 34 jeugdige cursisten deel nemen DE RUÏNE VAN BREDERODE-MARSCH. Bedriegen de voorteekenen niet, dan belooft de Ruïne van Brederode-marsch voor de or- ganiseerende vereenigingen, tw. de T.V. „Santpoort" en „Santpoort's Bloei" een succes te worden. Het aantal inschrijvingen is reeds nu al vrij groot en verwacht, mag worden, dat dit aantal Zondag as. nog meer aangegroeid zal zijn, Een bijzondere attractie zal het deel nemen van een 7- of 8-tal jeugdgroepen zijn. Deze starten des morgens om 11 uur bij „De Weyman" en „Zomeiiust" en trekken dan via Driehuis-Westerveld langs den Bergweg naar Bloemendaal en vandaar langs Kennemerweg, BI. Straatweg en Wüstelaan naar „Zomerlust", alwaar gerust wordt. Na de rust trekken de jeugdige tippelaars over Driehuis naar Velsen. Langs den Rijksweg en Hoofdstraat keeren zij terug. Men verwacht ze omstreeks 2.45 uur aan het noordelijke snijpunt Rijksweg Hoofdstraat, alwaar ze door. het fanfare-korps „Wilhelmina" worden afgehaald. De A-groep marcheert 30 K.M.. dus 10 K.M. meer. Zij loopt, zij 't dan ook gedeeltelijk langs andere wegen, eveneens eerst via Driehuis- Westerveld naar Bloemendaal en dan vandaar naar „De Weyman" en „Zomerlust", alwaar gerust wordt. De tweede helft loopt over Driehuis en IJmuiden-Oost naar Velsen. Langs de Hoofd straat, Beekvlietstraat, Rijksweg en Hoofd straat komt men weer bij „De Weyman" terug, alwaar de prijsuitreiking plaats vindt, De start van de A-groep vindt om 10 uur plaats. DRIEHUIS. BELASTINGPLAATJE GESTOLEN. Toen de secretaris der harmonie-vereeniging „Soli Deo Gloria" wat later op de repetitie kwam, zag hij in 't fietsenrek een persoon staan. Aanvankelijk dacht hij. dat het even eens een te laat komend lid was, doch toen de man de vlucht nam, trachtte hij hem te grij pen, wat mislukte. Bij nader onderzoek bleken van 2 rijwielen de belastingplaatjes gestolen te zijn. De mannen zijn ten strijde getrokken, de vrouwen bleven achter. Boven: uit Abessynië, de hut van een herder. De Provinciale ziekenhuizen. W\j ontvingen het verslag der afdeelingen van de Prov. Staten van Noord-Holland be treffende de balansen en rekeningen over 1934 en de begrootingen voor 1936 der Pro vinciale Ziekenhuizen nabij Santpoort, te Balckum en te Medemblik. Enkele leden zouden nauwer contact wen schen tusschen de drie Gestichts-Directeuren onderling terwijl zelfs de vraag werd gesteld, of het niet mogelijk zou zijn, een gezamenlijk directorium over de drie gestichten in het leven te roepen. Voorts werd met voldoening geconstateerd, dat de fihancïeele resultaten, voor elk dei- drie gestichten over 1934 de Provinciale bij dragen beneden die van het jaar 1933 hebben doen blijven, gelijk dan ook de kosten per patiënt van 1933 op 1934 voor elk dezer ge stichten gedaald zijn. Bij de beide andere gestichten trok de ver mindering van het aantal patiënten de aan dacht en vroeg men zich af, wat hiervan de reden is en of de verlaging der kosten voor de Gemeentebesturen per patiënt 3de klasse od f 750 wel voldoende is geweest, hetgeen door enkele leden werd betwijfeld. Verlaging der verpleegkosten zou, naar enkele leden meenden, een gunstigen invloed oefenen en tenslotte ook aan de exploitatie ten goede komen. Door sommige leden werd de vraag gesteld, of ook maatregelen in voorbereiding waren tot opheffing van het gesticht te Medem blik. Sommige leden vroegen zich af, of, nu f 10.000 wordt aangevraagd voor de verbete ring van de watervoorziening te Bakkum, het wel efficiënt was een eigen waterwinning te onderhouden en zelfs, zooals thans wordt voorgesteld, deze te vernieuwen of uit te breiden, terwijl de Provincie zelve over een waterleidingbedrijf beschikt. Aan een ander lid kwam ter oore, dat het aan het personeel der Provinciale Zieken huizen verboden zou wezen, lid te zijn van bepaalde politieke organisaties. Volgens de meening van dit lid, zouden in dit geval Prov. Staten aan een dergelijken toestand een einde moeten maken. In het algemeen werd voorts gevraagd, welke afschrijvingspolitiek door Ged. Staten gevolgd wordt. Blijkens de exploitatie-rekening is over 1934 voor de geneeskundige boekerij uitge geven in het gesticht Santpoort f 1.220.55, te Bakkum f 591.85 en te Medemblik f 171.57. Men verwonderde zich er over, dat niet een centrale geneeskundige boekerij voor de drie gestichten werd aangelegd met regel matige circulatie van boeken, Ter besparing van kosten zou men dit denk beeld gaarne overwogen zien SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil Vancouver n. Rotterdam 6 van Liverpool via Avonmouth. Narenta Rotterdam n. Vancouver p. 6 Dover. HALCYONLIJN. Stad Haarlem, Melilla n. Rotterdam p. 7 Ouessant 9 verw. Stad Zwolle 6 van Melilla naar Rotter dam. Stad Dordrecht 6 van Seriphos naar Oran en Einden. Stad Vlaardingen Wabana n. Rotterdam p. 7 Prawle Point, 8 verw. Rozenburg 7 van Sas van Gent naar Vlaar dingen en pass. Vlissingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Tayari Amsterdam n. Beira 7 te Port Natal Meliskerk thuisreis 7 te Marsseille. Boschfontein uitreis 7 te Antyerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk thuisreis 6 van Takoradi. Reggestroom thuisr. 5 van Duala. Helder 7 van Hamburg n. Amsterdam. JAVA—NEW YORK LIJN. J^jambi New York n. Java 6 te Penang. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 7 van Sydney te Rotterdam HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Hoogkerk uitr. 7 te Colombo. Streefkerk thuisr. 6 van Antwerpen via Hamburg. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak 5 van Hongkong naar Muntok. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 7 van Hamburg' te Amster dam. 1 Hercules 7 van Hamburg te Amsterdam. Rhea 7 van Amsetrdam naar Rotterdam Amazone 6 van Malaga naar#Cadix. Calypso 6 van Venetië n. Triest. Ceres 6 van Bourgas n. Varna Ganymedes 6 van Stamboul n. Izmir. Hebe 6 van Bilbao n. Portimao. Hermes Bourgas n. Amsterdam p. 6 ^ues- 'ant. Oberon 6 van Piraeus te Kiuluk. Vesta 6 van Oran naar Algiers. Vulcanus 6 van Catania n. Messina KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 6 van Amsterdam n. Buenos Aires. Amstelland 6 van Amsterdam te Buenos Aires. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk 7 van Hamburg te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe, 7 van Hamburg te Bremen. Kertosono 7 van Rotterdam naar Batavia via Kaap de Goede Hoop. Buitenzorg uitreis p. 7 Ouessant Kota Agoeng thuisreis p. 6 Perim Modjokerto thuisreis p. 6 Kaap del Armi. Tapanoeli thuisreis 6 van Marseille. ROTTERDAM— ZUID-.AMERIKA LIJN. Alphacca thuisreis 6 van Victoria (Br.) Alchiba thuisreis p. 6 Palma STOOMVAART MIJ. NEEDERLAND. Poelau Bras thuisreis 5 van Singapore. Poelau Tello uitreis 7 November van Suez Marnix van St. Aldogonde uitreis 7 te Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax Japan, n. Rotterdam 6 van Hongkong Polyphemus Amsterdam n. Java 6 van Suez. Memnon Japan n. Rotterdam 7 te Marseille. Engelsche visseherij. De reederij „H. Markham-Cook" te Grims by laat bij de Smith's Dock Comp. te South- Bank (bij Middlesbro) 2 stoomtrawlers met een bruto-inhoud van 445 ton bouwen. De scheepsbouwers „Cook, Welton" en „Gemmel" te Beverley ontvingen een opdracht tot den bouw van eenige stoomtrawlers voor de visseherij bij IJsland en in de Witte Zee. Lichtboei weer ontstoken. De lichtbrulboei „Noorderhaaks", welke de vorige week gedoofd was. is thans weer ont stoken AANGEKOMEN. 6 November: Visten s.s. Otterbacken 7 November: Medée s.s. Caen Borthwick s.s. Leith Effie Maersk s.s. Archangel Gylsboda s.s. Larvik Ransdorp m.s. Nordenham Hontestroom s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil VERTROKKEN. 6 November: Constant m.s. Rochester Eskburn s.s. Burnt Island Alcinous m.s. Hamburg Jantiena m.s. Delfzijl Trito s.s. Rotterdam Poseidon s.s. Hamburg Ajax s.s. Kopenhagen Joma m.s. Truro Rhein s.s. Hamburg November; Elie s.s. Cadix Zaanland s.s. Buenos Aires Vischkotter vermist. De in Grimsby thuisbehoorende vischkotter „Master Michael", welke reeds lang binnen verwacht werd, is tot heden nog niet van de visseherij teruggekeerd. Men maakt zich der halve zeer ongerust en vreest te moeten aan nemen, dat het schip met zijn opvarenden is verongelukt. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat de bemanning stond onder leiding van een Deenschen schipper, die haar de Snurrevaad- visscherij zou leeren. Ertsinvoer. Het Zweedsohe stoomschip „Vistin" en het Fransche stoomschip „Medée" zijn alhier resp. van Otterbacken en Caen bij de Hoogovens aangekomen' met een lading ijzererts. Geen verklaring van Duitsch- land te Genève. BERLIJN, 7 November (A. N. P.) Het D. N. B., deelt mede, dat in buitenlandsche bla den berichten zijn gepubliceerd over een démarche van den Duitschen consul-generaal te Genève. Dez-e berichten zijn niet juist. Het Dutische standpunt nopens Duitschland's neutraliteit en niet-deelneming aan de sanc ties is bekend en in dit standpunt is geen verandering gekomen. Voor het overige wordt opgemerkt, dat de rijksregeering direct na den aanvang van het Italiaansch-Abessynisch conflict den uitvoer van oorlogstuig en muni tie naar belde steten heeft verboden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5