VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Euwe brengt zich in moeilijkheden. Schip verm. aankomst Laatste bericht Armuru Alkmaar Amstelkerk Amazone Agememnon Amstelland Alcinous Baarn Bodegraven Bennekom Begonia Berenice Clytoneus Colombia Cordillera Crijnssen Garibia Ceres (Ned.) Calypso Deucalion Essen Enggano Ernst Hugo Stinnes II Energie Felix Grootekerk Ganymedes Gryfevale Ga unless Gal van Hermes (Ned.) Ham dale Hercules (Ned.) Harpalyce Helder Jagersfontein J v. Oldenbarneveldt Juno Jantje Lunula Melampus Meliskerk Menes Magdala Montferland Michael Tomsky Merope Mars a MeruLa Mercurius Navarra Nijkerk Nereus (Ned.) Naumburg Phrontis Foelau Laut Patricia Foe1 a.u Bras Poseidon P. L. M. 27 Reggestroom Rydal Force '■'on Salland Stella (Ned.) Soesterberg Skrunda Schokland Sonthgate Trajanus Tarakan Tela T"b-3-:y voulos Titus Trompenberg Telamon Uckermark Venus Vulcanus Zuiderkerk Zeeland F 'bao (v. IJm.) Hamburg W. Afrika Barcelona Hamburg Buenos Aires Hamburg Chill Chill Chili Archangel Stettin Batavia West Indië Hamburg Hamburg West Indië Bourgas Midd. Zee Izmir Ned. Indië Batavia Gdynia Kuusilusto Onega Japan Bourgas Buenos Aires W. Afrika Diamante Alexandria Beun os Aires Hamburg V. Constitution Hamburg Z. Afrika 7 Nov. 14 Dec. 10 Nov. 10 Nov. 12 Nov. 10 Nov. heden 12 Nov. 9 Nov. 21 Nov. 9 Nov. heden heden Batavia Midd. Zee Londen 11 Nov. heden Aruba Batavia Zuid Afrika Nederl. Indië Curacao Buenos Aires Archangel Danzig La Goulette (v. IJm.) Curasao Londen heden 22 Nov 10 Nov. 30 Nov 10 Nov. 9 Nov. heden St. Caballo (v. IJmA Z. Afrika Stettin Ned. Indië 12 Nov. Batavia Batavia West Indië Hamburg Melilla (v. IJm.) 10 Nov. 12 Nov. West Afrika Swansea 9 Nov. leningrad Buenos Aires Alexandrië Björneborg Archangel Newcastle Rosario 9 Nov 16 Nov. to Nov 10 x>Tov. 12 Nov. Alexandrië Batavia Ai-changel Archangel Palermo Leningrad Hamburg 20 Nov. heden heden 15 Nov. Ned. Indië 12 Dec. Midd. Zee Midd. Zee 9 Nov 15 Nov. Japan Londen heden in lading, in lading. 6 Nov. van Takoi-adi. 6 Nov. van Malaga. 6 Nov. vertrokken, vertrekt 15 Nov. in lading. 6 Nov. van Liverpool. 5 Nov. van Cristobal. 2 Nov. van Talcahuano. 26 Oct. vertrokken, in lading. 1 Nov. van Colombo. 8 Nov. van Plymouth, vertrekt 9 Nov. vertrekt 9 Nov. 6 Nov. te Pto Barrios. 6 Nov. vertrokken. 6 Nov. van Venetië. 5 Nov. van Malta. 2 Nov. van Ceuta. in lading. 2 Nov. vertrokken. 6 Nov. vertrokken. 29 Oct. vertrokken. 4 Nov. te Shanghai. 6 Nov. van Stamboul. in lading. 30 Oct. te Hamburg 7 Nov. van Land's End. 6 Nov. van Ouessant. 5 Nov. vertrokken. 6 Nov. vertrokken, in lading. 7 Nov. vertrokken. 26 Oct. van Kaapstad. 6 Nov. van Colombo. 4 Nov. van Gibraltar. 6 Nov. uitgeklaard. in lading. 7 Nov. van Barcelona. 7 Nov. van Marseille. 3 Nov. van Port Soedan. 20 Oct. vertrokken. 4 Nov. vertrokken, in lading. 5 Nov. te Kopenhagen. 6' Nov. van Burlings. in lading. 6 Nov. uitgeklaard, in lading. 4 Nov. van Mombassa. vertrekt 9 Nov. 5 Nov. van Macassar. 2 Nov. vertrokken. 5 Nov. van Napels. 3 Nov. van Curacao. 5 Nov. te Singapore, vertrekt 9 Nov. 6 Nov. van Gibraltar. 5 Nov. van Duala. 6 Nov. vertrokken. 3 Nov. vertrokken. 30 Oct. van Bahia. in lading. 31 Oct. te Kalajoki. 31 Oct. vertrokken, vertr. 9 Nov. 10 Oct. vertrokken. 26 Oct. te Izmir. 6 Nov. van Djedda. 6 Nov. van Utsire. 25 Oct. vertrokken. 6 Nov. van Gibraltar, in lading, in lading. 1 Nov. van Padang. 5 Nov. van Finisterre. 6 Nov. van Catania. 1 Nov. van Colombo. 6 Nov. uitgeklaard. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogovens Zweedsch Fransch Visten Medee Otterbacken Caen ijzererts ijzererts IJMUIDEN. DAMMEN. D. C. IJ. wint van Wormer. fïezellig SamenzijnH.°arlemschè Damclub gelijk. Met niet minder dan 128 wist D. C. IJ van Wormer te winnen. Door dat de Haarlemsche Damclub tegen Gezellig Samenzijn gisteravond een gelijk spel wist te behalen, is D. C. IJ ge lijk met Gezellig Samenzijn aangekomen, waardoor een beslissingswedstrijd voor het af- deelingskampioenschap noodzakelijk is, ten einde uit te maken, welke van beide clubs in den eindstrijd om het landelijk clubkampioen- schap zal uitkomen. De uitslag tegen Wormer luidt: W 'armerIJ muiden G. BeetsP. Leyte J. Molenaar—A. Ligthart A. DemmendaalB. Dukel W. v. KapelleC. Suyk S. KuyperP. Basstra P. MooyboerH. de Boer C. v. HattumJ. Kramer P. WaalG. Posthma H. C. BuschC. Bais J. Bakker—A. Kraai 0—2 0—2 0—2 1—1 2—0 1—1 1—1 1—1 1—1 1—1 Totaal voor D. C. IJ. 812 De stand der beide clubs luidt thans: gesp. gew. gel. vrl. pt v.-t. Gezellig Samenzijn Amsterdam 8 6 2 0 14 10456 IJmuiden 8 6 2 0 14 9466 Nu deze competitie, waar-in het D. C. IJ- tiental zich zoo schitterend heeft geweerd, ten einde is willen wij, het resultaat door de spe lers individueel behaald eens laten volgen. B. Dukel 14 punten, H. de Boer 12 pt., A. Ligthart 11 pt.; C. Suyk 8 pt.; Postma 8 pt.; (uit 7 partijen); Leyte 7 pt.; Basstra 7 pt.; Bais 7 pt.; J. Kramer 3 pt. (uit 5 partijen). DE HEER D. BAKKER BENOEMD TOT INSPECTEUR BIJ DE SCHEEPVAART. De heer D. Bakker, adj.-inspecteur bij de Scheepvaart te Groningen, voorheen alhier is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot inspecteur voor de Scheepvaart i" bet derde district te Groningen. Visscherijnieuws in een notedop. Brug weggeslagen. Dat het de laatste dagen om de Noord zeer slecht weer is geweest heeft ook de Gerberdina Johanna IJM. 38 ondervon den. Met een stortzee werd het bovenste deel van de brug geheel weggeslagen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ter haringvisscherijDe Gorredijk IJM. 490 is weer ter haringvisscherij vertrokken. In het dok geplaatst. De Caroline IJM. 26 en de Ewald IJM. 48 werden in het dok geplaatst om opgeloopen stormschade te laten herstellen. BESOMMINGEN. Trawler: Liesbeth Betty IJM. 183, 145 man den f 1420. Logger: Sch. 42 f 430. Versche haring: Sch. 95 f 750, Sch. 339 f 870, Sch. 53 f 380, Sch. 332 f 750. KW. 163 f 810. KW. 43 f 1340. KW. 22 f 810. KW. 176 f 1210. KW. 160 f 1260. KW. 1651 f 1860. KW. 167 f 640, KW. 144 f 770. KW. 34 f 1810, KW. 32 f 1290, KW. 26 f 340, KW. 14 f 750, KW. 55 f 580, VI. 40 f 950 VELSEN CONCERT VAN HOOGOVENKUNST KRING. Donderdag 28 November geeft de Hoogoven kunstkring een concert in „De Prins". Medewerking aan dezen avond wordt ver leend door het gemengd koor „Vox Humana" dir. de heer Potgieser, dat o.m. zal uitvoeren ..Lentefeest" voor koor en orkest, een compo sitie van den dirigent, den heer P. J. Potgieser. SANTPOORT. FILMVOORSTELLING v°OR V. A. R. A.- KINDEREN. De afdeeling Santpoort-Bloemendaal van de V. A. R. A. geeft Zaterdagmiddag 16 November a.s. een speciale kindervoorstelling voor kin deren van leden van de V. A. R. A- DE „VOLKSONDERWIJS"-BEWAARSCHOOL. Dat de bewaarschool van „Volksonderwijs" inderdaad in een behoefte voorziet, moge blij ken uit het feit, dat de onlangs geopende VRIJDAG 8 NOV. 1935 tweede klasse geheel bezet is. De school telt, verdeeld over 2 klassen, 84 leerlingen, terwijl voor een eventueel open komend plaatsje nog 20 kinderen staan ingeschreven. Vonnissen in Ossche zaken. DEN BOSCH, 7 Nov. (A.N.P.) De Bossche rechtbank deed heden uitspraak in de Ossche strafzaken van 24 October j.l. De rechtbank sprak den 38-jarigen P. W. vrij van den dood slag op J. L. Hartog op 5 December 1925 te Oss. Verdachte werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. De eisch was acht jaar gevangenis' straf. Voor de bi'andstichting in de woning van v. d. H. te Oss gepleegd op 11 Mei j.l. werd de 27-jarige weduwe J. L. M. v. B.—v. H. voor waardelijk veroordeeld tot één jaar gevange nisstraf. De eisch was een jaar onvoorwaarde lijk. De rechtbank bepaalde een proeftijd van een jaar, gedurende welken tijd verdachte on der toezicht zal staan van de R.K. reclassee- ringscommissie te Oss en zij opgenomen za worden in een gesticht te Sambeek. Wegens uitlokking van inbraak in zijn wo ning te Bergum ,»p 30 Mei 1934 gepleegd werd de 48-jarige arbeider H. v. d. V. overeenkom stig den eisch veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. De 39-jarige A. H. d. L. werd terzake van den inbraak op 7 Mei 1933 in de woning van den wijnhandelaar N. d. L., welken vei'dachte met anderen zou hebben gepleegd, veroordeeld tot een jaar en zes maanden met aftrek van pre ventief. De eisch was twee jaar en zes maan den. De zaak vaxx de brandstichting in een bakkerij te Meegen tegen den 51-jarigen ho telhouder J. F. B. te Veghel, tegen wien vijf jaar werd geëischt, werd teruggewezen voor nader onderzoek door den rechter-commissa- ris om door psychiaters rapport uit te brengen over de geestvermogens van verdachte. Oss voor de rechtbank. Straffen van 12 en 10 jaar geëischt. DEN BOSCH, 7 November (A. N. P.) De Bossche rechtbank ving heden aan met de ze vende zitting ter behandeling van de Ossche strafzaken. Den 32-jarigen landbouwer H. (de dikke Toon de Soep) en den 56-jarigen V. (Bijs de Sijp) zijn twee roofovervallen ten laste ge legd. In den nacht van 29 op 30 Juli 1933 heb ben zij te Langenboom door iaiklimming door een raam ingebroken in de woning van den winkelier Van Gaal. In deze woning hebben zij een brandkast opengebroken en daaruit een bedrag van ongeveer f 1000 gestolen De tweede inbraak waarvoor dezelfde ver dachten terecht staan, is in den nacht, van 19 op 20 Augustus 1933 te Reutem, gemeente Tubbergen gepleegd. Uit de brandkast,., welke werd opengebroken, werd een geldbedrag van ongeveer f 120 gestolen. H. zegt alleen de bi-andkast te hebben geopend en her bedrag eruit te hebben genomen. Verdachte V. geeft toe het misdrijf tezamen met H. te hebben ge pleegd. Vervolgens wordt behandeld de roofoverval, waarvan beiden worden beschuldigd Deze heeft in den nacht van 8 op 9 Februari j.l. plaats gehad te Loon op Zand Na ook hier door een raam binnengeklommen te zijn heb ben verdachten een buit van f 120 ontvreemd. De officier van justitie noemde de bewezen feiten alle drie van ernstigen aard. De ver dachten zijn herhaaldelijk veroordeeld en er is alle reden om een zware straf op te leggen. In hun voordeel pleit, dat zij bekennen. Spr. eischte tegen V. twaalf jaar gevangenisstraf en tegen H. tien jaar, voor beiden met aftrek van voorarrest. WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Uit Parijs: De tweede nacht van de Parij- sche zesdaagsche bracht eenige verandering in den stand. Vooral de Italianen kwamen sterk naar voren en het gelukte zelfs Guerra en Battesini om aan den kop te komen. Zij vormden tezamen met Magne en Péllssier het hoofdpeloton. Zij werden op 1 ronde gevolgd door Olmo en Piemontesi. Op drie ronden volgden Le Grèves Le Drogo en Speicher—Leducq. Als hekken sluiters fungeerden de Spanjaarden Prior— Montero. Tot in den middag van den tweeden dai kwam er geen verandering in den stand. Na 40 uur rijden waren er 917.500 K.M. af gelegd. SCHAKEN. Aljechin heeft de betere kansen. Zestiende partij na 40 zetten afgebroken. De 16e partij tusschen Euwe en Aljechin om het wereldkampioenschap schaken werd Donderdag in Den Bosch gespeeld en ook in de Brabantache hoofdstad bleek de belang stelling bijzonder groot te zijn. Door het ge lijk aantal punten, dat beide meesters ver overd hebben, is de spanning tot een hoogte punt gekomen en het verloop der laatste partijen heeft er niet weinig toe bijgeda-agen om de toch al groote belangstelling nog aan merkelijk te doen stijgen. De fraaie zaal van het Casino was geheel gevuld, toen de voorzitter van de Bossche Schaakvereeniging en secretaris van het lo cale comité, de heer Jac. van Hoof om half 7 de beide meesters verwelkomde. Met een kernachtige en geestige speech vei-richtte de burgemeester van 's-Hertogen- bosch, mr. F. van Lanschot de officieele ope ning en aan het slot van zijn toespraak speelde de burgemeester voor Euwe d2d4. WIT: Dr. M. Euwe. ZWART: Dr. A. Aljechin Tsjechische verdediging. 1. d2d4 d7d'5 2. c2c4 c7c6 3. pgif3 Pg3f6 4. e2e3 Lc8f5 Achter: K. Haak, (Stormvogels) en C. Prevost (R.C.H.). Midden: De la Mar (Haarlem), Kam- nicijer (Haarlem) en Fijen (Stormvogels). Vóór: K. van der Steen (Stormvogels), Van der Horst (R.C.H.), Effem (Stormvogels) Smit, (Haarlem), en Van Polanen (Haarlem). Naar we vernemen, stelde V.S.V. geen spe lers beschikbaar vcor het Haarlemsche elfta,. omdat V. S. V. op dien dag zelf een serieuzen oefenwedstrijd tegen A.G.O.V.V. wenscht te spelen Verbreking der Sportbetrek- kingen. Italië zal elk geval afzonderlijk beslissen. Uit Rome: Donderdagmiddag heeft de hoog ste Italiaansche instantie op sportgebied, het bestuur van de C. O. N. I., den tegenmaatregel van Itslië, bestaande in een afbreken der sportbetrekkingen met de sanctielanden, be vestigd en eenige toelichting op dezen maat regel gegeven. Men zal voor elk geval afzon derlijk beslissen, of Italië aan wedstrijden om een Europeesch kampioenschap zal deelnemen of niet. Ook zal men overwegen, of uitzonde ringen kunnen worden gemaakt, als de verde digïng van een kampioenstitel, door een Italiaan gedragen, in een der sanctielanden noodzakelijk wondt. In ieder geval zullen de Italiaansche.0- auto renners, die op buitenlandsche wagens rij den, hun contracten kunnen nakomen, ook als in een der sanctielanden moeten starten. Brusselsch Elftal-Haarlemsch Elftal. Op Zondag 17 November a.s. zal het Haar- emsch elftal te Brussel een wedstrijd spelen tegen het elftal van de Entente Braban?on- ne. Deze wedstrijd wordt gespeeld als voor wedstrijd voor de intei'land ontmoeting Bel- gie—Zweden in het Heijssel Stadion. Voor het Haarlemsche Elftal zijn de vol gende spelers uitgenoodigd Doel Kollenberg (Stormvogels). AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 8 NOVEMBER. Bioscoop „De Pont": „Evergreen" en „De Non van Sint Veith", 8 uur. ZATERDAG 9 NOVEMBER. Bioscoop „De Pont": „Evergreen" en „De Non van Sint Veith", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 8 NOVEMBER. Gem. Concertgebouw: Concert H.O.V. met zang van Friedel Dotza. Luxor Sound Theater: „Een wedloop met Amor". Doorloopende voorstelling van zeven uur tot half twaalf. Fi-ans Hals Theater: „Ruggles dient twee heeren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De witte Papegaai". Op het tooneel Mariora, the phenomenal Juggle Girl. In het bij programma: de voetbal-wedstrijd Neder landDenemarken. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Eind slecht, alles goed!" en de voetbalwedstrijd Nedei'land Denemarken. Op het tooneel: Little Viola en Martin Rose's, sensational dancers. 2.30, 7 en .15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 9 NOVE~ Stadsschouwburg, Wilsonsü" redesraad Haarlem: „1915 Verdun 1935.... 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen de.' middags en des avonds. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE In alle af deelingen heeft de competitie een vlot vei'loop. In afdeeling A zijn er reeds elf tallen, die de helft der competitie achter den rug hebben. Op deze wijze blijft er voldoende tijd over voor het spelen van de wedstrijden om den Kennemerland-beker en voor ontmoe tingen, die dienen om tot samenstelling van het H. V. B.-elftal te geraken. V. V. IJ I is nog steeds ongeslagen. J.l. Zater dag werd Kennemerland 2 het slachtoffer op eigen terrein. De thuisclub verloor met 5—0 Het ziet er naar uit, dat de IJmuidenaren voor de derde maal in successie den begeerden titel zullen halen. Ook de reserves van V. V. IJ. weren zich geducht. Tegen Tweede Jeugd, die een week te voren op het kantje af van V. V. IJ. I had verloren, werd gelijk gespeeld. SIZO. dat de competitie met een serie neder lagen inzette, begint zich hoe langer hoe beter te weren. Na de successen tegen Telefonia en Z. S. V. slaagden de Hillegommers er in Ken nemerland I een puntje af te snoepen door ge lijk te spelen, 11. In de B afdeeling begint Jobez bedenkelijk af te zakken. Na de gi-oote nederlaag tegen V. J. B. werd Zaterdag j.l. wederom verloren. Kennemei"'land 3 won met 73. Hoewel V.E.W. nog fraai boven aan de ranglijst- staat, blijven zoowel V. J. B. als Kennemerland 3, die slechts één verliespunt minder hebben, de Heemste denaren ernstig bedreigen. Ulysses speelt dit seizoen geen rol van beteekenis. In totaal heeft zij het slechts tot één overwinning kunnen brengen. Voor morgen is het volgende programma sa mengesteld: Afdeeling A: Tweede JeugdS. I. Z. O. Kennemerland ITelefonia Afdeeling B: S. I. Z. O. 2Ulysses Kennemerland 4Kennemerland 3 V. V. B.—V. J. B. Afdeeling C: V. V. IJ. 3Kennemerland 6 V. E. W. 3—V. V. R. A. V. J. B. 2Kennemerland 5 Z. S. V. 2—S. I. Z. O. 3 De wedstrijd tusschen Tweede Jeugd en S. I. Z. O. lijkt ons interessant. De thuisclub is vrij goed op dreef, terwijl S. I. Z. O. zich goed hersteld heeft. Het komt ons voor, dat de ploegen elkaar weinig in kracht zullen ont- loopen. Wij verwachten een verdeeling der punten. Kennemerland krijgt Telefonia op bezoek. De ranglijst wijst op het oogenblik Telefonia als hekkensluiter aan. Het wil met het elftal der telefoonmenschen nog maar niet vlotten, in tegenstelling met het vorige seizoen. Als Van Hoven c.s. hun goeden vorm terug ge vonden hebben, zal Kennemerland. ook al wordt op eigen terrein gespeeld, moeite genoeg hebben om op beide punten beslag te leggen. In elk geval kan een spannende wedstrijd worden verwacht, want Telefonia zal er wel niets voor gevoelen om onderaan te eindigen. De belangrijkste wedstrijd uit de B-af dee ling is die tusschen de Velser clubs V. V. B en V. J. B. De bezoekers hebben op hun tegen standers voor, dat zij jonger zijn en daardoor sneller. V. V. B. bestaat uit oudere spelers, die evenwel over de noodige technische capacitei ten beschikken. Het zal in deze plaatselijke ontmoeting, die op hst fraaie veld achter de hoogovens wordt gespeeld, niet aan spanning ontbi-eken. V. J. B. moet beslist winnen om in de running te blijve" 5. c4 x d5 c6 x d5 Aljechin speelt niet zooals in een der voor. gaande partijen Pr6xd5, maar kiest hetzelfl de systeem, hetwelk Euwe te Den Haag in de 11e partij speelde en bewezen heeft, 'dat Zwart niet in het nadeel behoeft te komen 6. Pblc3 e7e6 7. Ddlb3 Dd8c8 8. Lel—d2 Pb8c6 9. Tal—cl Lf8e7 Tot zoover is de partij identiek r - Haagsche partij, echter speelde Eu xnet Zwart inplaats va« Pf6d7 om tegen Lb5 gew theorie acht den tekstze' 10. Lfl—b5 0—0 11. o—O Dc8d8 Nu zou Pa4 onaangenaam v nen zijn en daarom onttrekt zii van de Torenlijn. Tegenwoordig koi_ poverlieszetten (Dd8c8d8) meer voo. in vroegere tournooien. 12. Pc3—a4 Wit wil met Pc5 een druk vanuit dit veld op de Zwarte stelling uitoefenen. 12. Pc6ao Er dreigde bovendien Lxc6. 13. Ld2xa5 Zeer veideidelijk ziet er Dc3 uit, maar Zwart speelt b6 en nu dreigt Pe4 en Tc8, ge volgd door Pc4. 13. Dd8xa5 14. Pa4c5 Le7xc5 Ook Zwart is gedwongen van zijn twee Loopers afstand te doen, wil hij niet in het nadeel komen. 15. d4xc5 Pf6e4 16. Db3a4 Da5xa4 17. Lb5xa4 Tf8—c8 18. c5c6 Op b2b4 zou a7a5; c5c6, b7b5 volgen. 18. b7xc6 19. La4xc6 Ta8—b8 Pf3d4 Wit offert den b-pion voor den d-pion om gelijke pionnen aan eiken vleugel te hebben. Aljechin verklaarde ons, dat Euwe met b2—b3 het betere spel zou hebben behou den. 20. Tb8xb2 21. Pd4xf5 e6xf5 22. Lc6xd5 Pe4—c3 Nu staat eerder Zwart beter. Om de drei ging Pe2 te pareeren, moet Wit Khl of Lf3 spelen en in beide gevallen heeft Zwart het initiatief. 23. Kglhl Beter dan Lf3, waarop Ziwart pion a2 on gehinderd nemen kan. 23. g7g6 Zwart overhaast zidh niet met agressiève zetten en maakt eerst een vluchtveld voor zijn Koning. 24. Ld5b3 Nog het beste. 24. Tc8c5 Met de dreiging a7—a 5a4. 25. f2—f3 a7a5 26. e3e4 Het is reeds moeilijk voor Wit 'goede ver- dedigingszetten te vinden. 26. a5a4 27. Lb3d5 Op Tc2 volgt Txc2, Lxc2, fxe4, Tc4 en Zwart wint een pion. 27. Tb2b5 Dreigt Pxd5 28. h2h3 r- Wit geeft een pion om in een Toren-eind spel remise-kansen te verkrijgen. 28. Kg 8ig7 Zwart gaat er niet op in om zijn sterk paard te ruilen en versterkt liever zijn stel ling. 29. Tel—c2 Pc3xd5 30. Tc2xc5 Tb5xc5 31. e4xd5 Tc5xd5 32. Tfl—f2 Kg7—f6 De pion minder in dit Toren-eindspel zou wel verdragelijk zijn, als de Witte Toren wat beter gestaan zou hebben, daarentegen staat de Zwarte Toren uitstekend. 33. Tf2e2 Td5e5 Om den Zwarten Koning de e-lijn te laten passeeren. Wit mag natuurlijk niet ruilen, omdat dan het pion nen eindspel verloren is. 34. Te2e2 Te5—e3 35. Khlh2 Te3a 3 36. Kh2g3 Kf6e5 37. Tc2d2 Ontneemt den Koning de d-lijn. 37. h7h6 38. h3h4 h6h5 39. Td2e2 Ke5—d6 40. Kg3—f4 f7—f6 Hier moest Wit, Dr. Ernve zijn zet afgeven. De partij werd afgebroken. Euwe heeft een uur meer bedenktijd ver bruikt dan Aljechin. Nabeschouwing. Aljechin, die steeds met Zwart kampen moest om niet in moeilijkheden te komen, kwam tot de conclusie, dat de beste verdedi ging tegen de d4-opening, de Tsjechische verdediging met de variant van Euwe uit de 11e partij was. Tot den negenden zet was de partij met de 11e identiek en hier dacht Al jechin met Le7 een verstei-king gevonden te hebben. Alhoewel Euwe niet het beste deed, bereikte hij toch eenig vooi'deel en de partij had hoogstwaarschijnlijk ï-emise geworden, indien Euwe zich niet tot een combinatie liet verleiden, inplaats van met b2b3 goed te staan. De wereldkampioen weerlegde deze en bereikte positioneel vooixleel. Onze land genoot kwam steeds meer in het gedrang en moest tenslotte een pion afstaan. Op zich zelf was dit verlies niet zoo vreeselijk, als zijn Toren niet gedwongen was een passieve rol te gaan spelen. Door het naderen van den Zwarten Koning werd de positie van Euwe zeer lastig. In deze situatie werd de partij afgebroken. De wereldkampioen bezit winstkansen. De partij wordt Vrijdagavond 18 uur voort gezet in het Casino te 's-Hertogenbosch, J

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6