Italië protesteert tegen de sanctiemaatregele Roosevelt waarschuwt tegen den oorlog. Bezorgdheid te Addis Abeba. Abessynische troepen wachten af. HIJS IJS EN DE KABOUTER PIRIMUS Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DINSDAG 12 NOVEMBER 1935 BUITENLAND Nota aan alle betrokken landen overhandigd. Cenève willigt dispensatie- verzoeken in. De Italiaansche regeering heeft gisteren een nota doen toekomen aan haar diplomatieke vertegenwoor digers in alle staten, die deelnemen aan de sanctiemaatregelen, in deze nota, die reeds in het bezit der ver schillende regeeringen is, wordt zeer uitvoerig geprotesteerd tegen de toe passing der sancties. De tekst zal van daag te Rome gepubliceerd worden. Van bevoegde Italiaansche zijde wor verklaard, dat de nota in kwestie geens zins gelijkluidend is met het protest, dat dezer dagen tot de regeering te Cairo is ge richt. Verder wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de Italiaansche regeering tot dus verre geen onmiddellijke mededeeling van de coördinatiecommissie of van de daarin vertegenwoordigende staten heeft ontvan gen. Volgens een in het Italiaansche staatsblad gepubliceerde verordening moeten alle voor invoer in Italië bestemde goederen worden aangegeven. Om te kunnen worden inge voerd moet men er een importvesgunnin voor hebben. Op de bijgevoegde lijst zijno.m. opgenomen varkensvleesch, boter, koffie, ca cao, verscheidene luxe artikelen, leer, zijde, en talrijke metalen. De fascistische bond van boekhandelaren heeft het op grond vaut een Fransch voorstel genomen besluit van de sanctiecommissie boe ken, tijdschriften, dagbladen en andere pu blicaties uit te zonderen van het tegen Ita liaansche goederen uitgevaardigde invoerver bod aan een onderzoek onderworpen en beslo ten zich te houden aan zijn principieele wei gering van alle gedrukte producten uit de sanctiestaten. De wensoh van Franrijk, dat Jaarlijks voor 6 millioen francs boeken, dag bladen etc. in Italië afzet, is weliswaar be grijpelijk, maar zoo wordt gezegd wie gelooft, dat Italië in tijden van den sanctie oorlog onderscheid maakt tusschen produc ten en producten, vergist zich. Wie Italië het ijzer voor zijn geschut en zijn landbouw machines weigert, kan niet tegelijkertijd reus achtige bedragen voor auteursrechten, boe ken, kranten etc. uit Italië trekken. Reuter bericht uit Genève, dat de desbe treffende subcommissie der sanctie-conferen tie zich beziggehouden heeft met de bestu deering der verzoeken om dispensatie van het verbod van invoer uit Italië voor de loopende contracten, die ingediend zijn door Frankrijk, Roemenië, Indië, Iran, Polen. Siam, België, Griekenland en de Sovjet-unie. De Roemeen Antoniade trad als voorzitter op. Bijna alle verzoeken werden r-oegestaan, oa. dat van Polen, betrekking hebbende op de levering van de Poolsche oceaanboot, die thans te Monfalcone op stapel staat, en dat van Siam betreffende de levering van 9 tor pedojagers. De Bono's 42ste legerbericht. ROW, 11 November (A.N.P.) Het 42ste oorlogscommuniqué van generaal De Bono luidt als volgt: Onze troepen hebben alle hoogte in Zuid- Makalle bezet. De troepen van het tweede legercorps zet ten hun actie in het gebied tusschen Aksoem en de Takazze voort. In deen sector van Somaliland duurt de actie voort, terwijl de troepen van generaal Graziani ten Noorden van Gorahei hun zui veringscampagne voortzetten. Onze lichte colonne heeft in het dal van de Faf den vijand ernstige verliezen toegebracht en o.m. twee kanonnen, geweeren, munitie, levensmidde len en een groote hoeveelheid ander materiaal buit gemaakt. Tot de gevangenen behooren de Fitaurari Dzjelette Tamrat en Grasmatsj Worchie Belaceoe. Bij onze militaire autoreiten te Gorahei heeft zich aangemeld het opperhoofd Abd el Kerim Mohamed, de zoon van wijlen Moei- lah, die het bevel voert over een belangrijke volksstam en zich mt zijn troepen ter be schikking heeft gesteld. De luchtmacht verricht overal verkennin gen. litie in Noord-China". De arrestaties wordex: in de nota een schending van het interna tionale recht en van de souvereiniteit van China genoemd; geëischt wordt, dat geen nieuwe arrestaties zullen plaats hebben. De Negus dementeert Italiaansche successen. ADDIS ABEBA, 11 November. De Negus heeft Maandag persoonlijk de van Italiaan sche zijde verspreide berichten gedementeerd, volgens welke de Italiaansche troepen voor Djidjiga zouden staan en Sasabaneh reeds zouden hebben bezet. Te bevoegder plaatse legt men er voorts dew t£druk op, dat Antalo nog in Abessynisch bezit is. Volgens de van het Noordelijk front in de hoofdstad aangekomen berichten, worden in de buurt van Makalla nog steeds hevige ge vechten geleverd. China. Medeplichtigen aan den aanslag op Wang Tsjing Wei terechtgesteld. SJANGHAI, 11 November. De Chi- r.eesche bladen berichten, dat reeds twee medeplichtigen aan den aanslag op minister president Wang Tsjing Wei zijn terecht gesteld. Regeering protesteert tegen arrestaties in Noord-China. Officieel wordt medegedeeld, dat het Chi- neesche ministerie van buitenlandsche za- hen te Nanking den Japanschen ambassa deur op 9 November 1.1. een nota heeft over handigd, waarin scherp geprotesteerd wordt iegen de .onwettige arrestatie van talrijke Chineezen, onder wie verscheidene hoogge plaatste ambtenaren door de Japansche po- Amerikaansche sfratosvliegers vestigen een record. Fraaie prestatie van de Explorer II. Uit New York, 11 November: De „Explorer II" is de grootste luchtballon, welke ooit gemaakt. Hij heeft een inhoud van 3.700.000 kubieke voet. De gondel heeft een middenlijn van 3 Meter. Captain Stevens hoopte met dezen ballon een hoogte te bereiken van 28000 M. De vlucht is langen tijd voorbereid met steun van de in dustrie en wetenschap. Vanochtend is deze stratosfeerballon te Rapid City opgestegen. De weersomstandig heden werden buitengewoon gunstig beoor deeld. Veertien minuten na den start bevond de ballon zich reeds op een hoogte van 3510 Meter. Het is de derde poging van Stevens om door te dringen tot de stratosfeer. Bij de eerste poging in Juli 1934 scheurde het omhulsel toen de ballon in de hoogex-e luchtlagen kwam. De bemanning moest toen met valschermen dalen. Ook thans heeft zich bij de opstijging een incident voorgedaan; toen de ballon met heliumgas werd gevuld, scheurde het om hulsel open over een lengte van 7 Meter. De schade werd evenwel spoedig hersteld. Uit Rapid City wordt nader gemeld: De stratosfeerballon „Explorer" is, naar de be geleidende vliegtuigen melden, om 22 uur 53 A.T. in de nabijheid van White Lake (Zuid Dakota) behouden neergekomen. Volgens Reuter hebben de luchtvaarders een hoogte van 22.570 M. bereikt. Een uur tevoren hadden de inzittenden van den ballon draadloos medegedeeld, dat zij met een snelheid van 150 M. per minuut daalden. Zij bevonden zich toen op ongeveer 75 K.M, ten Westen van het plaatsje Yanton in Zuid- Dakota. Tegelijkertijd berichtte kapitein Ste vens, dat de buitentemperatuur op de groot ste hoogte, die bereikt was 55 graden Celsius onder nul had bedragen en dat terzelfdertijd de thermometer in den verwarmden metalen gondel 10 graden onder nui had aangewezen. De lucht onder de ballon vormde een groot wit vlak met blauwachtige schakeering. Boven den ballon bevond zich één egaal zwart vlak, dat in de richting van de zon nog zwarter leek (A.N.P.) Op korststondige welvaart volgt economische en sociale catastrofe. Opgroeiende generatie onbekend met verschrikkingen van den oorlog. Het A.N.P. meldt uit Washington: In het geheele land zijn Maandag, zooals ieder jaar op Wapenstilstandsdag het geval is, degenen hei'dacht, die in den wereldoorlog zijn gevallen. Te 11 uur stond alle verkeer en alle arbeid stil; het Amerikaansche volk eerde de dooden door een stilte van twee minuten. Voor het eerst, sedert het graf van den Onbekenden Soldaat op het militaire kerkhof Arlington bij Washington door president Har ding plechtig aan de natie werd opgedragen, heeft zich heden een president der Vereenigde Staten naar deze gewijde plaats begeven en uiting gegeven aan de vredelievendheid van het Amerikaansche volk. In de rede, die president Roosevelt bij deze gelegenheid heeft gehouden, zeide hij, dat de politiek der Amerikaansche regeering door hoofdbeginselen wordt bepaald, in de eerste plaats door den wensch, dat de Ver. Staten niet betrokken worden bij eenigen oorlog, en verder door den vasten wil, den vrede te bevorderen op alle mogelijke manieren en te waarschuwen voor de verschikkelijke gevolgen van een oorlog. Roosevelt herinnerde aan de pogingen, die Amerika heeft gedaan om het uitbreken van een ooi-log te voorkomen en voegde er aan toe. dat Amerika ook den vrede dient, doordat duidelijke, ondubbelzinnige termen gebruikt een oorlog ook oorlog noemt, wanneer het een gewapenden inval in een ander land en het dooden van menschen zonder oorlogsver klaring betreft. Roosevelt zeide het te betx-eu- ren, dat de wereld tot dusver zoo weinig voor deel van de pogingen tot handhaving van den vrede heeft gehad en dat 't geloof in de heilig heid van internationale verplichtingen aan j het verdwijnen is. De thans opgroeiende generatie, al dus de pi-esident, kent de verschrik kingen van den oorlog niet en weet niet, wat oorlog beteekent. De atmos feer eener munitiefabriek en het heldendom op de slagvelden schijnt stimuleerende en welkome afwisse ling na het dorre, droefgeestige bestaan, dat de moeilijke tijden van thans met zich brengen. Het Amerikaansche volk zal echter aan deze illusie niet ten offer vallen, want het weet, zoo vervolgde Roose velt, dat op de- geestdrift en de kort stondige welvaart van den oorlogstijd onverbiddelijk een economische en sociale catastrofe volgt voor hen. die den oorlog overleven. Amerika zal daarom zijn werk voor den wereldvrede voortzetten, doch natuurlijk tegelijkertijd zorg dragen voor een-.voldoende verdediging zijner grenzen, te land, ter zee en I in de lucht. J Italianen marcheeren op bij volle maan. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes). ADDIS ABEBA, Maandagavond 11 Novem ber. De ernst van den huidigen toestand aan de beide fronten, van Abessynisch stand punt uit beschouwd, begint thans in Addis Abeba door te dringen. Dit geldt in het bij zonder voor de situatie aan het Zuidelijk front. Terwijl de berichten melden, dat de Abessy- nische troepen tusschen Sasabaneh en Dag- gabhoer in een wanhopig gevecht langzaam werden teruggedrongen, tracht de Abessyni- sche regeering hier in de hoofdstad den in druk te wekken, alsof haar vertegenwoordigers hun koelbloedigheid niet verliezen, ook al staan zij met den rug tegen den muur. Uit Abessynisch standpunt bekeken, beleef den de Abessynische regeeringsvertegenwoor- digers hedenmox-gen benauwder oogenblikken dan zij sedert het uitbreken der vijandelijk heden hebben gekend. Zij hadden een voort- durenden stroom van telegrammen te verdu ren van journalisten, die het laatste nieuws uit Rome meldden. De berichten bestonden louter en alleen uit mededeelingen over de vorderingen en veroveringen der Italiaansche troepen. De overweging, dat de Italiaansche cpmarsch als zoodanig in het Abessynische verdedigings plan was opgenomen, doch in werkelijkheid door zijn omvang de Abessynische berekenin gen heeft overschi-eden, heeft de gemoederen in de hoofdstad niet geheel tot rust gebracht. Uit officieele Europeesche bron werd mij mee gedeeld, dat Ras Desta een zeer emstigen ne derlaag heeft geleden in het Zuiden, zoodat hij zelf gedwongen was te vluchten om zijn leven te redden. Vanmiddag om vier uur weigerde de Abes synische ï-egeering toe te geven, dat Sasa baneh in handen der Italianen was gevallen en dat Daggbhoer door Italiaansche vliegtui gen was gebombardeerd. Het was echter maar al te duidelijk, dat deze ontkenning moest die nen om de bezorgdheid en de verwarring der regeering te verbergen. Men hechtte er daar om hier ook slechts weinig waarde aan. Een regeeringsambtenaar verklaarde, dat de keizer nadrukkelijk ontkende, dat Sasa baneh door de Italianen was veroverd". Een oogenblik later zeide hij, dat „de keizer niet wist, of Sasabaneh was gevallen". Tegelijker tijd zeide hij ook, dat het niet mogelijk was na te gaan of de keizer eenig bericht van het front had ontvangen of niet. Uit berichten, die ik heb ontvangen, valt af te leiden, dat Dagabhoer élk oogenblik in han den der Italianen kan vallen. De toestand in het noorden schijnt ook critiek te zijn gewor den. Ik heb twee berichten ontvangen, die beiden uit betrouwbai-e bron afkomstig zijn. Het eene bevat de mode deeling, dat de keizer den Abessynische troepen heeft bevolen, uit het district van Malalle terug te trekken en instructies heeft gegeven zich niet te verzetten tegen den opmarsch der Italianen. Volgens het tweede bericht bezetten de Abessynische troepen thans posities rondom Makalle. Ras Seyoern ligt ten Zuiden van de stad, Dadjasmatsj Kassa ten Oosten en Ras Kassa ten Westen. Ras Kassa's zoon dekt den Noordelijken toegang tot de stad. Op hetzelfde oogenblik, waarop ik deze be- ichten ontving, ontkende de Abessynische regeering met klem, dat de Italianen Antalo zouden hebben genomen. Als men aanneemt, dat deze Italiaansche beluchten juist zijn, schijnt het eerste be richt de mee9t waarschijnlijke oplossing te geven. In dat geval kan het tweede bericht al leen maar juist zijn, als Ras Seyoem nog ver der is terug getrokken en den Italianen de kans heeft gegeven om hun opmarsch voort zetten zonder verzet te ontmoeten. Een Abessynisch regeeringspersoon zei van daag: „Wij zien niets liever, dat dat de Ita lianen zich in Makalle nederzetten." Men meent, dat deze opmerking geïnspix-eerd is door het feit, dat Makkelle zelf niet als een be langrijke strategische en tactische positie wordt beschouwd, zoolang de streken ten Zui den daarvan niet eveneens zijn veroverd. Men gelooft niet zonder reden, dat de Ita liaansche opmarsch met opzet met volle maan plaats vindt, omdat dit een ernstige belemme ring vormt van de Abessynische tactiek van nachtelijke aanvallen. Zoolang de maan zoo helder schijnt als op het oogenblik, hebben de Italianen des nachts weinig te vreezen. Gis ternacht verlichtte de maan het landschap zoo helder, dat men mijlen ver kon zien. Het is interessant er aan te herinneren, dat toen de eerste Italiaansche aanvallen gemeld werden, waarbij Adoea en Aksoem hun in handen vielen, de operaties eveneens met' volle maan plaats vonden. Toebereidselen bij den bergpas Amba Aladsje. Dadislas Farago seint ons uit Noord- Abessynië: Na uitgebreide onderzoekingen die mij als gevolg van het gebrek aan communicatie middelen zeer veel moeite hebben gekost, ben ik thans in staat een betrouwbaar verslag te geven over den toestand aan het Noordelijke front. Ras Seysoem. die zich nabij Makalle ophoudt met achttienduizend krijgers, heeft van den keizer orders gekregen niet tot verdediging, maar tot het afmatten van den vijand over te gaan. De voornaamste Abessynische strijd krachten zijn geconcentreerd achter Amba Aladsje. een pas van slechts dertig voet breedte tusschen twee bergen, elk pl.m. tien duizend voet hoog. Water is hier in over vloed, zoodat de Abesyniërs in staat zijn de komst der Italianen af te wachten. Een weinig ten westen van den Amba Aladsje hebben de Abessyniërs een smallen weg aangelegd waar een deel der troepen heengezonden werden teneinde de Italianen bij hun nadering te kunnen omsingelen. Abessynische draadlooze stations hebben dezer dagen berichten uit Italiaansche vlieg tuigen onderschept, waaruit bleek, dat de Italianen dezen tweeden geheimen weg ont dekt hadden en daarom het* besluit hadden genomen hun strijdkrachten te verdeelen en deze gelijktijdig te laten optrekken. Hierixx ligt de reden van het langzame tempo van den opmarsch. Men heeft mij verteld, dat de keizer naar Amba Aladsje zal komen, maar hij kan dezen bergpas alleen per karavaan bereiken, wat op z'n minst veertig dagen duurt. De Abessyniërs maken zich daar echter niet bezorgd over, want zij zijn er zeker van. dat de Italianen er niet korter over zullen doen. In de buurt van Amba Aladsje was ik getuige van de manier, waarop de Abessyniërs wegen aanleggen. Bij gebrek aan explosieve stoffen hebben zij hun toevlucht genomen tot deen ander systeem om de rotsen op te blazen, Om de rots legden zij vuren aan, die den heelen nacht bleven branden. Toen het ge steente des morgeixs rood gloeiend stond,, wierpen zij koud zout water over de rots heen, wat een explosie tot gevolg had. Het is mij gebleken, dat het achterwege- blijven van iederen tegenstand van de Abes syniërs vei'band houdt met een speciale tac tiek welke door dén keizer bevolen is. De tot nogtoe gevoerde gevechten waren hoofdzake lijk schermutselingen, die geleverd werden door zelfstandige rooverhoofdlieden, wien het om buit te doen was. De Abessyniërs zijn er in geslaagd over het Italiaansche hoofdkwartier inlichtingen te verkrijgen, welke' hun werden verstrekt door Italiaansche onderdanen uit Eritrea, die vrij wel dagelijks naar Abessynische zijde deser- teeren. De Eritreeëi's deelden mede, dat het langzame tempo van den opmarsch medé geschiedt met de bedoeling een voedseltekort bij de Abessynische troepen te doen ontstaan, zoodat deze na vier of vijf maanden den tegenstand zouden moeten opgeven. Een feit is, dat de Abessynische strijdkrachten op het oogenblik over geringe hoeveelheden voed sel beschikken, doch in het land zelf is nog voldoende voorraad aanwezig. Stoomschip in tweeën gebroken Voorschip zonk; dertig opvorenden op de rotsen gezien. Het Britsche stoomschip „Silverhazel" is, volgens een A.N.P.-bericht uit Manilla, op de rotsen van de San Beernardine gestrand. Het schip brak in tweeën en zonk gedeel telijk. De „Silverhazel", die 5302 ton meet, ha<i 55 passagiers aan boord. Dertig opvarenden zijn op de rotsen ge zien. De overige zouden zich nog op het voorschip bevinden, dat in tegenstelling met het achterschip, nog niet is gezonken. BEKRONINGEN OP HONDENTENTOON STELLING. Op de te Brussel gehouden hondententoon- steiling werd een groot succes behaald door onze stadgenoote mevr. C. P. GunckelDek king, eigenaresse van de Kennel of Joy. Met haar gladharigen foxterrier-reu .Smooth Prince of Joy" behaalde zij den eersten prijs in de open klasse. Haar fokproduct „Smooth Corporal of Joy", een hond van 7 maanden, werd kampioen en de beste gladharige fox- terrier, waarbij hij tevens een internationale kampioene versloeg. (Copyright A.B.C. Press Service). BRITSCHE VERKIEZINGSVERGADERING ONTAARDDE IN VECHTPARTIJ. LONDEN, 11 Nov. (Reuter). Een conser vatieve vergadering te Mile End (West-Lon- den) welke door 1500 pei'sonen werd bezocht, is door een 150-tal communisten onmogelijk gemaakt. De spreker de Candida at Dr. O'Donovan kon zich door het lawaai dat de communisten maakten, niet verstaanbaar maken. Er ont stond een algemeene vechtpartij, waarbij vuis ten, voeten en stoelen te pas kwamen. JEAN BATTEN TE CASABLANCA. De jeugdige Nieuw-Zeelandsche pilote, Jean Batten, die gisteren van het Britsche vlieg veld Lympne is opgestegen voor 'n vlucht naar Z.-Amerika, is om 16 uur 20 plaatselijken tijd te Casablanca aangekomen. Zij verklaarde bij aankomst, dat zij een prachtigen tocht had gehad. Bij het aan breken van den dag zal zij doorvliegen naar Senegal en Villa Cisneros aandoen voor het innemen van benzine. ONZE DACELIJKSCBE KINDERVERTELLINC. NEDERLANDSCHE HANDELSREIZIGERS VEREENIGING „HERMES". De afdeeling Haarlem dezer vei'eeniging houdt Donderdag 14 November een algemeene vergadering in Café-restaurant 't Eolwerk. Voor deze vergadering is een korte agenda uitgeschreven, waarin voorkomt de behande ling van het St. Nicolaasfeest voor de kinde- x-en der leden, dat dit jaar gehouden zal worden dit jaar op Zaterdag 7 December. Na behandeling van de agenda zal de secre taris een lezing houden over Verkoopkunde in onzen tijd, een zeer belangrijk onderwerp voor jong en oud. Ongeorganiseerde vertegenwoor digers van handel en industrie kunnen deze vergadering bijwonen. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 vanaf 35- j£ ™ein££ BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) In een oogwexxk is Thijs op de plaats, waar het geluid vandaan komt. Het is een open plek, waar hij aanlandt en wat hij daar ziet is wel iets heel erg vreemds. Daar hangt aan een boomtak een kabouter mannetje te spartelen. De tak zit door zijn kleeren heen en het ventje kan zich zoo onmogelijk zelf bevrijden. „Help me," roept hij Thijs toe en meteen begint hij al te vertellen, hoe hij op die rare plaats ge komen is. „Ik ben kabouter Pirimus," zegt hij. „Mijn eenige vijand, de booze uil Wakko, heeft me hierheen gevoerd, hoewel ik het dier nooit kwaad gedaan heb. Toe, bevrijd me, en ik zal je mijn heele leven dankbaar blijven!" WOENSDAG 13 NOVEMBER 1935. HILVERSUM 1875 M. NCRV-uitzending 8.— Schriftlezing. 8.15—9.30 Gramofoon. 10.30 Morgendienst. 11.12.en 12,15 En semble v. d. Horst en gramofoonplaten. 1,15 Gramofoon platen; 2.— Zang door M. Ligt- hart (sopraan). 3.15 Chr. Lectuur. 3.45 Gra mofoon platen. 4.15 Pianorecital, M. C. Salo mons. 5.— Kinderuurtje. 6.— Landbouwcau- serie. 6.30 Onbekend. 7.Berichten, Repor tage. 7.30 Causerie. 7.45 Gramofoon platen. Berichten. 8.05 D. Lüschen (fluit) en M. E. Bouwmeester (orgel). 9.— Voor jonge men- chen. 9.30 Gitaarduetten, O. Schindler en H. Schwanda. Om 10.— Berichten. 10.3011.30 Gramofoon. HILVERSUM II 301 M. VARA-uitzending. 8.Gramofoon. 9.Orgelspel C. Steyn, 9.30 Kookpraatje. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor ax'beid. in de Continubedxujven: Le zing; de Flierefluiters m.m.v. Solisten en de clamatie. 12,Gramofoonplaten, 12,15 Het VARA-orkest. 1.Gramofoonmuziek. 1,15 I,45 Vervolg concert. 2.Voor de vrouw. 2.15 J. Jong (orgel) en B. v. Dongen (zang). 3. Voor de kinderen. 5.30 Het VARA-orkest. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Vervolg concert. 7.,.De Lachhoek". 7.30 Paedagogtsche causerie. 8.— Berichten. 8.15 Gramofoonplaten. 8.30 C. Steyn's accordeonsorkest. 8.50 „Achter de schermen", spel van Kesser. 9.30 Residentie orkest O.I.V. Tiggers. 10.10 Declamatie. Be richten. 10.20 Vervolg concert, m.m.v. Th. Ver- (zang). 11.Lezing. 11,2012.Gra mofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11,2011,50 Gramofoonplaten. 12.05 Orgelconcert. 12,50 Ch. Manning's orkest, 1,50 Gramofoonplaten; 2,25 Voor de scholen. 3.10 Pianorecital J. Wills. 3.35 Sted. orkest Bournemouth, m.m.v. Moisseiwitch (piano). 5.05 Het Western Studio orkest. 5.35 Het Cellini-trio. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7.10 en 7,25 Lezingen. 7.50 Het BBC-dansorkest. 8.35 Causerie. 8.50 BBC- Symphonieorkest, o.l.v. Sir Henry Wood, m. m. v. solist. 9.40 Berichten. 9.55 Vervolg con cert. 10.50 Gevar. px-ogramma. 11,35-12,20 Dans muziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonm.. 12,35 Concert o.l.v. Pascal. 4.20 5.50 en 6.50 Kamermuziek. 9 35 Radiotoonefl. 11.0512.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11,201.20 Concert uit Rest. „Wivex", 2,50- 4 50 Concert door het Omroeporkest, 6.50 Gra- mcfoonplaten. 7.20 Discussie. 9.35 Het Omroep orkest. 10.25—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 10.— Gevar. concert. 11.20 Kamerorkest. 1,35 Gramofoonplaten. 3.35 Kwartetconcert. 4.20 Vroolijk program ma 6.20 Kwintetconcert. 7.35 Stunde der Jun- gen Nation. 8.05 Voor oudstrijders. 9.5011.20 Omroepklein orkest en orwest o.l.v. Margraf. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gramofoonplaten. 12,50 Salonorkest. I,502,20; 5.20 en 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest en gramofoonplaten. 7.35 Gramo foonplaten. 8.20 Sy mphonieconc e r t. 10.30 II.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12,20 en 1 302,20 Het Constantin-orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Viool en piano. 7.20 Pianorecital. 8.20 „Le Grand Mogol", operette van Audran. 10.30 Reportage. 10.4511,20 Gramofoonplaten.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3