Abessynisch succes in het noorden? Onrust in Egypte. Heden Britsche Verkiezingsdag. THIJS IJS EN DE KABOUTER PIRIMUS Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Radio-Procramma PONDERDAG 14 NOVEMBER 1933 De strijd in Abessynië. Ras Seyoem 's troepen zouden vorderingen maken. Sassabaneh en Daggahboer nog in Abessynisch bezit. Volgens Abessynlische mededeelingen zou zich naar het A. N. P. verneemt, tem westen van Makalle een slag ontwikkelen. Voorna melijk zou worden gevochten hij Gheva, een zijrivier der Takaze tusschen Makalle en An- talo. De aanvallende Abessynische troepen behooreri tot het leger van Ras Seyoem en zouden goede vorderingen gemaakt hebben. Een officieel te Harar gepubliceerd com muniqué bevestigt thans, dat de Abes-syniërs te Annale in de nabijheid van Gorahei in den strijd tegen de troepen van generaal Graziani een succes hebben behaald en daar bij zes tanks hebben buitgemaakt. Twaalf Italianen sneuvelden; voorts zijn omstreeks 1000 Italiaansche Somali's gevan gen genomen. Van het zuidelijke front wordt nog volgens het A.N.P. gemeld, dat de Italiaansche troe pen ten noorden van Gorahei langzaam blij ven oprukken. De opmarsch wordt bijna uit sluitend uitgevoerd door tanks en gemotori seerde troepen. Gistermorgen hebben Italiaansche vliegtui gen verkenningsvluchten gemaakt boven Davgaihboer en Djidjiga alsmede boven Tefe- riber. Zij hebben geen bommen laten vallen. Aan het Noordelijke front hebben de vlieg tuigen tot in de nabijheid van Arnba Alejo, ongeveer 50 K.M. ten zuiden vanAntalo gevlo gen- Stamhoofd met manschappen en mitrailleurs naar de Abessyniërs overgeloopen. Men deelt te Addis-Abeba mede. dat on langs uit, Eritrea een stamhoofd met 1457 man, die allen gewapend waren en de be schikking hadden over 26 mitrailleurs, naar Abessynische zijde is overgeloopen. De Negus heeft deze houding van het stamhoofd ten zeerste gewaardeerd. Deze man was in Abes synië ter dood veroordeeld, dooh uitgeweken naar Eritrea, waar hij dienst nam bij het Italiaansche leger. Bij de krijgsoperaties is hij gedeserteerd en naar Abessynië terug gekeerd. Hij is te Addis Abeba aangekomen, waarhij heeft yerklaar-d, dat het Italiaansche leger ernstig te lijden heeft van ziekten, in hoofdzaak dysenterie. De bezetting van Sasabaneh en Daggahboer wordt van Italiaansche zijde vooralsnog niet bevestigd. De Abessynische regeering bevestigt daar entegen dat Italiaansche vliegtuigen bo ven Daggahboer en Djidjiga zijn verschenen in den loop van hedenmorgen. Zij hebben bommen neergeworpen, waardoor te Daggah- boer twee personen gewond werden. De correspondent van Reuter-A,N.P. te Harar meldt, dat de eenige verliezen, die tot dusverre door het bombardement van de Ita liaansche vliegtuigen ontstaan zijn, twee dooden zijn, die vielen op den weg tusschen Djidjiga en Daggahboer. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Asmara seint, dat het plan van den opmarsch van generaal Graziani in Ogaden gebaseerd is op een succcessievelijk bezetten van de wa terputten ten behoeve van de verbinding met de streken achter het front. Deze waterput ten zijn zeldzaam en liggen op grooten af stand van elkander, zoodat zij slechts ver overd bunnen worden nadat groote woestijn gebieden zijn gepasseerd. Wanneer een Ita liaansche colonne bij een dergelijken water- punt aangenkomen is, worden hier verster kingen ingericht, waarna op aanvullende troepen gewacht wordt. Eerst dan kan de eerste colonne weer verder opmarcheeren. De gouverneur-generaal der Italiaansche bezittingen, in Oost-Afrika, generaal de Bono heeft, naar de Romeinsohe avondbladen mel den, gisteren officieel bezit van Makalle ge nomen. In zijn gezelschap bevond zich de mi nister voor de propaganda, graaf Ciano. Ge neraal De Bono werd ontvangen door Ras Koeksa, die omringd was door zijn onder aanvoerders en de geestelijkheid. Jean Batten over den Zuide lijken Atlantischen Oceaan. Record met ruim drie uur verbeterd. China. LONDEN, 14 November (A.N.P.) De vlieg- ster Jean Batten, die Woensdagochtend te 5.30 uur uit Dakar startte voor een solo vlucht over de Zuidelijke route van den At lantischen Oceaan is te 2.45 uur- Oostelijke- standaardtijd of 14 uur en 15 minuten na haar vertrek uit Dakar te Port Natal in Brazilië geland. Het record is met drie uur en een kwartier verbeterd. Jean Batten zet heden kaar tocht voort naar Rio de Janeiro. Generaal Soen vermoord. Uit Tientsjin wordt aan de bladen mede gedeeld, dat maarschalk Soen Tsjoean Fang die als gouverneur van de Yangste-provin- cies langen tijd een belangrijke rol in de Chineesche politiek heeft gespeeld door een Chineesche vrouw is doodgeschoten terwijl hij in een Boeddhistischen tempel zijn gebed 1 verrichtte. Soen was destijds een der groote tegenstan ders van maarschalk Tsjang Tso Lin. De Chineesche vrouw is de dochter van Sze Tsjoeng-ping, een magistraat, die in 1924 te Peng-poe op last van generaal Soen gefusil leerd is. Amerika. Vlootmanoeuvres op groote schaal. Uit San Pedro in Califomië wordt gemeld, dat gisteren 100 oorlogsschepen met 400 vlieg tuigen zijn vertrokken voor groote manoeuvres Het doel van de oefeningen wordt streng geheim gehouden. (Reuter). DE STRATEGISCHE POSITIE DER ABESSYNIËRS. Om het behoud der munitie- toevoerwegen. (Van onzen bij zonderen correspondent W. F. Deedes). ADDIS ABEBA, Woensdagavond 13 Novem ber. De hevigste en waarschijnlijk meest critieke veldslag sedert het uitbreken van den oorlog, zal vermoedelijk worden geleverd tus schen Harrar en Djidjiga en wel veel spoediger dan men verwacht. Dit is de gevolgtrekking, die men hier uit den verrassend snellen opmarsch der Italianen in het Zuiden heeft gemaakt. Berichten over de posities der Italiaansche troepen zijn slechts vraag en men gelooft al gemeen. dat zij Djidjiga als hun eerstvolgende doel hebben gekozen. Deze meening berust op de volgende overwegingen. Ten eerste is het moeilijk hun leger halt te doen houden op zoo korten afstand van Djidjiga, en ten tweede is het duidelijk, dat de Italianen den weg, waarlangs wapenmateriaal voor de Abes syniërs wordt ingevoerd uit Berbera in Britsch Somaliland willen afsnijden. Geruchten over de bewegingen van de verdedigende troepen in Ogaden zijn te vaag on),, betrouwbaar te zijn. Berichten over het aantal dooden en gewon den varieeren tusschen getallen van 500 en 2000. Het schijnt wel zeker te zijn, dat Hapte Michael's leger,dat Gorrahei verdedigde, ern stige verliezen heeft geleden, maar het is even zeer mogelijk, dat'dé inheemsche Italiaansche troepen bij den aanval verliezen hebben ge leden. Buitenstaanders, die de landstreek kennen, meenen, dat alleen een wondér zal kunnen verhinderen, dat een of meer der vier opruk kende Italiaansche colonnes binnen alfzien- baren tijd Djidjiga zal bereiken; Zij geven ech ter tevens te kennen, dat er waarschijnlijk hevig gevochten zal worden, voordat de Italia nen inderdaad voor Djidjiga zullen staan. Het is daarom vermoedelijk nuttiger om het mogelijk verloop der vijandelijkheden in de toekomst af te leiden uit de aantallen, posities en bewegingen der Abessynische troepen, welke gegevens ik zoo juist in mijn bezit heb gekre gen. Zij zijn echter voor wat het zuiden be treft aanmerkelijk minder correct dan de ge gevens over de gebeurtenissen aan het Noor delijk front, omdat het terrein der actie daar zooveel grooter is en er onlangs belangrijke bewegingen van de legers hebben plaats ge vonden. Ras Nassiboe's leger is nog steeds de sterk ste Abessynische troepenmacht in het Zuiden. Honderdvijftig duizend van zijn manschappen liggen tusschen Harar en Djidjiga en ten zui den van deze twee steden. Deze troepen bezet ten ongeveer een rechthoek, waarvan Harar, Djidjiga, Biaworaba eh Warroh de hoeken vormen. Ras Nassiboe's troepen zullen groo- tendeels belast worden met de kritieke verde diging van Harar. Er is verder nog een leger van 60.000 man onder bevel van Ras Getastjof, dat achter Djidjiga ligt, in een driehoek ge vormd door de spoorlijn en de grens van Britsch Somaliland. Het grootste deel van Dedjasmatsj Ambo's leger van 40.000 man, be vindt zich hi het oosten van Aroesi, waar schijnlijk ongeveer 50 mijl ten Zuiden van Harar. Misschien hebben zij hun positie kort geleden eenigszins' gewijzigd. De Abessynische troepenmacht, waarover de meeste twijfel be staat is Hapte Michael's leger, dat rondom Gorrahei lag. Het bestond oorspronkelijk uit 20.000 man, thans echter waarschijnlijk uit veel minder. Ras Desta's troepen zijn op het oogenblik van het meeste belang. Ras Desta heeft 20.000 man onder zijn bevel. Zijn hoofdkwartier is in Allata. Hij bevindt zich thans dichter bij het centrum van het Bale-district. Achter hem in het Sidamo-district, ligt een reserve van 80.000 man. In het oostelijke gedeelte van het zuide lijk gebied zijn de legers kleiner en meer on derverdeeld. Uit dit overzicht kan men een indruk krijgen van de toekomstige bewegingen van de be trouwbare leiders als Ras Desta, die reeds met zijn troepen in Oostelijke richting trekt. Een betrouwbaar en onpartijdig persoon gaf mij vanmorgen een uiteenzetting van deze bewegingen en gaf nadrukkelijk als zijn mee ning te kennen, dat hij veel succes daarvan verwachtte. Minstens de helft van' Ras Desta's troepen trekt reeds oostwaarts, terwijl duidelijke, maar minder betrouwbare berichten eveneens gelijktijdige bewegingen in Zuidelijke richting melden. Uit. onpartijdige bron verneem ik, dat een groot deel van Ras Desta's troepen zuid oostwaarts is getrokken in de richting van Dolo, vermoedelijk met de bedoeling om Moga discio, de haven van Italiaansch Somaliland, te bereiken. Als dit juist is, blijkt, dat de twee grootste elkaar bestrijdende legermachten in volkomen tegenovergestelde richting marchee- ren, zonder elkaar te ontmoeten. Aan de noordzijde van het zuidelijke front ziet de toestand er meer kritiek voor de Abes syniërs uit. Ik verneem, dat Ras Nassiboe tot een zuidwaartsche insluipende manoeuvre is overgegaan om daardoor om de Italianen heen te tre&ken, in plaats yan tegenover hen te komen staan. De breedte van den sector, waar over de Italianen opmarcheeren, schijnt dit plan echter te zullen verijdelen. De Abessyniërs houden vol, dat hun plannen niet in de war gebracht zijn door de laatste gebeurtenissen, maar dit lijkt, zooals ik giste ren reeds zeide, twijfelachtig. Intusschen be vinden de Abessyniërs zich, wat hun wapen- invoer betreft in een lastige positie, want als de Italianen er in slagen tot aan Djidjiga op te trekken, zullen daardoor de huidige rege lingen, waarbij Britsche wapenen en munitie uit Berbera werden aangevoerd, in de war worden gebracht. Vanmorgen werd een Ita liaansche verkenningsvlucht boven Djidjiga gesignaleerd. Vermoedelijk zullen de Abessy niërs trachten niet alle invoer via dezelfde plaats te.laten loopen. De Abessynische regee ring heeft het Fransche verzoek de spoorlijn niet voor wapentransport te gebruiken, waar mede men hoopte Italiaansche bombarde menten op de lijn te voorkomen, van de hand gewezen. Zij is van plan een gedeelte der Brit sche ammunitie via Dzjiboeti en een ander gedeelte per vrachtdienst uit Berbera te ver voeren. Haar laatste toevlucht is Port Soedan, waarvandaan met zware vrachtwagens en muilezels via Koermoek in den Engelsch-Egyp- tischen Soedan en Nakamti in West-Abessynië de voorraden naar Addis Abeba zullen kunnen worden vervoerd. (Auteursrecht Morningpost-A.N.P.) Wafdpartij eischt beëindiging van iedere samenwerking met Engeland. Groot aantal gewonden en een doode bij botsingen. Reuter meldt uit Kairo, dat gisteren, tijdens de viering van den Onafhankelijkheidsdag vechtpartijen hebben plaats gehad tusschen studenten en de politie. De studenten vierden den Onafhankelijk heidsdag door het werk te staken en betoo gingen te houden, waarbij zij hun ontstem ming over Sir Samuel Hoare te kennen gaven en den oppositieleider (Wafdpartij) Nahas. Pasja hun hulde betuigden. Het A.N.P. verneemt nader: De opwinding tegen Engeland, die de Wafd-partij onder de bevolking gewekt heeft, is buitengewoon groot. Na het einde van een massavergadering is het, toen Nahas Pasja zich naar het Volks huis, het hoofdkwartier van de Wafdpartij, had begeven, wederom tot botsingen gekomen. Toen Nahas Pasja hét Volkshuis binnen trad barstte de menigte, die hem had bege leid in gejuich uit. Kreten als: „Weg met de Engelschen" en „Leve de revolutie" wer den. geschreeuwd. De politie trad daarop met de wapenen tegen de menigte op en bestormde, toen het geheel niet wilde ophouden het Volks huis. Talrijke personen werden gearresteerd, terwijl ongeveer 30 personen door schoten ge wond werden. Een der demonstranten is ge dood. Ook verscheidene agenten van politie bekwamen verwondingen. Het totale aantal gekwetsten aan beide kanten bedroeg Woens dagavond in Kairo 100 en in Tantah 70. Woensdag laat in den avond heerschte overal rust. De regeering vreesde echter, dat de onlusten vandaag voortgezet zouden wor den en op de provincie zouden overslaan. Alle gouverneurs en commandanten van politie hebben de strengste instructies ontvangen. De staking aan aile Egyptische hoogéscholen, die Woensdag begonnen -is. zou vandaag worden voortgezet. Na de scherpe, anti-Engeïsche redevoering- van Nahas Pasja en na de resolutie, die in de massavergadering ,is aangenomen, neemt men. hier algemeen aan, dat,.de regeering zal af treden. Het is volkomen onzeker hoe de toe stand zich verder zal ontwikkelen. Men ver wacht echter niet, dat hieruit reacties zullen voortvloeien voor het conflict in de Middel- landsche Zee. Nahas Pasja heeft in zijn voor 20.000 per sonen uitgesproken rede de volgende eischen samengesteld: le. Het Egyptische volk moet worden uit- .genoodigd elke samenwerking met de Engel schen op te geven. 2. De regeering moet aftreden als protest tegen de Engelsche inmenging in de binnen- Iandsche Egyptische aangelegenheden. 3e. De regeering zal niet gesteund worden ingeval zij niet aftrèedt. 4e. Elke regeering, die met de Engelschen samenwerkt wordt als tegenstandster van het volk beschouwd. In kringen, die niet tot de Wafd-partij be- hooren beschouwt mendeze rede als een oproep tot revolutie. Wat zal de uitslag zijn (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN, 14 November. Als zij allen van hun recht gebruik maken zullen vandaag ongeveer 30.000.000 kiezers en stemlokalen van Groot Brittannië bezoeken om hun stemmen uiit te brengen op de can didaten van hun keuze. Minder dan tweederde deel van het kiezerskorps maakt in het alge meen van het kiesrecht gebruik. Zelfs in de schrikv-e-rkiezimg van 1931 bleven bijna 9.000.000 kiezers weg. Men heeft van alle kan ten vernomen dat de verkiezingscampagne, die nu aan haar einde is gekomen, zich doör ongewone lusteloosheid en door gebrek aan geestdrift bij het publiek heeft gekenmerkt. Tot op het laaitste oogenblik hebben de leiders der regeeriwgspartijen de kiezers op het hart gedrukt, dat zij de positie van de nationale regeering ernstig in gevaar kunnen brengen indien zij verzuimen ter stembus te gaan in de veronderstelling dat zij de moeite niet be hoeven te nemen, omdat deze regeering toch bij voorbaat van een goede overwinning ver zekerd is. Ondanks deze waarschuwing mag men, afgaande op de voorteekenen, veronder stellen dat meer kiezers dan gewoonlijk zich van stemming zullen onthouden. De pogingen om de stemmen der bevolking ■te winnen hebben in dit land nimmer een hartverheffend karakter gedragen. In de jong- stp campagne hebben ze het zeker niet ge daan. De groote middenmoot van kiezers, die naar men mag aannemen uit het meest in telligente deel der bevolking bestaat en die niet bereid is aan welke partij ook een mono polie te geven van superioriteit in de behande ling van nationale en internationale zaken, moet meer dan ooit getroffen zijn geworden en onaangenaam getroffen zijn geworden door het ruime gebruik dat candidaten en hun helpers in alile partijen hebben gemaakt van schrikaanjaging en verdachtmaking, grove middelen die alleen kunnen worden aangegre pen indien men a priori de schranderheid van het kiezersvolk geringschat. Labour en Liberalen hebben de angstwekkende voorstel ling gegeven dat een nieuwe nationale regee ring het land tot de tanden zou wapenen, het geen niet alleen op den duur tot oorlog zou leiden maar dat- al gauw tot maatregelen zou leiden, tot inkrimping van sociale zorg, omdat de .oorlogsdiensten het grootste deel van 's lands inkomsten zouden opeisohen. De Con servatieven hebben op hun beurt het schrik beeld van oorlog voor de oogen der kiezers doen- rijzen door te verklaren dat de mili tante pacifisten het land. in het' huidig inter nationaal dispuut naar militaire sancties zou den drijven hoe 'zeer Ehgeland's strijd macht daartoe thans te zwak is en dat zulke sancties een Europeeschen oorlog zouden doen ontbranden. De partijen hebben elkaar over en weer eiken dag leugenachtigheid verweten op dit of op dat punt. Zulke verwijten zijn wat drastisch. De waarheid heeft in verkiezings partijstrijd minstens evenveel gestalten als er partijen zijn. Een leelijke trek van den strijd om de stem men,;. is geweest het. optreden van lawaaima kersen orde verstoor der s /in vergaderingen van nationale 'candidaten. De regeerings- partij heeft verklaard dat de Communisten er de hand in hebben gehad. Dat kan wel wezen. Maan* er zijn millioenen kiezers in het land, wier leven hard' en zorgelijk en zelfs ellendig is, maar die overigens -niet weten wat Com munisme is. Het is mogelijk dat zulke men- schen hun geduld en hun redelijkheid verlie zen wanneer een renegaat als MacDonald in zal venden toon te kennen geeft hoe dom hij zijn hoorders acht dool* zelfs te denken aan het steunen van een partijwaarvan hij eens de leider was. Overloopers zijn nooit popu lair geweest, met hoeveel overtuiging en op rechtheid de overlooper ook mocht hebben gehandeld. Het zijn juist de candidaten ge weest die voor het idee van een nationaal be stuur oude en lang gekoesterde opvattingen hebben prijsgegeven (de twee MacDonalds, Simon, Runciman, Thomas) die weinig of geen gelegenheid hebben gehad zich in ver kiezingsvergaderingen te doen hooren. Neville Chamberlain heeft ook wat last gehad van ordeverstoringen; maar hij heeft er om ge vraagd door zijn mateloos schrikbarende voor stellingen van wat het land te wachten zou zijn, indien de Labourpatij aan 't bewind zou komen. Waarschijnlijk zullen de herriema kers leeren in den uitslag der verkiezingen, dat zij hun zaak meer kwaad dan goed heb ben gedaan. De Britten zijn altijd uiterst ge voelig geweest op het punt van vrij e m-eenings- uiting, en de argumenten van de slachtoffers der herrie, dat hun het recht van spreken wordit onthouden en dat zulke tooneele-n, als zich in Seiaham (MacDonald's district) hebben voorgedaan, duidelijk voorspellen hoe het met de politieke vrijheid der burgers zou gaan in dien zij aan een Socialistisch regime werden overgeleverd, hebben voor den gemiddelden Engelsohman een overtuigenden klank. Aan den vooravond van den verkiezingsdag hebben de nationale partijen en haar persor ganen, der jongste verkiezingstraditie ge trouw, nog een nieuw schrikrniddel aangewend om millioenen kiezers aan haar zijde te krij gen. De voorstelling was dat personen met eigendommen door een Labourregee-ring van die eigendommen zouden worden beroofd. Het land telt millioenen huisvaders, die met be hulp van hypotheken, door de zoogenaamde bouw-vereenigingen verstrekt, in naam eigenaars zijn van de huizen welke zij bewo nen. De grootte van hun aandeel in het huis bezit hangt af van den duur der bewoning. In de meeste gevallen staan de huizen op pacht grond, die nooit hun eigendom kan worden. Het-huisefgenaarschap is dus veelal zeer voor waardelijk. Dat neemt niet weg dat velen een niet onaanzienlijk bedrag in hun huls hebben belegd. De regeeringssprekers en de organen die hen steunen hebben ter elfder ure doen weten dat dit bedrag verloren zal gaan indien Labour (men spreekt aan dien kant steeds van Socialisten) aan het bewind komt. De tegen partij heeft op haar beurt geweigerd aan het beleid der regeering, in de vier afgeloopen jaren gevolgd, ook maar de geringste ver-' dienste toe te kennen. Ze heeft in onredelijke en onrechtvaardige voorstellingen voor haar tegenstanders niet ondergedaan. De gansche zaak is meer opgeschroefd geweest dan ooit, en dat was ook te verwachten, want er was weinig of geen meeningsverschil over inter nationaal beleid, een punt dat in dit stadium alle andere overschaduwt. De verwachting is, dat de regeering haar meerderheid van 420 zal zien teruggebracht tot 150 of 200 of daaromtrent. De uitslagen van vanavond zullen ongetwijfeld veel winst brengen voor Labour. De stedelijke uitslagen komen liet eerst binnen. Maar in de uitslagen van morgen zal de normale verhouding zich herstellen. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs Ijs verricht zijn redding naar behooren. Hij bevrijdt Pirimus ijit zijn gevangenschap' en zet hem dan voorzichtig op den grond. Het mannetje is dol van vreugde en bedankt Thijs wel twintig maal! „Och," zegt Thijs. „Ik deed heusch toch niets anders dan mijn plicht." Pirimus.noodigt Thijs uit met hem mee te gaan naar zijn huis. een grot, niet ver uit de buurt. „Het is wel geen paleis," zegt het kaboutermannetje, „maar we kunnen er in ieder geval eens rustig praten." Nu, daar voelt Thijs wel wat voor, LYNCHJUSTITIE WEER AAN HET WERK ALT AIR (Texas), 13 November (Reuter). Twee negers, die beschuldigd werden van moord op een blank meisje, zijn door de me nigte aan de handen van den Sheriff ontrukt en aan een boom opgehangen. De menigte ging vervolgens op zoek naar een derden neger, die eveneens schuldig w-erd ge acht. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 vanaf i - met garantie, pijn- vanar J oj. 1oos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 15 NOV. 1935. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 11.30—12.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 12.15 Gram. pl. en Schlagermuziek. 3.15 Gram. pl. 3.30 Or gelconcert en Gram. pl. 5.00 Orkestconcert, Gram. pl. en lezingen. 7,35 Gram. pl. 8.00 Be richten. 8.05 Causerie. 8.35 Symphonieconcert en Gram. pl. 10.15 Gram. pl. 10.30 Berichten. Schlagermuziek. 11.1512.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Orgelspel C. Steyn, 8.30 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding VPRO, 10.15 Declamatie. 10.35 Gram. pl. 11.00 Declamatie. 11.20 Gram. pl. 12.00 Kiovacs Lajos' orkest. 1.00 Gram. pl. 1.15 Orkestconcert. 2.00 Zang door J. Tóft. A. d. vleugel: E. Veen. 2.15 Het Omroeporkest. 3.00 Zang en piano. 3.15 De AVRD-Decibels. 4.00 Gram. pl. 5.00 Kinderuur. 5.30 Gram. pl. 6.00 Orgelspel Reg. Foort. 6.30 J. Jong (orgel), I. Rossican (piano), E. Walis (viool) en S. Sipos (cymbaal). 7.00 Lezing over Mazzini, Gram. pl. en declamatie. 7.50 Berichten. 8.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 8.05 „Onze Bijbel". 8.30 P. Kok (sopraan) en H. Borkent (tenor). 9.00 Een half uur bij Alb. Schweitzer. 9.30 Gram.pl. 10.20 Muzikale causerie, 10.30 Gram. pl. 10.45 Be richten. 11.00 Voordracht, 11.12 Jazzmuziek. 11.40—12.00 Gram. pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.2011.50 Or gelspel F. Bayco, 12.1-0 Het Trocadero Cinema Orkest. 12.50 BBC-Dansork-est, 1.35 Philh. Strijkorkest mmv. cellist. 2.25 Voor de scho len. 3.55 Lezing. 4.20 Gram. pl. 5.35 Octetcon cert. 6.20 Berichten. 7.10 Lezingen. 8.20 „Eden End", spel van Priestley. 9.50 Berichten. 10.2-0 Lezing. 10.40 BBC-Orkest. 11.35—12.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Orkestconcert. 2.50 Gram. pl. 3.20 Orgel en fluit. 4.20 Orkest concert. 6.50 Kamermuziek. 6.50 Vervolg ka mermuziek. 8.20 Zang en piano. 9.05 Orkest en solisten. 11.0512.35 Orkestconcert. KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.504.50 Orkest concert. 7.20 Radiotooneel. 9.05 Gram. pl. 10.05 10.35 Mandolineconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 1.35 Gram. pl. 3.20 Duo en solisten. 4.20 Orkest, trio en solisten. 6 05 Concert. 6.20 Omroepkleinorkest, 7.35 Radio tooneel. 3.50 Zang en piano. 10.2011.2'0 Or kestconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Salonorkest en zang. 5.20 Populair concert. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Radiotooneel. 9.35 Gevar, programma. 10.4511.20 Gram. pl. 484 M.: 12.20 Gram. pl. 12 50 Omroeporkest. 1.40 Zang. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Symphonie concert. 6.20 Gram. pl. 6,50 Kwartetconcert. 7.10 Gram. pl. 7.35 Zang. 8.20 Symphoniecon cert. 10.3011.20 Gram. pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Rijkszending (radiotooneel). 8.50 Or kest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Piano recital. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dans muziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3