DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Schip verm. aankomst Laatste bericht Armuru F 'bao (v. IJm.) Alkmaar Hamburg Amstelkerk W. Afrika Amazone Barcelona Amstelland Buenos Aires Ameland Rosario Asien Lulea (v. IJm.) Chili Bennekom Chili Berenice Stettin Barneveld Chili Bloemfontein Zuid Afrika Baarn Hamburg Clytoneus Batavia Garibia West Indië Ceres (Ned.) Bourgas Calypso Midd. Zee Deucalion Izmir Enggano Batavia Eemland Hamburg Franz Rudolf Hernösand Grootekerk Japan Ganymedes Bourgas Gryfevale Buenos Aires Hamdale Beunos Aires Harpalyee V. Constitution Hermes (Ned.) Hamburg Jagersfontein Z. Afrika J. v. Oldenbarneveldt Batavia Irene (Ned.) Kopenhagen Lunula Aruba Livadia Melampus Meliskerk Menes Montferland Michael Tomsky Merula Morna Midsland Myrmidon Na var ra Nijkerk Naumburg Oranje Nassau Phróntis Poelau Laut Patricia Poelau Bras P. L. M. 27 Perseus (Ned.) Reggestroom Rotterdam Rion Salland Stella (Ned.) Saleier St. Annaland ''Saturnus Trajanus Tarakan Trompenberg Uckermark Ulysses Vulcanus Venezuela Venus Hamburg Batavia Zuid Afrika Nederl. Indië Buenos Aires Archangel Curacao Barcelona Swansea Batavia St. Caballo (v. IJm.) Z. Afrika Ned. Indië West Indië Batavia Batavia West Indië Batavia Melilla (v. IJm.) Hamburg West Afrika Aruba Odessa Buenos Aires Alexandrië Batavia New Castle Alexandrië Alexandrië Batavia Leningrad Ned. Indië Alexandrië Midd. Zee West Indië Hamburg Japan 17 Nov. 19 Nov. 14 Nov. 14 Dec. 14 Nov. 1 Dec. 10 Dec. 30 Nov. 17 Nov. heden 30 Nov. 8 Dec. 7 Dec. 18 Dec. 22 Nov. 1 Dec. heden 15 Nov. heden 21 Nov. heden 14 Nov. 28 Nov. 26 Nov. 16 Nov. 5 Dec. 12 Dec. 26 Dec. 20 Nov. 17 Nov. in lading. 14 Nov. te Antwerpen. 8 Nov. van Monrovia 11 Nov. van Lissabon, vertrekt 15 Nov. in lading. 8 Nov. vertrokken. 8 Nov. van Curasao. 11 Nov. van Tocopilla. 13 Nov. te Kopenhagen. 9 Nov. van Callao. 11 Nov. te Lorenzo Marques, in lading. 12 Nov. van Port Said. 13 Nov. van Colon. 12 Nov. vertrokken. 11 Nov. van Fiume. 12 Nov. van Finisterre. in lading, vertrekt 16 Nov. 11 Nov. van Elseneur. 11 Nov. te Manilla. 7 Nov. te Izmir. 8 Nov. vertrokken. 5 Nov. vertrokken. 6 Nov. vertrokken, in lading. 11 Nov. te Southampton. 11 Nov. van Perim. 13 Nov. te Gothenburg in lading. I vertrekt 21 Nov. 12 Nov. van Barcelona. 10 Nov. van Gibraltar. 7 Nov. van Port Said. 10 Nov. van Rio Janeiro in lading. 6 Nov. vertrokken. 8 Nov. van Gibraltar. 12 Nov. vertrokken. in lading. in lading. 12 Nov. van Djedda. 9 Nov. van Soerabaja. II Nov. van Parimaribo. 8 Nov.' van Belawan. 12 Nov. te Londen. 7 Nov. van Trinidad. 8 Nov. van Sabang. 6 Nov. van Gibraltar. 13 Nov. vertrokken. 12 Nov. van Takoradi. 5 Nov. vertrokken. 9 Nov. van Stamboul. 9 Nov. van LasPalm; 7 Nov. te Pyli. 10 Nov. vertrokken, in lading, hi lading. 6 Nov. van Izmir. 9 Nov. van Port Said, in lading. 6 Nov. van Colombo. 10 Nov. vertrokken. 11 Nov. te Algiers. 12 Nov. van Barbados, vertrekt 16 Nov. 12 Nov. van Port Said. IJMUIDEN. PERSONALIA. Voor het eerste gedeelte van het arts examen slaagde aan de gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam onze plaatsgenoot, de heer C. van der Ploeg. Voor het machinisten-diploma B slaagde te 's Gravenhage de lieer B. Kalis, alhier. VERGADERING „WERKGEMEENSCHAP" De Werkgemeenschap ter bevordering van de economische gelijkheid houdt a.s. Zaterdag avond in ..De Daad" een vergadering, waarin de heer H. Pilger van Santpoort zal spreken over „Doel en wezen van de W. E. G." MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 14 NOV. Tarbot per K.G. f0,92— f0,90 Griet per 50 K.G. f30—f20 Tongen per K.G. f 1.02—f 0,80 Zetschol per 50 K.G. f26—f21 Kleine schol per 50 K.G. f 25f 10 Bot per 50 K.G. f 15 Schar per 50 K.G. f 10f 6 Rog per 20 stuks f 15f 8 Vleet per stuk f 2f 0,56 Kleine poon per 50 K.G. f5,50—f4,20 Groote schelvisch per 50 K.G. f27—f22 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22f 18 KL middelschelvisch p. 50 K.G. f 20—f 15 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17—f 9 Kabeljauw per 125 K.G. f57—f27 Groote gullen per 50 K.G. f 12—f.8,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 10,50—f 5,50 Wijting per 50 K.G. f6,20—f 1.70 Makreel per 50 K.G. f7—f4.90 Heilbot per K.G. f 0,64f0.54 Leng per stuk f 1f 0,16 Versche haring per kist f 4,55f 2,60 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt Betje RO 16, vangst: 10 manden zwartvisch, 10 m. schelvisch, 100 m. gul, 40 m. wijting en schar, 45 m. kleine schol, 10 m. varia, totaal 215 m. BESOMMINGEN. Trawlers: manden Jenny Elza IJM 88 45 f 1690 Witte Zee IJM 167 550 f 3120 Henriette Jacoba IJM 190 550 f 3980 Voorwaarts IJM 83 140 f 1500 Adriatic IJM 18 450 f Amstelstroom IJM 91 80 f 1360 Logger: KW 114 f710. Kotters: E 315 f 980; E 503 f1170. Versche haring: PD 377 f 1370; KW 32 f750; SCH 25 f 1960; SCH 210 f380. KERKELIJKE VERKIEZING. Woensdag had de verkiezing plaats van ambtsdragers in de Chr. Gereformeerde Kerk. Aftredend waren de heeren A. ten Broeke en J. H. van Dam, beiden ouderling en de dia kenen J .H. Aangeenbrug en H. van Oosten. Als ouderling werden gekozen de heeren A. ten Broeke en M. Menger, terwijl beide af tredende diakenen herkozen werden. De heer Menger wenschte zijn benoeming in beraad te houden PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer R. Laan, oud-lid van den gemeenteraad alhier is benoemd tot lid van het dagelijksch bestuur van den Cen- tralen Bond van Haven- en Transportarbei ders te Rotterdam met de functie van bonds- secretaris en leider van de vakgroep Binnen vaart en Aannemerij. OUDERAVOND CHR. FRÖBELSCHOOL. Woensdagavond had in het gebouw voor Christelijke belangen de ouderavond plaats der Chr. Fröbelscholen. De opkomst was van dien aard, dat de zaal geheel gevuld was, toen mej. De Graaf, hoofd der Insingerbewaar- school de samenkomst op de gebruikelijke wijze opende. Na zingen van Gezang 194 vers 1 volgde een inleiding over de Fröbelschool. Daarna werd door het personeel opgevoerd „De Markerclub". Mej. Nondry, hoofd van de Mevr. van Tuyll- school hield een referaat over het spel in de Fröbelschool en liet de ouders hooren hoe men op allerlei wijze, ook door het spel, de kleine kleuters bezig houdt. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate der onkosten van dezen avond. Na de pauze hebben de dames, alle behoorende tot het personeel der scholen den aanwezigen genoeglijke oogen- blikken bezorgd door de opvoering van een tooneelspel, betrekking hebbende op de school in 1800. Tenslotte werd een tableau vertoond „Voor het heil van het Kind" met zang, waarbij vooral de mooie stemmen der dames de aandacht trokken. De heer J. C. Dunnebier, voorzitter der Herv. scholen sprak het slotwoord. Hij bedankte het personeel der beide scholen voor dezen mooien ouderavond en beval de Fröbelscholen in de liefde der ouders aan. Hij sloot den ouderavond met gebed. Heden zal er tentoonstelling zijn in de beide scholen van het werk der kleine leerlingen n.l. van half drie tot vier uur en van 7 tot 9 uur. VELSEN SPREEKUUR BURGEMEESTER. De, Burgemeester zal a.s. Maandag in plaats van 'des voormiddags, spreekuur houden des namiddags van 2—3 uur. BEVERWIJK. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 13en November 1935 Spinazie per kist f 0.35—f 0.60 Andijvie per kist f 0.20f 0.45 Radijs 100 bos f 3 Rapen per zak f 1f 1.40 Wortelen per K.G. f 0.03 V2 Bieten per K G. f 0.04 1/2 Aardappelen klei per K.G. f 0.03—f 0.041/2 Idem. zand per K.G. f 0.05 Spruitjes per K.G. f 0.10—f 0.16 Boerekool per bak f 0.30—f 0.55 Roodekool per 100 f 4f 10 Savoyekool per 100 f 4—f 9 Bloemkool per 100 f 5f 16 Uien per Kilo f 0.03 Prei per bos f 0.04f 0.06 Sla per kist f 0.20f 0.60 Pieterselie per bos 0.07 Selderie per bos f 0 06 Appelen per Kilo f 0 08—f 0.18 Peren per Kilo f 0.08f 0.24 Druiven per Kilo f 0.18—f 0.24 Brusselsch lof per K.G. f 0.20—f 0.26 meldt: Hoogste barometerstand 770.3 m.M. Krakau. Laagste barometerstand 734.7 m.M. Vestmanoer. en voorspelt: Meest matigen tijdelijk toenemenden Zuid westelijken tot Zuidelijken wind of Zuidoos telijken wind. Aanvankelijk licht tot half be wolkt. Later weer toenemende bewolking met toenemenden regenkans. Weinig verandering in temperatuur Barometer Hedenmorgen 9 uur 760 m.M Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 48 F Laagste heden nacht 44 F. Hoogste heden 44 F OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLE NHUIö Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOUG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 5.55 uur; n.m. 615 uur. Zaterdag v.m. 6.44 uur; n.m. 7.04 uur. UIT HAARLEM H. J. Kuiper bedankt als lid van den Raad en van de Staten Vertrekt naar Utrecht. Wij vernemen dat de heer H. J. Kuiper zal bedanken als lid van den gemeenteraad, waar in hij deel uitmaakte van de fractie der R.-K. Staatspartij, en ook van de Provinciale Staten van Noord-Holland, omdat hij benoemd is tot hoofdbestuurslid van het R.-K. Werklieden verbond. De heer Kuiper zal zich te Utrecht vestigen. De datum van zijn vertrek is nog niet bepaald. De heer Kuiper werd 24 Augustus 1897 te Loosduinen geboren, kreeg lager- en herha- lingsonderwijs en bezocht tuinbouwcursussen. Verder heeft hij, aanvankelijk als gewoon tuinarbeider werkzaam, zich verder zelf moe ten ontwikkelen, wat hem gelukt is, waarvan de in zijn bezit zijnde diploma's voor Staats inrichting. Sociale Economie en Sociologie van het Centraal Bureau der Kath. Sociale Actie in Nederland het bewijs zijn. Op 7 Januari 1919 kwam de heer Kuiper in betrekking bij den R.-K. Landarbeidersbond te Haarlem en 1 Juni 1919 werd hij benoemd tot bezoldigd hoofdbestuurslid van den R.-K. Landarbeidersbond. Hij werd in 1932 raadslid als opvolger van den heer Loerakker. De heer Kuiper heeft verder zitting in ver schillende commissies en besturen; o.m. is hij lid van het college van Commissarissen en van de Centrale Landbouw Onderlinge en on der-voorzitter van het bestuur der Tuinbouw Onderlinge. Deze functies hebben hem de ge legenheid gegeven veel sociaal werk te doen in verband met de uitvoering van de ziekte wet en de ongevallenwet. Opvolger op de lijst der R.K. Staatspartij is mr. dr. A. F. H. Schreurs, advocaat en procu reur, Stolbergstraat 2. Deze kon ons echter nog niet mededeelen, of hij een benoeming tot raadslid zal aanvaarden. De heer G. H. J. Konings te Volendam is op volger op de lijst van de R.K. Staatspartij voor de Prov. Staten. ZANGWEDSTRIJD. Op den nationalen kwartetwedstrijd te Beverwijk behaalde het Dubbelmannenkwartet .Harmonie", Haarlem, directeur Henk Arisz, den eersten prijs met het hoogste aantal pun ten (350). Tentoonstelling van arbeids producten. Van patiënten van het Provinciaal Ziekenhuis. Voor den derden keer wordt in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond een ten toonstelling gehouden van arbeidsproducten die door patiënten van het Provinciaal Zie kenhuis nabij Santpoort vervaardigd zijn. Wanneer iemand mocht meenen, dat voor werpen, die door deze patiënten gemaakt werden, geen eerste klas kunnen zijn, dan moet hij op deze tentoonstelling vooral eens een kijkje gaan nemen, want dan krijgt hij meteen niet alleen een andere meening maar dan zal hij er stellig wel iets vinden, dat hen zal willen koopen. En daar is het de leiders van de zegen rijke arbeidstherapie in dit ziekenhuis juist om te doen. Dit werk kan alleen worden voort gezet, wanneer voor de vervaardigde voor werpen een ruim afzetgebied gevonden wordt. Daarom wordt deze jaarlijksche tentoon stelling in het gebouw aan de Tempeliers straat gehouden. De quantiteit en kwaliteit der artikelen zijn, vergeleken bij de laatste exposities, aan merkelijk vooruit gegaan, vooral in de speel- goed-afdeeling. Maar we zagen ditmaal ook voor het eerst schitterend gelakte tuin- en rieten sërre- meubelen, die blijk geven door bekwame vak mannen vervaardigd te zijn. De afdeeling Kunstweefwerk is ook goed vooruit gegaan; men vindt er stukken van den meest verschillenden aard. Verder zijn er raff ia-mandjes en -tasschen; rietvlecht werk, handwerkjes, cartonnagewerk, hout snijwerk, cocosmatten, enz. Het doel van deze tentoonstelling is, het publiek kennis te laten maken met de mo derne methode van krankzinnigenverpleging. De arbeidstherapie is een schakel in deze ver pleging geworden, dien men niet meer mis sen wil. De leider hoopt, dat heel veel men- schen zullen komen kijken (de toegang is vrij) en dat deze tentoonstelling weer mag bij dragen om misverstanden bij het publiek ten aanzien van de krankzinnigenverpleging uit den weg te ruimen. Iedereen is natuurlijk niet in de gelegenheid om een kijkje in het Ziekenhuis te Santpoort te nemen. Daarom is het goed gezien, hier drie groote foto's op te hangen waarop men de ruime werkplaats, de weverij en de show room kan zien. In de weverij werken o.a. 45 vrouwelijke patiënten. De tentoonstelling wordt hedenavond van zeven tot elf uur voor het publiek openge steld. Donderdag en Vrijdag is de expositie geopend van 9—12 uur v.m.. 2—6 uur n.m. en 's avonds van zeven tot elf uur. Een bezoek loont alleszins de moeite. Uitspraken van de Rechtbank. Electrische trein reed door stootblok op station Haarlem. Tegen den bestuurder van een electrisc-hen trein, die door het stootblok aan een der kopsporen van het Haarlemsche station was doorgereden waardoor groote schade is ont staan, werd twee weken geleden geëischt f 50 boete of 25 dagen, in aanmerking genomen, dat de verdachte door de spoorwegen reeds is gestraft en dat de kans verkeken is, dat hij in rang zal kunnen stijgen, hetgeen zijn inkomsten op niet geringe wijze beïnvloedt. Mr. H. B. C. Waslander, de verdediger, be pleitte in hoofdzaak clementie. De uitspraak Tan de rechtbank luidde: f 25 of 15 dagen hechtenis. Zandauto reed fietser aan. Na een eisch van f 25 of 15 dagen hech tenis tegen den bestuurder van een zandauto die op den hoek HeerenwegZandvoortsche- laan een fietser heeft aangereden, (die zelf ook onvoorzichtig is geweest) luidde heden de uitspraak van de rechtbank conform de uitspraak. Jongeman bedroog zijn meisje. Een jongeman had van een meisje, met wie hij kennis had gemaakt op de Groote Markt vijf en twintig gulden losgekregen, onder voorwendsel dat hij dan wel werk zou kunnen krijgen en dat hij thuis ruzie had. Bovendien heeft hij een ring van den vinger van zijn meisje genomen en deze verkocht. De eisch luidde wegens oplichting en verd/uistering zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. G. Bettink vroeg een straf van een maand, gelijk aan hét voorar rest. De rechtbank veroordeelde den jongen man tot 3 maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis, 3 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar en de verplichting tot onder toeziohtstelling van het Leger des Heils te Amsterdam. Met vijftig gulden vertrokken. Tegen iemand die als handgeld voor een be trekking, waarnaar hij solliciteerde, vijftig ulden had weten los te krijgen, waarna hij niecs meer van zich liet hooren, eischte de officier van justitie drie maanden gevange nisstraf. De uitspraak was twee maanden. Weer onrechtmatig steun getrokken. Een steuntrekker heeft zich drie honderd vijftig gulden weten toe te eigenen, doordat hij zich als werkloos opgaf, terwijl hij toch arbeidde. De eisch was twee maanden ge vangenisstraf. Verdachte vroeg om een voor waardelijke veroordeeling. De Rechtbank von niste overeenkomstig den eisch. Drie maande,n hechtenis wegens doodelijke aanrijding. Drie maanden hechtenis werd tegen een Italiaan geëischt die op de Amsterdanische Vaart een bakfiets heeft aangereden, terwijl hij deze getracht zou hebben aan den rech terkant te passeeren. De bestuurder van de bakfiets werd bij het ongeluk op slag ge dood. Uitvoerig was bij de behandeling ge sproken over de vraag of verdachte opzette lijk dan wel uit nood rechts heeft voorbij .willen rijden. De verdediger, mr. K. A. F. J. Pliester vroeg vrijspraak. Het vonnis van de rechtbank luidde: 3 maanden hechtenis. Fietser en autobestuurder hadden beiden schuld. Door de sc-huld zoowel van een fietser als van den autobestuurder was op de Raaks- brug een ongeluk gebeurd. De chauffeur stond echter als verdachte terecht omdat hij een 'erkeersfout zou hebben gemaakt door den fietser geen voorrang te verleenen. De eisch was f 25 of 15 dagen. De uitspraak was f 25 boete of 15 dagen hechtenis. DONDERDAG 14 NOV. 1935 min. 48 1/5 sec.; 3 H.Z. en P.C. I. 2 52 1/5 sec. 4 maal 100 Meter vrije slag heeren (inw nationaal): 1 H.P.C.. 4 min. 17 1/5 Sport Verein Duisburg 1898 4 min 21 3ik'. Het IJ. 4 min. 25 2/5 sec. 6 Waterpolo dames: H.Z. en P.C. I (kampioen van Nederland) tegen de Rest van Npripr land: 5—2. Rust 4—0. uer" 3 maal 50 Meter wisselslag estafette hee ren (internationaal): 1 Het IJ 1 min. 33 2/k sec. (nieuw Nederlandsch record). Het oudp record stond eveneens op naam van Het lt met 1 min. 33 4/5 sec. De ploeg bestond int Metman, Mayer en Dijkema. 2 H.Z. en Pc 1 min. 33 3/5 sec., eveneens beneden het oude record. 3 ZIAN 1 min. 35 4 5 sec. 100 Meter vrije slag dames: 1 Rie Masten broek (O.D.Z.) in 1 min. 10 sec. (het record* ten name van Willy den Ouden bedraagt 1 min. 4 4/5 sec.)2 C. W. Wagner (Het IJ) 1 min. 11 3/5 sec.; 3 Sieberg (H.Z. en P.C.) 1 min. 14 sec. Waterpolo heeren: H.Z. en P-C. I (kam pioen van Nederland)S.V. Duisburg ïaqa- 4—8. Rust 0—5. Het Nederlandsch Elftal. Mijnders stelt zich niet meer beschikbaar. IJSHOCKEY. AMSTERDAM—QUEEN'S CLUB LONDON Het Amsterdamsche Internationale Team, de Blue Six, heeft op Zaterdagavond en Zondag middag een club van groote Europeesche ver maardheid te gast, n.l. de Queen's Club uit Londen. Deze is een der beste ploegen van de Engelsche IJshockey-Liga, een team, waarvan de spelers op wedstrijden zijn ingesteld. De spelers zijn meest Canadeezen van geboorte of Engelschen, die in de bekende IJshockey- central in Canada hun opleiding hebben ge- note. De „Blauwe Zes" staat voor een zware op gave en het kan als een belangrijke steun worden beschouwd, dat juist Paddy Boyd, die een der beste spelers van de Queen's Club is ;eweest, in ons team medespeelt. Het voordeel dat Boyd de speelwijze der Engelschen goed kent. De wedstrijd van Zaterdagavond begint to 20.15 uur en Zondag (voor de eerste maal in dit seizoen bij daglicht) des middags te 14.15 uur. Het Rott. Nieuws blad verneemt, dat de D.F.C.-speler Mijnders aan den voorzitter der Keuze-commissie, den heer H. Herberts, heef t meegedeeld, dat hij niet meer wenscht deel *e nemen aan de oefeningen van het Nederlandsche elftal op het V.U.C.-veld. Hij wil ook liever niet meer voor een plaats in het vertegenwoor digende clftai in aan merking komen. MIJNDERS. Hoofdzakelijk is dit besluit door Mijnders genomen, omdat hij niet accoord kan gaan met de tactiek van de nationale voorhoede, waarbij Smit als een soort verbindingsscha kel met de middenlinie wordt gebruikt, zoo dat de vleugelspeler geheel op zichzelf is aangewezen. Tot zoover dit bericht. Naar het Alg. mild. verneemt, heeft Mijn ders' vader aan de T. C. geschreven, dat zijn zoon niet meer uitkomt in de eerste plaats omdat de afbrekende critiek ook in het of- ficieele bondsorgaan op zijn humeur werk te, en in de twee de plaats 0111 de bovenge noemde reden van de door Mijnders verkeerd geachte tactiek van het terug laten blijven van Smit tot hulp van de middenlinie. BrusselHaarlem. Het Haarlemsch elftal gewijzigd. SCHAKEN. DE MATCH EUWE—ALJECHIN. Naar wij van het EuweAljechin Comité vernemen, heeft de heer S. Landau aan Dr. Aljechin verzocht, een anderen secondant te kiezen in verband met .privé aangelegenhe den, den heer Landau betreffende. Dr. Alje chin heeft zich daarmede ^ccoord verklaard. De nieuwe secondant zal zijn de te Parijs woonachtige Russische schaakmeester Snosko Borowski. De 19e partij zal heden Donderdagavond worden gespeeld in de zaal van Hotel Figi te Zeist en eventueel Vrijdag 15 November. De 20e partij zal worden gespeeld Zaterdag 16 November a.s. des avonds om 6.30 uur in de Militiezaal te Amsterdam. Indien deze partij wordt afgebroken, zal ze verder ge speeld worden, Zondag 17 November; het uur zal dan nader bekend worden gemaakt. Er is sprake van om tijdens de laatste vijf partijen een groote gala-bridge-drive te or- ganiseeren in alle zalen van het Carlton- Hotel. Bijzonderheden over wedstrijdleiding, prijzen enz. zullen nader worden bekend ge maakt ZWEMMEN. INT. WEDSTRIJDEN VAN H.Z. EN P.C. Nieuw Nederlandsch record op de 3 maal 50 Meter wisselslag estafette heeren. De Haagsche Zwem- en Polo-Club organi seerde Woensdagavond internationale zwem en polowedstrijden Aan de uitslagen ontlee- nen we de volgende: 3 maal 50 Meter estafette wisselslag da mes: 1 O.D.Z. n Tijd 1 min. 53 2/5 sec.; 2 Het IJ, 1 min. 53 4/5 sec.; 3 ZIAN I, 1 min. 56 1/5 sec. Gedisqualificeerd als eerste aan komende: O.D.Z. I. 100 Meter vrije slag heeren: 1 S. L. Mooi (H.P.C.) 1 min. 2 1/5 sec.; 2 S. A. Kreffer (D.J.K.) 1 min. 3 1,5 sec.; 3 G. Regter (RZC) min. 3 4/5 sec. Door verhindering van eenige spelers is een wijziging gebracht in de samenstelling van het Haarlemsch Elftal, dat Zondag a.s. te Brussel een wedstrijd zal spelen tegen het ver tegenwoordigend elftal van de Entente Bra- ban?onne. Daar ook de spelers van Bloemen- daal, E.D.O., H.F.C. en V.S.V. niet beschikbaar waren, is het elftal als volgt samengesteld: Doel: P. Kollenberg (Stormvogels). Achter: J. Kors (R.C.H.) en C. Prevost (R.C.H.) Midden: H. de la Mar (Haarlem), R. Kam- meijer (Haarlem) en A. van Gooi (Haarlem). Vóór: K. v. d. Steen (Stormvogels), J. v. d. Horst (R.C.H.), A. Effern (Stormvogels), J. C. Smit (Haarlem) en J. van Polanen (Haarlem). H. F. C.—D. W. S. H.F.C. speelt Zondag met het volgende on gewijzigde elftal tegen D.W.S.: Van der Togt, Wittebol, Dorsman, Jongeneel, Kruyer, Ten Have, Wepster, Drijver, Koper, Kermer, Hagenaar. Ajax naar Rusland? Naar het Alg. Hbld. verneemt, heeft de Sovjet-Russische Voetbalbond tot Ajax het verzoek gericht om in Maart of April 1936 wedstrijden te spelen in Leningrad, Moskou en andere plaatsen. Het blad verneemt, dat Ajax bereid is, de uitnoodiging te aanvaar den, daarvoor is toestemming noodig van de F.I.F.A. Rusland is indertijd door het inter nationale voetballichaam uitgenoodigd tot de F.I.F.A. toe te treden. De termijn om deze uitnoodiging aan te nemen loopt over twee jaar. Tot dusverre hebben de Russen niet ge accepteerd en de termijn loopt ongeveer af op het oogenblik, dat de rood-witten naar Rusland zouden trekken. Sluiten de Russen zich dus vóórdien aan, dan gaat Ajax. maar in het tegenovergestelde geval is het onmo gelijk, de uitnoodiging aan te nemen. ACENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 15 NOVEMBER. Bioscoop de Pont: „Hartedief" met Shirley Temple, 8 uur. ZATERDAG 16 NOVEMBER. Biocoop de Pont: „Hartedief", 2.30, 7 en 9.15 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 14 NOVEMBER. Gemeentelijke Concertzaal: ,,Die Jahreszei- ten". Acht uur. Luxor Sound Theater: „Een wedloop met Amor". Doorloopende voorstelling van zeven uur tot half twaalf. Frans Hals Theater: „Ruggles dient twee heeren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De witte Papegaai". Op liet tooneel Mariora, the phenomenal Juggle Girl. In het bijprogramma: de voetbal-wedstrijd Neder landDenemarken. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Eind slecht, alles goed!" en de voetbalwedstrijd Nederland— Denemarken. Op het tooneel: Little Viola en Martin Rose's, sensational dancers. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 15 NOVEMBER. Stadsschouwburg. Alliance Francaise. Op voering van Les Précieuses Ridicules, 8 uur. Bioscopen nieuw programma.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6