■i PflriHM- -Kr Sill1 Naderend feest. DAMMEN BEVERWIJK. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Donderdag speelt de Beverwijksche Dam club haar eerste competitie-wedstrijd tegen de damclub Haarlem II. In het tiental komen uit D. Kikke, K. Kikke, S. Troost, J. A. Ous- soren, S. D. Hoogvorst, W. Spanjaard, A. Pekel, C. Blokdijk, J. Bakker en J. v. d. Berg. Als reserves zijn aangewezen C. Pekel èn A. J. Snijders. Het tweede tiental speelt een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen het derde Haar lem-tiental. Beide wedstrijden worden in café .Suisse" gehouden. RADIOCURSUS VOOR JONGE WERKLOOZEN. De commissie tot ontwikkeling van jeug dige werkloozen heeft evenals vorige jaren ook nu weer een radiocursus georganiseerd. Er is echter een permanent te kort aan onderdeelen waarmede de cursisten kun nen experimenteeren. De commissie verzocht ons onzen ingezetenen te willen verzoeken nog eens te willen controleeren of zij geen over tollige radio-onderdeelen meer in hun bezit hebben. Alles is welkom, in het bijzonder ook oude toestellen. Men behoeft slecht even bericht te sturen aan den algemeenen leider, Mr. van Veen- hoven, Vondellaan 12 en dan wordt het be schikbaar gestelde materiaal gaarne afge haald. JONG HERVORMDEN. De Vereeniging van Jong Hervormden houdt op Maandag 2 Dec. een vergadering met Ds. K. O. Finkensieper van Zaandam als spreker. KINDERKOOR ..ALTIJD VROOLIJK". Het programma voor het concert van het Kinderkoor „Altijd Vroolijk", dat a.s. Woens dagavond in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw wordt gegeven vermeldt o.m. de volgende composities: „Klepperklompje", O. J. Brieiie; „Wanneer ik bij zusjes wiegje kom", Abramsz; „Koppig". Philip Loots; „Vraag en antwoord", Abramsz en voorts de zangspelen ,,'t Kleine huisje" van Jacques Dalcroze en „Water- nimfje". CONCERT VAN DE K.O.V. Aan het eerste winterconcert van de Ken- nemer Orkest Vereeniging, dat Woensdagavond in het Kennemer Theater wordt gehouden zal onze plaatsgenoote Mevr. SuijkSchik, so praan, haar medewerking verleenen. Zij zingt o.m. Solvjegslied uit de Peer Gynt suite van Grieg, Ich liebe dich van Grieg, twee liederen van Schubert en met orkestbe geleiding' „Standchen", eveneens van Schu bert. De K.O.V. zal onder meer een reprise geven van de zesde symphonie van Haydn (Pauken slag). RECITEERWEDSTRIJD. Op Woensdag 20 November zal in het Ver- eenigingsgebouw aan de Verlengde Groenelaan een reciteerwedstrijd worden gehouden. Jkvr. Boreel, Ds. A. L. Hovy en de heer D. J. Has pels, hulpprediker zijn uitgenoodigd om in de jury zitting te nemen. WIJDINGSAVOND HERV. GEMEENTE. Op Maandag 25 November zal in het Ned. Herv. kerkgebouw weer een wijdingsavond worden gehouden. Spreker is Ds. J. J. Stam over het onderwerp „Is wetenschap een be lemmering voor het geloof?" HET CONCERT VAN „ZANGLUST". Donderdagavond zal het Mannenkoor „Zanglust" het eerste winterconcert geven in het Luxor Theater alhier. „Zanglust" zal onder leiding van den heer H. van Dijk een programma uitvoeren, waarin ook eenige nieuwe werken zijn opgenomen, o.m. zal wor den gezongen „De Nachtegaal" van A. M. Grétry; ,De Broederschap" van J. P. J. Wierts: „Herfst" van N. Verhoef; „Abendfriede am Rhein" van Neumann en „Das Abend- glocklein Ruft". Het mannenkoor zal het programma beslui ten met de uitvoering van de groote com positie „Les Martyrs aux arenes" van L. de Rille. Zooals wij reeds berichtten zal het ballet „Handirim" aan dit concert medewerking verleenen. O.m. zal deze balletgroep in stijl volle costuums uitvoeren een dansfantasie uit 1850, de wals uit de Rosenkavalier, een menuet uit de Arlesienne van Bizet en voorts eenige solo-dansen als „De Geketende" op een pre lude van Rachmaninoff en de bekende Strauss-wals „Frühlingsstimmen". Na afloop van het concert zal het gebrui kelijke gezellig samenzijn in het Kenn-emer- Hotel worden gehouden WIJK AAN ZEE LEZING VAN DE CHR. MEISJES- VEREENIGING. Op uitnoodiging van de Christelijke Meisjes- vereeniging hield Mej. J. J. C. van Hasselt uit Amersfoort in het Vereenigingsgebouwtje van de Ned. Herv. Gemeente alhier een lezing over het werk van de Nederl. Vereeniging tot be hartiging van de belangen der jonge meisjes. Zij zette het doel en de werkwijze dier vereeni ging uiteen. Deze internationale vereeniging, genaamd .„Union" en waartoe zeven landen toetraden, werd in 1887 in Zwitserland opge richt en heeft ten doel: aan jonge, alleen rei zende meisjes in binnen- en buitenland hulp te verleenen (men beschikt daarvoor over verschillende informatiebureaux, o.a. ook één in het Centraal Station te Amsterdam). Zij helpt jonge meisjes aan haar passende be trekkingen; aan gezellige tehuizen en goede kamers; sticht clubs en geeft cursussen o.a. in Esperanto, De Nederl. vereeniging telde in 1934 ruim 3000 meisjesleden; verleende 21000 keeren hulp en hielp ruim 1300 meisjes aan betrekkingen. Vele aanwezigen traden als lid toe. De leidster der Chr. Meisjes vereeniging. Mej. Chr. Kaales, dankte de spreekster voor haar leerzaam betoog. HEEMSKERK. DAMCLUB TE HEEMSKERK. Donderdagavond 21 November zal door eenige damliefhebbers een vergadering worden gehouden om tot oprichting te komen van een damclub. De heer Jb van Diepen, een bekend dammer uit West Friesland, zal een simultaan- séance geven. Liefhebbers moeten borden en schijven meebrengen. VRIENDENKRING. Zondagavond zal de tooneelclub „Vrienden kring" haar tweede opvoering geven van het tooneelstuk „Een die niet geteld werd", een spel in drie bedrijven van Jan Grosfelt. De op voering heeft plaats in de Concertzaal van Gebr. Dam. BIJZONDER VRIJW. LANDSTORM. Donderdagavond 7.30 uur zal door de afdee- ling van bovengenoemden landstorm alhier een propaganda-avond worden gehouden, waartoe alle leden met hun dames worden uitgenoodigd. SANTPOORT. CONCERT. De R.K, Harmonie „Soli Deo Gloria" opende haar wintel-programma met een concert voor haar donateurs in de concertzaal „Zomer- lust". In het welkomstwoord memoreerd'e de voor zitter, de heer F. Heeremans de depressie, waaraan het koor onderhevig was in het vorig seizoen. De prestatie op het nationaal concours in den afgeloopen zomer te Heemstede, gaf echter blijk, dat men de inzinkng weer te boven is: Met glans werd toen de eerste prijs behaald, waardoor ,.Soli Deo Gloria" weer behoorde tot de eere-af deeling harmonie. Ook dezen avond liet zij zich weer van haar beste zijde hooren en viel er zeer goede muziek te beluisteren. Vooral de ouverture „Piqué Dame" van F. v. Suppé werd subliem vertolkt. „Tann- hauser", grande fantasie van Richard Wagner, een compositie, die hooge eischen stelt, werd ook keurig ten gehoore gebracht, 'n enkele on zuiverheid daargelaten. Voorts voerde het korps o.a. nog uit: „Travail et Progrès". ouverture L. Canives en „Le Beau Danube Bleu'Jy wals van J. Strauss. Medewerking werd verleend door het too- neelensemble„Eigen kracht" dat ons de klucht in twee bedrijven „Janus de wonderdokter" te zien gaf. Onbedaarlijk werd er gelachen! Er werd kranig gespeeld. Zelfs de dokter, die met z'n handen geen raad wist, bracht de lachspieren aardig in beweging. Het is te betreuren dat.de harmonie, door.de tijdsomstandigheden gedwongen, zich niet verder kan ontplooien. Enkele goede krachten toch moeten, in afwachting van aanschaffing van instrumenten, hun krachten op dit terrein ongebruikt laten. KORFBAL HAARL. KORF;?ALBGND. Deze week schoot de competitie al heel wei nig op; de regen werd spelbreker, zoodat een groot aantal ontmoetingen afgelascht moes ten worden. De eerste klas speelde echter volledig uit. Haarlem 3 en Animo 1 verdeelden de punt jes eerlijk (1—1). Always Ready 1 beet flink van zich af en wist S.V. 2 een 73 nederlaag toe'te brengen. Flora 1 is niet te verslaan blijk baar; ditmaal moest Ons Genoegen er voor de tweede maal aan gelooven; met 70 wonnen de kampioenen! Watervliet 2 wist thuis T.H.B. te overwin nen met 3—1; Aurora 1, dat D.S.V. ontving, won met 41. In de andere tweede klasse ging Haarlem IV thuis er aan met 1—4 voor Oos terkwartier 3. Zandvoort kon het niet volhou den tegen Aurora 2, dat in de badplaats met 32 won. De andere uitslagen zijn: 3e klasse A: Flora 2—Oosthoek 1 2—0 3e klasse B: D.S.V. 3—T.H.B. 3 2—0 Watervliet 3Palvu 2 10 3e klasse C: Oosterkw. 5—Alw. Ready 3 2—1 KORFBAL. OSNO. Secretaresse mej. P. v. Teylingen, Jelgers- mastraat 39. De wedstrijd Oosterkwartier II—Osno werd niet gespeeld, door het te laat opkomen van eenige leden van Osno. Te spelen Zondag 23 November: Osno— Always Ready I, te 10 uur op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat. Oefenen: Zaterdagmiddag van 24.30 v. Oosten de Bruvnstraat. Wij zien ze weer aan alle kanten, De voorboden van het festijn, In etalages en in kranten, 't Zal spoedig Sinterklaasfeest zijn. En moeder vraagt het zacht aan vader Als 't kroost naar bed toe is gegaan: Sint Nicolaas komt al erg nader, Wat doen wij er dit jaar nu aan? En vader kijkt op van het lezen En zegt: ja moeder, dat 's de vraag, Het moesten andre tijden wezen, Dan vroeg je me dat niet vandaag. Zegt moeder: Voor het schoentjes zetten. Zijn ze nu al vol ongeduld, Ik kan 't ze niet meer lang beletten, Maar schoentjes moeten ook gevuld. Zij zijn druk aan 't verlanglijst maken En denken nu al grapjes uit. Ik weet wel man, 't gaat slecht in zaken, Maar 'k weet toch ook, wat je besluit. Ja moeder Sinterklaas moet komen. Dat 's altijd zoo bij ons geweest, Als ons al weelde is ontnomen, Wij vieren vijf December feest. Ga jij maar kinderschoentjes vullen, Zooals je z'ieder jaar wat gaf, Laat jij de kleuters maar eens smullen, Dat moet en kan er dus van af. Ik zal me weer aan 't rijmen zetten, Surprises zijn speciaal jouw lijn, Je moet eens op mijn woorden letten, Dit zal een Sinterklaasfeest zijn. Jij moet ook een verlanglijst schrijven, En ik geef er ook een aan jou, Ik zal het heusch niet overdrijven, Maar 'lc weet wel iets, dat 'k hebben wou. Al valt het zwaar, ons te verweren In een steeds harder levensstrijd, Het Sinterklaasfeest blijft in eere, Ook ja, vooral in dezen tijd. P. GASUS. LAWNTENNIS. DE OFF1CIEELE TENNISRANGLIJST. De Keuze-Commissie van den N. L. T. B. heeft over 1935 de volgende officieele ranglijst samengesteld, rekening houdende met resul taten en omstandigheden: Heeren: H. Timmer, Den Haag; 2. J. Knot tenbelt, Bussum; 3. T. Hughan, Amsterdam: 4. H. van Swol, Amsterdam; 5. W. Heynen, Den Haag; 6. W. Karsten, Den Haag; 7. G. Leem bruggen, Amsterdam; 8. W. Weber, Den Haag 9. L. Rinkel, Bussum; 10. F. v. d. Graaff, Den Haag; 11. J. Boon, Delft; 1213 J. van Olst, Amsterdam en T. Leyenaar, Rotterdam; 14— 16. Mi-. M. Brouwers, Venlo; A. Borren, Utrecht en Ir. G. Schoorel. Den Haag: 1719. Jhr. R. de Brauw, Utrecht; Mr. Marinkelle, Den Haag en A. Lysen, Arnhem; 2022. Mr. van Dompseler, Den Haag; H. Horing, Amsterdam en Jhr. H. van Riemsdijk, Eindhoven. Dames: 1. Mej. M. Rollin Couquerque, Den Haag; 2. Mej. G. Terwindt, Amsterdam; 3. Mej. L. van Lindonk, Den Haag; 4. Mej. E. Belzer. Den Haag; 56. Mevr. Boutmy Wylacker, Den Haag en Mevr. Vleugels SchutterSpit, Amers foort; 7. Mej. A. Kerkchöff, Den Haag; 8. Mej, A, Knottenbelt, Bussum; 9. Mevr. M Jonquière, Den Haag, 10. Mevr. Meyer, Amsterdam; 11. Mej. E. Visser, Den Haag; 1213. Mej. I. van der Horst, Zeist en Mej. R. Mechel, Amster dam; 14—15. Mej. T. Groeneweegen, Hilver sum en Mej. Bensdorp, Bussum. SCHAKEN. R.K. SCHAAKBOND. Voor de competitie van de eerste klasse van den R.K. Schaakbond werd gespeeld tusschen de tientallen van Sint Bavo te Haarlem en Sint Bavo te Heemstede. Uitslag 82 voor Sint Bavo te Haarlem. 25-JARIG BESTAAN „JOZEF BLANKENAAR" In April 1936 zal de Damclub „Jozef Blan kenaar" te Amsterdam haar 25-jarig bestaan herdenken. Ter gelegenheid hiervan organi seert deze vereeniging een jubileumtournooi, bestaande uit vijfkampen, alsmede een tour- nooi voor hoofdklasse-clubs. Aan dit laatste tournooi zullen deelnemen ..Gezellig Samenzijn", „Van Embden", „D.O.S." C.D.A.", alsmede de jubileerende vereeniging (allen te Amsterdam), de Haarlemsche Dam club en de Damclub „IJmuiden". Een bezoek aan het gebied benoorden Addis Abeba. Slechte telefoonverbindingen. De J:erreingesteldheid en de stemming onder de troepen. DINSDAG 19 NO V. 1935 VOETBAL. T. O. P.—V. D. O. Zaterdagmiddag 23 November speelt de nieuwe vereeniging V.D.O. haar eersten uit wedstrijd tegen T. O. P. op het terrein te Heemstede. (Van onzen specialen correspondent W. F, Deedes) ADDIS ABEBA, Maandagavond 18 Novem ber. Na tien avontuurlijke en min of meer wisselvallige dagen in het binnenland van Abessynië, slaagde ik er in honderd mijl noordwaarts door te dringen met de eenige journalisten, die tot nu toe Addis Abeba in deze richting hebben verlaten. Ik was de eerste Europeaan, die sinds het uitbreken van den oorlog tot aan Debra Brehan (ongeveer 20 mijl ten Westen van Ankober) is doorge drongen. Men had het beloofde journalistenbezoek aan Dessie lederen dag weer opnieuw uitge steld. Ik trok er daarom, na de noodige tech nische toestemming uit Dessie te hebben ver kregen, zelf op uit en verliet Addis Abeba om te trachten zoo ver mogelijk noordwaarts door te dringen. Het opperhoofd van Debra Brehan maakte echter een einde aan mijn onderzoekings tocht, door mij eenvoudigweg gevangen te zetten, bewaakt door een gewapende macht en door het bevel uit Addis Abeba op te volgen om den weg naar Dessie te versperren en elke beweging in Noordelijke richting te ver- Y deren. Ondanks deze bekorting van de reis, kon ik de geruchten omtrent de redenen van het uit stel van ons bezoek aan Dessie onderzoeken. Ik kreeg een indruk uit de eerste hand van de voor liet noorden bestemde Abessynische troe pen, buiten de kunstmatige atmosfeer van Addis Abeba. Bovendien was ik in de gelegen heid een leerzamen blik te werpen op de cri- tieke 100 mijl, ten noord-oosten, van Addis Abeba, die misschien getuige zullen zijn van de laatste étappe in den Italiaanschen verove ringstocht. Ik vernam in Debra Brehan, dat de vecht partij, die onder de soldaten op weg naar Des sie was uitgebroken, tusschen hen, die in uniform waren en hen, die het er zonder moes ten doen, vrijwel het karakter van een muiterij had gedragen, en tot onderling bloedvergieten had geleid. De moeilijkheden waren ontstaan doordat de in sj aroma's gëkleede Abessynische soldaten jaloersch waren geworden op de ge- uniformeerde en gewapende soldaten. Bijzon derheden over den omvang der wanordelijk heden zijn niet voorhanden, maar de wilde verhalen, die de ronde doen, schijnen de regee ring gelijk te geven in haar opvatting, dat de weg intusschen nog maar weinig geschikt is voor Europeanen. Op een afstand van 20 mijl van Addis Abeba en verder zag ik groote kampementen der Abessynische troepen, o.a. van de troepen van Ras Getatsjo. Bijzonder opmerkelijk was de geraffineerde wijze, waarop men bij de formatie rekening had gehouden met moge lijke luchtaanvallen. Over het algemeen za gen de kampen er ordelijk uit en vertoonden xw '"lil De befaamde Fransche likeurstokerij der monniken van Chartreuse is door een aardstorting gedeeltelijk vernield. Daar er nog meer aardstortingen dreigen, bestaat er groote kans, dat alle gebouwen verwoest zullen worden. veel overeenkomst met kampementen, die men ook bij Europeesche legermanouvres ziet. Een nader onderzoek leek echter niet aanbevelens waardig. Groepjes gewapende soldaten mar cheerden tusschen de kampen op en neer, zonder aanvoerder en met geen ander doel, dan een vaag verlangen naai vijandelijk heden. Het was duidelijk, dat dit district grondig is uitgedund door de mobilisatie. Het vrouwe lijke element overweegt sterk in alle dorpen. Het land in de landbouwdistricten ligt verla ten. Het laatste gedeelte van den weg naar het noorden is vermoedelijk typeerend voor de verdere noordelijke landstreek en daarom een beschrijving waard, vooral uit een odgpunt van verbindingen. De weg naar Dessie is zeer belangrijk. Het is een ruw pad door velden en dwars door het land, dat door steenen wordt aangegeven. De telefoon, waaraan de Abessynische regeering het uitblijven van oorlogsnieuws wijt., bleek een merkwaardig mengsel van moderne za kelijkheid en ouderwetschen geest te zijn. De hoofdlijnen, die dateeren uit den tijd van Menelik, loopen dwars over het land, zonder voor heuvelen of bosschen uit den weg te gaan. Langs den weg zijn op een afstand van onge veer 50 mijl telefoons geplaatst, en mijn eigen ondervinding deed mij begrijpen waarom oorlogsnieuws in Addis Abeba niet altijd juist en actueel is. Het kostte bijv. meer dan een uur verbin ding met Addis Abeba tot stand te brengen. In Debra Brehan heb ik gedurende twintig uur pogingen in het werk gesteld om mij met of- ficieele persoonlijkheden in verbinding te stel len, zonder er in te slagen. Dit was echter hoofdzakelijk te wijten aan den onwil van het opperhoofd, dat er trotsch op was mij en mijn expeditie in hechtenis te houden. Het bleek onmogelijk te zijn een vlot gesprek te voeren. De telefonist van ieder toestel is voortdurend door een haag van menschen omringd en het geroezemoes van al het gepraat maakt het on mogelijk nauwkeurig te spreken. Als Debra Brehan gebombardeerd zou worden, zou het verslag daarover er werkelijk wonderbaarlijk uitzien tegen den tijd, dat het Addis Abeba be reikt zou hebben. Uit geographisch oogpunt zijn de laatste 120 mijl ten noord-oosten van Addis Abeba een bij uitstek gemakkelijk gebied voor een opmarsch. Het land is één glooiende vlakte, zonder boo- men en met zoo weinig dekking, dat de Abes- syniërs er weinig kans hebben voor hun guer rilla-tactiek. De weinig verdedigingsposities kunnen gemakkelijk door bombardementen tot overgave worden gedwongen. Een leger kan door dit gebied even gemakkelijk opmarchee- ren als overal elders. De rivieren, die erg breed zijn kunnen gemakkelijk gepasseerd worden, omdat de weg niet over bruggen, maar eenvou dig over steenen of aarden dammen loopt. Het groote aantal stroomen zorgt voor een veilige en voldoende watervoorziening. Het eenige, dat een opmarcheerend leger in den weg staat, is de bittere koude. Een ijs koude wind blaast over de uitgestrekte vlak ten. Onmiddellijk na het ondergaan van de zon. wordt de atmosfeer kouder dan ik ooit heb medegemaakt, zoodat een nachtelijk kampe ment bijna onverdragelijk is. Belangrijke Italiaansche acties vinden plaats tusschen Sasabaneh en Gorrahei, die op een vertraagden opmarsch wijzen. Ondanks het hardnekkige ontkennen der Aoessyniërs, die volhouden, dat de Italianen zich nog ver ten Zuiden van Sasabaneh be vinden. heb ik vandaag opnieuw berichten ontvangen, die mij mededeelen, dat de Italia nen thans tot op korten afstand van Daggah- boer zijn doorgedrongen, hetgeen vroegere berichten geheel bevestigt. Daggahboer is op nieuw hevig gebombardeerd; Men verwacht, dat Gorrahei, een nieuwe Italiaansche basis zal worden, maar-.hoewel de Italianen 'n weg tusschen de kust en Gorrahei hebben aangelegd, wordt het transport naar het noorden steeds moeilijker. Neutrale mili taire personen in Addis Abeba beschouwen de lange Italiaansche verbindingslijn, die zich over minstens 200 mijl uitstrekt, als een slecht teeken, speciaal met het oog op het gevaar van zij delingsche aanvallen van Ras Desta's leger. Men vestigt er de aandacht op, dat het nood zakelijk zal zijn om duizenden tonnen benzine langs den weg op te slaan, om het transport mogelijk te maken. De Abessyniërs krijgen daardoor gelegenheid aanzienlijke schade aan te richten. Ik verneem, dat tot nu toe slechts Italiaan sche inheemsche troepen in het zuiden heb ben gevochten. Daar de regen aan de zuidkust in Januari begint en Harar ongeveer in Maart bereikt, zien de Italianen in, dat zij zich geen opont houd kunnen veroorloven, en zoo snel moge lijk Djidjiga moeten bereiken. Zij zullen ver moedelijk van uit het zuiden aanvallen, daar het land ideale mogelijkheden voor mecha nisch transport biedt. Men bericht, dat de wa tervoorraad uitgeput raakt. Het is mogelijk, dat een directe aanval op Harar zal worden ondernomen. De juiste weergeving van de vorige Abes synische .verklaring ten aanzien van den slag in het zuiden luidt, dat rpet 700 man aan beide zijden in Tomsa, 40 mijl ten Noord-oosten van Daggahboer, werd gevochten en dat na een gevecht van 5 uur 4 Abessynische vrachtauto's en 3 Italiaansche tanks werden veroverd. Aan beide zijden werden groote verliezen geleden. Ras Seyoem, Ras Kassa en Dedjasmatsj Kassa liggen thans volgens de hun verstrekte instructies rondom Makalle. Ik verneem, dat de Italianen teruggetrokken zijn uit Aussa naar de Moessa. Ali. Uit foto's, die ik vandaag heb bekeken, blijkt, dat het den Italianen zwaar zal vallen uit Makalle op te trekken, daar bergen en ra vijnen mechanisch transport onmogelijk maken. Men is in'Addis Abeba van meening, dat de vetferaan maarschalk de Bono werd terug geroepen op het hoogtepunt van zijn roem, voor het aanbreken der werkelijke moeilijk heden. (Auteursrecht Morningpost-A. N. P.) SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil 18 van Rotterdam naar Van couver. Maasdam New York naar New Orleans 16 V. Galveston. Nictheroy, Liverpool n. Vancouver 15 van Cristobal. Spaarndam Rotterdam n. New York p. 18 Lizard. Damsterdijk Vancouver naar Rotterdam 16 van Liverpool. Boschdijk, Philadelphia naar Rotterdam 16 te Baltimore. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk thuisreis 18 te Havre verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk uitreis 16 te Nagasaki. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 17 van Beira te Rotterdam. Jagersfontein 17 van Beira te Rotterdam. Bloemfontein thuisreis 17 van Port Natal. Randfontein uitreis 17 van Port Natal. Heemskerk uitreis 17 van Marseille. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Kota Inten thuisreis, pass. 18 Teneriffe. KON. NED. STOOMF'^OT MIJ. Ajax 18 van Stettin te Amsterdam. Euterpe Bordeaux n. Amsterdam p. 18 Ouessant. Trajanus, Alexandrië n, Amsterdam p. 18 Ouessant. Merope 18 van Amsterdam te Kopenhagen. Vulcanus. Venetië naar Amsterdam 18 (8 v.m.) 43 gr. 18 min. N. en 9 gr. 16 min. W. Agamenmon Amsterdam n. Lissabon p. 17 Dungeness. Breda Amsterdam n. Chili pass. 16 Beachy Head. Telamon Rotterdam n. Vigo p. 17 Dungeness Rhea Rotterdam n. Oran p. 16 Gibraltar. Bennekom 16 van Callas n. Amsterdam. Achilles 17 van Tarragona te Valencia. Alkmaar 17 van Antwerpen te Amsterdam Berenice 17 van Danzig te Amsterdam Calypso 16 van Messina naar Malaga. Ceres 17 van Stamboul n. Izmir Costa Rica 17 van Cristobal n. Cartagena. Crijnssen, Amsterdam n. Barbados p. 17 Lizard. Fauna 16 van Tanger n. Gibraltar. - Ganymedes 15 van Izmir n. Amsterdam. Hebe 16 van' Ceuta te Genua. Hermes 17 van Hamburg te Amsterdam. Irene 16 van Aarhuus n. Amsterdam. Juno 17 van Hamburg te Amsterdam. Mars Calamata n. Amsterdam p. 16 Gibra Nereus 17 van Amsterdam te Hamburg. Oberon 15 van Izmir n. Calamata. Orestes, Rotterdam n. Alexandrië p. 18 Malta. Orpheus 16 van Valencia n. Rotterdam. Saturnus 17 van Haifa n. Beyrouth. Simon Bolivar 17 van Barbados te Curacao Theseus 16 van Amsterdam te Kopen hagen. Tiberius 17 van Santander n. Musel. Ulysses 17 van Salonika n. Cavalla. Van Rensselaer, Amsterdam n. West-Indië. 17 (19.38 v.m.) 100 mijl O. v. Lands End. Venus 17 van Hamburg te Amsterdam. KON. HOLLANDSOHE LLOYD. Eemland 18 van Hamburg te Amsterdam. Amstelland (thuisreis) 16 van Montevideo Waterland (uitreis) 15 van Santos. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (uitreis) 17 (1.42 n.m.) 80 mijl O. van Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng thuisreis 18 van Genua. Kota Baroe uitreis p. 17 Ouessant. Kota Nopan thuisreis 18 van Sabang. Soekaboemi uitreis p. 17 Dungeness STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Mamix van St. Aldegonde uitreis p. 16 Perim. Tabinta uitreis p. 16 Perim. Poelau Roebiah uitreis p. 17 Dungeness. Saleier thuisreis 16 van Belawan. Sembilan uitreis 16 van Penang. Dempo thuisreis p 18 Perim. Ertsinvoer. Het Spaansche stoomschip Cristina is hier van Bilbao aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. AANGEKOMEN. 17 November: Triton m.s. Groningen Eemland s.s. Hamburg Hermes s.s. Hamburg Juno s.s. Hamburg Venus s.s. Hamburg Cristina s.s. Bilbao Yorkbrook s.s. Swanse' 18 November: Vliestroom s.s. Huil Rhein s.s. Hamburg Adriana s.s. Hamburg Ek s.s. Risör Aruba s.s. Goole Rijnstroom s.s. Leith Ousel s.s. Liverpool St. Kearman s.s. Hamburg VERTROKKEN. 18 November: Weser pol.kr. Noordzee Southgate s.s. Newport Effie Maersk s.s. Rotterdam Bijlegger. Het van Groningen naar Ldnden bestemde Nederlandsche motorschip Triton, kapt. Beck, is hier wegens den harden Zuidwesten wind binnengeloopen als bijlegger. Het schip wacht een betere weersgesteldheid af om de reis te kunnen voortzetten. Invoer cellulose. Het Noorsche stoomschip Ek is van Risör aangekomen met een gedeeltelijke lading cellulose voor, de papierfabriek te Velsen en gaat, na deze aldaar te hebben gelost, met zijn overige lading verder naar Amsterdam. Kruistocht voortgezet. Na eenige dagen aan den toeristensteiger te hebben gelegen is de Duitsche politiekruiser Weser wederom naar de Noordzee vertrokken tot voortzetting van zijn kruistocht. A.s. Zon dag zal het schip de haven van Schiedam be zoeken. BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 18 November. Bevallen 15 November: G. de Maarv. Her werden, d. 14 November: A. Mussche—Duinkerken, 67 j., Weverstraat; B. Baas—Lingerak, 79 jM. v. Heemskerkstraat; 15 November: A. de Jong—Maarsen, 57 Tulpenstraat.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5