BEVERWIJK Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. „ItaliëAbessynië". De derde cursusavond, die Woensdag door bet Instituut voor Arbeidersontwikkeling in Hotel Oud Meerensteyn gehouden werd, mocht zich, zeer waarschijnlijk ten gevolge van het actueele onderwerp, in een groote belangstel ling verheugen. Spreker was Kees Andriesse, journalist bij de „Times" over het onderwerp „Italië—Abes synië". De heer Andriesse behandelde in zijn rede vijf punten, namelijk „Er heerscht een oorlog in Abessynië"; „Mussolini wenscht het land van den Negus te veroveren": „Wat zit er aan dit conflict vast"; „Wat bedoelen de Volken bondsmaatregelen" en „Wat voor een land is Abessynië". Spreker toonde aan hoe in Duitschland ge werkt wordt om de waarheid over den toe stand te verbloemen. De menschen worden eenvoudig met den dood bedreigd wanneer zij ook maar iets zouden durven zeggen, wat ten nadeele van het fascisme zou strekken. Spreker vertelt dit omdat ook de kranten berichten niet al te serieus genomen moeten worden. Het is voor de pers uiterst moeilijk om de goede en verkeerde berichten te ziften. Dit bleek duidelijk bij de voorvallen uit Abes synië, die hier vaak geheel verdraaid voor den dag komen. Vervolgens behandelde spreker de geschie denis van het Romeinsche Rijk .van 264 af. Vervolgens zette spreker de opkomst van Mussolini en zijn partij uiteen. In 1922: de marsch naar Rome, waar het kabinet afgezet werd en hij een nieuw kabi net naar eigen goeddunken stichtte, in 1923: de invoering van het nieuwe kiesrecht, dat bepaalde dat die partij, die de meeste stem men had, automatisch 2/3 van de zetels in het kabinet kreeg. Het is, aldus spreker, Mussolini niet mogen gelukken den toestand ook maar iets te ver anderen. De werkloosheid was in Italië nog grooter dan in andere landen, hij moest dus expansie hebben en trachtte zijn koloniën uit te breiden. Hiervoor bleek Abessynië bij uit stek geschikt te zijn, daar het een rijk land is met verschillende mineralen en delfstof fen. Spreker gaf hierna een overzicht van de toestanden in Abessynië gedurende de regee ring van de verschillende keizers. Als voor naamste noemde hij Menelik en de tegenwoor dige Haile Selassi, die zijn land door een mo dern staatsbestel heeft trachten te moderni- seeren. hetgeen niet wegneemt, dat men hier toch nog een wonderlijk mengelmoes van bar- baarsche en moderne gewoonten vindt. Abessynië is nu lid van den Volkenbond. Het ls hierin in het begin ontzaggelijk tegenge werkt door Engeland, dat toentertijd ook stond onder het kabinet Baldwin. Italië en Frankrijk daarentegen hebben alle moeite gedaan om Abessynië er in te krijgen. Tenslotte is dit dan ook gelukt, maar niet eerder dan dat de Negus een verdrag getee- kend had om de slavernij af te schaffen Vervolgens kwam spreker tot het ontstaan van het conflict AbessyniëItalië en de hou ding, die de Volkenbond in deze zaak aan neemt. Spreker laakte hierbij sterk de laksche hou ding van den Volkenbond, die 47 dagen heeft moeten vergaderen om tot het besluit „Sanc ties" te komen, temeer daar, aldus spr., art. 16 van de Volkenbondswet zegt dat bij over treding van een van de leden de sancties on middellijk in werking moeten treden. Alleen over militaire maatregelen kan beraadslaagd worden. Nadat spreker een overzicht gegeven had van den financieelen toestand van Italië waar uit bleek, dat Italië het naar berekening nog ongeveer IV2 jaar kan uithouden, gaf hij de verhouding van ons land tegenover dit con flict weer. Ér is, aldus spreker, slechts één groep, die het voor Italië opneemt en dat is de N.S.B.. maar, zoo eindigde spr., het is de taak van de S.D.A.P. om nu dubbel sterk te strijden tegen deze moordende politiek. Hierna vertoonde de heer Andriesse een aantal lichtbeelden betrekking hebbende, op de toestanden in Abessynië. De secretaris, de heer Striker sloot den wel geslaagden avond met een woord van dank aan den heer Andriesse voor zijn interessante causerie. INTOCHT VAN ST. NICOLAAS. Op uitnoodiging van de Be verwij ksche Mid denstand Centrale (Winkeliersverenigingen E. M. M. en de Hanze) zal St. Nicolaas ter ge legenheid van de opening der Winkelweek zijn intocht houden in Beverwijk. De goede Sint zal met de trein van 2.54 uur arriveeren. Èen groote wagon vol cadeaux, die de Sint meegenomen heeft uit Spanje om be schikbaar te stellen voor het Ballero-spel zal ook binnenkort aankomen. De Sint heeft daarom twee Zwarte Pieten meegenomen om al die cadeaux uit te zoeken. Het bestuur van de Beverwij ksche Midden standcentrale zal St. Nicolaas aan het station verwelkomen en heeft twee bezuinblazers uit- genoodigd om de intocht met luide fanfares in te leiden. Als St. Nicolaas komt is het feest voor de jeugd en daarom heeft het bestuur van de Middenstandscentrale verzocht de vlaggen uit te steken ter eere van het hooge bezoek. De feestweek in 19S6. Grootsch plan van de V. V. V. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft zich reeds eenigen tijd bezig gehouden met het ontwerpen van plannen voor een in 1936 te houden feestweek. Deze plannen zijn thans in zooverre uitgewerkt, dat het alge meen bestuur daaraan in beginsel zijn goed keuring hechtte. Wanneer aan het voornemen van de V. V V. gevolg zal worden gegeven zal daarvoor de spontane medewerking noodig zijn van vele ingezetenen en van talrijke ver- eenigingen. De eerste stap naar den weg die naar de uitvoering van het grootsche voorne men moet leiden, was een feestelijke leden- avond in Hotel „Oud Meerenstein", waarop de voorzitter van de V. V. V. de heer Mr. A. Moens de leden met de plannen op de hoogte heeft gebracht. De heer Moens deelde dan mede. dat de feestweek zal worden gehouden in de week van 4 tot en met 13 September. Het middel punt van de feestweek zal vormen een grootsch opgezet openluchtspel, dat een ver handeling zal geven van Beverwijk's verleden, heden en toekomst. Van dit historisch schouw spel zullen vier opvoeringen gegeven worden. Vervolgens worden tentoonstellingen georga niseerd voor handel, industrie, groenten en fruit. Met verscheidene at'tracties zullen deze tentoonstellingen bijeen worden gebracht. De Harddraverij vereeniging heeft haar me dewerking verleend door de jaarlijksche hard draverij in de feestweek te doen houden, Op den Dinsdag van de feestweek zal een groote optocht worden gehouden, genaamd „Volke ren der aarde". Verder vermeldt het voorloopige programma vuurwerken, straat- en geveiversiering, illu minatie, voetbalwedstrijden, sterritten voor auto's motoren en fietsers en wandeltochten. De V. V. V. zal probeeren een garantiefonds te vormen. De leden van de V. V. V. hebben deze plannen met Veel instemming begroet en daaraan hun goedkeuring gehecht. Na afloop van de ledenvergadering bleven de leden nog geruimen tijd gezellig bijeen. De heer P. Cloeck heeft zijn gehoor met liedjes aan de piano op prettige wijze bezig gehouden. Roemer's Band zorgde voor een goed stukje muziek. Het was voor het bestuur van de V. V. V. een welgeslaagde avond. DE KRUISTOCHTEN. Vanaf Vrijdag zal in het Luxor Theater de kort geleden in Nederland uitgebrachte film „De Kruistochten" worden vertoond. Deze grootsche film is weer een schepping van den beroemden regisseur Cecil de Mille. Lorette Young en Henry Wilcoxon vervullen in dit monumentale filmwerk de hoofdrol len. KINDERFEEST IN LUXOR. Het bestuur van de af deeling Beverwijk en Omstreken van de Ned. Vereeniging van Huis vrouwen heeft de kinderen van de leden even als vorig jaar weer aan zich verplicht door het aanbieden van een kinderfeest in het Luxor Theater. De jeugd had van dit buitenkansje gretig gebruik gemaakt, zoodat het groote theater nagenoeg geheel bezet was. De kinderen zijn op prettige wijze bezig ge houden. Er werden mooie films vertoond, Sin„ .iicolaasliedjes gezongen en ten slotte hebben eenige dames en heeren het leuke tooneel- stukje „De Geleende Koekepan" opgevoerd. Het was dus een middag vol afwisseling en de vreugde steeg ten top, toen allen ook nog een heerlijke St. Nicolaas-tractatie ontvingen en bij het verlaten van het theater nog een stuk chocola. De jeugd was opgetogen over den „fijnen" middag, zoodat de Huisvrouwenveree- niging zich over het voortbestaan van de orga nisatie tot in lengte van dagen niet bezorgd behoeft te maken. De presidente mevr. A. Moens heeft de da mes en heeren die aan het welslagen van dit kinderfeest hun medewerking verleenden, in vriendelijke bewoordingen dank gezegd. Concert van de K. O. V. Gisteravond heeft de Kennemer Orkestver - eeniging onder leiding van haar dirigent, den heer Louis Stiens een uitstekend geslaagd concert, gegeven in het Kennemer Theater. De K O.V. gaf blijken van ernstige studie en sinds het laatste concert heeft de vereeniging groote vorderingen gemaakt. In het bijzonder de strijkers hebben zich dezen avond van hun bests zijde laten kennen. Het orkest opende het programma, na een inleidend woord van den voorzitter, den heer S. Waagmeester. met een pittigen marsch van den dirigent, gevolgd door een in menig op zicht goed verzorgde verklanking van de mooie Mendelssohn-ouverture ..Heimkehr aus dem Fremde". De dirigent liet deze compositie mooi gedragen uitvoeren met fraaie nuanceerin gen. Daarna volgde een reprise van de zesde sym- phonie van Haydn, die ook in het vorige sei zoen deel had uitgemaakt van het repertoire. De K.O.V. heeft zich kranig gehouden en musi ceerde zeer goed in de verscheidene deelen van deze symphonie. Vooral de altviool, de eerste en de tweede violen, alsmede de cello hebben in dit prachtige toonwerk volop gelegenheid gehad hun volle kunnen te ontplooien, een ge legenheid, die zij zich ten nutte maakten.. Een welverdiend succes oogstte de 13-jarige fluitist van de K.O.V Frans Vester, die een groot concert voor fluit uitvoerde. De heer Amse Jr., die hem op verrassend goede wijze aan de piano begeleidde, deelde in de daverende huldebetuigingen, die dit tweetal ten deel vielen. Frans Vester, die een leerling is van den heer Jos. de Klerk te Haarlem, gaf blijken van ern stige studie. Hij speelde zeer vlot vele moei lijke passages en frappeerde door zijn reed? sterk ontwikkelde technische begaafdheid. Mevr. SuijkSchik, sopraan alhier, zong op fraaie wijze liederen van Schubert en van Grieg. Zeer mooi vonden wij de zangeres in ,.Ich liebe dich" en Solvjegs lied uit de Peer Gynt suite van Grieg. De heer Louis Stiens begeleidde de zangeres op zeer muzikale wij ze. Met orkestbegeleiding zong zij tenslotte nog Standchen van Schubert, eveneens met groot succes Het publiek beloonde onze plaatsgenoote met een langdurige ovatie, waarin de heer Stiens deelde. Mevr. Suijk had van de K.O.V. een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Het orkest vervolgde het programma met Standchen van Heykes en met ae ouverture Raymond van Thomas. Deze ouverture werd luchtig en pittig uitgevoerd en vooral in het allegro hebben de violisten een knappe pres tatie geleverd. Ook het blaasregister, dat zich over het geheel genomen wel wat bescheiden had gedragen, had thans gelegenheid zich in sommige deelen te laten gelden. Met een marsch van Fucik werd dit concert, waarop de K.O.V. met voldoening kan terug zien, besloten. Een gezellig bal hield de talrijke K O.V.- vrienden nog geruimen tijd bijeen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 20 Nov. 1935. Spinazie per kist f 0.500.65. Breekpeen per kist f 0.750.90. Boerekool per kist f 0.200.40 Andijvie per kist f 0.250.55. Wortelen per bos f 0.050,09. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.030.04. Prei per bos f 0.040.09. Bloemkool le per stuk f 0.100.15. Bloemkool 2e per stuk f 0.030.05. Tomaten per K.G. f 0.060.15. Aardappelen per H.L. f 2.703. Uien per K.G. f 0.02—0.03. Witlof per K.G. f 0.15—0.18. Nero per K.G. f 0.10—0.11. Snijboonen per K.G. f 0.160.33 Spruiten per K.G. f 0.10—0.15. Roode kool per stuk f 0.030.09. Gele kool per stuk f 0.020.07. Groene kool per stuk f 0.030.05. Knollen per stuk f 0.02O.O6V2. Te Aix-en-Provence is het proces begonnen tegen de medeplichtigen aan den moord op koning Alexander en Louis Barthou, verleden jaar October te Marseille gepleegd. Twee der beklaagden. Kralj en Rajitsj (rechts) op weg naar de zittingszaal. Het overzicht van de groentenveiling. VEEL VRAAG NAAR GLASPRODECTEN. De weergesteldheid speelt altijd een belang rijke rol in den gang van zaken aan de eilingen. niet alleen wat aanvoer doch ook wat de handel betreft. Vooral is dit van be- teekenis in de laatste helft van November omdat dan een goede nachtvorst soms een flinke opruiming of beschadiging kan teweeg brengen. Al is de voorraad welke thans nog te velde staat belangrijk minder als andere jaren, toch bleven tot nu toe de producten voor nachtvorst gespaard. Andijvie is een pro duct dat tegen vorst al zeer slecht bestand is en daar tot heden de vorst nog geen nadeeli- gen invloed heeft uitgeoefend, komen dan ook nog' geregeld belangrijke partijen aan de markt. De stemming ln den handel was voor dit product de afgeloopen week nog eengiszins ;edrukt. Nu voor fabrieken weinig of niets meer wordt afgenomen, heeft de handel nog een ruime keuze in hetgeen wordt aangeboden De noteeringen schommelden ook deze week weer van 25—55 ct. per kist. Spinazie bleat vast in prijs en kon voor goede kwaliteit weer behoorlijke prijzen handhaven. Vooral mooi glasproduct was zeer gezocht en noteerde pl.m vail f' 0 70f 1 per kist. Sla is thans alleen ais mooi glasproduct goed te verhandelen mindere kwaliteiten hebben daarentegen geen waarde. Van het nog aangebodenen liepen de noteeringen uiteen van f 0.20f 1 per kist. Boerekool. waarvan al flinke partijen werden aangeboden, was zeer onregelmatig ln prijs Voor dit product leent het weer zich nog niet zoo bijzonder en is er bij een ruime aanvoer al heel spoedig te veel, waardoor de prijzen in het gedrang komen. De noteeringen wisselden dan ook van 2040 ct. perkist. De spruitenhandel bracht ondanks matige aanvoeren nog geen verbetering in prijzen Ofschoon de noteeringen niet slecht zijn, heb ben deze den laatsten tijd heel wat ingeboet bij de prijzen welke aanvankelijk besteed werden. De noteeringen liepen naar Soor' uiteen van 1015 ct. per K.G. Enkele par tijtjes Schorseneeren, die nog werden aange boden, werden afgenomen naar soort voor 711 ct. per K.G. De aanvoer van tomaten begint steeds meer in te krimpen. Ook voor dit product bleven de prijzen vrijwel ophetzelfde peil als in vorige opgaven vermeld, n.l. van 315 ct. per K.G. Snijboonen waren ook deze week nog steeds van de partij. Voor goede soort wisselden de prijzen van 2836 ct. per K.G., terwijl mindere kwaliteiten naa ver houding terug liepen tot 16 ct. per K.G. Bloemkool was in aanvoer belangrijk minder, de beste soorten cirkeiden ook nu weer van 1015 ct. per stuk. Witlof liep in prijs naar beneden en noteerden naar kwaliteit van 1015 ct. per K.G. Prei bleef zoo ongeveer dezelfde prijzen handhaven, voor goede bos sen van 68 ct., waaronder uitzonderingen tot 10 ct., soms voorkwamen, terwijl mindere kwalitieten terug liepen tot 3 ct. per bos. Voor andere soorten soepgroenten bleven de noteeringen op zeer laag peil. In de aard- appeienhandel kwam ook deze week geen op leving en de noteeringen toonden nog ni.et de ministe neiging tot verbetering. Ook voor uien is de stemming gedrukt en wat afgenomen wordt gaat voor lage prijzen van de hand ALGEMEENE MILITAIRE PENSIOEN- BOND. In een huishoudelijke vergadering der af- deeling Beverwijk van den Alg. Militairen Pen sioenbond vestigde de voorzitter de aandacht op het gevaar van een korting op de pensioe nen op de 17 pet. korting der Ind. Pensioe nen en op de 10 pet. korting van die der spoor wegambtenaren. Hoewel verschillende Grondwetsartikelen en het bepaalde op de pensioen-acte waarbor gen zijn voor een onschendbaar pensioen, mogen de gepensioneerde militairen daarop niet gerust zijn, aangezien de commissie Palm thans een weg zoekt om al die bepalin gen te omzeilen. Onverantwoordelijk vond hij de houding van sommige gepensionneerden ten opzichte van hun gezin, door zich afzijdig te houden van de actie tot verbetering of behoud van hun pensioen. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat belanghebbenden het voorbeeld van de afdeeling Velsen zullen volgen, waarbij zich in korten tijd ruim twintig nieuwe leden aansloten. D O.a D ü.k J3 A G 21 K U VIVód van onzen tijd". Op zeer duidelijke wijze zette spreker uit een de moeilijkheden waarmede ons volk hans te kampen heeft. Alles wordt aangewend oni tot verbetering an de thans neerschende toestanden te somen en.steeds zakken wij dieper. Aan de cene zijde van Europa overvloed van pro ducten die worden vernietigd, aan de andere zijde heerscht gebrek aan eerste levensbe- hoften. Men wil God weren, maar integen deel men moet terug naar God. Spreker vroeg van de katholieken toch vooral goede katho- ieken te zijn waarop men kan rekenen. De R.K. Staatspartij kan niet. alles bereiken wat zij gaarne wenscht, daartoe heeft zij te kort zetels. Nadat spreker het bekende conflict Colijn- Aalberse had besproken, eindigde hij met den wensch, dat alle aanwezigen als goede katho lieken hun plicht zouden doen. Dat de rede van den heer Stumpel met rooie aandacht weid gevolgd, bleek wel uit het groote aantal aanwezigen, die vragen wenschen te stellen. Allen werden door de heer Stumpel beantwoord. Nadat de voorzit ter hem dank had gebracht voor zijn bereid willigheid nam de heer Stumpel met de beste wenschen voor hét komende „Groot Bever wijk" afscheid. De rondvraag leverde weinig op, waarna de voorzitter de aanwezigen," die nog geen lid van de kiesvereeniging waren, verzocht voor 1 Januari 1936 als lid toe te treden, omdat men anders geen bevoegdheid heeft om, wan neer straks candidaten gestéld moeten worden voor „Groot Beverwijk", mede te stemmen. Deze belangrijke vergadering werd op de ge bruikelijke wijze gesloten. WIJK AAN ZEE VERGADERING KIESVEREENIGING „RECHT EN PLICHT" Woensdagavond hield de R.K. Kiesvereeni ging „Recht en Plicht" een propagandaver gadering ter opening van het winterseizoen Als spreker was uitgenoodigd de heer E. J, M. Stumpel uit Hoorn, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. De voorzitter deelde mede, dat de naam van de kiesvereeniging thans is: R.K. Kies vereeniging Wijk aan Duin. De „kern", welke een belangrijk onderdeel vormt van de ver eeniging, is thans van een leider verstoker omdat de weleerwheer J. v. d. Beek ziek is. Men hoopt echter spoedig in samenwerking van de kiesvereeniging te Beverwijk een uit stekende vervanger te bezitten. De heer Vink deelde verder mede dat het splitsen van de lijsten bij de laatste gemeen teraadsverkïezing tot gevolg heeft gehad dat één zetel verloren is gegaan. Het woord was thans aan den heer Stumpe. die tot onderwevD h^d aek^zen: ..De eïschen Voor Haarlem's Kantonrechter Spiritistische séance en dronken schap. Een medium op de Botermarkt was aanlei ding tot ordeverstoring op de Botermarkt. De man, die een juffrouw als medium liet optreden, was door deze vertooning de schul dige van dezen oploop. Een agent kwam en gaf bevel dat de spiri tistische séance gestaakt zou worden. Daarbij merkte de agent dat de man eenige borrels had gedronken, doch aanleiding voor een proces-verbaal was er naar de meening van den agent niet. Eenigen tijd later kwam de agent weer op de Botermarkt en toen gaf de man weer een séance. Dit keer was hij echter volkomen dronken, hetgeen wel te begrijpen is. wanneer men weet dat in den tusschentijcj nog eenige borrels waren ingeslagen. Er werd proces-verbaal opgemaakt en de Ambtenaar van het openbaar ministerie eisch- te voor de dronkenschap op straat f 10 of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter was het met dezen eiseh eens. De uitstaande richtingwijzer. Een vischhandelaar uit Haarlem, die onder het Stationsviaduct was uitgekomen en de richting Jansweg was ingereden, terwijl zijn richtingwijzer nog naar rechts stond was in botsing geweest met een andere auto, waarvan de bestuurder door den wijzer in de war was gebracht en tegen den wagen van den visch handelaar was opgereden. De ambtenaar achtte dit feit in het gevaar brengen van het verkeer en vroeg een boete van f 20 of 10 dagen. De kantonrechter ver oordeelde den man tot f 10 of 10 dagen. Waterige melk. Een melkhandelaar was ervan verdacht water bij zijn consumptiemelk te hebben ge daan. Hij zou negen jaar geleden dat ook al gedaan hebben, voor welk feit hij toen al een hooge boete had gekregen. De man ontkende en vertelde ook, dat den vorigen keer zijn vader schuld was geweest en de boete had betaald. Er was toen, naai' verdachte's raadsman uit legde, een lek in den melkkoeier geweest, dat waarschijnlijk oorzaak van de verdunde melk was geweest. Dit ontlokte den kantonrechter de opmerking: „Is dat lek er nu ook nog in?" Hoe het ook zij, uit het proces-verbaal, dat nu was opgemaakt, bleek dat een keurmees ter van den keuringsdienst op verzoek van de Crisis Zuivel Centrale een monster van de melk had genomen en dat het onderzoek van deze vloeistof had uitgewezen, dat het vetge halte slechts een minimum verschil maakte met het vereischte. doch dat het vriespunt bij 0.47 graad C. lag. Dit moest op minstens 0.53 gr. liggen. Het waterpercentage in de melk was blijkens de hieruit opgemaakte berekening 13. De ambtenaar vond het feit ernstig, temeer waar verd. al eerder voor hetzelfde was gever baliseerd. Hij eischte daarom f 200 boete of 30 dagen hechtenis. De raadsman van verd. wees op het feit, dat het mogelijk was, dat de leveranciers van verd. water in hun melk konden hebben gedaan en dat dit bij een later ingesteld onderzoek na tuurlijk niet is gebleken. Hij vroeg daarom cle mentie, doch de kantonrechter bevestigde in zijn vonnis den eisch van den ambtenaar: f 200 of 30 dagen. Zonder rijbewijs autogereden. Een los werkman had een auto bestuurd zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Zijn ouderdom en verdere persoonlijke gege vens wilde hij aanvankelijk niet aan den kan tonrechter zeggen. Hij kon ze wel in de dag vaarding lezen, zeide hij. Ook vond hij het niet billijk dat de ambtenaar hem verweet zonder rijbewijs te hebben gereden. Hij kon het niet betalen, zei hij, en hij wilde toch rijden. De ambtenaar vroeg een boete van f 20 of 20 dagen hechtenis, de kantonrechter veroordeelde den onhandelbaren man overeen komstig den eisch. SCHEEPVAARTBERICHTEN. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe (uitreis) p. 20 Gibraltar. Kedoe (thuisreis) 20 van Port Said. Soekaboemi (uitreis) p. 20 Finisterre. Baloeran (uitreis) 20 van Suez. Tapanoeli (thuisreis) vertr. 20 van Havre. Modjokerto (thuisreis) vertr. 30 van Bar celona, HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rotterdam naar Vancouver 19 te Londen. Damsterdijk, Vancouver naar Rotterdam 19 van Glasgow. Nebraska Vancouver naar Rotterdam 18 te San Francisco. Spaarndam, Rotterdam n. New York 18 (10.54 n.m.) 80 mijl Z.W. van Valentia. Maasdam 18 van New York te New Or leans. Boschdijk Philadelphia n. Rotterdam 19 te Norfolk. Binnendijk. Rotterdam naar New Orleans 18 v. Tampico. Delftdijk Vanc. n. Rotterdam 18 van Cristobal. Volendam New York naar Rotterdam 23 ,(1 n.m. G. T.) te Plymouth verwacht. Veendam 20 van Rotterdam te New York. HALCYON LIJN. Flensburg 19 van Melilla naar Rotter dam. Rozenburg Rotterdam naar Bagnoli 19 van Oran. Stad Dordrecht 22 van Seriphos te Emden verw. voor Rotterdam. Stad Zaandam 23/24 van Tunis te Rotter dam verw KON NED. STOOMBOOT MIJ. Euterpe, Bordeaux n. Amsterdam p. 19 (7 n.m). Lydd. Hebe 19 van Genua naar Valencia. Merope 19 van Kopenhagen naar Gdynia. Rhea 20 van Algiers n. Barcelona. Theseus 19 van Kopenhagen te Stettin. Trajanus 20 van Alexanrië te Amsterdam Vesta 19 van Catania naar Venetië. Vulcanus, Venetië n. Amsterdam p. 19 Ouessant. Orion 20 van Palermo te Burriana. Tiberius 20 van Musel te Oporto. Saturnus 20 van Beyrouth te Fethië. Aurora 20 van Genua n. Savona. Oranje Nassau, Paramaribo n. Amsterdam 20 v. Madeira. Bacchus 20 van Danzig naar Kopenhagen Perseus 20 van Amsterdam naar Kopen hagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 20 van Amsterdam naar Buenos Ayres. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 19 van Singapore. Zuiderkerk (thuisreis) 19 van Marseille. Serooskerk, Antwerpen n. Hamburg p. 20 Vlissingen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder (uitreis) 19 van Teneriffe. Amstelkerk 20 van West-Afrika te Amster dam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan de Witt 20 van Batavia naar Amster dam. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 19 van Genua. Sembïlan (uitreis) 19 van Singapore. Christiaan Huygens 20 van Amsterdam naar Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN.. Melampus, Batavia naar Amsterdam p. 20 Wight. Achilles, Japan naar Rotterdam 15 van Colombo. Hector Japan n. Rotterdam 19 te Hongkong Flintshire Dairen naar Rotterdam 19 van Penang. Myrmidon Batavia naar Am 'erdam 18 te Singapore. Titan Rotterdam naar Japan 19 (18.13 v.m.) 15 mijl Z.W. v. Niton, AANGEKOMEN. 19 November: Adele Traber s.s. Gdynia Sirius s.s. Karlstadt 20 November: Trude Schünemann s.s. Trangsund Trajanus s.s. Alexandrië Skoger m.s. Brevik Amstelkerk s.s. West-Afrika Euterpe s.s. Bordeaux Fairplay X sl.b. Hamburg Fairplay XIV sl.b. Hamburg VERTROKKEN. 19 November: Sint-Aiinaland s.s. Newcastle Yorkbrook s.s. Antwerpen Deucalion s.s. Hamburg Poelau Laut m.s. Hamburg Adriana s.s. Hamburg Holme Force s.s. Newcast/le Rijnstroom s.s. Leith Vliestroom- s.s. Huil Leeuwai-den s.s. Londen 20 November: Star s.s. Antwerpen Vier jaar opgelegen. Het te Rotterdam thuisbehoorend Neder- landsche stoomschip „Driebergen", zal, na aldaar ruim 4 jaar te hebben opgelegen, weer naar zee vertrekken. Het schip wordt eerst bij de werf Nieuwe Waterwag te Schiedam grondig nagekeken. IJsberichten. Uit Leningrad wordt gemeld, dat de scheepvaart aldaar voor inkomende schepen op 15 December en voor uitgaande schepen op 25 December gesloten zal worden Tegen Kerstmis zal te Yxpila een groote ijsbreker worden gestationmeerd. Het laden langs de kaden kan nog geruimen tijd voort gang hebben. Men verwacht dat de scheep vaart open zal blijven tot half December. Verminderde havengelden. In October werd aan havengeld voor zee schepen te Rotterdam 255.403 gulden ont vangen of 44.000 gulden minder dan in de zelfde maand van het vorige jaar. IJsinvoer. Het Noorsche motorschip Skoger is alhier in de Visschershaven aangekomen met een lading natuurijs. Sleepreis. De Duitsche sleepbooten Fairplay X en Fairplay XIV zijn alhier van Hamburg aan gekomen om eenige baggervaartuigen te halen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5