DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN1 De a. s. matcti Iersche V rijstaat-Nederlanc Schip verin, aankomst Laatste bericht Armuru F 'bao (v. IJm.) Amstelland Buenos Aires Ameland Rosario Altona Ned. Indië Achilles Barcelona Ariadne Valencia Absalon Leningrad Bodegraven Chili Bennekom Chili Barneveld Chili Bloemfontein Zuid Afrika Baarn Hamburg Bacchus Gdynia Clytoneus Batavia Garibia West Indië Ceres (Ned.) Bourgas Calypso Midd. Zee Santa Fé Colombia Hamburg Casablanca Dolius Batavia Deucalion (Ned.) Hamburg Enggano Batavia Batavia Finland Gdynia Bourgas Buenos Aires Grootekerk Ganymedes Gryfevale Gaasterkerk Hamdale Beunos Aires Harpalyce V. Constitution Hermes (Ned.) Halle Hebe (Ned.) Jagersfontein J. v. Oldenbarneveldt Johan de Witt Lunula Livadia Melampus Meliskerk Menes Montferland Michael Tomsky Merula Morna Myrmidon Mars (Ned.) Maisol Merope Navarra Nijkerk Naumburg Nereus Oranje Nassau Orpheus Oberon Phrontis Patricia Poelau Bras Phrygia Poelau Laut Reggestroom Rotterdam Rion Stella (Ned.) Saleier Saturnus Sheksna Sunetta Tarakan Trompenberg Theseus (Ned.) Tawali Uckermark Ulysses Vulcanus Venezuela Vega Waterland Wilbo Hamburg Ned. Indië Midd. Zee Z. Afrika Batavia Batavia Aruba Hamburg Batavia Zuid Afrika Nederl. Indië Buenos Aires Archangel Curasao Barcelona Batavia Calamata Archangel Gdynia St. Caballo (v. IJm.i Z. Afrika Ned. Indië Hamburg West Indië Valencia Midd Zee Batavia West Indië Batavia Mexico Hamburg West Afrika Aruba Odessa Alexandrië Batavia Alexandrië Leningrad Curacao Batavia Leningrad Stettin Ned. Indië Ned. Indië Alexandrië Midd. Zee West Indië Hudiksvall Buenos Aires Londen Japan 14 Dec. 12 Jan. 24 Nov. 21 Nov. 24 Nov. 26 Nov. 1 Dec. 5 Dec. 30 Nov. 7 Dec. 24 Nov. 27 Dec. lieden 29 Nov. 11 Dec. 9 Dec. 18 Dec. 18 Jan. 19 Nov. 5 Dec. 22 Nov. 21 Nov. 26 Nov. 1 Dec. heden 27 Nov. heden 22 Dec. 25 Nov. heden 21 Dec. 22 Nov 27 Nov 24 Nov. 11 Dec 21 Nov. 23 Nov. 26 Nov. 10 Dec. 23 Nov. 12 Dec. 26 Dec. heden 26 Nov heden 28 Dec. heden in lading. 16 Nov. van Montevideo. in lading. 16 Nov. van Tjilatjap. 15 Nov. vertrokken. 18 Nov. van Gibraltar. 18 Nov. van Hanstholm. 8 Nov. van Curacao. 16 Nov. van Callao. 18 Nov. te Valparaiso. 17 Nov. van Port Natal, in lading. 18 Nov. van Danzig. 12 Nov. van Port Said. 20 Nov. van Barbados. 19 Nov. te Izmir. 16 Nov. van Messina. 7 Nov. van Buenos Aires, vertrekt 23 Nov. 12 Nov. vertrokken, in lading, in lading. 16 Nov. vertrokken. in lading. 15 Nov. vertrokken. 19 Nov. van Singapore. 15 Nov. van Izmir. 8 Nov. vertrokken. 16 Nov. te Nagasaki. 5 Nov. vertrokken. 16 Nov. van Beunos Aires in lading. 16 Nov. t'e Batavia. 19 Nov. van Genua. 17 Nov. te Rotterdam. 19 Nov. van Genua. 29 Nov. vertrokken. 16 Nov. vertrokken. 21 Nov. vertrokken. 20 Nov. van Prawle Point. 17 Nov. te Rotterdam. 16 Nov. te Valencia. 13 Nov. van Bahia. 8 Nov. vertrokken. 6 Nov. vertrokken. 8 NoV. van Gibraltar. 18 Nov. te Singapore. 16 Nov. van Gibraltar. 9 Nov. vertrokken, in lading. in lading. 16 Nov. van Port Said. 16 Nov. van Padang. 21 Nov. vertrokken. 11 Nov. van Parimaribo. 18 Nov. van Gibraltar. 19 Nov. van Patras. 19 Nov. van Perim. 18 Nov. van Land's End. 17 Nov. van Perim. 16 Nov. vertrokken. m lading. 16 Nov. te Liberia. 5 Nov. vertrokken. 15 Nov. van Gibraltar. 20 Nov. te Candia. 16 Nov. van Belawan. 17 Nov. van Beirout. in lading. 6 Nov. vertrokken. 17 Nov. van Gibraltar 18 Nov. vertrokken, in lading. 17 Nov. te Tjilitjap. 20 Nov. van Port Said. 20 Nov. te Stamboul. 19 Nov. van Ouessant. 12 Nov. van Barbados. 15 Nov. vertrokken. in lading. 19 Nov. uitgeklaard 19 Nov. van Marseille. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Visschershaven Noorsch m.s. Skoger Brevik Binnenhaven Duitsch sl.bt. Pairplay X Hamburg Binnenhaven Duitsch sl.bt. Pairplay XIV Hamburg ijs ledig leclig IJMUIDEN Engelsch s.s. Sheafbrook in nood. Lek gesprongen nabij de Doggersbank. Naar wij vernemen is volgens een radio bericht het Engelsche s.s. Sheafbrook heden nacht 110 mijl O.Z.O. van de Tyne, dus aan den Zuidkant van de Doggersbank in nood geraakt doordat het ernstige lekkage had be komen. Op de S.O.S.-seinen is de sleepboot Witte Zee van L Smit Co's Internationale Sleepdienst van Yarmouth uitgevaren om as sistentie te verleenen .De Witte Zee heeft de Sheafbrook echter niet kunnen vinden. Vol gens het laatste van het Engelsche s.s. opge vangen radiobericht maakte het gevaarlijk slagzijde aan bakboordzijde. De Sheafbrook meet 2179 bruto ton en werd gebouwd in 1924. V. V. IJ-AVOND. Gisteravond werd er in het Gebouw voor Christelijke Belangen een V.V.IJ.-avond ge houden. De heer Vos opende deze vergadering met gebed en sprak een kort openingswoord. Er werden twee tooneelstukjes opgevoerd n.l. vóór de pauze „Professor Droomstede" en na de pauze „Henkie". In de pauze werd een ver loting gehouden ten bate van het Koning Wil lemshuis. Deze avond werd opgeluisterd dooi de bekende humoristen. De heer Mulder besloot den avond met een kort woord en dankgebed. De zaal was als ge woonlijk uitverkocht. In verband met deze enorme belangstelling heeft het bestuur be sloten een tweeden avond te houden n.l. Dins dag 26 November. AANGEHOUDEN. Door de politie werden 2 personen aange houden, die gesignaleerd stonden in het Alg. Politieblad. Een van hen, die de boete betaalde, werd op vrije voeten gesteld, de andere werd overgebracht naar Haarlem. PERSONALIA. Op de voordracht voor de benoeming van een tijdelijk leeraar voor den cursus 1935-1936 aan de Gem. Ambachtschool te Haarlem komt Voor de heer J. Spruyt te IJmuiden. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 21 NOV. Tarbot per K.G. f 1.30—f 1.10. Griet per 50 K.G. f 28—f 15. Tongen'per K.G. f 1.02—f 0.65. Groote schol per 50 K.G. f 30. Middelschol per 50 K.G. f 27—f 24. Zetschol per 50 K.G. f 22.50—f 22. Kleine schol per 50 K.G. f 21—f 11.50. Schar per 50 K.G. f 15—f 4. Rog per 20 stuks f 11.50. Vleet per stuk f 2.35. Kleine poon per 50 K.G. f 5.30f 4.90. Groote schelvisch per 50 K.G. f 30f 23. Middelschelvisch per 50 K.G. f 28f 21.50. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 24f 14. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17.50f 8.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 66f 37. Groote guUen per 50 K.G. f 19—f 11.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 12.50—f 7. Wijting per 50 K.G. f 5.70—f 2.10. Makreel per 50 K.G. f 4.90—f 4.10. Heilbot per K.G. f 0.92—f 0.54. Leng per stuk f 1.30f 0.60. Koolvisch per stuk f 0.95—f 0.08. Versche haring per kist f 4.90f 4.05. Kleine hake per 50 K.G. f 24. BESOMMINGEN. Trawlers Hercules IJM. 196 900 m. f 3690. Bruinvisch IJM. 97 110 m. f 1640. Maria Elisabeth IJM. 114 85 m f 1470. Bloemendaal IJM. 71, 830 manden f 7690. Loggers: KW 166 f 632, KW 23 f 791, KW 154 f 784, KW 107 f 640, SCH. 132 f 241. FRAAIE BESOMMING VAN DE „BLOEMENDAAL". Na een reis van 9 dagen was hedenmorgen aan den afslag de stoomtrawler „Bloemendaal" IJM. 71 met 830 manden visch meest spawn- visch. De trawler trof een uitstekende markt en maakte dientengevolge een schitterende besomming, n.l. f 7690, het hoogste bedrag dat dit jaar door een trawler werd besomd. BEVERWIJK. OUDERAVOND U.L.O.-SCHOOL. Dinsdagavond zal in het gymnastieklo kaal van school 2 in het villapark een ouder avond van de openbare u.l.o.-school worden gehouden. De agenda vermeldt o.a. de ver kiezing van leden der oudercommissie. Besprekingen van het onderwijs en van het plan, dat als wij goed zijn ingelicht, beoogt tot de uitgifte van de sohoolkrant te komen. meldt: Hoogste barometerstand 776.3 m.M. te Re val. Laagste barometerstand 747.8 m.M. te Biarritz. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Zwaar tot half bewolkt. Waar schijnlijk weinig of geen regen. Iets kouder des nachts. Barometer Hedenmorgen 9 uur 755 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 48 F. Laagste heden nacht 40 F. Hoogste heden 42 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUlö Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 0.21 uur; n.m. 12.45 uur. Zaterdag v.m. 1.11 uur; n.m. 1.29 uur. Bizonderheden over het elftal van de Ieren. Minister Deckers laat zich voorlichten. Over den toestand in het Tuinbouw- en Bloembollenbedrijf. Hedenmorgen heeft minister Deckers een langdurig bezoek gebracht aan Beverwijk ten einde zich te laten voorlichten omtrent den toestand in het tuinbouw- en bloemfopllenbe- drijf in Kennemerland. De minister heeft ten raadhuize een lang durige conferentie gehad met de directeu- ren van de groenten- en bloembollenveilingen en met de leidende personen uit de tuinbouw organisaties. UITVOERING VAN „ALTIJD VROOLIJK'. Dc kinder spel- en zangklasse „Altijd Vroo- lijk" heeft onder leiding van mej. R. v. d. Waal in het Herv. Verenigingsgebouw een zeer geslaagd concert gegeven. Nadat ds. C. M. Krijger den avond had ingewijd met een uit eenzetting van het groote nut van het zang onderwijs voor kinderen werd een zeer afwis selend programma uitgevoerd. De kinderen zongen verschillende aardige liedjes, afgewis seld door zangspelen, waarvan in het bijzonder „Sneeuwman" en „Waternymphje" de hoogte punten van den avond vormden. Op elk num mer volgde een hartelijk applaus, waaruit bleek, dat het publiek zich met het gebodene uits-tekend amuseerde. eMj. B. Swalve heeft de zangnummers op zeer muzikale wijze begeleid. LEDENVERGADERING VAN DE A. N. G. O. K. Woensdagavond heeft de Algemeene Neder- landsche Geheel Onthouders Bond een leden vergadering gehouden waarin o.m. werd be sloten in 1936 aan de Sterrit naar het A. N. G. O. B.-gebouw te Beekbergen deel te nemen. Medegedeeld werd dat de pogingen een jeugd club op te richten succes zullen hebben. Een belangrijk besluit was om te trachten in Be verwijk een A. N. G. O. B.-huis te stichten. Een commissie waarin zitting kregen de heer B. Schelvis, A. Hofland en H. de Wolf werd met de voorbereiding belast. DE N. C. R. V.-AVOND. Het propaganda-comité van N. C. R. V. verzoekt ons mede te deelen, dat alle kaar ten voor den op Donderdag 28 November te houden propaganda-avond zijn uitverkocht. Noteering van Beverwijk 20 Nov. 1935. Spinazie per kist f 0,35f 0,60 Andijvie per kist f 0.30f0,55 Koolrapen per zak f 1,10f 1,50 Wortelen per K.G. f 0,03 Bieten per K.G. f0,04 Aardappelen, klei per K.G. t0,03Vzt0,05l/2 Spruitjes per K.G. f 0,06f 0,14 Boerenkool per bak f 0,30f 0,50 Roode kool per 100 f 5f 10 Savoije kool per 100 f5f8 Bloemkool per 100 f 6f 14 Uien per K.G. f 0,03% Prei, per bos f 0,04f 0,08 Pieterselie per bos f 0,12 Selderie per bos f 0,04 Appelen, per K.G. f 0,12f 0,20 Peren per K.G. f 0,08—f 0,22 Brusselsch lof per K.G. f 0,16f 0,22 WIJK AAN ZEE EN DUIN RECITEERWEDSTRIJD VAN „Excelcior. De Christelijke Jonge Mannen Vereeniging „Excelsior" heeft Woensdagavond in het ver eenigingsgebouw aan de Verlengde -Groene Laan een reciteerwedstrijd gehouden, waar aan 23 leden van de meisjes- en de jonge- lingsvereeniging hebben deelgenomen. De taak van de jury gevormd door jonk- vrouwe Boreel, ds. Hooy en den heer Haspels was dezen avond zeer moeilijk. Tenslotte werd de uitslag als volgt vastgesteld: Af deeling a, 1. C. vair Pelt, 2. I. Blom, 3. C. d. Linden, 4. N. Gertenbach; afdeeling b, 1. J. van Velt, 2. H. Kruyt, 3. A. v. d. Ou te naar. Alle prijswinnaars ontvingen een boekwerk naar keuze. VOETBAL. BLAUW WIT—STORMVOGELS. Stormvogels komt als volgt uit: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Fijen, Wey, Van der Steen, Effern, Van der Lugt, Prins, v. d. Laan. STORMVOGELS—HAARLEM 2. Met Invallers voor Van Dongen. Nijssen en Schippers komt Stormvogels als volgt uit: De Vries. Jongsma, Bravënboer. Wilderom, Spruyt, Van der Velde, Beneker, Van Pel, Van Dijk, Spruyt, v.d. Steen. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor Zondag a.s. ziin vpcteesteld: DAMES. RapoditasAalsmeer (11 uur van Oosten de Bruynstraat) HEEREN. RapiditasOlympia (9.30 uur van Oosten Bruinstraat. Aalsmeer—Concordia (H.) (2 uur te Aals meer) Mick McCarthy, de doelverdediger van het Iersche elftal, hetwelk in 1932 te Amsterdam Holland met 20 versloeg, deelt in een schrijven aan onzen medewerker Criticus de volgende bijzonderheden mede over de sa menstelling van de Vrijstaat-ploeg. die op December e.k. te Dublin zal trachten revan che te nemen voor de 52 nederlaag van het vorige jaar. .„Alvorens het team definitief aan te wij zen, volgt de keuze-commissie de hier nog nimmer gebruikte methode om een „panel'" te vormen, d.w.z. voorloooig zijn een twin tigtal spelers gekozen, welke onder leiding van Billy Lacey een speciale training door maken. Lacey speelde vele malen als links buiten voor het Iersche elftal (hetgeen iets anders is dan de Free State) en kwam vele jaren voor Liverpool en later Everton uit. Hij was tevens verzorger van de ploeg, die het vorige jaar in Amsterdam speelde. In de eerstvolgende dagen zullen er nog meer spelers ^oor deze speciale training worden uitgenoodigd en wanneer deze voor bereiding geheel is voltooid, volgen er on derlinge oefenmatches, waarbij het publiek geen toegang heeft, waarna het team defini tief wordt samengesteld. De namen van de 20 reeds aangewezen spe lers zijn in Nederland reeds bekend: van hen speelden Moore en O'Reilly in beide matches tegen Nederland, terwijl de linksbinnen Hor lacher in den eersten wedstrijd uitkwam en in de tweede reserve was. Horlacher. McGuire, Westby, O'Kane, Ellis en Jordan zijn ama teurs. behalve Westby (Sligo Rovers) komen zij allen uit Bohemians F. C. De keuze-commissie zal voor dezen wed strijd geen spelers opstellen, die voor Engel sche clubs uitkomen, hetgeen vroeger wel het geval was. De bekende achterspeler Gaskins (Sham rock Rovers), die het vorige jaar te Amst-er dam als aanvoerder zoo goed speelde, zou automatisch gekozen zijn. indien hij niet reeds geruimen tijd ziek was en eerst weder in Februari in het veld kan komen. Naar mijn meening, aldus McCarthy, zal zijn clubgenoot Paddy Moore, die van Afoer deen naar Dublin terugkeerde, rechtsbinnen spelen met Rigby (St. James Gate) midden voor. Rigby is een felle doorzetter en of schoon niet zoo handig als Moore. toch een zeer bruikbare kracht. Moore had ook in Schotland een zeer goede reputatie, hetgeen in Nederland begrepen zal worden, daar hij in beide matches aldaar uitstekend speelde, Ik zelf kwam het vorige seizoen voor Shef field United uit en speelde tien achtereen volgende matches met het eerste elftal, al vorens tegen Southampton een dermate zware beenverwonding op te loopen. dat ik geruimen tijd werd uitgeschakeld. Dat ge beurde veertien dagen voor den internatio nalen wedstrijd IerlandSchotland, waar door ik een bijna zekere Dlaats als doelverde diger van het Iersche elftal misliep. Het zag er langen tiid naar uit. o-f ik nooit meer zou kunnen spelen, maar door een sneciale be handeling gedurende een maand in Dublin ben ik thans weer fit en kom langzamer hand weer in miin ouden vorm. Mijn collega Foley, die de laatste maal te Amsterdam keepte, is thans bi.i Glasgow Cel tic in Schotland, doch komt zelden voor het eerste elftal uit, daar de Schotsche interna tionale doelman Kenneway natuurlijk de voorkeur heeft. In de Free State bestaat reeds thans groote belangstelling voor de match tegen Neder land: wij vonden, dat het Hollandsche spel op hoog peil stond. De St. James Gate Club, waaruit tot nu toe vier spelers zijn gekozen, is gevormd door employes van de bekende Guinness-brou- werij. McCarthy is van meening, dat de re clame-spreuk „Guinness is good for you" ook wel in Nederland bekend zal zijn. Het Nederlandsche elftal treft het met den datum van het bezoek aan Dublin bijzonder, want op den dag vóór den wedstrijd spelen de beroemde Nieuw-Zeelandsche „All Blacks" een internationale rugbymatch tegen Ier land. Tenslotte wil ik trachten schrijft Mc Carthy het Vrijstaat-elftal te vermelden zooals wij insiders denken, dat het wordt sa mengesteld Doel: Flynn (Drumcondra). Achter: Westby (Sligo Rovers)Doyle (Dolphin). Midden: O'Reilly (Brideville), Lennon St. James Gate). Simpson (St. James Gate). Vóór: Ellis (Bohemians), Moore (Sham rock Rovers), Rigby (St. James Gate), Hor- lacher (Bohemians), Monaghan (Sligo Ro vers) Het is mogelijk, dat O'Reilly en Simpson van plaats verwisselen, doch de moeilijkste positie is die van den linksbuiten. Waar schijnlijk zal Monaghan, die tot heden nog niet voor de speciale training werd opgeroe pen, worden opgesteld. Binnenkort hoop ik op een en ander nog nader terug te komen." z z z Tot zoover McCarthy. Intusschen zijn nog de volgende spelers aangewezen: O'Neill en Godwin (beiden Dundalk). Rogers (Drum condra), Harrington (Cork), Cummins, Ward en Kinselia (Shamrock Rovers). Het blijkt wel, dat men in den Vrijstaat grondige voorbereidingen treft, om zoo goed mogelijk voor den dag te komen en men kan er van verzekerd zijn, dat het Nederland sche elftal een harde, misschien te harde noot te kraken zal krijgen. Want zulk een fortuinlijk kwartiertje als destijds te Am sterdam krijgt men niet in eiken wedstrijd. De schaakmatch Euwe Aljechin. Het voorgevallene te Ermelo. Naar aanleiding van berichten in de pers over incidenten, die zich hebben voorgedaan vóór en tijdens de 21ste partij om het wereld kampioenschap schaken, had het Euwe- Aljechin Comité gisteravond te Amsterdam een persconferentie belegd. Op deze bijeenkomst heeft de voorzitter van het Comité, mr. Max Levenbach, een uit eenzetting gegeven van het voorgevallene en het standpunt van het Comité ten opzichte van eventueele herhalingen bekend gemaakt. Spreker zeide, dat dr. Aljechin volgens af spraak Dinsdagmiddag om half twee van het Carltonhotel zou worden afgehaald om per auto naar Ermelo te worden gebracht. Door omstandigheden verscheen de auto, die uit Ermelo kwam, drie kwartier te laat. Toen men zich bij den schaakmeester vervoegde, weiger de deze mee te gaan, omdat hij, naar zijn op vatting, door het vertraagde vertrek tekort j aan rust zou komen. Het Comité zegde hem toe 5 het aanvangsuur te zullen verschuiven. Me vrouw Aljechin wilde echter niet per auto ver rekken en zeide met den trein te willen rei zen. Daarop is de secondant van den wereld kampioen, de heer Landau, om half vier naar DONDERDAG 21 NOV. 1935 het Carltonhotel gegaan om dr. Aljechin, dié onder den invloed van sterken drank verkeer de, af te halen. Deze was bereid mee te gaan" doch mevrouw Aljechin verzette zich ertegen' zoodat de trein van ".53 gemist werd. Vervol.' gens is het Comité gewaarschuwd, dat zich naar het hotel begaf en tenslotte met den wereldkampioen en diens echtgenoote met- den trein van 5.12 uur vertrokken is. Toen het Comité dr. Aljechin op het onbehoorlijke van zijn optreden wees, antwoordde hij, dat deze dingen tot zijn privé-aangelegenheden be hoorden. Mr. Levenbach had hem daarop duidelijk gemaakt, dat het hier geen persoonlijke kwestie, maar het aanzien van de geheele schaakwereld betrof. Aljechin verklaarde bii zijn aankomst te Ermelo, dat hij de partij onder protest zou spelen. Het Comité heeft daarmede echter geen genoegen genomen het protest afgewezen en hem voor de keuze' gesteldSpelen of niet 'spelen. Later trok Aljechin zijn protest in. De geheele geschiedenis had echter haar invloed doen gelden op de zenuwen van Dr Euwe, die bij den vijftienden zet de zaal van den Christelijken Volksbond gedurende tien minuten verliet om buiten wat op verhaal te komen. Men vreesde eerst, dat dr. Euwe als gevolg van zijn nerveuze stemming de partij zou verliezen, maar dit bleek onjuist. Dr. Euwe behandelde haar integendeel buiben- gewoon sterk. Mr. Levenbach legde er den nadruk op. dat dr. Euwe niet gewonnen heeft doordat hij een niet geheel normalen tegen stander tegenover zich had. De practijk heeft bewezen, dat dr. Aljechin onder deze omstandigheden juist zijn grootste presta ties verricht'. De aanwezige grootmeesters waren van oordeel, dat Aljechin's 21e partij, ondanks de nederlaag, tot het beste behoort' van wat hij totnogtoe heeft laten zien. Zoo is het dus onjuist om aan Euwe's winstpunt mindere waarde toe te kennen. Het Comité heeft den wedstrijd niet willen uitstellen, omdat het de daaraan verbonden onaange naamheden wilde voorkomen en uit schaak- technisch oogpunt meende de match te kun nen laten doorgaan. Een der andere Comité leden deelde nog mede, dat de organisatoren vooruit gewaarschuwd waren tegen een be paalde tactiek van dr. Aljechin. Hij zou. zoo zeide men. bij een eventueelen achterstand ongetwijfeld gaan chinaceeren en pogen zich op deze wijze aan den kamp te onttrekken. De secretaris-penningmeester van het comité deed mededeeling van een briefje, dat hij van dr. Euwe had ontvangen. Daarin zegt onze kampioen te weten, dat dr. Aljechin onder den invloed van drank zeer sterk speelt. Daarmede denkt dr. Aljechin ook te bereiken, dat hij door zijn tegenstander onderschat zal worden. De publieke opinie zal naar dr. Euwe's mee- ning op deze wijze ten ongunste van zijn Euwe's prestaties beïnvloed worden en onder deze omstandigheden is voor hem het plezier er af. Het woord werd o.a. nog gevoerd door den heer Kmoch, scheidsrechter bij den strijd om het wereldkampioenschap, die zeide, dat de 21ste partij volgens alle bepalingen gespeeld was. Aljechin was in deze match veel sterker, dan in de partijen, die hij gewonnen heeft. Naar zijn oordeel had Aljechin zich gedurende den wedstrijd zeer kalm gedragen. Het Comité deelde hierna mede, dat maat regelen zijn genomen om een herhaling van het gebeurde te voorkomen. Wanneer dr. Alje chin in denzelfden toestand als te Ermelo nog maals op een wedstrijd verschijnt, zal de partij niet gespeeld worden. Het Comité zal zich overigens niet van de wijs laten brengen en den kamp tot het einde laten uitspelen. Wedstrijd te Zaridvoort uitgesteld. Tenslotte maakte het Comité bekend, dat dr. Aljechin op advies van zijn dokter eenige dagen rust moet nemen, omdat zijn hart aan gedaan is. De partij, die hedenavond in Mono- pole te Zandvoort gespeeld zou worden, gaat dientengevolge niet door. Zij wordt op een nader te bepalen dag vastgesteld. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 20 November. Ondertrouwd 20 November: M. van Delden en T. C. van Houten; C. Zwennes en A. B. van Dieren; P. de Kort en J. P. de Vries; I. Laad- stra en J. F. van Es; W. van den Berg en M. W. de Wit; D. H. Zoet en C. J. W. Baars; J. M. Gerritsen en H. E. Logmans; J. Vierhout en M. Posma; F. Schouwstra en E. van der Beek; M. Otger en E. H. Unger; K. du Pon en J. M. G. Damsteek; M. Koning en A. M. Westerhof. Getrouwd 20 November: G. H. Kelderman en C. H. van der Lans; J. Sacher en T. van Asperen; H. Budde en B. E. van DeldenW. Zwetsloot en M. J. Tesselaar; P. Fortgens en H. W. G. Terreehorst; W. van Wanrooij en M. Rootlieb; W. Walkotte en Th. Dikkeboom; Th. Ph. J. van Leersum en G. G. M. Sleeman; H. Steeman en M. J. H. van de Manakker; W. Singeling en C. J. Roest; L. J. van de Weetering en M. J. Ouwejan; A. Kleijn en E. Menalda van Schouwenburg. Bevallen 17 November: M. Luttikhuizen— Brussel, z.; 18 November J. C. M. Koopman— Weller, z.; J. G. Heidemanv. Toor, z.; 19 November: C. H. v>p Beek—Heeremans, z.; M. van Roonv. Duijn, z.; 20 November: P. LeliveldKerkhof, d. Overleden 18 November: H. Reis, 60 j„ Rol landstraat; 19 November: A. P. Pistoor, 81 j., Beresteij nstra at. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. DONDERDAG 21 NOVEMBER. Bioscoop de Pont: „Hartedief" met Shirley Temple. 6.45 en 9.15 uur Thalia. IJ.O.V.: „Het vroolijke Weeuwtje", 8 uur. VRIJDAG 22 NOVEMBER. Bioscoop de Pont: „Vergane Glorie" en Mysterie in hut 31", 8 uur. Thalia (kl. zaal) 2.30 en 8 uur: Zuiveldag. AGENDA TE HAARLEM. Héd en' DONDERDAG 21 NOVEMBER. Frans Hals Theater: „De Kruistochten", .30, 7 en 9.30 uur. Cinema Palace: Evelyn Laye en Fritz Kortner in „Vergane glorie". Op het tooneel Mary Fred and Ree, parodisten. 7 en 9.15 uur Luxor Theater: Norma Shearer, Fredric March en Charles Laughton in „De Barrets van Wimpole Street". Doorloopende voorstel ling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: „Mijnheer zoekt zijn woning" met Hermann Thimig. Paul Hörbiger, Adèle Sandrock, Leo Slezak. Op het tooneel Paul Gordon, slack wire act. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling S.O.S. 104 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. TOP"-"" "rii VRIJDAG 22 NOVEMBER. Bioscopen nieuw programma

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6