Abessynische troepenconcentraties beletten den Italiaanschen opmarsch. THUS IJS EN DE BOOZE BUURMAN Engeland's nieuwe kabinet in vorming. vRITF)AG 22 NOVEMBER 1935 De oorlog in Abessynië. Ras Seyoem levert slag in het noorden. Pe Negus aan groot gevaar ontsnapt. rOME, 21 November Het 51ste leger- comróiuniq'ul luidt: Afdeelingen zwarthemden en inheemsche troepen uit Eritrea, die deel uitmaken van vet eerste legercorps, hebben gisteren ver kenningen gemaakt in de buurt van het dorp Atfdi Wea, dat ten zuidoosten van Sjelicot is oele^en, waarbij zij nergens tegenstand ont moetten. In de andere sectoren worden de operaties voortgezet, teneinde het tegenover 0ns linies gelegen gebied te kunnen contro leeren. De verkenningen der vliegtuigen be vestigen de aanwezigheid van vijandelijke strijdkrachten ten zuiden van Boeia". (Voor het eerst ontbreekt in het legerbêricht thans de naam van generaal De Bono). ASMARA, 21 November (A. N. P.) Men verklaart, dat indien de Italianen erin zullen slagen de samentrekkingen van Abessynische troepen in de bergen onmogelijk te maken, zij Abessynië geheel in bezit zullen kunnen ne men, aangezien niets dan hun opdringen met gemotoriseerde strijdmiddelen zou kunnen te- inhouden. De verkenningen der vliegtuigen hebben evenwel uitgewezen, dat de Italianen bij hun verderen opmarsch op Abessynischen tegenstand zullen stuiten. ADDIS ABEBA, 21 November (Reuter-A. N. P) Het bezoek van den Negus aan zijn troe pen aan het front wordt uitgelegd als een be- jvjis er voor, dat de Abessynische legers thans eindelijk gereed zijn daadwerkelijk in den strijd op te treden, daar hun concentraties aan het noordelijke zoowel als het zuidelijke front practisch beëindigd zijn. Het feit, dat de Ita lianen ten zuiden van Makalle zware stukken geschut in stelling hebben gebracht wijst er ook op, dat de Italianen zelf de mogelijkheid van een tegenoffensief niet uitschakelen. Een telegram uit Makalle, gedateerd op 17 Novem ber en waarschijnlijk door de censuur opge houden, afkomstig van een der corresponden ten van Reuter-A. N. P. bij de Italiaansche legers in het noorden, maakt er melding van, dat de Italianen kleine verliezen hebben ge leden bij een treffen in Tembien, waar de on vatbare Ras Seyoem eindelijk slag zou hebben geleverd. Seyoem zelf zou daarbij gedwongen zijn geweest den aftocht te blazen, nadat hij met 500 tot 600 man gestuit was op het vijftiende Italiaansche inboorlingen-bataljon dat hij alleen tegenover zich vond nabij de bergen® te van AbateSeyoem ontplooide zijn troepen en wist ze op voordeelige wijze te nestelen in gunstige stellingen op de hellingen vim een hoogen berg, vanwaar de Italiaansche troepen ontvangen werden met salvo's van geweer- en mitrailleur vuur. Na eenige uren strijd verdwenen de Abessyniërs uit hun stel lingen, daar zij er zich rekenschap van gaven, dat rrog drie Italiaansche bataljons én een escadron Askari's te paard het vijftiende ba- tal joh'*kwamen versterken. Het is onbekend welke verliezen de Abessyniërs bij dit gevecht geleden hebben, daar zij bij hun terugtocht hun .dóoden en gewonden hebben meegeno men. £>e slag had plaats op een hoogte van ruim 2000 M., bijna in de schaduw van het be ruchte natuurlijke fort Amfoa Salama, waar de Abessyniërs nog meester van zijn. De vier bataljons infanterie en de bereden Askari's achtervolgden de troepen van Ras Seyoem met het doel ze te omsingelen, voordat hij verster king zou hebben gekregen. Door het oog van een naald? Wanneer de twee Italiaansche vliegtuigen, die vanmorgen boven Harar verschenen zijn, twee of drie uur eerder gekomen waren, zou den zijn waarschijnlijk het vliegtuig hebben ontmoet, dat den keizer naar Addis Abeba te rugbracht. Het verloop van den oorlog had dan wel eens aanzienlijk gewijzigd kunnen worden. Te Addis Abeba verklaart men dan ook, dat iedere nieuwe reis van den keizer absoluut ge heim zal worden gehouden. China. Naar den constitutioneelen regeeringsvorm? Het.besluit om den Nationalen Volksraad bijeen te roepen, is een definitieve stap in de richting van de vestiging van den con- stitutieoneelen regeeringsvorm in China, meldt Reuter uit Nanking. Tevens versterkt Het koningsmoordproces uitgesteld. Tot Januari. Het koningsmoordproces te Aix- en-Provence is verdaagd. De eerst volgende zitting wordt in Januari van het volgende jaar. gehouden. Desbons heeft een nieuw cassatieverzoek mgediend tegen zijn veroordeeling tot ëen berisping, die Maandag, vóór zijn royeering, uitgesproken. .Hij verklaarde aan journalisten, die hij zie hover eenigen tijd naar Turijn zou bege ven om dr. Pawelitsj bij te staan, die moet verzoeken, Italië te mogen verlaten, om zich ter beschikking van de Fransche justitie te stellen. Hij verklaarde eveneens, dat hij zich met de zaak der drie Oestasji bezig zou blij ven houden en dat hij hoopte in Januari, bij het tweede proces, André Berthon terzijde te kunnen staan. JOODSCHE EFFECTENMAKELAARS UIT HUN OFFICIEELE FUNCTIES OP DUITSCHE BEURZEN. BERLIJN, 21 Nov. De rijksminister van economische zaken, dr. Schacht, heeft be schikt, dat met ingang van 22 November de officieel aangestelde Joodsche effectenmake laars en plaatsvervangende makelaars op <jUe Duitsche beurzen van hun functie wor den ontheven, aangezien openbare ambten volgens de eerste verordening krachtens de rijkswet van 14 November nog slechts door rijksburgers mogen worden bekleed. Overigens" blijft het beursbezoek' door 'Jo den ongewijzigd. (A.N.P.) het de positie van de Centrale regeering in Noord-China. Algemeen is men van oordeel, dat de plan nen van de Japanners in Noord-China tijde lijk tot staan zijn gebracht door een handi- gen diplomatieken zet; in dezen zin legt men de nieuwe Japansche politiek van non-inter ventie uit. In Chineesche kringen is men ech ter nog eenigszins pessimistisch gestemd in verband met de Japansche legermacht bij den Grooten Chineesc.hen Muur. Duitschland. De Fransche gezant bij Hitier. Rijkskanselier Hitler heeft gisteren in te- genwoordigheid van den minister van bui- tenlandsche zaken den Franschen ambassa deur ontvangen, die juist uit Parijs was te ruggekeerd. Het onderhoud, aldus het A. N. P. dat den algemeenen politiekegn toe stand betrof, was van vriendschappelijken aard en bood gelegenheid om vast te stellen, dat beide regeeringen van goeden wil zijn. Demonstraties in de Egyptische hoofdstad. Uit Kaïro, 21 November. Tot het middaguur is de rouwdag, die door de nationalisten is georganiseerd als protest tegen de politiek van Nessim Pasja en de houding der Brltsche regeering jegens Egypte, zonder ern stige incidenten verloopen. Alle openbare diensten werken normaal, en in de provincies zou eveneens kalmte heer- schen. De politie heeft in verscheiden wijken van Kaïro betoogers moeten verspreiden en eeni gen hunner gearresteerd, doch er zijn" geen gevechten geleverd. Bijna alle Egyptische zaken zijn gesloten., de Europeesche winkels zijn open, zij het ook, dat de meeste de ijzeren rolluiken als voor zorgsmaatregel tegen eventueele relletjes hal verwege hebben laten zakken. Later werden vele winkels gedwongen te sluiten. De Arabi sche bladen zijn niet verschenen. Ongeveer 200 studenten verzamelden zich voor het hoofdkwartier der nationalisten en luisterden daar naar een vlammende rede van een Egyptisch meisje. Naar het D.N.B. meldt, hebben de studen ten een resolutie aangenomen, die de volgende drie punten bevat. lo. Openbare collecte tot steun aan de Afgelaten betrekkingen der gedoode studen ten, alsmede tot het zenden van een delegatie naar den Volkenbond. 2o. Uitnoodiging aan alle partijleiders, zich aaneen te sluiten tot een eenheidsfront tegen de interventie van Engeland. 3o. Protest tegen de houding der Egyptische regeering. Naar voorts wordt gemeld, is de Egyptische havenmeester van Suez door een Engelsch- man vervangen. DUITSCHE HULDE AAN DE NAGEDACHTE NIS VAN ADMIRAAL JELLICOE. De commandant van de Duitsche marine, Rader, heeft naar het D.N.B. meldt de volgende verklaring afgelegd naar aanleiding van het overlijden van den Engelschen admiraal Jelli- coe: ,.De opperbevelhebber van de Duitsche oor logsmarine en de Duitsche marine betreuren oprecht den dood van admiraal Jellicoe, die als ridderlijk tegenstander van de Duitsche vloot in den wereldoorlog, met name in den slag op het Skagerrak, bij de geheele Duitsche marine hoogelijk gewaardeerd werd en onder de oudere Duitsche marine-officieren vele per soonlijke vrienden en bewonderaars had. De Duitsche oorlogsmarine betreurt te meer het heengaan van den admiraal, daar zij zijn wensch kende eens de jonge Duitsche vloot en haar leiders te bezoeken, en daar zij het voor nemen had hem in overeenstemming met dezen wensch te verzoeken de Duitsche vloot de eer aan te doen aan de herdenkingsplech tigheid voor de gevallenen in den slag op het Skagerrak, de Duitsche zoowel als de Engel- sche, in het voorjaar van 1936, deel te nemen. De Duitsche oorlogsmarine strijkt haar vlaggen voor den grooten admiraal der Brit- sche vloot." Bi) Apcith en Drogis: (Adv. Ingez. Med.) Ifalië's strijd tegen de sancties. De aanvaring van de „Kortenaer" te Suez. Het A.N.P. meldt uit Den Haag: H.M.'s Kortenaer" heeft na het verlaten van de reede van Suez, een aanvaring gehad met een visschersvaartuig, waai-bij het voorschip van de-„Kortenaer" boven de waterlijn beschadigd is. Het schip is niet lek, maar zal om de reis voort te zetten te Suez dokken en repareeren, welke reparatie vermoedelijk in den avond van 25 dezer gereed zal komen Drie maanden landbouwverlof aan 100.000 soldaten. (Van een specialen correspondent) ROME, 21 November. Mussolini heeft een schema ontworpen onder het motto /Terug naar het land" voor een deel van het Italiaansche leger, dat thans in Italië onder de wapenen is. In ver band hiermede heeft het ministerie van oorlog aan 100.000 man drie maanden ver lof verleend om het boerenbedrijf weer op te vatten. Men hoopt, dat deze „eerste 100.000" het begin zullen vormen van een geleidelijke demobilisatie van het groote en kostbare staande leger van een millioen man. Wanneer men aanneemt, dat 240.000 man bij de Oost-Afrikaansche troepen dienen, brengt deze voorloopige vermindering der Italiaan sche troepenmacht het staande leger op een aantal van 660.000 man. Het verlof tot, de mobilisatie heeft alleen betrekking op de binnenlandsche troepen; het heeft niets te maken met de sterkte der overzeesche troe pen. Ieder, die thans drie maanden verlof if rijgt, moet zich echter gereed houden om binnen 24 uur een bevel om weer onder de wapenen te komen op te volgen. Men bere- kënt, dat deze verlofmaatregel het land in de toekomst een uitgave van 1 millioen lire per dag zal besparen. Het officieele desbe treffende communiqué luidt als volgt: „De bijzondere situatie, die 'door het toepassen van sancties is ontstaan, maakt het noodza kelijk, dat alle vraagstukken van arbeid en productie met zorg worden behandeld, ten einde aldus de landbouwproductie tot het hoogste punt op te voeren en tegelijkertijd de levensvoorwaarden der meest -behoeftïgen zooveel mogelijk te verbéteren. Het ministe rie van oorlóg staat daarom aan de solda ten. die thans onder de wapenen zijn, het volgende toe: 1 Drie maanden landbouwver lof, 2. drie maanden spéciaal verlof voor sol daten wier families in de meest behoeftige omstandigheden verkeeren. 3. Drie maanden verlof als belooning voor goed gedrag en snelle vorderingen voor hen, die minstens acht maanden in dienst zijn geweest en wier families hen dringend noodig hebben. Deze regeling geldt niet voor soldaten in an dere categorieën en vooral niet voor diege nen, die deel uitmaken van de troepen, die bestemd zijn voor Italiaansch Oost-Afrika. Soldaten, die thans met verlof gaan, moeten zich gereed houden om op bevel onmiddel lijk weer onder de wapenen te komen". De regeering heeft er hij het bekend ma ken van dit nieuws speciaal den nadruk op gelegd, dat deze maatregelen het gevolg zijn van de door de toepassing van sancties Ontstane internationale situatie én dat er geen internationale beteekenis aan gehecht moet worden. Men gelooft echter algemeen, dat deze maatregel deel uitmaakt van een gedëeltelijke, zij het ook voor een bepaald doel georganiseerde demobilisatie, die als zoodanig een aanwijzing vormt voor -een ont- snanning in den politieken toestand. Men ziet uit naar de thans in Parijs heropende onderhandelingen tusschen deskundigen, in de hoop, dat daarbij de gewenscht-e overeen stemming zal worden bereikt, hoewel Italië bet bestaan van deze onderhandelingen theoretisch ontkent, zoolang zij niet in po litieke en diplomatieke banen zijn geleid, De goede gezindheid jegens Engeland Is nog weer een graad beneden nul gedaald, door het gebrek aan initiatief, waarvan Lon den wordt beschuldigd ten onzichte van de nieuwe situatie, die Japan in China heeft ge schapen. Regen remt de operaties in Abessynië. Het ziet er naar uit of de regen in som mige gedeelten van Abessynië, die thans weer zeer hevig begonnen is te vallen, de mili taire operaties ernstig zal belemmeren en misschien zelfs wel onmogelijk zal maken. Een bericht uit Mogadiscio meldt, dat he vige regens aan het geheele Somaliland- front vallen en dat wolkbreukën in de pro vincie Ogaden de wegen ontoegankelijk heb ben gemaakt. Het officieele oorlogsbulletin maakt melding van enkele kleinere ontmoe tingen der troepen en opruimingswerk aan het noordelijke front, feiten van weinig be lang. (Autersrecht Morningpost-A. N. P.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs was nog niet zoo heel lang thuis, toen hij zijn vriendje Sim ontmoette. Die twee waren wat in hun schik, dat ze weer bij elkaar waren en dat er over en weer heel wat te vertellen was kun je begrij pen! Sim hoorde op van al die spannende avonturen, die Thijs beleefd had en hij vond, dat zijn makkertje het er weer knap afgebracht had. Maar Sim had nog iets op zijn hart, waar hij noodzakelijk met Thijs over spreken moest en dat had hij tot het laatst bewaard, omdat het geen plezierige geschiedenis was. „Je moet weten," zei hij tenslotte, „dat ik er een buurman bij- gekregen heb, die me heel veel last bezorgt. Hij houdt er vreemde manieren op na én ik wilde" maar, dat ik hem die kon afleeren. Maar stil.... daar komt hij juist aan!" UNILEVER VESTIGT EEN FABRIEK TE BATAVIA. Het Unilever-concern vestigt binnenkort een maragarinefabriek en raffinaderij te Batavia. De opzet zal voorloopig nog beschei den zijn. GRANAAT UIT MAASHAVEN OPGEHAALD. In de Maashaven te Rotterdam is door een baggermachine een granaat van 80 c.M. lengte naar boven gebracht. De rivierpolitie heeft de granaat in beslag genomen en deze is naar het kruithuis in den polder Koedood gebracht. Het kaliber er van is 17 c.M. Bij onderzoek is gebleken, dat het een gra naat van buitenlandsch fabrikaat is. Ver moedelijk is kort na den wereldoorlog de granaat vanaf een Duitsoh schip in het wa ter gegooid, omdat men anders de munitie aan Engeland had moeten uitleveren. EEN F 22 LANDT WEGENS MIST TE GRAVESEND. De 4-motorige F. 22, P.H.A.J.R. (Roerdomp) van de K, L. M., welk toestel Donderdagmiddag om 12.43 uur van Schiphol naar Londen was vertrokken, heeft wegens mist Croydon niet kunnen bereiken. Het vliegtuig, dat bestuurd werd door Event van Dijk, is daarom te Gra- vesend geland. Rijwielplaatjes geheeld? Timmerman en rijwielhandelaar staan in hooger beroep terecht. Voor het Gerechtshof te Amsterdam ston den in hooger beroep twee inwoners van Haar lem terecht, verdacht van heling van gesto len rijwielplaatjes, gestolen uit de brandkast van den ontvanger der belastingen te Apel doorn. Behalve 300 kostelooze rijwielplaatjes (voor werkloozen) hadden de inbrekers een bedrag van 7600 buitgemaakt. Een aantal van deze gestolen plaatjes bleek later te Haarlem in het bezit van een tim merman te zijn, die ze op zijn beurt weer aan een rijwielhandelaar verkocht had. regens heling stonden deze beide personen voor de rechtbank te Haarlem terecht; zij ontkenden en werden door de rechtbank vrij- esproken. In hooger beroep merkte de president op, dat het toch wel vreemd was, dat de veruacn- ten niet aan misdrijf hebben gedacht, toen de twintig gloednieuwe plaatjes werden aange boden. „Dat riekt naar misdrijf hè?" zeide hij. De rijwielhandelaar verklaarde, dat hij dacht, dat de plaatjes bij werkloozen waren opgekocht, wat volgens hem herhaaldelijk ge beurde. De procureur-generaal requireerde tegen den timmerman zes maanden gevangenisstraf en tegen den rijwielhandelaar vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en f 20 boete. Dé verdediger, mr. Stomps, pleitte vrij spraak. subs, clementie. Arrest 5 December. INBREKERS TE ALKMAAR GEARRESTEERD. De politie te Alkmaar heeft na wekenlang rechercheeren de hand gelegd op twee man nen, die zich aan een reeks tot nog toe onop gehelderde inbraken moeten hebben schuldig gemaakt. Zij hebben reeds gedeeltelijk bekend en een deel van het gestolene is ten huize van een hunner in beslag genomen. In verband met eenige andere zaken wordt het verhoor nog voortgezet. De beide mannen, de 25-jarige Van der W. en de 30-jarige H. zijn naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. Baldwin wil MacDonald handhaven. (Van onzen Londenschen correspondent). Baldwin is deze week terstond begonnen met besprekingen voor veranderingen in de samenstelling van zijn ministerie. Reeds voor de verkiezingen had hij getuigd van zijn voor nemen zulke veranderingen door te zetten. Men kon ze dus tegemoetzien zelfs al zouden de twee MacDonalds niet in hun districten zijn verslagen. Dit laatste feit stelt den Pre mier slechts voor een extra probleem, dat wordt gesteld door de drie vragen: Moet hij deze verslagen ministers vervangen? Moet hij hen behouden? Hoe moet hij zetels voor hen vinden? De laatste vraag is de neteligste. Constitutioneel is het het meest regelmatig en ook het aannemelijkst, dat ministers tevens volksvertegenwoordigers zijn. Maar volstrekt noodzakelijk is het niet. Er zijn precedenten van rechtskundige ministers, die voor horteren of langeren tijd geen leden van het Lager huis waren. In de praktijk zou Ramsay Mac Donald, die als Lord President of the Council geeh departement heeft, het wel zonder par lementairen zetel kunnen stellen. Voor Mal colm MacDonald, die minister van Koloniën is, staat de zaak anders. Voor de beantwoor ding van vragen en voor de behandeling van ontwerpen die betrekking hebben op Koloniën zou hij zich moeten laten afvaardigen in het Lagerhuis. De beste en meest aanvaardbare oplossing in beide gevallen zou nochtans in elk opzicht zijn indien men deze ministers wil behouden voor het nationaal bestuur hen zoo spoedig mogelijk Candida at te stel len in districten, waar zij van verkiezing ver* zekerd kunnen zijn. Zulke districten moeten echter met een lantaarntje worden gezocht. Reeds voor de verkiezingen ook was het bekend, dat Lord Halifax Oorlog en wellicht de gansche politiek wil vaarwel zeggen. Sir Samuel Hoare is niet bereid een deelgenoot in de verantwoordelijkheid voor buitenland- sche zaken (in den persoon van Anthony Eden als minister voor Volkenbondszaken) te dul den. Het is geen persoonlijke kwestie; maar hij heeft het Volkenbond-ministerie nimmer willen zien als een blijvende instelling. De premiers van de Dominions hebben tamelijk meedoogenloos te kennen gegeven, dat zij het werk van Thomas als hoofd van het depar tement der Dominions niet te zeer op prijs stellen. Tenslotte heeft de Eerste Lord van de Admiraliteit reeds eenige maanden geleden zijn aanstaand aftreden aangekondigd. Zes veranderingen in het kabinet staan dus voor de deur, n.l. in de vervulling van de ambten van het Lord Presidentschap, het minister schap van Koloniën, Oorlog, Vloot, Dominions en Volkenbond. Op het oogenblik doet Baldwin nog hard zijn best MacDonald in zijn ambt te hand haven. Baldwin's trouw aan MacDonald is voorbeeldig; bovendien heeft hij hem noodig om het nationaal karakter van het landsbe stuur (sommigen zeggen een schijn van na tionaal karakter) te behouden. MacDonald wil echter alleen aanblijven, indien men hem een zetel kan verschaffen voor een der univer siteiten, bij voorkeur een Schotsche. Malcolm MacDonald kan niet verwachten, dat de Tories hem een veiligen zetel zullen ver schaffen. Hij zal voorloopig wel hebben af gedaan en er is goede reden te verwachten dat Koloniën naar den Conservatieven oud minister Ormsby-Gore zal gaan. De jongste voorstellingen der ingewijden doen verder ver moeden dat de Eerste Lord van de Admirali teit, Eyres-Monsell zich zal laten bewegen aan te blijven. De kansen van Winston Churchill voor dit ambt dat hij zoo zeer heet te begeeren staan laag. Er is sprake van, dat Thomas naar Oorlog zal gaan, maar velen durven wedden dat dit niet zal gebeuren maar dat deze decoratieve nationale Labour- man (die op het kantje van overbodig is) minister voor Openbare. Werken zal worden. Dit zou zeker een toewijzing zijn, welke den betrokkene in alle opzichten het best zou pas sen. De opvatting is algemeen, dat Eden niets minder mag hebben dan een belangrijk depar tement. Hij is op weg naar de hoogste ambten van den staat. Het ministerie voor de Domi nions is een goed begin en - meer dan een ondergeschikt amt in buitenlandsche zaken. De afschaffing van het Volkenbond-ministerie zal echter niet haastig worden ondernomen. De kiezers hebben in elk geval een krachtige Volkenbond spoil t-iek verlangd. En de regeering zal eenige weken van de kracht van die poli- riek moeten getuigen voordat ze zal kunnen besluiten het speciale ambt er voor op te heffen. A. K. VAN R. Richtingssignaal van vracht auto niet gezien. Vrouw overreden en gedood. Tengevolge van het niet opmerken van het richtingsignaal van een op weg naar Gouda- zijnde vrachtauto van den bode-dienst Stolk van Gouda op Rotterdam, is Donderdag de 36-jarige gehuwde vrouw E. M. van Looy-v. Doorn uit Bieiswijk, die per rijwiel op weg was naar Gouda, bij een kruising van den hoofdweg bij "net gemaal van het hoogheem raadschap Rijnland nabij Gouda door de vrachtauto gegrepen. De vrouw viel en kwam met het hoofd on der de achterwielen van de auto terecht. De ongelukkige was op slag dood. (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 23 NOVEMBER 1935. HILVERSUM 1875 M. KRO-Uitaending. 8.00 en 10.00 Gram.platen; 11.30 Godad. halfuur; 12.15 Gram.platen en orkestcon cert; 2.00 Voor de jeugd; 2.30 Sport; 3.00 Kin deruur; 4.00 Gram.platen; 4.15 Kinderope rette; 5.15 Gram.platen; 5.30 Schlagermuziek 6.20 Lezingen en Gram.platen; 7.35 Muzikale lezing; 7.45 „Ariane et Barbe-bleue", opera van Dukas. in de pauzes: Berichten, lezing, gram.platen: 11.00 Gram.platen. HILVERSUM, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.platen; 10.00 Morgenwijding; VPRO. 10.15 De Zonnekloppers, Orvitropia, VARA-tooneel en gram.platen; 12.00 De No tenkrakers; 12.45 Gram.platen; 1.00 E. Walis en zijn orkest; 2.00 Gram.platen; 2.15 Film praatje; 2.30 Gram.platen; 3.15 Toespraak; 3.30 R'damsch Philh. Orkest m.m.v. piano solisten; 4.27 Declamatie; 4.50 Vervolg con cert;'5.40 Literaire causerie; 6.00 „De Wiele waal"; 6.30 Esperanto-uit-zending; 6.50 Cello en piano; 7.10 Westfriesche uitzending; 8.00 Berichten; 8.15 Gram.platen: 8.30 Onbekend, 10.06 Verzoekprogramma; 11.30 Gram.platen. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest 12.35 Comme- dore Grand Orkest; 1.35 Gram.platen; 2.05 Reportage; 4.05 „De Continentals"; 5.05 Gra- mofoonplaten; 5.50 Relais uit Amerika; 6.20 Berichten, sportpraatje; 7.05 Welsch Inter mezzo; 7.20 Weekend-programma; 8.05 Le zing; 8.20 Variété-programma; 9.50 Berich ten; 10.35 Gershom Parkington-Kwintet; 11.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7 20 Gram.platen; 12.35 Orkestconcert; 2.50 Gram.platen; 4.20 Orkestconcert; 5.50 Gram. platen: 8 20 Zang declamatie: 9.05 „Die Zau- berflöte", Mozart. M.m.v. solisten, koor en orkest: 11.05 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 Strijkorkest; 2.50 Omroeporkest; 7.50 Onbekend; 10.20 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert: 11.20 Orkest en solisten 1.35 Gram.platen: 3.20 Vroolijk programma.; 6.20 Omroepkieinorkest; 7.30 Omroeporkest, koor en solisten; 9.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Populair concert: 4.20 Gram.platen; 6.02 Kwartetconcert; 7.35 Zang; 8.20 Cabaret 9.20 Salonorkest; 10.30 Dansmuziek; 11.20 Gram.o!a ten. BRUSSEL 484 M.: 12.20 Gram.platen: 12.50 Salonorkest; 1.50 Gram.platen; 5.20 Populair concert; 6.35 $a- lonorkest; 7.15 Gram.platen; 7.35 Zang; 8.20 Gram.platen; 8.50 Orkestconcert. Hierna dansmuziek: 11.20 Gram.platen. OEUTSrHLANUSENDER. 1571 M. 7.35 Gevar. programma; 9.20 Berichten; 9.50 Concert; 10.05 Weerbericht; 10.20 Dans muziek. U

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3