HET NIEUWE AVONDBLAD De vooruitzichten van de zeevisscherij. DAMMEN 21e JAARGANG No. 21 DINSDAG 26 NOVEMB.ER '35 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zooüra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim: ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongèvalƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van v$f of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Een Soldaatje. De N. R. Ct. heeft een foto gegeven van een jongetje in uniform, gewapend met geweer en patroontasschen en zeer grooten, venijnigen dolk, door den martialen gordel gestoken. Het onderschrift bij deze foto luidt: „Italië's jong ste soldaat, de twaalfjarige Coha Saverio, die met speciale toestemming van Mussolini zich bij de troepen in Eritrea heeft gevoegd". Het is bepaald een aardig jog om te zien, en vele dames zullen zich zonder moeite kun nen voorstellen hoe leuk de uniform hem staat Maar ik zou toch een paar bittere opmerkingen willen maken over deze nieuwste wijze waar op Mussolini de Italiaansche beschaving aan de Abessiniërs brengt. Zooals iedereen weet zijn die zeer onbeschaafd. Zij hebben geen bom- menwerpende vliegtuigen, geen gifgassen, en ze laten ook nog niet eens hun jongetjes van twaalf jaar meevechten. Ze hebben niet eens een „Balilla", het nobele beschavings-instituut dat er zich op toelegt kinderen van hun zesde jaar af tot het dooden van hun me de men - schen op te leiden. Deze wilden staan dus wel zeer ver achter bij de Italiaansche bescha ving, en zelfs als die luchtbommen op hen laat regenen door middel van Mussolini's held haftige zonen en anderen zijn zij nog niet dankbaar. Deze hardkoppige negers zijn uiter mate hardleerseh. Wellicht zal de aankomst van den twaalfjarigen Coha Saverio als een beschavings-openbaring op hen inwerken. Mocht ook dat nog niet baten, dan kan Musso lini het bijvoorbeeld met een heel regiment jongetjes van 810 probeeren, onder een snoes-van-een-generaaltje van elf. Dat zal wel indruk maken. Men heeft kans dat de wilde negers, tegenover zulk een tegenpartij ge plaatst, rechtsomkeert maken en den slag ge wonnen geven omdat zij in hun onbeschaafd heid meenen dat men niet op kinderen moet schieten. Mocht het zoover komen dan zal het grootste deel der Europeanen dit nog wel aan vaarden ook. Want het zal een succes voor de Italiaansche wapenen zijn, en succes excuseert immers, voor de meesten, alles? U deelt dit standpunt niet, en u vindt het zeer bitter uitgedrukt. Ja, ik ben nu eenmaal zoo. Als een dergelijk hemeltergend feit, als door de foto van Coha Saverio met onder schrift wordt vermeld, door de meerderheid maar zwijgend geslikt wordt, dan kan de bit terheid der minderheid niet bitter genoeg zijn. Misschienmisschien schudt een commen taar als deze enkelen wakker en doet zij hen beseffen, hoe diep men gezonken is als men fulke feiten maar aanvaardt. Verdere uitweiding over deze zaak schijnt schier overbodig. Men zou natuurlijk kunnen zeggen dat het een praetische geest is die de afgezaagde term „De toekomst is aan de jeugd" vervangt door een daadwerkelijk „Het heden is aan de jeugd". De aanbidding voor practisch inzicht en organisatievermogen, ge voegd bij de gewoonte, eigen verantwoordelijk heid maar op de jeugd af te schuiven, maakt zulk een stelling wel up to date. Ik zou evenwel al diegenen onder u, die kin deren hebben van omtrent den leeftijd van Coha Saverio, willen verzoeken zich in het overeenkomstige geval in te denken. Er moe ten ouders of voogden van dit jongetje zijn, die hun toestemming voor deze zaak hebben gegeven. Waarschijnlijk hebben zij het geval actief bevorderd. Zoudt u dat ook doen als het uw jongen betrof? Ik neem aan van niet. Denk er u maar eens even in. Zelfs als de jongen niet gedood of gewond werd zou hem onherstelbare schade worden toegebracht, schade aan zijn ziel. Zijn toekomst zou voor goed vernietigd zijn. Hij zou alleen nog toe komst hebben alswilde. Meer waarschijn lijk: als krankzinnige. Als het geval-Saverio als voorbeeld voor het Europa der toekomst zou moeten gelden, dan zou dat een Europa zonder geloof in God, zon der streven naar welk hooger ideaal ook moe ten zijn. Bruut geweld en machtswellust zou den er alle cultuur in vervangen hebben. Ver nietiging zou de overheerschende levenstaak zijn, en het heele toestel van rechtspraak, on derwijs, kunst, wetenschap (voor zoover tot heil der menschheid aangewend) sociale voor zorg enz. zou gevoegelijk kunnen verdwijnen. Gelukkig voor mij zelf geloof ik daar niet in. Maar als men het voorkomen wil moet men de beteekenis van het symptoom-Saverio dur ven begrijpen, en het niet negeeren. Dat het uniformpje Coha zoo schattig staat kan mij niet schelen. Ik hoop dat dit niet on gevoelig van mij is. ONZE DAMRUBRIEK. Een rectificatie. Eenige oplossers merkten zeer terecht op dat in wedstrijdvraagstuk no. 7, auteur C. Suijk, een fout is geslopen. Er staat n.l. bij zwart een stuk te veel op het bord. De stelling van zwart is: 5 6 8 9 12 14 18 20 22 23 24 28 30 36 45; en van wit: 11 17 21 25 32 33 34 37 38 39 42 43 44. IJMUIDEN De meening van een Engelschen deskundige. John M' Cann, die gedurende 50 jaren het Engelsche visscherijbedrijf van nabij heeft leeren kennen, heeft in een rede, uitgesproken ter gelegenheid van zijn aftreden als presi dent-commissaris van de Hull Steam Traw lers Mutrual Insurance Co., zijn meening ten beste gegeven over de vooruitzichten van de zeevisscherij. De rede, wellicht een weinig aan den pes- simistischen kant, achten wij van voldoende belang voor vele onzer lezers om haar hier weer te geven. Toen de zaken vele jaren geleden zeer slecht gingen, begon men met de fried fish shops. Men had daarmee een groot succes, doordat er een groote vraag ontstond naar goedkoope vischsoorten, die voor dien bijna waardeloos waren. Toen er later weer een slechte tijd kwam, werd het trawlnet ingevoerd en dit redde an dermaal de situatie. Bij andere depressies werden nieuwe vischgronden ontdekt (IJs land, Witte Zee, Noorsche kust, Bereneiland) en opnieuw werd de zaak gered. Maar zullen de bij het visscherijbedrijf betrokkenen voor de toekomst nieuwe ontwifckelingspha- sen mogen verwachten? Ik geloof het nauwe lijks. aldus Mr. M' Cann. Als we een terugblik op het bedrijf werpen, zullen velen zich herinneren, dat er een ree- derij geweest is, S. T. White en Co, die de eer ste vier schepen, die zij liet bouwen noemde Northward Ho, Southward Ho, Eastward Ho en Westward Ho. Deze namen waren teeke nend voor de richtingen welke deze schepen kozen om te visschen .Noordwaarts naar Shet- lands. Orkneys, Faroe Eilanden, IJsland, Witte Zee; Zuidwaarts naar de Golf van Biscaye, de Partugeesche kust, Marocco en zelfs door de Straat .van Gibraltar naar de Middellandsche Zee; Oostwaarts naar de Noordzee, Doggersbank, Hornsriff en vele andere gronden; westwaarts naar de Hebriden St. Kilda, Rockall enz. En hoe is de toestand thans? Oostwaarts is geen voldoende visch meer te varigën om de kosten voor groote booten te dekken. West waarts is het nauwelijks mogelijk, voor de in Fleetwood thuisbehoorende trawlers, de kos ten op, te brengen. Zuidwaarts is niets meer te vangen, tenminste niet voor Huil. Alleen Noordwaarts is de eenige richting, waar men de groote schepen kan laten visschen. Wij visschen nu reeds 100 mijl binnen den Noord poolcirkel aan den rand van het poolijs en een verdere ontwikkeling in deze richting is haast ondenkbaar. Hooge onkosten. Nog een andere zaak geeft te denken en ik weet, dat anderen het hierin met mij eens zijn, nl. de enorme kosten van de nieu we schepen. Als we bedenken, dat de traw lers thans ongeveer 23.000 pond sterling (ca. f 165.0C0) kosten, bevreemdt het mij, dat men bij deze hooge aanschaffingskosten nog winst kan behalen. Men dient er immers rekening mee te houden, dat een trawler om zijn on kosten te dekken en om de noodige afschrij vingen te doen, i'n de eerste vijf of zes jaar jaarlijks zooveel op moet brengen als het schip gekost heeft, wil de reeder aan een be hoorlijke rente van zijn kapitaal komen. Deze stelling geldt overal. Toen de Irra- waddy gebouwd werd, kostte het schip 3600 p.s. en een ontvangst van 3600 p.s. per jaar beteekende een bescheiden winst. Nieuwge bouwde schepen van 5000 p.s., 10.000 p.s. enz., kannen alleen op dezelfde basis geëxploiteerd worden. Naar mijn meening, aldus spreker, laten we ons met een hoogst onzekere zaak m, wan neer we zulk een hoog bedrag in één enkel schip beleggen, alleen om daarmede een be scheiden voordeel te behalen. Wanneer we de duurste schepen bouwen, die ooit gebouwd zijn, en deze moeten laten bestaan van de goedkoopste vischsoorten van een vischsoort, waarmede de markt gedureide ongeveer zes maanden van het jaar overvoerd is, krijgen we een nog grootere overvoering met als ge volg daarvan nog goedkooper prijzen. En de verdiensten van reeder en bemanning worden neg geringer. De schepen die thans gebouwd worden, zul len niet zuik een langen levensduur heb ben als de oude trawlers. Als ik dit zeg doe ik dit niet om den scheepsbouwers een standje te geven, maar het is bekend, dat ijzer en staal thans niet meer zulk een langen le vensduur hebben als vroeger. Kijkt u maar eens naar de schroeven. U heeft bijna om de twee jaar een nieuwe noo dig, terwijl de Hull Steam Fishing en Ice Company thans nog- schroeven in gebruik beeft die twintig jaar geleden gemaakt wer den. Kunt u zich voorstellen, dat onze traw lers van thans over twintig jaar nog dezelfde zullen zijn, na onafgebroken rondom het Bereneiland of in de Barendszee te hebben gewerkt, ongeacht slecht weer of stooten bij zwaren ijsgang? De machines worden bij den onafgebroken arbeid geheel versleten, de ketels vernield door oververhitten stoom. Dit zijn de oorzaken, waardoor de levensduur van de schepen van thans automatisch korter zijn dan die van vroeger.. De kwestie van de Noorsche territoriale zone beteekent opnieuw een beperking van ons arbeidsveld. Wanneer de voorgestelde VELSEN nieuwe regeling er door komt, zal de visscherij in deze wateren onmogelijk zijn en het zal moeilijk zijn voor de trawlers, die de laatste twintig jaren voor deze visscherij gebruikt zijn, een nieuw emplooi te vinden. Naar sprekers meening bevindt het vissche rijbedrijf. in het bijzonder dat van Huil, waar men zich de laatste twintig jaren in het bij zonder heeft toegelegd op de ontwikkeling der visscherij in het hooge Noorden, waarvan de vangplaatsen aan de kust van vreemde lan den liggen, zich in een zeer slechten toe stand. Huil heeft de laatste 20 jaren vele mil- lioenen p.s. voor nieuwe trawlers uitgegeven, die alléén op deze gronden een bestaan kun nen vinden. Spreker wilde daarom deze gele genheid benutten om erop te wijzen, dat er niet genoeg op kan worden aangedrongen en men steeds op de bres moet staan, dat de al geheels 3-mijls-zóne voor alle naties, aan welke kust ook, gehandhaafd moet blijven. In 1910 werd de eerste Engelsche trawler door Noorwegen in beslag genomen, terwijl het vaartuig buiten de 3-mijls zóne had ge- vischt. De schipper werd beboet. De reeder werd door de Engelsche regeering schadeloos gesteld, maar de boete werd door Noorwegen niet teruggegeven. Deze onzekere toestand duurt thans reeds 25 jaar en thans lijdt het visscherijbedrijf er groote schade door. Het wil mij voorkomen, zoo besloot Mr. M'Cann. dat de toestand in dezen moeilijken tijd nog slechter is geworden en men moet wel een groote optimist zijn, wanneer men wat goeds van de toekomst verwacht. STEUN AAN VISSCHERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN. HAARLEM Dinsdag. Het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier stelt de Kamer voor, goed te keuren een schrijven aan den Minister van Landbouw en Visscherij, waarin de Kamer zegt, het op hoogen prijs te zullen stellen, in dien de minister bereid zou zijn, haar in algemeene lijnen mede te deelen, hoe hij zich voorstelt het IJmuidensche visscherijbedrijf te helpen. Tot het geven van inlichtingen verklaart de Kamer zich bereid. ALGEMEENE NED. VROUWEN VREDEBOND. Op initiatief van de afd. Santpoort-Bloe- mendaal van den Alg. Ned. Vrouwen Vrede bond heeft zich te IJmuiden een voorloopig comité gevormd met het doel ook hier een afdeeling van bovengenoemden Bond op te richten. Waar een aantal van 30 vrouwen noodig is om tot dat doel te geraken en reeds 20 leden toetraden, lijdt het geen twij fel, of binnenkort kan een vergadering belegd worden tot definitieve oprichting van een afdeeling hier ter plaatse. Het voorloopig comité bestaat uit de dames: mevr. C. A. Laan, mevr. van Leusen, mevr. Mühlenfeld, mevr. Overdiep, mevr. Schoten en mevr. Roelse van wie de laatste als secretaresse zal fungeeren. Vrouwen, die lid wenschen te worden van dezen Bond, die neutraal is en die in zich kan vereenigen alle vrouwen die de vredesidee willen bevorderen, worden uitgenoodigd zich zoo spoedig mogelijk als lid op te geven aan het secretariaat Zeeweg 331. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN MAANDAG. Versche haring: Sch. 305 f 1430. Sch. 275 f 800, KW. 69 f 1070 KW. 159 f 20; VI. 40 f 1460, VI. 11 f 600, VI. 39 f 380, VI. 50 f 780, Sch. 5 f 600. Trawlloggers: K.W. 169 f 300. KW 175 f 380, KW. 162 f 330, KW. 177 f 390, KW. 178 f 360. KW. 27 f 280, KW. 108 f 470, KW. 104 f 53Qj KW. 44 f 640. KW. 153 f 500, KW. 39 f 1000. KW. 41 f 950 KW. 114 f 640, QW. 62 f 350 DE NUTSBIBLIOTHEEK. Wanneer kan de 600ste lezer worden verwacht? Men schrijft ons: Bij de openstelling der bibliotheek is da wensch uitgesproken, dat de toeloop zeer groot moge zijn, waarmee bewezen werd, dat het werk der commissie gewaardeerd wordt door de lezers. Welnu dat bewijs is geleverd, doordat na 7 weken reeds over de 500 lees- kaarten zijn uitgegeven, meer dan ooit in een geheel leesseizoen werden uitgereikt. Waar aan deze groote toeloop tewijten is, is niet zoo gemakkelijk in een paar woorden te zeg gen. Wij zullen dit ook niet navorschen; het feit alleen wordt hiermede geconstateerd. Om te toonen. dat de commissie met deze gang van zaken ingenomen is, heeft zij be sloten om aan den 600sten leze (lezeres) een aangename verrassing te bezorgen. Waarin deze verrassing bestaat, zal bekend gemaakt worden zoodra de 600ste kaart wordt uitge reikt. Daar het laatst afgegeven nummer reeds dicht de 600 haalt, zal het niet lang meer duren of het verwachte nummer kan uitge reikt worden. Wil men dus dit nummer machtig worden, dan wachte men niet al te lang om zich. aan te melden, daar er maar één de gelukkige kan zijn. J DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 604 bouwvakarbeiders, 366 metaalbewerkers, 45 kantoorbedienden, 35 huisbedienden, 38 hout bewerkers, 38 landarbeiders, 356 visschers, haven- en transportarbeiders, 693 losse en fabrieksarbeiders en 311 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar; 23 bouwvakarbeiders, 38 metaalbewerkers, 11 kantoorbedienden, 23 huisbedienden. 65 losse en fabrieksarbeiders en 7 in overige beimepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2653. Simultaan-séance J. W. v. Dartelen te Rijnsburg. Onder groote belangstelling gaf in gebouw Concordia te Rijnsourg een simultaanséance voor leden en genoodig- den der onlangs opgerichte Rijnsburgsche Damclub. Hieraan werd door 33 spelers deel genomen, waarvan de simultaanspeler na 3 1/4 uur spelen 24 partijen won, 3 partijen verloor tegen de heeren C. Zandbergen, H. Ravens- bergen en H. J. Ravensbergen en 6 partijen remise speelde tegen de heeren P. Vooijs, D. Schoneveld, W. Vooijs, C. Kromhout, W. Schoneveld en J. Schoneveld. De heer Van Dartelen behaalde dus plm. 82% van het to taal aantal te behalen punten. Hier zal de Londensche Vlootconferentie wor den gehouden, in Clarence-House, Matthew Parker Street. KRACHTSPORT. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. De Amsterdamsche Krachtsportvereeniging D.O.K. eindigde haar wedstrijden om den grooten Brassard met gewichtheffen. Een spannende strijd werd geleverd in de le Af deeling M.A.. waar de Rotterdammer Stastra door zijn record stooten nogmaals te verwer ken zich boven de Haarlemmer» IJ. Boter bloem en N. Jonker plaatste. De oefeningen bestonden uit tweehandig drukken, trekken en stooten. De uitslag luidt resp. voor drukken, trekken en stooten; E.V. II Afd.: 1. J. v. d. Linden, Hercules den Haag 62% K.G., 62K.G., 80 K.G.; 2. Teffer, K.D.O. Amsterdam 50, 60, 80 K.G.; 3. Groen, K.D.O. Amsterdam 60. 5272K.G. lie Afd.: Vedergewicht: 1. Maehilse, D.O.K. Amster dam Drukken 65 K.G., trekken 70 K.G.. stooten 90 K.G., totaal 225 K.G.; 2. v. Olst, Hercules den Haag, 621/2, 70 90 222%; 3. H. Mutsers, Alg. Lid Tilburg 67%, 57%, 82%, 207 Lichtgewicht: 1. Gaarthuis D.O.K. Beverwijk 70, 75 9714, 242'/a; 2. A. Mutsers, Alg. Lid Til burg 70, 67%, 95. 232%. M. A.: 1. T. Eilebrecht, D.O.K. Amsterdam 77%, 77%, 102%, 257%; 2. Jansen, A.T.A.C. Til burg 72%, 75, 110, 257%; 3. Olican, Olympia Utrecht 72%. 77%, 105, 255. Half zwaar: 1. Blokker, Sandow Zaandam 72%, 80, 107%, 260; 2. Let, Olympia Utrecht 70. 80, 110, 260; 3. Kossen, Hercules IJmuiden 75. 80, 100, 255. Zwaargewicht: 1. Das. D.O.K. Amsterdam 85. 85. 110, 280; 2. Sfcruys, Hercules IJmuiden 82%, 87%, 107%, 277%; 3. v. Oostindie, K.D.O. Amsterdam 82%. 82!% 105, 270. lste Afdeeling: E. Veder: 1. Muurmans, Alg. Lid Tilburg 55, 60, 90 205. Veder: 1. Hensen, D.O.K. Amsterdam 7.2'%, 72%, 100, 245; 2. Ten Wolke, Sandow Zaandam 67%, 75, 97%, 240; 3. Rooymans, D.O.K. Bever wijk 67%, 65, 95. 2211/2. Licht: 1. Tabak, D.O.K. Beverwijk 75, 92%, 120, 287%; 2. v. Duffelen Rotterdam 77%, 90, 117%, 285; 3. Kerkhof A.L.G. Breda 77%, 87%, 115. 280. M. A.: 1. Stastra, Wilh. Garde Rotterdam 87%, 95, 130, 312%; 2. IJ. Boterbloem, HK.V. Haarlem 87%, 97%, 125. 310: 3. N. Jonker, H.K.V. Haarlem 87%, 95, 125, 307%. Half zwaar: 1. Ouwerling, A.L.G. Breda 90, 100 130, 320; 2. Schouten, D.O.K. Amsterdam 72%, 90, 127%, 290. Zwaar- 1. T. Burger, D.O.K. Beverwijk 100, 95, 127%, 322%; 2. Vessies, D.O.K. Beverwijk 90 95, 125, 310; 3. Jensen, Hercules Amster dam 77%, 95, 120. 292%. HOCKEY. Het programma voor Zondag 1 December 1935 luodt Eerste klasse West. AmsterdamM. H. C. Promotie afdeeling B. Bloemen daalHilversum 2 Tweede klasse A. M. H. C. 2—S. O. S. Tweede klasse B. M. H. C. 3—Amsterdam 3 Oh KayBloemendaal 2 Gooi 2H. B. S. Derde klasse A. M. H. IJ. C. 4Strawberries 2 Derde klasse D. M. H. C. 4—Amsterdam 4 FamosAlliance 2 Vierde klasse E. ZandvoortBloemendaal 3. Strawberries 3M. H. C. 5. WANDELSPORT. CABARETAVOND „DE WANDELTOERIST". Het 3-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging werd feestelijk herdacht in café „Dreefzicht". De voorzitter van de feestcom missie opende het feest met eenige toepasse lijke woorden. Na deze inleiding werd de lei ding verder in handen gegeven van den hu morist Jack Funny. Reeds dadelijk had hij contact met de aanwezigen en wist dit den heelen avond te behouden, In den loop van den avond had een kleine plechtigheid plaats. Een nieuwe vlag werd aan den voorzitter van „De Wandeltoerist" aangeboden door den voor zitter van de feestcommissie. De secretaris, de heer L. Braakman, werd gehuldigd; hij ont ving een armbandhorloge. Het succesnummer van Jack Funny was wel de Straatmuzikanten. De damesclub „Zing en Wandel" voerde een schetsje op, waarin de propaganda, voor de wandelsport goed tot uiting kwam. Manipulaties van Jan de Vogel oogstten een dankbaren bijval. Deze heer gaf eenige aardige goocheltoeren ten beste. Ver tegenwoordigers van zusterorganisaties bo den geluk wenschen aan. Het bal, dat hierna volgde onder leiding van Jack Funny, werd afgewisseld door diverse attracties, welke bij de talrijke aanwezigen zeer in den smaak vielen. Deze cabaretavond mag volkomen geslaagd heeten. Sven Hedin, de beroemde intdekkin|sreiziger, heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan de Berlijnsche Sterrenwacht. Men ziet hem hier geheel rechts op de foto. Naast hem zijn zuster. VOETBAL. EngelandDuitschland. Het Engelsche elftal samengesteld. Uit Londen. Het Engelsche elftal, dat op 4 December a.s. op het terrein van Tottenham Hotspur te Londen tegen Duitschland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Hibbs (Birmingham) Achter: Male (Arsenal) enHapgood (Arsenal) aanvoerder. Midden: Crayston (Arsenal), Barker (Derby County) en Bray (Manchester City). Vóór: Birkett (Middlesborough), Carter (Sunderland), Camsell (Middlesborough), Westwood (Bolton Wanderers) en Bastin (Arsenal). De wedstrijd zal door den bekender Zweed- schen scheidsrechter Ohlsson worder geleid. Een vergelijking met het Engelsche elftal, dat op 18 Mei van dit jaar te Amsterdam tegen Nederland uitkwam, levert tot resultaat op, dat vijf spelers zijn herkozen, n.l. het achtertrio Hibbs, Male en Hapgood, alsmede de spil Barker en linksbinnen Westwood.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1