HET NIEUWE AVONDBLAD Op de parfumflesch. Visscherij-Snufjes 21e JAARGANG No. 25 ZATERDAG 30 NOV. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels Z0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodia zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Het Lange Gevecht. De strijd der doctors Euwe en Aljechin is thans zoo spannend geworden, dat het ach- terbalcon van de tram er zich weer voor is gaan interesseeren. Hoe komt het, vraagt het achtenbalcon, dat Euwe telkens als hij zijn achterstand heeft ingehaald niet verder kan komen dan dat? Nou is-ie weer, om zoo te zeggen, in de remises geraakt. „Net als wij eiken avond", zegt de conduc teur. Het achterbalcon luistert niet naar he"m. „Letopwattikuseg", profeteert de handelsrei ziger met de machtige ervaring-in-snious- jassen, „die Rus zal het op remise blijven aansturen. Nog zesmaal remise, en hij blijft kampioen. Eindstand vijftien vijftien". „Wat een korfbaluitslag", knort minach tend de voetbalenthousiast die liever over de oorzaken van Ajax' gezakte spelpeil wil spre ken, maar geen kans krijgt. „Moreel moet je hebben", verzekert de dikke heer met de absolute overtuiging. „Mo reel om te winnen. Je moet de leiding kenne neme". „En houwe", merkte de handelsreiziger op. „En houwe, meneer. Zeker. Een waar woord, meneer. Maar die Rus ken zich ver- oorlove gelijk te spele, en dat ken Euwe niet. Zal ik u 'es wat zegge? De kanse staan niet gelijk!" „Daar is wat van an", beaamt de conduc teur. As Ajax kampioen is, moet het volgend jaar toch ook weer van voren af an be ginnen, en als het dan met eentje gelijk komt is het er nog niet. Dan moet het" een beslis singswedstrijd spelen". Het heele achterbalcon stemt hiermee in. Die schakers kunnen regelen wat ze willen maar de voetbalstandaard zal op hen toege past worden. De voetbalstandaard is de leiden de in dit land, naast den gouden dan natuur lijk. „Toch speelt die Rus op de verdediging", zegt de voetbalenthousiast. „En da's geen goeie tactiek. Overlaatst nog heb K.F.C. d'r het loodje mee „Meneer, we hebben het nu over schaken. Hèbt u wel eens geschaakt?" vraagt de dikke streng, en de voetbaienthousiast zwijgt. Het heele achterbalcon wordt er stil van. Een enquête schijnt ongewenscht. Maar tot aller verlichting en verrassing verklaart de dikke heer: „Ik zelf ook niet. Daar niet van. Maar ik respecteer het, meneer en ik stel Euwe en Aljechin niet op dezelfde lijn met uw Anderiessen en uw Bakhuys. Ik plaats ze hooger!" Dit accepteert het achterbalcon gedwee, al vindt het er minder an te zien, al kan je beter naar HollandBelgië gaan kijken en al waardeert het een beetje applaus en ge loei en gefluit als het van spel wil genieten. „Het is toch maar spel", zegt de conducteur. De hoop op een spannenden eindstrijd is evenwel weer gerezen, en gezamenlijk rekent, het balcon uit dat als d'r nu nog vijf partijen remise worden, Euwe de laatste met wit krijgt te spelen. Als-ie daar nou 'es alles opzet, een soortement eindspurt maaktnou ja, blijft u nou kalm, ik zeg het bij wijze van spreken. dan zouwe we toch een eersterangs sensatie aan het slot kunnen krijgen „As de Rus won?" vraagt de handelsreizi ger droog. „Begrijpt u me goed", zegt de dikke. „Ik zegas E u w e der nou'es alles opzetje" „Je wint niet vaak in de laatste minuut", mompelt de voetbalenthousiast. „Ofschoon ik eris een achterstand van 23 in de laatste minuut heb zien wijzigen in 43. Dat dee Hugo de Groot, van Sparta, de heeren zullen zich hem wel herinneren De dikke snuift minachtend. De overstap- halte is bereikt. De vergadering gaat uiteen. Maar, de conducteur zegt tot den laatst-over- blijvende: „D'r is maar één goal verschil tus- schen 10 en 20, maar d'r zijn d'r wel tien tusschen 10 en 00". Dit diepe woord beheerscht wellicht de psychologie van het Lange Gevecht. Het be sluit tevens waardig de discussie op het ach terbalcon. In meerderheid blijven we voetballers. R. P. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOETBAL- VEREENIGING „BREESAAP Het programma voor de Zaterdagmiddag- competitie is: V.J.B.V.V.B. 2 uur 30. Beverwijk bV.V.B. a 2 uur 30 V.VJ3. b—Kennemers d 2 uur 30 De wedstrijden voor Zondag 1 December zijn; Kennemers 4V.V.B. 1 10 uur. R.C.H. 7V.V.B. 4 10 uur. GYMNASTIEKVEREENIGING S. S. H. De eerste uitvoering van dit seizoen door de gymnastiekvereeniging S.S.H. onderafdee- ling van Hoogovenstaten wordt op Donder dag 23 Januari in het K.S.A.-gebouw te Be verwijk gehouden. IJMUIDEN. IJmuidensche Sangerknaben. De leider van het knapenkoor vertelt. Kinderkoren zijn altijd zeer wisselvallige onderafdeelingen der zangvereenigingen ge weest. Het eene jaar verheugen ze zich in grooten bloei, het volgend seizoen zijn ze tot een gering getal leden ineen geschrompeld. Slechts een enkele kan zich handhaven en weet het zoodoende in zijn genre tot ver boven de normale hoogte te bx-engen. We denken slechts aan Wiersma's kinderkoren en zeker niet het minst aan het knapenkoor van IJniuiden's Mannenkoor, het jongenskoor waar directeur Henk J. Arisz op zoo kranige wijze de scepter over zwaait. Nu we van deze „Sangerknaben" binnenkort wat te wachten hebben zijn we eens een praatje gaan maken met den man, die met den heer Arisz, deze jeugdige zangers op zulk een paedagogisch juist geziene wijze weet aan te vuren, sterker nog: te inspireeren. n.l. den heer Cöhrs Sr. De heer Cöhrs, wien de beoefening der zang kunst nauw aan het hart ligt en die een dei- geestelijke vaders van het jeugdensemble is, was onmiddellijk bereid ons te woord te staan. Als vanzelf begon dit onderhoud met Hilde- brands aanhaling uit de Camera, welke de ge- interviewde lachend citeerde; „Hoe zalig als de jongenskiel nog om de schouders glijdt", „Dan is het hemel in de ziel en alles even blijd". „Het doet me altijd goed, zeide de heer Cöhrs. belangstelling op te merken voor ons knapenkoor, niet in de eerste plaats van de ouderen onder ons, maar vooral van de jon gens zelf. Wanneer ze zoo spontaan hun liede ren ten beste geven kom je als vanzelf te mid den en rondom in de jeugd, midden in de draaikolk van jonkheid en leven. Immers, er zit wel degelijk pit in onze knapen, het zijn echte Hollandsche jongens en geen saaie pie ten. En juist nu, nu ze weer zoo langzamer hand voor het komend concert afgestudeerd zijn vind ik het prettig, dat ik aller aandacht even voor hen inroepen kan. Hoewel ik toe geef dat ze zich meermalen de vrijheid per mitteer en die aandacht te vragen op een wijze die niet altijd naar den eisch is. Maar ja jongens zijn nu eenmaal jongens, vooral als ze bovendien nog van Hollandsche origine zijn; waarmee ik dan maar zeggen wil, dat ze soms wel wat al te overmoedig „de blommetjes buiten kunnen zetten". En juist als we het over dit laatste eens zijn, springt dan niet on middellijk in het oog. dat onze jeugd leiding, ja zelfs veel leiding noodig heeft? Is het dan zoo moeilijk te bedenken dat onze jongens (trouwens ook de meisjes) in opvoedkundigen zin bezig gehouden moeten worden? En wat kan nu nog meer op die jonge naturen en ka rakters inwerken dan zang en muziek? Zingen onder goede leiding kan toch altijd nog een middel zijn, om de deugden die ze hebben meegekregen aan te wakkeren en te vergroo- ten, en de gebreken die bij sommigen nog in latenten zin aanwezig zijn, bij anderen zich reeds openbaren, weg te werken. Zou het eigen lijk niet heel natuurlijk moeten zijn, -dat iedere ouder zijn kind (of kinderen) onder leiding van een deskundige laat zingen of mu siceer en? Daarbij komt nog de zoo dikwijls geuite klacht, (waarvan ook reeds de heer van Oosterom, hoofd van school E in ons eigen maandblad De Zanger zoo duidelijk gewaagde) dat er nog steeds geen leervak op verreweg de meeste scholen kan genoemd worden, dat zoo stiefmoederlijk bedeeld, en zoo verwaarloosd wordt, als beschaafd zingen en spreken. En nu weet ik wel, dat tal van ouders ons gelijk geven, en dat men na het hooren van die frissehe spontane, goed gedisciplineerde kin derstemmetjes geestdriftig zijn kind een plaatsje in ons koor laat innemen, maar.... waarom verflauwt die geestdrift dikwijls zoo spoedig? Waarom steunt men ons m ons stre ven dan zoo weinig? Steun, die m.i. toch alles zins gerechtvaardigd is, want het betreft hier toch veel goeds en veel nuttigs, dat toch spe ciaal voor het kind bestemd is. Heusch, als er geen leerplicht bestond, kwam men voor hetzelfde euvel te staan, want ook met het naar school gaan, zou heel spoedig het nulpunt bereikt zijn als de wet op den leer plicht hier niet een hartig woordje in mee sprak. Ook wij moeten op den steun, op de medewerking van de ouders onvoorwaardelijk kunnen rekenen, willen wij aan den cultuur- opbouw der tegenwoordige jeugd kunnen medewerken. Het volle Stadion en het half leege concert gebouw spreken boekdeelen ten opzichte van de muzikale cultuur van ons volk. Daarom ook hopen wij met ons a.s. concert waar ons kna penkoor weer aan meewerkt, te kunnen too- nen, dat een rechtgeaarde IJmuidensche boy. naast schreeuwen en tieren, toch ook nog wel beschaafd kan zingen, en om dit laatste be grip te verbreideh hebben we op ondubbel zinnige wijze den steun der ouders noodig. Het nobele gevoelige wóórd van den dichter ver- eenigd met de verheven muziek van den com ponist kunnen op de zoo ontvankelijke kinder ziel wonderen verrichten. Laten daarom onze plaatsgenooten als de tijd straks daar is, ko men luisteren naar hetgeen het IJniuiden's Mannenkoor den toehoorder met het knapen koor te bieden heeft!" Wij hebben den leider van het jongenskoor, wiens enthousiasme voor den zang bij het op halen van herinneringen over het stichten en den groei van „zijn" jeugd ensemble weer eens met het vuur der jonkheid oplaaide, veel suc- 1 ces toegewenscht. Want in alle opzichten heeft deze strijder voor zangveredeling gelijk. Ook hier geldt „Jong geleerd, oud gedaan". Wij wachten nu op de daad in den vorm van het a.s. concert in begin Januari. W. Dames zolen en hakken 85 ct. POETSDOEK of DOOS SCHOENCREAM CADEAU (bij zelf brengen en halen der reparatie). SCHOENMAKERIJ „DE ECONOOM". KALVERSTRAAT 14 TELEF. 5162 IJMUIDEN-OOST. (Adv. Ingez. Med.) De wonderbaarlijke visch- vangst op het strand. Gevangen zeemonsters zijn vermoedelijk orca's of zwaardvisschen. Bijna de geheele staf van het Nat. Historisch Museum van Leiden n.l. een bioloog en vier preparateurs kwamen gistermorgen naar IJmuiden naar aanleiding van onze telefoni sche mededeeling van de merkwaardige vangst op het strand. Het bleek, dat het niet zoo eenvoudig was, de groote zeemonsters te identificeeren, maar naar de bioloog de heer Junge ons mededeelde, lijdt het geen twijfel of de dieren behooren tot de walvischachtigen (cetaceeën). Ze komen het meest overeen met de orca's of zwaardvisschen, echter wijken ze af wat den vorm van den schedel betreft en dit gaf juist de moeilijkheid bij het vaststellen van de soort. De orca's of zwaardvisschen (niet te ver warren met zaagvisscheni zijn geweldige roof dieren. wat trouwens het gebit wel uitwijst. Zij jagen vooral op hun grootere soortgenoo- ten, de walvisschen. die ze, wanneer ze deze aanvallen, de stukken uit het lijf scheuren. Zelfs walvisschen, door de walvischvaarders geschoten, vallen ze soms aan. Alles wat in de zee leeft, is hun prooi, vooral robben, zeehon den enz. Een op de Deensche kust gevangen orca had in zijn maag 13 bruinvisschen en 13 zeehonden. In Engeland geeft men deze visschen den bijnaam van „killer" (moordenaar), van welk woord wellicht de naam „hiile" afkomstig is, die door zeelieden aan ,.<.kere zeemonsters ge geven wordt. Klaarblijkelijk is dat echter een andere vischsoort dan deze. Van de beide alhier gevangen monsters is de kleinste inmiddels naar Leiden opgezonden. De grootste is nog in IJmuiden. Naar wij ver namen, zal deze op verschillende plaatsen ter bezichtiging worden gesteld De twee enorme dieren (zij brengen levende jongen ter wereld) lagen gistermorgen op één wagen cp het erf van den stalhouder Braam, waar ze zooals vanzelf spreekt vee! belangstel ling trokken. Eenige schoolhoofden hadden hun leerlingen vrijaf gegeven, om onder lei ding van hun onderwijzer de dieren te bezich tigen. Ook burgemeester en mevrouw Kwint heb ben de zeemonsters bezichtigd. De bemiddeling van den burgemeester was door den bioloog ingeroepen in verband met den afstand van de monsters ten behoeve van het Nat. Histo risch Museum. De regeering heeft n.l. tot haar eigendom in het belang der wetenschap alle walvischachtige dieren verklaard, die op het strand langs onze kust aanspoelen. De naar Leiden gezonden orca zal aldaar worden ontspekt, waarna het skelet aan de verzameling wordt toegevoegd. WEDSTRIJDPROGRAMMA KORFBALCLUB WATERVLIET". Het programma voor Zondag 1 December is: Watervliet I—Ready Tecka 2 uur. Meerlebosch 1Watervliet 2 2 uur. Watervliet 3—D.S.V. 3 10 uur. Een nuttig ST. NICOLAAS- GESCHENK is ongetwijfeld een PERMANENT WAVE a 1.—, van DULLIR'S KAPPERSHUI5, K@lv@rstraat 184 Telef. 4116. Geeft 6 maanden schoonheid en voldoening. (Adv. Ingez. Med.) (De bloemenkweekers aan de Rivièra worden met ondergang bedreigd omdat veel Fransche parfum/abrikanten hun zaken moeten sluiten.) In 't Fransche land van de odeur Lijkt het ook niet zoo best te zijn Wel is 't er volop rozengeur, Maar blijkbaar lang geen maneschijn. Daar zegt men 't altijd met de bloem En heeft dat lang met winst gedaan, Nu blijkt er. ondanks wereldroem, Geen geur of heerlijkheid meer aan. Men komt er met geurniakerij, Figuurlijk, in het leven niet, Het huidig beeld vertoont daarbij Ook letterlijk een zwart verschiet Als in het schoonste „lucht"kasteel, 't Reukwater tot de lippen stijgt, Dan krijg je ook je crisisdeel, Voordat je daar de lucht van krijgt. Al is 't in reuk van fijn odeur, Wat heb je daar tenslotte aan, Wanneer je, ondanks kleur en fleur, Toch op de (leege) flesch moet gaan. IJ(MUiDER) T(AXI) Q (NDERNEMING) 4 2 2 0 PASSAGIERS ZIJN VERZEKERD. (Adv. Ingez. Med.) Visscherjj nieuws in een notedop. Naar Amsterdam. De Adelante IJM. 19, die voor survey ligt, is voor verdere reparatie naar Amsterdam gebracht. Net in de schroef. De Scheveningsche motor- logger Guus kwam aihier binnen met een ge deelte van het net in de schroef. Het schip is in het dok gezet om de schroef te klaren. DE ZONDAGS- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der Apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Havenapotheek in de Oranjestraat. Deze apotheek is tevens aan gewezen voor den nachtdienst in de komende week. VERLOTING „EXCELSIOR". Onder zeer groote belangstelling vond Vrijdagavond de trekking plaats van de ver loting, georganiseerd ten bate van het vleu- gelfo-nds van het Chr. Gemengd Koor „Excelsior". De trekking geschiedde door den heer H. Roelofs, inspecteur van politie. De voorzitter bracht dank aan allen, die aar- deze verloting hun medewerking hadden ver leend. Hij verheugde zich over de groote belang stelling, waaruit hij afleidde, dat in onze plaats de koorzang vele goede vrienden bezit. De trekking had het volgende resultaat: 28e prijs 1180, 27e pr. 892, 26e pr. 4820, 25e pr. 2838, 24e pr. 4842, 23e pr. 346, 22e pr. 3726, 21e pr. 2960, 20e pr. 4535, 19e pr. 1543, 18e pr. 235, 17e pr. 1455. 16e pr. 484, 15e pr. 3212. 14e pr. 509, 13e pr. 2797. 12e pr, 4718, 11e pr. 89, 10e pr. 1000, 9e pr. 4128, 8e pr. 30, 7e pr. 1673, 6e pr. 599, 5e pr. 3242, 4e pr. 4182, 3e pr. 2584, 2e pr. 2700, le pr. 2721. CHR. JONGEMANNEN VEREENIGING. Op uitnoodiging der Chr. Jongemannen Vereeniging te Velsen spreekt a.s. Maandag avond 2 December in het Gebouw voor Chris telijke Belangen de heer A. van Slooten, voor zitter der Chr. Geref. Mannenvereeniging „Waakt", te IJmuiden, over „De Oud-Testa- mentarische oorlogen, bezien in het licht der Godsopenbaring". V. S. v.—A. G. O. V. V. Zondag 15 December a.s. speelt V. S. V. op haar terrein een vriendschappelijken wed strijd tegen A. G. O. V. V. ccxxxv. Nadat de eerste twee dagen van deze week doordat een matig aantal trawlers, met ma tige vangsten, (de makreelbooten uitgezon derd) aan de markt was, de'prijzen 'op het hooge peil der laatste weken waren gebleven, kwamen Woensdag niet minder dan 17 booten aan den afslag. Toen waren alle vischsoorten met uitzondering van schol zoo overvloedig aanwezig, dat de hooge prijzen zich niet kon den handhaven. Kabeljauw, gullen, sehelvisch, koolvisch enz. alles tuimelde met sprongen om laag, als gevolg waarvan het met de besom mingen misliep. Een tweetal trawlers, met 4 a 500 manden visch bracht het nog niet eens tot f 2000 en boven f 3000 kwam er alleen maar een makreelboot. Dat was een leelijke tegen valler voor de reeders. Het Ls trouwens zoo tégen Sint Nicolaas altijd een slechte tijd voor visch. zoodat deze inzinking wel van tijdelijken aard zal zijn, hetgeen voor de reeders te hopen is. De kustbooten hadden over 't algemeen wei nig visch en dientengevolge waren ook van deze booten de besommingen aan den lagen kant. Mooie resultaten bereikten de haringloggers. Nu het met den grooten haringstroom over is, is de haring veel duurder en daardoor konden de loggers, die zoo gelukkig waren, met een paar honderd kisten aan de markt te komen, prachtige besommingen maken. Wel duren de reizen iets langer, maar als we zien, dat tal van schepen in enkele dagen 1000 a 2000 gld. boven water haalden dan is er alleszins reden tot tevredenheid. Voor de haringreeders, die van deze nateelt profiteeren is dit een aardig besluit van het seizoen. Als nü de Kanaal- visscherij nog wat meevalt, zal het dit jaar met de haringteelt nog al meevallen. Deze week schalde in de IJmuider Courant de echo van de noodkreet van een exporteur op België. Ik geloof niet, dat daarin iets te veel is gezegd. Zooals. het na den oorlog mis liep met onzen uitvoer naar Duitschland, zoo is het in deze crisisjaren met onzen uitvoer naar België gegaan. Als ik het goed onthou den heb werd in 1934 nog ruim drie millioen K G. uitgevoerd. Het lijdt geen twijfel of over 1935 is het cijfer nog veel ongunstiger en als er geen verandering komt-, hebben we in 1936 België niet meer in de rekening. En we heb ben jaren gekend, dat 20 a 30% van de hoe veelheid visch. die per spoor IJmuiden verliet, naar België ging. Zoo ziet het er voor de toekomst van IJmui den donker uit. Engeland, Duitschland en Bel gië kunnen we als afnemers wel wegcijferen. Wat thans nog naar genoemde landen gaat is van zoo weinig beteekenis, dat we feitelijk wel kunnen zeggen, dat alleen Frankrijk nog een afnemer van eenige beteekenis is. Wat nu België betreft, is het te hopen, dat de regeering nota neemt van dezen noodtoe stand. Maar de regeering zit tot over de ooren in de zorgen en daarom vrees ik, dat men in den Haag zich voor onzen Belgischen visch- export niet het vuur uit de sloffen zal loopen. Echter, onze exporteurs zijn bij de regeering kind in huis en daarom mogen we verwach ten, dat ze hun best zullen doen. op het depar tement belangstelling voor deze zaak op te wekken. Nu nog even de lijstjes natellen, opdat mijn lezers weten, wat er deze week alzoo binnen kwam; ziehier de som; 46 trawlers, 30 loggers, een 60-tal haringschepen en 1 kotter. Ik ben benieuwd, of we deze maand den omzet van November 1934 halen. Maandag weet u het. PIETERMAN. Op het Engelsche vliegveld Croydon is een ambulance-vliegtuig gestationneerd, dat 15 minuten na een oproep naar elk deel van het land kan vertrekken. Ververij en Chem. Wassciierij S. KROM N.V. - ALKMAAR TELEFOON 4043 (3 lijnen). Wegens enorm succes gelden de prijzen der feestweek tot en met 7 DECEMBER. CHEMISCH REINIGEN; COLBERT COSTUUM 1-75 MANTELS en JASSEN 1-75 JAPONNEN vanaf „1-25 Winkel te IJmuiden: KENNEMERLAAN 113, Telef. 5434 (Adv. Ingez. Med.) ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. De stand van de onderlinge competitie der verschillende afdeelingen van D. C. IJ. is thans: Hoofdklasse; B. Du kei 7 gesp. 14 pnt.; Ligt- hart 6 gesp. 6 pnt.; Ott 6 gesp. 6 pnt.; P. Leyte 4 gesp. 5 pnt.; De Boer, Suyk 4 gesp. 4 pnt.; Postma 3 gesp. 4 pnt.; Bais 4 gesp. 2 pnt.; Basstra 2 gesp. 1 pnt.; Smit 3 gesp. 1 pnt.; Kraai 4 gesp. 1 pnt.; Kramer 1 gesp. 0 pnt. Eerste klas: Laros 4 gesp. 7 pnt.; Vrijhof 7 gesp. 7 pnt.; Smit 3 gesp. 5 pnt.; F. Dukel 4 gesp. 5 pnt.; v. d. Heyde 6 gesp. 5 pnt.; Koetsier 4 gesp. 4 pnt.; Buis 3 gesp. 3 pnt.; De Jong 3 gesp. 3 pntPost 6 gesp. 3 pnt.; Postma 2 gesp. 2 pnt.; v. d. Velde 2 gesp. 0 pnt. Tweede klas v. d. Sluis 6 gesp. 8 pnt.; v. Straten 6 gesp. 8 pnt.; Schager 5 gesp. 6 pnt.; Brand 4 gesp. 5 pnt.; Outenaar 5 gesp. 5 pnt.; De Boer 2 gesp. 3 pnt.; Schol 3 gesp. 3 pnt.; De Wilde 2 gesp. 2 pnt.; H. Visser 3 gesp. 1 pnt.; Klinge 4 gesp. 2 pnt.; J. Visser 2 gesp. 1 pnt.; Joh. Meijer 4 gesp. 1 pnt.; De Beus 1 gesp. 0 pnt. Derde klas: Snell 5 gesp. 8 pnt.: C. Broek 4 gesp. 6 pnt.; De Weert 5 gesp. 6 pnt.; E. Broek 6 gesp. 6 pnt.; Binkhorst 2 gesp. 4 pnt.; v. d. Gaag 5 gesp. 4 pnt.; Visser 2 gesp. 2 pnt.; Postma 3 gesp. 2 pnt.; Ligthart 5 gesp. 2 pnt; Schoone 5 gesp. 2 pnt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1