Personeel aanbiedingen LUIDSPREKERS mm Personeel gevraagd Huizen gevraagd Huizen aangeboden Kamers gevraagd Kamers aangeboden De „AM Blacks" uit Nieuw-Zeeland spelen te Dublin; Bij- zenderbeden ©ver het Engelsche voetbalelftal; De Duitsche kansen te Londen; Een boksmatch PetersenHarvey te Wembley; Succesvolle jockeys en paarden; Cricket-vertelsel; Over Van Moorse!; De boot-race. De spelers van het Nederlandsch elftal tref fen het wel :bizonder, dat op den dag vooraf- «ande aan dien, waarop de wedstrijd tegen den Ierschen Vrijstaat plaats vindt, te Dublin een internationale rugby-match gespeeld ff0rdt tusschen Ierland en de beroemde „All Blacks" uit Nieuw-Zeeland. Dit is een unieke gelegenheid om rugby op zijn best te zien en git interessante en moeilijke spel zal onge twijfeld de volle belangstelling van onze land- jnooten hebben. Deze tak van sport is in Holland niet erg populair; er behoort een speciale mentaliteit 0ai die vooral de Engelsch sprekende volken bezitten, om zich, zonder boos te worden, door den tegenstander te laten vastgrijpen en in volle vaart op den grond te laten werpen. Moed en zelfbeheersching zijn wel de eerste vereischten voor een rugbyspeler, want het is waarlijk geen zachtzinnig spel. Wat in zoo hoo- mate voor cricket geldt, geldt ook voor rugby; het moet in volkomen sportleven geest espeeld worden, want anders verliest het zijn •arakter en houdt op sport te zijn. Het rugby, zooals dat door de beste Britsche ploegen gespeeld wordt, heeft maar weinig niet het in Holland vertoonde spel gemeen; al vorens in wedstrijden uit te komen, wordt de Engelsche beginneling maandenlang in de techniek van de verschillende onderdeelen ge traind, zooals daar zijn: de scrum, het tacklen, de dropkick, de line-out", het vangen en wer pen, de opstelling van de three-quarters ten iopzichte van elkaar, het „heeling" van den bal in de scrum, de „swerve" bij het hardloo- oen en „selling the dummy", d.w.z, den tegen stander door een schijnbeweging w&fi de wijs brengen, naar wien men den >yaI zal passee- >n, z z z z z zz In ons land hebben cte beoefenaren van de ze sport te kampen rr,et een gebrek aan goede voorlichting, zoodatj.%, wat de kwaliteit van :het spel be tref tv geen groote vorderingen wor den gemaakt^ De „AU 5»tacks" zijn altijd bizonder sterk ge weest, p\ den Engelschen tour van 1905 ver loren. zij slechts één wedstrijd (tegen Wales mefc een try tegen nul) en in 1924 bleven zij Opgeslagen. Thans hebben zij van de tot dus- Verre gespeelde 19 matches er 18 gewonnen, waarin zij 301 tegen 110 punten scoorden. Op Murrayfield te Edinburg kwamen zij Zaterdag j.I. ten aanschouwe van 50.000 menschen te gen Schotland uit en hoewel de Schotten uit muntend speelden en zelfs in den aanvang de leiding namen, moesten zij tenslotte de meer derheid der touristen erkennen. Tot. acht mi nuten voor het einde bleven de toeschouwers spanning, want slechts één goal (vijf pun ten) was Schotland bij de score 13 tegen 8 ten achter en zij vielen voortdurend aan. Toen glipte Sadler aan den blinden kant van de scrum weg, passeerde naar Caüghey, die er na een snellen ren in slaagde een try te scoren, welke in een goal werd omgezet. Nieuw-Zee land won derhalve met 18 punten tegen 8. De Ieren zullen nu vanzelfsprekend er alles op zetten om de „All Blacks" hun eerste neder laag in een in%mat!onale .match toe te brengen en, vurig'als zij zijn, zal het te Dublin j tot het laatste óogenblik spannen. 'ïïet Engelsche voetbalelftal voor den op 4 De cember te spelen wedstrijd tegen Duitschland ls samengesteld en men heeft in uns nummer van Dinsdag j.1.1 kunnen lezen, dat vijf spelers, die ook in Amsterdam tegen Holland uitkwa men, weer zijn gekozen, n.l. Hibbs als doelver- dediger, de Arsenal-backs Male en Hapgood, 1 de spil Barker en linksbinnen Westwood. Spe ciaal de' wederopname van Barker, na de proefneming met Young (Huddersfield) in de match tegen Ierland, heeft in Engeland groote voldoening gewekt, omdat hij voor de verdediging een grooten steun vormt. Tegen Holland speelde hij wel een bizonder fraaie partij, terwijl de jonge Westwood toen juist niet zoo in vorm was. Wat de nieuw-gelcozenen betreft, heeft de reus Crayston, de rechtshalf van Arsenal, zijn plaats alleszins verdiend. Hij is een uitstekend speler, die mede door zijn gr.oote lengte en goed koppen moeilijk te passeer en is en die er niet voor terugschrikt, bij gelegenheid na een verrassende individueele doorbraak, een bard schot te lossen, dat dikwijls doel treft. Bray (linkshalf)' van Manchester City is een oude bekende, een naar Engelsche begrippen nuttig en vasthoudend speler zonder meer. In de voorhoede wekt de keuze van den Middles- bi'ough-rechtsbuiten Birkett verrassing. Deze ex-Arsenalspeler heeft weliswaar in zijn nieu we club veie successen behaald en zelfs 14 goals gescoord, hetgeen voor een buitenspeler een prachtige prestatie is en die hem num mer twee op de lijst van goalscorers plaatst, maar hij heeftin de match tegen Ierland vol komen gefaald en het is de vraag, of hij „the big match temperament" bezit. Eerder had men zijn plaats aan Crooks (Derby County) toegedacht. Naast hem speelt de fameuze Sun- derland-rechtsbinnen Carter, die, jammer ge noeg, tegen Holland door verwonding niet kon uitkomen, óp de middenvoorplaats tref fen we wederom Camsell (Middlesbrough) aan, een stevig doorzetter met een goed schot en die de kunst verstaat, het spel open te hou den. Hij staat momenteel met 18 goals, teza men met Carter, bovenaan de individueele scorerslijst van dit seizoen. Als Camsell zijn dag heeft, is er moeilijk een beteren Engel schen middenvoor te vinden, maar hij is zeer wisselvallig en heeft soms lange periodes van inzinking. Als linksbuiten fungeert Bastin (Arsenal) en deze vormt, met Carter, het grootste gevaar voor het Duitsche doel. Bastin beeft, ondanks zijn 23 jaar, reeds zooveel er varing van internationaal voetbal, dat hij, mede door zijn voortreffelijken kijk op het spel en zijn uitstekende baltechniek, alleen in staat is, den wedstrijd te winnen, zooals hij reeds zoo dikwijls voor Arsenal heeft gedaan. Hebben de Duitschers tegen dit elftal kans op de overwinning? Zij hebben in zooverre een voordeel boven Spanje en Italië, dat zij niet °Phet in dezen tijd van het jaar uiterst zware en modderige Arsenal-veld behoeven te spe len. Het terrein van Tottenham is ook wel geen biljartlaken en als bijna alle veel gebruikte League-clubvelden bij slecht weer moeilijk te bespelen, maar het ligt althans hoogcr dan Highbury en men blijft er van vloeibare mod- oer verschoond. Daarentegen zal het ongetwij feld een bezwaar voor de Duitschers zijn, dat de afrastering zoo dicht langs het veld is aan gebracht, hetgeen met een zoo groot aantal toeschouwers eenigszins beklemmend werkt. Hoe ook de Duitsche ploeg mag worden sa mengesteld, wij gelooven niet, dat zij het tot een overwinning of zelfs een gelijk spel zal brengen. Daarvoor is hun tactiek niet soepel genoeg, waarmede gezegd wil zijn, dat zij een eenmaal aangenomen strijdplan gedurende den geheelen wedstrijd onveranderd blijvén bandhaven. Bovendien zullen de prestaties ?an Bastin en Carter, om van Barker, Crays ton, Hapgood en Hibbs maar te zwijgen, hen te machtig blijken te zijn. Een 42 overwin ning voor de Engelschen lijkt ons geen slechte voorspelling. De match-maker van Wembley Stadium, Mr. Elvin, heeft een groot succes geboekt met de afsluiting van het contract voor den boks wedstrijd tussclien Jack Petersen en Len Har vey, hetgeen vóór hem reeds vele promotors tevergeefs trachtten te bereiken. Deze match om de zwaargewichttitels van Engeland en het Britsche Rijk zal thans op 29 Januari e. k. plaats vinden en reeds nu stroomen de aan vragen om toegangsbewijzen binnen, vooral uit Wales, waar Petersen vandaan komt. Men rekent op een recette van 15.000 pond ster ling (tot goed begrip diene, dat de match niet in de open lucht wordt gehouden, doch in een der gebouwen van het Station), waarvan bei de boksers tezamen 8000 pond krijgen. Dit wordt de derde maal, dat zij elkaar bekam pen, de eerste match won Harvey, terwijl in den tweeden wedstrijd Petersen overwinnaar werd. Sindsdien heeft laatstgenoemde twee keer beslissend van den Duitscher Walter Neusel verloren, waarna hij enkele maanden niet in den ring kwam. De eènige ring, waar mede hij in dien tijd te maken had, was van goud, want Jack is kort geleden in het huwe lijk getreden. Harvey daarentegen heeft een andere overwinning behaald en wel in zeer goeden stijl op den 'halfzwaargewichtkampioen Eddie Phillips te Plymouth. De Australiër Ambrose Palmer heeft in Lon den zulk een goeden indruk gemaakt, dat hij nog eens terug mag komen; in het volgend voorjaar zal hij den winnaar van de match Petersen-Harvey ontmoeten. Het paardenren-seizoen op de vlakke baan is in Engeland de vorige week gesloten "en we derom is Gordon Richards kampioen-jockey. Ditmaal behaalde hij 210 overwinningen, dat is 49 meer dan het record-aantal van twee jaar geleden. Dat hij overigens verreweg de beste resultaten heeft bereikt, blijkt uit zijn voorsprong op Harry Wragg, die de tweede plaats met 102 winnaars inneemt. Richards, Fox en Steve Donoghue werden bijna gelijktij dig door ongevallen eenige weken geleden bui ten gevecht gesteld en dit heeft natuurlijk in vloed gehad op het eindresultaat. Freddie Fox, de veteraan-jockey, liep daardoor de kans mis, Bahrain in zijn derde klassieke race naar de overwinning te rijden. Door Bahram heeft de Aga Klian, de Britsch- Indische vorst, dit seizoen het hoogste bedrag aan prijzen gewonnen, voorzoover lief- eigena- ren betreft, want dit wonderpaard eindigde als eerste in de drie klassieke races, de Guineas, de Derby en de St. Leger, een zeldzame ge beurtenis, hetgeen men aanduidt met: het winnen van de „Triple Crown" (drievoudige kroon). Tot de z.g. klassieke races rekent men in Engeland: de Two Thousand Guineas, de One Thousand Guineas, de Derby,, de Oaks (voor (merries);,, de. St. Leger, de Cesarewitch, de Lincolnshire en de Cambridgeshire; de vijf eerstgenoemde zijn daarvan het belangrijkst. Cricketers zullen het volgende vertelseltje naar waarde weten te schatten. In een county-team speelde geregeld een bekend advocaat mede, die in vele rechtsge dingen betrokken was. Men vroeg zich af, hoe deze rechtsgeleerde den tijd kon vinden, zijn- pleidooien te prepareeren, daar de driedaag- sche county-matches toch zooveel tijd in be slag nemen. Een teamgenoot gaf tenslotte de oplossing van dit probleem en het bleek, dat de advocaat zijn redevoeringen bij het fiel den in de slips uitdacht, tot de aanvoerder er achter kwam en hem een andere plaats in het veld gaf. Een Fransch sportblad wijdde dezer dagen enkele regels aan den Hollandschen scheids rechter Van Moorsel, die onlangs- den wed strijd Frankrijk B-Luxemburg floot. Het blijkt, dat deze arbiter op de toeschou wers nogal indruk heeft gemaakt, in de eer ste plaats, doordat hij volkomen in stemmig zwart was gekleed en voorts, omdat hij voort durend met .ernstig gezicht en breed gebaar zijn beslissingeii gaf. Het geheel maakte op het levendige Fransche publiek een welhaast plechtigen indruk en het sportblad, waaraan wij dit ontleenen schrijft, dat men elk oogen- blik verwachtte, den scheidsrechter het een of ander weemoedig lied, gedragen van toon te hooren aanheffen. Toen de match geëindigd was, ging de re feree met bedachtzame passen naar zijn kleed kamer, achter de spelers aan, alsof het een be grafenis gold. En nadat hij verdwenen was, riep een der toeschouwers luide: „Wat is hij verstrooid, hij heeft vergeten ons zijn zegen te geven". De jaarlijksche universiteits-bootrace tus- schen Oxford en Cambridge zal ditmaal op 4 April plaats vinden. Het startsein zal om half twaalf worden gegeven. Dit vroege uur is noodzakelijk met het oog op het getij. Voor Haarlem's Politierechter. De honden van Wijk aan Zee en Duin. De veldwachter van Wijk aan Zee en Duin zei, dat er in zijn gemeente verschrikkelijk veel honden waren, waarop de Officier vroeg of hij er de zeehonden ook bij rekende. Neen, 't waren doodgewone honden, doch het ware misschien gewenscht een deel ervan in zeehonden om te zetten. Zijn het daar zulke dierenvrienden of dienen de honden als eertijds in Constantinopel als opruimers van straatvuil? Dit laatste is niet het ge val, want Wijk aan Zee is een zindelijke Ne-derlandsche gemeente, doch de veldwach ter liet doorschemeren, dat de konijnen- strooperij ook de hondenteelt bevordert. Hoe het zij, er zijn vei-schrikkelijk veel honden en dat zou in deze jaren van moeizaam slui tende begrootingen een verblijdend iets voor het gemeentebestuur moeten zijxx, want van de honden moet belasting betaald worden en het zou het gemeentebestuur zeker verheugd hebben als.... de belasting maar betaald werd.' Eeh twintigtal inwoners dier honden- lievende gemeente moest zich verantwoor den wegens het niet aangeven van den hond en bij allemaal was het zoowat hetzelfde excuus: van die aangifte begrepen ze niet veel en ze hadden geen geld om de belasting te betalen. Geen geld, geen Zwitsers, zegt het spreekwoord, de. politierechter gebruikte de variant: geen geld, geen hond. Nu werden ze niet vervolgd voor wanbe taling maar voor het niet doen van de aan gifte. wat een zekere listigheid van den ont vanger is. Met die hondenbelasting- ging het namelijk zoo. Eens in 't jaar liep de veld wachter het dorp af, vragende: Heeft u een hond? of: Heeft u nog een hond? In beves tigend geval kon men dan meteen de belas- ilng aan den veldwachter betalen en kreeg men een penning. Wie niet betaalde kreeg geen penning maar een papiertje, dat hij bad in te vullen en te onderteekenen en dat hij bij den ontvanger moest bezorgen. Dat was het bewuste aangiftebiljet, alleen dus iets voor de wanbetalers. Men weet, hoe het met die biljetten gaat; die slingeren en wor den vergeten, maar de ontvanger vergat niet een 'aanmaning te sturen voor betaling der belasting. De politierechter hield wel wat rekening met den crisis en wat ermee verband houdt, maar drie gulden boete werd toch gegeven en als die niet betaald worden, is 't een paai; dagen zitten. Twist en tweedracht. Verder was het allemaal ruzie en zooals men in een ziekenhuis zijnde, onder den in druk komt, dat er niets dan ziekte op de wereld bestaat, zoo denkt men, de politie rechterzittingen bijwonend, dat het overal haat en nijd, twist en tweedracht is. Zoo erg is 't natuurlijk niet, maar die narigheid wordt daar als 't ware verzameld. Er was een mijnheel-, die gemeend had, dat men in een winkel zijn zoontje had te kort gedaan en hij was tegen een klant in dien winkel gaan zeggen: Let goed op, wat men u geeft, 't is een oplichtei-szaak. Dat kostte hem f 15. Verder was er een juffrouw die een astro loog en een astrologe met een paraplu had afgeranseld, wat eigenlijk met de astrologie niet te maken had, maar verband hield met de omstandigheid, dat zij met den astroloog getrouwd was geweest en deze blijkbaar in de sterren had gezien, dat hij haar de opgelegde alimentatie niet moest betalen. Dat kostte haar één gulden, doch dit was bijwijze van waarschuwing om den astroloog niet meer te lijf te gaan. Eindelijk was er een mijnheer die een ander een vuist in het oog had geduwd en dat aan zijn zenuwen toeschreef. We vin gen er iets van op dat die zenuwen geprik keld waren, omdat hij bij een paardenren op een der hardloopei's had gewed en de be rijder zijn paard opzettelijk had doen ver liezen. Als dat zoo gaat, zei de officier, dan waag ik geen gokje meer. 't Was natuurlijk maar een aardigheid, want officieren van justitie gokken niet, De zenuwachtige mijn heer kreeg f 5 boete. Als laatste nummer hadden 'we een make laar uit Hillogom die een vroegeren huurder voor dief uitgemaakt zou hebben, toen die hem op straat met een bakfiets van de sok ken dreigde te rijder.. Hij had beter moor denaar kunnen zeggen, maar hij zei dief, omdat die huurder volgens hem 't een en ander uit zijn schuur had gesloopt. Hij kwam met een spitsvondig verweer, dat de beleedi- ging niet op 1 October, maar op 17 Septem ber gezegd zou zijn en viel dus de dagvaar ding aan, maar in de dagvaarding houdt men altijd een slinger om den arm door te ver melden: op of omstreeks 1 October. De po litierechter vond 17 September^ ook binnen het begrip .'omstreeks vallen en zoodoende liep het verweer op niets uit: de makelaar moet f 10 betalen. Met groots blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter ÏNSKJEN MARIA J. MAC DAXIëL W. MAC DANIëLVI? Driehuis, 29 November 1935 Geen geld of goederen af te geven aan mijn weggeloópen vro-uw ANNA FOPPEN-ZWART daar door mij niets zal worden betaald. G. FOPPEN W. Beukelszstraat 13, IJm. Voor huishouding FLINKE MOOIE WERPLAATS Te huur een pl.m. 150 M2. groote werk- of bergplaats, ook zeer ge schikt v.oor grosslerderij, aan de Papentoren vest 10. Adres C. G. Ebeli, Harmenjansweg 29. Haarl. JUFFR., 2G j„ door omst. 3 da gen per week vrij, zag die gaarne bezet. Uitst. kunn. naaien en strij ken, genegen huiselijke bczlgh. te verrichten. Billijk salaris. Br. G 142 3 bur. van dit blad GESCHENK VAN DEN HEER E. H. IvREiLAGE AAN BLOEMBOLLEN CULTUUR. Het hoofdbestuur van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, heeft het volgende schrijven ontvangen van den lieer Ernst H. Krelage: „Toen het eigen gebouw der vereeniging in 1928 betrokken word, heb ik aan de vereeni ging in bruikleen afgestaan een gedeelte mijner bibliotheeek, bestaande uit uitge breide verzamelingen jaargangen van tuin- bouwtijdschriften en andere boekwerken. Nu de ruimte daarvoor aanwezig is, is het voor de vereeniging van belang de beschikkin; te hebben over een vakbibliotheek, waarvan deze tijdschriften en de indertijd door nu wijlen den heer J. H. Kersten aan de ver eeniging geschonken boeken de kern kunnen vormen. Ofschoon deze boekerij niet dage lijks geraadpleegd zal worden, is het voor de leden en het hoofdbestuur toch een niet te miskennen voordeel dat men over deze boekenschat de geregelde beschikking heeft. Teneinde dit doel te bevorderen zij het mij vergund de boekwerken, waarvan ik mij voor behoud u zoo spoedig mogelijk een lijst te doen toekomen, met de daarbij behoorende boekenkasten bij mijn afscheid als voorzitter aan de vereeniging ten geschenke aan te bieden. Tevens wil lk gaarne het particuliere archief van mijn vader en mij betreffende de Vereenigingsaangelegenheden en tuinbouw in 't algemeen aan de vereeniging afstaan. Overtuigd dat de vereeniging deze boekerij s.te.ds naar den eisch zal beheeren, meen ik mij te moeten onthouden van het verbinden van voorwaardn aan de aanvaarding van dit geschenk. Ik vertrouw, dat men steeds het belang zal inzien van het bijeenhouden dezer boekverzameling en dat- men haar op peil zal willen trachten te houden, door de ook nu nog verschijnende tijdschriften aan te houden en jaarlijks bij de bestaande seriën te voegen, daar de waarde van een tijdschrift serie in niet geringe mate door haar volledig heid wordt verhoogd, Ik eindig met het uitspreken van de hoop dat de leden veel nu van deze boekverzame ling mogen hebben, die, wanneer de finan ciën der vereeniging het toelaten, nog ge regeld in belangrijkheid zal kunnen toene- men". In de hoofdbestuursvergadering van 18 November hebben de leden van het hoofd bestuur met groote erkentelijkheid kennis genomen van dezen brief van den voorzitter het geschenk aanvaard en den heer Krelage namens de vereeniging- dank gebracht- Ophijschen van piano kost menschenleven. Stuk van balconleuning neergestort. Vrijdagmiddag te kwart over vijf had aan het Sarphatipark te Amsterdam een ernstig ongeluk plaats bij het ophijschen van een piano. Het zware muziekinstrument stootte tegen het balcon van de tweede etage. Dit bouwsel was hierop blijkbaar niet berekend en een gedeelte van de leuning stortte naar beneden. Een toevallig passeerende voorbij ganger, een man van ongeveer 60 jaar, kreeg dit op het hoofd en werd met een schedelbasis- fractuur opgenomen en naar het Binnengast huis vervoerd, waar hij is overleden. Tegen den verhuizer is proces-verbaal op gemaakt omdat hij niet de noodige maat regelen genomen heeft, waardoor ongelukken konden worden voorkomen. Hij zai zich te verantwoorden hebben wegens, het ver oorzaken van dood door schuld. ENGELSCH-DUITSCH Conv., graram,, liande-lscorr, LEVERT Lorenl/.plein 1, Haarlem Leer., beëed, transl. en tolk 's Woensdags: IJmniden-Oost Briniostraat 14 (R.H.B.S.) uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. EKV.VHEX COUPEUSE „i. lap v.a. 5. Mantels, complets v.a S. Pr. afw. Br. G 1457 bur. van dit blad NET DUITS 011 MEISJE, 15 j., b. z. a., voor dag en nacht. Me vrouw Weldema, Adr .Stoopplein 27, Overveen. „■^uisluitend bij vooruitbetaling! NET MEISJE gèvr., niet beneden 16 jaar, van S.30—2.30 uur. in gezin van 2 pers, Aanni. na 7 uur n.m. Spieghellaan 3, Driehuls. Te koop S pracht jonge KRIEL KIPPEN tegen den leg. Pr. 10. Stephensonstraat 60 IJm. Te koop MOOIE ELECTR. TREIN met transform.. 3 \v\, 2 hoofdstat., seinh., bel. wachtl., veel rails V. 15, Bakker, Lijsterlaan 32, IJm, O. Tc k. aangeboden 16 POSTDUI VEN (bevlogen vogels). M. Zon neveld, Doodweg 22, 'Vélsen Nrd. NET ECHTPAAR b. z. a. voor het schoonhouden van kantoren. Br. onder no. B 633 bur. v.d. blad ST.NICOLA AS CADEAU. Te koop kofferpathéfoon tegen elk aann. bod. Piet Heirustraat 53 IJmuiden Te koop een paar beste WATER LAARZEN en een trek wagentje. De Weerdstraat 34 IJm. O. Voor huishouding DAGMEISJE gevr., boven 17 jr., van 3.303.30, voor direet. Zich verv. Kleverlaan '167, tusseheh 1920 uur. In klein -gezin FLINK MEISJE gevraagd, van 8.301.30, Zond, vrij. Aanmelden 5.307.30 Trlns Hendriklaan 113, Overveen. DAGMEISJE gevraagd voor hal ve dagen. ZijUveg 174, Haarlem Gevraagd een FL. NET MEISJE, R.K, Aanmelden Coornhertstraat 26, Haarlem. Mevr. Groen, Zonnebloernlaan 17, Aerdenhout, vr. Ie KLAS HUIS NAAISTER. Aanra. 's avonds 8-9. Gevr. NET FLINK DAGMEISJE van S.305 uur, v. g. g. v. Nar- cissenlaan 1. Heemstede Voor 'direct of later gevr. FLINK MEISJE van S12 of heele da gen dan bekend met veg, keuken. Marsstraat 12, H.N. Aanm. na S u. NET DAGMEISJE gevr., zelfst. kunn. werken, van 94.30 uur. Mulder, Neptunusstr. 11, H.N. Na 7 uur. HUISHOUDSTER gevr., in eenv. kl. burgergezin, leeft, 38 a 40 j., ook gen. in den winkel te helpen. Uitv. br. G 1497 bur. v. d. bl. Gevr. met 1 Jan. MEISJE v. d. en n. Zelfst. k. werken. Aanm. na 8 uur n.m. Bl'daalscheweg"170 Btoe- mendaal Besseres OESTERK. ALLEIN- 31ÜDCHEN. perfekt in Haushalt und Kueche per' 1 Jantiar fuer kleinen I-Iaushalt in Overveen ge- sucht. Br, G 1521 bur. v. d. blad MEISJE gevraagd pl.m, 15 jaar, van 8 tot 4 uur, loon 3, met mid dagmaal, Vrouwehekstraat 115, Haarlem FLINKE JAPONNAAISTER gevr Julianapark 50, Haarl. Nrd. Gevr. MEISJE v. 8.303 uur. Aanm. Maandagmorgen L. v. Ro zenburg 1. 'Heemstede Voor bedrijf ACQUISITEUR (SE) gevraagd v. Haarlem en omstrek., door Boek- houdbureau. Br. met voll. Inl. G 1 389 bur. van dit blad NET MEISJE gevr., v. lichte ad ministratie en hulp in slagerij en een nette slagershalfwas gevraagd Aanm. tusschen 8 en 9 uur n.m.: Siagter, Santpoorterstr, 50, Hrl. HANDIG AANK. LAK SP UITER gevr. Br. met uitv. !n-l„ leeftijd, waar gewerkt, loon enz. G 1461 bur. van dit blad BERW. HUISNAAISTER m. alles bekend, zoekt v. Donderdag werk. Br, G 1472 bur. van dit blad FLINK, MEISJE, oud 16 jaar, biedt zich aan als werkmeisje, v, d. d.. v. g. g. v. Er. G 1469 bur. van dit blad BESCHAAFDE JONGEDAME P.O., #alg. ontwikkeld, 18 jaar, zoekt werkkring. Hoog sal. geen vereischte. Br. fr. G 1419 bur. dit blad B. z. a. een KOKKIN van 8 tot 10 uur, ook v. bruiloften en partijen aan huis. Br. G 1406 bur. van dit blad HUISHOUDSTER, P.G.. nette st. 60 jaaj-. b. z. a„ b'ij rustend land bouwer of heer alleen. Er zal meer op goede behandeling gelet wor den dan op hoog sal. Br. G 144S bur. van dit blad TE HUUR huis met 5 kam., keuk. keld,, gr. badk., waranda, 2 w.c.'s, wascht., gr. afg. zolder, steenen schuur en gr. tuin, 35 p. ra. Pe- usstraat 3 Hrl. Nrd. Te bevr.: op 14, H. Rolff. TE HUUR huis met 5 kam., keu ken. vasté wascht., bad, afgesl, zolder, schuur, voor en aclit. tuin, rij mooi uitz. 30 p. ra. Rijnstr. 2, Heemstede TE HUUR een groote garage met groote. bovenwoning, omtrek Kle verlaan. ook geschikt voor was- scherij of timmerbedrijf. Prijs billijk. Br. no. G 139 7 bur. van dit blad TE HUUR te HEEMSTEDE hal ve villa, S kam., keuken, hal, kel der, tuin, schuur enz., slechts 40 per maand. Va min. van tram, rustige omgeving. Br. G 1405 bur. van dit blad B. z. a. NETTE ONGEHUWDE JONGE WERKSTER voor heele of halve d. Br. G 1501 bur. van dit blad B. z. a. NETTE FL. VROUW voor de. kraamverpl., ziekenverpl. en hulshouding. Prijs heel billijk. Br. G 1500 bur. van dit blad ONGEDIPL. VERPL. zoekt betr. b. e. h. m. baby of b. z. kind. Br. G 1489 bur. van dit blad B. z. a. NETTE J. WERKSTER, P.G.. voor h. of halve d., ook v. d, middag, v. g. g. v Br G 1488 bur van dit blad NEt MEISJE, .20 jaar, b. z. a. v.d. middag- of morgenuren, v. g. g. v. Ook gen. 'a av. kind. op te passen, Br. G 1540 bur. van dit blad NAAISTER biedt zich aan. Japon nen 2. Kinderkleeding naar maat, M. Vrins, Schouwtjeslaan 7, Haarlem L AMPEKA PWERK STER vraagt werk.aan huis. Spec. v. part. Prijs bill. Br, G 1563 bur. van dit blad Voor bedrijf FL. SCHILDERSHALFWAS vraagt bèieefd werk. Loon-, nader te bespr. Br. G 1431 bur. v.d. bl. B. z. a. HALFWAS LOODG.. ook gen. andere werkzaanjh.- te verr. Hoog sal. geen vereischte. Br. G 147 3 bur. van dit blad TIMMERMAN biedt zich aan v. alle voork. werkz.lieden. Verl. loon 10 a 12 p. w. Br. G 149 0 bur. van dit blad UW BOEKHOUDING en belas tingzaken In orde vanaf 5 p. ni. door ervaren vakman. Br. G 1519 bur. van dit blad H.TI. HUISEIG. en PART. Schil der biedt zich aan 0.30 per uur. Uitst. ref. Br. G 1542 bur. van dit blad H.H. WINKELIERS. Jongeman fged. boekhouder) biedt zich aan voor bijh. v. administratie. Br. G 1547 bur. van dit blad Te huur gevr. VRIJ HpIS met Werkpl. of open terrein in H'lem of omstr. Br. G 1400 bui', van dit blad Te huur gevr. HUIS MET PAK HUIS te Haarlem of omstr. Br. G 1403 bur. van dit blad Net gezin, vrouw en twee groote kinderen, vraagt nette WONING. 3—4. Br. G '1538 bur. v.d. bl. VRIJ BOVENHUIS te huur f 3,25 p. w„ water inbegrepen. Te be vragen benedenhuis Kennemer- straat 9 G. RENEDENHUIS te huur Parklaan 6, bev. 5 kamers, keuken, kelder, v. en a. tuin. vrije poort. Bevr.: Parklaan 82 huis Haarlem TE HUUR gemeubileerde vrije bovenwoning: zitk., slaapk., badk., keuken en 2 balcons met mooi uit zicht, prijs f 35 per maand. Kle verparkweg 102, Haarlem PAKHUIS OF WERKPLAATS te huur, gel.h. voor auto. Leldsche brt. ƒ2. Te bevr. Oost 'Indlë- straat 43. TE HUUR mooi ruim bovenhuis, dicht bij station 5 p. w. Te bevr. Wouwermanstraat 44, Haarlem BOVENWONING te huur Llnscho- tenstraat 5. Keurig in orde. Te bevr. -op no. 5 beneden en bij J. Lambers, Kinheimweg 1, Bloe- mendaal. BOVENETAGE te huur. Eiken laan 41. Heemstede TE HUUR vrije benedenhuis, drie kam., keuken, gang. closet, tuin met schuur. Huur 6 p. w. Nic. v. d. Laanstraat. Sleutel no. 12 Haarlem HALVE VILLA te Bl'dl te huur tegen helft der gez. onk. Br. G 1511 bur. van dit blad GELDBELEGGING te koop. dTle moderne woningen aan halte E. S. M. Koopsom 11.000. Huren 1040. Br. G1517 bur. van dit blad BOVENHUIS te huur, 2 kamers, keuken, berging, met ap, opgang, 4 p. w. Bevr. Kloosterstr. 7Szw, Haarlem NrJ. TE HUUR mooie woningen v. Oos- Len de Bruynstraat b. d. Kathe draal. Tel. 22768. Te huur 22.50 p. m, BOVEX- niiTS, 3 groote kam.. 2 kleine kam,, keuken en gedeelte zolder. Gel. Oude Gracht 148. Woning bureau C. Harmse, Verspronckweg no. 65. Te huur gevr. door 'bej. wed, in kl. gezin ÖNGEM. BEN.KAMERS (suite), keuken: IClevevp,, Kle- veri., Schoterw. of omg. Br. met prijsopg. G 1502 bur. van dit blad Dame vr. GEM. ZIT- EN SLAAP KAMER met voll. pens. (geen 2e étage) in zeer besc-h. .milieu, niet te-ver van Haarl. Hout. Br. be slist m. prijsopg. G 1491 bur. van dit blad Jongelui die w. te trouwen zoeken 2 a 3 KAMERS m. vrije keuken, bij dame of eebtp., z. k., alleen omg. Haarlem N. Br. G 1425 bur. van dit blad Dame zoekt per '10 Dec. beslist vrije gem. ZIT-SL.K.AMER. zon der pension. Geen beroepspension. Omtrek Kleverlaan. Br. G 1417 bur, van dit blad Oudere dame vraagt gr. ONGEM. VOORKAMER en kookgelegenh. Br. met bill, prijsopg. G.1522 bur. van dit.blad ONGEM. KAMERS te huur ge vr. aan den Zijlw. dcot bej. dame. Br, G 1552 bur. van .dit blad Te huur gemoub. SLAAP- EN ZIT-SLAAPKAMER of twee on- gemeublleerde kamers. Jansweg 57, Haarl e m TE HUUR nette slaapk. v.af 1.25 ook m. pens., v. Heer, z. bill pr. Jansstraat 87 rd. Haarlem NETTE SLAAPKAMER aangebo den met thee. Spaamo 26 Haarlem Te huur GEST. KAMER met ka binet. Kennemerpl. 34, (Haarlem Aangeb. op goeden st, in kl, gezin 2(le ETAGE, 2 gr. ongém. of ge- stoff. kamers en kab., gas, electr. water, vrije w.e. en eenige ber ging 15 a 16 p. m. Br. G 1430 bur. van dit blad TE HUUR nette slaapkamer, el. licht en aan de straat 2 p. wk. Boelstraat 14 rood Haarlem Te huur mod. gem. Z.-SL.KAMER v. nu of later. Rijksstraatweg, geh. vrij. Adres te vern. bur. v.d, blad Te huur ruime ZIT-SL.KAMER m. of z, pens., ongem. kamer met vrije keuken. Ripperdastr, no. 1 Haarlem To huur aangeb. voor D. alleen 1 OF 2 GESTOFF. KAMERS met kookge)., in rustig gezin, op net ten stand. Br. G 1561 bur. van dit blad Agb. voor 2 H. 3 gem. of ongem. KAMERS of 2 kamers voor 1 H. centr. stad, mooi uitz., met pen sion. Br. G '1479 bur, van dit blad TE HUUR groote gem. z.-slaapk. a. str.zijde, voorz. v, str. wat. enz. met pens., f 10 p. w. Kruisweg 30 rood bov. Apoth. Haarlem Voor net pers. VRIJE ZIT-SL.K, agb. met pens., gez. hulsel, vork., prijs bill. Nassaustr. 13 rood, Hrl. Te huur agb. gem. ZIT-SLAAP- KAMER. Tempeliersstraat 53 rd. Haarlem

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3