I f M mm m mm mm m m m m ■teil i m mm s Wi w Ouderdomslessen. SPORT EN SPEL Euwe staat voor! BEVERWIJK. De stand der werkloosheid. Ongunstiger dan vorig jaar. De arbeidsmarkt vertoont, hoewel de winter eigenlijk nog moet beginnen, een heel wat on gunstiger beeld dan vorig jaar, toen menigeen dacht, dat de economische depressie haar diep tepunt reeds bereikt zou hebben. Helaas is dit een vergissing gebleken, want nimmer ston den bij den dienst der werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling zooveel werklooze arbeiders ingeschreven, als op den laatsten dag van November het geval was. Hoe ongunstig de verhouding ten opzichte van vorig jaar is blijkt uit de cijfers. Zater dag j.l. was het totaal aantal ingescrhevenen 1201, verdeeld over de drie aangesloten ge meenten als volgt: Beverwijk 617, Wijk aan Duin 443 en Heemskerk 141. In de laatste week van November van 1934 waren deze cijfers: Beverwijk 317, Wijk aan Duin 273 en Heemskerk 129, totaal 719. Deze cijfers geven een veelzeggend beeld van den meer dan ongunstigen toestand op de arbeids markten. Hieronder laten wij de vakgroepen, die door een permanente werkloosheid worden geteis terd, volgen. Beverwijk: bakkers 4, bankwerkers 9, be hangers 2, betonvlechters 3, betonwerkers 5, blikbewerkers 5, blikslagers 1, carrosseriema kers 1, chauffeurs 27, drukkers 5, electriciens 3, expediteurs 2, grondwerkers 67, handlan gers 2, kappers 1, kantoorbedienden 12, kleer makers 2, kopergieters 1, landarbeiders 41, lassers 1, letterzetters 2, loodgieters 1, los- ai'beiders 236, machinisten 4, machinedrijvers 3, mach. houtbewerkers 4, marmerbewerkers 2, metaalbewerkers 4, metselaars 8, monteurs 6, opperlieden 17, plaatwerkers 2, reizigers 2, schilders 11, schippers 4, schoenmakers 2, sigarenmakers 14, sorteerders 4, slagers 2 smeden 4, solde er ders 1, spoorleggers 1, steen houwers 1, stokers 9, stucadoors 6, teekenaars 2, timmerlieden 34, voegers 1, voerlieden 3, voorslaanders 2, winkelbedienden 5, dienstbo den 11, werksters 4,-boekbinders 1, koks 1, pakhuisknechts 2, zeilmakers 1, glassnijders 1. Totaal 617 (vorige week 614). Wijk aan Duin: bakkers 1, bankwerkers 12, behangers 2, betonvlechters 1, betonbewerkers 3, blikbewerkers 1, blikslagers 6, carrosserie makers 1, chauffeurs 11, electriciens 4, grond werkers 55, handlangers 3, kappers 2, kan toorbedienden 14, kellners 1, landarbeiders 49, loodgieters 1, losarbeiders 116, lijnwerkers 1, machinisten 3, mach.drijvers 2, mach. hout bewerkers 1, marmerbewerkers 5, metselaars 12, meubelmakers 2, monteurs 5, opperlieden 24, plaatwerkers 2, reizigers 4, schilders 12, schippers 6, schoenmakers 2, sigarenmakers 4, slagers 2, stokers 4, straatmakers 1, stucadoors 8, timmerlieden 27, uitvoerders 2, voegers 2, voerlieden 1, winkelbedienden 4, dienstboden 7, werksters 3, boekbinders 1, zeilmakers 1, stuurlieden 1, tegelzetters 1, totaal 443 (438). Heemskerk: betonvlechters 1, betonwerkers 5, chauffeurs 4, electriciens 1, grondwerkers 16, kantoorbedienden 1, landarbeiders 54, losse arbeiders 40, marmerpolijsters 1, metaalbe werkers 1, opperlieden 6, schilders 1, timmer lieden 4, uitvoerders 1, dienstboden 3, werk sters 2, totaal 141 (139). DE NIEUWE ROOD WITTE. Het Deceinber-nummer van het clubblad van de voetbalvereeniging „Beverwijk" bevat als voornaamste bijdrage een artikel van den voorzitter, die een ernstig woord tot zijn le den heeft te zeggen. De redacteur heeft ver der een groot deel van het nummer voor zijn rekening gehouden en schreef o.m. over de waarde van een supportersclub. Het blad geeft voorts wedstrijdverslagen en de ge bruikelijke competitiestanden. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Beverwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd ge durende de maand November ingelegd f 57573,72; terugbetaald f 56939.52. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19282. BEROEPEN. Ds. H. I-Ioltrop, Geref. predikant te Batavia thans met verlof hier te lande, is thans be roepen tot predikant bij de Geref. kerk al hier, MARKTBERICHTEN. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 2 December 1935, Breekpeen per kist 601.30 Spinazie per kist 6075 Sla per kist 3045 Boerekool per kist 3550 Andijvie per kist 2575 Wortelen per bos 813 Peterselie per bos 34 Selderie per bos 2—3 Prei per bos 4—12 Bloemkool le soort per stuk 1215 Bloemkool 2e soort per stuk 46 Tomaten per K.G. 624 Uien per K.G. 2—3 Witlof per K.G. 10—14 Wortelen per K.G. 2 Nero per K.G. 5—14 Snijboonen per K.G. 2026 Spruiten per K.G. 1018 Knollen per stuk 26 Roode kool per stuk 310 Gele kool per stuk 38 Groene kool per stuk 4.6 Witte Kruis-gebouw bijna voltooid. Een keurig ingericht badhuis. Beverwijk, dat een zindelijke Noordholland- sche gemeente is, heeft eenigen tijd haar bad huis moeten missen en men begrijpt den ernst van dit gemis, want er is in onze stad geen Noorder- noch een Zuiderbad en voor een zweminrichting bestaan alleen maar plannen, die den crisisslaap zijn ingegaan. Het oude badhuis werd gesloten en we heb ben niet gedacht, dat het zóó'n leegte in ons leven zou achterlaten. Het was echter ten hoogste tijd, dat het badhuis werd gesloten. Het was heel erg aftandsch en meneer Dingier, de voorzitter van het Witte Kruis, had de leden er in iedere jaarvergaderomg al op voorbereid, dat het oude gebouw op een goeden dag den dienst zou moeten staken. Tot zijn vreugde on getwijfeld, want aan de Baanstraat is middeler wijl het nieuwe Witte Kruis gebouw verrezen, dat tevens onderdak verleent aan een mo derne badinrichting. En nu zal het niet lang meer duren, of ds Beverwij kers zullen hun eigen badhuis weer hebben. Op Zaterdag 14 December zal het nieuwe Witte Kruis Gebouw officieel worden jeopend, ongetwijfeld ook tot groote voldoe ning van de talrijke ingezetenen, die door hun financieelen steun aan de totstandkoming hun medewerking verleenden. Groot zal ook de vreugde zijn van het Witte Kruis bestuur, dat op den genoemden datum een lang gekoesterden wensch in vervulling ziet gaan. Het nieuwe gebouw zal terecht een voorwerp worden van trots voor de bestuurs leden, die met zooveel enthousiasme en onvol prezen ijver deze stichting hebben voorbereid. Al moge men dan ook over 't algemeen van oordeel zijn, dat het bouwwerk niet ruim schoots met uiterlijk schoon -is toebedeeld, men zal het er spoedig over eens zijn, dat het interieur aan booge verwachtingen en aan zeer moderne eischen voldoet. Het Witte Kruis zal in het gebouw in de eerste plaats een uitstekende bergplaats vin den voor de verplegingsmaterialen, een maga zijn, dat volkomen aan zijn doel zal beant woorden. De badinrichting is een toonbeeld van practische en bovenal hygiënische indee- ling, en bovendien van zulke practische en mo derne snufjes voorzien, dat zelfs de meest veeleischende bader hier gaarne terug zal ko men. Watertoevoer en temperatuur kunnen door de baders zelf worden geregeld, terwijl bijzondere zorgen aan de ventilatie zijn be steed. In de cellen, waarin zich de kuipbaden be vinden zijn noodseinen aangebracht, die bij eventueele ongevallen in werking kunnen wor den gesteld. De geheele inrichting maakt een keurigen indruk, sober maar in hooge mati practisch. Alle cellen zijn opgetrokken van geglazuur de steen en ook in vele andere onderdeelen is gestreefd naar de hoogst bereikbar; hygiëne. De wachtkamer voor het badhuis en de dok terskamer, die tevens als bestuurskamer dienst doet maken al een even prettigen indruk. Een aangename sfeer scheppen voorts de gebrandschilderde ramen met symbolische voorstellingen van gezondheid en reinheid. Bij den bouw is op groote schaal beton toe gepast, zelfs in de kapconstructie. Vandaar, dat vooral van deskundige zijde voor de schep ping van architect Meyran groote belangstel ling bestaat. Nochtans zal deze betontoepas- sing geenszins verhinderen, dat men het in terieur een zekere graad van intimiteit kon geven. De grauwe kleur van het beton wordt aan het oog onttrokken door kleurige tegen- wanden, gla.s-in-loodramen enz. De bouw heeft een zeer voorspoedig ver loon gehad, de aannemer de heer J. M. Tromp heeft zonder stoornis kunnen doorwerken. Zooals wij reeds berichtten geschiedt de opening op Zaterdagmiddag 14 December in tegenwoordigheid o.m. van de leden van het hoofdbestuur. Burgemeester H. J. J. Schol- tens zal het openingswoord spreken. Nog denzelfden middag zullen de leden van de afdeeling in de gelegenheid worden gesteld het nieuwe gebouw te bezichtigen. Den volgend-en dag worden ook niet-leden der vereeniging daartoe in staat gesteld. Ongetwijfeld zullen velen daarvan gebruik maken. Zij zullen stellig de stichting van dit nieuwe badhuis met ingenomenheid begroeten. PRIJSUITREIKING VRIJWILLIGE LANDSTORM. Gisteravond werden in het Kennemer Hotel de prijzen uitgereikt van de jaarlijksche schietwedstrijden van de afdeeling Beverwijk van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm, die in de vorige week waren gehouden. De voorzitter, de heer Van Eek sprak een kort openingswoord, waarin hij herinnerde aan den dezen zomer te Hilversum gehouden Landstorm en aan den filmavond, welke te Heemskerk onlangs werd georganiseerd. Overste Hartogh Heyst van Zouteveen heeft er vervolgens op gewezen, dat de pro paganda voor de B. V. L. nog steeds zeer noodig Is, omdat de jongeren langzamerhand de ouderen moeten vervangen. Hij dankte de plaatselijke commissie, in het bijzonder in den persoon van den voorzitter voor den ar beid voor de B. V. L. en betrok in dit dank woord onder instemming van de vergadering ook den heer Hoogeveen, die de schietoefe ningen leidde. De overste liet vervolgens de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar de revue passeeren en besprak daarna het con tract dat voor de zoogenaamde tweede ban kan worden gesloten door personen, die boveen den dienstplichtigen leeftijd zijn ge komen. Zij verbinden zich om bij eventueele (Een 105-jarig man te New-York heeft als middelen om zoo lang te leven o.a. geraden om op hout of op een ossenhuid te slapen en gekookt, of nog liever rauwgras te eten.) Wanneer je honderdvijf geworden bent, Dan komt de pers nieuws-gierig naar je kijken. Dan word j' als oud, zoo niet als wijs erkend, Maar zelf wil je van wijsheid graag doen blijken. Er wordt gevraagd, hoe je 't 'm hebt gelapt, Om reeds zoo oud en toch niet dood te wezen, Hoewel j' er zelf geen sikkepit van snapt, Begin je nu de-oudheidsles te lezen. Men hoort je met gepasten eerbied aan, Omdat men vreest, dat je zóó dood kunt blijven. En dus begin je harder door te slaan, Men zit toch klaar om alles op te schrijven. Je geeft als leus: bijt in het rauwe gras, Teneinde niet te vroeg in 't gras te bijten, Alsof een mensch een simpel koebeest was, Dat al zijn dagen grazende kan slijten. Dan ook: zie van uw huidig donsbed af, Omdat dit niets met huiden heeft te maken, Slaap op een ossenhuid en mijd het graf, Of hout, als je de huid niet goed mocht smaken. Je gaat wat door in dezen zelfden trant, Met fantasie, een schooner oogmerk waardig, En het komt alles keurig in de krant, Zelfs als je oud bent, staat dat altijd aardig. Maar wat je niet weet is, clat iedereen Wien je dien goeden raad wenscht mee te geven. Denkt: ik ga liever heel wat eerder heen, Dan zoo'n bestaan tot honderdvijf te leven. P. GASUS. SANTPOORT DINSDAG 3 DEC. 1935 mobilisatie gedurende ongeveer tien dagen handlangersdiensten te verrichten. In verband met de huidige politieke situatie in ons land vestigde hij er voorts de aan dacht op, dat het Instituut van den Vrij williger! Landstorm sterker moet worden. Uitvoerig ging spr. den politieken toestand na en betrok daarin ook het vraagstuk van de deflatie en de devaluatie. De landstormers luisterden met veel aandacht onder het genot van een consumptie en van een goede sigaar. Tenslotte reikte de overste de fraaie prijzen uit aan de scherpschutters van de afdeeimg. Met een woord van gelukwensch overhan digde hij het brevet van koningsschutter met het daarbij behoorende eereteeken aan den heer S. v. d. Loos, die tevens de eerste keuze mocht maken uit de prijzencollectie. In volg orde van het aantal behaalde punten konden allen, die daarvoor in aanmerking kwamen hun keuze bepalen. Na afloop van het officieele gedeelte bleven de landstormers nog eenigen tijd gezellig bijeen. WIJDINGSAVOND CHR. WERKMANSBOND. Op Donderdag 19 Dec. zal in het Ned. Herv, Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een Kerstwij dingsavond worden gehouden, uitgaande van het district Noord- Holland van den Christelijken Nationalen Werkmansbond. Sprekers zijn Ds. L. D. Poot uit Den Haag over „Een naam als levens program: Daniël" en Ds. C. M. Krijger, Ned. Herv. Pred. alhier over „Licht in de duister nis". Mevr. Suyk-Schik en een klein orkest van de Kennemer Orkestvereeniging zullen aan dezen avond medewerking verleenen. WIJK AAN ZEE HUISZOEKINGEN NAAR SIGARETTEN PAPIER. Op twee plaatsen aan den Stetweg ij Verl. Voorstraat in de badplaats is huiszoeking ge daan naar frauduleus ingevoerd sigaretten papier. Deze huiszoekingen hebben echter geen resultaat opgeleverd. TURNVEREENIGING „SANTPOORT" 10 JAAR. Zooals wij reeds hebben meegedeeld, be staat de turn vereeniging „Santpoort" op 17 December a.s. 10 jaar. T.V.S. is niet de eerste turnvereeniging geweest, welke hier ter plaatse heeft be staan. Haar voorgangster was echter maar een kort leven beschoren; en dit was waar schijnlijk mede de oorzaak, dat men T.V.S. bij haar oprichting geen lang leven voor spelde. Een en ander is echter wel even anders uitgekomen. Van stonde af aan, werden door het bestuur de zaken energiek aangepakt, eerst onder leiding van den heer C. Pels, la ter onder die van den heer G. Krom. Boven dien had men in den heer J. J. van Doorn een geschikt leider gevonden. Zooals bij zooveel andere vereenigingen ging het ook bi.i T.V.S. Personen kwamen en gingen. De heer Pels bedankte. de heer Krom vertrok naar IJmuiden-Oost en ook de directeur, de heer Van Doorn, legde er het bijltje bij neer. Het pionierswerk, door hen verricht, was echter niet vergeefs geweest. De heer G. Hop, stammende uit een bekende turnersfamilie, werd bereid gevonden het voorzitterschap op zich te nemen; in den heer Marsman vond men een uiterst des kundig leider. Toen ging het steeds crescen do, mede ook door de vestiging van tal van forensen. Er werden veteranen-afdeelingen voor dames en heeren in het leven geroepen en daar de heer Marsman zich ook tot de kleutergymnastiek voelde aangetrokken, werd T.V.S. ook zulk een afdeeling rijk. Dank zij de bemoeiingen van de heeren Arpad en Martens kwam bovendien ook een wandelafdeeling tot stand. Laatstgenoemde slaagde er zelfs in, bij een aantal meisjes en jongens liefde tot de wandelsport aan te kweeken, zoodat ook een adspiranten-afdee ling kon worden opgericht. Er zijn twee hee ren die van het begin a.f een bestuursfunctie hebben waargenomen, n.l. de heeren A. W. Volmer en H. D. Ouwerkerk. Laatstgeonemde heeft aanvankelijk met groote nauwgezet heid de penningen beheerd, doch neemt thans een bescheidener bestuursfunctie waar De heer Volmer hanteerde de pen. Het be stuur van T.V.S. wenscht den lOden verjaar dag der vereeniging niet onopgemerkt te la ten voorbijgaan. Op dien dag wordt in „De Weyman" een feestavond gehouden, waar aan o.a. het bekende duo De Laat zal mede werken. EUWE-ALJECH1N HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse West: M.H.C.Hilversum. Promotie afdeeling B: Hilversum 2Stramberries. PinokkioBloemendaal. Tweede klasse A: Rijswijk—M.H.C. 2 Tweede klasse B: M.H.C. 3—Oh. Kay. Amsterdam 3—H.B.S. AllianceGooi 2. Derde klasse A: Strawberries 2Leiden 2. H.B.S. 2—Hudito. Derde klasse D: Pinokkio 2M.H.C. 4. Alliance 2—T.H.C. 1925. Vierde klasse E. M.H.C. 5—H.B.S. 3. ZandvoortStrawberries 3. Bloemendaal 4Bloemendaal Zonder olie kan Italië den krijg in Oost-Afrika niet lang volhouden. Daarom staat deze kwestie thans in het middelpunt der belangstelling. Hierboven ziet men de olieleiding der Irak Petr. Cy, te Haifa, waaruit de olie regelrecht in de de tankbooten wordt geladen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKALIJN. Veendam, New-York n. Rotterdam, 4 (9 v.m. G.T.) voorgaats N. Waterweg verw. Leerdam, New-Orleans n. Roterdam 1 (n.m.) te Antwerpen. Dinterdijk, Rotterdam n. Vancouver 27 v. Dinteldijk, Roterdam n. Vancouver 27 v. San Francisco. Spaarndam, 30 van New-York n. Norfolk. Damsterdijk, 2 van Rotterdam n. Vancou ver. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) 1 te Dar-es-Salaam. Heemskerk (uitreis) pass. 1 Dec. Perim. Jagersfontein (uitreis) 2 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk (uitr.) 1 van IJmuiden. Maaskerk (thuisreis) 1 van Lagos. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk, 2 v. Amsterdam te Hamburg. Meerkerk (uitreis) 30 Nov. v. Manilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, l van Hamburg n. Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ariadne, 2 van Hamburg te Amsterdam. Colombia, Amsterdam n. W.-Indië p. 1 Dun- geness. Oberon, Patras n. Amsterdam 2, (12 midd.) 70 mijl Z.W. van Ouessant. Agamemnon, l v. Tarragona te Valencia. Ajax, Amsterdam n. Kopenhagen p. 1 Hol- tenau. Bennekom, Chili n. Amsterdam 29 v. Cris tobal. Boskoop, 30 van Amsterdam te Callao en vertrok naar Chili. Calypso, 30 van Setubal te Lissabon. Fauna, 30 v. Piraeus te Irmir. Ganymedes, 1 van Amsterdam te Hamburg. Merope, 1 van Kopenhagen te Amsterdam. Mars, 1 van Amsterdam te Hamburg. Hermes, 30 van Algiers naar Calamata. Nereus, 30 van Amsterdam te Kopenhagen. Orestes, 1 van Izmir naar Stamboul. Orion, 1 van Valencia te Amsterdam. Perseus, Stettin n. Amsterdam p. 2 Bruns- buttel. Pluto, Aarhuus n. Amsterdam p. 1 Bruns- huttel. Rhea, 30 van Catania naar Venetië. Saturnus, 30 van Salonika n. Limni. Simon Bolivar, 1 v. Cristobal n. Cartagena. Tiberius, 30 van Corcubion n. Amsterdam Telamon, 30 van Cadix te Genua. Titus, 30 van Oran naar Barcelona. Ulysses, 1 van Salonika naar Izmir. Van Rensselaer, 29 v. Amsterdam te Para maribo. Vesta, 30 van Bari naar Calamata. Venezuela, 1 van Amsterdam te Hamburg. Hebe, Valencia n. Rotterdam p. 1 Gibraltar Barneveld, 29 v. Toeopilla naar Arica. Stuyvesant, 2 van Paramaribo n. Amster dam. Juno, Rotterdam n. Lissabon p. 30 Dungeness Ariadne, 30 v. Hamburg naar Amsterdam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Tajandoen (uitr.) 1 te Fremantle. Almkerk (uitreis) 1 van Antwerpen. KON. HOLL. LLOYD. Montferland, l v. B.-Ayres te Amsterdam. Solland, 2 v. Hamburg te Amsterdam. Waterland, 29 v. B. Ayres n. Amsterdam. Zaanland (uitreis) 29 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran (uitr.) 2 te Belawan. Dempo (thuisreis) 2 v. Southampton, 3 (7 v.m.) verw. Indrapoera, (thuisreis) 1 van Sabang. Sibajak (uitreis) p. 1 Finisterre. Kedoe (thuisr.) p. 30 Sagres, Kota Baroe (uitr.) p. 2 Perim. Kota Nopan (thuisr.) 1 van Suez. Modjokerto (thuisr.) 30 van Barcelona. Blitar, 2 van Rotterdam te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 1 van Rotterdam te Hamburg. Alcyone (thuisr.) 2 van Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Saleier (thuisreis) 1 van Port Sudan. Poelau Bras (thuisreis) 2 te Londen. Poelau Laut 2 van Louden n. Amsterdam. Kampioen gaf 25ste partij na 45 zetten op. Maandagavond om half 7 werd de Zondag avond afgebroken 25ste partij van de match Euwe-Aljechin, in de Militiezaal te Amster dam voortgezet. Er waren slechts weinig toe schouwers op dit vroege avonduur aanwezig, die er zich over verwondèMèn, dat de we reldkampioen deze hopelooze partij, nog wenschte door te spelen. In enkele minuten werden vijf zetten ge daan, waarbij de kasteelen en de vrije f-pion van Aljechin van het bord verdwenen. De twee verbonden vrijpionnen op de a- en b- lijn van Euwe bleven over alsmede de Loo- per, terwijl Aljechin nog slechts over zijn paard beschikt. Toen stond Aljechin op en gaf de partij gewonnen. Hij wenschte Euwe geluk met zijn resultaat. Het verloop was: Wit: Aljechin Zwart: Euwe. 41. Pd3e5 Td8xdl 42. Tflxdl Lc4xe2 43. Kg4xg5 Tf6xf5 44. Kg5xf5 Le2xdl 45. Pe5xc6 a5a4 Opgegeven door Aljechin. De slotstand was: Visscherijnieuws in een notedop. Vischaanvoer in Duitsche havens. Gedurende de week van 18 tot 23 November kwamen aan de vereenigde vischmarkten Altona en Ham- brug binnen 9 Noordzeetrawlers met 425.800 p. visch, in hoofdzaak makreel, kleine schelvisch, koolviseh en wijting. Verder kwamen binnen 4 trawlers van de Barendszee met 550.000 p. visch als kabeljauw, roodbaars en schelvisch en één van het Bereneiland met 137.500 p. ka beljauw en roodbaars. In Cuxhaven kwamen binnen 12 Noordzee- booten en 26 zeilschepen met 417.000 p. visch, 3 IJslanders met 390,000 p., 11 van de Barends zee met 2.063.000 p. en één van het Beren eiland met 224.000 p. De Noordzeebooten vïseh- ten bijna uitsluitend in het Noordelijke gedeel te en voerden in hoofdzaak makreel, kool viseh en wijting aan. nen 67 trawlers met 9,637.000 pond visch, n.l. 14 Noordzeebooten met 340.000 p., 10 IJslanders met 900.000 p., 19 van het Bereneiland met 3.627.000 p., 21 van de Barendszee met 4.097.000 p. en. 3 van de Noorsche kust met 671.000 p. De trawlharingvisscherij is afgeloopen. Naar zeeDe stoomtrawler Walrus IJM. 28 is gisteren naar zee vertrokken. Groote IJslander binnen. Gisteren was met 1600 manden visch aan den afslag de IJsland- sche stoomtrawler Eldborg MB 3. De visch was over het algemeen van inferieure kwaliteit en Het is de tweede partij, die Euwe met zwart spelend heeft gewonnen! Voor het eerst in deze match heeft de Ne- derlandsche kampioen de leiding genomen, met 13—12 punten staat hij thans voor. Euwe heeft. 8 winstpunten, een prestatie, welke tevoren nimmer in een titelmatch te gen Aljechin .5 bereikt, Aljechin 7, terwijl de 10 overige partijen in remise eindigden. Het gaat er nu slechts om, wie het eerst een to taal aantal punten van 15 1/2 heeft be haald, hetgeen Euwe zal zijn indien hij er in slaagt de resteerende partijen remise te houden. Dat dit echter niet gemakkelijk zal gaan, staat bij voorbaat vast. Aljechin zal er in elk geval alles op zetten om zijn ach terstand in te loopen en Euwe zeker zulke stellingen opdringen, dat onze kampioen wel risico zal moeten nemen. De 26ste partij begint hedenavond half 7 in „Monopoie" te Zandvoort. Euwe speelt met Wit. Ned. vliegtuig heeft onaangename ervaring. Door ontploffing hevig heen en weer geschud. Een Reuter-telegram uit Londen meldt: De bestuurder van een Nederlandsch vlieg tuig heeft gerapporteerd, dat toen hij op on geveer 450 nieter hoogte tusschen Chatham en Sheer ness vloog, zijn machine door een ontploffing hevig werd heen en weer geslin gerd en dat een der passagiers een vlam heeft gezien. Volgens de politie is dit veroorzaakt door schietoefeningen der artillerie tusschen bel de genoemde plaatsen; de vlam is waarschijn lijk afkomstig uit den loop van een kanon. Brandkast van spoorwegen lichter gemaakt. Uit kantoor te Leeuwarden 15.000 a 16.0 gestolen. Te Leeuwarden is ingebroken in het kan toor van de ambtenaren van het bestel- goederenbureau der Nederlandsche Spoorwe gen aan den Stationsweg. Met een valschen sleutel is de brandkast opengemaakt, waarna de dieven den inhoud ten bedrage van f 15.000 a f 16.000 hebben medegenomen. De gepensionneerden'' die Maandag hun pen sioen in ontvangst zouden nemen, moesten thans tot heden op de uitbetaling wachten. Van de dieven heeft men geen spoor kunnen ontdekken. Nergens zijn sporen van braak aangetroffen, ook niet aan de brandkast. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. een groot deel van de vangst, hoofdzakelijk gullen werd gekocht voor de vischmeelfabrie- ken. De besomming, ruim f 4100 viel nog lang niet tegen. De stoomtrawlers Alkmaar en Azimuth, die reeds gistermorgen binnen waren, hebben de vangst heden verkocht. Loggers hebben schade aan netten. De meeste loggers, die gisteren aan den afslag waren, hadden op hun laatste reis schade aan netten bekomen. Fosfaat naar Italië. Het Britsche stoomschip Porthkerry is van Amsterdam naar een Italiaansche haven ver trokken met een volle lading fosfaat; dit arti kel valt dus niet onder de sanctie. Haven gesloten. De haven van Brakestad (Finland) is we gens ijsgang gesloten. AANGEKOMEN. 1 December: Vliestroom s.s. Huil Caribia m,s. Puerbo-Barrios 2 December Otterburn s.s. Middlesbro Chevy Chase s.s. Newcastle Rijnstroom s.s. Leith Merope s.s. Kopenhagen Salland s.s. Hamburg Leeuwarden s.s. Londen VERTROKKEN 2 December; Caribia m.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5