HET NIEUWE AVONDBLAD DE VISCHOMZET IN NOVEMBER 21e JAARGANG No. 29 DONDERDAG 5 DEC. 1935 IJ MUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week lü eis., t 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal plus 5 cents incasso, losse nummers 3 c Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algenneene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheels invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. De Heksenketel. Uit den heksenketel der wereldgebeurtenis sen begint een merkwaardig optimisme naar voren te treden. Het rust niet alleen op een gedeeltelijk welvaarts-herstel in Engeland en Amerika en op een algemeene stijging der beurzen, die ook in ons land tengevolge heeft dat men het geld weer wat ruimer laat vloeien. Want tegenover die materiëele verschijnselen, gesterkt door berichten omtrent afnemende wereldvoorraden van grondstoffen, staan on gunstige factoren. Italië, waar men de volks welvaart uitput terwille van de chimère in Abessinië, waar men zijn gouden sieraden, tot zelfs trouwringen toe, ter beschikking van den staat stelt en de parkhekken afbreekt om aan ijzer te komen, schijnt een bron van ge varen op zichzelf. De toestand in het Verre Oosten kenmerkt zich door toenemende span ning. Hetzelfde Engeland, dat zijn welvaarts herstel op zoo velerlei gebieden bejubelt, kon digt staatsleen'ingen van gezamenlijk driehon derd millioen pond aan, die geen ander uit eindelijk doel hebben dan maar weer zwaar der te gaan bewapenen. Henderson is dood, de Ontwapeningsconferentie is morsdood, en koersstijging op de beurzen, die natuurlijk weer in aanmerkelijke matte door speculanten beïnvloed moet zijn, verhoudt zich tot deze sombere toekomstbeelden als een tijdelijk symptoom, dat binnen een week vervaagd zou kunnen zijn. Maar toch is er stijgend vertrouwen, meer dan dat ooit in de laatste vijf jaar het geval is geweest. Zelfs onze minister-president, dien men moeilijk ervan kan beschuldigen, dat hij de zaken te rooskleurig zou voorstellen, is op timistischer van toon geworden. Misschien heeft de buitengewone gebeurtenis van de sa menwerking van tientallen volken in de toe passing der sancties tegen Italië tot de betere stemming veel bijgedragen. Zulk een samen werking heeft de wereldgeschiedenis inderdaad nog nimmer kunnen aanwijzen. Maar een vas ten grond om öp voort te bouwen, ter duurza me bevestiging van een stelsel van internatio naal Recht en van collectieve veiligheid, geeft zij toch nog niet. Wel wekt zij vertrouwen als men haar koppelt aan de oplossing van de Saarkwestie en van het conflict Joego-Slavië- Hongarije na den koningsmoord te Marseille, nog geen jaar eerder. Na de lange jaren van ijdel gepraat en mislukkende conferenties is dat een reeks daden van internationale betee- kenis. Maar er zijn andere, moeilijker te definiee- ren verschijnselen. Is het, om in eigen huis te blijven, niet buitengewoon merkwaardig dat het wetenschappelijke werk van een histori- cus-phiiosoof als prof. Huizinga het best-ver kochte boek des jaars is? Is het niet zeer op vallend dat een zoo intens streven ontstaat tot het begrijpen van den toestand, waarin de wereld verkeert? „Een diagnose van het gees telijk lijden van dezen tijd" heeft de Leidsche hoogleeraar zijn „Schaduwen van Morgen' genoemd, en plotseling schijnt men te willen blijven stilstaan en na te denken. Men schijnt den dollen ren te onderbreken.... Tegenover het puerilisme, door prof. Huizinga zoo scherp en klaar gehekeld, kan men dit halthouden, deze plotselinge belangstelling voor zijn ana lyse, als een uiterst gunstige reactie stellen. Er worden natuurlijk veel exemplaren van dit boek gekocht uit snobisme. Het is mode het te lezen. Men moet er iets van weten, er over kunnen meepraten. De meeste dier exemplaren zullen wel slecht gelezen wor den. Het academische betoog is zwaar-ver- teerbare kost voor hen die zulke lectuur niet gewend zijn. Goed, maar er rest het groote fond van diepe, waarachtige belangstelling, van dran g -naar - wetendat dit werk van een ernstig en hoogbegaafd mensch omhoogge- stuwd heeft in de publieke belangstelling. Er rest de invloed die het op de geheele Ne derlandsche pers heeft doen gelden. Er rest het feit, dat van honderden kansels in ons land preeken zijn en worden gehouden, door dit boek geïnspireerd. Al die feiten zijn be langrijker dan de bijkomende mode-factor, al mag men met deze laatste de direct-be- langhebbenden feliciteer en Verdieping van belangstelling, streven om te begrijpen, om de grond-oorzaken van al de verwarring te beseffen en zich niet tevreden te stellen met holle woorden en schijn-succes- sen zijn ook in andere landen waarneembaar. Begint een stroom van regeneratie door de wereld te varen? Wie meent dat dit vage onderstellingen zijn over vage idealismen, wie meent dat al leen „de centen" en het aantal kanonnen en gasbommen over der mensehen lot be schikken, hale de schouders op. Mij deert het niet. De wereld heeft eerder haar groote regeneraties gekend, haar machtige stroo- mingen die uit onzichtbare bronnen schenen voort te 'komen en een totalen keer in den loop der gebeurtenissen brachten. „Er zijn in de wereld slechts twee machten', de geest en het zwaard. Op den duur wordt het zwaard toch altijd door den geest over wonnen". Men moge deze waarheid indachtig zijn. Zij is een reëele basis voor optimisme in dezen tijd. R. P. IJMUIDEN. De heer Maarten de Vries overleden. Van violist tot directeur van een trawler- reederij. Een gunstige maand door de groote aanvoer van versche haring. LANGS DE STRAAT. In den ouderdom van 70 jaren is Woensdag morgen te Bloemendaal plotseling overleden de heer Maarten de Vries. Met den heer Maarten de Vries is een man van buitengewone bekwaamheden heengegaan, vooral op muzikaal gebied. Oorspronkelijk was hij le violist aan het Concertgebouw-orkest te Amsterdam. Hij was in bezit van twee kostbare violen, w.o. een Stradivarius. Omstreeks 1000 eindigde de heer de Vries zijn loopbaan als musicus en kwam hij in het visscherijbedrijf als directeur van de Mij. tot Beheer van Stoomtrawlers en andere visschers vaartuigen, welke functie hij tot aan de op heffing dezer maatschappij in de oorlogsjaren, toen alle schepen, een 14-tal, werden ver kocht, vervulde. In deze jaren was hij gerui- men tijd voorzitter van de Reedersvereeniging en voorzitter van de Onderlinge Oorlogsrisico Maatschappij. Ook nadat de overledene de banden met het visscherijbedrijf had verbro ken was hij nog voorzitter van de Reedersver eeniging. Ook na het beëindigen van zijn loopbaan als musicus bleef de heer de Vries zijn heerlijk instrument trouw en vooral in Santpoort heeft hij menigeen van zijn kunst doen genieten. De crematie van het stoffelijk overschot vindt plaats a.s. Zaterdagmiddag na aankomst van-trein 14.14 uur.- ST. NICOLAASFEEST „HERMES" De Propaganda Commissie van de Handels reizigers Vereeniging „Hermes", afdeeling Vel- sen-Beverwijk en omstreken, heeft in overleg met het bestuur van de afdeeling Haarlem en omstreken besloten weder als voorgaande ja ren voor de kinderen der leden een Sint Nico- laasfeest te organiseeren. De kinderen der werklooze leden zullen in het bijzonder wor den bedacht. Loendersloot's Warenhuis te IJmuiden-Oost en zeer vele kindervrienden, gaven door hun offervaardigheid blijk van warme sympathie, waardoor niet minder dan pl.m. vijf en vijftig- kinderen kunnen worden blijde gemaakt. Het feest zal Zaterdagmiddag 7 Dec. a.s. ge houden worden in het gebouw Zang en Vriendschap te Haarlem. Het zal worden op geluisterd door Van Strien's Band en Herma's Poppenspel. Ongeorganiseerde handelsreizigers zijn even eens welkom. BEROEPEN In de vacature-Meyer is beroepen ds. O. S. Cazemier, Ned. Herv. Pred. te Dalfsen (Ov.l. Ds. Cazemier werd in 1902 geboren, werd in 1926 door de provincie Drenthe tot de evange liebediening toegelaten en deed 1 Mei 1927 zijn intrede als predikant te Stavoren. Sedert 1 Nov. 1931 staat hij te Dalfsen, waar de heer K. Brouwer hem als godsdienstonderwijzer bij staat. Ds. Cazemier stamt uit een bekende pre dikantsfamilie: dr. L. J. Cazemier te Terneu- zen, en ds. H. W. Cazemier te Marrum zijn zijn broeders, terwijl hun vader G. Cazemier als laatste standplaats Oosterbierum had. NOG MEER ST.-NICOLAASFEESTEN. De kinderen van de R. K. Speeltuinvereeni- ging „Vrij en Blij" hebben gisteren een pret tig St.-Nicolaasfeest gehad. Het feest kon we gens het groote aantal kinderen, niet in een maal plaats hebben, zoodat eerst 's middags met de kleuters, en daarna het patronaatsge bouw met oudere kinderen gevuld was. Bij de kleuters is St.-Nicolaas op bezoek geweest en werden films vertoond. Het feest der oudere kinderen bestond alleen in het vertoonen van een filmprogram, waarbij, evenals bij het feest der kleuters, het niet aan ver snaperingen en cadeaux ontbrak. De Vereeni ging „Algemeen belang" heeft ook den kinde ren een feest bereid, dat dezen nog lang zal heugen, 's Middags eerst een feest in het wa pen van Velsen voor ruïm 150 kleuters, waar eveneens behalve de tractaties, die niet wei nig waren, en mooie cadeaux, waarmede de kinderen werden verrast voorts oom Piet met zijn poppenkast, de kinderen vermaakte. Ook hier heeft St.-Nicolaas blijk gegeven van belangstelling, door met zwarte Piet dit feest van begin tot eind bij te wonen, 's Avonds 7 uur heeft „Algemeen belang" feest gevierd met de groote kinderen, waar ook ongeveer 150 kinderen getracteerd werden. Dit feest werd, behalve door St.-Nicolaas, ook door een groot aantal ouders bijgewoond. Een aardig intermezzo was, dat St.-Nicolaas de 85-jarige donatrice der vereeniging, Opoe Steutel, huldigde, die gearmd met Zwarte Piet de zaal door marcheerde. Voorts werd de avond opgeluisterd door het verdien stelij'k op treden van het duo „Koswa" en door het j door de kinderen uitgevoerde stukje getiteld: Mejuffrouw Schaap. Dat het feest voor de vereeniging een suc ces is geweest blijkt wel uit het feit, dat zich na afloop een 40-tal nieuwe leden en begun stigers bij het bestuur opgaven. Aanvoer van drijfnetvisschers dit jaar reeds een half millioen gulden gepasseerd. De statistiek van den vischomzet in den Rijksvischafslag gedurende de maand Novem ber toont aan, dat de omzet ruim één ton groo- ter was dan in dezelfde maand van 1934, De omzet bedroeg h.l. f 786.758 tegen f 682,807 in November 1934. In hoofdzaak is deze vooruitgang te danken aan den grooten aanvoer van haring, in het bijzonder van versche haring, welke vischsoort de vorige maand een der belangrijkste producten op de markt was. Wantalleen door drijfnetvisschers werd reeds voor een bedrag van f 272.000 versche haring aangevoerd, waarbij nog moet worden gevoegd de opbrengst van de versche haring afkomstig van de haring trawlers. die echter zeer gering was, aangezien slechts 15000 K.G. trawl- haring werd aangevoerd. Vergeleken bij de maand November van het vorig jaar was de aanvoer f 67.000 grooter. - De aanvoer door Nederlandsche schepen steeg echter van f 174.000 op f 265.000, zoodat nog slechts een zeer klein percentage van den aanvoer voor rekening van de Engelsche drif ters kwam. De aanvoer van deze schepen daalde van f 31410 in November 1934 op f 6817 in November van dit jaar. Dat de aanvoer dit jaar zooveel grooter was dan verleden jaar komt niet doordat meer schepen aan de haringvisscherij deelnamen, maar doordat grooter vangsten en in den regel betere prijzen werden gemaakt. Was de gemid delde reisbesomming der motorloggers ver leden jaar slechts f 400 dit jaar (November) was dit f 800, een verschil dus van niet min der dan 100%! Acht honderd gulden per reis is ongetwijfeld een mooie besomming, want in den regel duurden de reizen niet langer dan slechts enkele dagen. Voor de stoomloggers is dit cijfer geen maat staf, daar deze schepen niet uitsluitend de versche haringvisscherij uitoefenden, doch hier alleen versche haring losten, afkomstig van een na-schotje op de thuisreis van de zout-reis. Bij de trawlvisscherij zien we eveneens een grooter reis-gemiddelde dan verleden jaar: 167 trawlers met ruim f 387.000 in 1935 tegen 182 trawlers met ruim f 360.000 in 1934, gemid deld per reis dus resp. f 2320 en f 2000. Zoo hebben we in November dus ruim één ton van den achterstand bij verleden jaar in gehaald, maar den geheelen achterstand halen we niet meer in. Het staat thans wel vast, wat we trouwens niet anders verwachten, dat 1935 beneden 1934 zal blijven, echter is het verschil minder groot dan we aanvankelijk vreesden. Mocht ook December een zelfden voorsprong boven verleden jaar brengen als November dan is de achterstand niet meer dan drie ton. Op 1 December was de stand n.l. f 6.032.959 in 1934. f 5.610.765 in 1935. De totale omzet in 1934 was f 6.708.965. We zouden in December dus elf ton moeten halen en dat is te mooi om ver wezenlijkt te worden. Er kwamen in November aan den afslag: Van de traiol- en zeevischzegenvisscherij 167 (182) stoom- en motortrawlers met f 387.581 (f 360.648), 145 (87) motorloggers met f 80.171 (f 49.682), 466 (555) motor-kustvisschers met f 23.307 (f 38.031), 20 (33) open booten met f 95.70 (f 287), 14 (18) Deensche motorkotters met f 13.477 (f 15.446), en 2 (0) Belgische met f 570. Van de drijfnetvisscherij kwamen binnen 19 (90) motorloggers met f 16.563 (f 42.023), 302 (307) motorloggers met f 248.680 (f 132.180) en 7 (37) Engelsche stoomdrifters met f 6817 (f 31.420). Consignatiezendingen: f 9.521 (f 13.085). In de verloopen elf maanden kwamen o.a. binnen 1590 (1670) Nederlandsche motor- en stoomtrawlers met f 3.380.846 (f 3.664.454), 12 (22) Duitsche met f 39.287 (f 55.045), 2270 (1901) motorloggers metf 1.145.962 (f 1.159.502) 4050 (4223) motor-kustvisschers met f 291.384 (f 340.647), 155 (247) Deensche motorkotters met f 98.239 (f 146.006), 14 (12) Belgische met f 7.120 (f 3.817), 117 (112) stoomloggers met f 80.793 (f 73.899). 477 (523) motorloggers met f 398.699 (f 241.990) en 31 (112) Engelsche stoomdrifters met f 29.119 (f 90.652). De opbrengst der constignatiezendingen be droeg f 99.890 (f 149.660). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van de overeenkomstige periode in 1934.) Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat in de verloopen 11 maanden van dit jaar reeds voor f 509.000 haring van de drijfnetvisschers werd aangevoerd. Verleden jaar was dit cijfer f 406.000. Omtrent de betere resultaten der stoom trawlers kan nog worden opgemerkt, dat deze vooral door de groote makreelreizen zijn ont staan. Maar in het bijzonder vallen deze resul taten op, omdat de weersgesteldheid de vorige maand buitengewoon ongunstig voor de vis- scherij was. Het blijkt hoe langer hoe meer en dit werd ons door opvarenden bevestigd, dat het al heel stormachtig moet zijn voordat de trawlers gaan „steken". Ook al een gevolg van de tijdsomstandig heden. UITVOERING „JULIANA" De Chr. Muziekver. „Juliana" te IJmuiden O. geeft Woensdag 11 December een uitvoe ring in het N.H. Ver .gebouw aan de Kal ver straat. Aan deze uitvoering zal medewerken het solo-mannenkwartet „Amsterdam-Oost", on der leiding van Giocomo-Aletrino, dat op het laatst gehouden solisten-concours te Bever wijk groot succes oogstte. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen aan de N. V. Natuurbad „Velserend" te Santpoort vergunning is verleend tot het op richten van drie eleetrische pompinstallaties op een terrein aan de Velserenderlaan te Santpoort. DAMCLUB IJMUIDEN II WINT VAN CASTRICUM I. In hotel Kemiemerhof speelde voor de twee de klas competitie D.C.IJ. H tegen 't 1ste tien tal van Castricum. De volledige uitslag luidt als volgt: D. C. IJ. IICastricum I. T. PostmaG. Sprenkeling 11 K. de JongSchenk 2—0 D. OttP. Baars 11 IJ. SmitJ. Koeman 20 A. KraaiP. de Ruiter 11 A. Post—Stel 0—2 L. Koetsier—A. Huisman 20 F. DukelA. J. Beumer 20 H. LarosC. Peperkamp 20 P. SmitC. Kerkmeer 20 Sinterklaas op bezoek. Sinterklaas heeft deze dagen handen, voe ten en monden te kort. Hij rent op z'n witten schimmel van Oost naar West, van Noord naar Zuid en Zwarte Piet, zijn trouwe Pala dijn, holt mee. Zoo druk heeft het drietai 't„ dat zij nauwelijks tijd hebben, voldoende zorg aan zichzelf of hun toilet te wijden, zoodat men nu en dan den goeden Sint ontmoet met een min of meer gedeukten mijter, zijn knecht met een min of meer groezelig gelaat of den schimmel met sporen van den stal aan dat eind van zijn romp, waaraan de staart be vestigd zit. Sinterklaas rent door IJmuiden. Nou ja, rennen is misschien wat al te sterk gezegd; Sinterklaas is een oud man, de pooten van den schimmel gaan ook zoo vlot niet meer. Maar in elk geval maakt hij zooveel mogelijk voort, want er zijn vele scholen, die bezocht moeten worden met vele lieve kindertjes. Vele? Zijn dan niet alle kinderen in IJmuiden lief? Hoort u maar eens. Sinterklaas kwam natuurlijk ook op de be waarschool in de Pres. Krugerstraat. Had u misschien gedacht, dat hij die zou overslaan? Kun je begrijpen. Hij was er Woensdagmorgen al. Met Zwarte Piet natuurlijk. De hooge bezoeker werd prachtig ontvangen. De kinderen zongen liedjes, de ouders en de juffrouwen zongen mee. Het eerbiedwaardige gelaat van den eerbiedwaardigen man glom. Niet van de zeep, maar van innige tevreden heid over al dat liefs, dat men hem al zingen de toewenschte. Het zingen is afg'eloopen. En plotseling ver dwijnt de glimlach van het gelaat des Bis- schops. Er komt een ernstige plooi in. De kinderen worden wat onrustig, vooral zij die „veelal zoet waren", maar wier geweten niet heelemaal brandschoon is Daar opent zich het purperen gewaad. In zijn fraaie, welverzorgde handen (het was juist de laatste paar dagen wat minder druk geweest) houdt hij een boek Neen, geen geschenk voor den zoetsten jongen of het zoetste meisje. Heel wat anders dan een mooi verhaal staat er in het boek. Met een rustig handgebaar opent de goede Sint het boek. En daar begint het. Piet, Jantje, Kareltje en nog meer, worden beurt voor beurt naar voren, geroepen. Wat hoor ik, wil jij 's morgens je boter ham niet opeten? Nee Sinterklaas. Foei PietWil je dan geen sterke flin ke jongen worden? Ja Sinterklaas. Nou, dan moet je alles opeten, hoor je. Ook de korstjes. Ja Sinterklaas. En jij Jantje. Jij bent wel eens erg onge hoorzaam, hoor ik. Is dat zoo? Ja Sinterklaas. Zoo krijgen eenige kinderen een beurt. Soms komen de tranen, vooral wanneer Sinterklaas dreigt met den zak. Dan wordt Kees geroepen. Schoorvoetend nadert hij den goed-heilig- man. Deze kijkt bijzonder streng en Kees voelt z-ich niets op z'n gemak. Ben jij Kees? Ja Sinterklaas. Wat hoor ik Kees, schop jij de meisjes wel eens? Hu-hu-n. .nee Sinterklaas, dat hu-hu-doe ik nooit. Doe je dat nooit? Nee Sinterklaas, heusch niet. Zoo, is dat" niet waar. En Zwarte Piet zegt, dat hij het zelf gezien heeft. Kees barst in "snikken uit. En door zijn tranen roept de jongen uit: Dat liegt-ie! Op welk rondborstig antwoord een daverend gelach volgt. S. B. Totaal 155 voor D. C. IJ II. VAN HET PLAATSELIJK CRISISCOMITé. De penningmeester zal voor het betalen van in omloop zijnde B-steunbons en andere crisisbons zitting houden ten Raadhuize op Maandag 9, Maandag 16 en Dinsdag 17 De cember a.s. telkens des avonds van half 8 tot 9 uur. Dringend wordt verzocht, op één dier avon den de bons te komen afrekenen. Het antwoord der S.-D. Kamer fractie aan mr. Duys. Het antwoord van de sociaal-democratische Tweede-Kamer-fractie op het schrijven van mr. J. E. W. Duys, waarin deze mededeelde, dat hij voor het lidmaatschap der fractie bedankte, zal morgen worden gepubliceerd. Een vap de eerste foto's van den communistischen opstand in Brazilië: voor posten van het regeeringsleger in het oefwoud. Jeugdig incasseerder raakt f 16000. kwijt. Donderdagmorgen moest een 19-jarige kan toorbediende-incasseerder van een firma te Rotterdam bij een bankinstelling aan de Zuid- blaak een bedrag van f 12.000 ontvangen. Te voren had hij reeds f 400 geïncasseerd. Met de f 16.000 moest- hij naar een firma gaan, wier kantoorpand is gevestigd aan de Gedempte Binnenhaven. Toen hij voor dit pand stond bemerkte hij, dat hij het geld kwijt was. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd en de 19-jarige incasseerder is in verhoor genomen. Hij verklaarde pertinent, dat hij niet weet hoe het geld verloren is gegaan. Ook kan hij zich niet herinneren, dat er iemand tegen hem is aangeloopen. Het politieonderzoek wordt voort gezet.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1