KYRIAM De Fransche Staatsloterij, een uiterst winstgevend bedrijf. Laval enHoare komen met nieuwe voorstellen Geniet van Ferik oval - Finas round - 25 ets. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE Radio-Programma STXXNDA'G 9 DECEMBER 1935 BUITENLAND Spoedige overhandiging aan de Itaiiaansche regeering. Beide ministers tevreden over het resultaat hunner bespre kingen. Engeiand's Afrikaansche deskundige verlaat Parijs voor een onderhoud met Baldwin. De Fransch-Engelsche besprekingen die te Parijs werden gehouden zijn Zondagavond tegen half zeven beëindigd. Na afloop dezer besprekingen hebben Ho are en Laval des avonds de volgende officieele verklaring afgelegd: „Bezield door den zelfden geest van ver zoening en in het besef van een nauwe Fransch-Engelsche vriendschap hebben wij in het beloop der langdurige besprekingen van gisteren en vandaag de formules ge zocht-, welke als basis kunnen dienen voor de vreedzame oplossing van het Italiaansch- Abessynische conflict. Voorloopig moet nog worden afgezien van een publicatie dezer formules. De Britsche regeering is er nog niet van op de hoogte ge steld. Indien haar toestemming zal zijn ontvangen, zal het noodig zijn de formules ter goedkeuring voor te leggen aan de be langhebbende regeeringen. Wij hebben gewerkt in het streven zoo spoedig mogelijk een vreedzame en eervolle oplossing te waarborgen. Wij zijn beider zijds tevreden met het bereikte resultaat." In goedingelichte kringen te Parijs hecht men groots beteekenis aan het officieele communiqué, dat gepubliceerd is na afloop van het onderhoud tusschen Laval en Hoare. Frankrijk en Engeland, aldus verklaart men, hebben op 3 November van de staten leden van den Volkenbond de opdracht ont vangen de basis te zoeken voor een vreedza me regeling van het Italiaansch-Abssynisch conflict. Het officieele communiqué bevestigt hun vasten wil deze opdracht uit te voeren. De bevestiging is van te meer belang daar de door Mussolini in de Kamer uitgesproken redevoering voor de beide ministers niet be moedigend was. Men verwacht, dat de voorstellen, welke vandaag te Parijs zullen worden uitgewerkt onverwijld bij de regeering te Rome zullen worden overhandigd, opdat Frankrijk en Engeland op 12 December in de gelegenheid zullen kunnen zijn de andere leden van den Volkenbond op de hoogte te stellen van hun bemoeiingen, zoodat de commissie van 18 dan ook haar definitief standpunt zal kun nen bepalen in de kwestie van het embargo op petroleum. De deskundige voor Afrikaansche zaken aan het Britsche ministerie van buitenland- sche zaken, Maurice Peterson, die sinds tien dagen te Parijs met zijn Franschen collega de St. Quentin, aan de voorbereiding der ont- werp-voorstellen aan Mussolini, heeft ge arbeid. 'is gisteravond om 8.45 naar Londen vertrokken om aan Baldwin den officieelen tekst van het door Laval en Hoare opgestelde verzoeningsontwerp te overhandigen. Peter son wordt vandaag door Baldwin ontvangen. Van Britsche zijde werd aan den correspon dent van de Courant medegedeeld, dat Peter son een zeer lang onderhoud met den pré mier zal hebben en in het geval, dat Baldwin geen opmerkingen heeft onverwijld per vlieg tuig naar Parijs zal terugkeeren, alwaar Peter son aan Laval het fiat der regeering van Lon den ter hand zal stellen. De nota zal dan on verwijld aan de twee betrokken partijen, n.l, Mussolini en den Negus worden medege deeld. Hoare heeft gisteravond om 22.45 den Engadin-express genomen naar St. Moritz, waar hij eenige dagen wintersport zal be oefenen. Zooals bekend blijft, sir Robert Van- sittart nog eenige dagen te Parijs, voor het voeren van verdere politieke onderhandelin gen. pa als het probleem van de integrale veilig heid niet opgelost is en evenmin als het vraag stuk van de kolonisatie in Afrika niet tot een bevredigend einde gebracht is. Het Italiaan sche volk heeft naar de woorden van Hoare geluisterd, maar het zal alleen naar daden oordeelen. Het dreigende petroleumembargo Het tegen den twaalfden December aange kondigde petroleumembargo zal een ongunst-i- gen invloed hebben op den internationalen toestand. Vervolgens stelde Mussolini vast, dat het handvest van den. Volkenbond alleen was toegepast in 1935 tegen Italië. Het straf recht van den Volkenbond heeft geen verle den, want het werd in 16 jaar nooit toegepast, ook niet in veel ernstiger gevallen. En de doodstraf door economische verstikking werd nog nooit toegepast voor dit jaar. Zij zal waar schijnlijk ook nooit meer toegepast worden en zij zal dus alleen Italië treffen, omdat Italië arm is aan grondstoffen, een omstandigheid, die andere volkeren voor de straffen van het Geneefsche wetboek behoedt. Mussolini eindigde met te zeggen, dat men het einde van deze crisis niet zal zien, indien de rechten van Italië niet erkend worden en het l?,nd niet in de gelegenheid gesteld wordt zijn belangen in Oost-Afrika veilig te stellen. Militaire actie wordt voortgezet In afwachting hiervan zullen wij de actie in Oost-Afrika voortzetten en onze militairen en onze zwarthemden zullen daar het vaderland de overwinning bezorgen. Na afloop van de rede werd Mussolini ge durende geruimen tijd stormachtig toegejuicht. In het begin van de zitting stelden alle af gevaardigden op voorbeeld van graaf Ciano hun gouden medailles, die zij aïs blijk van trouw aan het vaderland verkregen hadden, ter beschikking van het land. De medailles werden verzameld in een stalen helm. Lïiauee. Italië. Mussolini zet het Itaiiaansche standpunt uiteen. Zaterdagmiddag om 3 uur is de zitting van de Itaiiaansche Kamer geopend. Daar Mus solini zou spreken bestond er een geweldige belangstelling van het publiek, dat reeds ge- ruimen tijd voor het begin van de zitting in den omtrek van het Kamergebouw was sa mengekomen. Mussolini werd, toen hij de zaal binnen kwam, met toejuichingen begroet. Italië's weerstandvermogen zal niet breken. In het begin van zijn rede verklaarde Mus solini, dat het Itaiiaansche volk. ook al zou den de sancties 365 dagen geduurd hebben, blijk zou geven van hetzelfde weerstands vermogen als thans het geval was. Er is geen belegering mogelijk, die in staat zal zijn Italië af te houden van zijn doel. Hierna den politieken toestand bespre kend zeide Mussolini, naar aanleiding van de besprekingen, die hij Zaterdag met den Franschen en den Engelschen gezant te Ro me gehad heeft, dat er de laatste uren een lichte verbetering in den toestand was inge treden". Hij moest echter het Itaiiaansche volk waarschuwen tegen voorbarig optimis me, opmerkende, dat een bespreking van des kundigen nog geen onderhandeling is. En zelfs wanneer deze onderhandelingen zouden beginnen, dan hield dat nog geenszins in, dat zij ook tot een gelukkig einde gebracht zouden kunnen worden. De eischen zijn beheerd. Men heeft Italië wederom uitgenoodigd zijn minimumeischen bekend te maken doch men vergeet daarbij, dat Italië reeds in October deze -eischen aan Frankrijk heeft mede-ge- gedeeld. Als antwoord hierop kwamen toen in Novemberde sancties tegen een aanval ler die in werkelijkheid door de aangevallen bevolking met ongeduld verwacht werd, om dat deze aanvaller de eerste elementen van beschaving kwam brengen. De contra-stanc- ties van Italië geschiedden uit noodweer en de toepassing van de sancties van den Vol kenbond heeft dan ook in a-lle deelen van de wereld en speciaal bij groote groepen van het Fransche volk en bij de Belgische oud-strij ders, protesten uitgelokt. Italië zal zich voor altijd jegens hen verplicht blijven voelen. Antwoord aan Hoare Ten aanzien van de rede van Sir Samuel Hoare in het Engelsche Lagerhuis zeide Mus solini, nota te hebben genomen van den wensch van het Foreign Office, dat er een sterk Italië met een sterke regeering zal zijn. „Hieraan werken wij reeds veertien jaar", zei de de Duce. Italië kan echter moeilijk sterk zijn in Euro- Chef der grenspolitie door Duitschers ontvoerd. Gustav Krausas. de chef van de Litausche grenspolitie is, naar Reuter uit Kowno ver neemt. door Duitsche beambten ontvoerd, nadat hij was uitgenoodigd tot een officieele bespreking bij Tilsit. De Duitsche autoriteiten te Tilsit, weigeren eiken uitleg. Litauen heeft een protest ingediend. China. Thans overeenstemming met Japan over Noord-China? Bij de onderhandelingen over de verlee ning van autonomie aan Noord-China is thans volgens het D.N.B. tusschen de Ja- 'pansche en Chineesche onderhandelaars een aecoord tot stand gekomen. Dientengevolge schijpt het sinds eenigen tijd tusschen de beide landen dreigende scherpe conflict ov-ér het Noord-Chineesche vraagstuk te zijn ver meden. Krachtens het compromis zal de centrale Chineesche regeering te Nan king harerzijds voor de provincies Hoepel en Tsjahar e.en politieken raad te Peking instellen, Voorzitter van dezen raad zal generaal Soeng Tsje-joean worden, de commandant der Chineesche garnizoenen te Peking Tientsin Peking en Tientsin zelf zullen een speciaal statuut krijgen. De politieke raad zal 40 leden tellen. De raad zal bestaan uit hoofdambtenaren der provincies Hoepel en Tsjahar, die zijde ge staan zullen worden door Chineesche oud ambtenaren, die in de jaren 1918 en 1919 hun ontslag moesten nemen in verband met hun poging de Chineesche politiek naar Japan te oriëntseren. De nieuwe politieke raad zal deel blijven uitmaken van China, doch onafhankelijk van Nanking zijn. Tsjang Kai Tsjek wordt minister-president. Tsjang Kai-Tsjek heeft naar Reu ter uit Nanking meldt verklaard, zich te belasten met de functie van voorzitter van den Uitvoerenden Raad, die gelijk staat met de functie van minister-president. de eerste brandbommen en explosieve bom men uitsluitend op ambulances en het Roode Kruis, waarvan het internationale embleem reeds van verre zichtbaar was, zijn geworpen, Vijf bommen kwamen tei-echt op het Taf far i- Makonnen-ziekenhuis. waarin zich 65 gewon den en zieken bevonden. De instrumenten zaal is geheel uitgebrand, evenals twee zie kenzalen. De hoofdverpleegster, mejuffr. Hoevig, is zwaar gewond. Ook de veldambulance No. 2 en de chirur gische tent van dr. Dassius, die zich op 200 meter van het ziekenhuis bevonden, zijn ge heel verwoest en uitgebrand. „Wij verklaren nogmaals, aldus de procla matie, waarin deze mededeelingen zijn ver vat en welke onderteekend is door zeven in ternationale artsen, die allen met name worden genoemd, dat de ambulance en het hospitaal zich buiten de stad bevinden, het embleem van het Roode Kruis op vele plaatsen en in groot aantal is aangebracht. Wij protesteeren voor de geheele wereld, en deelen aan alle regeeringen mede, dat de Italianen 40 brand- en explosieve bommen op onze lazaretten hebben geworpen. Wij betreuren meer dan 10 dooden en ge wonden door deze gruwelijke demonstraties en vragen met welk recht dit geschiedt". Itaiiaansche vliegers doen „grappig". Een Italiaansch vliegtuig heeft een flesch omlaag geworpen met een brief aan de bevol king van Dessie, waarin o.a. geschreven staat: ,Wij brengen de Itaiiaansche driekleur en den Lictoren-bundel, als boodschappers van de Romeinsche beschaving. Groet den Negus en vraagt hem of hij zijn biscuits al gegeten heeft". Aan Abes.synische zijde is men hierover zeer verontwaardigd. Men wil den brief aan den Volkenbond sturen. Lawine veroorzaakt een catastrofe. De strijd in Abessynië. Dessie geheel verwoest? De stad Zaterdag opnieuw gebombardeerd. Het A. N. P. meldt uit Addis Abeba: De stad Dessie is Zaterdagochtend opnieuw door Itaiiaansche bombardementsvliegtuigen ge bombardeerd. Tegen half negen verschenen vier Caproni-machines boven de stad, die meer dan 50 bommen wierpen. Omtrent de verliezen was aanvankelijk nog weinig bekend. Volgens de laatste berichten van het Itaiiaansche hoofdkwartier zou het hoofdkwartier der Abessyniërs te Des sie door het luchtbombardement van Vrijdag geheel vernield zijn, evenals het grootste gedeelte der stad. De ge worpen brandbommen hadden een ver nielende uitwerking tot in een omtrek van vijftig meter van de plaats, waar zij neerkwamen. Italiaansch dementi. Van Itaiiaansche zijde worden de Abessyni- sche berichten over het gebeurde bij den luchtaanval op Dessie, vooral wat betreft den aanval op het Amerikaansche hospitaal met nadruk afgewezen. Doktoren protesteeren tegen het bombardement van Dessie. Doktoren van hef. Amerikaansche hospitaal en het Roode Kruis te Dessie deelen 'blijkens een Reuter-bericht uit Addis Abeba mede, dat de Italianen tijdens het bombardement van verleden week met 3 eskaders boven Dessie vlogen en een uur lang niet slechts explo- sieve, doch ook brandbommen en luchttor- pedo's lieten vallen. Zij verklaren verder, dat dooden en 44 gewonden in Russische stad. Uit Moskou: In de stad Kirowsk (vroeger Moermansk geheeten) op het schiereiland Kola zijn twee huizen van twee verdiepin gen volkomen weggeveegd door sneeuwlawi- nes, die neerstortten van den berg Joekspor. die in de onmiddellijke nabijheid der stad ligt. Een derde huis werd ernstig beschadigd. De ramp eischte 88 dooden. terwijl 44 men- schen gewond werden Naar het agentschap „Tass" meldt, werden 85 der slachtoffers op slag gedood. Drie men- schen bezweken later aan hun verwondingen. Tweeduizend arbeiders werkten aan de ber ging der bedolvenen. De regeering heeft- een commissie tot onderzoek van de oorzaak der ramt) ingesteld en een bedrag van 300.000 roebels beschikbaar gesteld voor de nagela ten betrekkingen der slachtoffers. (A.N.P.) Nieuwe onlusten te Kaïro. Politic verricht honderden arrestaties. Zondagochtend hebben zich te Kaïro op nieuw ernstige botsingen voorgedaan, meldt het A.N.P. Reeds vroeg was in de stad een spanning merkbaar, welke de politie aanleiding gaf door manschappen te voeUn te paard te laten patrouilleeren. „Uitrukauto's" waren ge reed, terwijl de politie voorts de beschikking had over eenige pantserauto's. .Bij het ziekepbuis.,van.de medische faculteit der universiteit kwam een groote,- in hoofdzaak uit studenten bestaande menigte., bijeen, .clie, dé politie mét steenen bekogelde. Zij vormden spreekkoren, waarin zij de on afhankelijkheid eischten en de afkondiging van een grondwet. Ten slotte vielen de betoo- gers autobussen en tramrijtuigen aan. De pas sagiers werden gedwongen uit te stappen. Eenige wagens werden in brand gestoken. De 3olitie loste eenige salvo's. Eenige politie- 3eambten werden gewond. Sedert Zaterdagavond heeft de politie hon derden belhamels gearresteerd. De bij de ex cessen van Zaterdag gewonde Britsche luite nant-kolonel Lucas, de onder-commandant der politie, moest gisteren worden geopereerd. Zijn verwondingen zijn zoo ernstig,.dat men verwacht, dat hij een oog zal moeten missen. Bovendien waren Zaterdag een Britsche poli tiebeambte en twee Egyptische agenten ge wond. Bij de betoogingen is groote schade aange richt, vooral aan de huizen- De milliarden stroomen binnen! (Van onzen Parijschen correspondent). Het vraagstuk van een Staatsloterij is ook voor Nederland een uiterst actueel onder werp. Van verschillende zijden, hetgeen her haaldelijk in de binnenlandsche pers tot uiting kwam. o-verweegt men de mogelijkheid om aan onze bestaande loterij aanzienlijke uitbreiding te geven om zoodoende 's lands inkomsten te vergrooten. Bestonden er niet directe moreele bezwaren tegen, dan zou er reeds lang toe zijn overgegaan de kansen het „nationale" 100.000-tje te veroveren uit te breiden. Om nagenoeg dezelfde redenen heeft men in Frankrijk jarenlang geaarzeld een nationale staats-loterij in het leven te roepen. Van rechterzijde (de clericalen) achtte men een loterij in strijd met enkele bijbelteksten en de democraten hunnerzijds, opperden bezwaar omdat ze deze instelling een ongezond uittarten tot kapitalistische neigingen noemden. Een redeneering, welke echter weinig steekhoudend, was. waar de Staat zelf zeer bevoorrecht was met een veel gevaarlijker gegok op de renbanen, ook al gaf men hieraan den hoogdravenden naam van „bescherming en veredeling van het paarden-ras" Anderzijds wist de Fransche regeering al te goed, hoe het wedden de men- schen nu eenmaal in het bloed zit -en hoe een controle onmogelijk is; nu moest men ervaren dat millioenen elk jaar over de gren zen gingen om een Itaiiaansche of -een Spaan sche loterij te doen slagen. Toen nu ook alle speelbanken in de Fransche badplaatsen werden heropend, toen de Staat zelf begon in de meeste tabakswinkels bureautjes te openen waar men op de wedrennen kan spe len voor een luttel bedrag van 5 francs af) bestond er niet het minste bezv/aar meer een Staatsloterij in het leven te roepen. En het blijkt nu, dat de organisatoren het heldere inzicht hebben gehad deze loterij zóó breed op te zetten, dat het publiek nagenoeg van dag-tot-dag in spanning wordt gehouden. Of men doet het.of men doet het niet. maar als men 't doet. dan niet halfzoo resumeerd de directeu rvan het Ministerie van Financiën zijn gedachte, toen we met hem zaten te nraten in zijn statige bureau in de Rue de Rivoli. Een loterij, zoo ging hij verder, is een psychologisch evenement en ik meen. dat men werkelijk een beetje men- schenkennis moet hebben om een loterij te organiseeren. Foutief, absoluut foutief acht ik bijv. een systeem, waarvan het. publiek niets begrijpt, een systeem, dat de menigte niet kan controleeren. Het moet niet grab belen zijn naar een nummertje in een geslo ten kist: met de eenvoudige toestellen, die v/ij hebben, de open metalen kooien kunnen bij* elke trekking duizenden toeschouwers met hun eigen oogen zien hoe* 't toegaa't. En" 't is ook met cpzet, dat de trekking dan weer eens in Marseille, dan weer in Bordeaux of Le Havre plaats heeft en niet uitsluitend in Parijs. Toen de moreele bezwaren waren weg genomen hebben we dadelijk besloten, om het breed op. te zette,p, IVJet/een behoorlijke organisatie, waarbij de winsten niet werden opgeslokt door 'n ingewikkelde administratie beteekent dat voor den Staat ruime inkom sten en voor de deelnemers, naarmate het jaarlijksch aantal trekkingen vermeerderde, steeds meer kansen om te winnen, Waartoe zou het anders dienen als het heele voordeel voor den Staat een paar millioen zou. zijn en een tiental menschen een groot lot trok ken. Zooals ik u al zei: ons principe is ge weest: men doet hetmaar niet half en het schitterende resultaat heeft in de twee jaren, dat de Fransche staatsloterij bestaat, bewezen, dat we gelijk hadden. Want sedert September 1933, toen de eerste trekking- plaats had. is het steeds crescendo gegaan. Van zeven, tot tien en vandaar tot veertien trekkingen in dit jaar is het gegaan. Zoodra een nieuwe trekking wordt uitgeschreven, stormt het publiek naar de bureaux om loten te.nemen; „moreel" voelen we ons dan ook (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC. 1 voldaan, dat er hoegenaamd geen loten naar het buitenland gaanons geweten is zuiver, zoo voegde de directeur er lachend aan toe. Hoe groot is een „tranche"? Zooiets van 1 milliard 200.000.op 120 millioen worden 72.000.000 aan prijzen uitbe taald. Dit beteekent dus op elke trekking zestig procent loten. Maar van de 40 procent die overblijven, hoeveel rest daarvan voor den Staat? Van den eersten dag af aan hebben we 't zoo geregeld, dat de kosten, administratie, controle, het drukken van de bonnen, pro paganda, bureau-kosten etc. etc. nimmer 3.5 pet. mogen overschrijden. Er blijft dus eert totale winst voor den Staat van 36.'5 pet., of 'om 't eenvoudiger te zeggen, van elk biljet (lot) van 100 francs is er 36 fr. 50 voor den Staat. En als u nu nagaat, -dat we van 1933 tot nu geleidelijk zijn opgeklommen van een emissie van 1 milliard 300 millioen, naar een van 1 milliard 400 millioen in 1934 ien een van 1 milliard 700 millioen, dan kunt u ge makkelijk nagaan welk een aanzienlijk be drag de Fransche loterij tot nu toe reeds aan den Staat heeft opgeleverd. Vermenigvuldigt u dat nu met een-en-dertig (31 trekkingen) en u kunt nagaan hoe -de loterij ons enorm, heeft kunnen helpen in onze moeilijke finan ciën. Wat heeft u er toe gedreven de prijzen, zooaLs die aanvankelijk waren vastgesteld, te wijzigen? Een psychologische kwestie. Aanvankelijk was er één prijs van vijf millioen. het hoofd- lot. Welnu, het is ons gebleken dat het publiek liever de kar nopend zag om een hoofdlot van drie mi'; i te winnen terwijl het aantal winners voor ren prijs van één millioen op zes werd gebrach,. Een zelfde overweging gold ook voor de kleinste loten. Iemand, die 200 francs ontving voor een lot. dat hem 100 francs had gekost, was niet voldaanniet meer dan iemand die zijn gestorte 100 frs. integraal krijgt terugbetaald. En daarom worden nu op elke trekking 120.000 loten gerembourseerd met 100 francs, maar 12 duizend spelers heb ben nu ook een kans om het kleinste prijsje van duizend francs te krijgen. Onnoodig* te zeggen dat op een prijs geen cent wordt afgehouden voor belasting; de winners, zelfs al sleepen ze 3 millioen in de wacht hoeven er niet eens aangifte van te doen. Ook maar de minste controle, zoodat de speler beducht zou kunnen zijn een deel ervan voor den fiscus te moeten afstaan, zou een on vergeeflijke psychogische blunder zijn. Nog één vraag: dde tiende loten, ad 10 frs. dus die overal te koop zijn Dat is uitsluitend particulier intiatief. Om verschillende redenen denken wij er niet aan tiende loten uit te gevenéén uniforme maximum- en minimum-prijs van 100 francs. Een van de redenen al, dat we daarvan niet willen afwijken is, dat dit ónze administratie- en 'controlekosten zou opjagen en zooals1 ik u' al heb gezegd, die mogen de 3 V2 pet met geen sou overschrijden. Een maximum mogelijkheid om te winnen voor de spelers, maar ook een maximu-m-winst' voor den Staat, dat is ons devies. Anders doet men maar beter er hëelemaal niet aan te beginnen, om nie mand in zijn overtuiging te kwetsen HENRY A. TH. LESTURGEON Wat een geweldig groote kerel is die Rolleboon! Thijs is het eerste oogenblik van zijn lengte en zijn uiterlijk wel wat geschrokken, maar het duurt niet lang, of hij voelt zich heelemaal op zijn gemak, want de reus is werkelijk een vriendelijk man. „Ik heb gehoord," zegt Thijs eerbiedig, dat u de boosdoeners vervolgt en dat u betrouwbare hulp kunt gebruiken. Ik bied u beleefd mijn diensten aan, want ik heb al meer aan zulke werkjes geholpen. Mijn naam is Thijs IJs, misschien heeft u wel eens van mij gehoord." Bij het hooren van dien naam kijkt Rolleboon erg verheugd. „Ja, ja," zegt hij, „zeker heb ik daarvan gehoord. Nu, ik geloof, dat ik best je hulp gebruiken :kan DINSDAG 10 DECEMBER 1935. HILVERSUM I 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.Gram.platen. 8.15—9.30 Hoogmis. 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en Schlagermuziek. 2.Vrouwen uur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram.platen en orkestconcert. 6.40 Lezingen. 7.35 Gram.pl. 8.Berichten. Causerie. 8.15 Symphoniecon- cert (Om 8.50 causerie). 9.35 De K.R.O.- Troubadours. 10.15 Causerie. 10.20 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35 Populair concert. 11.30 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. A.V.R.O.-uitzending 5.30 V.P.R.O., 6.30 R. V. U. 8.Gram.pl. 9.— Ensemble Jonny Kroon. 10.00 Morgenwijding. Gewijde muziek. 10.30 Vervolg van 9.00. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Or gel en zang. 12.30 Renova-kwintet. 11.30 Om roeporkest en solist. 3.00 Knipcursus. 4. Piano-recital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Voor kleine kinderen. 5.30 Bijbelver tellingen. 6. Gram.pl. 6.30 Causerie. 7.00 Voor de kinderen 7.05 Gram.pl. 7.30 Engelsche les. 8.— Berich ten. 8.10 Rud Nelson's Revue. 8.40 Omroep orkest m.m.v. soliste. 9.Hoorspel. 10. Royal Welsh Ladies Choir. 10.30 Ve/rslag schaakmatch 10.35 Gram.pl. 11.00 Berichten Gram.pl. 11.1512.00 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11 50 Orgelspel. 12.10 Gram.pl. 12.35 De Karl Caylus Players. 1.202,20 B.B.C.- Schotsche orkest m.m.v. solist. 3.15 Gram. platen. 4.20 Causerie. 44.40 Alt en strijkkwar tet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Schützconcert. 7.15 Fransche les. 7.50 lezing. 8.20 Piano-recital. 8.35 Hoorspel. 9.50 Berich ten. 10.20 Voordracht. 10.40 BBC-Theater- orkest. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 3.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert. 4.20 Krettly-orkest. 5.50 Kamermuziek. 9.05 Gevar. programma. 10.1012.35 Oratorium- concert en Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Concert 11.20 Leipz. Symphonie-orkest 1.35 Gram.pl. 3.30 Zang en piano. 4.20 Om- roepkleinorkest. 6.50 Piano-recital. 7.30 Kwin tet-concert. 8.20 Omroepkoor. 10.20—11.20 Orkest concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Salonorkest. 6.35 en 7.35 Gram. platen. 8.20 Gevar. programma. 10.3011.20 Gram/Dl. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest 5.50 Gram.pl. 6.53 Zang en piano. 8.20 Piemé-concert.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2