wr m m m m m m mm m m m m lersche Vrijstaat-Nederland (3_5 PP De laatste partijen uit de groote schaakmatch. E KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. RESERVE 1E KLASSE 1" r S i Si i fjp B 8 ^■8 De Schaakmatch Euwe-Aljechin WATERPOLO VOETBAL Na een zwaren, mooien strijd wint Oranje verdiend. Doelpunten van Van Nellen (2 Bakhuys, Smit en Drok. Halle stopt een strafschop. HALLE DUBLIN, 8 December (Van een specialen A.N.P.-verslaggeveri. Na de ontzaggelijke belangstelling door het publiek Zaterdag aan den dag gelegd voor den rugbywedstrijd van All Ireland tegen de All Blacks uit Nieuw Zee land er waren toen meer dan 35.000 toe schouwers viel de publieke belangstelling voor den voetbal wedstrijd van ons nationaal elftal tegen den Ierschen Vrijstaat zeer mee. Er waren ondanks het slechte weer zeker 30.000 toeschouwers. De eigenaardige bouw van het Bohemian- voetbaiveld, waar gespeeld wordt, waarbij de staantribunes tot een meter diep in den grond zijn afgegraven, is oorzaak dat daar veel meer menschen kunnen staan, dan bij ons in een dergelijk geval mogelijk is. Het heele geval maakte een gemoedelijken Indruk. Lang niet zoo groot als bij ons in het Stadion, maar wel zoo gezellig. Een goed mu ziekcorps zorgde voor de afwisseling. Het weer was in het begin van den wedstrijd goed. Er was zelfs een zonnetje. Later regende het af en toe. Het veld, waaraan de laatste dagen zeer veel zorg was besteed, zag er. den regen in aanmerking genomen, zeer goed uit. Te half drie kwamen de elftallen in het veld, begroet door een hartelijk applaus en met de volksliederen. Scheidsrechter Dr. Bauwens (Duitschland) laat tossen. De lersche captain wint. Hij kiest het voordeel van den niet sterken, in de lengte van het veld staanden wind. De Ieren spelen in het groen. De Hollanders In oranje. Bij de Ieren is Moore present; er is dus geen enkele wijziging in de officieele op- stelliing van de teams. Als Bakhuys aftrapt staan dus de volgende ploegen tegenover elkaar; lersche Vrijstaat: Harington, O'Neill, Mc Guire, Glen, Andrews, O'Reilly, Ellis, Donnelly, Moore, Horlacher, Kendrick. Nederland Van Nellen, Smit, Bakhuys, Drok, Wels, Van Heel, Anderiesen, B. Paauwe, Caldenhoven, Weber, Haïle. Het regent als de bal aan het rollen wordt gebracht. De rechtervleugel van de Ieren wordt al dadelijk aan het werk gezet, maar Van Heel onderbreekt dezen aanval. Dan komt er een free kick tegen dezen speler. De trap wordt genomen, maar de bal belandt bij Wels. die goed voorzet. Bakhuys kopt dan plotseling heel hard in en het is 10 voor Nederland. VAN NELLEN Dan zijn er slechts twee minuten gespeeld. Weer volgt een snelle aanval van de Hol- landsche voorhoede. Bakhuys speelt naar Wels en Bakhuys schiet dan helaas hoog over. Weber veroorzaakt free-kick. Een corner is er het gevolg van, maar deze heeft geen resul taat. Anderiesen is zeer actief. De bal komt nu bij Van Nellen, deze doet een snellen aanval; het resultaat wordt een corner. Van Heel kan den bal niet bereiken. Deze gaat weer naar den anderen kant. Er wordt zeer goed gespeeld. De lersche linkshalfback brengt den bal heel snel op, maar het leder rolt over de lijn. Bakhuys speelt dan den bal naar Van Nellen. Deze geeft een mooien voorzet. Smit mist, maar Drok zet zijn hoofd onder den bal. Deze vliegt naast. Het kopwerk van de Hollanders is opvallend goed. De Ieren spelen den bal iets te hard naar voren; door den wind gaat deze dikwijls uit. Er komt een free-kick tegen ons. Halle stompt den gevaarlijk opspringenden bal weg en Smit verwerkt hem zeer goed. Dan komt de bal bij de rechterwang. Wels kan er net niet bij en Bakhuys, die den bal terug krijgt, lost een hard laag schot, dat evenwel geen doel treft. Dan komt de bal weer bij onze backs. Cal denhoven, die goed staat te spelen, weet er weg mee en werkt het leder weg. Een lersche aanval wordt besloten met een schot van Hor lacher, dat door Halle wordt weggestompt. Even later stompt hij den bal vallende corner. Er volgt een onverwacht schot van Kendrick. waarbij Halle den bal niet vast heeft, maar hij kan tenslotte toch wegwerken. Twee goals in een minuut. De gelijkmaker wordt verwacht. Schitterend snel loopt Horlacher met den bal en trapt dien hoog voor doel. De rechtsbuiten Ellis komt toeloopen, botst tegen den uitgeloopen Halle en jaagt den bal in ons doel (11). Veertien minuten zijn dan gespeeld. Geen minuut later heeft Holland de leidin wederom veroverd. Een gezamenlijk optrekken volgt. Van Nellen scoort prachtig zuiver in den hoek. Een mooi doelpunt (12). Prachtig stelt onze voorhoede zich op. Een zeer goede pass van Smit naar Bakhuys heeft door off side geen succes. Kendrick lost een heel mooi schot, dat net over gaat. Even later is het corner aan den anderen kant. Van Heel speelt een tactische partij voetbal. Drok schiet tweemaal hard in, eens tegen den paal en eenmaal er naast. Pech! De Nederlandsche voorhoede speelt, met Smit iets achtergehouden, bijzonder goed. Het kopwerk is prima. Dan komt de lersche voorhoede weer even los. maar het tamme schot van Horlacher gaat naast. Na een corner komt de bal bij Wels, een schot wordt gelost, maar een ler sche achterspeler is er net bij om den bal weg te koppen. Smit krijgt den bal te pakken, hij schiet heel hard, maar zijn schot gaat naast. De aanvallen der Ieren zijn gevaarlijk, maar Weber en Caldenhoven blijven de situatie be- heerschen. Zeer mooi zet Bakhuys voor, Drok kopt net iets te hoog, zoodat O'Neill kan red den. Bakhuys is wel een zeer gevaarlijk speler, wiens goede schoten op het oogenblik echter geen doel kunnen treffen. Ierland neemt de leiding. Heel onverwachts komt na ruim een half uur de gelijkmaker. Een goede aanval wordt besloten met een heel hard schot van Hor lacher, net onder de lat (22"). En dat juist in een periode van overwicht van het Nederlandsch elftal. Het publiek brult. Op schitterende wijze komt door het bijzon der mooie samenspel der Ieren thans het derde doelpunt. De bal wordt opgebracht; van rechts komt een pracht voorzet. Horlacher kopt den bal in. Halle kreeg' eenvoudig geen kans (32). En zoo vlug als de Hollanders waren in het eerste halfuur, zoo vlug waren de Ieren thans. Halle kreeg het hard te verdurenhij kroop in de modder rond. Een free-kick tegen Van Nellen, bij de strafschoplijn, brengt gevaar voor ons doel, maar gelukkig gaat het schot over. Een algemeene aanval van de Oranjeman nen met als slot een schot van den zeer ac tieven Van Nellen, heeft geen resultaat. Bas Paauwe maakt free-kick; hij bewerkt een speler net op den rand van het strafschop gebied. Maar ook dat gevaar gaat voorbij. Wels krijgt den bal vrij. Mc. Guire onder breekt zijn ren. De Ieren zijn thans meester van het veld. Zij hebben verwarring gebracht in onze ver dediging en die heeft t thans zwaar te verant woorden. Wij zijn blij, als er voor rust gefloten wordt. De tweede helft. De tweede helft zet in met een ren van Wels, die den bal echter niet meer kan be reiken. Drok en Smit lossen een schot. Er komt een corner. Een corner, welke den gelijkmaker brengt, want Van Nellen jaagt den bal, door Wels prachtig voorgezet, in het doel (33) Dan zitten de Ieren weer voor ons doel. Zij krijgen een kans om de leiding te nemen. Want de scheidsrechter constateert een over treding van Caldenhoven en geeft strafschop. O'Reilly neemt den bal, maar Halle stopt dien. valt in de modder. De bal rolt weg, Halle grijpt er naar en stompt dien nog juist op tijd weg. Anderiesen wordt zwaar „genomen". Hij valt en zoekt naar zijn adem. Een snelle aanval der Ieren brengt een corner. Dan gaan de onzen er weer tusschen uit. Van Nellen speelt uitsce kend. Hij spaart zich niet en is niet bang. Een heel hard schot van Smit van verren afstand had beter lot verdiend. Heel mooi werk van Moore geeft Horlacher gelegenheid, een vrij schot te lossen; gelukkig voor ons vliegt het over de lat. Een aanval der Ieren even later strandt op off side. Moore komt alleen voor onzen keeper; Caldenhoven kan echter alleen ten koste van een corner redden Weer is het Smit, die ons bijna doet juichen. Hij krijgt den bal van Bakhuys, sjouwt onge looflijk snel door en schiet dan; Harrington kan nog maar net den bal wegstompen. Weer schiet Smit. En nog eens. Even een belegering- van het lersche doel,dat krachtig verdedigd wordt. Holland nu sterker. Weer een aanval van Smit; een voorzet volgt. Drok vangt den bal. schiet heel hard in en het is 43 voor Nederland DROK Een hands tegen Caldenhoven brengt gevaar, maar Van Heel werkt den bal goed weg. Holland zit alweer voor het lersche doel. Nog friseh, alsof men pas begint te spelen. Free-kick wegens hands. Van Heel neemt den bal. Hij schiet, maar Harrington stompt den bal corner. Nederland blijft overwicht houden. Onze spelers zijn niet van de lersche helft weg te slaan. Van Nellen zet voor. Drok schiet, maar het schot wordt gestopt. Weer doen de Ieren een poging, maar Halle laat kalm uitloopen Nog een corner volgt op het lersche doel. In de laatste minuten wordt het nog 53 voor ons door Smit, die een voorzet van Frank Wels keurig inkopte. Dan is het tijd. Nederland heeft met 5—3 gewonnen. Nabeschouwing. Geen mensch, die dezen mooien wedstrijd heeft gezien, zal van meening verschillen met een ander. Want er was maar één gedachte, n.l. dat het best spelende elftal den wedstrijd gewonnen heeft. Onze voorhoede was actief en speelde voort durend een samenspel van de beste soort. Smit. die een beetje achterbleef, kreeg ruimschoots zijn deel van alle aanvallen. Hij was de groote man in den aanval. Zijn niet te breken uit houdingsvermogen heeft tot gevolg gehad, dat de lersche verdediging geen oogenblik op adem kon komen. Van Nellen heeft zoo goed gespeeld, als wij nog bijna nimmer van hem zagen. Bakhuys verdeelde goed en trok alles naar zich toe. Drok ging met groote onversaagdheid telkens weer op het lersche doel af. En ook Wels was ;oed, al was die in dit vijftal nog de minst opvallende. Onze middenlinie was reusachtig. Anderiesen en Van Heel en na de rust vooral Pauwe waren prachtig op dreef. Het was won derlijk goed alles en alles klopte als een bus. De achterhoede heeft gevochten. Het was aan Weber en Caldenhoven goed toevertrouwd, om zich de lersche aanvallers van het lijf te houden. Halle heeft er heel wat uitgehouden; hij speelde enorm. Zoo is dus deze wedstrijd een mooie, vlugge ontmoeting geweest van een Hollandsch elftal, dat in dit land een indruk heeft gemaakt, dien de Ieren niet gemakkelijk zullen vergeten. Wij hebben aan eenige lersche officials ge vraagd, wat die ervan dachten. Er was maar één meening: ..The best team won". Dit zei Dr. Bauwens ook, die het een snellen en moeilijken wedstrijd had gevonden, maar dien het Nederlandsche elftal zeer verdiend heeft gewonnen. Van de Ieren moeten wij den rechtsachter- speler noemen en in de voorhoede Horlacher. Moore deed prachtige dingen, maar viel overi gens niet op. Eawe geeft 27ste op, in de 28ste groote kans op remise. Reserve eerste klasse: Haarlem 2—R.C.H. 2 41 AFDEELING II. Tweede klasse A: OlympiaSteeds Hooger 42 AFDEELING IV. Eerste klasse: Eindhoven—Roermond 02 Om den Ned. Voetbalbeker: E.D.O.Bodegraven 54 Haarlem 2R. C. H. 2 (41) Evenals in de eerste ontmoeting is Haar lem 2 er ook nu in geslaagd, tegen de R.C.H.- reserves, in de meerderheid te blijven; dit maal was de overwinning echter vrij wat meer overtuigend, dan de eerste maal, toen de Haarlemmers op het nippertje met 32 zegevierden. De roodbroeken waren nu vrijwel steeds in de meerderheid; vooral het verdienste lijke doelverdedigen van Bergsma en het goede werk van Van Eek hebben de score van Haarlem tot vier beperkt. De elftallen kwamen als volgt in het veld: Haarlem 2: Voogd, Stammes. Schornagel. Cornet, Goossens, Visser, Hartog, H. de la Mar, Dankelman, J. J. de la Mar. De Vries. R.C.H. 2: Meijer. Kedde, Ruygrok. Paape, Blokker, Van de Gevel, Van Eek. Hessels, Kaestner, Van Thiel, Bergsma. Sc.homagel staat dus op de plaats van Huijsmans, die te elfder ure verhinderd was. R.C.H. wordt al spoedig terug gedrongen; het meeste gevaar voor de bezoekers dreigt van Haarlem's rechtervleugel. Het is dan ook Hartog. die na eenigen tijd een voorzet geeft, dien J. J. de la Mar onhoudbaar voor Bergsma inkopt. (10). De stand is echter spoedig gelijk: van de verdediging van R.C.H. af wordt de bal met mooi combinatiespel in de voorhoede ge bracht. waarna Ruygrok keurig scoort. (11) Nog voor de rust heeft Haarlem echter weer de leiding, als Hartog na een center van Dankelman naar binnen loopt en hard in schiet. (21). Het spelbeeld wijzigt zich in de tweede helft niet. De spelers spannen zich niet al te veel in, zoodat het af en toe een saai partijtje is. De Haarlemmers blijven echter sterker: er wordt dan ook voortdurend op de R.C.H.-helft gespeeld. In deze periode valt het spel van Van Eek op. Als H. de la Mar een bal goed van ach teren aangegeven krijgt, geeft hij Bergsma geen kans. (31). Na een voorzet van Hartog brengt Dan kelman met een kopbal den eindstand op 4—1. Zaterdagmiddag waren talrijke belangstel lenden naar hotel „Witte Brug" in Den Haag gekomen om de voortzetting van de Vrijdag avond afgebroken 27ste partij van de match Euwe-Aljechin om het wereldkampioenschap bij te wonen. Tot groote teleurstelling moesten zij vernemen, dat Euwe medegedeeld had niet verder te spelen, daar hij geen mogelijkheden tot behoud van remise zag. De stand van de match is thans geworden, dat Euwe 14 punten heeft en Aljechin 13. De wereldkampioen heeft 8, Euwe 9 partijen ge wonnen, terwijl de overige tien in remise zijn geëindigd. De 28ste partij te Amsterdam. In de Militiezaal te Amsterdam is Zondag avond de 28ste partij van de match Euwe- Aljechin om het wereldkampioenschap scha ken begonnen. Het verloop dezer partij was als volgt Wit" Mr. M. Euwe. Zwart: Dr. A. Aljechin. ORTHODOX DAME-GAMBIET. 1. d2-d4 Pg8-f6 2. c2-c4 e7-è6 3. Pbl-c3 d7-d5 Dus geen Nimzowitsch-verdediging, maar orthodox-Damegambiet. Deze klassieke ver dediging is een beetje uit de mode geraakt, hoewel de theorie niet bewijzen kon, dat deze opening onspeelbaar zou zijn voor Zwart. 4. Lcl-g5 Lf8-e7 5. e2-e3 Pb8-d7 6. Pgl-f3 0—0 7. Tal-cl De bekende zet; dwingt Zwart tot c7-c6. De strijd om het tempo. Wit wacht zoolang met zijn Looper-ontwikkeling, totdat Zwart d5xc4 gespeeld heeft om hierdoor een tempo te winnen. 7. c7-c6 8. Lfl-d3 Wit ziet er vanaf op het tempo-gevecht te spelen en geeft de voorkeur aan de normale variant. In aanmerking kwamen ook 8. Ddl-c2 (de Rubinstein variant) of a2-a3 (door Gruen- feld verzinnen). 8. h7-h6 Door Tartakower veel gespeeld. Het strate gische doel is als later Pd5 volgt, dat de Looper op h4 en niet op g5 geruild kan worden. 9. Lg5-h4 Wit wil geen afstand doen van zijn twee Loopers. Réti speelde een prachtpartij tegen Dr. Tartakower in Hastings 1931 met Lxf6. 9. d5xc4 10. Ld3xc4 b7-b5 11. Lc4-d3 a7-a6 12. e3-e4 Pf6xe4 13. Ld3xe4 Nu kan Wit niet meer met het Paard terug, omdat hij anders een pion verliest. Men ziet nu waarom h7-h6 nood.ig was. Had de Looper nog op 95 gestaan, dan zou Pxe4 niet moge lijk geweest zijn, omdat Wit met Pxe4 een stuk gewonnen had, doordat de Looper op g5 een tweede dekking had gekregen. 13. Le7xh4 14. Le4xc6 Ta8-a7 Tot zoover is alles theorie en geldt als een remise-variant, welke door de „Weensche school" in alle finesses werd uitgewerkt. 15. 0—0 Pd7-b6 De stand na 15.Pd7-b6 is: (Diagram) WIT: Kgl: Ddl: Tel en fl; Pc3 en f3; Lc6; a2. b2, d4. f2, g2. h2. ZWART Kg8: Dd8; Ta7 en f8; Pb6; Lc8 en h4: a6, b5. e6, f7, g7, h6. De stellingen staan ongeveer gelijk. Zwart heeft de twee Loopers, maar Wit heeft het betere figurenspel. De zwakke d-pion kan nog altijd opgelost worden. 16. Pc3e4 Lh4e7 Hier staat de Looper beter dan op h4. 17. Pf3—e5 Wit oefent met zijn Paarden een druk uit op de Zwarte stelling. 17 .Ta7c7 18. Ddl—d3 Pb 6c4 19. Fe5xc4 Gedwongen! 19 .Tc7xc6 Natuurlijk niet bxc4 wegen Txc4. 20. Pc4e5 Tc6xcl Aljechin speelt blijkbaar op remise. 21. Tflxcl Lc8b7 22. Pe4—c5 In aanmerking kwam ook Pe6c6, waarop Zwart twee antwoorden te zijner beschikking- had, b.v. Lxc6, Txc6, Da5, Pc3 of Dd7, Pxe7 De7 met navolgend Tf8d8. 22. 'Le7xc5 Zwart kon niet meer beide Loopers handha ven zonder in het nadeel te geraken. 23. Tclxcö Op d4xc5 zou na Dameruil Wit geen gunstig eindspel verkregen hebben met Paard tegen Looper. 23.Dd8d6 De stand na 23.Dd8d6 Dekt pion b2 indien Dbl 4- zou volgen. 29 .Kg8h7 30. Dc3c2 Wit hoopt na Dameruil het evenwicht te herstellen. 30 .Dg6xc2 f7f5 was te riskant. 31. Tc5xc2 Kh7g6 De Zwarte Koning wordt naar het midden gebracht. 32. Tc5c8 Wit wil nu zooveel mogelijk vereenvoudigen. De dubbelpion heeft niet zooveel waarde voor Zwart. 32.Tf8xc8 33. Pd6xc8 Kg6—f6 34. Kgl—f2 g7—g5 Om de Witte pionnen op witte velden (de kleur van den Looper) vast te houden. 35. Pc8—b6 Ld5c6 36. Pb6c4 Kf6e7 37. Pc4e3 Ke7—d6 38. Kf2e2 f7—f5 39. g2g3 Lc6b5 -F 40. Ke2d2 f5—f4 De afgebroken stand na 40 zetten is: Zwart heeft zich door handig manoeuvree ren weten te bevrijden. De zwakke d-pion kan niet meer opgelost worden. De Zwarte stelling verdient nu de voorkeur. 24. a2a4 Zwart dreigde reeds met Td8 den d-pion te winnen. Wit offert een pion om het veld c4 voor het Paard vrij te maken, teneinde de Zwarte Dame te kunnen verdrijven. Door te veel stukken te ruilen heeft Wit zich in moei lijkheden begeven. 24 .t)5xa4 25. Pe4c4 Dd6—f4 26. Dd3e3 Df4—g4 Na Dameruil kan Wit gemakkelijk zijn pion terugwinnen. 27. f2—f3 Het mat op g2 moest gedekt worden. 27 .Dg4—g6 28. Pc4d6 Lb7d5 29. De 3c3 1 Nabeschouwing, Nog nooit werd er van tevoren zooveel be langstelling in Nederland getoond voor het schaakspel. Een half uur voor het begin stond een groote file menschen voor de Militiezaal, die den gegantenstrijd bij willen wonen. Bij den aanvang van de partij waren reeds 500 toeschouwers aanwezig. Hoe pijnlijk de laatste nederlaag van Euwe ook was, verwachtte men hedenavond een be hoorlijke revanche want niet alleen had hij Wit, maar hij speelde in de Militiezaal, waar hij nog geen enkele partij verloor en een score van 6i/2 uit 7 partijen boekte. De spanning werd hierdoor verhoogd. De openingszet van Euwe was geen verras sing. Hij bleef aan zijn d4-opening trouw. Alje chin echter, die ook in de voorlaatste partij ouderwetsch opende, besloot tot een ortho doxe verdediging. De eerste zetten welke vol gens een analyse van Weensche meesters ge volgd waren, geschiedden in een minimum van tijd. Aljechin verkreeg het voordeel van twee loopers, maar Euwe had eenig stellingsvoor deel en drukte met zijn Paarden in het cen trum. Aljechin maakte zich van de druk los door Paard en Toren te ruilen in de hoop in het eindspel van zijn twee Loopers te profi teered wat hem weliswaar niet gelukt is, maar hij hield toch eenig overwicht doordat Wit zich niet van zijn geïsoleerden d-pion bevrij den kon. Het kwam tot Dameruil nadat Wit een pion geofferd had om zich te bevrijden. Bij het afbreken was de partij tot een eindspel van Looper 6 pionnen (een dubbelpion) tegen Paard 5 pionnen gevorderd. Zwart heeft de iets betere kansen, hoewel de remise kans zeer groot is. Eerste partij wint Aljechin (met wit) na 30 zetten. Tweede partij wint Euwe (met wit) na 45 zetten. Derde partij wint Aljechin (met wit) na 40 zetten. Vierde partij wint Aljechin (met zwart) na 44 zetten. Vijfde partij wordt remise na 34 zetten. Zesde partij wordt remise na 73 zetten. Zevende partij wint Aljechin (met wit) na 40 zetten. Achtste partij wint Euwe (met wit) na 69 zetten. Negende partij wint Aljechin (met wit) na 40 zetten. Tiende partij wint Euwe (met wit) na 41 zetten. Elfde partij wordt remise na 30 zetten. Twaalfde partij wint Euwe (met wit) na 36 zetten. Dertiende partij wordt remise na 59 zetten. Veertiende partij wint Euwe (met wit) na 41 zetten. Vijftiende partij wordt remise na 61 zetten. Zestiende partij wint Aljechin (met zwart) na 65 zetten. Zeventiende partij wordt remise na 23 zetten. Achttiende partij wordt remise na 16 zetten. Negentiende partij wint Aljechin (met wit) na 57 zetten. Twintigste partij wint Euwe (met wit) na 40 zetten. Een en twintigste partij wint Euwe (met wit) na 40 zetten. Twee en twintigste partij wordt remise na 17 zetten. De drie en twintigste partij is na 58 zetten remise gegeven. De 24ste partij is na 33 zetten remise ge geven. De 25ste partij wint Euwe (Zwart) na 45 zetten. De zes en twintigste partij is door Euwe gewonnen (met wit) na 47 zetten. De 27e partij wint Dr. Aljechin (wit) na 40 zetten. De 28ste partij is afgebroken na 40 zetten met remisekansen (Euwe heeft wit). De stand luidt thans Aljechin 13 Euwe 14 De Kikvorschen winnen van West- Duitschland. De internationale waterpolowedstrijd tus schen de Nederlandsche Kikvorschen en de vertegenwoordigende ploeg van West-Duitsch- land, die. Zaterdagmiddag te Venlo gespeeld is, werd door onze landgenooten met 3—1 ge wonnen. Rust kwam met 2—0.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8