HET NIEUWE AVONDBLAD Slotzang. 21e JAARGANG No. 34 WOENSDAG 11 DEC. 1935 IJMUIDER COURANT ABONN EMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestaagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Alaemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEFREBOOM en ROBERT PEEREBÖOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE. KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-; tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Zeevisscherij in October. Gemiddelde vangsten der trawlers grooter dan in 1934. Vijf en twintig jaar in den Gemeenteraad. De heer J. E. Sluiters, op één na het oudste raadslid, jubileert. De Af deeling Visscherijen van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de zeevisscherij in de maand October 1935, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand October 1934. Aan de zeevisscherij namen 565 (540) Neder- landsche vaartuigen deel. Door Nederlandsche en vreemde vaartuigen werden volgens voor- loopige opgaven hier te lande aangevoerd 22.347.567 kg (33.445.695 kg) visch met een waarde van f 1.989.557 (f 2.480.316). In totaal waren 75 (80) stoomtrawlers in be drijf. In 183 (208) reizen brachten deze vaar tuigen te IJmuiden 3.369.803 kg (3.188.260 kg) visch aan ter waarde van f 400.934 (f 505.248) of gemiddeld per reisdag 1731 kg (1523 kg) en f 206 (f 241). (Reizen van haringstoomtrawlers zijn hierbij inbegrepen). 2 (1) sleepboottrawlers voerden in 6 (1) rei zen te Zoutkamp 12.455 kg (3800 kg) Noordzee- visch aan ter waarde van f 1473 (f 386). Een groot deel der vangst bestond uit puf. 5 (4) motortrawlers maakten 10 (10) reizen en be- somden voor f 200.618 kg (226.040 kg) visch f 20.327 (f 23.337) of gemiddeld per reisdag 1986 kg (2195 kg) en f 201 (f 227). (Reizen van haringmotortrawlers inbegrepen) Van de motorloggers namen 60 (32) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. In 174 (108) reizen werd 336.292 kg (220.890 kg) visch aan gebracht ter waarde van f 87.873 (f 71.583) of gemiddeld per reisdag 252 kg (265 kg) en f 66 (f 86). 4 (6) mo.torkotters maakten 45 (39) reizen en voerden 37.430 kg (18.760 kg) Noordzee visch aan ter waarde van f 6154 (f 4991) of gemid deld per reis 832 kg (481 kg) en f 137 (f 128). Aan de trawlvisscherij langs de Nederland sche Noordzeekust namen voorts 210 (162) kleine motorvaartuigen, waaronder ook enkele kotters, en 13 (13) half gedekte en open zeil- vaartuigen deel. De motorkustvisscher-s maak ten 1305 (855) reizen en brachten 520.186 kg (248.420 kg) Noordzeevisch aan ter waarde van f 96.368 (f68.210) of gemiddeld per reis 399 kg (291 kg) en f 74 (f 80). Voor zoover bekend namen 7 (14) Neder landsche vaartuigen aan de visscherij met de zeevischzegen deel. In 17 (23) reizen werd 23.737 kg (24.870 kg) visch aangebracht ter waarde van f 4593 (f 5540) of gemiddeld per reis 1396 kg (1081 kg) en f 270 (f 241). Door 5 Deensche motórkotters, die met de zeevischzegen haddén gevischt/werd in 7 rei zen 47.506 kg visch te IJmuiden aangevoerd waarvoor f 8.293 werd besomd. Eén IJsland- sche stoombeuger kwam te IJmuiden aan de markt met 25.543 kg visch en maakte hiervoor een besomming van f 3.766. Van de Nederlandsche haringvloot waren 31 (43) stoomloggers en 170 (191) motorloggers in bedrijf. Bovendien namen nog 15 (15) mo torloggers van de Poolsche maatschappij te Scheveningen aan de haringvisscherij deel. Aan het einde van de maand is hiervan één vaartuig bij Katwijk gestrand. De Nederlandsche haringschepen brachten in 47 (87) reizen der stoomloggers en 357 (527) reizen der motorloggers 613 (213) kantjes maatjesharing, 81.914 (121.850) kantjes volle haring, 12.940 (10.556) kantjes ijle haring en 56.879 (116.016) kantjes steurharing aan, te zamen 152.346 (248.635) kantjes pekel- en steurharing of 14.472.870 kg (23.620.325 kg) ter waarde van f 1.151.974 (f 1.543.807) en 1.840.888 kg (3.020.585 kg) versche haring ter waarde van f 97.286 (f 90.731). De schepen van de Poolsche maatschappij te Scheveningen brachten bovendien nog in 26 (44) reizen 26 (26) kantjes maatjesharing, 5804 (6812) kantjes volle haring, 826 (596) kantjes ijle haring en 5.679 (14.844) kantjes steurharing aan, tezamen 12.335 (22.278) kantjes pekel- en steurharing of 1.171.825 kg (2.116.410 kg) ter waarde van f 94.255 (f 134.305). De gemiddelde waarde per kantje werd be rekend op f 7.57 (f 6.19). Met ingang van 10 October trad voor dit jaar de credietregeling in werking voor het uit de markt nemen van partijen haring door de Ne derlandsche Visscherij centrale. Te IJmuiden kwamen 13 Engelsche stoom- drifters met versche haring aan de markt. In 17 reizen werd voor 283.780 kg haring f 15.246 besomd. SINT NICOLAAS BIJ D.C.IJ. Sint Nicolaas heeft, alvorens de terugreis naar het zonnige Spanje te aanvaarden en koude van ons land getrotseerd, om alsnog een bezoek te brengen op den feestavond van D.C.IJ., die gisteravond in Kennemerhof werd gehouden. Voordat de goede Sint met zijn zwarten knecht arriveerde, werden eenige gongpartij tjes op het dambord gespeeld, waarbij ditmaal de ernst van het spel afwezig was. Vooral de dames-deelneemsters toonden zich zeer be dreven in dit spel van tempo en nog eens tempo. Sint Nicolaas werd met een toepasselijk lied ontvangen. Hierna kreeg hij gelegenheid aan een aantal bestuursleden en leden cadeautjes uit te reiken, waarbij hij bewees, goed op de hoogte te zijn van de D.C.IJ.-aangelegenheden. Wie in het afgeloopen jaar veel ijver aan den dag had gelegd werd geprezen, zij over wie te klagen viel kregen rake uitbranders. Het eer ste tiental had het Sint Nicolaas zeer naar den zin gemaakt. Voor de afwisseling zongen de V.V.IJ.-humo- risten zeer verdienstelijk eenige liedjes en werd een dansje gemaakt. Het was een recht gezellige avond en de vele aanwezigen hebben zich uitstekend vermaakt. De heer J. E. SLUITERS. Zooals wij eenigen tijd geleden reeds in een kort bericht mededeelden, zal de heer J. E. Sluiters Vrijdag 20 December a.s. zijn zil veren jubileum als raadslid vieren. En de raad viert dit jubileum mee, want zooals wij eveneens reeds meldden, wordt de volgende raadsvergadering niet op den gewonen dag, d.w.z. op Dinsdag, maar op den jubileumsdag van den heer Sluiters gehouden, een attentie van den burgemeester, die door den a.s. zil veren jubilaris ongetwijfeld zeer wordt ge waardeerd. Gistermiddag hebben wij een praatje met den heer Sluiters gehouden, waarbij natuur lijk vooral de oude doos geopend werd In de jaren, die aan het jaar 1907; het jaar waarin de heer Sluiters voor het eerst zijn intrede in den gemeenteraad deed, voor af gingen waren, zoo vertelde ons de heer Sluiters, de politieke tegenstellingen minder scherp dan thans. Zoo kon het ook gebeu ren, dat de heer Sluiters in hoofdzaak door den steun der anti-revolutionnairen in den raad kwam, alhoewel hij „van-huis-uit" tot de Chr. Historische richting behoorde. Al vroeg kwam de heer Sluiters in de poli tiek, zoo vertelde hij ons. En dengene die den heer Sluiters kent, zal dit niet vreemd in de ooren klinken. Reeds jong bezocht hij alle politieke vergaderingen in de omgeving. Het was op verzoek van wijlen den heer P. Vermeulen, dat de heer Sluiters in 1907 een candidatuur voor den gemeenteraad aanvaardde. Hij werd in genoemd jaar ge kozen, doch kon zijn zetel niet lang behou den. In 1911 werd hij wederom gekozen en sindsdien is hij onafgebroken lid van den Raad geweest. Destijds bezat Santpoort, waar de heer iSluiters thans reeds gedurende 31 jaar woont, geen Chr. Historische Kiesver- eeniging. Deze is feitelijk ontstaan uit de Evangelisatievereeniging, waarvan de heer Sluiters voorzitter was en ook nu nog is. Zij werd opgericht omstreeks 1915. Toen de heer Sluiters in den Raad kwam telde dit college nog maar 15 leden. Burge meester was de heer J. C. Weerts. opvolger van den heer Enschedé. De heer Sluiters heeft dus vijf burgemeesters „meegemaakt" nl. de heeren Weerts, Ver Loren van The- maat, Rijkens, Rambonnet en Kwint. De heer Sluiters heeft in den Raad heel wat meegemaakt, vertelde hij ons. En dan mogen we hieraan uit eigen ervaring wel toevoegen, dat de heer Sluiters nooit zijn meening onder stoelen of banken stak, doch steeds, recht op het doel afgaande, de din gen zeide, zooals hij ze zag. Dit bracht hem wel eens in moeilijkheden, ook met zijn eigen menschen,. maar desondanks werd hij door iedereen gerespecteerd, omdat hij vocht met eerlijke wapenen. Alles wat voor de gemeente van belang was, had zijn interesse en zoo doende kan van hem dan ook niet gezegd worden, dat er onderwerpen waren, waar voor hij zich in het bijzonder interesseerde. Welk onderwerp de heer Sluiters ook aan sneed, altijd bleek, dat hij het volkomen be- heerschte. Zijn strijdvaardige natuur verliet hem ook in de raadzaal niet. Natuurlijk kon de heer Sluiters veel ver tellen van het oude Velseroord, waar zijn ouders woonden. De bakkerij van zijn vader aan den Zeeweg, toen nog Kanaalweg ge- heeten, was een der eerste steenen gebouwen in die buurt. Zij stond midden in een aantal woonketen, afkomstig uit den tijd van den kanaal-bouw. Over een weiland keek men rechtstreeks op de spoorbrug. Na eerst in de bakkerij van zijn vader werkzaam te zijn geweest, ging de heer Sluiters als 16-jarige jongen in het timmervak. Als 20-jarige jon geman kwam hij bit- een baas in Santpoort, waar veel werk aan den winkel was. ook al doordat er in heel Santpoort slechts een drie tal timmerlieden woonde. Het huis aan de Hoofdstraat, waar de heer Sluiters thans nog woont en dat door hem zelf ruim 30 jaar geleden werd .gebouwd, was het eerste aan de Oostzijde vsm deze straat. (In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer zijn den Minister inlichtingen gevraagd betreffende een verhooging van de prijzen van sloten als gevolg van regeling van den invoer J Door een veel hooger slotnoteering, Joeg men den bouwer op de stang, De slotkoers onzer landsregeering Brengt hem per slot in het gedrang. Gij lezer weet, wat het devies is Van elke nieuwe invoerwet, Door invoer hiervan wordt de crisis Tenslotte, achter slot gezet. Wie daarvan voordeel heeft genoten. Vindt vreugde in zijn batig slot, Wie van den wal raakt in desloten, Is niet tevreden met zijn lot Zoo kon het in de Kamer komen, Waar men geen slot neemt op den mond En in 't verslag werd opgenomen. Wat men per slot van zaken vond. Tot welke slotsom men zal raken? Kom mij niet met die vraag aan boord, Ik kan de slot-balans niet maken. Maar hoop wel op een slotaccoord. Het zal, naar ik vertrouw, wel vlotten, Zou 't moeilijk wezen wat dan nog? Wij hebben als expert tenslotte Minister Slotemaker toch! P. GASUS. De heer Sluiters, hoewel in alles belang stellende, heeft toch een hobby. En dat is de brandweer, waaraan hij reeds gedurende een 30-tal jaren verbonden is. Veel heeft hij hiervoor gedaan, niet alleen bij het blusschen van tal van branden, maar ook als leider van brandweer-cursussen, die voor het corps van veel nut zijn geweest. De heer Sluiters is er ook zelf bij als er wat voor hem te leeren valt. Zoo volgde hij den aan de Hoogovens door een Amsterdam- schen brandweer-deskundige geleiden cursus. Gaarne zou hij hebben gezien, dat een der gelijke cursus ook van gemeentewege werd gegeven. Zijn functie van opperbrandmeester heeft de heer Sluiters, in verband met de onvereenigbaarheid daarvan met het raads lidmaatschap eenige jaren geleden moeten neerleggen, maar ondanks dat heeft hij de leiding van de Santpoortsche brandweer als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur behouden. Ongetwijfeld zal het dezen verdienstelijken burger op zijn jubileumsdag aan belang stelling niet ontbreken. V.V.B. II—ROOD ZWART (0—8). Rood Zwart brengt den bal aan het rollen. Rood Zwart heeft den wind schuin in den rug en is hierdoor direct sterker. Bij V.V.B. wordt de bal steeds te hoog gespeeld, zoodat deze zijn doel steeds niet bereikt. Toch kan Rood Zwart pas na 30 minuten scoren dooi' J. v. d. Kuil. Vijf minuten daarna scoort dezelfde speler nog 2 maal, zoodat rust in gaat met een veiligen 30 voorsprong voor de gasten. Na rust pakt Rood Zwart goed aan. Ze houdt den bal ook goed laag. De middenlinie speelt goed samen, zoodat de achterhoede het best af kan. Zwanenburg maakt er 4—0 van. De Back is niet gelukkig als hij 3 maal juist over de lat schiet buiten het bereik van den doel- verdediger. Van 't Hooff scoort nog viermaal, zoodat de eindstand 80 is voor Rood Zwart. Rood Zwart is ongetwijfeld op den goeden weg. AFGEBROKEN REIS. De Voorwaarts IJM. 83 moest de reis afbre ken wegens een defect aan de hoogedruk-cy- linder. Het vastzetten van de veilig heidsklep op stoomtrawlers. „Stoomwezen" neemt krasse maatregelen daartegen. Het is nooit te bewijzen geweest, het wordt nooit hardop gezegd, maar het wordt ge fluisterd; op tal van stoomtrawlers wordt .herhaaldelijk de veiligheidsklep vastgezet om zoodoende een hoogeren stoomdruk te verkrijgen ter vergrooting van de capaciteit der machine. Het is een gevaarlijke gewoonte en dat er tot nu toe nooit een ernstig onge val hierdoor is geschied is alleen aan het toeval te danken. Dit vastzetten van de veiligheid is een ver schijnsel, dat verband houdt met de ongun stige tijdsomstandigheden. Men wil uit de booten halen wat er in zit, schippers en ma chinisten in de eerste plaats en de reeder natuurlijk niet minder. Het stoomwezen heeft al het mogelijke ge daan om dit euvel te bestrijden, echter zon der succes. Geruchten over het vastzetten der veiligheid, bleven de ronde doen. Thans zal, ten einde het vastzetten deï veiligheid onmogelijk te maken, een krasse maatregel genomen worden, die wanneer ook dit niet helpt, door een nog krassere gevolgd zal worden. Met 1 Januari a.s. zullen nl. alle kleppen worden voorzien van een verzegeld kapje, waardoor het machinekamerpersoneel niet meer bij de kleppen kan komen -zonder het zegel te verbreken. Natuurlijk zal, wan neer zulks toch wordt gedaan, straf niet uit blijven. Mocht dit. middel niet afdoende blij ken, dan zullen op de ketels speciale inrich- tingen worden aangebracht, die zoodanig ge- 1 steld zijn, dat zij bij overschrijding van den toegelaten druk, automatisch gaan afblazen. Het verstellen daarvan is niet mogelijk. Ongetwijfeld zullen de opvarenden der stoomtrawlers- dezen maatregel ten zeerste toejuichen. Nieuwe maatregel van orde in den Rijksvischafslag. Geen onbevoegden aan de benedenzijde van de kolommen. Met ingang van morgen zullen nieuwe be palingen in werking treden, door den direc teur van het Staatsvisschershavenbedrijf be volen „in het belang van de orde en het veilig gebruik van de Rijksvischhallen en de daarbij behoorende kaden en perrons". Een van de belangrijkste bepalingen, die tot nu toe golden was wel die, volgens welke ieder die toegang wenscht tot of zich bevindt op de plaats waar de visch wordt afgeslagen zichtbaar voor het afslagerspersoneel moet dragen een vanwege den directeur afgegeven kaart of het bekende insigne, waaruit blijkt, dat hij als kooper in de boeken van het Staatsvisschershavenbedrijf is ingeschreven. Deze bepaling is gehandhaafd in het nieuwe reglement waaraan echter een nieuwe is toe gevoegd. welke tot stekking heeft, het geheele gedeelte van het afslaggebouw waar de ver koop van visch plaats vindt ook op plaatsen waar geen visch wordt verkocht voor onbe voegden verbieden. Deze bepaling, de eerste van het nieuwe reglement, luidt als volgt: „Ieder, die zich in de hallen aan de benedenzijde van de kolommen bevindt, moet voorzien zijn van een door voor noemden directeur afgegeven kaart of van een door hem als geldig erkend in signe. Hiervan zijn uitgezonderd de bij den verkoop van visch betrokken reeder of diens vertegenwoordiger alsmede het per- sooneel in dienst van den reeder en van een in de boeken van het Staatsvisschers havenbedrijf ingeschreven vischhande- laar". Door deze nieuwe bepaling zal dus voor komen kunnen worden, dat menschen, die er niets te maken hebben, door de uitgezette visch kunnen wandelen. Ongetwijfeld een verstandige maatregel, waaraan men wel eerst even zal moeten wennen, omdat velen zoo graag eens langs -de" visch mochten loopen om te zien, wat er zooal was aangevoerd. Maar hiervan werd ook veel misbruik gemaakt en vele ongewenschte toestanden waren door cleze vrijheid ontstaan. Menschen, die als touristen de hal bezoeken zullen nu het drukke gedoe van achter de kolommen kunnen gade slaan, vischknechts, die uit zijn op een karweitje zullen ook niet meer worden toege laten beneden de kolommen. Maar voor hen is er thans een goed onderkomen in de koffiekamer, die uitstekend geschikt is voor arbeidsbeurs. Het nieuwe reglement verbiedt verder het rijden op een bakfiets of op een rijwiel in de hallen en op de kaden en het onbeheerd achterlaten van 7 tot 21 uur in de hallen en op de kaden van een bakfiets of van een rijwiel, al of niet van een slot voorzien, Met deze bepaling, althans wat het verboc! van plaatsen van rijwielen in de hallen betreft, beoogt de directie in het bijzonder de bevor dering van het vlot verkeer. Meermalen ge beurde het toch, dat een in het rijpad omge vallen rijwiel een opstopping veroorzaakte Dit is thans niet meer mogelijk, want buiten de pakhuizen zal men nergens een rijwiel meer mogen plaatsen. De andere bepalingen van het reglement zijn vrijwel gelijk aan die van het oude. Zij komen in het kort hierop lieer: Alle in de. hallen geloste visch moet pu bliek worden afgeslagen-, tenzij de halchef schriftelijke of mondelinge vergunning heeft gegeven, de visch niet over den afslag te ver- koopen. Ieder moet zorgen, dat hij zijn visch, wagens, manden of andere goederen, geplaatst in de hallen of op de kaden en de perrons, op eerste aanzegging door of vanwege den directeur verplaatst en zoo noodig ver wijdert. Het gebruik van de vischkisten voor andere doeleinden dan waarvoor ze zijn vervaardigd, is eveneena verboden, immers art. 6 van het reglement zegt, dat ieder zich moet ont houden van het gooien met kisten of andere voorwerpen en van het meevoeren van aan het Rijk toebehoorende kisten buiten de hal len en in de pakruimten, alsmede van het ;ebruik van deze kisten voor andere doelein den, dan waarvoor zij zijn bestemd. Natuurlijk mogen visch, hallen, kaden enz. niet verontreinigd worden en worden al of niet losloopende honden in de gebouwen niet toegelaten, mag men de orde niet ver storen, mag er geen muziek gemaakt worden, enz. LEDENVERGADERING VAN IIET NUT. Gisteravond heeft op de bovenzaal van hotel Auguste de algemeene ledenvergade ring plaats gehad van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen departement IJmui den. De vergadering werd geopend door den voorzitter ds. F. Milatz. Deze sprak, naar aan leiding van de op de agenda voorkomende verkiezingen over de stabiliteit van het Nut wat betreft het bestuur. Hij acht dit een ge lukkig verschijnsel. Indien de stabiliteit in het bestuur verbroken wordt dan is er geen goed evenwicht meegr. Dit heeft men eenigs- zins ondervonden met het overlijden van den heer P. Post wien spreker herdacht als een trouw en werkzaam bestuurslid. Vervolgens werd uitgebracht het jaarverslag over het afgeloopen jaar. In dit verslag wordt nogmaals wijlen de heer Pool herdacht als een man van door zicht, die er steeds op uit was, het goede voor Het Nut te zoeken. Vervolgens werd melding gemaakt van de moeilijke tijden, die het departement moet doormaken. Het verslag maakt melding van teruggang van het ledental. Zelfs met contributieverla ging heeft men dit niet kunnen voorkomen. Wat de spaarbank betreft, hierover was in het jaarverslag een goede klank. De spaar bank beweegt zich, evenals de bibliotheek in stijgende lijn. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd in goede orde bevon den. Dit verslag getuigde niet alleen van goed beheer der financiën, maar liet zelfs optimis tische klanken hooren. Het verslag der biblio theek maakte melding van een grooten voor uitgang van het aantal lezers, terwijl ook het aantal boeken werd uitgebreid. Door deze uitbreiding was men genood zaakt om. waar het lokaal van school C. te klein was geworden, te verhuizen naar een grooter lokaal in school J. en de bibliotheek, die voorheen één avond in de week geopend was, twee avonden open te doen zijn. Over de verkiezing van nieuwe bestuursleden werd eenige discussie gevoerd. De heer A. Rolloos die aan de beurt van aftreding was werd zoodanig herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Pool werd gekozen pastoor L. Rinkel als bestuurslid. De heer W. A. Groenedaal werd als be stuurslid der Nutsspaarbank herkozen. In plaats van mr. dr. A. v. d. Flier, die om gezondheidsredenen als lid van den Raad van Toezicht moest bedanken werd gekozen de heer G. Duyckinck Sander. Voor het winterprogramma zijn drie avon den vastgesteld. De eerste wordt gehouden in de Bethlehemkerk op 17 December. Dan zal de heer Paul Julien een voordracht houden over een reis in midden-Afrika. Deze voordracht wordt verduidelijkt door film. De tweede avond heeft plaats in de week van 27 Februari met een spreker over een nader bekend te maken onderwerp. De derde en laatste avond vindt plaats in de laatste week van Maart met een voordracht over let terkunde door den heer Siegfried van Praag. LOOP DER BEVOLKING IN DE MAAND NOVEMBER. Vestiging 92 112 204 Geboorten 31 31 62 Vermeerdering 123 143 Vertrek 111 125 236 Overleden 7 13 20 Vermindering 118 133 256 Geheele vermeerdering over de maand Nov. 10 Totale bevolking op 1 December 1935 45206 BURGERLIJKE STAND. Bevallen: E. UytendaalHilbers z. Biezen- weg 90, Santpoort; K. Borst-Prins, d„ de Rijpstraat 56, IJmuiden; C. Gooiier—van Hooff, d„ Wijk aan Zee en Duin; K. Bruids- schaar—Metselaar d., v. Wassenaerstraat 56, IJmuiden; C. v. d. Burg—Rutte z„ Wijk aan Zeeërweg 4 IJmuiden; E. BakkerBlaazer d., Ruijsdaelstraat 20, IJmuiden; M. Th. Mole naarGranneman d„ Biezenweg 50, Sant poort; C. ZwartNat z., Bothastraat 8. IJmui den; M. H. Hoekstra—Kruiswijk, d., Tromp straat 164, IJmuiden. Overleden: Geen. KEIZER HAILE SELASSIE zoekt met zijn verrekijker den hemel af. SCHIP VOOR DE HAVEN VAN COLIJNSPLAAT GEZONKEN. Ongeveer 100 M. van de haven van Colijns- plaat is Dinsdagmiddag ongeveer 1 uur door den Noord-Ooster storm volgeloopen en ge zonken het met grint geladen motorschip „Pieternella", Dordrecht, schipper van den Adel. Een in de haven liggend motoi'sc.hip ..Jan Piefcer", schipper Klein uit Den Helder, voer Uit om te trachten de beide opvarenden, de schipper en diens broer, te redden. Door de hevige zeeën w-Qvd di+ *->o- ^rschip tepjn de 1-~:! pvarenden van de Pieterrrtte." '■•ben zwemmende den wal weten te bereiken. Het motorschip „Jan Pieter" is later met hulp van de ingezetenen van Colijnsplaat door een lijn vlot gesleept. De opvarenden van de „Pieternella" zhn in hotel Zeelandia ondergebracht.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1