HET NIEUWE AVONDBLAD Voor de poes. 21e JAARGANG No. 35 DONDERDAG 12 DEC. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheels invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Het Vissclierijbedrijf in de Tweede Kamer. Nog geen uitzicht op een positieve verbetering. Bij de behandeling van hoofdstuk XI (De partement van Landbouw en Visscherij) der Rijksbegrooting voor 1936 hebben eenige Ka merleden de aandacht van den Minister ge vestigd op den noodtoestand, waarin het visscherijbedrijf te IJmuiden verkeert. Uit voerig werden zij door Minister Deckers be antwoord. Ofschoon onze lezers reeds het een en ander omtrent 's ministers repliek gelezen zullen hebben, gelooven wij er velen een genoegen mee te kunnen doen, aan de hand van de Handelingen, op dit antwoord van den minister wat uitvoeriger terug te komen. Overbevissching van de Noordzee. De heer en Duymaer van Twist en Wester man bespraken de overbevissching. Het gevolg van de overbevissching van de Noordzee, aldus de minister,' teekent zich af in de samenstelling van de vangsten der trawlers en niet zoozeer, zooals wel eens gedacht wordt, in den achteruitgang van de grootte van de vangsten. De vangsten ech ter bestaan in toenemende mate uit visch van kleine afmetingen. De teelt van de visch is nog voldoende voor de instandhouding van den vischstand, maar de jonge visch wordt door een veel te scherpe bevissching van de Noordzee de gelegenheid ontnomen, zich tot z.g. marktwaardige visch te ontwik kelen, Hierdoor wordt dus wel de ernst van de overbevissching van de Noordzee gede monstreerd. De maatregelen tegen dezen vorm vah overbevissching zouden dus ge richt moeten zijn op het sparen van de jonge visch, die noodwendig in het belang van den vischstand nog een zekeren tijd in het water zou moeten doorbrengen. De trawlnetten in den tegenwoordigen vorm vangen de jonge visch mee. Tusschen de grpotere visch, die in deze netten wordt gevangen bevindt zich altijd een zekere hoe veelheid soms een groote hoeveelheid kleinere visch, waarmede tweeërlei kan ge schieden: of zij kan aan boord van het schip teruggeworpen worden in zee, of zij kan naar den wal gevoerd worden en daar te gelde worden gemaakt. Men doet beide op het oogenblik: er wordt van die kleine visch, de z.g. puf, aangevoerd en er wordt ook kleine visch overboord ge worpen. De minister heeft getracht, zich op de hoogte te stellen van den omvang van de op zettelijke pufvisscherij. Naar hem is mede gedeeld, komt een opzettelijke pufvisscherij aan de Nederlandsche kust slechts spora disch voor. Er heeft visscherij plaats op klei ne visch, die kleine visch heeft handelswaar de. Er bevindt zich ook visch onder, die geen handelswaarde heeft en als puf gebruikt wordt door vischmeelfabrieken of als voe ding voor de eenden dienst doet. Maar een opzettelijke pufvisscherij, zooals den afge vaardigde den heer Duymaer van Twist voor oogen staat, schijnt aan onze kust slechts sporadisch voor te komen. Bovendien komt de maatregel, dien de minister van plan is te nemen, in hooge mate tegemoet aan het bezwaar van den af gevaardigde. Immers indien wij voorschrij ven ook voor de kustvisseherij het gebruik van netten met een maaswijdte, gestrekt ge meten van 7 a 8 c.M., zullen die netten volop aan dé grootste meerderheid van de kleine visschen de gelegenheid geven, door de ma zen van het net heen te glippen. Dat valt te bezien, in ieder geval, elke maatregel, dien we verder kunnen nemen, is ook duur. Als men volstrekt wil verbieden den aanvoer van kleine visch, dan wordt iedere handel in die visch onmogelijk gemaakt en kan men ook de kleine visch, die nog in de netten achter blijft, niet verkoopen en wat het overboord werpen van visch betreft, de geleerden zijn het er vrijwel over eens, dat die visch ook ten doode is opgeschreven, zoo ze nog niet dood is, als ze in zee wordt geworpen. Men benadeelt daarmede degenen, die puf ver- koopen en de vischmeelfabrieken. De mi nister heeft kort geleden nog eendenhouders bij zich gehad, die hem kwamen bidden en smeeken niet over te gaan tot een algeheel verbod van pufaanvoer; die menschen wo nen op de Veluwe en hun eenden schijnen dol te zijn op puf. Wanneer hij ook die be langen eenigszins kan dienen en dat kan hij door den maatregel met betrekking tot de netten, dan gelooft hij, nog niet zoo onver standig te handelen. Maatregelen ter bevordering van het vischgebruik in studie. Na het een en ander over de garnalenvis- scherij te hebben gezegd, kwam de minister aan het vischgebruik. Een tweede middel tot verbetering van den toestand der visscherij is gelegen in de be vordering van het vischgebruik, zoo zeide hij. De voornaamste organisaties, bij de zee- visseherii en bii den zeeviscbhandel betrok ken. hebben indertijd in het leven geroeoen een commissie, die de bevordering van het vischgebruik in het binnenland op het oog heeft. Dit is een punt van belang, hoewel de minister met den afgevaardigde den heer Vos erkent, dat dit punt het niet halen kan bii de aroofe beteekenis. die de uitvoer heeft. O"ze yisccherii is zoo omvangrijk, dat wij natuurlijk niet kunnen volstaan met bevor dering van het gebruik in het binnenland en evenmin met andere middelen, door sommige andere afgevaardigden aan de hand gedaan. De arbeid van de commissie, die spreker zoo even noemde, wordt zijnerzijds zooveel mo gelijk bevorderd. Een deskundige, die zijn opleiding genoten heeft aan de Handelshoo- geschool te Rotterdam, stelt thans een diep gaand onderzoek in omtrent de distributie van de visch en aan de hand van de uit komsten van dat onderzoek zal worden na gegaan, in hoeverre het vischgebruik in Ne derland kan worden bevorderd. Het vraag stuk is veel samengestelder dan het op het oog schijnt. Er zijn meer heer en, die zich met dit vraagstuk bezig houden; dat zijn particulieren. Het is zeker een punt, dat de aandacht der Regeering verdient, die dan ook ten volle wordt geschonken. De Regee ring heeft de visscherijtentoonstellingen zien organiseeren, heeft de visscherij met eigen inzendingen aan die tentoonstellingen zien deelnemen. Telkens is gebracht, de aan dacht van het publiek te vestigen op bepaal de vischsoorten, maar de Regeering kan ten slotte haar hooggeachte lan'dgenooten niet dwingen visoh te eten, als -zij die geen aan genaam voedingsmiddel vinden, om welke reden ook. Gelukkig kan nu worden gecon stateerd, dat het vischgebruik eenigzsins toe neemt. Er is ook aangedrongen, het vischge bruik .bij -groote lichamen te bevorderen, b.v. bij het leger. Toen spr. nog minister van De fensie was, heeft hij daaraan gaarne mee gewerkt en hij leest nu ook uit de stukken, dat dit met succes schijnt gebeurd te zijn. Inderdaad is den minister bekend, dat in tal van garnizoenen op een bepaalden dag in de week aan allen, die zich van den militairen kost bedienen, visch als hoofdschotel wordt voorgezet. Het vraagstuk (Ier visch- conservenf abrieken heeft 's ministers aandacht. Tenslotte de vischconservenfabrieken. ....Dat vraagstuk heeft bereids 's minis ters aandacht en hij heeft al eenige moeilijk heden gezien, die te dezer zake bestaan. Wil men een conserven fabriek voortdurend in exploitatie houden, dan hebben wij behoefte aan een regelmatigen aanvoer van grond stoffen en die regelmatigheid laat tot dus verre in ons land heel wat te wenschen over. Dit is dus de eerste moeilijkheid, die we heb ben te overwinnen. Op de tweede plaats zal, wil een consér- venfabriek in Nederland kunnen rendeeren, zij moeten kunnen concurreeren met over eenkomstige fabrieken in het buitenland. Wanneer men bijvoorbeeld ziet de soberheid van leven van de sardinevisschers aan de Portugeesche kust, wanneer men- ziet de zoo eenvoudige voorwaarden, waaronder deze menscher hun bedrijf uitoefenen, dan vraagt men zioh wel met zorg af: zullen wii ooit een conservenfabriek kunnen stichten in Neder land, in concurrentie, uit een oogpunt van grondstof, met de fabrieken, die bijv, in Por tugal bestaan'? Hetzelfde geldt voor de con serven van de Pacifickust. Maar, aldus de minister, wij laten ons niet terugschrikken. De zaak is in onderzoek en wanneer wij er in zouden kunnen slagen, op deze wijze eenig soulaas te geven aan de Nederlandsche vis scherij, dan zal dat zeker niet mogen wor den nagelaten. VROUWENKRANS „ZUSTERHULP". De Vrouwenkrans „Zusterhulp" houdt a.s, Vrijdagavond een feestelijke bijeenkomst in het voormalige kerkgebouw aan de Wille- brordstraat In deze bijeenkomst zullen de goederen, die door de krans zijn vervaar digd. worden tentoongesteld. Ds. Baren- drecht uit Haarlem zal een feestrede uitspre ken. CONCERT EUPHONIE. Het Symphonieorkest Euphonie, directeur de heer Marinus Adam geeft Zondag 15 De cember a.s. een concert in het patronaats gebouw aan den Willemsbeekweg. Een goed verzorgd programma zal ten ge- hoore worden gebracht, o.a. werken van Grieg, Verdi, Schumann, Bizet, Jo'h. Strauss en Puccini, van Strauss o.a. „An der scho nen blauen Donau (zang en orkest) en Ge- schichten aus den Wienerwald. Medewerking verleend IJmuidens a Capel- lakoor, directeur de heer P. Grin. VERKEERSONGEVAL. Gisternacht had op het kruispunt Kalver- straat Lumeystraat een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, resp. bestuurd door V. te Wijk aan Zee en Duin en H. te Bloe- mendaal. Eerstgenoemde reed in de Kal- verstraat in de richting van het Velserduin- plein, laatstgenoemde wilde uit de Lumey straat komende, links de Kalverstraat inrijden De auto, bestuurd door V. werd ernstig be schadigd e'n moest worden weggesleept. Door deze aanrijding werd het hek van een woning in de Kalverstraat licht beschadigd. Visscherijnieuws in een notedop. Blijven liggen. De Corrie en de Ita blijven liggen in ver band met de slechte besommingen. IJs gelost. De Sande heeft haar lading ijs gelost en ls inmiddels weer vertrokken om een nieuwe lading te halen. Vischomzet in Ostende, De vischomzet in de vischmijn te Ostende in de week van 29 November tot en met 5 December bedroeg 1.313760 fr. De omzet durende de maand Nov. bedroeg 6.459760 fr., waarvan aangevoerd door stoomtrawlers I 1.467868 fr., door motorvaartuigen 4955278 fr., door kleine schepen 15502 fr, en door buitenlandsche 21117 fr. De omzet was ruim 1.100.000 fr. meer dan verleden jaar, waarbij echter rekening gehouden moet worden met de devaluatie van den franc. (Een onlangs te Rome overleden dame heeft 300.000 lire voor de verzorging der katten van Rome nagelaten.) Een erfenis van drie ton lire, Dat 's voor de poes niet voor de poes, En de Romeinsche tak dier dieren Verkeert in feestelijken roes. Deze beschermvrouw met veel duiten Heeft niet op kattekwaad gelet, Maar om haar liefde goed te uiten, De kat wel dicht bij 't spek gezet. Drie ton, je moet dan toch maar boffen, Wat zeggen d' erfgenamen wel. Voor hen is het een kat-astrofe En verre van een katjesspel. Zij hebben op het geld der dame Waarschijnlijk lang het oog gehad, Ik denk, dat zij haar nu benamen Met 't Italiaansch van „ouwe kat". Maar 't zal het kattenheir van Rome Niet deren aan zijn rijken disch, Waarop nu overvloed zal komen Van bakkies melk en fijne visch. P. GASUS. Uitvoering van „Juliana". Voor de jaar-lijksche uitvoering van de Ohr. Muziek Vereeniging „Juliana", dir. de heer P. D. Klut, had de belangstelling grooter be- h oor en te zijn, gezien de medewerking, welke aan dezen avond door het solo-mannen- kwartet Amsterdam-Oost, verleend werd. Na de gebruikelijke wijze van openen door den heer Moo-k, was het woord aan „Juliana", die met Vlag en Wimpel den avond inzette, Het programma was vrij uitgebreid en ver meldde voor het corps werken die over het geheel voor „Juliana" te verwerkelijken waren. De met elkander in tegenstelling zijnde Cortege Guerrier en Friedensgedanken resp. van Blémans en Klein waren dit zoowel in titel als in uitvoering.. De oorlogszuchtige klanken van het eerste werk waren equivalent met 'hhet krijgsrumoer en een echte propa ganda voor den vrede. De fanfare-inzet in het -Cortège, was niet vrij van onzuiverheid; trouwens de stemming bad in haar geheel hier beter kunnen zijn. Dit verbeterde weliswaar in de Gedachten des Vredes, doch de uitvoering was toch nog niet zoo, dat zij ons tot vredige gedachten kon stemmen. En nu kan men ons veeleischend- heid verwijten, doch juist de keuze van de nummers schenkt ruimer gelegenheid tot het afwerken er van. Technisch mocht het er, behoudens de onontkoombare mistastingen der blazers, wel zijn, maar de klank van het ensemble kan toch veel beter. De bezetting is weliswaar niet zeer groot doch „Juliana" weet zeker- te musiceeren. dit weten we uit ervaring. Zoo werden er ver dienstelijke dingen gedaan door het lage regis ter onder aanvoering der trombone, terwijl ook de bugles met eere genoemd mogen wor den. De Danaïden-ouverture had, speciaal in het allegro-tempo, vele goede kwaliteiten en deed ons „Juliana" van een geheel andere zijde hooren. De stemming was in orde en de ge- heele uitvoering getuigde van studie en goeden corpsgeest. Giocomo Aietrino kwam met zijn 3 part ners uit Amsterdam-Oost. met een repertoire, dat ons de beste verwachtingen deed koesteren en welke deze zangers zeker niet beschaamd hebben. In plaats van de gebruikelijke stok paardjes voor kwartetzang, waren deze zan gers op het opera -genre ingesteld en zonder twijfel laad dit een zekere bekoring en mag men dit op hoogen. prijs stellen. Serenade uit il Conté Ory van Rossini, Saint Saëns, Serenade d' hiver oogstten een warm applaus evenals het Visscherskoortje uit de Paarlvisschers, dat het eerste optreden dezer zangers besloot. Reeds op het kwartetten- concours te Beverwijk hebben we hen kunnen beluisteren en bewonderen. Want het is een oprecht genoegen naar dit hoogst beschaafd welbestudeerd zingen te luisteren. Elke stern op zichzelf heeft kwaliteiten, zooals bleek uit hun solistisch optreden na de pauze, maar ook het ensemble zingen geeft blijk, hoe zuiver de stemmen op elkander zijn afgestemd en geen moment zich, domineerend opdringen. We hooren hen maar het liefst in ensemble, want dan kunnen deze zangers zich meer geven. Het volume van den tenorstem bijv. leent zich er niet voldoende voor, om aria's als uit de Rigoletto voor ons bevredigend te realiseeren. De bas, de heer R. Maarssen, droeg een aria uit de Hugenoten met veel Schwung en mooie stemkwaliteiten voor. Van Campana hoorden we het melodieuze Guar da ché bian-ca luna, voor tenor en bariton (de heeren Giocomo Aietrino en L. M. Quiros), dat een juweeltje van duetzang a 1' italienne werd. Hier was terecht muzikale beschaving en be schaafde muzikaliteit. De bariton heeft een bijzonder fraai timbre. Met een daverend applaus werd het slot- optreden van het kwartet beloond. Van het fragment uit Ital-ienerin in Algier is onverdeeld genoten en. zonder bis kwamen de heeren er dan o-o-k niet af. „Juliana" heeft met dit concert velen aan zich verplicht en we hopen, dat de opwekkende woorden van ds. A, A. Wildschut voor nieuwe donateurs, weerklank gevonden mogen heb ben. W. Kerstgroeten en Nieuwjaars- wenschen. De VELSEN Rijkspostspaarbank November. De meeste kantoren boeken een vooruitgang. Verlaagd tarief voor opvarenden van visschersschepen. Het Staatsbedrijf der P. T. T. stelt het pu bliek in staat om ter gelegenheid van Kerst feest en Nieuwjaar tegen een sterk verlaagd tarief een Kerstgroet of Nieuwjaarswenscb aan verwanten en kennissen op zee over te brengen. In hoofdzaak geldt dit voor opvaren den van visschersschepen. De gelegenheid tot het voeren van zulke ge sprekken wordt gegeven van 23 December 1935 tot en met 6 Januari 1936 en wel tegen een tarief van 60 cent per drie minuten (elke mi nuut meer 20 cent); De afwikkeling van de gesprekken geschiedt in volgorde van aanvraag na afloop van de volbetaalde gesprekken, tijdens de gewone perioden, waarin het verkeer met schepen wordt afgewikkeld. Deze perioden vangen op werkdagen, alsmede op de beide Kerstdagen en den Nieuwjaarsdag aan te 2, 9, 12, 16 en 20 uur, op Zondagen te 2, 16 en 20 uur. Zooveel mogelijk zal ook gelegenheid worden gege ven gesprekken te voereh in den nacht van 31 December op 1 Januari omstreeks de jaa: wisseling. Met den wensch om een gesprek op een bepaalden dag en tijdens een bepaalde periode te voeren, zal zooveel doenlijk worden rekening gehouden. De gesprekken mogen slechts de strekking hebben van gelukwenschen. Zakelijke aange legenheden mogen daarin niet worden be handeld. De Kerst- en Nieuwjaarsgesprekken kunnen worden gevoerd van alle telefonisch aangesloten perceelen uit, voorts in de open bare spreekgelegenheden van alle telefoon kantoren. Aanvragen kunnen nu reeds worden inge diend aan alle kantoren en aan de afdeeling radio-telefonie te IJmuiden (telefoonnummer 4545). UITVOERING „QUICK". De Chr. Gymnastiekvereeniging „Quick' geeft hedenavond een uitvoering in het Pa tronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD, Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Vrijdag 20 December 1935, dés namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. Agenda 1 Belastingzaken. 2 Ingekomen stukken. 3 Financieele stukken. 4 Regelingen inzake jaarwedden enz. 5 Wijziging van de verordening regelende de voorwaarden voor de levering van water. 6 Verhuur, van tuingrond, 7 Aanvulling van het reglement voor de instellingen van maatschappelijk hulpbetoon. 8 Benoemingen. Voor het eerst sedert eenige maanden geven de omzetcijfers van de Rijkspostspaarbank in deze gemeente eenige vooruitgang van het te goed te zien. Er werd n.l. ingelegd f 134.946.66 en terugbetaald f 127.118.01 zoodat het tegoed gestegen is met f 7828.65. Het grootste aandeel van dit tegoed had het kantoor Santpoort- Dorp, waar een stijging was van f 4.547.11; ook Santpoort-Station had een gunstige maand want op dit kantoor werd een bedrag van f 3393.72 meer ingelegd dan uitbetaald. IJmuiden-Oost nam eveneens een flinken sprong in de goede richting n.l. van f 3816.16. Hieronder volgen de gedetailleerde cijfers: Kantoor IJmuiden: Ingelegd f 64.774.74 Terugbetaald f 64.339.08. Meer ingelegd dan terugbetaald f 435.66. Kantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd f 17.427.93. Terugbetaald f 13.611.77. Meer ingelegd dan terugbetaald f 3816 16. Kantoor Velsen: Ingelegd f 12.286.69 Terugbetaald f 13.218.06 Minder ingelegd dan terugbetaald f 931.37. Kantoor Velsen-Noord: Ingelegd f 9.669.71, Terugbetaald f 13.102.34. Minder ingelegd dan terugbetaald f 3432.63. Kantoor Santpoort-Dorp: Ingelegd f 20.065.44. Terugbetaald f 15.518,33. Meer ingelegd dan terugbetaald f 4.547.11. Kantoor Santpoort-Station: Ingelegd f 10.722.15 Terugbetaald f 7.328.48 Meer ingelegd dan terugbetaald f 3.393.72. VOETBAL. NED ELFTATOOSTELIJK ET ET AL. AMSTERDAM 11 December (A. N. p.) Naar wij vernemen zal op Woezisdag 18 De cember 's avonds te kwart ".ver acht in het Olympisch Stadion te Amsterdam een voet balwedstrijd worden gespeeld tusschen een Oostelijk elftal en een Zwaluwenteam. Dit Zwaluwenteam zal Waar^bijr.li.ik srehne' "in DE MAJESTIC ALS OUD IJZER. Engeland's grootste oceadnstoomerde Majestic (de I samengesteld als het elftal, dat Zondag te vroegere Duitsche Bismarck)van de Canard-White-Star-Line, zal na zijn laatste reis in I Dublin heeft gewonnen. De opbrengst is voor Februari, als oud. ijzer worden verkocht. leen liefdadig doel. Nederlandsche ijshockey spelers niet naar Garmisch. Kansen van een zuiver Nederlandsche ploeg gering. AMSTERDAM. 11 December. Hangende de beslissing van het Nederlan-dsch Olympisch Comité betreffende de uitzending van een Nederlandsche ijshockeyploeg naar d-e Olym pische Winterspelen te Garmisoh-Parten- kirchen, is bij het bestuur van den Neder landschen IJshockey-Bond een ui-tnoodiging ingekomen om met het Blue Six team een excursie te ma-ken naar Zurich, Davos, St. Moritz, Bern en Praag in de maand Januari 1936. Gelet op den tijd, dien de spelers tot hun be schikking hebben, zal deelneming aan de Olympische Winterspelen en aan deze excur sie niet wel kunnen worden vereenigd. Aan gezien de kansen van een zuiver Nederland sche ploeg bij de a.s. Olympische Winterspe len gering moet worden geacht, heeft het be stuur van den Nederlandschen IJshockey- Bond na lang beraad besloten zijn aanvrage tot deelneming aan de Olympische Winterspe len bij het N. O.C. in te trekken en de uitnoo- diging voor de Europa-toer, waarbij de Euro- pa-stedenbeker als inzet geldt, te aanvaarden. Deze oplossing lijkt voor alle partijen de beste, met name ook voor de ijshockey-sport in Nederland, gezien liet ontwikkelingssta dium, waarin deze zich thans bevindt. De on dervinding alsnog op te doen in het Bluè- Six-verband, zal zeer zeker het spelpeil onzer spelers ten goede komen. Vertrouwd mag wor den dat hierdoor onze ploeg na gedegen oefening bij de wereldkampioenschappen in 1937 een goed figuur zal kunnen maken. Teneinde echter het internationaal contact, in de ijshockeywerel-d aan te houden zullen Jhr. Boogaert en één van de andere bestuurs leden van den Nederlandschen IJshockey- Bond in Garmisch het Congres van de Ligue Internationale de Hockey sur Glacé, alsmede de ijshockey wedstrijden bijwonen. Ongetwij feld zullen deze heeren trachten te bereiken, dat hetzij het Canadeesche, hetzij het Ameri- kaansche team na afloop aer Olympische Winterspelen alsnog naar Amsterdam komt. KORFBAL. HAARL. KO"-"MROND. „OSNO". Secretaresse P. van Teylinge-n, Jelgersma- straat 39. Zondag 8 December: geen wedstrijden ge speeld. Te spelen: Zondag 15 December: Alw. ReadyOsrio. Aanvang 10 uur. Terrein: van Oosten de Bruynstraat Aanschrijvingen volgen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1