II De internationale publieke opinie is geboren! Mussolini waardeert de vredespogingen. De luchtaanval op Dessie. Geniet van Ferik oval - Finas round - 25 ets. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE DONDERDAG 12 DECEMBER 1935 BUITENLAND De voorstellen aan den Duce overhandigd. Abessynië zal geen pressie op zich laten uitoefenen. Omtrent, de overhandiging van het Fransch- Engelsche voorstel aan Mussolini wordt naar het A.N.P. uit Rome verneemt, het volgende officieele communiqué gepubliceerd: ,.De lei der der Italiaansehe regeering heeft Woens dagmiddag te 5 'uur den ambassadeur van Frankrijk en te 5.30 uur den ambassadeur van Engeland ontvangen, die hem een af schrift Van de voorstellen van Parijs hebben overhandigd. Mussolini heeft tegenover beide ambassadeurs verklaard, dat hij in de laat ste dagen door de regeeringen van Frankrijk en Engeland te Parijs ondernomen pogingen In verband met het Italiaan,sch-Abessyni- sohe conflict waardeert, en zich voorbe houdt, de hem gedane voorstellen te onder zoeken". De voorstellen, die technisch zeer gecom pliceerd zijn, zoodat het niet mogelijk is een standpunt binnen enkele uren te bepalen, zullen volgens het A.N.P. door de bevoegde Italiaansehe instanties tot in onderdeelen bestudeerd worden. Een antwoord kan op zijn vroegst binnen enkele dagen verwacht worden. In elk geval heeft men in officieele Italiaansöhe kringen de overhandiging van de voorstellen met voldoening gezien. Van wei-ingelichte zijde wordt vernomen, dat Italië geen vertegenwoordiger zal zen den naar de nieuwe zitting van de Commis sie van Achttien, die vandaag te Genève be gint Het Abessynische gezantschap te Parijs pu bliceert de volgende mededeeling: „Abessynië is het slachtoffer van een on- gerechtvaardigden aanval geworden, die eenstemmig door den Volkenbondsraad en den Volkenbond is veroordeeld. Onder deze omstandigheden is de Abessynische regee ring vastbesloten, alle voorstellen uit te schakelen, die in directen of indirecten vorm den Italiaanschen aanvaller een belooning toekennen en geen rekening zouden houden met de beginselen, die de Volkenbondsraad en de Volkenbondscommissies, evenals de Volkenbond zelf, hebben bevestigd, in het bijzonder het begin: cl van de territoriale en politieke onaantastbaarheid van Abessynië, evenals alle verdere voorstellen, die ten doel hebben op een zwakken staat pressie uit te oefenen om dezen staat er toe te dwingen, de heersc'hanpij van een machtige regeering te aanvaarden, die steeds verklaard heeft, dat zij zich met geweld de overwinning van haar eerzuchtige bedoelingen wil verzekeren, en wel mét, zonder of tegen den Volkenbond." De Abessynische gezant te Parits,. Maryam, verklaarde in een persgësprek: Wanneer de nieuwe vredesvoorstellen er over spreken, dat Abessynië gebiedsdeelen aan Italië moet afstaan, dan zullen wij liever doorvechten tot geen Abessyniër meer in leven is dan dat wij op deze wijze den wensch van onzen aanvaller toegeven. Wanneer de- voorst-ellen, ook maar bij benadering inhouden, wat in de pers daaromtrent aepubliceerd is, zijn zij gewoonweg belachelijk". De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Afbefoa meldt, dat er waarschijnlijk eenige vertraging zal komen in het officieele Abessynische antwoord op de voorstellen van Parijs, en wel door het feit, dat de Negus niet in de hoofdstad verblijft. Hoewel zijn reizen geheim gehouden worden, weet men, dat de negus zich nog ophoudt te Dessie of in de omgeving dier stad. Het is niet bekend, of hij naar de hoofdstad zal terugkeeren om kennis te nemen van de voorstellen, dan wel of deze hem zullen worden overgebracht in het hoofdkwartier der Abessynische troepen aan het noordelijke front. Volgens wei-ingelichte kringen te Londen heeft de Britsche regeering besloten aan Eden haar vertegenwoordiger te Genève, de grootste speelruimte te laten om „als goed lid van den bond" te handelen. Men verstaat hieron der dat voor het vervullen van de taak, door den Volkenbond aan Groot Brittannië en Frankrijk toevertrouwd, de regeering te Lon den, in overeenstemming' met Frankrijk, haar best heeft gedaan, een grondslag voor een regeling te vinden, die in aanmerking komt om te Genève te worden besproken. Nochtans wordt beweerd, dat indien de vredesvoorstel len voor een of andere of voor twee der par tijen niet aannemelijk zijn, dit het organisme te Genève niet zal mogen verhinderen het werk voort te zetten in de richting, die het- zelf zal uitstippelen. Wanneer dit geschiedt, kan de Bond in alle omstandigheden op Engeland rekenen. Eg- De regeering Nesim Pasja afgetreden. Het AjN.P. meldt uit Kaïro dat de Egyptische premier Nessim Pasja afge treden is. Het kabinet zal echter in functie blij ven, tot de koning zijn besprekingen in zake de vorming eener nieuwe regeering heeft beëindigd. China. Japansche troepen bezetten een plaats in Oost Tsjahar. Van Chineesche zijde wordt te Peiping vernomen, dat Japansche en Mandsjoekwo- sche troepen, komend van Dolonor. Paosjang in Oost-Tsjahar, hebben bezet na een ge vecht met de speciale politie genaamd „Paon- toel". Aan beide zijden zijn dooden en gewon den gevallen. Uit' Kalgan wordt bericht, dat het niet mo gelijk is hiervan bevestiging te krijgen, aan gezien telegraaf- en telefoonlijnen zijn ver nield en een strenge censuur is ingesteld. De reden van genoemde bezetting zou zijn het Japansche verlangen om de speciale po litie te" vervangen door een Mongolische po litie, die gunstiger staat tegenover de Ja pansche penetratie. .(Reuter)., President Masarjjk aanvaardt het ontslag van Hodza niet. Het A.N.P. meldt uit Praag: President Ma- saryk heeft het ontslag van den Tsjecho- Slowaaksche regeering, dat minister-president Hodza hem gistermiddag op het slot La na heeft aangeboden, niet aanvaard. Het is thans nog niet duidelijk, hoe de door de crisis in de regeeringsmeerderheid ontstane moeilijkheden zich verder zullen ontwikkelen. Hodza heeft den ministerraad vanmiddag in een tweede buitengewone vergadering bijeen geroepen, Aangezien de radicale vleugel der Tsjechische agrariërs zich heftig blijft verzet ten tegen de wenschen der linksche partijen, acht men nog geen oplossing van de crisis mogelijk. In den loop van den avond wordt een officieel communiqué verwacht. Zwitserland, Dr. Meyer tot bondspresident gekozen. De vereenigde bondsvergadering, nationale- en stedenraad heeft Woensdag de nieuwe ver kiezing van de bondsregeering gehouden. De 4 groote burgerlijke partijen stelden de 7 aftredende leden herkiesbaar. De soc.-demo- craten hadden Perret, Neuenberg en Hubei' candidaat gesteld. Dr. Meyer is tot bondspresident gekozen met 148 van de 204 geldige stemmen. Motta, die als vice-president herkozen is, had na Meyer de grootste meerderheid. De socialistische can- didaten kregen slechts 50 en 45 stemmen. De bondsraad heeft, naar het D. N. B. meldt, de ministerieele functies daarna als volgt ver deeld Dr. Meyer, bondspresident en financiën; Motta, politieke zaken en Volkenbond, Effer, binnenlandsche zaken; Obreeht, oeconomische zaken en arbeid; Préiet, post en spoorwegen; Bauman, justitie; Minger, militaire aangelegenheden. Italianen ontkennen het Roode Kruis- hospitaal te hebben gebombardeerd, (Van onzen correspondent Stuart Emeny). DESSIE, Woensdag. De verontwaardiging over de luchtbombardementen van Dessie is nog altijd zeer hevig en in het bijzonder blijft men het den Italianen in heftige bewoordingen verwijten, dat zij bommen op het hospitaal hebben laten vallen. Intusschen ontkennen de Italianen, dat zij het Roode Kruis-hospitaal hebben gebombar deerd. In Abessynische kringen wordt gezegd, dat deze Italiaansehe ontkenning doet den ken aan de dwaze uitvluchten van den school jongen, die op heeter daad wordt betrapt, ter wijl hij zijn vinger in den jampot steekt. Nu is het een feit, dat twintig buitenland- sche journalisten, die zich op het oogenblik van het bombardement in het hospitaal be vonden, getuigenis kunnen afleggen van de verwoesting, die in het gebouw is aangericht door de Italiaansehe bommen. Bovendien zijn groote pakken persfoto's, waarop de groote schade te zien is, naar Europa onderweg. Wanneer deze foto's zullen zijn aangekomen zal ok de laatste twijfel worden weggeno men, Het is bekend, dat de Italianen verder ver klaard hebben, er geen kennis van gehad te hebben, dat zich in Dessie een hospitaal be vond. Zij waren er niet van in kennis gesteld aldus zeiden zij. De Abessyniërs echter wijzen er in dit verband op, dat in de stad vele jaren lang een Italiaansch consulaat was ge vestigd, zoodat de Italiaanen nauwkeurig op de hoogte moeten zijn van de ligging van elk gebouw in Dessie. De dokters hebben nog steeds hun handen vol aan de operaties, die zij moeten verrich ten bij inwoners, welke bij de luchtaanvallen gewond zijn. De stad zelf is overigens vrijwel geheel verlaten. Het laatste deel der te Dessie geconcentreerde troepen heeft de stad eenige dagen geleden verlaten en op het oogenblik is nog slechts een handjevol soldaten der keizerlijke wacht te Dessie gestationneerd. (Auteursrecht News Chroniole-A.N.P.) Weensche radio-omroep redt een menschenleven. Gevaarlijke poeders nog bijtijds achterhaald. Onze Weensche correspondent schrijft ons Dezer dagen ik was toevallig in het hoofd kwartier van de Ravag, de Oostenrijksche radio-omroepmaatschappij werd dit ge bouw des middags om twintig voor zeven door een Wéenschen apotheker opgebeld, die met een opgewonden stem vertelde, dat hij juist twintig poeders aan een dame verkocht had, die aan een hartkwaal leed en die een recept van een dokter had' meegebracht. Bij vergis sing had de apotheker de poeders veel te sterk gemaakt, hij zeide, dat het de dood van de dame zou kunnen beteekenen, wanneer zij die poeders zoo nam, en daarom vroeg hij, of men niet een waarschuwing' kon uitzenden om de dame te verzoeken de poeders niet in te nemen. De Ravag gaf aan dat verzoek gehoor; om zeven minuten vóór zeven hoorde men midden in het concertprogramma opeens de mededeeling. Toevallig vingen vrienden van den dokter het bericht op. Zij stelden den arts, die juist in een ziekenhuis aan het werk was, onmiddellijk van de vergissing van den apo theker op de hoogte en deze kon nog gauw een waarschuwing naar het huis van de dame sturen vóórdat deze nog thuisgekomen was. De dame ging naar de apotheek terug en kreeg daar nu de goede poeders. Zoodoende had de Weensche radio-omroep, dank zij de tegen woordigheid van geest van den apotheker, haar leven gered. De paniek te Addis Abeba. De paniek, die Woensdagmorgen uitbrak onder de bevolking van Addis Abeba, welke een luchtaanval verwachtte, blijkt, volgens informaties van den Reuter-A. N. P.-corres- pondent te Addis Abeba, haar oorzaak te heb ben gehad in een telegram, afkomstig uit de Vereenigde Staten en bestemd voor den foto graaf eener Amerikaansche filmmaatschap pij, die naar Abessinië gezonden is om oor- logstooneelen te filmen. Vernomen wordt, dat dit telegram als volgt luidde: „Verwachten, dat Addis Abeba thans gebombardeerd zal worden, Maak opnamen". Een ambtenaar van het telegraafkantoor bracht het nieuws verder met het gevolg, dat het van mond tot mond ging. Tenslotte wist" men zelfs te ver tellen, dat een telegram wasontvangen, waar in werd medegedeeld, dat Italiaansehe vlieg tuigen in aantocht waren om het bombarde ment te beginnen. Ook in officieele kringen geloofde men, dat de geruchtenj.uist waren.: Duizenden vrouwen en kinderen vluchtten naar de heuvels in de nabijheid der stad. Zij voerden hun roerende have mede, evenals schapen, geiten, kippen, koeien, muilezels en ezels. Verscheidene honderden vreemdelingen zochten hun toevlucht in de ondergrondsche verblijfplaatsen, die zijn ingericht in de ge zantschapswij k. De met geweren en lansen gewapende krijgers bereidden zich voor op een aanval, terwijl zij hun oorlogskreet aan hieven. Op de binnenplaats van het keizer lijk paleis richtten de soldaten hun afweer geschut naar den hemel. Maarschalk Badoglio meldt „niets bijzonders". ROME, 11 December. Maarschalk Ba doglio seint het volgende, 68ste tegenbericht: „Van het geheele front is niets bijzonders te melden. De organisatie van alle diensten, de intendance en het wegennet in het ach terland is in volle ontwikkeling.". (Adv. Ingez. Med.) Belangrijke vooruitgang voor de behan deling van internationale problemen. Gevolgen van het Engelsche plebisciet. De permanente gedelegeerde van Spanje bij den Volkenbond, Sal vador de Madariaga, schrijft in onderstaand artikel zijn verheu genis uit over het feit, dat door de in werking treding der sancties duidelijk is gebleken, dat er ein delijk ook een internationale publieke opinie is geboren, mede als gevolg van het in Engeland onder leiding van Lord Robert Cecil gehouden plebisciet. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De walvisch vindt dat verblijf op het strand blijkbaar allesbehalve een pretje, want hij kijkt Thijs met echte levertraanoogen aan. „Nu," zegt Thijs tot het beest, „ik geloof, dat je het hier niet erg naar je zin hebt, is het wel?" „Qph, ik ben zoo onvoorzichtig geweest," antwoordde de walvisch met een zucht. „Ik had juist mijn middagdutje gedaan en was daarna wat in de buurt gaan rondzwemmen. Maar dom genoeg heb ik me te dicht onder de kust begeven en voordat ik het wist, zat ik vast op het strand. Nu is het in dien tusschentijd eb geworden en wordt het nog moeilijker voor me om weg te komen." „IrVaeht 'Sj" zegt Thijs, „ik zal je wel een handje, helpen." actueele internationale gebeurte nissen brengen een groot deel en misschien wel het meest actieve van de openbare meening in de war. De sceptici hadden nooit willen ge- looven, dat artikel 16 van het Volkenbonds handvest nog eens zou worden toegepast, laat staan tegen een groote natie. En nu het in werking' wordt gesteld tegen een der meest gerespecteerde, geliefde en bewonderde na ties der wereld, wrijven zij, die een groote ondervinding hebben, die de menschelijke na tuur kennen en weten waaraan men zich te houden heeft, in een woord de professionals van het scepticisme, zich de oogen uit en, zon der te begrijpen wat er gebeurt, blijven zij vasthouden aan de gedachte, dat ergens een valstrik is, dat de een den ander bedriegt en zij vragen in het openbaar: „Wie?" Toch is, wat nu gebeurt, betrekkelijk een voudig, en het is ijdel werk het te verklaren door redeneeringen, welke slechts kinderlijk kunnen zijn. Zekere personen beweren, dat de sancties nu zijn toegepast terwijl ze dat in andere gevallen niet werden omdat Enge land de andere volken er toe heeft verplicht. Engeland is een machtige natie en zijn poli tieke kracht is groot. Maar hiertusschen en tusschen de bewering, dat zijn situatie hem -toestaan vijftig naties te verplichten een even onaangenamen als gevaarlijken weg te gaan betreden, is een afgrond welke ieder ver standig mensch moet opmerken. Dat de sanc ties zonder Engeland niet kunnen bestaan, is klaar als de dag. Dat het voldoende voor haar bestaan is, dat Engeland ze wil, is absurl. Wat dan? Wat gebeurd is, is, dat een groot land zich bekeerd heeft tot het systeem der collectieve veiligheid, dat reeds lang de bewuste politiek vormde van talrijke minder belangrijke lan den, dié evenwel toch-een machtige inter nationale kern konden vormen. Het Pact is. eengeschreven wet, aan een in ternationale gemeenschap gesteld. De ge meenschappen zijn natuurlijke phenomenen, onderworpen aan natuurwetten, op dezelfde wijze als de steenen, de planten en de sterren. En toch, iedere 'gemeenschap bezit een natuur wet, welke boven dié geschreven wetten staat, en welke wil, dat een geschreven wet- slechts werkzaam is in die -mate, waarin zij een inte greerend deel uitmaakt van het innerlijke be wustzijn der individuen, die de gemeenschap vormen, waarvoor zij van toepassing moet zijn. Zooals bijvoorbeeld de Prohibitie-wet in de Ver. Staten, de wetten regelende de maxi mum-snelheid of het duel verbiedend in het meerendeel der staten nooit geheel afdoende zijn geweest, omdat de volkeren, aan wie zij moesten worden opgelegd, nooit zoover zijn ge komen, dat zij innerlijk van haar noodzake lijkheid overtuigd waren. Opdat een wet ef fectief zij, is de parlementaire ratificatie dus niet voldoende; zij heeft nog veel meer de ratificatie noodig, welke iedere burger haar in zijn binnenste geeft. Het Volkenbondspaet, geschreven wet van de internationale gemeenschap, heeft die ra tificatie in een groot aantal landen nog' niet verkregen. Tot den allerlaatsten tijd observeerde de meerderheid van het Engelsche volk het van een afstand met een zeker scepticisme, waaruit het echec van alle door Genève van 1931 tot- 1934 gedane pogingen, om een beslissing te krijgen in de ontwapeningskwestie, door het systeem van de collectieve veiligheid, valt te verklaren en, nog meer speciaal, de weigering van de regeering-Baldwin om het Pro-tocol van 1924, voorbereid en goedgekeurd door de regeering HendersonMacDonald, te rati- ficeeren. Hun, die vragen waarom men dan NU de sancties toepast, welke tevoren niet toegepast werden, moet dus geantwoord worden: omdat er zonder medewerking van Engeland geen sancties kunnen zijn, en omdat Engeland nu geloof heeft in de collectieve veiligheid, waarin het tot nu toe niet voldoende vertrouwen had gehad. Om deze voor de internationale evolutie zoo belangrijke verandering in de Britsche hou ding te begrijpen, behoort men tot in onder deelen de houding van het Engelsche volk ten opzichte van den Volkenbond te analyseeren. Twee elkaar tegenovergestelde psychologische krachten beheerschen die houding. De eene is gunstig. Engeland is buiten kijf het land, dat het meest toegewijd is aan het gemeenschaps gevoel. Het Engelsche volk heeft de autonomie uitgevonden, de werkelijke ziel van de liberale democratie; de Engelschman is het, die zich instinctief het beste realiseert, dat de wel begrepen belangen van het individu samen gaan met die van de gemeenschap. Het is bij gevolg het Engelsche volk, dat voorbestemd is het best te begrijpen wat de internationale ge meenschap is en om haar te animeeren met de bezieling van zijn bewonderenswaardig ge meenschapsgevoel. Maar, om van de nationale gemeenschap over te gaan naar de internationale gemeen schap is nog een formidabele sprong noodig, n.l. die over de grens. En het Engelsche volk is nu juist het meest insulair ter wereld, dat is wat zich het sterkste verzet tegen samenwer ken met een vreemde, voor wie in zijn taal het woord „vreemde" een beetje onaangename smaak met zich draagt. Het treft juist NU zoo, dat de gunstige kracht de schaal heeft doen overslaan en dat Engeland, zijn insula- risme bedwingend, gedecideerd de leiding van de evolutie naar het internationale gemeen schapsgevoel heeft genomen, een taak, waar voor zijn nationale aanleg het lijkt te hebben voorbestemd. Die evolutie is in Engeland langzaam en moeilijk verloopen. De voornaamste factor er voor is zonder twijfel geweest de opvoeding, ontvangen door tien jaar internationale poli tiek. Het Engelsche volk is voor die opvoeding het meest geschikt, omdat het intellectueel bescheiden en eenvoudig is. Ieder die van 1921 af tot nu toe van dichtbij het werk van Genève heeft gevolgd, staat verwonderd over de vooruitgang in de houding der verschillende Engelsche vertegen woordigers en als gevolg daarvan in de pu blieke opinie in Engeland. De lange Fransch- Engelsche dialoog over de internationale vei ligheid en de ontwapening, die op een zure en onbegrijpelijke toon, zoowel aan de eene als aan de andere zijde, tusschen Lord Cecil en Viviani is begonnen, is nu van beide zijden hartelijk en veel vruchtbaarder geworden. Zelfs de echecs van de Britsche politiek in den loop van de een of andere vroegere crisis hebben bijgedragen tot de ontwikkeling van zijn opinie en tot de evolutie van zijn regee ring. Het hoogtepunt van zijn binnenlandsche evolutie wordt gekenmerkt door het fameuse plebisciet-, georganiseerd door de Volkenbonds- vereeniging, onder leiding van Lord Cecil, wien men nooit genoeg erkentelijk kan zijn voor zijn burger-moed, nationaal en internatio naal. Dit plebisciet heeft volkomen duide lijk aangetoond, dat de Engelsche publieke opinie het Volkenbondspact gunstig gezind is, het geheele Volkenbondspact en niets meer dan het Volkenbondspact. Voor zoover het dus Engeland betreft, is het Volkenbondspact een levende wet. geworden. De consequentie hiervan is duidelijk. Het meest belangrijke lid van den Volkenbond ziet zich door de uitspraak van zijn volk verplicht het Volkenbondspact toe te passen. Het heeft geen zin met een spottend lachje te beweren, dat het actueele conflict het eigenbelang van het Britsche Imperium raakt. Allereerst, om dat het plebisciet gehouden is, voordat, het conflict ontstaan was. Bovendien, ook als dat zoo was, zou men iets meer ter wereld kun nen wenschen dan te zien, dat terwijl de Volkenbond nog zijn eerste stappen doet het nationale belang samengaat met het in ternationale belang? Het feit blijft bestaan, dat hetzelfde land, hetwelk tien jaren lang wist te ontkomen aan een uitspraak ten gun ste van of zich te verbinden voor een of andere taak met een internationaal karakter, nu zijn actieve en positieve loyaliteit aan de bepalin gen van het Volkenbondspaet. proclameert. Het is de internationale publieke opinie welke nu is geboren, omdat het in dit geval niet om Engeland alleen gaat. De internationale problemen houden dus op èen '.serie,.echecs te zijn, waarvan alleen de groote Staten de partners zouden zijn, zij gaan nu over naar een hooger planvan nu af zullen zij gemeenschappelijke problemen vormen. Het is nu heel duidelijk, dat alle landen tot meewerken werden opgeroepen toen de zaken den status van het conflict bereikten. In de toekomst zal het zoo moeten worden, dat allen gelijkelijk tot samenwerking worden op geroepen wanneer de zaken nog slechts ver- keeren in den status van het probleem. De solidariteit in de sancties houdt in de soli dariteit in de geheele politiek, welke is ge volgd van het ontstaan van het probleem af. En reeds veel zal gewonnen zijn, als men zelfs niets meer wint dan dat! SALVADOR DE MADARIAGA. (Nadruk verboden) RADIO-PROGRAMMA. VRIJDAG 13 DECEMBER 1935 HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 11.3,0—12.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 12.15 Gram. pl. en Schlagermuziek. 2.303.00 en 3.15 Gram. pl. 4.20 Orkestconcert mmv. solisten. 5.00 Le zing. 5.20 Orkestconcert en causerie, 7.00 Be richten, causerie en Gram. pl. 8.00 Berichten. 8.05 Gevar. concert. 9.00 Gram, pl. 9.20 Sym- phonieconcert. 10.05 Hobo-recital. 10.20 Ver volg concert. (Om 10.30 Berichten). 11.00— 12.00 Gram. pl. HILVERSUM IL 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.01 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gram. pl. 11.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. 10.35 Trioconcert. 11.00 De clamatie. 11.20 Trioconcert. 12.00 Gram. pl. 12.30 Orgel en zang. 1.15 Lyra-Trio. 2.00 Om roeporkest (Om 2.50 Boekbespreking). 4.00 Gram. pl. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Gevar. con cert. 7.00 Lezing en Gram. pl. 7.50 Berichten. 8.00 Toespraak. 8.05 Lezing. 8 30 Viool en piano. 9 60 Lezing. 9.30 Gram. pl. 10.00 Tooneelpraatje en declamatie. 10.45 Berichten. 11.0012.00 Gram. pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Populair con cert. 12.50 Dansmuziek. 1.35—2.25 Strijkkwar tetconcert. 4.20 BBC-Midland-concert. 5.85 Po pulair concert. 6.20 Berichten. 6,50 Schütz- concert. 7.10 Lezing. 8.20 Alfredo Campoli Trio. 8.50 Gevar. Programma. 9.50 Berichten, lezing. 10.40 BBC-Orkest. 11.35—12.20 Dansmuziek, RADIO PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Kamermuziek. 4,20 Concert. 5 50 en 8.20 Kamermuziek. 9.05 Operetteconcert 11.051.05 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Concert. 11.20 Werag-kamerorkest. 1.35 Gram. pl. 3.30 Zang, gitaar en cembalo. 4.20 Populair concert. 5.20 Cello, fluit en piano. 6.20 Populair concert. 7 35 Rijkszending. 8.50 Om roeporkest. 10.2011.20 Sted. Orkest Heidelberg. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1 502.20 Gram. pl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Ka mermuziek. 7.05 Gram. pl. 8.20 Salonorkest. 10.3011,20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gram, pl, 12 50 Omroeporkest. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Piano-recital. 5.50 De clamatie en gram. pl. 6,15 Gram. pl, 6.50 Ka mermuziek. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders, 10.30—11.20 Gram. pl.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3