BEVERWIJK. Het geschil met de gemeente Heemskerk. Behandeling door Ged. Staten. Geen overeenstemming bij B. en W. van Heemskerk. Het geschil, dat gerezen is tusschen de gemeenten Beverwijk en Heems kerk inzake de toepassing van artikel 4 van het contract, dat tusschen beide gemeenten gesloten werd voor de leve ring van gas, is Woensdagmiddag in een openbare zitting van Ged. Staten behandeld. Voor de gemeente Beverwijk waren aanwe zig de heeren Mr. H. J. J. Scholtens, burge meester, J. W. A. C. van Loenen, gemeente secretaris, J. J. Bisschop en A. L. van Gro ningen wethouders en voor de gemeente Heemskerk de heeren W. Vreugde, burge meester, H. van Benthem, gemeentesecretaris, J. van Duivenvoorde en J. Henneman, wet houders. De voorzitter van Ged. Staten, de Commis saris der Koningin, gaf een overzicht van de gerezen moeilijkheden. In het in 1927 gesloten contract was o.m. bepaald, dat Heemskerk aandeel zou hebben in de winst, die door het Beverwijksche gasbedrijf zou worden gemaakt. In Heemskerk werd deze bepaling zoo uitge legd, dat ook aanspraak kon worden gemaakt op de winst, die afkomstig was van de gasle vering aan Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Uitgeest, dus van het geheele gebied, dat Beverwijk van gas voorziet. Beverwijk was het daarmede niet eens en was van oordeel, dat deze bepaling slechts betrekking kon heb ben op de gaslevering aan Heemskerk, die aanvankelijk zelfs verlies had opgeleverd Deze kwestie werd aan arbitrage onderwor pen. Heemskerk werd volledig in het gelijk ge steld, Beverwijk werd veroordeeld Heemskerk's aandeel in de volledige winst te betalen en tot betaling in de kosten van het geding. In Heemskerk veranderden na deze uit spraak de meeningen. Beverwijk gaf aan het vonnis geen gevolg. Er werd tusschen partijen geconfereerd, waarbij zij van oordeel waren, dat aan een minn^^ke schikking de voorkeur moest worden ge v De beide gemeentera den namen een b ht tot wijziging van art. 4, waardoor het aandeel in de winst van Heemskerk werd beperkt tot de winst op de gaslevering aan die gemeente. Tevens werd bepaald, dat de gasprijs in Heemskerk dezelfde zal zijn als in Beverwijk. De burgemeester van Heemskerk richtte zich met een uitvoerig schrijven tot Ged. Sta ten, waarin hij vernietiging verzocht van het raadsbesluit, De partijen aan het woord De burgemeester van Heemskerk, de heer W. Vreugde, handhaafde zijn bezwaren tegen het raadsbesluit, dat hij niet in het belang van de gemeente achtte. Het verschil van ge voelen tusschen den burgemeester en de beide wethouders werd veroorzaakt doordat de bur gemeester consequent zijn eenmaal 'ingeno men standpunt handhaafde en dat hij alle verkregen rechten niet wilde prijs geven. De wethouders zijn na het vonnis een andere ge dragslijn gaan volgen. Wethouder Van Duivenvoorde beaamde dit. De wethouders hebben zich afgevraagd of men wel op den goeden weg was, door van Bever wijk te eischen, dat het de winst zou betalen. De wethouder achtte de belangen van de gemeentenaren het meest gediend met een zoo laag mogelijken gasprijs. Wethouder Henneman noemde de. oude bepaling van het contract immoreel, omdat het nooit de bedoeling is geweest, dat Heemskerk zou participieeren in de volledige winst van het gasbedrijf. Van de twee kwa den heeft Heemskerk de minste gekozen, om dat het gevaar niet denkbeeldig was, dat Be verwijk den gasprijs zou verhoogen. Burgemeester Scholtens van Bever wijk heeft de complicaties zeer betreurd, om dat Heemskerk altijd een goede buur was. Dit is het eerste geschil dat ooit tusschen bei de gemeenten is gerezen. Door het voorgestel de compromis is beoogd geen kwestie te ma ken, maar om haar te voorkomen. Tevens is daarin een waarborg gelegen voor een zeer voordeelig gastarief. De Voorzitter maakte de opmerking 'dat men nu net doet, alsof er geen arbitraal vonnis is. Ged. Staten kunnen in de voorge stelde wijzigingen nu nog niet direct het be lang voor de gemeente Heemskerk zien. Wethouder Henneman betoogde nog dat de burgemeester alle gas-aangelegenhe- den behandeld heeft met den heer Elfers, zonder dat daarbij de wethouders tegenwoor dig waren. Nadat de heeren Bomans en Polak nog eenige inlichtingen omtrent de bepaling van den gasprijs hadden gevraagd, deelde de Com missaris der Koningin mede, dat Gedeputeer de Staten in deze zaak later uitspraak zullen doen. OUDERAVOND SCHOOL 4. Maandagavond zal wederom een ouder avond worden gehouden van de openbare lagere school no. 4 De feestelijke avond van Staatspensioen. Succes-avond voor „Nieuw Leven". De eerste feestelijke jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspensioeneering, die gisteravond in het Kennemer Theater werd gegeven, mocht zich in zeer groote belangstelling verheugen. De zaal was geheel bezet toen de voorzitter van de afdeeling, de heer K. Steijn het gebruike lijke openingswoord sprak, waarin hij er op wees, dat het ideaal van den Bond, het pre- mievrij staatspensioen verder dan ooit ver wijderd schijnt te zijn en dat desondanks alle krachten moeten worden ingespannen, om den strijd voort te zetten. De bekende ij veraar voor staatspensioen, de heer De Bruin uit Alkmaar hield na het zingen van het bonds lied een korte propagandarede, waarin hij de aanwezigen krachtig aanspoorde zich bij den Bond aan te sluiten, om naar het voorbeeld, dat Engeland destijds gaf, den levensavond van de ouden van dagen te verlichten. Het geldt hier eenvoudig de strijd voor het recht Boven dien is de naderende Kersttijd geschikt voor een offer. „In Italië" riep spr. uit, „offert men goud op het altaar van moord en brandstich ting, laten wij liever een offer brengen om de ouden van dagen te redden. De drang uit het volk zal het tenslotte moeten doen, Het geldt hier een Christelijk-maatschappelijke daad, het is ernstig werk, want de gedachte „oud en arm" is toch eigenlijk ondragelijk. Spr. stelde in het licht, dat meer offers gebracht moeten worden, dan zal er, zoo besloot hij, kruit zijn, om een bres te schieten in hec Christelijk-regiem, dat de 80.000 ouden van dagen in Nederland onverzorgd achterlaat. De woorden van den heer De Bruin werden met een daverend applaus onderstreept. De Geheelonthouders-Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" gaf daarna een uitstekende opvoering van het bekende blijspel „De Doof pot", waarmede zij ook in het vorige seizoen zooveel succes oogstte. Dit succes was dezen avond zoo mogelijk nog grooter. Alle mede spelenden hebben hun rollen zeer verdienste lijk getypeerd en zorgden voor een prachtig tempo. Er waren eenige veranderingen in de bezetting aangebracht. Zoo speelde nu mevr. JansenKoppenol de rol van Frau Kranz. Zij. wist, haar uitbeelding zeer goed vol te hou den en toonde ook een goed begrip van haar rol te hebben. De heer Pais was bijzonder op dreef als de gulle en joviale planter, die een ware revolutie teweeg brengt in het gezin van de oer-conser- vatieve Cornelia. De heer J. v. d. Mey was goed als Beukers en de heer J. v. d, Mey was nieuweling in deze bezetting leverde ver dienstelijk spel als Job. De hoofdrollen waren zooals bij de vroe gere opvoering bezet. Mevr. Schelvis prachtig als Cornelia en bijzonder goed in haar samen spel met Jozef, een rol, waarvan de heer L, Pesch een buitengewone creatie maakte. Mej. M. van Helden als Marietje en mej. De Dood als tante Ohrisje pasten zich daarbij heel goed aan. Het publiek heeft zich kostelijk met deze genoegelijke familiegeschiedenis vermaakt. Herhaalde malen daverden de lachsalvo's door de zaal, zoodat de spelenden nu en dan niet aan het woord konden komen, wel een bewijs dus, dat men zich uitstekend ver maakte. Onder luide toejuichingen ontvingen de da mes van de vereeniging bloemen. De heer K. Steijn sprak een dankwoord en bracht hulde aan „Nieuw Leven", dat op een succesvol optreden kon terugzien evenals haar leider de heer G. Berghuis, die de regie voerde. Heden, Donderdagavond wordt deze voor stelling voor de tweede groep leden herhaald. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S. Het Luxor Theater vertoont van af a.s. Vrijdag als hoofdnummer de operettefilm „De Zigeunerbaron" De hoofdrollen worden ver vuld door A-dolf Wöhlbruck, Hansi Knoteck, Fritz Kampers en Gina Falckenberg. De twee de hoofdfilm is de spannende spoorweg-sen satie „De Dieselexpress" met Sally Blane en Charles Starrett. In het Kennemer Theater zullen de bezoekers kunnen genieten van het voortreffelijke spel van het „love team" Joan Crawford en Clark Gable in de prachtige film „Geketend", een rolprent, die uitmunt door goede regievoering en een boeienden inhoud. Liefhebbers van een vroolijke sensatiefilm kunnen voorts hun hart ophalen aan „Sensa tie in het Warenhuis" met Fritz Schulz, Olly Cebauer, Rosie Barsony en Felix Bressart. ROOMSCHE SPORTBELANGEN. De vereenigingen tot behartiging van de Roomsche Sportbelangen, zal in samenwer king met de R.K. Sportvereeniging D. E. M. in de groote zaal van het K. S. A.-gebouw in den loop van de maand Januari een feestavond geven voor leden en introducé's. WANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS". De Wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" zal a.s. Zondag deelnemen aan den marsch over 35 K.M., georganiseerd door de H. W. S. V. „De Vierdaagsehe" te Haarlem. De Beverwijksche wandelaars, die Zondagmorgen om 10 uur van af het gebouw „Olympia" aan den Kinderhuissingel te Haarlem starten, ver trekken om 8.30 per fiets of te 8.36 per trein uit Beverwijk. Op 8 Februari 1936 zullen de Voortrekkers een propagandavergadering houden met een bekende autoriteit op het gebied der Wandel- rrv"t als spreker. Het overzicht van de groenten- veiling. Het verloop van den handel bevredigend. Al beginnen de aanvoeren zoo geleidelijk te verminderen, wat eigenlijk voor dezen tijd een gewoon verschijnsel is, toch is de markt geregeld nog van verschillende groenten- soorten behoorlijk voorzien. De veiling van Woensdag maakt weliswaar een uitzondering, omdat op dien dag het aanbod belangrijk begint in te krimpen, maar vroeger was het de gewoonte dat deze marktdag omstreeks einde December tijde lijk werd uitgeschakeld. De handel was in de afgeloopen week voor de meeste produc ten niet ongunstig en er bestond geen reden tot klagen over belangstelling. Nog altijd bleef de aanvoer van andijvie den boventoon voeren en was geregeld iederen dag ruim schoots vertegenwoordigd. Doordraaien komt niet meer voor. De noteeringen liepen naar soort uiteen van 2060 ct. per kist. Spinazie blijft ook nog steeds van de par tij, ofschoon toch ook het. aanbod snel ver mindert. Voor dit product werd naar kwali teit van 45—75 ct. per kist betaald. Sla werd verhandeld voor 2040 ct. per kist. Oogenschijnlijk zijn -die prijzen niet hoog doch het product laat nog al wat te wenschen over en van goede kwaliteit is na tuurlijk thans geen sprake. Bospeen bleef dezelfde prijzen van vorige week handhaven nl. van 812 ct, per bos. terwijl ook voor wasohpeen de prijs ongewij zigd bleef namelijk naar soort van 751.30 per kist. De spruiter.handel kon zich weer in een williger stemming verheugen, zoodat dit de prijzen weer ten goede kwam. De gemiddelde noteeringen waren naar soort van 1216 ct. doch soms kwamen nog weer eens uitzonde ringen voor van enkele centen per K.G. hoo- ger. Boerenkool had in de afgeloopen week een vluggen handel en maakte dan ook be hoorlijke prijzen. De noteeringen varieerden zoo ongeveer van 5065 ct. per kist. Het aanbod van tomaten is niet groot meer. Voor goede kwaliteit is echter nog al belangstelling. De prijzen schommelden deze week naar soort van 1024 ct. per K.G. Schorseneeren komen weinig meer voor. De prijzen waren naar kwaliteit van 513 ct. per K.G. Prei was ondanks de groote aanvoeren voor behoorlijke prijzen te verkoopen en het zijn vooral de goede soorten, die een vluggen afzet vinden. De noteeringen wisselden naar soort van 412 ct. per bos. Voor knollen stonden de prijzen standvas tig naar soort op 25 ct. per stuk. Bloem kool komt weinig meer voor. Van het aan gebodene werd voor de beste soorten zoo on geveer van 1012 ct per stuk betaald. In den aardappelhandel is de stemming gedrukt. De prijzen zijn laag en de afname bepaalt zich nog tot kleine kwantums. In de f rui taf deeling is het aanbod thans beperkt tot enkele partijen appelen en pe ren, waarvan de soorten voor tafelgebruik iets beter in prijs zijn, terwijl de z.g.n. keu ken- of stoofsoorten nog aan geen hooge prij zen kunnen komen.. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 11 December 1035. Spinazie per kist f 0.450.60. Waschpeen per kist f 0.700.90. Boerekool per kist f 0.450.55. Andijvie per kist f 0.250.55. Wortelen per bos f 0,07—0.10. Peterselie per bos-f 0.020.04. Selderie per bos f 0.020.03. Prei per kist f 0.04—0.09. Tomaten per K.G. f 2,70—2.80. Uien per K.G. Aardappelen per K.G. f 0.020.03. Wortelen per K. G. f 0.02. Spruiten per K.G. f 0.100.13. Knollen per stuk f 0.020.06. Roode kool per stuk f 0.030.08. Gele kool per stuk f 0.020.06. Groene kool per stuk f 0.030.05. HET NIEUWE BADHUIS. Het nieuwe badhuis van het Witte Kruis zal Zaterdagmiddag, na de officieele opening, van 4.30—9 uur en Zondag van 2—5 uur te bezich tigen zijn. De leden van het Witte Kruis kunnen van deze gelegenheid gratis gebruik maken, niet-leden behoeven slechts een be drag van tien cents te offeren, om de resul taten van zooveel gemeenschappelijken ar beid te kunnen bewonderen. HEEMSKERK. KOSTELOOZE INENTING. Op Woensdag 18 December 1935, 'smid- igs van 12 uur zal ten huize van Dr. Ypma, Kerklaan 9, alhier, gelegenheid wor den gegeven tot kostelooze inenting of her- inenting. DONDERDAG 12 DEC. 1935 crisiscomité hulp te vragen bij den aankoop van meststoffen. Een opgaaf van de benoodigde mest- en landoppervlakte wordt in verband daarmee spoedig bij het bestuur ingewacht. Door den heer v. Leeuwen werd dan behan deld: „Het inkuilen van gras". De methode, die hierbij werd aangegeven, week geheel af van de hier gebruikelijke, dooh geeft de volle voedingswaarde aan het ingekuilde gras. Met ïroote belangstelling werd liet betoog van den leer v. Leeuwen gevolgd. Bij de rondvraag werd de -mogelijkheid be pleit, dat van regeeringswege steun verleend wordt niet alleen op het product doch ook per H.A. Als lid van de provinciale commissie voor de steunverleening beantwoordde de heer Jac. P. Nijssen den vrager en gaf daarbij te kennen, dat deze voorgestelde steunverleening absoluut niet kan en zal verstrekt worden. WIJK AAN ZEE EN DUIN KERSTFEEST VAN DE ZONDAGSSCHOOL. Donderdag 26 December 's middags 4 uur zal in 't Kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente het Kerstfeest voor de kinderen van de Zon dagsschool gevierd worden. Hierbij zal de heer D. J. Haspels, hulpprediker der Ned. Herv. gemeente, het Kerstverhaal doen. PERSONALIA. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. heef' den heer D. J. Haspels voor 't tijdvak 1 Ja nuari31 December 1936 herbenoemd als hulpprediker dezer gemeente. SANTPOORT. EEN MINDER PRETTIGE TOESTAND. Al sinds langen tijd wachten de bewoners van den Velserbroekweg op doortrekking va a dezen weg tot aan de Hoofdstraat. Gistea'en is de toestand nog even minder prettig gewon den dan hij reeds was. Kon men tot dusver, zij 't dan ook vaak door een modderpoel, nog de Hoofdstraat bereiken, thans heeft de eigenaar van het perceel grond, dat de Velser broekweg van de Hoofdstraat scheidt, een soort van prikkeldraadversperring opgericht, zoodat de aanwonenden slechts via Westlaan of Beekvlietstraat het dorp kunnen bereiken. Bovendien wordt het perceel bouwgrond nog „versierd" met allerlei bouwmaterialen, die als een chaos dooreen ligt. Neen, een fraaien aanblik biedt dit deel van ons dorp niet. Naar we vernemen, is een en ander een ge volg van het feit, dat bedoelde eigenaar en het gemeente-bestuur niet tot overeenstem ming kunnen komen. LAND- EN TUINBOUW-BOND. Deze organisatie vergaderde in café „Ro- zenstein". In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter, de heer F. Heeremans in het bijzonder den heer v. Leeuwen, hoofd der R.K. School en landbouwonderwijzer, die een cau serie zou houden over het inkuilen van gras. Voorts memoreerde de voorzitter de instel ling der regelingscommisse door het ministerie vaiij landbouw. De taak dezer commissie is te streven naar een ordening, zooals reeds in „Rerum Novarum" is aangegeven en waarbij als eerste, eisch geldt,, dat. een ieder georga niseerd is. Als lid der Commissie XXII van de landbouwcrisis organisatie deed de voorzit ter hierna nog eenige mededeelingen, omtrent den arbeid dezer instantie, waarbij vooral tot uiting kwam, hoe weinig begrip bij boer en tuinder aanwezig is omtrent deze instelling. Het ongeorganiseerd zijn werkt ook hier fnuikend. Een kort verslag werd voorts gegeven van den arbeid der commissie, ingesteld om de ontwatering dezer streek tegen te gaan. In verband met de slechte uitkomsten dei- bedrijven werd besloten aan het plaatselijk Zeer hooge boetes geëischt na ongeluk bij 't Zand. Haarlemsche auto op 30 Augustus in het kanaal gereden. Twee dooden. Op klaarlichten dag botsten op 30 Augustus op den Rijksweg te 't Zand bij Den Helder twee auto's dermate tegen elkander, dat een van beide wagens, uit Haarlem, in het Noord- Hollandsch Kanaal terecht kwam en twee van de inzittenden, de 71-jarige wed. Tröer en de 12-jarige Henry van der Wacht uit Haarlem, verdronken. Beide automobilisten, een 61-jarige uit Den Helder en een 22-jarige uit Haarlem, hadden zich voor de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar voor het gebeurde te verantwoorden. Hen was ten laste gelegd, óat zij door roekeloos rijden schuldig waren aan den dood van de beide slachtoffers van het ongeluk. Uit de verklaringen van den getuige-deskun- dige Luit. van der I-Iulst bleek, dat de Haar lemmer met zijn spatschermen 17 c.M. over de punaises, die de helft van het wegdek aan geven, had gereden, terwijl de ander, van wien verschillende getuigen verklaarden, dat hij een rustig rijder was, 1 c.M. over de punaises had gereden. De heer en Mevrouw Biele uit Haarlem, die in de in het kanaal geraakte auto hadden gezeten en door het open dak van de auto gered waren geworden, verklaarden echter pertinent, dat hun auto steeds voldoen de rechts had gereden. Mevrouw Biele verze kerde zelfs, dat zij gezien had, dat de andere auto slingerend op hen afkwam, zoodat zij den indruk kreeg, dat die auto niet in orde was. of dat de chauffeur iets mankeerde, zoo dat zij een ongeluk vreesde. Het onderzoek had echter uitgewezen, dat het stuur van deze auto niet in orde was. De Officier van Justitie, Mr. van der Feen de Lille, stelde zich op het standpunt, dat het ongeluk te wijten was aan het roekeloos, on verantwoordelijk rijden van beide autobestuur ders. Hij vorderde tegen den chauffeur uit Haarlem een geldboete van f 200 of 60 dagen hechtenis en tegen den ander f 300 boete of 30 dagen hechtenis en tegen beide verdachten intrekking van hun bevoegdheid voor het be sturen van motorrijtuigen voor den tijd van een jaar. De verdedigers, Mr. Volkers uit Amsterdam en Mr. Judell uit Bergen, vroegen vrijspraak voor hun cliënten, aangezien h.i. het wettig bewijs van hun schuld niet was geleverd. Uit spraak 18 December. HOUTMAGAZIJN AFGEBRAND. Woensdagmiddag te omstreeks drie uur is' het houtmagazijn van den heer Hoofs, gelegen nabij het station te Lutterade, totaal afge brand. Behalve een groote voorraad hout en an dere bouwmaterialen gingen een vrachtauto en enkele machines in de vlammen op. De politie-brandweer slaagde erin de belendende perceelen te behouden. De heer Hoofs, die een poging deed om nog het een en ander te redden, liep daarbij ern stige brandwonden op aan beide handen. De brand is vermoedelijk ontstaan tijdens het vullen van de auto met benzine. Verzeke ring dekte de schade. De dagelijksche doode in Amsterdam's verkeer. Autobus overrijdt bejaard heer. MACHINES VERVANGEN MENSCHEN. Dit is een machine, die menschenhanden vervamgt. Want tenminste even goed als tot nog toe de arbeiders 't deden, werkt deze katoen-pluk- machine. In een uur plukt zij1200 pond. En.een mensch kan in een heelen dag slechts 90 pond bij elkaar plukken. Een zeer ernstig ongeluk, waarbij een doode te betreuren is, is Woensdagavond te kwart voor negen gebeurd bij het Weesper Poort Staten. Een 63-jarige heer, die vergezeld was van zijn zoon, wilde daar in een gemeentelijke autobus van lijn K stappen. Volgens ooggetui gen had zijn zoon zich reeds voor hem in de bus begeven en wilde hij volgen, toen het veor- tuig zich in beweging zette. Hij kwam daar door te vallen en geraakte onder de wielen. Hij werd zoo ernstig gekwetst, dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. De Geneeskundige Dienst heeft het stoffelijk overschot van het slachtoffer, dat op het Voltaplein woonde, naar het Binnengasthuis vervoerd. Volgens andere getuigenverklaringen zou de bus reeds rijdende zijn geweest, toen de heer wilde instappen. De politie van het bureau Linnaeusstraat stelt naar de schuldvraag een onderzoek in, hetgeen uiteraard door de tegen strijdige verklaringen over dit droevige onge luk, er niet gemakkelijker op wordt. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine 11 v. Vancouver te Rotterdam. Leerdam 11 van Rotterdam te Velsen. Delftdijk Vancouver n. A'dam 10 te Londen. Nictheroy 7 van Liverpool te Seattle. Statendam 10 van Rotterdam n. New-York. Nogoya Barry naar Vancouver 9 v. Cristobal. HALCYON LIJN. Stad Zaandam R'dam n. Bagnoli 9 v. Oran Maasbrug 12 (4 n.m.) van Narvik te Vlaar- dingen verwacht. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ajax 10 van Danzig naar Kopenhagen. Ariadne 10 van Aarhuus naar Gdynia. Aurora Valencia naar Rotterdam pass. 11 (8 v.m.) Wight. Barneveld 8 van Paita naar Guayaquil. Hebe 11 van Rotterdam te Amsterdam. Hermes 10 van Alexandrië te Piraeus. Orpheus 10 van Bilbao naar Santander. Simon Bolivar 10 v. Barbados n. Amsterdam. Theseus 10 van Kopenhagen te Setttin. Breda Amsterdam naar Chili 9 van Cristobal. Trajanus Rotterdam naar Jaffa 9 (5.27 n.m 50 mijl Z.O. van Land's End. Amazone Amsterdam naar West-Indië 10 (9.1 v.m.) 65 mijl Z.O. van Land's End. i^LLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 9 te Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland (thuisreis) 13 (4 v.m.) te IJmui- den verwacht. Waterland (thuisreis) 10 van Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja (uitreis) pass. 11 Sagres. Djambi (thuisreis) 11 van Padang. Kota Nopan (thuisreis) pass. 10 Gibraltar. Sibajak (uitreis) 11 van Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 10 van Montevideo. Alwaki 10 van Rotterdam te Buenos-Ayres. Alphacca 10 van Hamburg naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van Sint Aldegonde 11 van Batavia naar Amsterdam. Johan de Witt (thuisreis) 11 te Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Hector Japan naar Rotterdam p. 10 Perim. Polydorus A'dam n. Batavia 11 v. Padang. Menestheus Japan n, R'dam 11 v. Singapore. Aeneas Japan naar Rotterdam 10 van Kobe. Glenamoy Dairen n. R'dam 9 v. Singapore. Achilles Japan n. R'dam vertr. 14 v. Londen. Phrontis Batavia n. A'dam 11 van Havre Peisander Tsingtao n. R'dam 11 v. Londen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 10 van Las Palmas. Aanvoer cellulose. Met het Zweedsche stoomschip Embla is van Sundsvall een lading cellulose voor de pa pierfabriek 'aangekomen. Houtvaart beëindigd. Het Nederlandsche stoomschip Trompen berg heeft de houtvaart in dit seizoen be ëindigd en vertrok in ballast naar Aalborg om aldaar een lading cement in te nemen voor overzee. AANGEKOMEN. 10 December: Sirius s.s. Skoghall Embla s.s. Sundvall 11 December: Texelstroom s.s. Liverpool Hebe s.s. Valencia Valverda s.s. Curacao Earlspark s.s. Rotterdam Hamdale s.s. Ibicuy Leerdam s.s. Rotterdam VERTROKKEN. 10 December: Colleville s.s. Rotterdam. Beijerland s.s. Blyth Flandria s.s. Rotterdam Norna s.s. Otterbacken Leeuwarden s.s. Londen Trompenberg s.s. Aalborg 11 December: Rijnstroom s.s. Leith IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip Leerdam is in ballast van Rotterdam aangekomen om bij de Hoogovens een lading ijzer in te nemen en daarmede via Rotterdam naar de Veereenigde Staten te vertrekken. IJsberichten. De scheepvaart naar Tornea en Uleaborg kan voor dit jaar als gesloten worden be schouwd. Van Brahestad is het laatste stoom schip vertrokken en kan ook daar de scheep vaart als geëindigd worden beschouwd of schoon de ijsgang daartoe geen aanleiding zou geven want het vaarwater is nog ijsvrij. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 December. Ondertrouwd 11 December: W. C. Jongh en J. Hopman; J. M. Willemsen en A. Sigal; C. Fr/ce en J. K. Langkamp; C. Knegtmans en A. W. van Hartskamp; J. J. Cornelissen en Z. Visser. Getrouwd 11 December: H. J. van Bakkum en M. J. Derks; M. A. van der Linden en G. Kruithof; I. J. Jongsma en R. Franke; C. K. Hello en E. Poelman; D. A. van Weert en A. Wijnands. Bevallen 8 December: H. J. SanbergTel- man, d.; 10 December A. WagenaarRade maker, d. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DONDERDAG 12 DECEMBER. Schouwburg Jansweg: Cabaretrevue „De Lach". Optreden van Sealtiel, koning der zak kenrollers. 8.15 uur. Gebouw Protestantenbond: „De zeven won deren van Zuid-Afrika" (filmwerk). 8 uur. Luxor Sound Theater: „De uitgeworpene". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Suikerfreule" voor de derde week geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Shirley Temple in „Hartedief". Op het tooneel: Anny Myra, Musical Wonder Star. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Episode" geprolon geerd. Op het tooneel: 3 Old Maids, Harmony Song. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geo - werkdagen van V - -3 uur, behalve lags. Toegang vrij. VRIJDAG 13 DECEMBER. Stadsschouwburg: Concert door het Royal Welsh Ladies Choir. Bioscopen nieuw programma.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5