DE BILT De Loterij door Alle Eeuwen VERWACHT WORDENDE SCHEPEN1 ID ONDERDAG 12 DEC. 193. Schip verm, aankomst Laatste bericht Armuru AmsteUand Ameland Altona Aurora Agamemnon Alcor Ajax (Ned.) Agnita Aludra Bennekom Barneveld Bloemfontein Boskoop Bodegraven Boschfontein Cordillera Calypso Enggano Eurymedon Euterpe Fauna (Ned) Fagerbro Feodosia Grootekerk Gaasterkerk Gera Harpalyce v. Constitution Halle Ned. Indïë Hermes Alexandrië Bilbao (v. IJm.) Buenos Aires Rosario Ned. Indië Midd. Zee Barcelona La Plata Gdynia Bay Town West Afrika Chili Chili Zuid Afrika Chili Hamburg Beira West. Indië Hamburg Batavia Batavia Bordeaux ^idd. 7ee Rotterdam Mexico Tapan Tanan Ned. Indië Johan de Witt Batavia Laurent Meens Myrmidon Mel am pus M. v. St. Aldegonde Mirach Maaskerk Montferland Mount Athos Martha Halm Marne Navarra Nijkerk Naumburg Orestes Oberon Phrontis Phrygia Pan Norway Polyphemus Poseidon Poelau Bras Pluto (Ned.) Reggestroom Randfontein Rhea (Ned.) Saleier Saturnus Sirrah Soesterberg Stuyvesant Salabangka Skrunda Sembilam Simon Bolivar Soar Smidovitch Tuapse Batavia H°mhurg *tetavia 0-ii«nns Aires w. Afrika Hamburg T q n'ota R.f teö Parijs St Pabnllo (v. IJm.) Afrika Ned. Indië Alexandrië Hamburg ^atavia Mexico ruba Rata via Alexnndrië T-rs>mburg Gothenburg Tawali Triton Tarakan Telamon Theseus Uckermark Ulysses Vesta (Ned.) Vulcanus Waterland Woensdrecht West Afrika 7. Afrika Venetie Batavia a levandrië T.a Plata ■^K-kom "tect Tndië Tii!at,.iaD T enhiPTad N*d. Indië Wf-ct. Indië T-a Plata Leningrad Ned. Indië Alexandrië Hamburg Midd. Zee Stettin Ned, Indië Alexandrië Venetië Hamburg Leningrad Buenos Air Constantza Buenos Aires 13 Dec. 18 Dec. 15 Jan. 12 Dec 15 Dec. 15 Dec. 20 Dec. 29 Dec. 12 Dec. 22 Dec. heden 13 Jan 16 Dec. 19 Jan. 17 Dec 13 Dec. 22 Dec. 12 Dec. 15 Dec. 13 Dec 15 Dec. 23 Dec. heden 21 Dcc. 13 Dec. 18 Jan. 20 Dec. 22 Dec. 23 Dec. heden 23 Dec. 17 Dec. 19 Dee 20 Dec. 27 Dec. 24 Dec. in lading. 6 Dec. van Las Palmas. 3 Dec. van F. Noronha. 7 Dec. van Colombo. 10 Dec. van Dungeness 9 Dec. van Gibraltar. 7 Dec. te Rosario. 10 Dec. van Danzig. 23 Nov. vertrokken. 12 Dec. te Freetown. 3 Dec. van Curasao. 8 Dec. van Paita. 10 Dec. te Duinkerken. 8 Dec te Valparaiso, in lading. 10 Dec. vertrokken. 9 Dec. van Port Limon. 12 Dec. van Cartagena. 7 Dec. van Belawan. 7 Dec. van Perim. 9 Dec. van Perim. in lading. 9 Dec. van Aliaga. 12 Dec. vertrokken, vertrekt 14 Dec. 9 Dec. van Jaffa. 9 Dec. te Hongkong. 4 Dec. van Singapore. 5 Dec. van St. Vincent. 6 Dec. van Macassar. 10 Dec. te Piraeus. 11 Dec. van Genua. 7 Dec. van Gibraltar. 8 Dec. van Pt. Said. 11 Dec. van Bremen. 11 Dec. van Batavia. 3 Dec. te Bajada Grande. 9 Dec. van Dakar, vertr. 14 Dec. in lading, in lading. 10 Dec. vertrokken. in lading. 9 Dec. te Hamburg. 8 Dec. van Alexandrië. 10 Dec. te Constantza. in lading. 11 Dec. van Havre. 7 Dec. van Trinidad. 24 Nov. vertrokken. in lading. 9 Dec. vertrokken in lading. in lading. 8 Dec. te Hamburg. 6 Dec. van Nombassa. 11 Dec. te Catania. 5 Dec. van Pt. Said. 27 Nov. van Cavalla. 7 Dec. te Santa Fé. 7 Dec. te Trangsund. 2 Dec. v. Parimaribo. in lading, in lading. 4 Dec. van Macassar. 10 Dec. van Barbados. 4 Dec. te Villa Constitution, in lading. 8 Dec. van Sabang. 5 Dec. van Piraeus. 7 Dec. te Aalborg. 8 Dec. van Napels, vertrekt 14 Dec. 3 Dec. te Barcelona. 10 Dec. te Pyraeus. 9 Dec. van Palermo in lading. in lading. 10 Dec. van Bahia. 8 Dec. van Stamboul. in lading. VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Papierfabriek Hoogovens Zweedsch Nederl. Embla Leerdam Sundsvall Rotterdam cellulose ledig IJMUIDEN. MARKTPRIJZEN van Donderdag 12 December. Tartmt per K.G. f 1.30—f 1.10 Tongen per K.G. f 1.15f 0.90 Groote schol per 50 K.G. f 21f 17 Middelschol per 50 K.G. f 22—f 17 Zetschol per 50 K.G. f 23—f 18 Kleine schol per 50 K.G. f 20—f IC Schar per 50 K.G. f 10.50—f 3.80 Tongschar per 50 K.G. f 31—f 20 Vleet per stuk f 3f 0.70 Kleine poon per 50 K.G. f 10f 5 Groote schelvisch per 50 K.G. f 27f 23 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22—f 17 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17.50 -f 14. Kleine schelvisoh per 50 K.G. f 12.50—f 5 Kabeljauw per 125 K.G. f 50—f 24 Groote gullen per 50 K.G. f 13f 10.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 10—f 5.50 Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 2.55 Makreel per 50 K.G. f 14—f 11 Heilbot per K.G. f 0.90r-f 0.50 Leng per stuk f 1.90f 1.20 Koolvisch per stuk f 1.15f 0.23 Versche haring per kist f 12f 9.80 BESOMMINGEN. Trawlers: Clazina Luther IJM 59 410 manden f 2480. En Avant IJM 8 365 manden f 2550. Eendracht IJM 117 290 manden f 2190. Liesbeth Betty IJM 183 310 manden f 2330 Bruinvisch IJM 97 75 manden f 1600. Reiger IJM 106 65 manden f 1400 Kotters: A 11 f 630: FN 255 f 740; E 111 f 950: E 404 f 890; E 503 f 860. Besommingen van drie loggers en 4 ha- ringloggers nog niet bekend. BEVERWIJK HEEMSKERK HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente geschieden op 24 en 25 Februari 19?B KINDERFEEST „PLAN WEST". Woensdagamorgen is in het Kennemer Theater het jaarlijksche Sint Nicolaasfeest ge houden van de winkeliersvereeniging Plan West. De groote zaal was tot de laatste plaats bezet, toen Sint Nicolaas in gezelschap van zijn knecht begroet door een juichende kinder schare zijn intrede deed. Nadat Sint Nicolaas de jeugd had toegesproken werd een uitste kend verzorgd programma afgewerkt. Met stijgend succes traden achtereenvolgens op: René van Duinen met zijn marionettentheater, de rekenende hond Robbie en een muzikale clown. Groote belangstelling werd ook aan den dag gelegd voor de fantastische verrichtingen van de twee zeepbellen-jongleurs. De kinderen hebben zich uitstekend met het gebodene vermaakt. Zij werden bovendien nog rijkelijk op versnaperingen onthaald, zoodat dit kinderfeest nog lang in hun herinnering zal voortleven. Voor de winkeliersvereeniging Plan West was het intussclien een uitstekend slot van de door haar in den Sint Nicolaastijd gevoerde reclamecampagne. PERSONALIA. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. de Vries, thans stationschef te Wormerveer, is be noemd tot stationschef 1ste klasse B. en in verband met deze promotie overgeplaatst naar Zaandam. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 11 Dec. 1935. Spinazie per kist 50—60 cent. Andijvie per kist 2550 cent. Koolrapen per zak f 1.10f 1.50. Wortelen per K.G. 3V:> cent. Bieten per K.G. 4V2 cent. Aardappelen, klei. per K.G. 35 cent. Spruitjes per K.G. 8—14 cent. Boerenkool per bak 50—70 cent. Roode kool per 100 f 6f 12. Savoije kool per 100 f 4f 10. Bloemkool per 100 f 6f 15. Uien per kilo 3 cent. Prei per bos 512 cent. Pieterselie per bos 5 cent. Selderie per bos 4V2 cent. Appelen per kilo 922 cent. Peren per kilo 9—32 cent. Druiven pér kilo 37 cent. Brusselsch lof per K.G. 15 cent. meldt: Hoogste barometerstand 779.9 m.M. Karlstadt. Laagste barometerstand 754.7 m.M. Ingö. en voorspelt: Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen sneeuw. Lichte vorst des nachts. Overdag om het vriespunt. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt aan alle posten: At- tentieseïn neer. Barometer Hedenmorgen 9 uur 770 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 40 F. Laagste heden nacht 33 F. Hoogste heden 34 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENJdUiö Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 4.59 uur; n.m. 5.15 n.m. Zaterdag v.m. 5.41 uur; n.m. 5.59 uur. Poging tot diefstal voor de rechtbank. Van wie was de gevonden pet? Een 36-jarige man heeft in den laten avond van 16 October in IJmuiden een ruit van een smederij gebouw aan de Haringkade kapot geslagen, waarna hij met drie breek ijzers een brandkast in het kantoor heeft bewerkt en een andere beschadigd. In zijn breekpogingen was hij echter ge stoord. Een getuige had de kapotte riut gezien en was naar binnen gegaan, waar hij de vernie ling zag en ook een pet vond, die hij herken de als die van den verdachte, die hij er mee had zien loopen. Op een trawler, waarop R. vertoefde, werd geen pet van hem gevonden, hij zelf kon haar zelf ook niet vinden. De verd. herkende ter terechtzitting de door getuige gevonden pet niet. Deze was grijs en hij had een pikzwarte pet, naar hij zeide. Hij was volkomen onschuldig. Een der diretceuren van de machine- en scheepssmederij bevestigde de vernielingen en verklaarde, dat niets was vermist uit de bewerkte brandkast. Een derde getuige, een mede-directeur, had uit zijn kamer in het gebouw een aange broken pakje pijptabak vermist. Een pakje van precies dezelfde soort en afmeting was aan boord van den trawler gevonden in het voorlogies waar verd. had geslapen. Ver. meende, dat anderen het er neer zou den hebben gelegd. De president vond dit wel zeer toevallig. Een andere getuige, die werd gehoord, had op den avond van 16 October in het smederij- gebouw geluid van het slaan op ijzer gehoord, wat' hem gezien het late uur vreemd leek. Hij was eenigen tijd bij het gebouw gebleven en was toen naar huis gegaan, waar hij het aan zijn vader vertelde, die het aangaf. Verd. wist niets van dit geluid af. Hij had in verschillende café's vertoeft en was toen naar de trawler gegaan. De vader van den vorigen getuige was na het aan geven gaan kijken bij de smederij. Hij was verd. toen tegengekomen, die hem had ge groet, wat in zeven jaar niet was gebeurd. Volgens getuige had verd. zonder hoofddeksel geloopen, verd. zeide met een fiets naar den trawler te zijn gegaan. Mr. Stric kvan Linschoten vond dit alles zeer bezwarend, maar verd. bleef ontkennen. De zesde getuige had verdachte des middags met een pet zien loopen, als die, welke op de groene tafel lag. Verd. bleef zeggen, dat hij niets wist, ook niet van de inbraak in de Vis- scherijschool, waarbij vingerafdrukken zijn gevonden van verdachte. De officier wees op de bezwarende vondsten van pet en tabak en de verklaringen van ge tuige. Hij achtte het bewijs geleverd. De repu tatie van verd. is slecht, hij heeft al elf keer diefstal gepleegd. De officier eischte twee jaar ;evangenisstraf met aftrek van preventief. De raadsman van verd., mr. H. J. Pot, was van meening dat de poging tot verbreken van de brandkast niet strafbaar was, mede door dat verd. na het cafébezoek waarschijnlijk niet geheel nuchter was. Alleen de diefstal van het pakje tabak zou misschien te bewijzen zijn. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 23 December. Uitspraken van de Rechtbank. Brandstichting te Bloemendaal. Donderdag 28 November stond voor de Haarlemsche Rechtbank terecht een Bloemen- daalsche bakker, die verdacht werd op 19 September j.l. zijn woning aan den Bloemen- daalschen weg in brand te hebben gestoken. De verdachte, die veel berouw toonde, be kende. De Officier van Justitie eischte an derhalf jaar gevangenisstraf. De verdediger, Mr. L. G. van Dam, vroeg een voorwaardelijke a-af. De rechtbank veroordeelde den bakker he denmorgen tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Diefstal van een fiets. Tegen een man, die hier een fiets gestolen had, eischte de Officier veertien dagen ge leden acht maanden gevangenisstraf met af trek der voorloopige hechtenis. Mr. Van Dam had voor dezen 18-jarigen verdachte, die nog nooit veroordeeld is, een voorlichtingsrapport en verdachte zelf vroeg een voorwaardelijke straf. De rechtbank wilde eerst een reclasseerings- rapport inwinnen en schorste de zaak tot nadere behandeling. Poging tot doodslag. Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 44-jarigen man, gedeti neerd in het Huis van Bewaring te Haarlem en wonende te Haarlem die op 29 Novem ber terecht heeft gestaan wegens poging tot moord op zijn gewezen echtgenoote, gepleegd in den nacht van 31 Augustus op 1 September in het Hofje bij de Amsterdamstraat. De Officier had 5 jaar gevangenisstraf ge- eischi. De verdachte werd door de Rechtbank schuldig verklaard aan poging tot doodslag en veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd, doorgebracht in preven tieve hechtenis. door Henry A. Th. Lesturgeori. De loterij in Engeland. De directie van de Engelsche loterijen zou zonder spot het devies „Sic itur ad astra" kunnen voeren (Zoo komt men tot eer en aan zien). Want de grootheid van Engeland en het aanzien van een wereldstad als Londen is voor een niet gering deel te danken aan de loterij Laten we dadelijk, tot eer van de Engelschen zeggen, dat ze door de eeuwen gegokt hebben met de grootheid van hun land meer als doel dan uit persoonlijk winstbejag. De Britten heb ben het als een nationale eer beschouwd om hun loterijen te doen slagen. Pas in 1569 verscheen de eerste loterij in Engeland en onder de regeering van Koningin Elisabeth werd ze meermalen herhaald om den Staat ter hulp te komen. In heel Engeland wer den dan affiches aangeplakt, waarop een beeld van Londen en een van de Sint-Paul- Kathedraal, daarboven de Engelsche kroon en er onder het doel waarvoor de gelden zouden worden besteed. Meestal was het voor haven werken. Het hoofdlot was 5000 pond. waarvan 3000 in specie werd uitbetaald en de rest in zilver vaatwerk, tapijten of kleeren. Dat het succes groot was moge wel hieruit blijken dat de «„lecture" (trekking) drie dagen duurde. James I schreef 'een andere loterij uit om de kosten voor groote aanplantingen in Vir ginia en andere Britsche koloniën te kunnen bestrijden en Charles I besteedde de winsten om Londen van behoorlijk drinkwater te voor zien. In den tijd van Cromwell werd wederom een loterij gehouden om in Ierland wegen te kunnen aanleggen. De trekking had plaats in Grocer's Hall en duurde vier dagen. In afwij king met andere landen heeft de Engelsche staat dadelijk de heele organisatie van lote rijen op zich genomen en niet toevertrouwd aan particulieren. Vandaar ook verklaart zich het groote succes waarmede de eene loterij op de andere volgde. De spelers werden correct betaald en ze zagen, met eigen oogen, hoe de „gok-duiten" nuttig werden besteed. In 1736. voor den bouw van de Westminster-brug. had de loterij van 125.000 loten eik van vijf pond zoo'n doorslaand succes, dat het Parlement geen oogenblik aarzelde om een andere loterij vlak daarop te doen volgen, teneinde het werk te kunnen voltooien. En héél de beschaafde wereld mag de Engelsche loterij wel zegenen, wanneer men bedenkt, dat de 300.000 pond, welke de loterij van 1753 opbracht besteed werden teneinde een begin te maken met het aanleggen van een kunst-verzameling: het was het begin van het. British Museum! Het rad van het Fortuin had goed gedraaid! Het verlote meisje uit Brunswijk. Ook in de Nederlandsche couranten van be gin 1818 verscheen een wonderlijke adverten tie: men zou een jong meisje van twee-en- twintig lentes en die een bruidsschat van tien duizend gulden meebrachtverloten. Men noemde haar Fraulein Fortuna. Gegadigden geliefden slechts 75 cent aan een bepaald bureau in Brunswijk te zenden; per omgaan de zouden ze een lot ontvangen benevens een portret van de Fraulein. Ook in de voornaam ste Fransche, Engelsche en Italiaansche bla den verscheen deze min of meer sensationeele annonce en duizenden stuurden 75 cent en in derdaad ontvingen ze ook een lot en een por tret van een beeldschoon „süsses Madl". Het daarbij gevoegde verhaal was bepaald hart roerend. Fraulein Fortuna was verloofd met een jongen man, die haar ineens had laten zitten om met een andere te trouwen en uit wraak stelde zij zich nu beschikbaar om ver loot te worden. Een maand lang wordt in alle Janden over niets anders gepraat dan over deze zeer speciale loterij. Alsof het lekkere koekjes waren zoo worden de loten verkocht. Sommigen protesteeren uit naam van de „mo raal", maar men legt hun het zwijgen op. Ein delijk laat het Brunswijksche bureau, door middel van de couranten, waarin was geadver teerd weten, dat het honderd-duizendste lot is verkocht en dat men weldra zal over gaan tot de trekking. De uitslag wordt bekend ge maakt; de gelukkige winner is een apotheker in Dresdendie zich echter in het minst niet enthousiast toonde, daar hij zelf al ver loofd was. Op zekeren dag had ook hij, uit de grap, tezamen met vrienden, een lot genomen, er niet aan denkend wel eens te kunnen win nen en ineens te zitten opgescheept met een bruid, ook al bracht ze tien duizend gulden bruisschat mede. Maar gelukkig ontving hij een brief van Fraulein Fortuna. Ze schrijft- hem, dat de man, die haar in den steek had gelaten plotseling weduwnaar is geworden en ze smeekt den apotheker om van zijn rechten afstand te doen. Als hij er in toestemt dan be looft ze eerlijk, dat hem door een onbekende een bedrag van 25.000 gulden zal worden uit gekeerd. Hij heeft slechts met een kleine ad vertentie, waarop het woord „richtig" te antwoorden in de kolommen van de plaatse lijke courant. Aldus deed hij en prompt wer den hem de 25.000 thuis bezorgd. Maar de po litie, eindelijk toch ook een beetje nieuwsgierig, had zich op de hoogte gesteld van die loterij- kwestie. Er bleek, dat nimmer een Fraulein Fortuna had bestaan, maar dat het heele ge val was opgezet door drie „booswichten" die nog niet eens tevreden waren met de 100.000 maal 75 cent, daar ze ook nog eens 300.000 valsche biljetten hadden uitgegeven, die ook al vlot weggingen. Om tot het einde toe de co- medie te kunnen volhouden en er nooit van te kunnen worden beticht het lot niet te hebben uitbetaald hadden ze den gelukkigen winnaar, den apotheker, „eerlijk" zijn 25.000 gulden uit betaald. De politie achtte deze „eerlijkheid" echter niet voldoende, maar de drie heeren hadden den voorzorgsmaatregel genomen over de grenzen te trekken. Op stuk van zaken wa- •en er in deze zonderlinge (zuiver historische» loterij-affaire vier lachers: de drie boeven en de gelukkige apotheker. De meiskes van Perpignan. Veertig jaren vóór de Brunswijksche verlo ting had reeds in Perpignan een loterij plaats gehad met een jong meisje als lot. In de Ga- zette de France van 1778 immers lezen we het korte bericht, dat ,.na de mis van den Heiligen Geest, in de stad Perpignan een loterij heeft plaats gehad om een zeker aantal arme en fatsoenlijke jonge meisjes uit te huwelijken". welken vorm ook zij voorkomt, moet volkomen worden afgeschaft". In diezelfde „gelukkige" dagen van het dra ma van Perpignan, zong men in Parijs, waar de loterij-woede heviger dan ooit heerschte een liedje dat En revenant du tirage" heette. Het is het verhaal van een armen slokker' Pépin, die ook eens een kansje heeft gewaagd' in de loterij en die zoowaar den hoofdprijs wint. Maar als hij thuis komt vindt hij daar zijn vrouw dood van de emotie. En de slot regels van dit populaire vers, dat er van ge tuigt hoe men in die dagen (hm!) aan het geld hing. luidt: N'ayant plus le sou dans sa bourse Pépin trouva sa femme au lit Qui venait de rendre l'esprit, J'ai perdu mon bien, mais n' importe, Calmons, dit-il, notre douleur, Consolons nous de ce malheur, Je gagne assez: ma femme est morte! Het dubbele-punt-leesteeken willen we niet door „car" vervangen. SPORT EN SPEL Het Nederlandsch Elftal terug. Alle spelers zeeziek. Woensdagmorgen acht uur zou het Neder landsch elftal met de „Batavier" te Rotter dam aankomen. Op dat uur stond een groot aantal belangstellenden te wachten, maar zij werden teleurgesteld, want wegens den mist kwam de boot vier uur te laat. Doch ook te twaalf uur was de belangstelling heel groot. Over de aankomst lezen we het volgende in de N. R. Ct.: Dames met bloemen kwamen te voorschijn; er was een klein jongetje, gekleed in de na tionale voetbaltenue, die een grooten krans torste en zoo wachtte men in trappelend on geduld op het oogenblik, dat men de spelers, die zich op het achterdek hadden opgesteld, kon onderscheiden. Toen dat eenmaal geschiedde, klonk ge juich op; de spelers zwaaiden trots met de ro- zenhouten wandelstokken, die zij van de Ieren cadeau hadden gekregen en even later was er van hen niets meer te zien, opgeslokt als zij waren in de menschen-menigte. Deze begeleidde hen naar de douane-loods en vandaar ging het per taxi naar hotel At lanta, waar zij nog even konden bijkomen van de vermoeienissen onder het genot van een kopje koffiie. Zij zagen allen nog wat pips, hetgeen niet te verwonderen is, als men weet, dat zij allen zeeziek geweest waren. Speciaal Van Heel en Wels hadden het nog danig te pakken. Maar eenmaal op hun gemak, begonnen zij te vertellen van alles, wat zij meegemaakt hadden en met elkaar doorleefden zij nog eens de mooie momenten, die onuitwisbaar ge grift staan in hun herinnering aan dit uit stapje. Men verlangde evenwel naar huis; het spoorboekje kwam er aan te pas en gelijk zij vorige week Dinsdag bijeen gekomen waren, vertrokken zij ook weer. Eén voor één zochten zij hun haardsteden weer op met een laatsten groet. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND lste KL. DRIEBANDEN. Met C: B. Koopman, die zijn titel moet ver dedigen, konden uit de 11 overige deelnemers aan de voorwedstrijden, geen 7 geplaatst wor den in de finale van bovengenoemd kampioen schap, daar er niet minder dan 5 gedegradeerd zijn naar de tweede klasse. De volgende 7 spe lers komen in den eindstrijd op 20, 21 en 22 December e.k. te Rotterdam uit: C. B. Koop man (K.RA.S.). kampioen 1934/1935 te Am sterdam; A. Sengers (Rotterdam) te Rotterdam met 0.628; J. Drukker (K.R.A.S.) te Amster dam met 0.566; P. J. M. Geestman (H.E.T.E.Y.) te Amsterdam met 0.542; J. H Sweering (In- sulinde) te Amsterdam met 0.538; D. A. de Foeljaeger (Sociëteit Vereeniging) te Haarlem met 0.5267 en G. Petersen ('s-Gravenhaagsche B.C.) te Den Haag met 0.5266. Gedegradeerd werden; P. de Leeuw, N. Go- bits, J. Groenteman, J. C. Wittebol en J. J. P. Sweering. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor Zondag a.s. zijn vastgesteld: Dames Rapiditas—Hebe 10.15 uur (terrein Van Oosten de Bruynstraat) Heeren: ConcordiaRapiditas Lij ndenZeeburg 10.15 uur (terrein Kleverlaan) 12.15 uur (Lijndenterrein) De wedstrijd Concordia—Rapiditas is een plaatselijke ontmoeting en zal wel een zeer spannend worden, daa.r Concordia wel revan che zal willen nemen voor de onlangs gele den 92 nederlaag'. AGENDA En dood-kalm, als gold het de natuurlijkste zaak ter wereld vermeldt de Gazette, welke voordeelen de „loten" en „prijzen" bieden: „ze zal geen enkel lichamelijk gebrek hebben, \w.z. ze zal goed gevormd zijn. een knap ge zichtje hebben en een goed gestel en ook maar niet het minste wat afschuw zou kunnen wekken. Bovendien is zij van een onbesproken tevens wan del". Als men zoo iets leest begrijpt men, dat een Robert Owen (zie H. P. G. Quack ,X>e Socialis ten" deel II, pag. 294) eischte: „de loterij in VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 13 DECEMBER. Bioscoop de Pont: „Alleen voor U" en „De uchteling", 8 uur. ZATERDAG 14 DECEMBER. Bioscoop de Pont: „Alleen voor U" en „De Vluchteling", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 13 DECEMBER. Kennemer Theater: „Geketend" en Sensatie in het Warenhuis", 8 uur. Luxor Theater: „Zigeunerbaron" en „De Dieselexpress", 8 uur. ZATERDAG 14 DECEMBER. Kennemer Theater: „Geketend" en Sensatie in het Warenhuis", 8 uur. Luxor Theater: „Zigeunerbaron" en „D8 Dieselexpress", 8 uur

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6