Kans op een botsing wordt minder groot. Addis Abeba in rep en roer. Afbetaling en Afbetalingsbedrijf. Minister Van Slotemaker's Baard Via Het Mauritshuis Op de Haagsche Tram. Het is als met den banketbakker, die den heelen dag zooveel taartjes ziet, dat hij geen taartje meer lust. V/ij Hagenaars zitten zoo tot onzen nek in de politiek en de politici, dat wij, zelfs als staatsburgers, nauwelijks meer eenig belang in die hoeren en hun beraadsla gingen stellen. Er zijn ook andere oorzaken voor het merkwaardige verschijnsel dat den Haag wellicht de meest onpolitieke stad van Nederland is, terwijl het, aan den andéren kant, het dorado der politici mag heeten. Want wanneer dr. Colijn bij u over de Groot,e Markt zou wandelen, dan zouden er allicht eenige telefoontjes naar Haarlem's Dagblad gaan om de redactie van dat belangrijke feit op de hoogte te stellen en minister Slotema- ker de Bruine's baard zou niet onopgemerkt in den Hout wapperen kunnen, terwijl wij, ■wan neer wij dat zouden willen, den voorzitter van den Raad van Ministers, zes keer per dag zou den kunnen tegenkomen en met den baard van minister Slotemaker bij wijze van spre ken opstaan en naar bed gaan. Wanneer wij de fraaie slobkousen van den heer Deckers (Zomer en winter spreidt zijne excellentie die ten ,,toon") in de verte ontwaren, stooten wij elkaar niet eerbiedig aan, of dempen wij onze stemmen wat; wanneer wij Mr. Oud in het Bosch tegenkomen, nemen wij onzen hoed niet af; als het zwarte kaasbolletje van Van Schaik en de keurige Stetson van de Graeff zich aan den einder vertoonen, worden wij daar hoegenaamd niet anders van. Waarmee ik maar zeggen wil, wat ik al gezegd heb: dat wij niet met verheerlijkte blikken naar taartjes kijken, omdat wij al-maar taartjes om ons heen zien. Waarbij dan óók nog komt, dat er hier héél wat menschen wonen, die nu eenmaal van-de-wieg-uit niet geaard zijn naar politiek; menschen uit alle provin cieplaatsen van ons land, die hier in waardig heid en kalmte komen uitrusten van de ver moeienissen huns levens en die vanzelf alles vermijden wat hun bloeddruk verhoogen of hun pootje verergeren kan, menschen die zeggen: „laten zij zich nu maar eens druk maken, ik houd me buiten alles, dan heb je ook niks te verantwoorden." Het zou merkwaardig zijn wanneer u wist hoe weinig Hagenaars ooit op de publieke tribune van de Kamers gezeten hebben. De meesten van onze vierhonderd-vijftig-dui zend zouden niet eens weten waar je in moet op het Binnenhof om daar te komen. En een rechtgeaard Hagenaar schaamt zich over dit gebrek aan belangstelling voor de handelin gen der volksvertegenwoordiging evenmin, als dat hij rood zou worden, wanneer hij u moest bekennen nimmer de Gevangenpoort, Het Mauritshuis of het Panama-Mesdag van binnen gezien te hebben. „Je kómt daar een voudig niet toe", zal hij u zeggen, om, zoodra hij in Parijs komt, onmiddellijk een doode- lijk-vermoeienden middag in het Louvre te gaan rondwandelen. „Want de Venus van Milo moet je gezien hebben en de Gioconda natuurlijk óók", maar de Anatomische Les en het Gezicht op Delft van Van Goyen hangen in het Mauritshuis.voor de vreemdelingen. En de belangstelling voor den gemeente raad is zoo mogelijk nog geringer. Vraag een goed, beschaafd, niet onontwikkeld en warm hartig Hagenaar wie onze wethouders zijn wedden één tegen tien, dat niet meer, dan één tegen tien het weet? ik heb de over tuiging dat wij óók ten aanzien van 's raads vroede besprekingen tot de meest onaan doenlijke steden van Nederland behooren. In de provincie zoo is mijn langjarige pro vinciale ervaring spellen de „échte" inwo ners der steden en dorpen de raadsverslagen van a tot z. Moet u hier niet om komen! Dacht u dat dat een gepensionneerden hoofd onderwijzer uit Giethoorn, een oud-kanton rechter uit Steenwijk, of een ritmeester b. d. uit Amersfoort nu werkelijk iets zou kunnen schelen wat onze raad bedisselt? En ook bij de oer-Hagenaars lijkt mij die belangstelling maar matig. Er moet al eens wat over de tram te doen zijn, wil men aan raadsversla gen en overzichten zijn aandacht wijden. Want de tram, dat is ons troetelkind en het geduldige aambeeld onzer critiek. De tram, de hooghartige, langzame, beleefde en hau taine train, d i e is het die menig braaf bur ger, die maar het liefst in de vergetelheid leeft, „naar de pen" doet grijpen en per in gezonden stuk nu eens eindelijk laat zeggen „waar het op staat". Ter zetterij van de Haagsche dagbladen ligt een vast „kopje" gereed: „DE TRAMMISèRE" en de tramdi- rectie dat is ons vast kopjevan Jut. Mag ik nu een overstapje nemen van de on politieke politiek bij ons in den Haag op de tram? Neen, u behoeft waarschijnlijk niet be vreesd te zijn, dat ik een tramtechnisch be toog ga houden. Ik ben daartoe even onbe kwaam als onbevoegd. Maar als eenvoudig Haagsch burger mag ik zeggen en verklaren dat: Onze train te weinig rijdt. Onze tram. indien ge geen vijfrittenkaart a f 0.50 wenscht te koopen, per rit a 12V2 cent te duur is. Onze tram te beleefd is, door te wachten op paraplu-wuivende bejaarde dames die nog mee moeten. Onze tram lang niet alle stadsdeelen be reikbaar maakt. Onze tram Maar wist u: dat de Haagsche tram zéér groote concur rentie ondervindt van de taxi's, die tegenwoor dig bijna allemaal „fooiloos" zijn? dat volgens de directie geen enkele tram lijn voor vervanging door een snelleren, popu- lairderen bus-dienst in aanmerking komt? dat de directie het nadeel dat iedere taxi per dag aan de tram toebrengt op f 2.50 schat? dat dit niet de eenige factor is die de tram ontvangsten in vijf jaar met 3 mïllioen ver minderd hebben? Dat de Haagsche tram in 1935 26 mïllioen minder passagiers vervoerd heeft dan in 1930, terwijl wij dit jaar nog vooruit gegaan zijn vergeleken bij het vorige jaar. toen dat cijfer 29 miilioen bedroeg? Dat Maar u woont in Haarlem en u denkt er niet aan u óók neg het hoofd te gaan bre ken met Haagsche tramzorgen. Daarom laat ik het bij deze „wist u dafjes", die u dan toch in ieder geval eenig denkbeeld geven van de moeilijkheden van ons troetelkind. Troetelkind, wrijfpaal en bron. Troetelkind van onze belangstelling. Wrijfpaal voor onze gemelijkheden. Bron van onze schrijfader. En ondertusschen dringt de nieuwe tijd op tegen dit roomkleurig, weinig rooskleurig be drijf, dat als overal de tram op den duur ver dwijnen zal en plaats zal maken voor bus of trolley. tt Maar u weet nu in ieder geval dat de Hage naar weinig belangstelling voor de bezigheden der politici heeft en oneindige belangstelling voor de feiten en handelingen der H.T.M. Ziet ge: dit is iets typisch Haagsch. En derhalve: van groot gewicht! Mr. E. ELIAS. Druk overleg over de bezuinigingen bij onderwijs. Onze Haagsche correspondent schrijft ons: Ofschoon de barometer nog op storm staat,, weten verschillende politieke weerprofeten te vertellen, dat hij straks op „mooi" zal wijzen. M.a.w. vandaag luiden de voorspellingen in zake den verderen loop van zaken bi.f de be handeling van het wetsontwerp tot bezuini ging op de onderwijsuitgaven vrij gunstig. Zeker, momenteel schijnt een bevredigende oplossing nog niet gevonden te zijn, maar men acht toch de kans op vermijding van een crisis momenteel grooter dan de kans op een gevaarlijke botsing. Inmiddels is men bin nenskamers druk bezig met te zoeken naar mogelijke soluties die het ergste zouden kun nen doen voorkomen. Vanmiddag schijnt er o.a. tusschen eenige rechtsche kopstukken en Minister Slotemaker een vrij langdurig overleg te hebben plaats gehad, dat ook al moest wijzen op pogingen om te zien, of en hoe er overeenstemming te bereiken zou zijn. ATHLETIEK. DE POOL KUSOCZINSKI GEBLESSEERD. Kusoczinski. Uit Warschau: De winnaar van de 10.MO Meter op de Olympische Spelen te Los Ange los, de bekende Poolsche langeafstandlooper Kusoczinski, is in verband met een blessure aan zijn knie nog steeds niet in staat in trai ning te gaan. Indien hij in Januari niet ge heel hersteld is, ligt het in zijn bedoeling er definitief mee uit te scheiden, waardoor hij dus niet kan deelnemen aan de Olympische Spelen te Berlijn. Abessynië wil Ogaden niet afstaan. LONDEN, 11 December (A.N.P.l Uit Addis Abeba wordt gemeld dat de Abessynische mi nister van buitenlandsche zaken Dinsdag een bezoek heeft gebracht aan den Britschen ge zant Sir Sidney Barton en dezen heeft ge vraagd of hij berichten heeft ontvangen over den inhoud van het Fransche vredes plan. Het antwoord luidde ontkennend. Van vooraanstaande Abessynische zijde wordt verklaard dat het hoogst onwaarschijnlijk is. dat Abessynië bereid zou zijn, zich in te laten met vredesonderhandelingen, zoolang ook maar nog een enkele Italiaansche soldaat op Abessynischen bodem zal staan. Het zoogenaamde voorstel, de provincie Ogaden aan Italië af te staan, wordt te Addis Abeba belachelijk genoemd, aangezien de Italianen in het Zuiden nauwelijks voort gang hebben gemaakt Een afdeeling van den geneeskundigen dienst, bestaande uit 16 vrachtauto's is Dinsdag uit Berbera vertrok ken in de richting van de Abessynische grens. De colonne is voorloopig voor Harar bestemd. Uitstel van het olie-embargo indien Abessynië weigert? LONDEN, 11 Dec. (A.N.P.) De politieke correspondent van de Daily Telegraph meldt, dat het kabinet zijn wekelijksche zitting zal houden, doch dat het onderzoek naar het Parijsche vredesplan is afgeloopen, De di plomatieke correspondent van de Daily Tele graph meldt uit Parijs, dat het vredesplan slechts kleine correcties voorstelt aan de grenzen tusschen Erithrea en Tigre in het uiterste Westen. In een andere mededeeling van dezen correspondent wordt verklaard, dat Engeland en Frankrijk er van overtuigd zijn, dat hun voorstellen een nieuwe basis vormen, waarop de snelle beëindiging der vijandelijkheden zou kunnen worden tot stand gebracht. Men heeft reden tot de on derstelling, dat Mussolini het plan zal aan nemen als basis voor bespreking. Italië en Abessynië zouden dan worden opgewekt de vijandelijkheden te staken van het oogenblik af, dat de vredesonderhandelingen zullen worden geopend. Men verwacht evenwel niet, dat deze toestand nog in deze week zal kun nen worden bereikt. Indien gunstige antwoor den worden ontvangen uit Rome en Addis Abeba zou de commissie van achttien direct op de hoogte worden gesteld, waarna zij ver moedelijk zou verdagen. De correspondent schrijft dat de Britsche regeering heeft besloten een uitstel van het embargo op petroleum te steunen, indien Abessynië de Parijsche voorstellen zou ver werpen. Minister-president Baldwin heeft Dinsdag avond de debatten in het Lagerhuis beslo ten. Misschien, zoo zeide Baldwin, zal het aanzien van Engeland worden geschaad door de debatten, doch Baldwin hoopte dat zulks niet het geval zal zijn. en hij vervolgde, spre kend over de vredesvoorstellen: Wij hebben opdracht dit onderzoek in te stellen met de Franschen. Eden zal den Volkenbond zijn rapport uitbrengen. Parijsche pers verwacht verzoenende houding van Mussolini. Het feit, dat het Zondag tusschen Sir Sa muel Hoare en Laval bereikte resultaat in zake een voorstel tot vreedzame regeling van het Italiaansch-Abessynische conflict thans heeft geleid tot een overeenstemming der beide regeeringen, wordt door de Parijsche pers met voldoening besproken. Het gevoel van een feitelijke ontspanning is duidelijk. Te Parijs verwacht men met beslistheid een verzoenende houding van Mussolini. Men acht het zeker, dat de commissie van acht tien zich voor onbepaalden tijd zal verdagen en geen besluit zal nemen over maatregelen ten aanzien van petroleum. Men gelooft tenslotte met alle duidelijk heid juist in de bladen, welke goede betrek kingen onderhouden met de Quai d'Orsay te mogen opmerken, dat niet alleen Engeland tot de uiterste grens van zijn concessies is gegaan, doch dat ook Frankrijk de uiterste grens van zijn bemoeiingen te verzoenen heeft bereikt. Nog een bespreking EdenLaval. PARIJS, 11 Dec. (A. N. P.). Naar in politiek goed-ingelichte kringen Dinsdagavond laat bekend werd, is in 't onder houd, dat Laval Dinsdagmiddag met den Brit schen onderstaatssecretaris, Sir Robert Van- sittart, en den Britschen ambassadeur te Pa rijs, Clerk, heeft gehad, definitieve overeen stemming bereikt tusschen de Fransche en Britsche regeering over de formuleering der voorstellen tot bijlegging van het Italiaansch- Abessynische conflict. Deze formuleering vormt ook den inhoud der voorstellen, die in den loop van den nacht zouden worden over handigd aan de diplomatieke vertegenwoordi gers van Italië en Abessynië. Thans blijft nog slechts de kwestie van de procedure over. 'D ONDERDAG 12 DEC. 1935 BOKSEN MAX SCHMELING CONTRA JOE LOUIS. Max Schmeling Uit New York: Dinsdagavond heeft Max Schmeling met de Twentieth Century Spor ting Club een contract geteekend voor een match tegen den Amerikaanschen neger Joe Bevolking verwachtte een luchtaanval Een voorbarig alarm? ADDIS ABEBA, 11 December (A. N. P.) Vannacht zijn hier berichten ontvangen, waarin tegen morgen ochtend vroeg een bomaanval wordt aangekondigd op Addis Abeba. Om halyier hedenochtend begon de ont ruiming der stad door de bevolking. Bij duizenden vluchtten de bewoners naar de in de nabijheid der stad gelegen bergen. Europeanen en inboorlin gen werden door de politie uit de slaap gewekt en aangespoord zich in veiligheid te brengen, In de stad heerscht een ware paniekstemming. De beschikbare vrachtauto's worden tegen hooge prijzen verhuurd ten einde een vervoer naar veiliger oor den mogelijk te maken. Om acht uur was boven de stad nog geen enkel Italiaansch vliegtuig waargenomen. Men denkt thans dat het alarm voor barig was. Louis, welke in Juni van het volgende jaar in het Yankee Stadion te New York zal plaats hebben Het ontwerp tot wettelijke regeling Bij Koninklijke Boodschap van 6 Juni 1934, diende de Minister van Justitie bij de Tweede Kamer een Ontwerp van wet in tot regeling van koop en verkoop op afbetaling en eenige regelen nopens het afbetalingsbe drijf. Daarmede werd tegemoetgekomen aan een specifieken middenstandswensch'. Door dit ontwerp wordt een principieele wijziging voorgesteld in ons civiele recht. De Regeering wenscht de verplichte gezamenlijke toestem ming resp. medewerking van man en vrouw voor het aangaan van een afbetalingsover eenkomst. Wel wordt door velen de sociale beteekenis van een dergelijke regeling erkend, doch men vreest, dat de praktijk ernstige moeilijkheden zal opleveren. Daarbij wordt dan in hoofdzaak gedacht aan die onderne mingen, die vele artikelen op afbetaling ver- koopen. Man en vrouw zullen gezamenlijk moeten komen koopen. In menig geval zal een van hen dan een schriftelijke volmacht van den ander moeten hebben. Teneinde dit be zwaar zooveel mogelijk te omzeilen Ls van middenstandszijde voorgesteld het verplichte overleg alleen toe te passen bij huurkoop van zaken met een waarde boven 25 gulden Daarnaast is van dezelfde zijde bezwaar ge maakt tegen de beperking van de domicilie keuze bij huurkoopovereenkomsten, zooals voorgesteld is in artikel 1576 K van het ont werp, waardoor men den kooper al te zeer beschermt. Dat bezwar zou ernstig gevoeld worden door de afbetalingszaken, die een cliëntèle hebben, welke over het geheele land verspreid is. Het voorgestelde inlossingsrecht aan den kooper gedurende een termijn van 14 dagen wordt algemeen toegejuicht. De vraag is evenwel of toekenning van het tweede inlossingsrecht, zij het dan, dat de kooper in dat geval volledige betaling moet aanbieden, niet te ver gaat. Indien toch de kooper bij het voor de tweede maal terugnemen van het goed zou mededeelen, dat hij binnenkort tot' betaling kan overgaan, dan zal hij meesten tijds den verkooper wel bereid vinden de zaak voorloopig voor hem te reserveeren. Van de zijde der drie landelijke midden standsorganisaties is bij herhaling gewezen op het groote belang van het voorstel van den Minister om de groote onbillijkheid, die in het pandbeslag voor den huurkooper steekt uit den weg te ruimen. De voorgestelde rege ling heeft evenwel geen practische waarde. Het gewijzigde artikel 1186 B.W. bepaalt n.l. dat de verhuurder zijn voorrecht op al het geen op den bodem van het gehuurde is, tegenover den huurverkooper niet kan laten gelden, indien de huurkoop betreft zaden of gereedschappen, dan wel indien bewezen wordt, dat de verhuurder van den huurkoop kennis droeg. De moeilijkheid schuilt in het moment, waarop de verhuurder kennis van den huurkoop moet dragen. De jurisprudentie neemt daaromtrent aan, dat dit het oogen blik is, waarop de goederen in het verhuurde onroerend goed worden gebracht. Dit mo ment is, om psychologische redenen, onge schikt, nog daargelaten of deze regeling den huurverkooper inderdaad vrijwaart voor pandbeslag, ook al neemt hij alle mogelijke voorzorgsmaatregelen. Van middenstandszijde is dan ook op een meer bevredigende op lossing van het pandbeslag aangedrongen. Ook tegen de voorgestelde regeling met be trekking tot het fiscale beslag is van die zijde bezwaar gemaakt èn tevens tegen de keuze van een waarde-grens van vijftig gulden bij de verplichting tot het aanvragen van een vergunning. Het laatste beteekent immers, dat alle gewone afbetalingsmagazijnen, die aller hande artikelen van huishoudelijken aard verknopen, verplicht zijn een dergelijke vergunning aan te vragen. De betrokken be drijven zijn daarop allerminst gesteld en meenen, dat daardoor een minder aantrekke lijk odium op hen komt te rusten. Een ver laging van deze grens tot vijf en twintig gul den zou aan dit bezwaar tegemoet komen. Na het verslag Van de Comissie van voorbereiding, waaruit blijkt, dat deze het afbetalingsstelsel als maatschappelijk ver schijnsel wenscht te aanvaarden en de wet gever kan volstaan met het voorkomen van uitwassen en het tegengaan van misbruiken, zijn door de Regeering nog enkele aanvul lingen voorgesteld. Het blijkt bijv., dat de Regeering de wet ook toepasselijk acht, indien huurkoopfinancie- ringsmaatschappij en optreden Ook wat de wijze van financiering met be hulp van een drievoudige eigendomsover dracht betreft, zal de voorgestelde regeling toepasselijk zijn zoo dikwijls de financie ringsmaatschappij het tot zekerheid in eigen dom ontvangen goed op huurkoopvoorwaar- den ter beschikking stelt van den afnemer. Ten einde allen twijfel weg te nemen, of ook de minder gebruikelijke vorm van huur- koop-fnanciering wel onder de wet valt, is aan artikel 1576 h een nieuw lid toegevoegd. Om de crediet-overeenkomst met een derde (de financieringsmaatschappij) krachtens dit lid onder de huurkoopregels te doen vallen, wordt vereischt, dat: le deze ter zake van een koop en verkoop is gesloten; 2e. de derde zich den eigendom der betrok ken zaak bedongen heeft; 3e. door de credietovereenkomst het ge heel van handelingen de strekking krijgt van huurkoop. De mogelijkheid wordt voorts geopend tot vervroegde afbetaling van één of meer eerst volgende termijnen. Ten einde de administra tie niet te veel te bezwaren, dient de aftrek wegens vervroegde betaling beperkt te blijven tot het geval van volledige afdoening, Na den aandrang der Commissie van voor bereiding. heeft de Regeering toegestemd in de verplichte vermelding van den „geheelen koopprijs." De Commissie heeft bij het mondeling over leg er nog eens op aangedrongen den derde, die een recht van terugvordering op de in huurkoop gegeven zaak kan uitoefenen, niet te belasten met het bewijs, dat hij te goeder trouw den huurkooper als eigenaar mocht beschouwen, doch omgekeerd, den verkooper te belasten met het bewijs van de kwade trouw van den tot terughouding gerech tigde, De Regeering heeft zich bereid ver klaard, het bedoelde artikel te wijzigen. Daartegenover heeft de Regeering ernstig be zwaar gemaakt tegen inwilliging van den wensch, het wetsontwerp alsnog aan te vullen met een wijziging van artikel 16 der Wet op de invordering van 's Rijks directe belastin gen, overeenkomstig het daartoe strekkend voorstel van de Commissie-v. d. Heyden. Wel verklaarde de Regeering zich bereid, de gekozen grens van vijftig gulden in artikel 1 genoemd, nader onder het oog te zien en eventueel te verhoogen. In de vergadering der Tweede Kamer ge houden op Dinsdag 3 December is dit voor velen zoo belangrijke onderwerp in openbare behandeling gekomen. De uitstekende voorbe reiding was oorzaak, dat het debat uiterst be perkt bleef. De belangrijkste punten, welke werden aangevoerd waren de looncessie en de vrijwaring. De ministers van Justitie en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart hebben het ontwerp van regeeringswege verdedigd. Duidelijk bleek daarbij, dat bescherming van den economisch zwakkere aan dit ontwerp ten grondslag ligt. De kooper heeft een rug gesteun noodig tegenover den verkooper. Toch worden de belangen van den laatste niet uit het oog verloren. Wanneer de Eerste Kamer hare goedkeuring aan dit ontweip zal hebben verleend, is het tijdstip niet ver meer, dat deze wet in werking zal treden. Zeer in het kort samengevat zal dan de afbetalingsover eenkomst wettelijk geregeld zijn en wordt het afbetalingsbedrijf aan zekere banden gelegd. De kooper zal zijn bescherming vinden in het Burgerlijk Wetboek, waarbij vooral ge waakt is tegen al te krachtdadig optreden, indien de achterstand in betaling zich voor doet. In ieder geval zal de huurkoop schriftelijk moeten worden aangegeven. Voor den ver koop in het klein op afbetaling wordt een vergunningsstelsel ingevoerd, waarbij de ver gunningen door de Kamers van Koophandel en Fabrieken zullen worden verleend, terwijl aan deze organen het beslissingsrecht in han den wordt gegeven. Het weigeren van een dergelijke vergunning kan alleen geschie den, indien veiwacht mag worden, dat de be trokkene geen bona-fide afbetalingshande laar zou zijn. Van een zekere afsluiting van dit bedrijf is dus geen sprake. Het lid der Tweede Kamer. Mr. Goseling, vestigde nog de aandacht op het artikel, het welk deze afgevaardigde het „pantoffelheld- artikel" noemde. Weldra zal nl. de vrouw geen huurcontract meer kunnen afsluiten zonder dat de man haar daartoe gemachtigd heeft, maar ziet, de man zal voor zoover het huis houdelijke zaken betreft daartoe evenmin in staat zijn, tenzij hij machtiging heeft van de vrouw. Zoo is er dus voor het totstandko- 'men eener dergelijke overeenkomst schrifte lijke toestemming noodig van de beide echt- genooten. Een novum, maar daarom nog niet verwerpelijk. Integendeel. MOLLERUS. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem werden op Dinsdag 10 December de volgende faillissementen uitgesproken; 1. P. Duineveld, winkelier in kruideniers waren, wonende te Haarlem, Nassaulaan 46. Curator: Mr. A. Bruch te Haarlem. 2. J. J. Borstlap, handelsreiziger, wonende te Zandvoort, Weimarweg 2. Curator: Mr. F. M. Hagemeyer te Haarlem. 3. P. Plancius. pensionhouder wonende te Bennebroek, Bennebroekerlaan 10. Curator: Mr. M. van Toulon van der Koog te Haarlem. 4. J. J. Willems, „Willems Gewapend Beton", aannemer van betonwerken, wonende te Haar lem, Iepenstraat 3. Curator: Mr. L. V. Hoog te Haarlem. 5. A. J. Vendel, bloembollenhandelaar, wo nende te Wijk aan Zee en Duin, Verlengde Groeneweg 3A. Curator: Mr. F. van der Goot te Haarlem. 6. W. A. Oostveen, koopman, wonende te Wijk aan Duin, Romerkeykweg 9w. Curator: Mr. F. A. Davidson te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten; Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: 1. S. W. Küchlin, boekhouder, wonende te Zandvoort, Grand hotel. Curator: Mr. K. A. F. J. Pliester te Haarlem. 2. P. M. Roosenhart, groentenhandelaar, wo nende te Haarlem, Marnixstra&t 59. Curator: Mr. W. Briët te Haarlem. 3. A. J. Bakker Sr., bakker, wonende te IJmuiden; Curator: Mr. K. A. F. J. Pliester te Haarlem. 4. G. van Essen, arbeider, wonende te Haar lemmermeer, Kruisweg 319. Curatrice: Mevr. Mr. L. M. I. L. van Taalingen-Dols te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissementen wegens het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst van: 1. L. S. van Emmen, handelende onder de firmanaam rijwielhandel „De Kampioen", wo nende te Haarlem, destijds Kruisstraat 20; Curator: Mr. P. Tideman te Haarlem. Gehomologeerd werd het accoord van- 1. P. Bertholee, handelende onder de ma naam „Bertho", grossier in rijwielen w tmde te Haarlem, Zijlstraat 41. Bewindvoerder: Mr. L. G. van Dam te Haarlem. 2. P. J. Koppen, handelende onder de fir manaam P. J. Koppen en Co., bonthandel, ge vestigd te Amsterdam, Léidschestraat 45, doch wonende te Haarlem, Julianalaan 292. Bewind voerder: Mr. R. C. Bakhuizén van den Brink te Haarlem. 3. D. Best, handelende onder den naam Best en Dekker, traankokerij, wonende te Zaan dam. Curator: Mr. H. O. Drilsma te Haarlem. VAN DE STRIJD OM DE DEELNEMING AMERIKA. Uit New-York: De strijd tusschen voor- en tegenstanders van deelneming der Vereenigde Staten aan de Olympische Spelen 1936 duurt voort on danks de motie, welke in het congres van de Amateur Athletic Union is verworpen en waarin het Amerikaansch Olympisch Comité was verzocht van deelneming af te zien. De oppositioneeile beweging dreigt nl. maatrege len te nemen, waardoor de campagne van het Amerikaansch Olympisch Comité ter verkrij ging van de noodige gelden een bedrag van 3501)00 dollar ernstig gevaar loopt te misluk ken. Geen luchtaanval op Addis Abeba. ADDIS ABEBA. 11 Dec. (Beuter.) Nu de geruchten over een aanval van vlieg tuigen op Addis Abeba geen werkelijkheid blij ken, keert de bevolking weer naar de huizen terug. In de stad heerscht een voorbeeldige orde. Evenwel is de politie uit voorzorg ver sterkt. Aan de hoeken van de straten zijn groote tonnen met water geplaatst om de uit werking van brandbommen tegen te gaan. Men wacht h5er kalm tot de Fransch-Britsche voorstellen bekend worden. De 7&8.k tegen de Cilvtax. De kantonrechter deed hedenmorgen schrif telijk uitspraak in de zaak tegen een direc teur van de Citytax. Een chauffeur van de N.V. Autoverhuurbedrijf Citytax had name lijk op Zondag gereden zonder goede rustdag- kaart. Als verdachte was gedagvaard een der drie directeuren, die zich verdedigde door de mededeeling, dat hij wel directeur doch geen werkgever was. Hij grondde dit op de stelling, dat het bedrijf door chauffeurs wordt instand gehouden, die allen aandeelhouders zijn en allen gelijke rechten hebben en eigenlijk hun eigen werkgevers zijn. De kantonrechter overwoog in de toelich ting. dat hij uit de statuten van de onderne ming de overtuiging had gekregen, dat het hier geen gemeenschappelijke onderneming betreft, doch dat er wel degelijk een dienst- verhouding bestaat. Het vonnis luidt 3.of drie dagen hechtenis.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7