HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 36 VRIJDAG 13 DECEMBER 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelmgen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Euwe's Kans. Er zijn nog maar twee partijen te spelen in de schaakmatch om het wereldkampioen schap. Euwe is éen punt voor, de stand is 14 1/213 1/2. Er zijn drie mogelijkheden op succes voor onzen landgenoot. Hij kan twee maal remise spelen, dan is hij wereldkam pioen. Wint hij vanavond de 29ste partij dan is hij het ook. Verliest hij de 29ste partij dan is de stand weer gelijk, en moet hij in de 30ste zegevieren om het wereldkam pioenschap te behalen. Aljechin staat voor een veel zwaarder taak. Hij moet uit twee partijen minstens 11/2 punt behalen om gelijk te spelen in deze matoh en daarmee zijn titel te behouden. Het ligt dus voor de hand dat hij vanavond, met wit spelend alles op winst zal zetten. Brengt hij het niet verder dan remise dan maakt Euwe, met wit het initiatief bezittend in de laatste partij, een zoo groote kans dat de wereldkampioen het daarop niet aan kan laten komen. Hij is dus gedwongen ten aan val te gaan, de kans op een on-orthodoxe 29ste pa 'tij schijnt daarbij groot en er is dus meer uitzicht op een overwinning van éen van heiden dan op remise. Heel Nederland zou zich natuurlijk ver heugen in een succes van Max Euwe, en schrijver dezes ook, en van harteHet is al tijd prettig als men een Hollander een bui tengewone prestatie ziet volbrengen, en dit zou zeker een buitengewone prestatie zijn. Maar toch hoop ik, als het zoover mocht komen, dat de vaderlandsche uitingen zich door zelfbeheersching en waardigheid zullen kenmerken. In dezen tijd van nationale zelf verheerlijking in alle landen zijn ook wij Ne derlanders bij sommige gelegenheden al tot een mate van opschroeverij en zelfverheer lijking gekomen, die eigenlijk heelemaal niet in onzen nuchteren aard liggen. Laat. ons de waarde der dingen in het oog houden. Als Euwe mocht winnen zal dat be wijzen dat hij een buitengewoon begaafd schaakspeler met een groot volhardingsver mogen en schitterende wedstrijdqualiteiten is. Er zal niet uit blijken dat wij in de „schaak wereld" een sterk op den voorgrond tredend volk zijn, want dat zijn wij, buiten dezen éénen grootmeester, niet. Nederland bezit 'maar één vertegenwoordiger in de interna tionale meesterklasse. Er zal dus ook niet uit blijken dat ons volk qua hersencapaciteiten boven de andere vol ken uitblinkt. Toen Capablanca wereldkam pioen werd en dat jarenlang bleef, hebben wij dat nooit van de Cubanen geloofd, toen Alje chin het werd en het jaren bleef hebben wij het ook niet van de Russen aangenomen, en als nu Max Euwe het mocht worden moeten wij het ook niet van onszelf gaan zeggen. Met het gemiddelde Nederlandsche hersenpeil is het zeker lang niet slecht gesteld, maar een wereldkampioenschap van Max Euwe strekt alleen tot getuigenis van zijn buitengewone hersencapaciteiten, die wel zeer ver boven het gemiddelde liggen, en verandert niets aan die van zijn landgenooten. Laat ons de waarheid erkennendergelijke schaakgenieën zijn zeer zeldzame eenlingen, en de voorzienigheid strooit ze over de wereld uit zonder eenige rekening te houden met na tionaliteit. Ik zeg deze dingen niet om bij voorbaat een domper op mogelijke feestvreugde te trachten te zetten, maar alleen om de waarheid te die nen. Als een volk zich als volk werkelijk onder scheiden wil komt er wat ander kijken dan een wereldkampioenschap van een schaak meester, of een „beroemd kwartiertje" van het vertegenwoordigende voetbalelftal, of een „onweerstaanbaren sprong" van een wielren ner of zoo. Dan komen de dingen kijken, die door nationale eenheid en samenwerking, door gemeenschappelijke wilkskracht en opoffering bereikt zijn. Dit is ook met het voetbalelftal niet het ge val: de verdienste van de prestaties van die elf jongens kan men niet verder uitbreiden dan tot de organisatie van den voetbalbond. Hebt u daar iets mee te maken? Niet? Ik ook niet. Wij hebben dus geen verdienste ten aanzien van de jongste zege van liet Nederlandsch Elftal, evenmin als wij straks iets gepresteerd zullen hebben als Euwe wint. ÏX bovenbedoelde samenwerking en eenheid in een gansch volk komen gemeenlijk slechts op den duur tot uiting. Vinden wij, die sinds vele jaren zóó verdeeld zijn dat wij alsmaar voorttobben met extra parlementaire regeeringen, die van de eene crisis in het andere gevaar tuimelen, onszelf op dit punt ook zoo voortreffelijk? Ik geloof het niet. Laten we er liever aan werken deze oneindig belangrijker zaken te verbeteren dan tot overdrijving en zelfverheerlijking over te slaan bij het huldigen van kampioenen. Zelfs een Pelikaan-recordvlucht of een Uiver-over- winning op het traject Londen—-Melbourne bewijzen niet de kracht-als-natie4 die wij door eenheid en samenwerking zouden moeten too- nen. Maar zulke dingen zijn dan ook heel wat moeilijker dan hoera-roepen. R. P. IJMUIDEN. Het Plan van den Arbeid. Zeer druk bezochte vergadering in Thalia. In Thalia vond gisteravond een openbare vergadering plaats der S.D.A.P. en IJ.B.B., belegd ter bespreking van het Plan van den arbeid, welke vergadering zeer druk toezocht was. Medewerking verleende de muziekvereeni- ging Voorwaarts en de zangvereeniging de IJmuider Volksstem. 'De voorzitter de heer L. van Hameien zeide in zijn openingswoord, dat een grootsch moment met deze vergadering wordt beleefd. Al beieren de klokken niet, het Plan van den Arbeid wordt ingeluid, een- plan. dat is sa mengesteld door de knapste koppen der ar beidersbeweging. Wij leven in de donkere dagen voor Kerstmis, maar duizenden ar beiders-mannen en -vrouwen leven al jaren in donkere dagen. Het Plan van den Arbeid zal onder de duizenden werkloozen licht brengen en zal een eind maken aan de op- eenhooping van kapitaal aan den eenen kant en aan de bittere armoede aan den anderen kant. Er is meer opbouwend werk door S.D.A.P. en iN.V.V. verricht, maar dit Plan van den Arbeid is een geweldig stuk werk geweest. Ook de handeldrijvende middenstand die ja renlang op het standpunt heeft gestaan, dat hij niet tot de arbeidersklasse behoort, voelt thans aan den lij've wat het beteekent, dat de arbeiders in armoede verkeeren. Ook de middenstand heeft er belang 'bij, dat het Plan van den Arbeid werkelijkheid wordt. Maar ook de Christelijke en R.-K. arbei ders moeten voor Let plan worden gewon nen. Spreker richtte daarna een woord van welkom tot den spreker den heer Duijsterhof de Muziekvereeniging Voorwaarts en de IJmuider Volksstem. Voorts wekte spreker de aanwezigen op, mede te werken aan de propaganda voor het Plan. „Voorwaarts" speelde daarna onder leiding van haar nieuwen dirigent Ph. Vlessing een viertal nummers. En deed dit zeer verdien stelijk. beter dan wij ooit van dit corps hoor den. Ongetwijfeld doet de leiding van den nieuwen meester zich reeds gelden. Met een verbluffende zuiverheid werden de nummers uitgevoerd. Na Voorwaarts betrad de IJmuider Volks stem, directeur de heer J. Post het tooneel. Vlot en zuiver zong het koor zijn program ma. Jammer dat „de Stem" over zoo weinig mannenstemmen beschikt. JEïet Plan van den Arbeid is een étappe op den weg naar de bevrijding van de wanhoop waarin de 'bezittende klasse het volk heeft gebracht", aldus begon de heer Duysterhof zijn rede. Aan den eenen kant vernietiging van levensmiddelen, aan den anderen kant honger bij 300 millioen menschen. Dit zijn de tegenstellingen van de kapitalistische maat schappij, welke tegenstellingen in dezen cri sistijd zeer zijn versterkt. En het zal niet de laatste crisis in deze kapitalistische maat schappij zijn. Crisis en kapitalisme gaan hand aan hand samen. Onder het huidige stelsel wordt niet geproduceerd om in de behoeften te voorzien, maar om winst te maken. Spreker toonde de oorzaken van de hui dige crisis aan. Het productie-apparaat in Europa is te groot geworden, dan de ver doorgevoerde rationalisatie, de vervanging van steenkool door olie, dit zijn alle oorza ken van de crisis. Wanneer de oude voorraden op raken, zal er weer eenige opleving komen, uitgezon derd in de landen waar deflatie-politiek met „aanpassing" wordt gevoerd. Tot deze lan den behoor en Frankrijk, Zwitserland en ons land vooral. Vervolgens toonde spreker aan, door welke oorzaken de crisis zich in ons land ernstiger doet gevoelen dan in andere landen. De staatsschuld is sedert het bewind van minister Colijn toegenomen met 600 millioen gulden, aldus spreker, het kapitaal, dat noo dig is voor de uitvoering van het Plan. De werkloosheid is eveneens door de aanpas singspolitiek van minister Colijn enorm ge stegen. Vernietiging van de koopkracht drukt op het geheele volk. De kapitalistische oplossing van de crisis is: terug naar 't moeras weg met de sociale wetgeving, de loonen op lager peil. Maar daartegen verzet zich de arbeidersbeweging en komt met een eigen weg om een nieuwe periode van welvaart te bereiken. Het Plan van den Arbeid van S.D.A.P. en N.V.V. wil de crisis opheffen door de wel vaart van de arbeidersklasse. Het Plan is een natuurlijke reactie op den bestaanden toe stand en op het faillissement der kapitalis tische maatschappij Het Plan is kunstmatig, hebben tegenstan ders gezegd; als dit zoo is, dan is ons heele land kunstmatig. Ons land is ontwoekerd aan de zee, millioenen en millioenen zijn uitgegeven om ons land te beschermen te gen het water. Deze dijken zijn evenmin kunstmatig als de dijken, die het Plan op werpt tegen de maatschappelijke crisis- golven. Voor de uitvoering van het plan is noodig een regeeringsmeerderbeid en deze is er niet. Be huidige regeering is er niet voor het kapitalisme in zijn grondvesten te treffen. Het Plan is tevens het juiste middel ter be scherming dier democratie. Spreker zette daarna den inhoud van- liet Plan uiteen. Hij wees aan, op welke wijze men het geld, noodig voor de uitvoering van het plan wilde verkrijgen. Om het Nederlandsche volk met het plan hekend te maken zal een propaganda wor den vervoerd, grootscher dan ooit voor eeni ge leuze gevoerd. Sprekers rede werd luide toegejuicht. Na de pauze vond o.a. op een eenïgszins plechtige wijze de onthulling plaats van de Plan-vlag door den heer Duysterhof. Visscherijnieuws in een notedop. De moderniseering van de trawlervloot. De Liesbeth Betty IJM 183 wordt naar Vlaardin- gen gebracht om aldaar te worden voorzien van een 'bak. Het vaartuig zal ook worden uit gerust met een echolood. Weer een lading natuurijs. Pas is de Sande na een lading natuurijs te hebben gelost, naar zee vertrokken of de Skoger is al weer met een nieuwe lading gearriveerd. Velser Zweminrichting. Feestavond voor juniores en adspiranten. Het was zeker een goede gedachte van het bestuur der Velser Zwemvereeniging om een aparten avond voor haar juniores en adspi ranten te organiseeren. Te ongeveer 7.30 uur werden de pl.m. 70 jongeren door den voorzitter in de boven zaal van ,/Kennemerhof" welkom geheeten en tevens gevraagd, in het vervolg ook in zoo'n groot mogelijk aantal aan de oefeningen bij Stoop deel te nemen. Hierna werd gezame- lijk het V.Z.V.-lied gezongen, welk lied besluit met den wensch dat de vereengiing hier spoe dig haar eigen overdekte inrichting mag hebben. De begeleiding bij het V.Z.V.-lied en' de overige nummers was in goede handen van het junioren-lid mej. Guus Mollevanger. Door Keesje Rademaker, een der jongste leden, werd een voordracht „De Toovenaar'" heel aardig gedaan. Frans Schachtschabel toonde zijn' talenten op de accordeon. Willy Bleeker, Guus Mollevanger. Femmy Wijker, Agatha Siewertsen en Andr.ies Jongeling ver tolkten aardige pianonummers en Coen Wij kei en z'n zusje gaven een stukje voor viool en piano ten beste. Verder kwamen nog eenige voordrachten van Willy Bleeker, Piet Kraak, Cor Zwemmer en Pum Zwier, welke alle met de noodige aandacht werden aangehoord en waarvan door allen genoten werd. De debu tanten hadden dan ok zonder uitzondering een warm applaus in ontvangst te nemen. Voor de pauze hield de trainer de heer Fr. Beukman een lezing over de sport door alle tijden, om zoo tot de zwemsport te komen; waarvan hij eenige zwemslagen nader besprak en demonstreerde. Tijdens de pauze werden eenige versnape ringen rondgedeeld. Later werd met sjoelbakken, voetbalspel, tafeltennis en kegelspel de avond zeer prettig doorgebracht. Vooral de voetbalspellen vielen zeer in den smaak. Hierom verdrongen zich steeds velen en wanneer er een goal ge maakt werd, waande men zich op het Storm vogelsterrein als de thuisclub de winnende goal maakte. Voor de hoogste worpen bij de sjoelbakken en de winnaars bij het voetbalspel was een groot aantal prijsjes beschikbaar, welke te 10.30 uur door deij voorzitter werden uitge reikt en toen deze hierna vroeg of er nog eens zoo'n avond gegeven moest worden, werd als uit één mond „ja" geroepen. Met de belofte te zullen overwegen in Maart 1936 nog zoo'n avond te geven, werd deze prettige en leerzame avond door den voorzitter gesloten. TREKKING VERLOTING „ONS HUIS". Op Woensdag 18 December a.s. zal in het gebouw „De Daad" aan den Zeeweg de open bare trekking worden gehouden van de ver loting van Ons Huis. De avond wordt opgeluisterd met muziek van de Voorwaarts; verder zal er gedecla meerd worden. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Zondagmiddag half drie a.s. een volkscon cert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haar lem; dirigent is Marinus Adam, soliste Loes Flipse (sopraan). Het programma vermeldt; Ouverture Euryanthe van v. Weber, Mendelssohn's Sym- phonie in A-groot (nr. 4)het voorspel tot het oratorium „Kinderkruistocht" van Pierné, Noëls de France door Willem Pijper, 2 Oud- Nederlandsche Liederen, Pavane en Ouver ture „Midas" door Leo Ruijgrok. VELSEN TOONEELCLUB „TAVIDO" „De Leugen". Het naar het Engelsch bewerkte blijspel in 3 bedrijven „De Leugen", dat de tooneel- elub Tavido als onderafdeeling van de K. N. H. S. Vereeniging De Gietelmg voor een volle Pont-zaal Donderdagavond ten tooneele voerde, had als ondertitel gevoegelijk „Daar liegen we ons uit" kunnen dragen. Want de verwikkelingen, door een enkele onwaarheid gesticht, waren legio. De leugens worden ten huize der familie Temple in ruime mate gedebiteerd, als consequentie van den eersten stap op dat glibberige pad. En deze was, zooals zoo dikwijls, Van onschuldigen aard. Jack Temple heeft, zonder het te willen, den nacht buitenshuis moeten doorbrengen en daar zijn vrouw Clara de waarheid niet accepteert, verzint hij: de leugen. Als een sneeuwbal rolt deze voort en het slot zou on ontwarbaar worden als het happy end niet door den schrijver geforceerd uit de lawine te voorschijn wordt gehaald. Qua stuk vrijwel een onmogelijk werk. Blij spel draagt het als opschrift, maar het was, gezien de kwaliteit, nog niet zoo verkeerd be keken van de regie om het zwaartepunt maar naar hef, kluchtige te verleggen. Daar werd voor dit genre een goede vertegenwoordiger gevonden in de hoofdfiguur Jack Temple (R. Gerssen), die in de rol van den in de netten der onwaarheid verstrikten echtgenoot in zijn element was. Met een flair, dat onmiddellijk de lachers op zijn hand bracht, sloeg hij zich op clowneske wijze door de situaties heen. Mevr. S. Brands— v. d. Linde als zijn vrouw, toonde zich een waardig tegenspeelster, ter wijl de heer J. P, Hagen als de assisteerende vriend Frank Fuller alias Brown eveneens een voornaam aandeel in het lachsucces had. Van de kleinere rollen was de butler Wigson (B. Hagen), ongetwijfeld een leuk gecreëerde tooneelfiguur. Laten we volstaan met ons af te vragen hoe de schrijver in hemelsnaam de flauwiteiten (wat dat zijn het au fond) bij elkander ge rijmd heeft Tavido beoogt slechts ontspan ning te geven, zoekt het niet hoog, speelt uit sluitend voor haar genoegen en n-iet voor dat van de critiek. In dat licht bezien is het gulle applaus haar van harte gegund. Mede door de vlotte regie van den man achter de schermen, den heer A. H. Holtslag, zat er een prettig tempo in De Leugen, zoo dat we een vlotte voorstelling te genieten kregen. De telaatkomers veroorzaakten bij den- aanvang onnoodig rumoer; uit égards tegen- ever de spelers zou men een volgende maal goed doen de deuren na het opengaan van het Te Stockholm heeft dezer dagen de uitreiking der Nobelprijzen door koning Gustaaf plaats gehad. Rechts de Duitsche Nobelprijs winnaar, prof. Spemann. Links prinses Sybille. doek maar te sluiten, tot aan het tweede be drijf. De Hoogovenkunstkring onder directie van den heer L. v. d. Hoef. verhoogde de stem ming tot een hoogst geanimeerde, zoodat Ta vido velen een prettigen avond bezorgd heeft. Waar het dan toch maar om begonnen, was -uiteindelijk. De heer Kalf opende den avond met een welkomstwoord, tevens een aanbeveling in houdende voor de andere bijeenkomsten van de Gieteling, waar geen bal na is. Deze worden nog -zeer slecht bezocht en het bestuur voelt het als een ernstig bezwaar, dat de belangstelling .zich nog teveel op 't dansen con centreert. Dat hebben de bezoekers op het bal dan ook overtuigend bewezen. W. VERHURING VAN TUINGROND. Den 14en Februari 1933 werd door den Raad besloten, aan C. Molenaar en J. van Kempen te VeLsen, van jaar tot jaar, gere kend van 8 Februari 1933 af, behoudens tus- schentijdsche opzegging, te verhuren, een gedeelte, ter grootte van ongeveer 2412 M2., van den tot Velserbeek behoorenden en ach ter het gemeentehuis liggenden tuingrond, zulks tegen een huurprijs van f 40 per jaar en onder nader door B. en W. te stellen voor Eerstgemelde huurder heeft de huur met ingang van 8 Februari a.s. opgezegd. Door laatstgenoemde is daarop het verzoek -ge daan, het vorenbedoelde gedeelte tuingrond met ingang van gemelden datum alleen te mogen huren tegen een huurprijs van f 30 per jaar. Deze huurprijs moet worden geacht in overeenstemming te zijn met dien, welke elders voor gelijkwaardigen tuingrond wordt betaald. In overleg met de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen B. en W. den Raad daarom voor, tot deze verhuring, onder de nader door hen te stel len voorwaarden te besluiten. REGLEMENT VOOR DE INSTELLINGEN VAN MAATSCH. HULPBETOON. Door Gedeputeerde Staten is aan de Ge meentebesturen medegedeeld, dat zij het ge- wenscht achten, dat in de reglementen der burgérlijke instellingen van weldadigheid wordt voorgeschreven, dat Burgemeester en Wethouders verplicht zijn ten minste één maal in elk kwartaal ten kantore van- den penningmeester de boeken en de kas op te nemen, zonder voorafgaande aankondiging van hun komst en dat voorts een he-paling wordt opgenomen, krachtens welke boeken en kas te allen tijde door of vanwege Gede puteerde Staten kunnen worden opgeriomen. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar. Alleen dient in plaats van .Burgemeester en Wethouders" te worden gelezen „Burgemees ter en Wethouders of een daartoe door hen aan te wijzen ambtenaar", om-dat in deze gemeente de Verificateur de boeken en de kas opneemt. B. en W. stellen den Raad voor, in het re glement na artikel 29 op te nemen een nieuw artikel 29bis. luidende als volgt: „Burgemeester en Wethouders of een daar toe door hen aan te wijzen ambtenaar zijn verplicht, ten minste éénmaal in elk kwar taal, ten kantore van den Directeur de boe ken en de kas op te nemen, zonder vooraf gaande aankondiging van hun komst. De boeken en de kas kunnen te allen tijde door of vanwege -Gedeputeerde Staten wor den opgenomen". GEWIJZIGD TARIEF VOOR DE LEVERING VAN WATER. In verband met het door den heer Stark in de raadsvergadering van 8 November j.l. ge daan verzoek tot uitbreiding van het aan tal tarieven voor waterlevering, stellen B. en W den Raad voor, de tarieven, opgenomen onder 1 B in art. 5 der verordening uit te breiden als volgt: ten minste per 3 mnd. voor elke M3. meer 40 M3. f 3.20 f 0.32 70 M3. f 5.25 f 0.30 150 M3- f 10.25 f 0.28 FINANCIEELS BESLUITEN. Ter vaststelling bieden B. en W. den Raad aan de le en 2e suppletoire begrooting der -gemeente, dienst 1935, terwijl ter goedkeuring worden aangeboden de suppletoire begrootin gen der beide instellingen van Maatschap pelijk Hulpbetoon, dienst 1935. NEDERLANDSCHE UNIE VAN BELLAMYANEN. (De Nederlandsche Unie van Bellamyanen belegt Maandag 16 December a.s. een open bare propagandaverga.dering in Cycloop, Als sprekers zlillen optreden de heeren Th. Kruijt, voorziter van de N.U.V.B. te Haarlem met het onderwerp „Een nieuwe wereldorde" en Dr. H. Koch te Leiden met het onderwerp „Wat brengt het Plan van den Arbeid voor de werkers van Nederland?" DE WERKINRICHTING V.V.Z.Z. HEEFT EEN TELEFOON. Voor de ingezetenen, die het mooie doel der werkinrichting aan de Houtmanstraat willen steunen door af en toe een degelijk en keurig afgewerkt artikel te koopen, is het nu al heel gemakkelijk geworden. Men belle op 110. 4571 en onmiddellijk 1 wordt het verlangde thuis bezorgd. Inlichtingen omtrent gaatjesmatten, of biezenmatten van steeion, mandwerk, borstel werk enz. worden nu per telefoon zonder verplichting gaarne verstrekt Werkinrichting V.V.Z.Z. Telefoon 4571.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1